2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 176 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6305898 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Gökhan Almar

5 gün kala sızdı.

Yildizlar :bawling: Yakasi da vasat. Vucutta durusunu gormek lazim tabi ama bu fotodan harika diyemem.

Çevrimiçi Savaş

5 gün kala sızdı.

Bunlar net formalar heralde eleştirebilirim sanırım. Ya o yıldızlar nedir öyle? 4. yıldız gelince kare mi yapacaklar? O ne şekilsiz bir dizilim.

Çevrimdışı bjk4ever

@bjk4ever dostum, biraz boş konuşuyorsun.

Ben şimdi gittim, X futbolcuyu 8 milyon opsiyonla kiraladım. Sene sonunda almazsam 7.9 milyon tazminar öderim dedim.

Ne oldu senin o muhasebe girdi çıktı muhabbetin?

UEFA zaten bunun önünü denk bütçe zorunluluğu ile kesiyor. Her sene azalan ve en sonunda 0'lanan bir zarar taahhüdün var. Takımı önümüzdeki sene büyük harcama garantisi vermekten alıkoyan da bu.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hangi fiyattan alacagini da yazsana? Rakip takim ne diyecek bu ise mesela?

Çevrimdışı Anıl1903

Ne insanlar var ya!
Gel de bunlara sövme...

Çevrimdışı mylife1903

Taahhut muhasebe'de verildigi an devreye girer, nakit cikisi istisnalar haric belirleyici olmaz muhasebelestirme adina.
UEFA zaten salak, bu tur hileleri anlamayacak. Sen simdi oyuncuyu alacaksin mesela Besiktas olarak, gelecek sene 20-30 milyon euro odemeyi taahhut edeceksin bonservis bedeli olarak; UEFA da cikacak "vay arkadas gercekten super bir finansal tablo gosteriyorsunuz, helal size, FFP anlasmanizi gecerli sayiyorum. Seneye de 30 milyon euro'yu cok rahat odersiniz, nasil olsa biz keriziz bu numarayi anlayamiyoruz, helal size" mi diyecek?
Gorursem soylerim.
Yazdiklarina katiliyorum ama avrupalinin anlamayacagi hamleler de oluyor ulkemizde. Simdi uefaya anlatsam atif kendi bonservisini aliyor 2.5milyona goruntu olarak fbye free oyuncu olarak gidiyor diye adamlar yanlis bulmaz. Fb canta icinde atifa para verip atifi sivasspor kasiyerine gonderince zaten uefa degil maliyenin falan kirmizi alarm vermesi lazim ama turkiye iste.

Zaten bizim turk kulupleri biz dahil bu ffp olayinin etrafindan donmekten bu ffpnin anafikrini anlayamadik ve olayi ozumseyemedik. Bu ffp doneminde en az 3-4 genc oyuncu cikartmamiz lazimdi. Takimdaki milyonluk verimsizlerin yerine onlarin oturmasi gerekirdi.

Simdi gs ve fb den de ornek vermek gerekirse. Elinde stok varken neden gidip volkan seni alirsin. Elinde semih varken neden serdar azizi alirsin, sinayder var elinde belhandaya milyonlsri veriyorsun ustune daha sinaydere tazminat odeyeceksin

Çevrimdışı 38life

Yildizlar :bawling: Yakasi da vasat. Vucutta durusunu gormek lazim tabi ama bu fotodan harika diyemem.

Bence yaka ve yıldızın dışında baklava deseni de kötü. Bir süredir yaptığımız en kötü forma diye düşünüyorum. Tabi beğeniler herkese göre değişir. Benim beğenime göre böyle. Ben zaten siyahcıyım :) Eğer gri formanın tonu çok çekici değilse yine siyah forma alacam her sene olduğu gibi :)
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı 38life

Bunlar net formalar heralde eleştirebilirim sanırım. Ya o yıldızlar nedir öyle? 4. yıldız gelince kare mi yapacaklar? O ne şekilsiz bir dizilim.

"Bakın bizim 3.cü yıldızımız var" diye göze sokma çabası. Öyle yukarıda duruyor yeni diye. Bence çok kötü.

Çevrimdışı tuncaboylu

Hangi fiyattan alacagini da yazsana? Rakip takim ne diyecek bu ise mesela?
Okumuyor musun yazdığımı?

8 milyon Euro satın alma opsiyonu ile kiraladın.
"Oyuncuyu satın almazsam 7.999.999 Euro tazminat öderim" diye madde de koydurdun.

Bu sözleşmeyi yerleştir bakalım senin o muhasebe hesabına.

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Anıl1903

Çevrimdışı Gökhan Almar

Bence yaka ve yıldızın dışında baklava deseni de kötü. Bir süredir yaptığımız en kötü forma diye düşünüyorum. Tabi beğeniler herkese göre değişir. Benim beğenime göre böyle. Ben zaten siyahcıyım :) Eğer gri formanın tonu çok çekici değilse yine siyah forma alacam her sene olduğu gibi :)
Benim de tek begendigim yani deseni oldu :) bi acik halini vucutta durusunu gormek lazim

Çevrimdışı mylife1903

Begenmedim formayi. Ilk ciktiginda gecen senenin formasini da begenmemistim azicik alismak lazim.
Lan tam fbnin formalaro ile dalga geciyordum cok fena oldu

Çevrimdışı BORAN

Ne insanlar var ya!
Gel de bunlara sövme...

yanlış hatırlamıyorsam diğer klüp sattığı oyuncuyu benim maçımda oynayamaz maddesi koydurmuştu yada aldığı tam hatırlayamıyorum. o aralar eneramo bizde gol atmıştı bizde kiralık göndermiştik sanırsam çok eleştirilmişti bizim yaptığımız.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 08 Temmuz 2017, 23:11:01
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
Simetrik olmuş yıldızlar abartılacak kadar kötü değil. Forma güzel olduktan sonra ufacık yıldızlar göze batmaz...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı bjk4ever

"Oyuncuyu satın almazsam 7.999.999 Euro tazminat öderim" diye madde de koydurdun.

Gayet basittir.
Iki olasilir var;

1 aliyorsun (-8 milyon euro)
2 almiyorsun (tazminat olaral -7.999.999 euro)

Olasilik hesabi olarak yaparsan (muhasebede vardir) 50/50 yaparsin, kontrat yukumlulugun 7.999.999,50 olur.
Baska soru?

Çevrimdışı 38life

Begenmedim formayi. Ilk ciktiginda gecen senenin formasini da begenmemistim azicik alismak lazim.
Lan tam fbnin formalaro ile dalga geciyordum cok fena oldu

Yok okadar da değil. fb nin formalarıyla kimse yarışamaz. adamlar çirkinlik kavramını yeniden tanımladı bu sene.

Çevrimdışı Anıl1903

yanlış hatırlamıyorsam diğer klüp sattığı oyuncuyu benim maçımda oynayamaz maddesi koydurmuştu yada aldığı tam hatırlayamıyorum. o aralar eneramo bizde gol atmıştı bizde kiralık göndermiştik sanırsam çok eleştirilmişti bizim yaptığımız.
Örnekleri vardır muhtemelen bu durumun da acizlik falan demesi sinir etti beni.
[ Son Düzenleme: 08 Temmuz 2017, 23:16:40 Anıl1903 ]

Çevrimdışı mylife1903

Ya sakatlanirsa? Kimse girmez oyle bir riske. Mantik olarak canere verilen ve taliskaya verilen paralar benim anlayisima gore de gecen seneye mahsub edilmelidir. Canerin opsiyonunj gecen senenin butcesinden 30 mayista gondersek uefa ne diyebilir ayni sey adriyanonun bonuslari ve takiskanin sozlesmesinin uzatilmasi icin de gecerlidir.
Hatta kismen uydugumuz icin bazi yaptirimlara ugramadim mi hah o yaptirimlarin sebebi bu olsiyknlar olmasin

Çevrimdışı bjk4ever

Mesela; İnter'in Miranda transferi.. FFP cezası aldıklarında Atletico ile iki yıl kiralama, üçüncü yıl zorunlu satın alma şartıyla anlaşıp transferi gerçekleştirdiler.

Inter Miranda'yi aldigi sene zaten Avrupa'da yoktu, ki o yuzden Avrupa'ya oyuncu yazmasini engelleyecek transfer in/out kurali kendilerini baglamadi.
Kaldi ki o FFP'den o kadar kolay kurtulabilinecekse bu ne oluyor (Inter soz konusu)?

http://en.calcioefinanza.com/2017/03/31/inter-must-find-e30-million-avoid-financial-fair-play-sanctions/

http://www.eurosport.com/football/serie-a/2016-2017/ffp-forces-inter-to-effectively-split-into-two-teams_sto5822073/story.shtml (sonraki sene Avrupa'ya katilincaki durum)

Miranda formulu olsaydi herkeste yaparlardi ve ise yarardi. Tabii nakit akisini saglamak icin yillara yaymak mantikli, ama FFP ve muhasebede islemez.

Çevrimdışı tuncaboylu

Gayet basittir.
Iki olasilir var;

1 aliyorsun (-8 milyon euro)
2 almiyorsun (tazminat olaral -7.999.999 euro)

Olasilik hesabi olarak yaparsan (muhasebede vardir) 50/50 yaparsin, kontrat yukumlulugun 7.999.999,50 olur.
Baska soru?
3. olasılık, kontratın karşılıklı feshedilmesidir.

Bu olasılık olduğu sürece, bu senenin kitabına yazamazsın o masrafı.

Çevrimdışı ahmetemre

• Kara Kartal
  • *
  • 08 Temmuz 2017, 23:16:19
  • Hz.Mevlana'ya 650 km...
  • Dünyanın merkezi VODAFONE PARK,inanmayan ölçsün!
Talisca çok geç kaldı 200bin yuro ceza kesilsin atınçın kiralama parası çıksın...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı mylife1903

Simetrik olmuş yıldızlar abartılacak kadar kötü değil. Forma güzel olduktan sonra ufacık yıldızlar göze batmaz...
Hem yildizi hem turk bayragini kullanmamak lazim. Turk bayragini logosunda turk bayragi olmayan kulupler kullansin. Bu logodami bayragimiza da iyice vurgu yapilmali

Çevrimdışı bjk4ever

Yazdiklarina katiliyorum ama avrupalinin anlamayacagi hamleler de oluyor ulkemizde. Simdi uefaya anlatsam atif kendi bonservisini aliyor 2.5milyona goruntu olarak fbye free oyuncu olarak gidiyor diye adamlar yanlis bulmaz. Fb canta icinde atifa para verip atifi sivasspor kasiyerine gonderince zaten uefa degil maliyenin falan kirmizi alarm vermesi lazim ama turkiye iste.

Zaten bizim turk kulupleri biz dahil bu ffp olayinin etrafindan donmekten bu ffpnin anafikrini anlayamadik ve olayi ozumseyemedik. Bu ffp doneminde en az 3-4 genc oyuncu cikartmamiz lazimdi. Takimdaki milyonluk verimsizlerin yerine onlarin oturmasi gerekirdi.

Simdi gs ve fb den de ornek vermek gerekirse. Elinde stok varken neden gidip volkan seni alirsin. Elinde semih varken neden serdar azizi alirsin, sinayder var elinde belhandaya milyonlsri veriyorsun ustune daha sinaydere tazminat odeyeceksin

Evet, ama bu bahsettilerin illegal zaten. Ama iyi bir denetimcin varsa bunu gayet basit olarak anlar ve UEFA'ya rapor eder. Tabii o denetimcide bunu yapacak 'guc' var mi o ayri konu.....

Çevrimdışı bjk4ever

3. olasılık, kontratın karşılıklı feshedilmesidir.

Bu olasılık olduğu sürece, bu senenin kitabına yazamazsın o masrafı.

Kontratin fesih edilmesi her kontratta mumkundur zaten, buna karsi da karsi taraf kendini korur, haksiz kontrat fesihinden dolayi da donuna kadar alir (bkz Ferrari, Del Bosque).
Sen kafana gore oyuncu kiralayacaksin, opsiyon falan koyduracaksin, hatta tazminat falan koyduracaksin, ama fesih etme hakkin da olacak ama senin karsindaki kulup de tamam mi diyecek? Onlar da zaten UEFA gibi akilsiz.....

Çevrimdışı mylife1903

Evet, ama bu bahsettilerin illegal zaten. Ama iyi bir denetimcin varsa bunu gayet basit olarak anlar ve UEFA'ya rapor eder. Tabii o denetimcide bunu yapacak 'guc' var mi o ayri konu.....
ispiyonlamayi cok dusundum bir dost rumuzuyla sonra kendime yediremedim. Atifi alip sorgulasan bulbul gibi oter zaten. Parayi istanbulda arap faikten aldim ikinci yuklemeyi ankarada yaptim arabayi da sivasa kadar ben kullandim

Etiketler: