Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 98 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1709439 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı caner.eryigit

Yd ile fotofinisteler onu biliyoz
Ben unal aysaldan beter edecek demistim bah noldi
Neyse tirolleri ciksin savunsun simdi acin sosyal medyayi engelleyin simdiden
Daha bunlar baslangic
Fotofiniş demek çok iyimser kalır abi.
Uzak farkla daha kötü.
1000 feda kurtarmaz
Demirören satın alır kulübü 5-10 seneye öyle gözüküyor.

Çevrimdışı mylife1903

Fotofiniş demek çok iyimser kalır abi.
Uzak farkla daha kötü.
1000 feda kurtarmaz
Demirören satın alır kulübü 5-10 seneye öyle gözüküyor.

Çevrimiçi celiker1

Fulya'yı,Akaratler'i satıp bir daha borç yapılamayacak hukuksal düzenlemeleri yapmaktan başka çıkış yolu yok.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı cursedofdragon

Fulya'yı,Akaratler'i satıp bir daha borç yapılamayacak hukuksal düzenlemeleri yapmaktan başka çıkış yolu yok.

Borcu kapatmaya yetmez ki  :alala:

Çevrimiçi celiker1

Borcu kapatmaya yetmez ki  :alala:

Faiz sarmalından başka türlü kurtulamazsın.Şu an bugün ki borçla yıllık faiz 400 milyon civarı rakamlar.Borcun sürekli yükselmesi ve kontrol altına alınamama sebebi bu.Fulya ve Akaretler'i satarak en fazla 1 milyar kalacak duruma indirebiliriz herhalde.Bu borcuda mevcut gelirimizle rahat rahat eritiriz.Ama "bundan sonra gelirinin %80 inden fazla harcayamazsın" gibi bir hukuksal madde koyarak tabii ki.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı mylife1903

Faiz sarmalından başka türlü kurtulamazsın.Şu an bugün ki borçla yıllık faiz 400 milyon civarı rakamlar.Borcun sürekli yükselmesi ve kontrol altına alınamama sebebi bu.Fulya ve Akaretler'i satarak en fazla 1 milyar kalacak duruma indirebiliriz herhalde.Bu borcuda mevcut gelirimizle rahat rahat eritiriz.Ama "bundan sonra gelirinin %80 inden fazla harcayamazsın" gibi bir hukuksal madde koyarak tabii ki.
Ekonomi prolari vardi
Borc normal falan yaziyorlardi
Dolar artmismis falan

Yahu adam yuzumuze baka baka yalan soyluyordu “kulubun butun borcu dolar, butun geliri tele” diye
Saksakci parali tirolleri de havuz medyasi gibi akliyordu

25 milyon yonetim gideri yaziyirdu herifler
Yaw her yaptiklarini acik acik mi yazsinlar deniyirdu
Acik acik yazamadigin seyi yapma ulan ayi diyeceklerine

Mertcam midir nedir tsden alindi falan oyle cins cins isler
Lan madem aziz basganlik yapacan parasini cebinden ver
Bizim paramizla artislik yapti ona buna
Thyye posta koymalar falan sonra altindan ucagi aldilar

Turkiye kupasina sut kupasi demeler falan sonra yayincisi dusman olur tabi sana

Semte giremeyecek dedigimde kupa kaldiriyordu kendi yaptigi sitadta hah o sitada da giremeyecek

Su bolum mutis kardes payinin yahu

Çevrimiçi Necmi

Anlamadığım konu ABD mili takımında hala iyi oyuyor  :alala:
o zaman sorunu başka yerde arayacağız.

Çevrimiçi Necmi

doğru hücumda çok bilinçli vuruşları yok bence de.
bu konuda vidayı tek geçerim kafasıyla kaleye şut atıyor :D

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Fikret ormanı savunmak için değil ama bu olaylar hakkında bir şey soracağım. Madem kulüp bu kadar kötüydü böyle yalanlar atılıyordu anç uzun süre ordaydı neden çıkıp söylemedi. Hadi diyelim ki bilmiyordu, son senesinde böyle muhabbetler döndüğü için istifa ettiğini söyledi. Başkan ol dediler sözüm var falan diye uzak durdu, madem Beşiktaş bu kadar kötüye gidiyor neden çıkıp kurtarmıyorsun o zmaan hadi diyelim senin sözün var neden başkası kurtarması için çıkıp gerçekleri söylemiyor musun ??? Fikret orman suçludur ama ançta bu suçun içerisinde vardır benim gözümde.

Çevrimdışı Egos

Mart
Haziran
Eylül
Aralık
Dolar/Euro
2012
1,79/2,30
2013

1,90/2,52
2014
2,18/2,90
2015
2,72/3,01
2016

3,01/3,33
2017
3,64/4,11
20181.846.000.000
4,81/5,65
2019

5,64/6,33

son açıklamaların ardından fikret orman dönemindeki borç tablosu.

2015 mart dönemi toplam borç; onun dışındakiler toplam borçtan alacakların eksiltilmesiyle ortaya çıkan, "net borç" diye ifade edilen miktarlar.

dolar/euro değerleri yıllık ortalama.

Çevrimdışı mylife1903

Fikret ormanı savunmak için değil ama bu olaylar hakkında bir şey soracağım. Madem kulüp bu kadar kötüydü böyle yalanlar atılıyordu anç uzun süre ordaydı neden çıkıp söylemedi. Hadi diyelim ki bilmiyordu, son senesinde böyle muhabbetler döndüğü için istifa ettiğini söyledi. Başkan ol dediler sözüm var falan diye uzak durdu, madem Beşiktaş bu kadar kötüye gidiyor neden çıkıp kurtarmıyorsun o zmaan hadi diyelim senin sözün var neden başkası kurtarması için çıkıp gerçekleri söylemiyor musun ??? Fikret orman suçludur ama ançta bu suçun içerisinde vardır benim gözümde.
Hala bilmiyoruz devami mi degil mi?
Fikret orman da boyle baslamisti
Sefaf olacaz
Kandirmayacaz sizi
Yedi imam parasimidir nedir
Sizin paraniz benim param benim param benim parama kadar gelindi sonra yavas yavas

Seffaf demedim sefaf dedim

Çevrimiçi murat

son 1.5 senede batırmışlar.

Çevrimdışı mylife1903

Mart
Haziran
Eylül
Aralık
Dolar/Euro
2012
1,79/2,30
2013

1,90/2,52
2014
2,18/2,90
2015
2,72/3,01
2016

3,01/3,33
2017
3,64/4,11
20181.846.000.000
4,81/5,65
2019

5,64/6,33

son açıklamaların ardından fikret orman dönemindeki borç tablosu.

2015 mart dönemi toplam borç; onun dışındakiler toplam borçtan alacakların eksiltilmesiyle ortaya çıkan, "net borç" diye ifade edilen miktarlar.

dolar/euro değerleri yıllık ortalama.
O 580 de tartismali

Zaten divan kurulu mektubu var gya da denetleme kurulu  koymustum onceden buraya
430 falan diyordu orda yonetim muhasebe teknigini degistirmis falan filan
Bu loca meselesi ile borc sisirmesi yapilmisti
Nedenleri kimseye anlatilmadan

Sonra agir satilik tiroller besiktasin sahibi tarafatr degildir der
Kim ula sahibi fikret orman ve avanesi mi?

Çevrimiçi murat

taraftar çok destek veriyor yeni yönetime basketbol için 73 adet 5 maçlık kombine 732 adet.taraftarın desteği de yalan

Çevrimiçi levitate

Nasi konusuyon sen
Algi hepsi montej

davalar kapanmıştı sözde 150 tane çıkmış reyiz o da mı montaj
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Egos

O 580 de tartismali
...

belki iki hesap da doğrudur ağabey, ama gerçekleri yansıtmıyordur. mevcut durumda en ideali hiçbir söylenene inanmamak.

Çevrimdışı Onur Küçük

O 580 de tartismali

Zaten divan kurulu mektubu var gya da denetleme kurulu  koymustum onceden buraya

Tamam polyannalık yapalım kulübün lehine bir neden vardır ya da yeni muhasebe tekniği öyle gerektiriyormuş deyip o nedenle borcu yüksek gösteriyorlardır diyelim. 3 senelik loca parası kulübün kasasına nakit giriyor. O paranın sana getirisi ana paranın yanında bir de finans kuruluşlarına 3 senede ödeyeceğin faiz kadar.  3 senenin sonunda senin borçlarının daha da düşmesi lazım localardan gelen peşin paranın da katkısıyla. Ama forumda yazılan edilene bakıyorum da başımıza gelen çok kötü şeymiş gibi anlatıldı, algısı yapıldı 3 senelik peşin alınan loca parası. Kulübün gelirleri arttıkça borçları azalması gerekirken yapılan şaibeli işlerle doğru orantılı olarak daha da çok arttı.

3 sene boyunca 3. senenin sonunda loca parası borçtan düşülecek algısı yapıldı forumda. 3. senenin sonuna geldiğimizde ise o paranın borçtan düşülmeyeceği çünkü kullanıldığı söylendi yine bu forumda. Bunun yorumunu da aklı başında herkes yapabilir.

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaş'ın her kuruş kaleminin temlikli olduğunu ve kulübe tek kuruş girmediğini az önce Başkan açıkladı. Lafı evirip çevirip dün öyle olmadığını  iddia edenler bugün çıkıp özür dileyecek mi ya da aynı iddialarını sürdürmeye devam edecekler mi cidden merak ediyorum.
neden özür dileyecekler dün temlik yoktu bugün var bunun nedeni akşam yapılan bankalar birliği anlaşması olmasın dediğinde temlik yokken sonra temlik yapıldıysa neden özür dilemek zorundalar. birçok gelirimizin bankalar birliği anlaşmasıyla temlik altına alındığını bilmiyormusun bu olunca bir sene önce lafı eden suçlumu oluyor. söylenen sözler bütün hayat boyunca bağlayıcımı. Birçok şeyi yeni duymuş gibi davranıyorsunuz.
insanlar o anki koşullara göre durum değerlendirmesi yapar gelecekte karşılacağın olası koşullara göre değil o nedenle dönüp dönüp geçmişde şöyle demişdin böyle demiştin lafı yersiz oluyor çebi de kendi ağzından söyledi ilk seçinde devraldığımızda borç ne kadarsa şimdide döviz cinsinden o kadar diye mesela bilançoda 2.7 borç görünüyor ama birde gelir var şimdi ne kadar olduğunu hatırlamıyorum 280 gibiydi herhalde bütün gelirler ipotekliyse nasıl oluyorda gelir görünüyor.
o temlikler borca karşılık yapıldıysa ki öyle görünüyor o zaman temliklerin neresinde sıkıntı var 5 yıl boyunca ödenemeyen borcu ödeyecek yd benzetmesi yapılmış o kadar değil yd de borca karşılık yapılan temlik yoktu hepsi nakit olarak kırdırılmış temlikti. gelir yoktu şimdi ise temlik borca karşılık verilmiş ve borç ödendikçe temlik kalkacak yani gelecek borca gidecek borcun ödenmesini garanti altına alacak.
her söylediğimizi önümüze koyuyorsunuz peki o zaman bu bankalar birliği anlaşması mevcut borcumuza karşı yapılıyorsa çok iyi ama sadece banka borçlarına karşılık yapılıyorsa bu bankaların alacaklarını garanti altına almaktan başka birşey olmaz bizide çok zorlar bankaların menfaatine bir anlaşmadır dediğimde kimse herhalde ne dediğimi anlamadı. bu bilançolarda bildiğim kadarıyla 9 ayın blançoları bunlar yapıldığında henüz bankalar birliği anlaşması olmadıydı diye hatırlıyorum bankalar birliği anlaşmasını transfer döneminin son haftasında yapmışdık diye aklımda kalmış yani bu blançolar o anlaşmayı kapsamıyor ben 12. ayın sonunda açıklanacak yıllık bilançoyu merek ediyorum
bütün senenin günahını o bilanço gösterecek ipotekler olduğuna göre bankalar birliği anlaşması yapıldığına göre
bu anlaşmayla mevcut borçların ödenmiş olması gerekmiyormu. yada borçlar zamanı geldikçe banka tarafındanmı ödenecek böyle olursa bizim ciddi faiz zararımız olur
mesela bu anlaşma bu bilançoya yansımadıysa sene sonu bilançosunda borç daha yüksek görünecek demektir bu seferde bu yönetim bizi üç ayda batırdı demeyin şimdi borç 2.7 ken üç ay sonra 3,5 gibi olursa ne yaptınızda bu borcu arttırdınız demeyin. düşük çıkarsa üç ayda borçları ödemeye başlamışlarda demeyin :D ne çıkacağı tamamen bankalar birliği anlaşmasıyla alakalı bir durum sevabıda günahıda bu yönetimin değil geçmiş yönetimin boynuna.
benim yönetimden istediğim tek şey geçmiş yönetimin geldiği günden bıraktığı güne kadar yaptığı tüm harcamaların ve gelirlerin raporunu yayınlaması bakalım geçmiş yönetim bu kulübü ne kadar batırmış.
bu açıklanmadığı sürece konuşulan herşey hikayedir. ellerinde imkan var çok basit birşey bu son 7 yılın gelir gider tablosunu açıklayacaklar gelirlerin ne kadarı geçmiş dönüm borç yükünden kaynaklı gider oldu eski yönetimin ne kadar günahı ve ne kadar sevabı varmış. bu bir sürü soruya cevap olur diğer türlü yönetimde kaldıkları sürece her kabahati eski yönetime atıp kurtulurlar. şeffaflık budur. bunları açıklamadan ben şeffaf olacağım demek masal olur.
suçlamak standart birşeydir. ama suçlayacaksak önce ne zarar verdiklerini bilmemiz lazım ne kazandırmışlar ne kaybettirmişler bilelim hep birlikte hesap soralım. bu arada Fikret başkanın 7 yıllık döneminin 5,5 yılında Çebi başkan mali işlerden sorumluydu bunuda not etmek lazım. ben küstüm gittim demek 5,5 yıllık faliyetten sorumlu olmam demek olmuyor. mesela başkan kulüpden ayrıldığında ne kadar alacağı kaldı bugün Fikret orman için dünde Çebi ayrıldığında bunları bilelim. herşey dökülsün ortayaki bundan sonrasını kurtaralım yoksa bu iş insanların birbirini suçlamasıyla yürür gider. olan yine Beşiktaşa olur borç dahada büyür ama ortada suçlusu olmaz tıpkı yd den devraldıktan sonra hiç birşeyi açıklayamadıkları gibi o zaman nasıl muğlak kaldıysa şimdi açıklamazlarsa buda muğlak kalır. madem konuşuyorlar o zaman herşeyi döksünler ortaya bilelim. önceki yönetimde ne kadar borçlanmışız ne kadar gelir elde etmişiz birbirini karşılıyormu yoksa borçlanmayı ne kadar arttırmış.
şimdi konuşan herkes farazi konuşuyor kimsenin birşey bildiği yok birileri ortaya birşey atıyor millet onun peşine takılıyor. Yönetim madem yangın edebiyatı yapacacak o zaman önce bize yangının nasıl çıktığını detaylarıyla anlatsın
yangını söndürürüzde suçluyuda bulmak lazım. Fikret orman geçen seneydi sanırım gelir gider tablosu vermişdi yönetimi sürecinde olan bakalım o tablo ne kadar doğru ne kadar yanlışmış. hadi o yalan söyledi o zaman Çebi doğru tabloyu açıklasın bilelim.

Çevrimiçi Necmi

Tamam polyannalık yapalım kulübün lehine bir neden vardır ya da yeni muhasebe tekniği öyle gerektiriyormuş deyip o nedenle borcu yüksek gösteriyorlardır diyelim. 3 senelik loca parası kulübün kasasına nakit giriyor. O paranın sana getirisi ana paranın yanında bir de finans kuruluşlarına 3 senede ödeyeceğin faiz kadar.  3 senenin sonunda senin borçlarının daha da düşmesi lazım localardan gelen peşin paranın da katkısıyla. Ama forumda yazılan edilene bakıyorum da başımıza gelen çok kötü şeymiş gibi anlatıldı, algısı yapıldı 3 senelik peşin alınan loca parası. Kulübün gelirleri arttıkça borçları azalması gerekirken yapılan şaibeli işlerle doğru orantılı olarak daha da çok arttı.

3 sene boyunca 3. senenin sonunda loca parası borçtan düşülecek algısı yapıldı forumda. 3. senenin sonuna geldiğimizde ise o paranın borçtan düşülmeyeceği çünkü kullanıldığı söylendi yine bu forumda. Bunun yorumunu da aklı başında herkes yapabilir.
kim söyledi düşülmeyeceğini loca gelirleri süre tamamlandığında borçdan düşeceği benim yada forumdaki herhangi birinin söylediği birşey değil
Beşiktaş muhasebesi söylüyor bunu ha borçtan düştüğü ayda yen loca satışları olduğu için o borç hanesine geçiyor loca satışı bir kereye mahsus birşey değil
kombinede öyle kombine maçlar devam ederken satışa çıkıyor mayıs ayında biri düşerken diğeri ekleniyor ve kulüp sürekli borçlu kalıyor. bunu ilk okul öğrencisi bile anlar
önceki yönetimin şaibelerini bir anlatırmısın bizde bilelim nasıl şaibeler yapmışlar. bizim göremediğimiz nasıl şaibeli işler yapmışlar
birini ben söyleyeyim ts den aldığımız ama almadığımız oyuncu bu acayip bir şaibe ve benim aklıma sizin aklınıza gelenden çok daha kötü şeyler getiriyor
çünkü bu yöneticilerin cebine giren bir para değil ts ye bu para neden ödendi ts yi çok sevdiğimiz için bataktan kurtarmakmı istedik
yoksa başka bir şeyin karşılığımı bu para çıksın bu şaibeler ortaya madem çıkmasını istiyoruz bunun sonucu Beşiktaşın küme düşürülmesi bile olsa gizli kalmasın çıksın madem her harcanan paranın şaibe olarak kalmaması için açıklanması lazım bundan başlasın yönetim açıklamaya
o para ts ye neden verildi Çebi başkan bunu iyi biliyordur kendi yönetiminde oldu bu yanlış bilmiyorsam.
bazı kelimeleri kullanmak çok önemli gibi görünmesede bedeli çok ağır olur o nedenle dikkatli kullanmak lazım.
bu haber ortaya çıktı çıkar çıkmazda iki kulüp tarafından hızlıca üstü örtüldü. hiç olmamış gibi davrandı iki kulüpde
hiç bir konuda susturamadığımız basınıda susturabildik bu olayın üstüne tuhaf şekilde en keskin Beşiktaş düşmanlarıda gitmedi
ama ortada çok büyük bir olay vardı aslında neden herkes sustu mesela taraftarın büyük çoğunluğuda iç güdüsel olarak bu
olayın üstüne gitmiyor bazı saf arkadaşların haricinde "mylife gibi :D " bir sene sonra alacağımız oyuncunun parasını bir sene öncesinden ödemişiz ne kadar şaibeli bir durum.

Çevrimiçi Necmi

O 580 de tartismali

Beşiktaşın sahibi sensen öde o zaman borcu. hem sahibi benim deyip hemde Fikret orman neden borçları ödemedi
demek tuhaf değilmi sahibi sensen bu borcu sen yaptın demektir senin sahibi olduğun bir şeye sibiryada başkaları borç yapabiliyormu :alala:
yada senin sahibi olduğun bir şeyin borçlarını sibiryada başkalarımı ödemek zorunda :alala:
gerçekten işin romantik kısmını bir kenara bırakalım bir kulübün taraftarı olmakla sahibi olmak aynı şey değil
mesela kulübün sahibi hakkıyla mahkemeye gidip zarara uğratanlara dava açmayı denesene bakalım mahkeme ne diyecek buna :D
lafta bu kulübün sahibiyim demekle olmuyor kulüp battığında senin evine icra gelecekmi kulüp borçlarından dolayı banka hesaplarını maliye donduruyormu
sahibi olsan bunları yaparlar. yarın kulübü yabancı sermayeye satacak olsalar bunu senmi yapacaksın dışardan burnundan soluyarak izleyeceksin olayları.
biz taraftarız hepsi o ne daha az nede daha fazla ıphone kullananların ıphone a aşık olması gibi birşey bu bu iş onları aple nin sahibi yapmıyor sadece taraftarı yapıyor. Romantik takılmak istiyorsan takıl ama unutma kongre üyesi bile olsan bir oyun var. o oyuda üye olup dünya para ödeyip sonrada her yıl aidat ödeyerek elde ediyorsun. ödemezsen aidatı anında elinden o hakkı alıyorlar oy kullanamıyorsun.

Çevrimiçi Necmi

Hala bilmiyoruz devami mi degil mi?
Fikret orman da boyle baslamisti
Sefaf olacaz
Kandirmayacaz sizi
Yedi imam parasimidir nedir
Sizin paraniz benim param benim param benim parama kadar gelindi sonra yavas yavas

Seffaf demedim sefaf dedim
aynen öyle devamımı değilmi bilmiyoruz öğrenmenin yoluda bu yönetimin tavrından geçiyor
böyle çıkıp ağlamayacaklar madem devamı değiller ve taşın altına ellerini sokuyorlar o taşın büyüklüğünü bize göstermeliler nasıl büyüdüğünüde
ve bunda kendi dahillerinin olmadığını. sonuçta bu yönetim çokça eleştirdikleri eski yönetimin içindeki adamlardan
kurulmadımı. hadi ayrıldıklarında sustular ama şimdi susmalarını gerektirecek bir durum yok bütün yetki kendilerinde
çıkıp bir bir açıklasınlar Beşiktaşın son 7 yılını Fikret ormanın kulübü nasıl batırdığını yoksa Fikret ormanın 7 yıllık yönetiminde bütün batık son 1,5 yıldamı oldu.

Çevrimdışı mylife1903

davalar kapanmıştı sözde 150 tane çıkmış reyiz o da mı montaj
Kapanmis iste 450 var diyordu fikret orman
150ye inmis
O 300 dava opucukle mi kapandi

Çevrimdışı mylife1903

belki iki hesap da doğrudur ağabey, ama gerçekleri yansıtmıyordur. mevcut durumda en ideali hiçbir söylenene inanmamak.
Aynen oyle fikret ormana inandik sonra bah noldi?
Soylemler ayni icraata bakacaz

Çevrimdışı mylife1903

kim söyledi düşülmeyeceğini loca gelirleri süre tamamlandığında borçdan düşeceği benim yada forumdaki herhangi birinin söylediği birşey değil
Beşiktaş muhasebesi söylüyor bunu ha borçtan düştüğü ayda yen loca satışları olduğu için o borç hanesine geçiyor loca satışı bir kereye mahsus birşey değil
kombinede öyle kombine maçlar devam ederken satışa çıkıyor mayıs ayında biri düşerken diğeri ekleniyor ve kulüp sürekli borçlu kalıyor. bunu ilk okul öğrencisi bile anlar
önceki yönetimin şaibelerini bir anlatırmısın bizde bilelim nasıl şaibeler yapmışlar. bizim göremediğimiz nasıl şaibeli işler yapmışlar
birini ben söyleyeyim ts den aldığımız ama almadığımız oyuncu bu acayip bir şaibe ve benim aklıma sizin aklınıza gelenden çok daha kötü şeyler getiriyor
çünkü bu yöneticilerin cebine giren bir para değil ts ye bu para neden ödendi ts yi çok sevdiğimiz için bataktan kurtarmakmı istedik
yoksa başka bir şeyin karşılığımı bu para çıksın bu şaibeler ortaya madem çıkmasını istiyoruz bunun sonucu Beşiktaşın küme düşürülmesi bile olsa gizli kalmasın çıksın madem her harcanan paranın şaibe olarak kalmaması için açıklanması lazım bundan başlasın yönetim açıklamaya
o para ts ye neden verildi Çebi başkan bunu iyi biliyordur kendi yönetiminde oldu bu yanlış bilmiyorsam.
bazı kelimeleri kullanmak çok önemli gibi görünmesede bedeli çok ağır olur o nedenle dikkatli kullanmak lazım.
bu haber ortaya çıktı çıkar çıkmazda iki kulüp tarafından hızlıca üstü örtüldü. hiç olmamış gibi davrandı iki kulüpde
hiç bir konuda susturamadığımız basınıda susturabildik bu olayın üstüne tuhaf şekilde en keskin Beşiktaş düşmanlarıda gitmedi
ama ortada çok büyük bir olay vardı aslında neden herkes sustu mesela taraftarın büyük çoğunluğuda iç güdüsel olarak bu
olayın üstüne gitmiyor bazı saf arkadaşların haricinde "mylife gibi :D " bir sene sonra alacağımız oyuncunun parasını bir sene öncesinden ödemişiz ne kadar şaibeli bir durum.
Saibeli is yapiyorsan kendi cebinden ver besiktasin itibarini zedeleme yakalanirsan
Kendi cebinden verecek gucun yoksa yonetime girme
Kendi cebinden verecek gucun varken gidip besiktasin butcesinden verip besiktas markasini yopratacaksan mumkunse semte gelme

Çevrimiçi levitate

Kapanmis iste 450 var diyordu fikret orman
150ye inmis
O 300 dava opucukle mi kapandi
belki 150'ydi 450 yaptılar kim bilir
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!