Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 348 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5224016 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimiçi mellfred

Ayküt  60’da genç oyuncularını deniyor
koca sezon şu lükse erişemedik

Çevrimdışı kyiv

Bir ara basında Deniz Türüç ismi geçiyordu önümüzdeki yıl için. Gördük Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında. Aman ha aman! :olmaz

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Porto , Aboubakar(25M) , Brahimi (25M) ve Telles(50M) satma kararı almıs.

Abou + Brahimi'yi 30'a baglayalım

Çevrimiçi murat

doğru katılıyorum.

Adam negredoyu oynatıyor kaleye şut atmıyor koca 70-80 dk 1 şut atmıs negredo onuda dısarı.

Love'u alsa sanki love pes oynuyor gibi 5 kişinin arasını dalıyor battal gazi  misali.Mario gibi rakiplerin üstüne basa basa geçmeye calısıyor.

Pektemek olmuyor zaten.

Larin de demek ki yetersiz oynatmadıgına göre.

Forvet yok takımda forvetsiz şampiyon olmaya calısıyoruz.
takımdaforvetin yok ise başka şeyler denersin.biz topu ayağımıza alıp gevelemekten başka birşey yapmıyoruz..sağa sola pas ve orta.topla ortadan delebilecek talisca medel ve oziyi birlikte oynatmayı denemeliyiz.atibanın özellikle iç saha maçlarında yararsan çok zararı var.topun bizde kalmasına fereğinden fazla önem veriyoruz.arada bilinçli olarak topu kaptırmak ,bazen savunma hattını geri çekip rakibi üstüne çekmek gibi tuzaklar kurmalıyız.dominant oyun oynayıp sonuç elde edemiyoruz.ve bilinçsiz top kaybı yaptığımızda tehlikeli ataklar ve sarı kartlarla karşılaşıyoruz.gs mesela kompakt bir oyun oynamıyor gitgelli maçlar oynuyor.hatların arasını açık bırakıyor rakibe hep gol atacakmış hissini veriyorlar gollerinde çoğunu kontratakla buluyorlar.biz onların yaptığının daha kontrollüsünü yapabiliriz.örneğin negredonun çizgi dışından gönderdiği pas gibi.

Çevrimiçi murat

Gel de kafayı duvarlara vurma. Kayseriyi taçsız kral aykutun Fenerbahçesi bile 2-0 yenebiliyor. Biz 10 kişi 45 dakika gol atamadık adamlara. Offf offf effedilecek hiçbir tarafımız yok. Soldado bile gol atıyor Negredo 34 haftada 10 golü bulamayacak.Problem santrafor değil e o zaman kim atacak golleri Pepe mi Tosiç mi?
kalecisiz takıma oynadılar ne bileyim belki yine bir mini cooper vakası olmuştur.

Çevrimdışı tangaz

telles 50 ise caner 75 adriano 175 eder
[ Son Düzenleme: 03 Nisan 2018, 01:39:51 tangaz ]
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

avrupada konusulan porto benfica milan gese ceza alacak haberlerini destekleyen bir gelişme die mi okusak bu haberi  :icool:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Gökhan Kurt

avrupada konusulan porto benfica milan gese ceza alacak haberlerini destekleyen bir gelişme die mi okusak bu haberi  :icool:

İnsallah insallah

Çevrimiçi murat

sorun nerde peki ?

Negredo 5 gol atmış ligde.
Vagner love bizde 2 gol attı.
Larin 0 gol hiç oynamadı.
Pektemek 0 gol ligde (sadece 15 dakika oynamış)

4 Forvetimiz toplam 7 gol !

Cenk tosun 8 gol atmış tek başına ligde gitti.
Cenk bile yetersiz derken biz 4 forvetimiz cenk kadar gol atamamış ligde.

Ha forvetin gol atmaz kanatların orta sahan golcüdür yine anlarım fakat bizim orta sahamızda golcü değil.
Tolgay 0 gol.
Oğuzhan 0 gol.
Medel 0 gol.
Necip 0 gol
Atiba 2 gol.

Kanatlarımız da çok golcü değil.

Quaresma 3 gol.

Bi babel ile talisca var koca takımda takımın skor yükünü kaldıran.

Babel 9 gol.
Talisca 11 gol.

Aslında istatistikler herşeyi ortayı koyuyor.Takımının 4 forveti 1 babel kadar gol atamamış 7 gol de kalmıs.
Adamların forveti 26 tane atmış.
sorunu söylemişsin zaten senin bir forvet arkası birde kanatın gol atıyorsa başka destek gelmiyorsa 2 stoper bir santraforu kolaylıkla harcar.oraya 2. 3. 4. adamları sokmalısın.rakibe baskı kurarak oynadığında stoperinin birini 2. santrafor gibi içeri sokacaksın.

Çevrimdışı yoruk

sorun nerde peki ?

Ha forvetin gol atmaz kanatların orta sahan golcüdür yine anlarım fakat bizim orta sahamızda golcü değil.
Tolgay 0 gol.
Oğuzhan 0 gol.
Medel 0 gol.
Necip 0 gol
Atiba 2 gol.

Quaresma 3 gol.

Babel 9 gol.
Talisca 11 gol.

Aslında istatistikler herşeyi ortayı koyuyor.Takımının 4 forveti 1 babel kadar gol atamamış 7 gol de kalmıs.
Sorunun bir bölümünü de sen yazmıssın zaten.

Ben diyorum ki “ sadece “ forvet” özelinde değil sorun.Lig başından beri çoğu kişi sorun Cenk Negredo falan sanıyor .Sorun farklı farklı yerlerde.O sorun, bu sorun orası sıkıntı falan yani.

Kaç maç oldü ben Negredo nasıl atamadı dıyecegım bır pozisyon bile çok olmadı yani .Pozisyonu yok kı adamın kötü diyebilelim ? Konya ile kupa maçı var 1 tane çok net kaçırdığı.Sonra 2-3 tane de uzanamadığı toplar olmustur o kadar.He dersın kı ee adam pozısyona gırecek bilecek arkadaş diye.Ben de derim ki o tip bir santrofor değil bu adam.İşte tam da burada şu ortaya çıkıyor ; kadro yapısının uygun olmama sorunu .Negredo kötü değil ama uygun da değil işte.Bu yüzden zaten ilk yarı boyunca Cenk oynadı .Bu yüzden Şenol hoca Cenk ilk tericihim dedi.Tıpkı Lens ‘in durumu yüzünden de Q7 ilk tercih yapması gibi.Yani evlatcılık falan olmadı .Boş saçma saçma söylemlerdi bunlae başka şey değil.

Evet sorunları ana başlık olarak seçecek olursam * Kadro yapısı ve *7 aydır  Ileri 5 linin bir türlü form uyum yakalayamamış olmalarıdır .

Çevrimdışı onurturan

Ceza beklentimi kaybettim, bizimki gibi bir anlaşma yapılacak ggibi duruyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sırf mart bitti diye mi abi @tuncaboylu
belki sarkmıştır biraz işler..

Çevrimiçi levitate

umarım telles'in satışından pay almıyorlardır

bu arada başkanın abou için yardırması lazım
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı kyiv

Ümidi kestik galiba kimse yazmaz olmuş saatlerdir.

Çevrimdışı mylife1903

Ümidi kestik galiba kimse yazmaz olmuş saatlerdir.
Moddan taze ciktim abi ona mahsuben

Çevrimdışı mylife1903

sorun nerde peki ?

Tolgay 0 gol.
Oğuzhan 0 gol.
Medel 0 gol.
Necip 0 gol
Atiba 2 gol.

Quaresma 3 gol.

Babel 9 gol.
Talisca 11 gol.

Yeni haber degil bu
Transfer sezonunda hep yazdik
Bizim oyuncularimiz iyi oyuncular ama hepsi eksik oyuncu. Gol eksiklikleri var, kisir oyuncular
Zaten gol atan modelleri daha iyi takimlarda oynar bunlarin onu once bilecegiz

Bunu bilerek yola cikarsan buyuk parayi atan oyuncuya verirsin. Olay orda patladi
Simdi atibanin oguzhanin tolgayin falan 15-20 gol katkisi yapan modelleri bizde oynamaz
Bunlari bastan kabul etmek lazim.
Bizim seviyelerde oyuncu bakarken iyi planlama yapacaksin
Boyle kisir bir kadron varsa gotune carpip gol olan tarz bir santraforun olacak.
Oyle cikip bir mac 3 bir mac iki atip sonra 4 mac bos gecen degil
1-1-1-2-1-0-1-01-1-2-1 gibi saplayan santraforun olacak

Turkiye liginde denklem basit

Yabanci kaleci
        Stoper   Stoper
            Ortasaha
          Forvet arkasi
             Santrafor
Bunlari boyle sis kebap gibi dizeceksin kalanlari kura ile cekip oynatacaksin kesin sampiyon olursun
Santraforu 20den az birakip sampiyon olan bir takim var mi bilmiyorum

Sen bu kebabi firina verecen once sonra ahciya sorarsin biraz tuzu eksik biraz biberi fazla kacmis

Çevrimdışı kyiv

Moddan taze ciktim abi ona mahsuben

Bilirim bilirim...Lens ve Şenol Güneş sağolsun onlar sayesinde yakından tanıştım ben de...

Çevrimdışı kyiv

Bizim her nedense tarih boyunca santrafor ve kaleci konusunda sıkıntımız oldu. Bize maçlar kurtaran kaleci çok ender gelmiştir. Mrmiç, Cordoba eh işte zorlayalım Fabri. Fabri çok iyi kaleci değil ortalama bir kaleci. İspanyada Zaragozanın da Valencianın da Levantenin de 3 aşağı 5 yukarı bu ayarda kalecisi var. Yani öyle çok üstün kaleci değil.

Santrafor konusunda da yıllarca kısır olmuşuz. Güven Önüt, Feyyaz Uçar, İlhan Mansız ve Mario Gomez. 60 yılda 4 gol kralı. 20 gol üzerinde de atan 3,4 futbolcumuz olmuştur.Toplamda 10 defa 20 gol üstü atan santraforumuz olmuştur. Yani ortalama 6 yılda 1 defa 20 gol atan santraforumuz olmuş. Bu tabloda hep zirveye oynamak da kolay olmuyor haliyle.Bu bugünün problemi değil ama yeni sezonda mutlaka çok ince eleyip sık dokunup gol atma özelliği olan bir santrafor alınmalı. Belki de başarısız olduğumuz yılların en önemli sebeplerinden birisi bizi taşıyacak santrafora hiçbir zaman uzun süreli olarak sahip olamayışımızdır.

Çevrimdışı mylife1903

Bizim her nedense tarih boyunca santrafor ve kaleci konusunda sıkıntımız oldu. Bize maçlar kurtaran kaleci çok ender gelmiştir. Mrmiç, Cordoba eh işte zorlayalım Fabri. Fabri çok iyi kaleci değil ortalama bir kaleci. İspanyada Zaragozanın da Valencianın da Levantenin de 3 aşağı 5 yukarı bu ayarda kalecisi var. Yani öyle çok üstün kaleci değil.

Santrafor konusunda da yıllarca kısır olmuşuz. Güven Önüt, Feyyaz Uçar, İlhan Mansız ve Mario Gomez. 60 yılda 4 gol kralı. 20 gol üzerinde de atan 3,4 futbolcumuz olmuştur.Toplamda 10 defa 20 gol üstü atan santraforumuz olmuştur. Yani ortalama 6 yılda 1 defa 20 gol atan santraforumuz olmuş. Bu tabloda hep zirveye oynamak da kolay olmuyor haliyle.Bu bugünün problemi değil ama yeni sezonda mutlaka çok ince eleyip sık dokunup gol atma özelliği olan bir santrafor alınmalı. Belki de başarısız olduğumuz yılların en önemli sebeplerinden birisi bizi taşıyacak santrafora hiçbir zaman uzun süreli olarak sahip olamayışımızdır.
Belki degil abi belki degil
Pascal nouma ile mesela guzel bi doku uyumu ten uyumu olmustu, adami koruyamadik yedirdik kurban ettik

Çevrimiçi Koa_lAA

Pascal nouma ile mesela guzel bi doku uyumu ten uyumu olmustu, adami koruyamadik yedirdik kurban ettik

:alala: konu pascal ve ten olunca...

Çevrimdışı Ömer Kaan

Fabri baba olmuş, hayırlı olsun, şampiyonluklar görsünler inşallah :).

Çevrimdışı tangaz

noktasına virgülüne katılıyorum. bu konuda en iyi seçim yapan takım cincondur. herifler gomis olsun öncesinde burak drogba baros her türlü gol atan adam buluyorlar arada 10 yılda 1-2 sene boş geçiyorlar sadece.

Çevrimdışı kyiv

Amokachi'den sonra belli bir seviyenin altına inmemeliydik. Aklıma ilk gelenler Fazlı, Veysel, Youla, Almeida bu oyuncularla nasıl 20 golü geçeceksin de şampiyon olacaksın?

Çevrimdışı mylife1903

Amokachi'den sonra belli bir seviyenin altına inmemeliydik. Aklıma ilk gelenler Fazlı, Veysel, Youla, Almeida bu oyuncularla nasıl 20 golü geçeceksin de şampiyon olacaksın?
Sitavrum falan vardi, faciayiz yeminle

Çevrimiçi emre_1978

Puan hesapları yapmak için hala erken bence. 30. hafta bitiminde duruma bakıp hesap kitap yapmak daha mantıklı.
O hafta sonunda herkesin çok daha iyimser bakacağı bir tablo bekliyorum ben.

GS yedi gün içinde 9 puan kaybetmeyi başarmış takım, 6 puanı kendi sahalarında kayebetmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam (94/95 sezonu)
Başakşehir’I de göreceğiz son haftalara geldikçe.

Kendimce eksilere / artılara bakınca ben umutsuz değilim.
Bu eksileri arttırmak mümkün, ama işime gelmiyor o yüzden görmezden geliyorum  :D

- Gol atamıyoruz. Son 3 maçta sadece 2 gol attık.
+ En az gol yiyen takım biziz.

- Önümüzde iki takım var, bizden iki maç fazla takılmaları lazım. Kalan maç sayısı da fazla değil.
+ GS ile maçımız var, iki senedir sahalarında tokatlayıp dönüyoruz. Farkı 3 puan eritme şansımız yüksek.
+ Bu iki takım kendi aralarında oynayacak, en az biri belki ikisi birden o hafta puan kaybedecek.

- Alanya maçında takımın oyun kurgusunu ve durağanlığını hiç beğenmedim. Hırs, istek, beceri yoktu.
+ Pollyanna’ya bağlayıp takımda panik havası yok, kazanmayı biliyorlar deyip geçiyorum  :)

- Camiada şampiyonluğa inanan sayısı git gide azalıyor.
+ Ama tribün desteği devam ediyor.

- Kalan 3 deplasmandan biri bize ters gelen Akhisar, biri derbi, bir diğer rakip de düşme potasında.
+ Akhisar’ın stadı açıldı, sahası güzel artık en azından zeminden yana sorun olmayacak. GS’yi iki senedir gol yemeden yeniyoruz. Bizim maça gelene kadar Osmanlı’nın durumu belli olur.

- Şenol Hoca garip garip işler yapıyor bu sezon, daha önce denenmiş sonuç vermemiş kararlarında ısrar edip farklı sonuçlar bekliyor.
+ 4 maç içeride ve iç sahada öyle ya da böyle kazanıyoruz.
+ GS maçlarını da hallediyor hoca. İş Osmanlı maçına kalırsa o maç da geçilir.

Çevrimdışı kyiv

Sitavrum falan vardi, faciayiz yeminle

ohhhhh :bawling: Anılarım depreşti....Ankarada askerdim tam da takip edemedim agustos ayında askere gidince radyodan falan kaçak kuçak dinliyorduk maçları. Teleon vardı o dönem ama bizim birlikte yoktu. Kaleci almışlardı 40 yaşında Kjaer diye galiba sonra asper diye başka bir kaleci. İyi ki askermişim o zamanlar yoksa kafayı duvarlara vurmadan duramazdık. Koğuşta dinlemiştik Galatasaray maçını Bayramın golleriyle 2-0 ı koruyamamıştık. 2-2 bitmişti. Başkan Serdar Bilgiliydi galiba?

Çok kötü plansız tercihler. Gerçekten kötü yönetilmişiz yıllarca. Ne alıyorsun da ne bekliyorsun?

Etiketler: