Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 361 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8422791 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

Ricardo Quaresma vs Galatasaray

Ricardo Quaresma vs Alanyaspor

Ricardo Quaresma vs Konyaspor

Çevrimiçi Necmi

Abi kusura bakmada bu baya saçma olmuş. Bizim borcumuz neden her dönem artıyor? Bu faiz yükünden dolayı. @Necmi
ne alaka borcumuz artıyor çünkü harcama yapıyoruz. bu kulübün giderleri sadece futbolcu maaşlarımı
kredi çekersin bankadan zaten bunun faizi içindedir. o borç hanesine geçer. bunda kuruş artış olmaz. kısa vadeli borçlar dediğin olay işte orda düğümleniyor iş vadesi gelen taksidini ödeyemezsen buna faiz gelir sen taksitlerini düzenli ödedikten sonra borcun on liraysa ödediğin taksit kadar düşer. senin borcun yeni borçlanmalar yaptığında artar. bilmiyorsun bari saçma diye konuşma borç nasıl artıyor söyleyeyim 11 tane oyuncu aldık ne maaş ödüyeceğiz onlara senelik hesapla nerden baksan 20 M€ vardır 3 senelik olsa kontratları buda 60 M€ eder işte kulüp 60 milyon bir ayda borçlandı. nerden baksan 200 milyon türk lirası bir ayda kulüp ödenecekleri içine dahil oldu. anladınmı şimdi borcun her dönem neden arttığını birde üstüne stad yaptık bunlarında ödemesi geliyor sürekli bizim iki yıl öncesine kadar hiç gelirimiz yoktu borç dünyadı çoğuda döviz borcu döviz arttıkça borç katlandı karşılığında dengeleyeceğin döviz alacağıda yoktu. iki yıldır gelir gelmeye başladıda biraz toparladık YD döneminden naklen yayın gelirinden maç hasılatına kadar fulya gelirleri dahil ipotekliydi ipoteklarden sadece maç gelirleri bu sene çözüldü. diğer ipotekler bildiğim kadarıyla devam ediyor. @Serhat Akkaya

Çevrimiçi Necmi

Tarihi firsati kacirdik yahu, fetocu bir bankadan kredi alip borclari kapatmak sonra bankayi kapatmak vardi :money:
:kop: :kop: :kop: bu benimde aklıma geldi. Ama devlet bırakmazki o parayı.

Çevrimdışı tuncaboylu

ne alaka borcumuz artıyor çünkü harcama yapıyoruz. bu kulübün giderleri sadece futbolcu maaşlarımı
kredi çekersin bankadan zaten bunun faizi içindedir. o borç hanesine geçer. bunda kuruş artış olmaz. kısa vadeli borçlar dediğin olay işte orda düğümleniyor iş vadesi gelen taksidini ödeyemezsen buna faiz gelir sen taksitlerini düzenli ödedikten sonra borcun on liraysa ödediğin taksit kadar düşer. senin borcun yeni borçlanmalar yaptığında artar. bilmiyorsun bari saçma diye konuşma borç nasıl artıyor söyleyeyim 11 tane oyuncu aldık ne maaş ödüyeceğiz onlara senelik hesapla nerden baksan 20 M€ vardır 3 senelik olsa kontratları buda 60 M€ eder işte kulüp 60 milyon bir ayda borçlandı. nerden baksan 200 milyon türk lirası bir ayda kulüp ödenecekleri içine dahil oldu. anladınmı şimdi borcun her dönem neden arttığını birde üstüne stad yaptık bunlarında ödemesi geliyor sürekli bizim iki yıl öncesine kadar hiç gelirimiz yoktu borç dünyadı çoğuda döviz borcu döviz arttıkça borç katlandı karşılığında dengeleyeceğin döviz alacağıda yoktu. iki yıldır gelir gelmeye başladıda biraz toparladık YD döneminden naklen yayın gelirinden maç hasılatına kadar fulya gelirleri dahil ipotekliydi ipoteklarden sadece maç gelirleri bu sene çözüldü. diğer ipotekler bildiğim kadarıyla devam ediyor. @Serhat Akkaya

Futbolculara sözleşmelerinin sonuna kadar ödenecek maaşlar borç kaleminde görünüyor mu @Necmi abi?

Çevrimdışı tuncaboylu

Tarihi firsati kacirdik yahu, fetocu bir bankadan kredi alip borclari kapatmak sonra bankayi kapatmak vardi :money:

:kop: :kop: :kop: bu benimde aklıma geldi. Ama devlet bırakmazki o parayı.

@Necmi ve @mylife1903, gözden kaçırdığınız bir şey var:

Bank Asya'da hesabı olanları bile görevden alıyorlar.

O aklınıza geleni yapsaydık,
- Kulüp FETÖ'cü olarak damgalanırdı,
- Yönetim kurulu en iyi ihtimal görevden alınırdı, kötü ihtimalle hapse atılırdı.
- Kulübe kayyum atanırdı,
- Kombine sahipleri hakkında da, terör örgütüne finansal destek sağlamak suçundan, soruşturma açılırdı.

Yani iyi ki sizin aklınıza gelen, yönetimden birinin aklına gelmemiş.  :lol:

Çevrimiçi Necmi

Ayrıca kombine, bilet, federasyondan aldığın galibiyet ve lig başarı primleri TL üzerinden, locaları tam olarak bilmiyorum o yüzden yorum yapamıyorum. @Necmi
localar döviz üzerinden satıldı tl gelirlerin var ama tl giderlerinde var işte bunların dengelenmesi gerekiyor kulüp muhasebesi çok karışık bir muhasebe burda sabah akşam konuşsak bir yere varamayız. bunu anca uzman firmalar yapabiliyor. en fazla para harcanan dönemden geçtik ama borçda bir artış görünmüyor. bildiğim kadarıyla başarı primleri cl gelirleri falan daha muhasebeye girmedi. söylenen rakamdan bunlar düşer ama büyük ihtimal yeni transferlerde girmemiştir onlarda eklenir.

Çevrimdışı pascal_21

Arkadaşlar burası yeri mi bilmiyorum ama karabük maçına gidemeyecek bir kardeşim varsa biletine talibim:) İzmir'den geleceğim için bilet yol parası derken içinden çıkamıyorum malumunuz

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Abiler, arkadaşlar yeni bi konu başlattım. "Sigarayı bırakmak"

Bu illetten kurtulmak isteyenler için daha önce bu yollardan geçmiş tecrübeli kişilerin hikayelerini dinlemek isterim.

Buyrun; http://besiktasarena.com/genel-sohbet/sigarayi-birakmak/
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimiçi Necmi

Futbolculara sözleşmelerinin sonuna kadar ödenecek maaşlar borç kaleminde görünüyor mu @Necmi abi?
tabiki uzun vadeli borçların içinde onlar. sözleşme yapıyorsun o sözleşme kayıtlara geçiyor yoksa muhasebeyi tutamazsın

talisca mesajı vermiş 3 yıldızlı t-shirt giymiş :)

Çevrimiçi Necmi

Ya Tolga ısrarı takıma zarar verirse? Bunun sorumlusu kim olacak? Yönetim mi? Şenol Güneş mi? Taraftar mı?
ya tolgada ısrar etmeyip sizlerin yönlendirmesiyle fabriyi kaleye geçirir
ve bu takıma zarar verirse bunun sorumlusu kim olacak. Bazen işi işin başındaki adama bırakmak gerekir
hani profesyonellikten bahsediyorsunuz. İşte o profesyonellik bunu gerektiriyor.
Şenol hoca orda patron kararları o verir. Sen onun yerine karar verdiğinde onun orda olmasının anlamı kalmıyor.

Çevrimiçi Necmi

"Tolga bize bu yıl şampiyonluğu kaybettirecek kalecimizdir" diye imza yapsam serbest mi yani?
Bence Ozan'a torpil geçmiştin ifade edemiyorsun. :icool:
iyide ozanı seni tanıdığımdan fazla tanımıyorumki neden torpil yapayım
ben burda tanıdığım kişilere bile torpil yapmam. Bunun örnekleri defalarca yaşandı.
geçen yıl şampiyon takımın kalesinde tolga vardı :)
burda zorunluluktan belli kurallar koyduk sınırları çizdik. onun dışında insanların özgürlüklerini kısıtlayacak
yaptırım içinde olmak doğru değil zaten ozan yüzünden kurallara madde eklendi. :bandit: @sozkul
yeni sorunlar yaşandığında yeni kurallarda eklenir. Her adımı tecrübeyle atıyoruz. Bu torpil değil
o an müdahale edemezsin onun için kuralda koyamazsın o hakkı bir kere vermişsin geri almak olmaz
ama gündem bittiğinde kuralını koyarsın. Bir daha yaptırmazsın.

Çevrimdışı RevivaL

Tolga'nın çok kötü bir kaleci olduğuna katılmıyorum fakat arkasında forma bekleyenlerden de iyi olduğuna inanmıyorum.

Çevrimiçi Necmi

Kesinlikle katılmıyorum. Rahat çalışma alanı vermediğin bir insanın başarılı olmasını bekleyemezsin .Fikirlerin yüzde yüz uyuşması hiçbir zaman mümkün değildir.  Taraftarın hissiyatına göre hareket etmez bir teknik direktör. Bu mantıkla sen Tolga'yı beğenmezin , ben Beck'i beğenmem , x kişisi bir başkasını beğenmez , y kişisi dizilişi beğenmez , beğenmez de beğenmez. Bir işin yönetildiği yerde "YETKİLİ" diye bir kavram vardır, ve bu işin yetkilisi Şenol Güneş . Yüzlerce parametre var, Tolga tercihi bunlardan sadece birisi. Adam genel olarak bu kadar başarılıyken bir tercihine katılmıyorum diye Şenol Güneş'e cephe falan almam ben . Genel başarıya bakarım. Ayrıca kendinize çok fazla anlam yüklüyorsunuz . Taraftarın görevi taraf olmaktır , takımı yönetmek değil :) Daha dün burada Tolga inşallah 2-3 tane hatalı gol yer Karabük maçında diyen adam gördüm ben . Bu taraftarlık falan değil, sadece kendini tatmin etmek .
ben görmedim :alala: şikayet edin Beşiktaşın gol yemesini dileyecek birinin bu forumda
işi olamaz :bandit:

Çevrimiçi Necmi

Kendimize anlam yüklemiyorum ben bu grubun geneline bir anlam yüklüyorum. Bugün anket yapılsa bu taraftarın %95 i bu adamı istemez. Ayrıca bu adam kaptan, bir takım kaptanını bu kadar büyük oranda istemeyen bir kulüp gördünüz mü bugüne kadar? Bu size çok normal mi geliyor? Bunu Şenol Güneş'in tercihi durumuna indirgemek asıl basitlik. Bugün şampiyonluğa giderken bile Tolga konuşuyorsak bu taraftarın suçu değildir yönetim ve Şenol Hoca'nın tercihleridir..
Birine tercih etme hakkı verdiysen tercihlerinede saygı göstereceksin o zaman.
tarafatrın %95 i değil %100 istemese bu saatten sonra neyi değiştirecek
Transfer dönemi boyunca taraftar fikri tepkileri önemliydi bu konuda bir kez bile müdahale etmedik
ama transfer dönemi bitti ve bundan sonraki her eylem mücadele eden takıma karşı yapılmış kabul edilir
Renklilerin eline koz vermekten başkada bir işe yaramaz. şu andan itibaren şampiyonluk yarışı başladı.
renkli basının elinde koz kalmadı sosa dediler talisca bir maçta susturdu gomez dediler aboubakar gereken
cevabı verdi şimdi ellerinde bir tolga kaldı. ordan vurup takımı zayıflatmaya taraftarı bölmeye çalışıyorlar
tepkimizi gene gösteririz ama bunu renkli basının eline koz vererek yapmanın ne mantığı var.
Şimdi sadece Beşiktaş değil bu ülkedeki herkes Beşiktaş taraftarının Tolgayı istemediğini biliyormu
biliyor demekki verdiğin tepki yerine ulaşmış bundan sonrasında uzatıp takıma zarar vermenin manası yok.
Tolganın Taraftar tarafından kalemi kırıldı bunun artık dönüşünün olmadığını emin ol hocada yönetimde
biliyor.

Çevrimdışı Mahmut

ben tolga oynamayacak demiyorum.ilk 11 de başlayacağına eminim ama bu onun son maçı olacak:)

düşünsenize tek bir hata yapma şansınız bile yok.

tolga şuan hata yaptığı an o stad onu bitirecek ve ağlaya ağlaya gidecek.

tolga şuan ya hata yaparsam psikolojisi ile oynadığı için( gerçi düzgün bir psikoloji ile oynasada farketmez de neyse)  bunu kaldıramayıp büyük hatalar yapacağına adım gibi eminim

bunun içinde dua ediyorum,umarım 2 tane yüzde yüz hatalı gol yer.1 tanede yetmez 2 tane yesinki şenol hoca koruyamasın artık onu.

yani benim planım tolganın hata yapması üzerine kurulu.bu planda karabük maçında gerçekleşecek.yüzde yüz eminim.

@Yunus Emre Dökmeci @gokhan_kurt  :)

Buyur @Necmi abi, böyle bir mesaj gördüğümde çok üzüldüm araştırıp buldum.

Çevrimiçi Necmi

Ayrıca dün burada Tolga inşallah 2-3 tane hatalı gol yer diyen arkadaşın cümlesinin tamamını yazmamanda biraz algı operasyonu olmuş, böyle cımbızla çekip alırsan her yöne çekilir. Adam kendini tatmin edecek tabi? Futbol ne için izleniyor zevk ve mutluluk için ve Tolga'yı kalede görünce mutlu olamıyor bunun içinde İnşallah 2 tane yer ama biz 3 atar kazanırız sonra da kaleye Fabri geçer diye yazmış, bundan daha masum ne olabilir? Olayı bireysellikten çıkartıp takım algısına getirirseniz orada yanılırsınız. Futbol kişisel bir zevktir ve zevk alacağı oyuncuları futbolcuları takımda sahada görmek ister. Lütfen yorumda bulunurken bunları da dikkate alın. Tek bir açıdan bakınca herşey size göre doğru gelebilir..
konunun bütünü ne olursa olsun o konunun bir tarafında Beşiktaşın gol yemesini istemek
bu forumdan gitmek için geçerli bir nedendir. Tamda zaten söylemek istediğimiz bu siz Beşiktaşın gol yememesinimi istiyorsunuz yemedikten sonra kalede kimin olduğunun bir önemi yok diğer türlü gol yiyelim tolga yesin gitsin demek kişiselleştirmedir. Bunun Beşiktaşlılıkla falan ilgisi yok. Hiç bir Beşiktaşlı Beşiktaşın gol yemesini istemez böylede bir
dilekte bulunmaz. ben on sıfır öndeyken bile Beşiktaşın gol yemesine tahammül edemem. Beşiktaş gol yemesinde
kalede on yıl daha tolga olsun ben mutlu olurum.

Çevrimiçi Necmi

O isimler yüzünden elenilen Avrupa kupaları veya kaçan şampiyonlukları da dile getirseydiniz keşke.
Neuer yüzünden alman milli takımı avrupa şampiyonasından elendi bu onu
kötü kaleci yapmıyor. İyi kalecilerde hatalı gol yer. Seni turnuva dışıda bırakır. Tolga Beşiktaş için
yeterli bir kaleci değil ama sizin laflarınızıda haketmiyor. Öyle şeyleri savunuyorsunuzki bu Beşiktaşın
iyiliği olmaktan çıkıyor tamamen sizin hırslarınız ve egonuz oluyor. Kendi hırslarınızı egonuzu Beşiktaşın iyiliği olarak
lanse ediyorsunuz ya bunada pes doğrusu. Burda size karşı gelenlerin hepsi Tolganın iyi kaleci olmadığını zaten söylüyor ama neden sizinle aynı çizgide olamadıklarını oturun bir düşünün. aslında burda sorgulanan tolga değil
sizin Beşiktaşa bakış açınız nasıl bir ego nasıl bir hırs Beşiktaşın gol yemesini söyleyen bir kelimeyi savunabilir.
bu insanı şu noktaya getirmiş tolga gitsin yeterki gol yemeye razıyız peki neden Beşiktaşlı biri takım gol yemesinde
kalede kim olursa olsun der gol yemedikten sonra bunun önemi olmaz.

Çevrimdışı arda

Genel olarak diğer takımlardaki daha ideolojik, kimlikle ilgili, karşılıklı bir ilişki, alışveriş gibi geliyor. Beşiktaş'ta bu çok az. Kulüp de diğerleri gibi olmak istiyor ama Beşiktaş taraftarı buna izin vermez. Tüylerimi diken diken eden olayları İnönü'de yaşıyorum. Başka hiçbir yerde öyle hissetmiyorum. İnanç üzerine var olduğunu söyleyen topluluklarda bile Beşiktaş seyircisindeki o ateşi, karşılıksız verme duygusunu göremiyorum. Son haftaki maçta gözlerim doldu. Bir taraftar düşün, "şerefinizle oynayın hakkınızla kazanın" diye pankart açıyor. Beşiktaş'lı olmak için işte böyle haklı gerekçelerim de var.

Zeki Demirkubuz

http://sairlerparki.blogspot.com.tr/2012/12/zeki-demirkubuz-ve-besiktas.html
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimiçi Necmi

Buyur @Necmi abi, böyle bir mesaj gördüğümde çok üzüldüm araştırıp buldum.
Beşiktaşın gol yemesi için dua edecek bir Beşiktaş taraftarı olamaz.
çok yazık insanlar önce taraf olmanın anlamını öğrenmeli.

An itibari ile Beşiktaş'ımızın kadrosu.
Forvet Hattı: Mercedes
Orta saha: Bmw
Defans: Toyota
Kaleci: at arabası

Çevrimdışı Egos

Beşiktaşın gol yemesi için dua edecek bir Beşiktaş taraftarı olamaz.
çok yazık insanlar önce taraf olmanın anlamını öğrenmeli.

necmi ağabey olay çok daha başka. sadece tolga'ya düşmanlık yapmıyorlar, ezbere bir stilleri var. örneğin istemedikleri bir futbolcu oynuyor beşiktaş'ta: ismail, pektemek, tolga, serdar, quaresma... anında bir karşı taraf belirleniyor, bunun için yine beşiktaş'ta olan başka isimler seçiliyor: tosiç, cenk, günay-boyko-fabri, beck, kerim... ve bunun üzerinden propaganda başlıyor. az, biraz destek alırlarsa olay hemen teknik direktörün yetersizliğine, adam kayırmasına, basiretsizliğine bağlanıyor; ondan sonraki adım teknik ekibe, ardından yöneticilere, bir adım sonra da başkana getiriliyor. ne kadar yüz bulurlarsa o kadar bulandırıyorlar ortalığı. sırf bu saçmalık yüzünden doğru eleştiriler de arada kaynıyor, eksikleri gidermek daha da zorlaşıyor. teknik ekibin üzerinde, oyuncunun üzerinde baskı uygulamak nasıl bir kâr sağlayacak ki beşiktaş'a. kaleciyi taraftar belirlerse daha iyi bir beşiktaş mı göreceğiz? bu sayıklamalara sahip insanlar atıp tuttukları futbolcuların yerine geçmesini istedikleri kişileri seçerken hangi kriterlere göre konuşuyorlar? her şey muallak.

hepimizin görebildiği bazı şeyler var: pektemek, cenk kadar yararlı değildi. bilic zamanında havanda su dövüldüğü şenol güneş sayesinde kanıtlandı, ama şenol güneş olmadan da herkesin malumuydu bu konu. ismail çok iyi değildi, keçiboynuzu yemek gibiydi futbolunu izlemek, ama geçen sezon parlatılmasaydı emin olun şu anda kadrodaydı. quaresma'dan geçen sene umutlu olmayanların yeterli argümanları vardı ve çok da haksız çıkmadılar, quaresma kariyerine uymayan bazı performanslar gösterdi, keşke bu sene de kaldığı yerden devam etse...

kerim, beck, tosiç, tolga, tolgay, olcay vesaire hepsine bir şey söylenebilir, ama bunları konuşmak için henüz uygun ortam bulamadılar. pektemek ve ismail gitti, ortalığı karıştıracak yegane isim şu an için tolga ve sürekli onun üzerine gidiliyor. yarın quaresma'nın şahsi oyunu, beck'in hücum performansı, cenk'in kaçırdıkları, kerim'in gelişememesi, tolgay'ın yetersizliği diye onlarca ezberlenmiş başlıkla gördüklerimizi söylüyoruz diye önce şenol güneş'e saldırmak, ardından bunu tüm camiaya yaymak için bekleyen bir güruh var.

şu anda olayın tolga ile sınırlandırılması kimseyi yanıltmasın, pektemek ve ismail ile birlikte o da gitseydi küfredelim, o stada çıkartmayalım diyen adamlar şu anda yukarıda saydığım isimlerden birinde fikir birliği yapmış, onlardan birine sövmeyi planlıyor olurdu. onu oynattığı için şenol güneş'in ne kadar yetersiz olduğundan bahsederlerdi.

çünkü her şeyi çok iyi biliyorlar, çünkü kulüp sadece onların, çünkü para veriyorlar maçlara gidiyorlar, ama en önemlisi: çünkü beşiktaş'ın geleceği onların küfürsüz anlatamadıkları engin görüşlerine bağlı. bu herhangi birini banlamak, yasaklamak ile çözülebilecek bir sorun değil -o nedenle sorunun çözüm yeri burası değil- hepsinin eteklerinde ne varsa dökmesi gerek, döksünler ki aslında söylediklerinin ve çözüm iddiası olarak sunduklarının bir şey ifade etmediği anlaşılsın. yoksa hepimiz biliyoruz fm'de beşiktaş'ı alıp önce tolga'yı göndermeyi. ne biz ne de tolga beşiktaş'tan büyük. öyleyse tolga nefreti de beşiktaş sevgisinden büyük olamaz.

son olarak tolga'yı eleştiren arkadaşlar -kendisi ne kadar iyi bir sezon geçirirse geçirsin- gözümde haksız olmayacaklar, sağlam argümanları, doğru söylemleri var; fakat umarım bir futbolcu üzerinden beşiktaş'a saldıranlarla aralarına mesafe koymayı başarabilirler.
[ Son Düzenleme: 08 Eylül 2016, 20:30:05 Egos ]

Çevrimdışı bjk4ever

Ben şampiyonluğa giderken Tolga konuşmuyorum , siz konuşuyorsunuz . Performans olarak Tolga'yı da hiçbir zaman beğenmedim. Tekrar söylüyorum, ben bütüne bakıyorum detaya değil. Adam gelmiş , bir sene içerisinde performansı yerlerde olan bir çok oyuncuyu nerden almış nereye getirmiş. Neredeyse  umudu kestiğimiz Oğuzhan yıldız olmuş, Quaresma ayarsızına bile bu saatten sonra takım oyunu oynamayı öğretmiş deli gibi fayda almış , kulübeye hapsolmuş Cenk'ten ligin en iyi yedeğini ve milli takım forvetini yaratmış . Takım rakiplerini pas manyağı yapmış , ligin içinden geçmiş. Böyle bir durumda Tolga olayına takılıp mutsuz olacak kadar takıntılı değilim ben .Üstelik transfer sezonu bitmiş, artık yarışa başlanmış. Ayrıca şunu da söyliyim şu an yapılan şey artık eleştiriyi geçip takıntı sınırlarına dayandı. Konya maçında adamın hiçbir hatası olmamasına rağmen herkes gelip burada Tolga konuştu. Örneğin yediğimiz ilk gol Quaresma ve Tosic'in ortak hatası, keza ikinci gol de defansın pozisyon alamaması kaynaklı. Ama herkes olayı Tolga'ya bağladı. Aklı ve mantığı kaybetmemek lazım. Sadece duygularla hareket etmek her daim kaybettirir ve biz bundan çok çekmiş bir kulübüz. her neyse benim fikirlerim bunlar .

O detaylar butunu bozabiliyor ama, bkz Brugge maci ve Sporting maci. Hatta ust direk ve Cenk olmasa Akhisar maci ve sampiyonluk maci.
Bazi oyuncular zarar veriyor iste abi, buna niye tepki gostermeyelim.
Bilic Oguzhan yerine Veli'yi tercih ediyordu, sonra Oguzhan oynayinca ne oldu gorduk.
Bilic Cenk yerine Pektemek'i tercih ediyordu, gecen sene olanlari gorduk.
Ismail icin de sampiyonlukta emegi var, Besiktas'in cocugu falan diyebiliriz, ama gitti diye hangimiz uzuluyor.
Besiktas Tolga ve Ismail'le degil, onlara ragmen sampiyon oldu. Ve bu guzel takimin Tolga yuzunden bozulmasini  istemiyoruz iste.
Vallahi mac kadrosunda Tolga'yi gorunce basim donuyor, midem bulaniyor, resmen tum pozitif enerjim ve mac hevesim emiliyor.
Buna kimin hakki var? CL macinda bu adam hatali bir gol yerse 6 puana mal olur ve CL gibi bir ortamda o 6 puanin telafisi olmaz.
Oyle birsey olursa taraftarin protesto etmesini engellen diger taraftarlar da en az Senol Gunes ve Tolga kadar suclu olur benim gozumde.

Çevrimdışı bjk4ever

tabiki uzun vadeli borçların içinde onlar. sözleşme yapıyorsun o sözleşme kayıtlara geçiyor yoksa muhasebeyi tutamazsın

Bilmeden yorum yapmasaydin keske. Bir oyuncunun 2 sene sonra alacagi maas borcta gorunmez. Cunku borcun karsiliginda yazacagin kalem yok. O borcun karsiligini almasi icin karsi tarafarin yukumlulukleri yerine getirmesi gerekir ve bunu 2 yil sonra sahaya cikarak yapabilir, 2 yil onceden yapamaz. O yuzden senin bir taahhut'un yoktur ve borc gozukmez.
Gunu geldigi zaman oyuncu hala kontrat altindaysa ve kontratin karsiligini yerine getirdiyse odeme (aylik sanirim) yapilir ve o zaman bilanco'daki nakit rakamin duser ve karsiliginda personel giderini yazarsin gelir/gider tablosuna.

not: Big4 sirketlerinden birinde 5 senedir denetim yapan biriyim, yani muhasebe bilgim var

Etiketler: