2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 279 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6236721 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı 38life

İnler 1 m alacağından vazgeçmiş deniyor ama bunu doğrulayan yok henüz. Umarım doğrudur. Yönetim sanırım satsak da en fazla 1-1.5 teklif gelir diye bu şekilde feshetti herhalde. Ama işte satsaydık ffp için bonservis girdisi olurdu. 1m 1m'dir.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Talisca ne zaman kampa katılacak belli mi?

Çevrimdışı matias_27

Gitmesi yerinde ve uygun bi karardı. Rotasyonda dahi bekleneni veremedi bazen kan uyuşmaz ya da oynanmak istenen oyuna uygun değildir.
4 yıl üst üste şampiyonluk gelecek

Çevrimdışı mylife1903

Omeri çıkar listeden abi. O uçtu gitti.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Liste ezberden yahu
Hound
Merin tirant
Sersey
Cofriy
Ilin peyn
Mountin

Kanallat karisti

Çevrimdışı 38life

Çevrimiçi MUSTAFA_

Mustafa Sandal da Diego Costa işine girmiş. Resmen beleş reklam yapıyoruz

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı atalay

Teknik adamın oyuncu tercihleri veya oyuna yaklaşımı bazen oyuncuyu daha öne veya geri plana taşıyabiliyor. Mesela Matej ve Alexis'in kesik yeyip, Tosic'in oynaması gibi. Bu oyuncunun gerek antrenmanlarda gerek ise maçlarda vereceği cevap ile de ilgili. Fakat Beşiktaş kadrosunda şans bulup cevap veremeyen de birçok isim var. Hatta senelerdir performans sunmayıp maaş alan isimler bile var. Bunları biran önce temizleyip maaş bütçesinden yer açmak lazım.

Çevrimdışı atalay

Finansal Fair-Play anlaşmasının 'gerçekten' son senesi ise ilk yıl kiralama, ikinci yıl zorunlu satın alma opsiyonu ile transfer yapılmaya çalışılabilir. Şeffaf olunmadığı için detayları bilemiyoruz. Ayrıca kadro muhafaza edildiği sürece 2-3 net takviye dışında takımın pek de transfer ihtiyacı yok. Üstteki senaryo geçersiz ise oyuncu satışı, palyatif çözümler veya son senelerde olduğu gibi transfer bütçesi gerektirmeyen fırsat isimler kovalanacak.
[ Son Düzenleme: 08 Temmuz 2017, 21:59:11 atalay ]

Çevrimdışı doganay

gule gule Gokhan Inler, gidisi uzuntu verici ama profesyonel olarak yaklasildiginda gitmesi klubun yararina gibi gozukuyor.

Çevrimdışı goktasoktay

Moda'ya ben de uydum, yorum sayısı fena. Herhalde bu rekor kolay kolay kırılmaz bunun üzerine. Benimkinin üstündeki yorumlar bomba, hoşuma gitti, paylaşayım dedim.
Fakat gerçekten böyle bir pr için para harcasan bu kadar küresel ses getiremezsin.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Alper1903

Yolu açık olsun. İyi oyuncuydu ama bizim sisteme uymadı sanırım. Umarım yönetim İnler'de gösterdiği refleksi işe yaramayan oyuncularda da gösterir.

Çevrimdışı Çağatay

Yolu acik olsun umarim ilerde bir gun yine bu klubun kapisindan iceri girer baska bir pozisyonda
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı bjk4ever

Finansal Fair-Play anlaşmasının 'gerçekten' son senesi ise ilk yıl kiralama, ikinci yıl zorunlu satın alma opsiyonu ile transfer yapılmaya çalışılabilir. Şeffaf olunmadığı için detayları bilemiyoruz. Ayrıca kadro muhafaza edildiği sürece 2-3 net takviye dışında takımın pek de transfer ihtiyacı yok. Üstteki senaryo geçersiz ise oyuncu satışı, palyatif çözümler veya son senelerde olduğu gibi transfer bütçesi gerektirmeyen fırsat isimler kovalanacak.

Zorunlu olursa o opsiyon olmaz, taahhut olur ve ilk yilin giderlerine girer. Financial fairplay odeme sekline bakmaz, sonuc olarak simdi 100 milyon taahhut edip 1 sene sonra odeyecegim diyebilirsin. Bu durumda UEFA haaa tamam kardes olur, seneye de 100 milyon euro nasilsa bulursun mu diyecek?

Çevrimdışı tuncaboylu

Yolu açık olsun. İyi oyuncuydu ama bizim sisteme uymadı sanırım. Umarım yönetim İnler'de gösterdiği refleksi işe yaramayan oyuncularda da gösterir.
Yönetimin gösterdiği refleks değil bu, oyuncunun gösterdiği refleks.

Bugün Veli ve Pektemek gelip aynı şeyi isteseler, yönetim memnuniyetle kabul eder.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cagdas44

Beşiktaş PRO‏ @BesiktasPRO

Bir İngiliz'in transfer gündemimiz hakkında yorumu:

"Önce Pepe, ardından Diego Costa. Beşiktaş bir savaşa falan mı hazırlanıyor?"

Çevrimdışı sermet00

Yorumlar 9 milyonu bulunca costa geliyormuş ve 9 numarayı giyiyormuş.Ne manidar olurdu

Çevrimdışı atalay

Bilmediğiniz konularda fikir beyan etmeyi neden seviyorsunuz? @bjk4ever Bu şekilde transfer eden kaç takım olduğunu bir araştır istersen. Buradaki opsiyon: Ek süre. Nakit çıkışı yapıldığı an devreye girer. Ayrıca elbetteki taahhüt. Yapılan sözleşmedeki yükümlülüğü yerine getirmek zorundasınız.
[ Son Düzenleme: 08 Temmuz 2017, 22:39:15 atalay ]

Çevrimdışı 38life

Bilmediğiniz konularda fikir beyan etmeyi neden seviyorsunuz? @bjk4ever Bu şekilde transfer eden kaç takım olduğunu bir araştır istersen. Buradaki opsiyon: Ek süre. Nakit çıkışı yapıldığı an devreye girer.

Bizimkiler neden bu yola başvurmuyor ki o halde? "Eğer birşey olur da ffp 1 yıl daha uzarsa halimiz ne olur?" korkusu olabilir mi? Ama bu ffp denen illetin çizgileri belli değil mi yahu? hangi şartta kalkar, hangi şartta kalkmaz. Belşli olması gerekir böyle ciddi birşeyin.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Tüm Dünya Beşiktaş taraftarının ne kadar büyük olduğuna bir kez daha şahit oldu.
"Come To Beşiktaş" tayfasını gönülden tebrik ediyorum. (via. Tolgay Arslan)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı atalay

Karşıdaki kulübü ikna edemeyebilirsin. Ya da FFP anlaşması sürüyorken içinde bulunduğun mali tabloda risk unsuru yüksektir. Gelecek sezon bu taahhüt ettiğin rakamları geri ödesen bile FFP yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğin için UEFA cezasından kaçınıyorsundur. @38life 

Çevrimdışı bjk4ever

Bilmediğiniz konularda fikir beyan etmeyi neden seviyorsunuz? @bjk4ever Bu şekilde transfer eden kaç takım olduğunu bir araştır istersen. Buradaki opsiyon: Ek süre. Nakit çıkışı yapıldığı an devreye girer. Ayrıca elbetteki taahhüt. Yapılan sözleşmedeki yükümlülüğü yerine getirmek zorundasınız.

Taahhut muhasebe'de verildigi an devreye girer, nakit cikisi istisnalar haric belirleyici olmaz muhasebelestirme adina.
UEFA zaten salak, bu tur hileleri anlamayacak. Sen simdi oyuncuyu alacaksin mesela Besiktas olarak, gelecek sene 20-30 milyon euro odemeyi taahhut edeceksin bonservis bedeli olarak; UEFA da cikacak "vay arkadas gercekten super bir finansal tablo gosteriyorsunuz, helal size, FFP anlasmanizi gecerli sayiyorum. Seneye de 30 milyon euro'yu cok rahat odersiniz, nasil olsa biz keriziz bu numarayi anlayamiyoruz, helal size" mi diyecek?
Gorursem soylerim.

Çevrimdışı bjk4ever

Bizimkiler neden bu yola başvurmuyor ki o halde? "Eğer birşey olur da ffp 1 yıl daha uzarsa halimiz ne olur?" korkusu olabilir mi? Ama bu ffp denen illetin çizgileri belli değil mi yahu? hangi şartta kalkar, hangi şartta kalkmaz. Belşli olması gerekir böyle ciddi birşeyin.

Oyle birsey olmadigi icin bas vurulmuyor kisacasi. Sen opsiyon olarak elbette alabilirsin Aboubakar'daki gibi, opsiyon olur. Kullanirsan kullandigin senede muhasebelestirilir, kullanmazsan zaten sorun yok. Eger sen bunu opsiyon degil zorunlu olarak kontrata islersen o opsiyon olmaz, taahhut olur ve ilk yil muhasebelestirilir.
Sen tabii ki karsi takimla bunu 'sozlu' olarak bu turlu yapip kontrata opsiyon olarak yazdirabilirsin, ama bir profesyonel kulup bunu normal sartlar altinda kabul etmez, o riske zaten girmez.

Çevrimdışı atalay

Mesela; İnter'in Miranda transferi.. FFP cezası aldıklarında Atletico ile iki yıl kiralama, üçüncü yıl zorunlu satın alma şartıyla anlaşıp transferi gerçekleştirdiler.

Çevrimdışı 38life

Çevrimdışı tuncaboylu

Oyle birsey olmadigi icin bas vurulmuyor kisacasi. Sen opsiyon olarak elbette alabilirsin Aboubakar'daki gibi, opsiyon olur. Kullanirsan kullandigin senede muhasebelestirilir, kullanmazsan zaten sorun yok. Eger sen bunu opsiyon degil zorunlu olarak kontrata islersen o opsiyon olmaz, taahhut olur ve ilk yil muhasebelestirilir.
Sen tabii ki karsi takimla bunu 'sozlu' olarak bu turlu yapip kontrata opsiyon olarak yazdirabilirsin, ama bir profesyonel kulup bunu normal sartlar altinda kabul etmez, o riske zaten girmez.

Taahhut muhasebe'de verildigi an devreye girer, nakit cikisi istisnalar haric belirleyici olmaz muhasebelestirme adina.
UEFA zaten salak, bu tur hileleri anlamayacak. Sen simdi oyuncuyu alacaksin mesela Besiktas olarak, gelecek sene 20-30 milyon euro odemeyi taahhut edeceksin bonservis bedeli olarak; UEFA da cikacak "vay arkadas gercekten super bir finansal tablo gosteriyorsunuz, helal size, FFP anlasmanizi gecerli sayiyorum. Seneye de 30 milyon euro'yu cok rahat odersiniz, nasil olsa biz keriziz bu numarayi anlayamiyoruz, helal size" mi diyecek?
Gorursem soylerim.
@bjk4ever dostum, biraz boş konuşuyorsun.

Ben şimdi gittim, X futbolcuyu 8 milyon opsiyonla kiraladım. Sene sonunda almazsam 7.9 milyon tazminar öderim dedim.

Ne oldu senin o muhasebe girdi çıktı muhabbetin?

UEFA zaten bunun önünü denk bütçe zorunluluğu ile kesiyor. Her sene azalan ve en sonunda 0'lanan bir zarar taahhüdün var. Takımı önümüzdeki sene büyük harcama garantisi vermekten alıkoyan da bu.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler: