2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3525916 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

Turgay bugün bi golcü var kulüp paylaşma dedi. 1 hafta içinde belli olur. Gomez tipi diyordu.
Gomez turunun tek ornegi o isi tadinda birakmak lazim bence. Jeku falan jiru tarzi adam gelirse taraftarin bunyesi kaldirmaz, kanserden gider yarisi

Çevrimdışı 38life

Başkan burdan bile para kaldırmaya çalışıyo

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı savaş altay

ne yapacaksın anahtarı kulübümü kitleyeceksin :o_o:
Doğru bildin , içeri girmesin diye  :upto:

Çevrimdışı mylife1903

Spor fotoculari sapik midir nedir
Enzoyu fotolasana gardasim neden havire yengeyi cekiyin, herif okuz gibi bi koysa yumrugu nikon lens sahibi olacaksin, lasik ameliyat yapacak sana vurdulu kirdili
Yengede ayrica ninja tospalarin sahibesini andiriyir

Çevrimdışı savaş altay

Yahu o bu değilde İsmail hakkaten neydi öyle evlerden ırak😂😂😂
Artık moda ev hapsi. Sahalardan da uzak kalır daha ne  :evillol:

Çevrimiçi Necmi

Hiçbir futbolcuya çöp tabiri yapmadım. Çöp tabirinin bir cezası olmalı. Buna da itirazım yok. Forum yöneticilerinin bu işi gönülden yaptığının para ve zamanlarını harcadıklarının da farkındayım. Forum üyelerini de burada  yazdıran menfaat değil Beşiktaş sevgisi.

Forumun büyümesi gelişmesi gibi bir niyet varsa o zaman herkes düşüncesini ortaya koymalı bunların arasından makul olanlar ele alınmalı. Ben kimsenin düşüncesine saygı duymam kendi bildiğimi ederim de diyebilirsin. Bu da bir seçenek. Yanlışlar var. Örneğin oyuncuları çöp olarak görmek yanlışsa onları kutsallaştırmak da yanlış olmalı. İsmail'i çöp olarak tabir etmenin yaptırımı olacaksa o zaman futbolcuları örneğin Talisca'yı Beşiktaş'ın üzerinde görecek kadar kutsallaştırmanın da bir yaptırımı olmalı bir futbolcu parçasını Beşiktaş kulübünün üzerinde görmekten. Tolgay'ın Beşiktaş'ın oyununa zarar vereceğine inanıyorsam Tolgay Beşiktaş'ın bir değeridir fazla bir ses etmeyecek miyim? Objektif tanımı yapılmalı kavramların. Oyuncuyu gömmek nasıl oluyor? Örneğin İsmail Beşiktaş'ta oynadığı 7 sezon boyunca kendisini geliştirmedi pozisyon almasını bile öğrenmedi demek gömmek, Beşiktaş'ın değerine laf etmek mi oluyor? Belli bir görüşte yazmaya zorlanıyor üyeler. Örneğin Beşiktaş sürekli kenarlara doğru oynuyorsa @Necmi 'nin görüşleri doğrultusunda hep Quaresma yüzünden oluyor bunlar mı demeliyiz, bu doğrultuda sürekli Quaresma'yı anmalıyız? Bana göre de  bunun nedeni en başta Tolgay olmak üzere  topu ayağında eveleyen geveleyen sürekli yana geriye oynayan orta saha oyuncuları. Bazı oyuncular değerimiz bazı oyuncular da yapay değerimiz. Tartışılacak daha çok konu var Metin Albayrak gibi yöneticiler gibi. Ortak nokta @Necmi 'nin subjektif görüşlerine göre neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veriliyor. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verilecekse bunun objektif tanımı yapılmalı.
çöp deseydin ceza alırdın zaten. hiç ceza almadığına göre alacak bir üslup kullanmamışsın. kimse belli bir görüşte yazmaya zorlanmıyor. her zaman söylüyorum burda eleştiri yapmayı hakaret etme sananlar var müdahalemizde onlara bak sana hiç müdahale etmemişiz demekki eleştirilerini normal standartta yapmışsın.
Burda çok eleştiren var ceza falanda almıyorlar mylife kazma dedim diye ceza verdiniz diyor kazma dersen ceza alırsın demiyeceksin aynı eleştiriyi aşağılamadanda yapabilirsin.
oyunu talisca üzerine kurmak lazım demek Taliscayı Beşiktaşın üstüne koymak değildir. Elinde böyle oyuncu varsa bunu bu şekilde kullanacaksın. Bazı şeylerde ısrarın anlamı yok elindeki oyuncu yapısına uymayan oyunu oynatmaya çalışırsan pozisyona girmeden maçı bitiririz. quaresmayı eleştirdim ama onuda anlamamışsın derdim orta açması değil adam ceza sahasında tek oyuncumuz yokken bile orta açıyordu.
burda orta sahayı ilk eleştiren bendim orta sahanın oyuna girmemesinden dolayı topu uzun kanatlara oynuyorlar diyen ilk bendim. Quaresma oynamadığında gol pozisyonu sayımızın artma nedeni neydi
cenke kızıyordum kanada kaçtığı için orta açacaksak cenkin kanatta ne işi var kafayı benmi vuracağım.
ben quaresma gömmedim cenk gömdüm oğuzhan gömdüm tolgay gömdüm hatta atibayı bile eleştirdim
sürekli geriye oynadığı için Atibayı bu forumda benden fazla seven yoktur herhalde hiç ağzımdan sözleşme yapılsın lafını duydunmu. Bence onun misyonu bitti.
Talisca gibi bir oyuncun var topla onu 5 kez buluştursan nerde olursa olsun ikisinde topu içeri sokar 40 kere quaresmayla buluşturacağına 5 kez talisca ile buluşturacak oyunu oynat. adamı gol kralı yaparsın sende şampiyon olursun. onu yapmadığın gibi serbest atışları atmasına bile müdahale etmedi hoca bununmu doğruluğunu savunacağız quaresmanın egosuna teslim oldu.tek forvet oynatıp cenkin sürekli kanatlara kaçışına müdahale etmedi demedi cenke sen kanada gidince sahaya girip golü benmi atacağım diye.
akhisar maçıydı sanırım maç sonu yeterince orta açtık ama gol atamadık dedi ya maçta pozisyonumuz yok ne ortası açıldıda ne oldu dağlara taşlara açıldı boş ceza sahasına açıldı ortalar. şeytanlar mı gelecek atacaktı golü.Ben şampiyonluğun gitmesinde en büyük suçu hocaya buluyorum bir çok şeyi göremedi sonra orta sahada buluyorum en fazla eleştirdiğim oyuncuda ozi oldu. my lifea katılıyorum senin merkez orta saha oyuncun çıkmış tv ye bu sene 4 gol atacağım diyor iyi halt edeceksin burası çemişgezek spormu. 8-10 golü bulamayan birde o kadar asisti bulamayan merkez orta saha oyuncusu Beşiktaş forması giyemez. Bunu söylerken insanın biraz yüzü kızarır tosiç geçen sene 5 gol attı. taliscayı gömelim tamamda stoperlerinin gol attığı takımda merkez orta sahanın bu kısırlığının suçu talisca falan olamaz günah keçisi bulmak istiyorsak buluruz. ama işde talisca gitti bu sezon kimi günah keçisi yapacağız. Yeni gelecek on numarayamı. ozi oyuna on dakika önce girmiş stoper 7-8 metre arkasından depar atıp oziden topu aldı maçın sonu şimdi bunun bu kadar güçsüz olmasından taliscamı suçlu oluyor. hedefleri yanlış seçersek hatalar bizi takip eder. alın işde talisca yok ve bir mahalle takımına karşı oynadık gollerin dışında pozisyonumuz varmı. takım kapanmışmış herkes kapanıyor. açacak oyunu oynayacaksın. bu kadar orta açıyorsan oyuna love sokmayacaksın o ortalara kafayı love mu vuracak. yanlışları doğru tahlil etmek lazım.
derdimiz günah keçisi bulmak değil. Beşiktaşın kazanacak oyunu oynaması. geçen sene bu taliscayla olacaksa onunla oynanırdı. bu senede kiminle oynanacaksa onları dizyn edeceksin hala orta açarak maç kazanırıma gitmeyeceksin. bu maç açısından söylemiyorum zaten kadro yoktu elinde ama senenin aynasıda olmasın bu maç bu oyunla ligde herhangi bir takımı yenebiliriz diyebiliyormusun.  bu takımın en zayıf bölgesi orta sahası geçen senede bunu ilk söyleyen bendim

Çevrimdışı Onur Küçük

taliscayı ilahlaştıran olmadı necmi abiyi kastediyorsun sanırım.talisca geçtiğimiz sezon gole en çok katkı veren oyuncuydu sanırım.bariz olarak gole gitmekte sıkıntı yaşıyorduk ve şampiyonluğun yoluda gol atmaktan geçiyordu.şimdi elinde talisca var ise ve en mantıklı çözüm onun üstünden oynamak ise veya öyle düşünüyor ise bunu söylemek onu kutsallaştırmak değildir.talisca sezon sonu gittikten sonrada vay efendim talisca kalmalıydı parayı bastırıp almalıydık diye bir serzenişini duymadım.oysaki mesela q7 için 35 yaşında olmasına ve 8 milyon teklif denmesine rağmen q7 satılamaz satılması teklif dahi edilemez diyen büyük bir kesim var.ilahlaştırmak böyle birşey olsa gerek.ben talisca mevzusunda senin bahsettiğin gibi birşey göremedim.geçen sezon talisca oynamasaydı şenol güneşin oyun felsefesiyle kaç gol atabilirdik.bu arada bende taliscayı ortasaha oyuncusu olarak beğenmiyorum.cenk varken de negredoyla da oynarken oyun mesafesi kaleye en yakın oyuncuydu.belkide hoca öyle istemiştir.onun bölgesinde oynayan oyuncuda 15+5 yerine 10+10 yapan oyuncuyu tercih ederim.birde ozi ve tolgaya gereksiz yükleniyoruz.quaresma sağ çizgide bekliyor babel araya kaçmayı denemiyor topu ayağına alıp şut imkanı arıyor talisca uzaktan şut kovalıyor yada kenardan gelecek ortaları kovalıyor santraforun kenar oyuncuları yalnız bıraktığı için iki santraforla boğuşuyor 8 numara bu topu nereye atacak.yanında oynayan atibaylada verkaç yapıp ortadan delme şansında yok.ozi neden olcay sosa gomez ve töreyle yapabilirken bu işleri babel talisca negredo ve q7 ile yapamıyor?
Beşiktaş'ın menfaatine uygun olan ne ise o yapılmalı. Quaresma'ya ciddi 8 milyon avro teklif varsa Beşiktaş'ın menfaatleri de gitmesini gerektiriyorsa buna itiraz etmem. Quaresma'nın boşluğunu Lensle dolduracağız derlerse buna itiraz ederim. Forumda buna itiraz eden varsa da rastlamadım henüz. Beşiktaş'ın kanat oyuncusu tempo yapabilen, dar alanda etkili , set oyunlarını oynayabilen bir oyuncu olmalı; içeri kat etmesi isteniyorsa arkasında da uygun bir sağ bek olmalı. Lens bu profilden uzak bir oyuncu. Geçen sezon başarısızlığın temel nedeni oyuncular arasındaki kopukluk, yanlış kadro mühendisliği. Başarısızlığın sorumluluğu tek başına Hocaya da yüklenemez. Oyuncuların birçoğunda vurdumduymaz, lakayt, maç seçen bir tavır vardı. Oğuzhan'ın çevresi kalabalık olduğunda daha etkin olduğu bir gerçek, oyuncular arasında kopukluk olduğunda bu Oğuzhan'ın oyununu da negatif etkiliyor ama bu Oğuzhan'ın geçen sezon neden 5 metre önündeki topa hareket etmeyecek kadar fiziksel olarak bitik olduğunu açıklamıyor. Oğuzhan'ın varsa istatistiklerine bakmak lazım geçen sezon kaç topu yana ve geriye oynadığının.Bir oyuncu güçsüzse ileriye değil yana geriye oynar. Atiba,Olcay, Töre,Sosa,Gomez bunlar Oğuzhan'ın eksiklerini kapatan oyuncular olduğu gibi Oğuzhan'ın etkinliğini de artıran oyunculardı. Oğuzhan o dönemde de fizik olarak eksik oyuncuydu ama geçen sezon iyice dibe vurdu. Tolgay'ın da yan, geri pas  istatistiklerine bakmak lazım. Tolgay ekstra olarak  topu ayağında gereksiz yere uzun tutuyor, tehlikeli top kayıpları yapıyor, Oğuzhan kadar yaratıcı da değil. Oyunun merkezinde olan Talisca , sezonun ilk yarısı 50'ye yakın şut atarken 2'sini gol yaptı bu şutların ve takım 30 puanda kaldı, ikinci yarı şut sayısını ve gol yüzdesini artırdı ama geç oldu. Bireysel oyunu katkı yaratır gözükse de handikaplara da yol açtı. Bütün yanlışlara rağmen sezon başında düzgün bir santrafor alınsa idi sezonu tepede tamamlayabilirdik. Neden Negredo tercihi yapıldı, kim izleyip beğendi, kıstasları neydi dedik cevap alamadık. Ben başarısızlığı bir kişiye bağlamadığım gibi başarıyı da tek bir kişiye atfetmiyorum. Herkes payı ne kadar ise o derecede eleştirilmeli veya övgü almalı.

Çevrimdışı savaş altay

Maç tekrarı şu an bein açık kanalda

Ben kaçırdım maçı fakat izleme diye uyarıyor herkes  :ebebe:

Çevrimiçi Necmi

Abi biraz fazla sekilcisin sen, mesela ben bizim kaleci tolgaya oyle bi yazi yazarim, kendisi okusa anaavrat kufur etse daha iyiydi der ama tek kotu kelime, cer cop falan gecmez icinde, cezai durum da olmaz.

Seklen hos degil tabi ama ona katiliyorum, kufure karsiyiz organze kufur hic edilmesin hatta
yaz küfür olmasında nasıl eleştirirsen eleştir. bu forumun seviyesi düşmemeli bazı şeyler bize normal gelmemeli
çünkü o üslup olduğunda buraya hiçde istemediğin profillerin aktığını görürsün şimdi gelemiyorlarsa
 burada yaşayamayacaklarını bildikleri için çocuğa bir günde hesap kapattırdılar. Nasıl üzüldüm.
bir insan bunu hak edermi ya şimdi içi nasıl pır pır ediyordur Beşiktaşda oynayacak diye
nerden biliyorsun kötü oynayacağınıda peşin peşin küfrü edebiliyorsun.
bir sene sonra 50 M lik bir oyuncu olmaz diyebilen varmı. Bellimi olur bu işler.
yok olup gidebilirde bir anda tırmanıp gidebilirde bir sahaya çıksın gör lafın eleştirin varsa ondan sonra söyle
eleştirmek kolayda  yanlış eleştirmemek lazım.  insanlar çok acımasız oldu. böyle tipleri
Beşiktaşın içinde görmek istemiyorum.

Çevrimiçi Necmi

Ben kaçırdım maçı fakat izleme diye uyarıyor herkes  :ebebe:
ilk yarım saati izle sonra kapat. :D

Çevrimiçi Necmi

Zemin halı saha zeminiydi bu arada, suni çim halı sahalarda kullanılıyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halı saha zemininden biraz daha farklı sanırım halı saha zemini serttir bu biraz daha yumuşak sanırım
top zıplamıyor halı saha olsa top yere vurduğunda gider denizden çıkarırsın sanırım preslenmiş toprak türevi bir şeyin üzerine seriyorlar halıyı başka türlü top yere yapışmaz. kesinlikle futbol oynamaya elverişli değildi. neyse onlar buna alışmışdır burda topun peşinde koşarken telef olurlar :D bu arada avusturya takımı geliyor sanırım bir sonraki turda

Çevrimiçi tolga1903

yaz küfür olmasında nasıl eleştirirsen eleştir. bu forumun seviyesi düşmemeli bazı şeyler bize normal gelmemeli
çünkü o üslup olduğunda buraya hiçde istemediğin profillerin aktığını görürsün şimdi gelemiyorlarsa
 burada yaşayamayacaklarını bildikleri için çocuğa bir günde hesap kapattırdılar. Nasıl üzüldüm.
bir insan bunu hak edermi ya şimdi içi nasıl pır pır ediyordur Beşiktaşda oynayacak diye
nerden biliyorsun kötü oynayacağınıda peşin peşin küfrü edebiliyorsun.
bir sene sonra 50 M lik bir oyuncu olmaz diyebilen varmı. Bellimi olur bu işler.
yok olup gidebilirde bir anda tırmanıp gidebilirde bir sahaya çıksın gör lafın eleştirin varsa ondan sonra söyle
eleştirmek kolayda  yanlış eleştirmemek lazım.  insanlar çok acımasız oldu. böyle tipleri
Beşiktaşın içinde görmek istemiyorum.

Abi onlar insan değil keşke Beşiktaş'ı tutmasalar diyorum bazen ne gerek var bunlar mı mutlu olup sevinecek umut gol atınca? Evet bana da açıkçası bu kadar forvet varken saçma geliyor alınması ama adamın hesabını kapattıracak kadar ne yaptı size Beşiktaş bir insanı stadyumunda temizlikçi alsa heyecanlanır bu adam a takıma futbolcu geldi ne hayalleri vardır insan bu kadar karaktersiz olamaz küfür ediyorsun üstünde senin takımının armasını taşımaya gelen birine. Bizim özellikle twitter taraftar yapısı çok bozuldu şu iki şampiyonluktan sonra bazen gs fb taraftarından farkı yok gibi geliyor ve eminim yaş ortalamaları 19 20 falandır.

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

Fikret Basgan  yine yapmis yapacagini,  ilisikteki resim 6 Haziranda Sirbistan Sili hazirlik maci   seramonisinde cekilmis..  :biggrinking:  Bizim necip spor basininin ruhu duymadi  adam  hic  yoktan cikageldi   bir kisi bile anmadi  Roco'nun adini   :biggrinking: 
Yorgo

Çevrimiçi Necmi

Bombaci olabilir abi, gozden kacmis cunku bu ozellikleri ile oynardi orta seviye tskimlarda
Bunun arizasi kesin bombadir.
Tosic gibi tertemiz Mis gibi oynarken tak tak hop tak patlamazsa bomba iyi oynamaya devam, patlarsa dagilir.
Sikatlar bunu izlerken bomba patlattiysa cizmislerdir ustlerini, bizim seviyede oynar, sagdan soldan gelen yuksek toplari alsin yeter, cepheden zaten baya iyi
zaten biraz seyrettim aha yeni tosiçimizi bulduk dedim ondan farklı çok kafa golü atar
ama onun kadarda hocayı kenarda çıldırtır çok göreceğiz nereye gidiyorsun dediğini :D

Çevrimiçi Necmi

Fikret Basgan  yine yapmis yapacagini,  ilisikteki resim 6 Haziranda Sirbistan Sili hazirlik maci   seramonisinde cekilmis..  :biggrinking:  Bizim necip spor basininin ruhu duymadi  adam  hic  yoktan cikageldi   bir kisi bile anmadi  Roco'nun adini   :biggrinking: 
o saç photo shop olabilir gerçek değildir herhalde
hadi basın görmedi taraftar yakalardı bunu

Çevrimdışı savaş altay

şenol hocanın oyun tarzı bu birazda o yüzden 3-5-2 vey 4-4-2 denemiyor sanırım.olcay mesela hocanın tarzı değil hızlı oyun tek pas oyuncusu yerine top ile oynaşan oyuncuyu seviyor.aslında güzel 4-4-2  oynar bu takım ama eldeki yarım oyuncular fazla.mesela sonda caner adriano önlü arkaı oynar ama sağda gg nin önünde 4-4-2 nin kanat oyuncusu yok.babel 2.forvet oynar lenste oynar ama ne lens ne q7 ne babel 4-4-2 nin kenar oyuncusu değil.tabi ortasahanın ortasındada çift yönlü ayağı çok iyi iki adam lazım.
Madem orta açacağız tüm sezon direnmeyelim daha fazla.

Atiba iyi bir yedek olurdu. Oğuzhan , Tolgay satış! Al öyle ise ayağı iyi bir 6 daha , dönsün orası sezon boyunca.

Ben bu sezon kaç metrede oynayacağız merak ediyorum. Geçen sezon savunduğumda ısrarcıyım , merkezdeki 4 savunmacı

arasından kontra çıkmaz bizim Ligimizde   :icool: Kanat'dan gelecek kontraya Roco bile meydan okur. Oyun içinde artık Medel

kimi zaman stoper olur  :D , kimi zaman bakmışız Roco kanatlara top dağıtıyor  :lol: Şu stoperler santraya az ayak bassın lütfen!

x      Pepe   ?        x

x      ?     Medel     x 

x       x

Çevrimiçi Necmi

Soran olursa Quaresma bu takımın el freni sadece orta yapıyor dersiniz :eyes
evet sadece orta yapıyor başka ne yaptığını sanıyorsun senede bir kaç defada topu boş kaleye sokamıyor
90 dakika tek kale oynadık 21 orta açtıysak bu tüm takım açtı quaresma bunu bir yarıda tek başına yapıyordu
bu arada 90 dakika biz oynadık 21 orta açıldıysa 40 kerede ortadan delinmeye çalışıldı kenarlardan içeri girilmeye çalışıldı
quaresmayla ortaları açarken bunların hiç birini yapmıyorduk ilk gol merkezden geldi

Çevrimdışı savaş altay

Çevrimdışı doganay

Volvo birseyler ateslemistir artik  :D
havaalanindan hotele ucretsiz transfer  :lol:

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

o saç photo shop olabilir gerçek değildir herhalde
hadi basın görmedi taraftar yakalardı bunu
bilemiorum o kadarini  necmi abi  ama  trtspor da oyle yayinlandi 
Yorgo

Çevrimiçi Necmi

biz bu roco yu 8 mi oynatsak acaba :D
bildiğin 8 gibi oynuyor.

Çevrimiçi underworld

Bu sezon Çift forvet oynatılacağı iddia edilen hoca böylesine güçsüz bir rakibe karşı iki 6 ve bir sol beki orta saha olarak oynatıyor.

Ne gariptir ki elinde 4 forvet varken bir tane daha alıp üzerine bir tane daha çilek isteniyor.

Orta meselesine gelince...
Yapabilirlik ve yeterliğin varsa orta büyük bir silahtır.
İşte bizde sorun burda patlak veriyor.

Babıl, Caner'e veriyor o da içeri kesiyor ama kutuda tek larin bazende lens oluyor.
Onun dışındakiler ceza sahası dışında Turan taktiği yapıyorlar.

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Gecen sene de soyledik, ust duzey, bitirici forvet lazim. Orta sahanin hucuma destek vermesi lazim. Cunku rakipler Besiktas'a kapanarak oynuyor. Bu kadar orta yapiyoruz kafaci bir forvet almayi da dusunen yok. Alin Paul Onuachu'yu diyoruz, oyun sikisip kapandiginda ceza sahasinda kule forvetin olsun. Olmadi biraz bitirici, hareketli adamlar alin. Bu basligin ilk sayfasinda Pedro Guilherme'yi ve Percy Tau'yu onerdim. Pedro Guilherme iyice patladi, Bordeaux ve Sevilla istiyor. Percy Tau ise Brighton'a transfer oldu 3 milyona. Lovro Majer dedik, Zagreb aldi.

Bari Igor Zlatanovic kacmasin 1-1.5 milyona biter. Pikachu var sag bek icin. Claudio Baeza, Predrag Rajkovic, Rodrigo Dourado. Bu 5 adami 10-12 milyona bitiririz. Abdulkadir'i de ne yapip edip almamiz lazim. Ustune bir de Kagawa olursa 200-250 milyon euroluk takimimiz olacak 1-2 sene icinde. Verin Pektemek, Tolgay paketini alin Abdulkadir'i. Su an belki takimi sirtlayamaz ama Cengiz'in falan uzerinde bunun potansiyeli. Senol Gunes bunu 50 milyon euroluk oyuncu yapabilir. TS'de kalirsa en fazla Gokhan Tore olabilir.

biz bu roco yu 8 mi oynatsak acaba :D
bildiğin 8 gibi oynuyor.

Agir kalir gibi duruyor. 11 icin alindigini sanmiyorum, yedek olsun idare etsin, tutarsa da bakarsin bir Marcelo vakasi olabilir mantigiyla alindi. Daha garanti bir defans alinir Vida satilinca. Ha iyi forvet, on numara ve orta saha bulunursa ha Roco oynamis ha baskasi cok fark etmez. Gecen sene gol atamamaktan, geri pastan baska bir sey bilmeyen Oguzhan Tolgay yuzunden sorun yasadik. Orta sahada daha baskin, fizik gucu olan bir adam olmali. Hucum beslisi ust duzey olursa bu Rodrigo Dourado gibi defansif yonu agir basan bir orta saha da olabilir, donen toplari kazanip hucuma aktarir. Oguzhan ne defansif olarak bir ise yariyor, ne de hucumda var. Ancak acik oynayan takimlara karsi is yapabiliyor. Bu fizikle mumkun degil faydali olmasi.

Bu sezon Çift forvet oynatılacağı iddia edilen hoca böylesine güçsüz bir rakibe karşı iki 6 ve bir sol beki orta saha olarak oynatıyor.

Ne gariptir ki elinde 4 forvet varken bir tane daha alıp üzerine bir tane daha çilek isteniyor.

Orta meselesine gelince...
Yapabilirlik ve yeterliğin varsa orta büyük bir silahtır.
İşte bizde sorun burda patlak veriyor.

Babıl, Caner'e veriyor o da içeri kesiyor ama kutuda tek larin bazende lens oluyor.
Onun dışındakiler ceza sahası dışında Turan taktiği yapıyorlar.

Zaten 4-2-3-1 oynuyoruz. 4-4-2'den daha ofanfis bir taktigimiz var. Sorun Demba, Gomez, Abou seviyesinden Negredo, Love, Larin seviyesine dusmemiz forvette. Ustune kapanan rakiplere karsi hic bir varlik gosteremeyen Tolgay ve Oguzhan ikilisini de eklersen her sey anlasilir oluyor (ayrica Atiba'nin 60 dakikalik oldugunu soyledik). Son olarak, Quaresma'dan 90 dakikalik oyuncu olmasini beklemeyelim bu sene. Mumkunse satilmali, cunku su anda hedefi kalmamis, 60 dakikalik bir adam.

Etiketler: