2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2826833 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimdışı mylife1903

Tek soru : Aykut Kocamanı istermisin ?

Avcı = Aykut

Sistemleri , muhteşem Analizleri , oynattıkları futbol birebir aynı , üstelik Aykutun şampiyonluğu bile var
Aykutun ne sampiyonlugu var yahu
Sike ile sampiyon anca olabildi
Aleksi kosmuyor diye oynatmiyordu adam bazilari sa kendi rekorunu kiracak diye aleksi oynatmadigini soyluyordu

Çevrimdışı Arthur Dayne

Yahu aykut ile avci'nin oyunu nasil ayni bir aciklada milleti aykut'a tav yaptin, sarhos mu girdin foruma nedir? :D
Kafasında kurmuş bir şeyleri,ona istinaden millete soru soruyor.Konu içinde kim aykut'u dile getirdi de avcı mı aykut mu diye soruyor enteresan gerçekten.

Çevrimdışı mrred

Besiktas efsanesi sayarken baba hakkidan sonra atibayi sayan adamla anlayis farklidir, sifo mehmet mi izlemedin son 10 sene mi besiktas izledin
Yahu efsane tanımımı anlatmak ve güncele en yakın olduğu için atiba örneğini verdim. Benim şifoyu bilmemem ya da bilmem onun efsanesini etkilemez sen rahat ol. Tıpkı senin Sergeni efsane zannetmen gibi
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Yahu efsane tanımımı anlatmak ve güncele en yakın olduğu için atiba örneğini verdim. Benim şifoyu bilmemem ya da bilmem onun efsanesini etkilemez sen rahat ol. Tıpkı senin Sergeni efsane zannetmen gibi
Senin efsane degil demenle oluyor yani
Yahu acayipsin gercekten

Çevrimdışı mrred

Yahu "araba verirseniz çıkar gol atarım" diyen adamı efsane diyorlar. Sonra Beşiktaş taraftarı beşiktaş değerleri falan diyorlar. Siz şaka mısınız ? Başkan az bile söylüyor yemin ederim çok sabırlı adam.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Yahu aykut ile avci'nin oyunu nasil ayni bir aciklada milleti aykut'a tav yaptin, sarhos mu girdin foruma nedir? :D
Ikisi de orta sahayı geçmeyi pek tercih etmiyor , ikisinin calistirgi takım da ligin en az Gol atan takımı oluyor

Ikisi de muhteşem analizler yaparak maç röportajı veriyor : işte şu kadar koştuk , işte su kadar pas yaptık , işte şu sistemle oynadık , işte şuradan atak yapacaklarını biliyorduk vs vs diye , iksi de sistem hocası ve ikisi de çağdaş futbol oynatıyor ( Ben demiyorum forumdaki arkadaşlar diyor :D )

Şunu konuşalım 10 tane hazırlık maçı , 1 tane de resmi mac yaptık , siradan takımlara bile Gol atamadık

2 Ay da Gol bile atamayan bir takım yaratmayı nasıl başardı ???

Bu takım Negredo - Love - Ların gibilerle bile Gol atıp şampiyonluğa oynuyordu
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi tolga1903

Tek soru : Aykut Kocamanı istermisin ?

Avcı = Aykut

Sistemleri , muhteşem Analizleri , oynattıkları futbol birebir aynı , üstelik Aykutun şampiyonluğu bile var

Yahu bırak allah aşkına ya. Şu tartışmaya katılmak istemiyordum da mecbur bırakıyorsun. Ne alakası var aykut kocaman ve avcı'nın? Mourinho ile aykut da aynı o zaman senin mantığına göre ya da simeone ile avcı aynı ha? Takım defansına ağırlık veren gol yememeyi öncelik edinen ve bunu başarıyla uygulayan hocalar neden yeriliyor veya hepsi aynı kategoriye konuluyor hangi objektif unsurlara göre bu benzetmeleri yapıyorsun? "Avcı'nın gelmesini istedi demek ki aykut'un gelmesini de ister" şu mantığa bayıldım ya.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Futbol konuşmaya gelince herkes ezberden konuşur ama değil mi?Yok avrupa futbolu şöyleymiş,adamlar böyle yapıyormuş vs. Ama iş icraate gelince adamı ilk maçtan gömmeyi de ihmal etmiyorsunuz.Tutarlı olun biraz ya.İşte altyapı hocasından tut,menajerine,hakeminden yorumcusuna kadar herkeste aynı zihniyet var.Ama hatayı da başka yerlerde arıyorsunuz...

Genç bi arkadaşımızsın yenisin de galiba forumda biraz fazla mı üstten konuşuyorsun acaba? Sanki saçı sakalı ağartmış görmüş geçirmiş siz giderken ben dönüyordum gibi. Değişik bi üslup bu yazına özgü bişey değil 3-5 kere dikkatimi çekti hep böyle.

Kafasında kurmuş bir şeyleri,ona istinaden millete soru soruyor.Konu içinde kim aykut'u dile getirdi de avcı mı aykut mu diye soruyor enteresan gerçekten.
öyle bir anlatıyorsunuz ki , adamı Guardiola - Bielsa - Ancelotti yaptınız

Sırf sistemi var ve güzel analizlerle röportaj veriyor diye sevdiğinizi anladım , ha birde cagdas futbol oynatıyormuş oni eklemeyi unutmayayım :D

Bende diyroum ki e bunu Aykut da yapıyor ozaman siz Aykuta da hayır demezsiniz bunda anlamayacak ne var ?

Yahu bırak allah aşkına ya. Şu tartışmaya katılmak istemiyordum da mecbur bırakıyorsun. Ne alakası var aykut kocaman ve avcı'nın? Mourinho ile aykut da aynı o zaman senin mantığına göre ya da simeone ile avcı aynı ha? Takım defansına ağırlık veren gol yememeyi öncelik edinen ve bunu başarıyla uygulayan hocalar neden yeriliyor veya hepsi aynı kategoriye konuluyor hangi objektif unsurlara göre bu benzetmeleri yapıyorsun? "Avcı'nın gelmesini istedi demek ki aykut'un gelmesini de ister" şu mantığa bayıldım ya.
Simeone - Aykut ve Avcı gibi 11 kisi defans yaptirip kanser edici futbol oynatan hocaları sevmedigim doğrudur

Çağdaş furbol 11 kişi defans yapıp , maç boyu orta sahayı geçmeyip kendi aranda pas yapmaksa , 2 kontra atakla Gol atıp maç kazanmaksa yerin dibine batsın öyle çağdaş futbol , yerin dinine batsın öyle sistem
[ Son Düzenleme: 22 Ağustos 2019, 21:28:57 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı mrred

Senin efsane degil demenle oluyor yani
Yahu acayipsin gercekten
Yahu benim efsane anlayışım farklı
Mesela bana göre John Stockton , Steve Nash, Tim Duncan efsanedir çünkü bu adamlar safi emekle vücutları izin vermemesine rağmen hep daha fazlasını isteyerek en iyisi olmak için gayret etmişlerdir . Mesela Micheal Jordan çalışkanlık ve en iyisi olma konusunda hepsinden fazla gayret etmiştir fakat onun da şike yaptığına dair söylentiler vardır o yüzden efsane midir tartışılır. Kobe Bryant en iyisi olma yolunda Jordan kadar çalışmıştır ama onun kadar yetenikli değildir ama kesinlikle benim gözümde efsanedir. Sergen çok yetenekli ama tembel işine saygısı olmayan yeteneğine ihanet eden iyi bir futbolcudur ama efsane değildir.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Arthur Dayne

Genç bi arkadaşımızsın yenisin de galiba forumda biraz fazla mı üstten konuşuyorsun acaba? Sanki saçı sakalı ağartmış görmüş geçirmiş siz giderken ben dönüyordum gibi. Değişik bi üslup bu yazına özgü bişey değil 3-5 kere dikkatimi çekti hep böyle.
Bende sorun yok da siz de bir sorun var çözemedim.Ne yani kendi görüşümü belirtmem için saç,sakal mı ağırtmam gerekiyor?Şaka gibi gerçekten.Biriyle tartışıyorum yine biri başlıyor yok çocuğum olsa senin yaşında olur da bilmem ne.Üslup da üslup,Beşiktaş forumunda mıyız başka yerde miyiz şaşırıyorum bazen.

Çevrimdışı savaş altay

Ikisi de orta sahayı geçmeyi pek tercih etmiyor , ikisinin calistirgi takım da ligin en az Gol atan takımı oluyor

Ikisi de muhteşem analizler yaparak maç röportajı veriyor : işte şu kadar koştuk , işte su kadar pas yaptık , işte şu sistemle oynadık , işte şuradan atak yapacaklarını biliyorduk vs vs diye , iksi de sistem hocası ve ikisi de çağdaş futbol oynatıyor ( Ben demiyorum forumdaki arkadaşlar diyor :D )

Şunu konuşalım 10 tane hazırlık maçı , 1 tane de resmi mac yaptık , siradan takımlara bile Gol atamadık

2 Ay da Gol bile atamayan bir takım yaratmayı nasıl başardı ???

Bu takım Negredo - Love - Ların gibilerle bile Gol atıp şampiyonluğa oynuyordu
Konu simdi anlasildi. Sende dis etken diye bir sey yok. Transferler yok, takimin yarisi sakat, yeni bir sisteme geciyoruz.

Bak simdi rakamlar butonundan 100 sayfa geri gidiyoruz ve okumaya basliyoruz  :tabe:  Aklima siteye "heyt"

diye dalmandan baska bir cikarim gelmiyor. Delirdin, daldin siteye yani?

Çevrimdışı tangaz

Yahu Sergen denen adam "araba verin gol atayım" diyor. Bir de bunu gülerek matah bir şeymiş gibi anlatıyor. Bunun neresi efsane ?

olayın doğrusu şöyle:

o yıllarda eşya piyangosu var gelir amaçlı büyük ödül araba ve kimseye çıkmıyor sergende  18 yaşında otobüsle gidip geliyor yöneticiye "yaa şu arabayı bana verinde idmana bunla gidip geleyim" diyor, yöneticide "haftasonu gol at araba senin" diyor haftasonu gol atıyor "nasıl koşuyorum ama nasıl seviniyorum nedenini ben biliyorum" die o günü yaşadığı mutluluğu anlatırken o anısını anlatırken elbette gülecek.

yani araba verin gol atayım demiyor sonra da bunu sırıta sırıta anlatmıyor. sergen hem beşiktaş hem türk futbolu efsanesidir. takımdan nasıl kovulduğunu gayet iyi hatırlıyoruz doğrucu davut oldugu için konulmuştur. türkiye yerine almanya fransa gibi bir ülkede doğsaydı kendi jenerasyonunun en büyük dünya yıldızı olurdu.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bende sorun yok da siz de bir sorun var çözemedim.Ne yani kendi görüşümü belirtmem için saç,sakal mı ağırtmam gerekiyor?Şaka gibi gerçekten.Biriyle tartışıyorum yine biri başlıyor yok çocuğum olsa senin yaşında olur da bilmem ne.Üslup da üslup,Beşiktaş forumunda mıyız başka yerde miyiz şaşırıyorum bazen.

Kendi görüşünü saygı çerçevesinde anlatsan iyi olur diye uyarmıştım ama sen bilirsin. Yaşına bişey demedik senden genç bi sürü arkadaş var burada. Üslubun sıkıntılı diyorum ama anlamıyorsun. Neyse boşver yoksay.

Konu simdi anlasildi. Sende dis etken diye bir sey yok. Transferler yok, takimin yarisi sakat, yeni bir sisteme geciyoruz.

Bak simdi rakamlar butonundan 100 sayfa geri gidiyoruz ve okumaya basliyoruz  :tabe:  Aklima siteye "heyt"

diye dalmandan baska bir cikarim gelmiyor. Delirdin, daldin siteye yani?
Yine anlamadın

Burak bile oynadı hazırlık maçında

Hani diyorsunuz ya enkaz devraldı Avcı diye , bende diyroum ki Güneşim bıraktığı enkaz çatır çatır gol atıyordu

Bu sistem dehası , çağdaş futbol oynatan , muhteşem Analizler yapan hocamız neden Gol attıramıyor ?

Güneş dis etkenlerin kralina ragmen atttiyordu , sakatlara ragmen attityordu ama sistemi yoktu çağdaş futbol oynatamiyordu ( size göre )
[ Son Düzenleme: 22 Ağustos 2019, 21:33:12 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı mrred

olayın doğrusu şöyle:

o yıllarda eşya piyangosu var gelir amaçlı büyük ödül araba ve kimseye çıkmıyor sergende  18 yaşında otobüsle gidip geliyor yöneticiye "yaa şu arabayı bana verinde idmana bunla gidip geleyim" diyor, yöneticide "haftasonu gol at araba senin" diyor haftasonu gol atıyor "nasıl koşuyorum ama nasıl seviniyorum nedenini ben biliyorum" die o günü yaşadığı mutluluğu anlatırken o anısını anlatırken elbette gülecek.

yani araba verin gol atayım demiyor sonra da bunu sırıta sırıta anlatmıyor. sergen hem beşiktaş hem türk futbolu efsanesidir. takımdan nasıl kovulduğunu gayet iyi hatırlıyoruz doğrucu davut oldugu için konulmuştur. türkiye yerine almanya fransa gibi bir ülkede doğsaydı kendi jenerasyonunun en büyük dünya yıldızı olurdu.
Tembel adamdan efsane olmaz. Görüşüm net ve katidir. Emeği ve çalışmayı övmeyen hiçbir futbolcu veya sporcu gözümde efsane değildir. Alanyasporda çalışırken yaptığı açıklamalar da var konuyu uzatmamak için buraya alıtılamıyorum. Özetle ben yetenekliydim o yüzden koşmuyordum siz koşun tadında bir cümle sarf etti. 11 kişilik bir takım oyununda herkes koşacak kimse kimseden üstün değil adamın felsefesi yanlış bir kere.
The great gig in the sky

Çevrimiçi tolga1903

Simeone - Aykut ve Avcı gibi 11 kisi defans yaptirip kanser edici futbol oynatan hocaları sevmedigim doğrudur

Çağdaş furbol 11 kişi defans yapıp , maç boyu orta sahayı geçmeyip kendi aranda pas yapmaksa , 2 kontra atakla Gol atıp maç kazanmaksa yerin dibine batsın öyle çağdaş futbol , yerin dinine batsın öyle sistem

?s=19

?s=19

Hala daha söylediklerinin ezberden ibaret olduğunu anlaman için nasıl bir argüman sunayım sana? Adam 4 sene boyunca bize galibiyet yüzü çok az gösterdiği için 10 yıl önce ibb başındayken oynattığı aşırı katı defansif futboluna "yere yatsana" diye atıf yapıldı halbuki başakşehir oyunu öyle defansif orta sahayı geçmeyen oyun falan değil son yıllarda ezber konuşuyorsun.

Çevrimdışı Arthur Dayne

İletilerini görmek istemediğiniz kişiye basın engeli geçin.Hakaret,küfür vb. kelimeler kullananlarla forum kurulu ilgilenir.Burası sizin egonuzu tatmin edeceğiniz yer değil.Yaşınız büyük diye ne beklentiniz var anlamadım?Yaşı benden küçük birinin yazdıklarını nasıl eleştiriyorsam,büyükleri de öyle eleştiririm.Yeni kural felan mı geldi foruma,her tartışmada aynı muhabbeti çekiyoruz.Sadece ben de değil,bazı arkaşlar da bu bahsettiğim sıkıntıyı yaşadı.

Çevrimdışı savaş altay

Yine anlamadın

Burak bile oynadı hazırlık maçında

Hani diyorsunuz ya enkaz devraldı Avcı diye , bende diyroum ki Güneşim bıraktığı enkaz çatır çatır gol atıyordu

Bu sistem dehası , çağdaş futbol oynatan , muhteşem Analizler yapan hocamız neden Gol attıramıyor ?

Güneş dis etkenlerin kralina ragmen atttiyordu , sakatlara ragmen attityordu ama sistemi yoktu çağdaş futbol oynatamiyordu ( size göre )
Ben de pes ettim :lol:

?s=19

?s=19

Hala daha söylediklerinin ezberden ibaret olduğunu anlaman için nasıl bir argüman sunayım sana? Adam 4 sene boyunca bize galibiyet yüzü çok az gösterdiği için 10 yıl önce ibb başındayken oynattığı aşırı katı defansif futboluna "yere yatsana" diye atıf yapıldı halbuki başakşehir oyunu öyle defansif orta sahayı geçmeyen oyun falan değil son yıllarda ezber konuşuyorsun.
Bak yapmayan Arıyı ne yapayım

Rakip sahada en fazla pas yapan takımsın ama ligin en az Gol atan 3-5 takımından birisin

Çevrimdışı tangaz

Futbol konuşmaya gelince herkes ezberden konuşur ama değil mi?Yok avrupa futbolu şöyleymiş,adamlar böyle yapıyormuş vs. Ama iş icraate gelince adamı ilk maçtan gömmeyi de ihmal etmiyorsunuz.Tutarlı olun biraz ya.İşte altyapı hocasından tut,menajerine,hakeminden yorumcusuna kadar herkeste aynı zihniyet var.Ama hatayı da başka yerlerde arıyorsunuz...

neden sürekli bir gurup taraftarı etiketleyip işaret edip hedef gösteriyorsun eleştiriyorsun. tutarlı olun filan gibi cümlelerle topluluğa hitaplar vb tarzı bir üslubun var ve sürekli bunu yapıyorsun.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Bugün bir oyuncumuzun böyle bir şey dediğini düşünsenize?O oyuncuyu ilk linç edecekler de belli işin garibi  :lol:

bak gene aynı şeyi yapmışsın

Çevrimdışı mylife1903

Kendi görüşünü saygı çerçevesinde anlatsan iyi olur diye uyarmıştım ama sen bilirsin. Yaşına bişey demedik senden genç bi sürü arkadaş var burada. Üslubun sıkıntılı diyorum ama anlamıyorsun. Neyse boşver yoksay.
Sana ne la adamij uslupuntan
Sen yemis reklami al iletilerine sikinti yok
Gencler boyle sonra kiziyorlar

Çevrimdışı tangaz

Besiktas efsanesi sayarken baba hakkidan sonra atibayi sayan adamla anlayis farklidir, sifo mehmet mi izlemedin son 10 sene mi besiktas izledin

td rıza çapsızdır kızarız söveriz ama oyuncu rıza da efsanedir mesela en çok forma giyen o değil mi 16 senesi aralıksız 20 sene top oynamış adam