Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 80 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1709795 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimiçi Necmi

Fikret ormanı savunmak için değil ama bu olaylar hakkında bir şey soracağım. Madem kulüp bu kadar kötüydü böyle yalanlar atılıyordu anç uzun süre ordaydı neden çıkıp söylemedi. Hadi diyelim ki bilmiyordu, son senesinde böyle muhabbetler döndüğü için istifa ettiğini söyledi. Başkan ol dediler sözüm var falan diye uzak durdu, madem Beşiktaş bu kadar kötüye gidiyor neden çıkıp kurtarmıyorsun o zmaan hadi diyelim senin sözün var neden başkası kurtarması için çıkıp gerçekleri söylemiyor musun ??? Fikret orman suçludur ama ançta bu suçun içerisinde vardır benim gözümde.
nasıl bilmiyor kasanın başında oturan ANÇ değilmiydi hem kasa sende olacak hem bilmiyor olacaksın. :alala:
Fikret Orman defalarca söyledi Çebinin kasayı tuttuğunu Çebi birkez olsun bunu yalanlamadı bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı mylife1903

Beşiktaşın sahibi sensen öde o zaman borcu. hem sahibi benim deyip hemde Fikret orman neden borçları ödemedi
demek tuhaf değilmi sahibi sensen bu borcu sen yaptın demektir senin sahibi olduğun bir şeye sibiryada başkaları borç yapabiliyormu :alala:
yada senin sahibi olduğun bir şeyin borçlarını sibiryada başkalarımı ödemek zorunda :alala:
gerçekten işin romantik kısmını bir kenara bırakalım bir kulübün taraftarı olmakla sahibi olmak aynı şey değil
mesela kulübün sahibi hakkıyla mahkemeye gidip zarara uğratanlara dava açmayı denesene bakalım mahkeme ne diyecek buna :D
lafta bu kulübün sahibiyim demekle olmuyor kulüp battığında senin evine icra gelecekmi kulüp borçlarından dolayı banka hesaplarını maliye donduruyormu
sahibi olsan bunları yaparlar. yarın kulübü yabancı sermayeye satacak olsalar bunu senmi yapacaksın dışardan burnundan soluyarak izleyeceksin olayları.
biz taraftarız hepsi o ne daha az nede daha fazla ıphone kullananların ıphone a aşık olması gibi birşey bu bu iş onları aple nin sahibi yapmıyor sadece taraftarı yapıyor. Romantik takılmak istiyorsan takıl ama unutma kongre üyesi bile olsan bir oyun var. o oyuda üye olup dünya para ödeyip sonrada her yıl aidat ödeyerek elde ediyorsun. ödemezsen aidatı anında elinden o hakkı alıyorlar oy kullanamıyorsun.
Biz payimiza duseni oduyoruz abi
Ayni diger ortaklar gibi
Ben tek basina sahibi olsam zaten boyle borcu da olmazdi
Butun taraftar elinden geleni yapiyor
Kimi maddi kimi manevi
Herkes gonlundeki hissesi kadar veriyor

Sanki ben sectim o yonetim kurulunu sirketlerimde cayci yapmam

Kulubu isine gelince sirket gibi yorumluyorsun isine gelince gonul isi
Orda duracaksin

Taraftar olmazsa besiktas olmaz nokta
Vefaspor olur

Sahibi taraftardir
Bugun kulubu satsan alan adam ne icin alacak stadin ust kullanim hakki icin mi
Taraftarindan para kazanmak icin alacak iste

Çevrimdışı mylife1903

nasıl bilmiyor kasanın başında oturan ANÇ değilmiydi hem kasa sende olacak hem bilmiyor olacaksın. :alala:
Fikret Orman defalarca söyledi Çebinin kasayı tuttuğunu Çebi birkez olsun bunu yalanlamadı bildiğim kadarıyla.
Belki 2 sene tutmustur iki kupa gelmistir sonra kasayi almislardir

Çevrimiçi Necmi

Saibeli is yapiyorsan kendi cebinden ver besiktasin itibarini zedeleme yakalanirsan
Kendi cebinden verecek gucun yoksa yonetime girme
Kendi cebinden verecek gucun varken gidip besiktasin butcesinden verip besiktas markasini yopratacaksan mumkunse semte gelme
bak işde bu konuda yerden göğe haklısın işini lağımda çözeceksen Beşiktaşı o boka bulaştıracak bir adım atmazsın
benim kafamda son 7 yıldaki en büyük sorun o ts ye ödenen para oldu. Diğer işleri beceremediler batırdılar derim bu tamamen yönetme yönetememe işidir
ama bu olay öyle birşey değil. ortada ts ye ödenen para var ve neden ödendiğini söyledikleri gerekçe yeni doğan bebenin bile inanmayacağı birşey
nedenini herkes az çok biliyor yada tahmin ediyor ama bunu Beşiktaşı bulaştırmadan yapmalıydılar. Beşiktaş muhasebesine girmemeliydi.
yoksa Beşiktaş borcu büyümüş ama bu döviz oynamasından ama beceriksiz yönetimden bu affedilir kızarsın tepki verirsin ama
bu ticaret ticaretin kazancıyla zararı kardeştir.

Çevrimdışı mylife1903

neden özür dileyecekler dün temlik yoktu bugün var bunun nedeni akşam yapılan bankalar birliği anlaşması olmasın dediğinde temlik yokken sonra temlik yapıldıysa neden özür dilemek zorundalar. birçok gelirimizin bankalar birliği anlaşmasıyla temlik altına alındığını bilmiyormusun bu olunca bir sene önce lafı eden suçlumu oluyor. söylenen sözler bütün hayat boyunca bağlayıcımı. Birçok şeyi yeni duymuş gibi davranıyorsunuz.
insanlar o anki koşullara göre durum değerlendirmesi yapar gelecekte karşılacağın olası koşullara göre değil o nedenle dönüp dönüp geçmişde şöyle demişdin böyle demiştin lafı yersiz oluyor çebi de kendi ağzından söyledi ilk seçinde devraldığımızda borç ne kadarsa şimdide döviz cinsinden o kadar diye mesela bilançoda 2.7 borç görünüyor ama birde gelir var şimdi ne kadar olduğunu hatırlamıyorum 280 gibiydi herhalde bütün gelirler ipotekliyse nasıl oluyorda gelir görünüyor.
o temlikler borca karşılık yapıldıysa ki öyle görünüyor o zaman temliklerin neresinde sıkıntı var 5 yıl boyunca ödenemeyen borcu ödeyecek yd benzetmesi yapılmış o kadar değil yd de borca karşılık yapılan temlik yoktu hepsi nakit olarak kırdırılmış temlikti. gelir yoktu şimdi ise temlik borca karşılık verilmiş ve borç ödendikçe temlik kalkacak yani gelecek borca gidecek borcun ödenmesini garanti altına alacak.
her söylediğimizi önümüze koyuyorsunuz peki o zaman bu bankalar birliği anlaşması mevcut borcumuza karşı yapılıyorsa çok iyi ama sadece banka borçlarına karşılık yapılıyorsa bu bankaların alacaklarını garanti altına almaktan başka birşey olmaz bizide çok zorlar bankaların menfaatine bir anlaşmadır dediğimde kimse herhalde ne dediğimi anlamadı. bu bilançolarda bildiğim kadarıyla 9 ayın blançoları bunlar yapıldığında henüz bankalar birliği anlaşması olmadıydı diye hatırlıyorum bankalar birliği anlaşmasını transfer döneminin son haftasında yapmışdık diye aklımda kalmış yani bu blançolar o anlaşmayı kapsamıyor ben 12. ayın sonunda açıklanacak yıllık bilançoyu merek ediyorum
bütün senenin günahını o bilanço gösterecek ipotekler olduğuna göre bankalar birliği anlaşması yapıldığına göre
bu anlaşmayla mevcut borçların ödenmiş olması gerekmiyormu. yada borçlar zamanı geldikçe banka tarafındanmı ödenecek böyle olursa bizim ciddi faiz zararımız olur
mesela bu anlaşma bu bilançoya yansımadıysa sene sonu bilançosunda borç daha yüksek görünecek demektir bu seferde bu yönetim bizi üç ayda batırdı demeyin şimdi borç 2.7 ken üç ay sonra 3,5 gibi olursa ne yaptınızda bu borcu arttırdınız demeyin. düşük çıkarsa üç ayda borçları ödemeye başlamışlarda demeyin :D ne çıkacağı tamamen bankalar birliği anlaşmasıyla alakalı bir durum sevabıda günahıda bu yönetimin değil geçmiş yönetimin boynuna.
benim yönetimden istediğim tek şey geçmiş yönetimin geldiği günden bıraktığı güne kadar yaptığı tüm harcamaların ve gelirlerin raporunu yayınlaması bakalım geçmiş yönetim bu kulübü ne kadar batırmış.
bu açıklanmadığı sürece konuşulan herşey hikayedir. ellerinde imkan var çok basit birşey bu son 7 yılın gelir gider tablosunu açıklayacaklar gelirlerin ne kadarı geçmiş dönüm borç yükünden kaynaklı gider oldu eski yönetimin ne kadar günahı ve ne kadar sevabı varmış. bu bir sürü soruya cevap olur diğer türlü yönetimde kaldıkları sürece her kabahati eski yönetime atıp kurtulurlar. şeffaflık budur. bunları açıklamadan ben şeffaf olacağım demek masal olur.
suçlamak standart birşeydir. ama suçlayacaksak önce ne zarar verdiklerini bilmemiz lazım ne kazandırmışlar ne kaybettirmişler bilelim hep birlikte hesap soralım. bu arada Fikret başkanın 7 yıllık döneminin 5,5 yılında Çebi başkan mali işlerden sorumluydu bunuda not etmek lazım. ben küstüm gittim demek 5,5 yıllık faliyetten sorumlu olmam demek olmuyor. mesela başkan kulüpden ayrıldığında ne kadar alacağı kaldı bugün Fikret orman için dünde Çebi ayrıldığında bunları bilelim. herşey dökülsün ortayaki bundan sonrasını kurtaralım yoksa bu iş insanların birbirini suçlamasıyla yürür gider. olan yine Beşiktaşa olur borç dahada büyür ama ortada suçlusu olmaz tıpkı yd den devraldıktan sonra hiç birşeyi açıklayamadıkları gibi o zaman nasıl muğlak kaldıysa şimdi açıklamazlarsa buda muğlak kalır. madem konuşuyorlar o zaman herşeyi döksünler ortaya bilelim. önceki yönetimde ne kadar borçlanmışız ne kadar gelir elde etmişiz birbirini karşılıyormu yoksa borçlanmayı ne kadar arttırmış.
şimdi konuşan herkes farazi konuşuyor kimsenin birşey bildiği yok birileri ortaya birşey atıyor millet onun peşine takılıyor. Yönetim madem yangın edebiyatı yapacacak o zaman önce bize yangının nasıl çıktığını detaylarıyla anlatsın
yangını söndürürüzde suçluyuda bulmak lazım. Fikret orman geçen seneydi sanırım gelir gider tablosu vermişdi yönetimi sürecinde olan bakalım o tablo ne kadar doğru ne kadar yanlışmış. hadi o yalan söyledi o zaman Çebi doğru tabloyu açıklasın bilelim.
Uzun yaizyorsun hepsine cevap verilmiyor sonra

Temlikler hep vardi sen yok diyordun
Belgeyi koyunca
Kendi donemi icindekini kirdirmis falan diyordun
Gene koyuyordum belgeyi

O kirdirma maliyetinin izini surebilsen anlayacan kofteyi de anlamak istemiyorsun herhalde
100 myon dolari 70 myon dolara kirdir abi
Arada 3-5 sana atarim anladin olayi daha nasi anlatam sakal deniyor iste
Kirdiracagina o parayi koyacak yobetim kursan faiz sarmalina girmezsin

Çevrimiçi Necmi

Belki 2 sene tutmustur iki kupa gelmistir sonra kasayi almislardir
işleri belkiyle çözeceksek eğer o zaman belkide bu borcun en büyük sorumlusu Çebidir :D
ikisene tuttu sonra aldılar diyelim eyvallah peki sonraki 3,5 seneyi nereye koyacağız.
bence ilk taşı günahsız olan atsın diyelim kapatalım konuyu. :D

Çevrimdışı mylife1903

aynen öyle devamımı değilmi bilmiyoruz öğrenmenin yoluda bu yönetimin tavrından geçiyor
böyle çıkıp ağlamayacaklar madem devamı değiller ve taşın altına ellerini sokuyorlar o taşın büyüklüğünü bize göstermeliler nasıl büyüdüğünüde
ve bunda kendi dahillerinin olmadığını. sonuçta bu yönetim çokça eleştirdikleri eski yönetimin içindeki adamlardan
kurulmadımı. hadi ayrıldıklarında sustular ama şimdi susmalarını gerektirecek bir durum yok bütün yetki kendilerinde
çıkıp bir bir açıklasınlar Beşiktaşın son 7 yılını Fikret ormanın kulübü nasıl batırdığını yoksa Fikret ormanın 7 yıllık yönetiminde bütün batık son 1,5 yıldamı oldu.
Neyi aciklasin abi
Mesela negredoya odenen bonservis 2.5 dondu dolasti bir miktari o yonetimden adamlarin cevine girdi mi desin
Nasi ispat edecekler onu?
Fbi mi bunlar mossad mi

Sabah disari cikmisin her tarafi sel goturuyor yagmuru gormemissin ama yagmis iste
Denetleme ile ortaya cikacak isler degil herkesin bildigi ama belgesi olmayan seyler

Selim edes geldi aklima durup dururken

Çevrimdışı mylife1903

işleri belkiyle çözeceksek eğer o zaman belkide bu borcun en büyük sorumlusu Çebidir :D
ikisene tuttu sonra aldılar diyelim eyvallah peki sonraki 3,5 seneyi nereye koyacağız.
bence ilk taşı günahsız olan atsın diyelim kapatalım konuyu. :D
Ancye karsi neden boylesin abi
Fikret ormana karsi hic boyle seyler diyemiyordun

Çevrimdışı mylife1903

bak işde bu konuda yerden göğe haklısın işini lağımda çözeceksen Beşiktaşı o boka bulaştıracak bir adım atmazsın
benim kafamda son 7 yıldaki en büyük sorun o ts ye ödenen para oldu. Diğer işleri beceremediler batırdılar derim bu tamamen yönetme yönetememe işidir
ama bu olay öyle birşey değil. ortada ts ye ödenen para var ve neden ödendiğini söyledikleri gerekçe yeni doğan bebenin bile inanmayacağı birşey
nedenini herkes az çok biliyor yada tahmin ediyor ama bunu Beşiktaşı bulaştırmadan yapmalıydılar. Beşiktaş muhasebesine girmemeliydi.
yoksa Beşiktaş borcu büyümüş ama bu döviz oynamasından ama beceriksiz yönetimden bu affedilir kızarsın tepki verirsin ama
bu ticaret ticaretin kazancıyla zararı kardeştir.
Ben hep hakliyim abi
Ama belgeyi koyamiyorsun iste
Bana giren cikan da yok tabi
Tuzum kuru derim kalin da
Yaw herseyin seyi sedilmiyor

Çevrimiçi MUSTAFA_

Vodafone Park Üst Tribünlerinde Düzenleme Yapıldı

Vodafone Park’ın üst tribünlerini birbirinden ayıran cam blokların yükseklikleri, taraftarlarımızdan gelen talep üzerine düşürüldü.

Yapılan düzenleme ile Vodafone Park’ın üst tribünleri, seyire daha elverişli hale gelmiş oldu. (bjk.com.tr)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı mylife1903

belki 150'ydi 450 yaptılar kim bilir
Yaw enflasyondan beter artiyor o rakam zaten
70-80 100-120 250-300 350-400 400-450
Coragan sarayindan degil adliyeden aldim falan diyordu

(...)

Lafa bah cay demle
Maas da istiyordu

Abdullah hocayi da tezahuratla falan calistirscakti herhalde, serenat yapip maasini odemeyem

Çevrimiçi Necmi

Uzun yaizyorsun hepsine cevap verilmiyor sonra

Temlikler hep vardi sen yok diyordun
Belgeyi koyunca
Kendi donemi icindekini kirdirmis falan diyordun
Gene koyuyordum belgeyi

O kirdirma maliyetinin izini surebilsen anlayacan kofteyi de anlamak istemiyorsun herhalde
100 myon dolari 70 myon dolara kirdir abi
Arada 3-5 sana atarim anladin olayi daha nasi anlatam sakal deniyor iste
Kirdiracagina o parayi koyacak yobetim kursan faiz sarmalina girmezsin
kardeşim bu konuda hiç anlaşamıyoruz Fikret orman benim babamın oğlu değil
ben adil olmaya çalışıyorum yoksa Beşiktaş benim önceliğim gerisi suda boğulsa can simidi atmam
temlikler tabiki vardı yd temlikleri 5 yıl boyunca raporlarda yer altı geldikleri anda temliklerimi kaldırdılar
bunun için çok büyük parayla gelmen lazım. kaldıki yd temlikleri paranın kırdırılmasıydı kaldıramazsınki
adam parayı parayla satın almış.benim söylediğim şey yönetimin uzun vadeli temlik yapmadığıydı bunu bilançolarda görmedim
yoksa martta ödenecek parayı haziranda gelecek gelirle ödersin bu uğrayacağın zararın muhasebesiyle alakalı
onun dışında uzun vadeli temlik yapılmadıki son bankalar birliği anlaşmasına kadar buda gizli saklı birşey değil yapıldı yapıldığınıda biliyoruz
sen yayın geliri temliğini koyup bak temlik var diyordun ama o temliği bunlar yapmadıki yd temliği
ben bütçede temlik yok demedim uzun vadeli temlik yapmıyorlar dedim. sen benim önüme
sürekli naklen yayın gelirleri stad gelirleri milli piyango temliklerini koyup durdun bak bakalım o temlikleri kim yapmış.
bunu görmek istemedinki ben hep ne dedim zamanında gelirleri kırdırdılar dedim bu temlikden bile öte birşey
o temlikleri borca karşılık koysalardı bir taraftan borç ödeniyor olacaktı ama yok geliri para karşılığı sattılar
önümüzde bıraktıkları borç duruyordu ve gelecek 5 yılın tüm gelirleri temlikle kırdırılıp paraya çevrilmişdi
borç o kadar görünüyordu ama asıl borç o kırılan temlikler nedeniyle gelemeyen gelirlerinde toplamı oluyordu
biri hesaplamışdı yönetimin geldiği sene aslında görünmeyen ama var olan borç 750 M di bunun dolar karşılığıda
418 M dolardı. bunun içindede sonradan sonuçlandırılan davalardan kaynaklı ödemeler yok
diyorum işde hesabı dürmelerinin yolu çok basit Fikret orman yönetiminin geldiği andan gittiği ana kadar olan tüm gider ve gelirleri açıklarlar bakalım
Fikret orman yönetimi ne kadar borç yapmış ne kadarı önceki borcun yükünden karşımıza çıkmış
eğer hesabın sonucu harcadığın para ile kazandığın para denk geliyorsa mevcut borçlardan kimseyi suçlayamayız
eksi gelirse fikret ormanı suçlarız artı olursa tebrik eder teşekkür ederiz. Aslında iş bu kadar basit bunu bu yönetim ortaya koyamazsa
ben bu yönetimide hep şüpheli bulurum. her imkan önlerinde ama konuşmak dışında kusura bakmasınlar ortaya hiçbirşey koymadılar daha
ha bunun için elbet zaman erken ama bekliyorum. bunu konuşacaklarına oturup hesaplasınlar yoksa yarın o hesabı koyarlarsaki hiç tahmin etmiyorum
bugün söyledikleriyle kendilerini taça atabilirler. ha birşey bilipde konuşuyorlarsa o bildiklerini neden zamanında açıklamadılar derim.
ben Fikret ormanın karşısına rakip olarak çıkmam diyeceğine oturup gerçekleri konuşurdunda en azından tekrar seçmezlerdi.
sen susarak camiayı kandırmış olmuyormusun.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Hala bilmiyoruz devami mi degil mi?
Fikret orman da boyle baslamisti
Sefaf olacaz
Kandirmayacaz sizi
Yedi imam parasimidir nedir
Sizin paraniz benim param benim param benim parama kadar gelindi sonra yavas yavas

Seffaf demedim sefaf dedim

Aynen abi bende onu diyorum. Fikret ormanda ilk geldiğinde işte batırdılar bizi falan filan diyip sorgulayacaz bilmem ne yapcaz dedi. İlk senesinde başarılı işler yaptı sonra patlattı.Ben devamı diyecek kadar iddalı bir cümle kuramam şuanda veya düzeltecek diyecek kadar da kuramam. Ama tek emin olduğum şey en büyük suçun Fikret Ormanda ama yanında uzun zaman duran ve sonra olayları az çok bilmesine rağmen karşısına çıkmayan bir şeyler söylemeyen Ahmet Nur Çebi'nin de suçu olduğunu düşünüyorum.

son 1.5 senede batırmışlar.

Kaç yılda batırdıklarını bilmiyorum ama Ahmet Nur Çebi ne dedi kötü yönetildiğini işte paraları çar çur ettiklerini falan söyledi. Karşılarına çıktı mı ??? Hayır nededi ben söz verdim falan filan. Durum kötü falan dedi mi o süre zarfında ?? Hayır. Yani izin verdi bunların olmasına. Sen kulüpte bunlar olurken susarsan bunlar olduktan sonra tek suçlu diye birisini gösteremezsin.

Çevrimiçi Necmi

Yaw enflasyondan beter artiyor o rakam zaten
70-80 100-120 250-300 350-400 400-450
Coragan sarayindan degil adliyeden aldim falan diyordu

(...)

Lafa bah cay demle
Maas da istiyordu

Abdullah hocayi da tezahuratla falan calistirscakti herhalde, serenat yapip maasini odemeyem
algı yapıyorsun dediğimde kızıyorsun sence maaşmı istedi yoksa benden sonra gelecek başkanların maaş alması gerekiyormu dedi
o söylediği laf kendisi için değil gelecek için söylenmiş bir laftı açıp o videoyu tekrar izle istersen
ikide bir maaş istedi diyorsunda bu gerçekleri saptırmaktır önce dürüstce davranmak lazım sonra muhalefet yapmak
gerekiyor yoksa biri gerçek olanı önüne koyduğunda senin söylediğin gerçek olanlar bile algının arkasında kalır.
gölge eder gerçeklere. kurgulanan şeylerle gerçekler konuşulmaz çok açık bırakılmış olur.

Her şeyi bilmiyor olabilir anlamında dedim. @levitate attığı linkte mesuttu galiba o yöneticinin açıklamasına göre önceki yönetim tek imzayla işleri yapmış. Yani çebiye sorulmadan imzalanıp yapılmış çoğu işler sanırım. Hatta en küçük şirkette bile çift imza alınır falan demiş. Benim bu konularda kimseye güvenim yok, ben konuşulan anlatılan şuan ki yönetimin dediklerine göre konuşuyorum.

Çevrimiçi Necmi

Kaç yılda batırdıklarını bilmiyorum ama Ahmet Nur Çebi ne dedi kötü yönetildiğini işte paraları çar çur ettiklerini falan söyledi. Karşılarına çıktı mı ??? Hayır nededi ben söz verdim falan filan. Durum kötü falan dedi mi o süre zarfında ?? Hayır. Yani izin verdi bunların olmasına. Sen kulüpte bunlar olurken susarsan bunlar olduktan sonra tek suçlu diye birisini gösteremezsin.
onun verdiği söz Beşiktaşın geleceğinden dahamı önemliymiş :alala:
peki şimdi başkan acaba başka ne sözler verdi bilmek lazım peki gerçekten ortada vahim şeyler var ama söz verdiği için üstünü örtmediğini nerden bileceğiz :alala:

Çevrimiçi Necmi

Her şeyi bilmiyor olabilir anlamında dedim. @levitate attığı linkte mesuttu galiba o yöneticinin açıklamasına göre önceki yönetim tek imzayla işleri yapmış. Yani çebiye sorulmadan imzalanıp yapılmış çoğu işler sanırım. Hatta en küçük şirkette bile çift imza alınır falan demiş. Benim bu konularda kimseye güvenim yok, ben konuşulan anlatılan şuan ki yönetimin dediklerine göre konuşuyorum.
ne imza atılırsa atılsın bu kasadan gizli olmaz kardeşim eninde sonunda o atılan imzanın karşılığını Beşiktaşın kasası ödüyor
ha anlaşma yapılır bundan o anda haberi olmaz ama eninde sonunda haberi olmak zorunda işde sorduğumuz soru bu haberi olduğu zaman neden susmuş.
kasa onda değilse haberi olmayabilir mesela erdal torunoğullarına sormam bu soruyu ama kasa onda denirken çıkıp hayır bende değilde demediğine göre
demekki ondaydı.

Çevrimdışı mylife1903

kardeşim bu konuda hiç anlaşamıyoruz Fikret orman benim babamın oğlu değil
ben adil olmaya çalışıyorum yoksa Beşiktaş benim önceliğim gerisi suda boğulsa can simidi atmam
temlikler tabiki vardı yd temlikleri 5 yıl boyunca raporlarda yer altı geldikleri anda temliklerimi kaldırdılar
bunun için çok büyük parayla gelmen lazım. kaldıki yd temlikleri paranın kırdırılmasıydı kaldıramazsınki
adam parayı parayla satın almış.benim söylediğim şey yönetimin uzun vadeli temlik yapmadığıydı bunu bilançolarda görmedim
yoksa martta ödenecek parayı haziranda gelecek gelirle ödersin bu uğrayacağın zararın muhasebesiyle alakalı
onun dışında uzun vadeli temlik yapılmadıki son bankalar birliği anlaşmasına kadar buda gizli saklı birşey değil yapıldı yapıldığınıda biliyoruz
sen yayın geliri temliğini koyup bak temlik var diyordun ama o temliği bunlar yapmadıki yd temliği
ben bütçede temlik yok demedim uzun vadeli temlik yapmıyorlar dedim. sen benim önüme
sürekli naklen yayın gelirleri stad gelirleri milli piyango temliklerini koyup durdun bak bakalım o temlikleri kim yapmış.
bunu görmek istemedinki ben hep ne dedim zamanında gelirleri kırdırdılar dedim bu temlikden bile öte birşey
o temlikleri borca karşılık koysalardı bir taraftan borç ödeniyor olacaktı ama yok geliri para karşılığı sattılar
önümüzde bıraktıkları borç duruyordu ve gelecek 5 yılın tüm gelirleri temlikle kırdırılıp paraya çevrilmişdi
borç o kadar görünüyordu ama asıl borç o kırılan temlikler nedeniyle gelemeyen gelirlerinde toplamı oluyordu
biri hesaplamışdı yönetimin geldiği sene aslında görünmeyen ama var olan borç 750 M di bunun dolar karşılığıda
418 M dolardı. bunun içindede sonradan sonuçlandırılan davalardan kaynaklı ödemeler yok
diyorum işde hesabı dürmelerinin yolu çok basit Fikret orman yönetiminin geldiği andan gittiği ana kadar olan tüm gider ve gelirleri açıklarlar bakalım
Fikret orman yönetimi ne kadar borç yapmış ne kadarı önceki borcun yükünden karşımıza çıkmış
eğer hesabın sonucu harcadığın para ile kazandığın para denk geliyorsa mevcut borçlardan kimseyi suçlayamayız
eksi gelirse fikret ormanı suçlarız artı olursa tebrik eder teşekkür ederiz. Aslında iş bu kadar basit bunu bu yönetim ortaya koyamazsa
ben bu yönetimide hep şüpheli bulurum. her imkan önlerinde ama konuşmak dışında kusura bakmasınlar ortaya hiçbirşey koymadılar daha
ha bunun için elbet zaman erken ama bekliyorum. bunu konuşacaklarına oturup hesaplasınlar yoksa yarın o hesabı koyarlarsaki hiç tahmin etmiyorum
bugün söyledikleriyle kendilerini taça atabilirler. ha birşey bilipde konuşuyorlarsa o bildiklerini neden zamanında açıklamadılar derim.
ben Fikret ormanın karşısına rakip olarak çıkmam diyeceğine oturup gerçekleri konuşurdunda en azından tekrar seçmezlerdi.
sen susarak camiayı kandırmış olmuyormusun.
Ne yayini be abi
Pos terminali bile temlikli
Eski bilancolari ac bak

Topcu bonservisi bile temlikli

Temliklerken faktorinke guzel sakal alirsan ayagin alisir
Her gelirini kosa kosa temlik ettirirsin
Bilmiyorum anlatabildim mi

peki şimdi başkan acaba başka ne sözler verdi bilmek lazım peki gerçekten ortada vahim şeyler var ama söz verdiği için üstünü örtmediğini nerden bileceğiz :alala:

Geçmişin geçmişte kaldığını artık hayatının merkezine sözleri değilde Beşiktaş'ı koyduğunu ummaktan başka çaremiz yok başkanın. Çünkü güzel başladı Ahmet başkan, umarım katlanarak gider bu süreç.

Çevrimdışı mylife1903

Aynen abi bende onu diyorum. Fikret ormanda ilk geldiğinde işte batırdılar bizi falan filan diyip sorgulayacaz bilmem ne yapcaz dedi. İlk senesinde başarılı işler yaptı sonra patlattı.Ben devamı diyecek kadar iddalı bir cümle kuramam şuanda veya düzeltecek diyecek kadar da kuramam. Ama tek emin olduğum şey en büyük suçun Fikret Ormanda ama yanında uzun zaman duran ve sonra olayları az çok bilmesine rağmen karşısına çıkmayan bir şeyler söylemeyen Ahmet Nur Çebi'nin de suçu olduğunu düşünüyorum.
Icraatlarina bakacaz iste
Temennimiz devrim yapmis olmalari yonunde
Dedigim gibi gonul isi bizimki bi tarafimiz inaniyor dusunsen de inaniyor

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Çevrimdışı mylife1903

algı yapıyorsun dediğimde kızıyorsun sence maaşmı istedi yoksa benden sonra gelecek başkanların maaş alması gerekiyormu dedi
o söylediği laf kendisi için değil gelecek için söylenmiş bir laftı açıp o videoyu tekrar izle istersen
ikide bir maaş istedi diyorsunda bu gerçekleri saptırmaktır önce dürüstce davranmak lazım sonra muhalefet yapmak
gerekiyor yoksa biri gerçek olanı önüne koyduğunda senin söylediğin gerçek olanlar bile algının arkasında kalır.
gölge eder gerçeklere. kurgulanan şeylerle gerçekler konuşulmaz çok açık bırakılmış olur.
Yalanlari da beyaz yalandi

Kapa yalan aciklamasi gonderildiginde tepki vereydin abi benim gibi

Çevrimdışı mylife1903

Kongre farelerine odeme yapip yapmadigini da bilemiyoruz abi o konuyu unutma

Çevrimiçi Necmi

Ne yayini be abi
Pos terminali bile temlikli
Eski bilancolari ac bak

Topcu bonservisi bile temlikli

Temliklerken faktorinke guzel sakal alirsan ayagin alisir
Her gelirini kosa kosa temlik ettirirsin
Bilmiyorum anlatabildim mi
ya degit öteye topçu gelirleri bile temlikli iyide bu uzun vadeli temlikmi oluyor
cenkin parası bu konu oda zaten ay ay altı ayda bitecek bir ödemeydi yanılmıyorsam buna temlik konması uzun vadeli temlikmi oluyor
o post gelirlerinin ne olduğunu bilmiyorum gerçekten postun nasıl bir geliri olur ama bu gelirlerde hep temlikliydi
en başından beri temlikler belliydi hep kira gelirleri stad gelirleri naklen yayın gelirleri
bizim düştüğümüz hata ne biliyormusun
biz gerçekleri konuşmuyoruz sürekli kin nefret duyduğumuz şeyler üzerine önyargılı davranıyoruz
burda kendimize önceliğin ne olduğunu sormak lazım şimdi bizim önceliğimiz ne gerçekten Beşiktaşın içinde bulunduğu durum ve bu durumun suçlularımı yoksa fikret orman ve yönetimimi hangisi birilerini suçlayarak bir çözüm üretemeyiz gerçekleri ortaya çıkarırsak çözümü bulmamız kolaylaşır
nasıl kolaylaşır o gerçeklerle haraket eder aynı hataları yapmayarak birşeyleri yola koyarız. yada sürekli birilerini suçlar havan döveriz buda bizi bir yere götürmez aynı şeyler bu yönetiminde başına gelecek sen olmasan başka birileri çıkıp bunları suçlayacak zamanı geldiğinde
geçmiş unutulacak o ankiler suçlu olacak ama gerçekler bunlar değil. Bir yerde buna dur demek ve gerçekci olmak gerekiyor.
düşün Fikret ormana kin güdenler ona saldırmak için yd yi aklıyorlar resmen ben yd yi aklamayı red ettiğim içinde Fikret ormancı oluyorum
yarında Çebiden nefret edenler onu batırmak için Fikret ormanı aklayacaklar söylemleriyle bu böyle gidecek olanda Beşiktaşa olacak
en doğru olan kimin ne kadar suçu varsa ortaya dökülmesi değilmi neden yd nin bu kulübe verdiği zararları minimize etme çabası içindesiniz bende onu anlamıyorum. işin aslı şu bu kulübün borç gerçeği var bunu yd yapmış olsa ne olur fikret yapmış olsa ne olur bu borç gerçeğini
değiştiriyormu derdimiz kimin yaptığımı yoksa gerçeklermi. hesaplar dökülsün gerçekler ortaya çıksın ben sizden fazla saldırırım
uçlu olanlara.
Benim önceliğim Beşiktaşdır şu anda Beşiktaşın başkanı Çebi ve onu korur öncelik listeme alırım Fikret orman benim için eski başkan varsa günahı oturup konuşulsun ortaya çıksın isterim. Ama dedikodu değil bunu konuşması gereken ortaya çıkaracak kişiler konuşmalı. hiç bir konuda bilgisi olmayan insanların sallamasıyla olmaz bu iş.