Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 378 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8423719 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı yigitcan1903

Karabük maçını eşimle izlemek için iki adet bilete ihtiyacım var hangi tribün olduğu önemli değil
Ben de hem karabük hem de galatasaray maçının biletlerini ücretsiz devredicem bu biletleri devredene
Kombinem 413 blokta doğu tribünde

Çevrimdışı Çağatay

Günaydın Beyler

Olm hoca beklerde kimi oynatacağı konusunda kararsızlık yaşıyormuş
düşünebiliyor musunuz
hemde bir değil iki bekte de :D
hemde kararsızlık :D
hemde beklerde :D

....balatalar sıyrıldı....
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı Burak Uzunoglu

Mitroglou'da sakatlandi, bugünki Arouca macinin kadrosuna alinmadi...

Bizim icin cok büyük bir sans, deplasmanda 3 Puani almak isten bile degil.

18 kisilik kadro

Lista de convocados:

Guarda-redes – Ederson e Júlio César;

Defesas – Lisandro, Grimaldo, Luisão, Lindelöf, Eliseu, Jardel, André Almeida e Nélson Semedo;

Médios – Fejsa, Samaris, André Horta, Carrillo, Salvio, Pizzi e F. Cervi;

Avançados – Rafa, G. Guedes e José Gomes
Hamburg Black Eagles

Çevrimdışı Gökhan Kurt

Mitroglou'da sakatlandi, bugünki Arouca macinin kadrosuna alinmadi...

Bizim icin cok büyük bir sans, deplasmanda 3 Puani almak isten bile degil.
18 kisilik kadro
Lista de convocados:
Guarda-redes – Ederson e Júlio César;
Defesas – Lisandro, Grimaldo, Luisão, Lindelöf, Eliseu, Jardel, André Almeida e Nélson Semedo;
Médios – Fejsa, Samaris, André Horta, Carrillo, Salvio, Pizzi e F. Cervi;
Avançados – Rafa, G. Guedes e José Gomes

Günaydın BÜYÜK BEŞİKTAŞ Ailesi,

Sakatlıklar bizim için sevindirici haber böyle zorlu bir deplasmanda.

Önce Karabük 3-0 , sonra Benfica 1-0 .  :biggrinking: inş.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Karabük maçını eşimle izlemek için iki adet bilete ihtiyacım var hangi tribün olduğu önemli değil
Ben de hem karabük hem de galatasaray maçının biletlerini ücretsiz devredicem bu biletleri devredene
Kombinem 413 blokta doğu tribünde
Yiğitcan, napoli ve benfica şampiyonlar ligi maçlarına gitmezsen, işin çıkarsa bana bilet lazım bana devreder misin

Çevrimdışı yigitcan1903

Yiğitcan, napoli ve benfica şampiyonlar ligi maçlarına gitmezsen, işin çıkarsa bana bilet lazım bana devreder misin

Zaten kaç senede bi cl yapıyoruz
Zor diyorum  :evillol:

Çevrimdışı sozkul

Çevrimdışı Bishamon

Sen bence Istanbulu gezmeye gelirsin

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Zaten kaç senede bi cl yapıyoruz
Zor diyorum  :evillol:
belli olmaz işin çıkar belki  birine gitmezsin
Sen bence Istanbulu gezmeye gelirsin

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk
bilet satışı olacak ya belki oradan olur ya da işi çıkan illaki olur ben şanslı adamım
Korkma ver artık hersene @yigitcan1903  :D
@sozkul  abi haklı bundan sonra üst üste şampiyonluklar geleceğinden şampiyonlar ligine çok gideriz

[ Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 11:06:01 Mehmet Ali C. ]

Çevrimdışı Gokhan-

bilet devredecek arkadaşların bildikleri güvendikleri insanlara devretmesini rica ediyorum.
buraya sadece bilet için gelen bilet istemekten başka mesaj atmayan arkadaşları itham etmek istemem
ama bana pek sıcak gelmiyor. bilet isteyen öğrenci kardeşlerimiz önce forumda paylaşımda bulunup
kendilerini bir tanıtsınlar güven kazansınlar. merhaba demeden daha ilk mesajını bilet istemek için atan
ve ondan sonra sadece bilet istemek için mesaj atan insanlara güvenmeyin. Bir çok bilet bu şekilde karaborsaya
düşüyor. Biletlerinizin gerçekten bunu hak eden öğrenci kardeşlerimize gitmesini istiyorsanız bildiğiniz güvendiğiniz
insanlara verin. Burda öğrenciyim diye bilet isteyip daha sonra sosyal medyada bu biletleri satanlarada rastladık.
iyi niyetinizin suistimal edilmesine müsade etmeyin.

Aynı muhabbet bana olmuştu, facebookta bir eleman bana yazdı abi öğrenciyim biletini bana devreder misin diye, profiline bir girdim baktım daha önce devredilen biletinin ekran görüntüsünü alıp paylaşmış GE-Lİ-YO-RUZ diyerekten.Benden aldığı bileti de alıp satacaktı muhtemelen.

Bu konu da Necmi abi'ye katılıyorum, tanımadığınız insanlara bilet devretmeyin.
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı arda

Bilgi:

http://amkspor.sozcu.com.tr/kategori/supertoto-superlig/besiktas/#tab-team-about

http://amkspor.sozcu.com.tr/kategori/supertoto-superlig/besiktas/#tab-team-squad

Ve son olarak sevindirici bir haber daha, Halilibrahim Sönmez'in sözleşmesi uzatılmış  :sevinc :sevinc :sevinc

http://amkspor.sozcu.com.tr/kategori/supertoto-superlig/besiktas/#tab-team-news

Sizin iş disiplininizin, (Küfür Yasak)₆ :claps:

Not: Protesto sevici "asi" ruhlu kardeşlerimi, (Küfür Yasak)₆ spor'u protestoya davet ediyorum.  :ok:
http://amkspor.sozcu.com.tr/kunye.php
[ Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 11:27:00 arda ]
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimiçi Necmi

@Necmi abi  @bjk4ever dogruyu  soyluyor
sanirim sen  projeksiyon tablosundan bahsediyorsun
bilancoda 4yillik kontrati bugunku borc  gibi gosteremezsin ama  projeksiyon tablosunda gosterebilirsin
zaten bizim tartıştığımız verilen 3 aylık blançolar değilki Beşiktaşın bahsedilen 1,2 küsur borca
futbolcu alacakları dahil ediliyormu.
hiç bir yerde bu oyuncu alacağıdır denmiyor ama ileriye dönük yükümlülükler adı altında bayağı borç
görünüyor. bunlar banka kredisi değil çünkü onlar ayrı gösteriliyor. @Culpable

Çevrimdışı OrhanAker

Bilgi: akşam 22.30 da benficanın maçı var.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

zaten bizim tartıştığımız verilen 3 aylık blançolar değilki Beşiktaşın bahsedilen 1,2 küsur borca
futbolcu alacakları dahil ediliyormu.
hiç bir yerde bu oyuncu alacağıdır denmiyor ama ileriye dönük yükümlülükler adı altında bayağı borç
görünüyor. bunlar banka kredisi değil çünkü onlar ayrı gösteriliyor. @Culpable
Uzun vadeli yükümlülükler içinde futbolculara ödenecek miktarlar yok sanırım. Finansal borç olarak geçiyor. Futbolcu sözleşmeleri yer almıyor..

Uzun vadeli yükümlülükler
Uzun vadeli finansal borçlar 5 176.189.494 145.971.003
Ticari borçlar 11.596.123 13.362.783
-İlişkili olmayan taraflara ticari borçlar 11.596.123 13.362.783
Çalışanlara sağlanan faydalar kapsamında borçlar 70.345.466 63.321.508
Diğer Borçlar 67.424.515 83.361.611
 -İlişkili taraflara diğer borçlar 10 67.424.515 83.361.611
Ertelenmiş gelirler 25.020.998 31.491.973
Uzun vadeli karşılıklar 976.347 1.387.367
-Çalışanlara sağlanan faydalara ilişkin uzun vadeli karşılıklar 976.347 1.387.367
Diğer uzun vadeli yükümlülükler 6.299.597 6.929.556
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı abdusta

Hala SOSA ve GOMEZ in hatta İsmailin takımdan gitmesini eleştiren

Zeki Uzundurukan ve Murat Özbostan eleştirilerine çelişkilerinide ekleyerek

yerlerine  daha fazla,genç ve bir o kadar onlar kadar değerli oyuncu gelince

Vites büyütüp Bu kadar çok oyuncuyu Şenol Güneş nasıl idare edecek
takımda huzursuzluk var formatına evrimleştiler.

Vah vah ne hallere düşmüşler diyorum,

Saygılar

Çevrimdışı sallapati

Şl de rusya takimlariyla ayni statuye gecmisiz.. Maclarimiz 19 da oynanacakmis.. Diger maclardan erken baslayacak ic saha maclarimiz... Bu da cok erken oldu yahu

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Necmi

Evet, taahhut ediyorsun, ama ayni sekilde oyuncu da sana sahaya cikip top oynayacagini taahhut ediyor. Ve o cikip kontrat gerekliliklerini yerine getirmeden o taahhut olusmaz.
Kontrat fesih ile karsilastirmissin. Orada farkli bir durum ve farkli bir kontrat var. Oradaki anlasma top oynamak uzerinden degil, x kontrat'tan dogabilecek alacaklar'dan vazgecmek uzerinedir (ve oyuncu kontrat'tan vazgecerek kendi kontrat gorevini yerine getirir, seninki de ona bunun karsiliginda tazminat odemektir). Sen oyuncuyu kovamazsin, cunku kontrati var. Oyuncu taahhutunu (antrenman, top oynamak) yerine getirdigi surece parasini odemek zorundasin. Ama o ayki taahhut icin gecerli bu, cunku oyuncu 2 sene sonraki gorevini henuz yerine getirmemistir.

BJK'nin finansal tablolarina bakabilirsin, link:
http://www.bjk.com.tr/sirketlerimiz/futbol_as/finansal_tablolar

Son tablolara bakarsan uzun veya kisa vadeli yukumluluklerde olusan personel gider olmadigini gorursun. Calisanlara saglanan faydalar diye ararsan bunun yasal kidem tazminati ve emeklilik plani oldugunu gorursun (bu normal), ama oyuncunun geri kalan kontrat suresinden kalan maas odemesi borca yazilmaz. Hala yazilabilecegini dusunuyorsan kalem kalem muhasebelestirmeyi dene istersen ve link verdigim finansal tablolardan goster, ama olmuyor.
Ben sana yazayim (diyelim oyuncu temmuz'da alindi, 2 senelik kontrat ve yillik 2 milyon euro alacak)

2016 yilinda

Dr personel gider 1 milyon
Cr banka/nakit   1 milyon

2017 yilinda

Dr personel gider 2 milyon
Cr banka/nakit   2 milyon

2018 yilinda

Dr personel gider 1 milyon
Cr banka/nakit   1 milyon

Oyuncu kendi taahhutunu yerine getirir, sen maasini odersin, nakitin duser ve personel giderini dogru yila yazarsin, bu sekilde olur.

Ayrica bir futbol sirketinin muhasebesinin biraz ayri oldugu dogrudur. Ama bu oyuncu maaslarini borc olarak gostermekle yapilmaz, oyuncu kontratini (bonservis karsiliginda) aktiflestirirsin.
Cunku oyuncu kontratlari uzerinden aktif bir pazar vardir ve bu sana fayda saglar. X bir sirket cayci alinca onun kontratini aktiflestirmez, ama kulupler yapiyor. Bunu intangible asset olarak yaziyorlar (Turkce karsiligini bilmiyorum su an)
Daha dogrusu benim denetledigim bir futbol kulubu yapiyordu ve Uluslararsi Standartlara (IFRS) gore dogru olan budur.
Onu da aciklayayim; diyelim ki biz Aboubakar'i aldik Porto'dan 2016'da ve 10 milyon odedik bonservis bedeli olarak (5 yillik kontrat):

2016'da yazilacak

Dr oyuncu sozlesmeleri (bilanco)  10
Cr nakit/borc Porto'ya (bilanco)    10

O oyuncunun sozlesmesi bitene kadar her sene 2 milyon dusersin ki sozlesme bitince 0'a insin. Ki dogaldir bu, cunku 5 sene sonunda oyuncunun sana fayda saglamasi mumkun olmaz ve senin kontratinin degeri dusmus olur daha az sure kaldigi icin.

2017 yilinda

Cr oyuncu sozlesmeleri (bilanco)  2
Dr amortizasyon (giderl)             2

Oyuncunun degerinde olaganustu bir dusme olursa (impairment) bilanco'dan dusersin ve gider olarak yazarsin (impairment cost). Ayni sekilde oyuncuyu aktif'teki degerinin uzerine satarsan da bu sana ekstra bir gelir olarak yazilir.
Bedava bir oyuncu aldiysan da o gunku piyasa degerinin tahminini yapip bilancoya yazarsin. Benim bildigim bu sekilde oluyor, mantiksal olan da budur, denetledigim kulup de IFRS'e gore bu sekilde yapiyordu.

onu diyorum işte oyuncu ödemeleri personel maaşı gibi yazılmıyor. Ama uefaya verdiğin raporda
elideki oyuncuların bir sene zarfında tüm maaş alacaklarını borç hanene yazıyorsın. uefaya denkliği bu şekilde veriyorsun
orda değişik durum var mesela sportif gelirlerinin %65 i personel maaşı diyor ama sanırım bunun içinde
çaycının aldığı para yok personel gideri derken sadece oyuncu ve teknik kadronun maaş giderleri kasdediliyor.
uefaya verdiğin rapor farklı devlete verdiğin blanço farklı borsaya verdiğin tamamen farklı
devlet dönemlik bakıyor uefa sezonluk bakıyor borsa tüm borç ve alacaklara bakıyor.
bizim konuştuğumuz konu muhasebe değildi. borsa için uluslar arası denetim firmasının şirketin mali durumunu
gösteren raporu konuşuyorduk. orda 1.2 küsur borç görünüyor. bunun içinde sözleşmeli oyuncularının alacağı ücretlerde var.
bizim konuştuğumuz blanço falan değildi denetleme şirketinin raporunda futbolcu alacakları borç görünüyormu
diye sordu arkadaş bende görünüyor dedim. her sene bu rapor veriliyor sene içinde ödenenler ana borçtan düşüyor.
yeni borç ve alacaklar ekleniyor. o yıl borsaya bildireceğin rapor ortaya çıkıyor. sözleşme sonlandırdıysan kalan borçlar düşer
aldığın bonservis eklenir. mesela bizim sosaya yükümlülüğümüz vardı bu raporda görünüyordu.Şimdi raporda hem geleceğe dönük ödemeler
silindi hemde bonservis olarak aldığımız para gelir eklendi.7 M € bonservis aldık ama bu raporda 10M€ lık bir rahatlamaya sebep oldu.
yani aynı şeyden bahsetmiyoruz  @bjk4ever

Çevrimdışı Anıl1903

Saygılar

Spor medyasında bunlar gibi bir sürü isim var Abi,yorum yaparsın eleştiri yaparsın eyvallah ama bunlar aştılar kendilerini.Kazandıkları paraları haketmiyorlar...

Çevrimiçi Necmi

Saygılar

dün onları dinleyip eğleniyordum :evillol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

onu diyorum işte oyuncu ödemeleri personel maaşı gibi yazılmıyor. Ama uefaya verdiğin raporda
elideki oyuncuların bir sene zarfında tüm maaş alacaklarını borç hanene yazıyorsın. uefaya denkliği bu şekilde veriyorsun
orda değişik durum var mesela sportif gelirlerinin %65 i personel maaşı diyor ama sanırım bunun içinde
çaycının aldığı para yok personel gideri derken sadece oyuncu ve teknik kadronun maaş giderleri kasdediliyor.
uefaya verdiğin rapor farklı devlete verdiğin blanço farklı borsaya verdiğin tamamen farklı
devlet dönemlik bakıyor uefa sezonluk bakıyor borsa tüm borç ve alacaklara bakıyor.
bizim konuştuğumuz konu muhasebe değildi. borsa için uluslar arası denetim firmasının şirketin mali durumunu
gösteren raporu konuşuyorduk. orda 1.2 küsur borç görünüyor. bunun içinde sözleşmeli oyuncularının alacağı ücretlerde var.
bizim konuştuğumuz blanço falan değildi denetleme şirketinin raporunda futbolcu alacakları borç görünüyormu
diye sordu arkadaş bende görünüyor dedim. her sene bu rapor veriliyor sene içinde ödenenler ana borçtan düşüyor.
yeni borç ve alacaklar ekleniyor. o yıl borsaya bildireceğin rapor ortaya çıkıyor. sözleşme sonlandırdıysan kalan borçlar düşer
aldığın bonservis eklenir. mesela bizim sosaya yükümlülüğümüz vardı bu raporda görünüyordu.Şimdi raporda hem geleceğe dönük ödemeler
silindi hemde bonservis olarak aldığımız para gelir eklendi.7 M € bonservis aldık ama bu raporda 10M€ lık bir rahatlamaya sebep oldu.
yani aynı şeyden bahsetmiyoruz  @bjk4ever
Denetim raporundaki o maaşların yer aldığı bölümü gösterebilir misin? Ben baktım baktım göremedim 31 Ağustos 2015 tarihli olanda..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

Uzun vadeli yükümlülükler içinde futbolculara ödenecek miktarlar yok sanırım. Finansal borç olarak geçiyor. Futbolcu sözleşmeleri yer almıyor..

Uzun vadeli yükümlülükler
Uzun vadeli finansal borçlar 5 176.189.494 145.971.003
Ticari borçlar 11.596.123 13.362.783
-İlişkili olmayan taraflara ticari borçlar 11.596.123 13.362.783
Çalışanlara sağlanan faydalar kapsamında borçlar 70.345.466 63.321.508
Diğer Borçlar 67.424.515 83.361.611
 -İlişkili taraflara diğer borçlar 10 67.424.515 83.361.611
Ertelenmiş gelirler 25.020.998 31.491.973
Uzun vadeli karşılıklar 976.347 1.387.367
-Çalışanlara sağlanan faydalara ilişkin uzun vadeli karşılıklar 976.347 1.387.367
Diğer uzun vadeli yükümlülükler 6.299.597 6.929.556

gece baktım uzun vadeli yükümlülükler olarak 300 M küsur borç görünüyordu
o dönemdeki döviz kurundan tl ye çevrilip güncellenir deniyordu sanırım bunlar
çalışanlara sağlanan faydalardada gelecekte ödenecek emeklilik tazminatı bile
bugünün hesaplamasıyla borç hanesine yazılmış. onu yazan futbolcu ödemesini neden yazmasın
birde aslında detaylı raporu görmek lazım burda hiç bir borç görünmüyor
kısa vadeli uzun vadeli yükümlülükler banka kısa ve uzun vade yükümlülükleri diye geçiyor.
anlamadım bir şey.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Arkadaşlar ben futbolu takibi bırakıyorum, artık çim hokeyi filan takip edicem, hakkınızı helal edin..

İstatistiklerde zirvede yer alan kaleci ise siyah beyazlıların kaptanı Tolga Zengin oldu. Tecrübeli file bekçi, 83 kez topu oyuna başarılı sokarak ataklara yön verdi ve zirvenin sahibi oldu.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

Denetim raporundaki o maaşların yer aldığı bölümü gösterebilir misin? Ben baktım baktım göremedim 31 Ağustos 2015 tarihli olanda..
valla akşam o kadar çok belgeye baktımki şimdi tekrar girmem o topa
bütün gece sabaha kadar inceledim hiç bir şeyde anlamadım işin garibi detaylı bir açıklamanın
olduğu belge yok bir madde koymuşlar içinde herşey olabilir. birde bu yeni denetleme raporunu bulmak
lazım onu bulamadım resmi sitede 2015 var. sanırım geçenlerde yeni bir tane çıkartıldı artık divan üyelerimize rica edelim
onlara gelmiştir. Bulursam onun üzerinden konuşuruz. @Serhat Akkaya
zaten her denetleme raporu öncesinde muhalefet borcu şişirir sonra denetleme raporu açıklanır. seslerini keserler.
hep aynı senaryoyu izliyoruz. Beşiktaştan menfaat bekleyen .... .. ....
kime inanacağımızı bilmiyoruz. aslolan denetleme raporudur. Bağımsız denetleme kurulları çıkartıyor onu.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

valla akşam o kadar çok belgeye baktımki şimdi tekrar girmem o topa
bütün gece sabaha kadar inceledim hiç bir şeyde anlamadım işin garibi detaylı bir açıklamanın
olduğu belge yok bir madde koymuşlar içinde herşey olabilir. birde bu yeni denetleme raporunu bulmak
lazım onu bulamadım resmi sitede 2015 var. sanırım geçenlerde yeni bir tane çıkartıldı artık divan üyelerimize rica edelim
onlara gelmiştir. Bulursam onun üzerinden konuşuruz. @Serhat Akkaya
zaten her denetleme raporu öncesinde muhalefet borcu şişirir sonra denetleme raporu açıklanır. seslerini keserler.
hep aynı senaryoyu izliyoruz. Beşiktaştan menfaat bekleyen .... .. ....
kime inanacağımızı bilmiyoruz. aslolan denetleme raporudur. Bağımsız denetleme kurulları çıkartıyor onu.
Evet farklı raporlar mevcut bir yandan Beşiktaş A.Ş bir yanda dernek. Şunlardan anlayan birilerinin daha halk düzeyine indirip buraya atarsa bir önceki dönemle karşılaştırıp hepimiz daha sağlıklı yorum yapabiliriz, böyle biraz havanda su dövüyoruz..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

Arkadaşlar ben futbolu takibi bırakıyorum, artık çim hokeyi filan takip edicem, hakkınızı helal edin..

İstatistiklerde zirvede yer alan kaleci ise siyah beyazlıların kaptanı Tolga Zengin oldu. Tecrübeli file bekçi, 83 kez topu oyuna başarılı sokarak ataklara yön verdi ve zirvenin sahibi oldu.
ben diyordum :evillol:
geçen senenin en başarılı kalecisi görünüyor :bandit:
ama istatistikler bir tek taner için önemli
iyi kaleci final maçlarında ortaya çıkıp takımını kurtaran kalecidir.

Etiketler: