Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 280 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8507866 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

şayet oynasaydı bugün gollerde hatası yoktu yeterli kaleci diyecekti tıpkı geçen yıl bu zamanlar ismaylli övdüğü gibi övecekti  :bandit:
@tangaz atti sampiyonluk geldi

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Ben kardozoyu seedelim sey ettigimde beni burda seyden sey gelene kadar sey edeceklerdi
Cardozoyu bende yazdim alalim diye Abi Sezon başı , baya Linc edildim

Ben beğeniyorum abi tam son vurus Golcüsü , Kafayla , ayakla , Plaseyle her turlu atiyor adam

Ts performansini baz almayin diyecegim ama Ts de ki skorerligi bile iyiydi o kadar kotu bir takim olmalarina ragmen :tabe: @mylife1903
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı mylife1903

Herkese günaydınlar geriden gelerek okuyorum @Serhat Akkaya , @tangaz ve @mylife1903 dün ve bugün yine çok formdalar.
Merak ediyorum size bir soru sormak istiyorum sizin her gününüz tam performan üst düzey verimli geçiyor mu ?
Ya da ne bileyim bilerek mi gömücülük yapıyorsunuz yoksa bizi mi trollüyorsunuz.@mylife1903 bi nebze de serhat ve tangaz çok acımasızsınız.
Bence biraz yapıcı eleştiri yapmanız şart.Şakayla karışık rakip taraftardan bile acımasız oluyorsunuz bazen.
Tamam kabul iyi değiliz ama sizin gömdüğünüz kadar da kötü değiliz kusura bakmayın.Siz her maç yenelim abo 3,5 alıyor her maç gol atsın
Aldığı paranın hakkını versin vermiyorsa devre arası gönderelim yerine leblebici alalım bu nedir bi kendinize gelin yazdıklarınızı tekrar okuyun
Siz sürekli bardağın boş tarafına bakıyorsunuz.Nağmalup olmamızı bile kötü bi alışkanlık olarak lanse ediyorsunuz.Sizi okuduktan sonra
Takım sanki nağmalup ikinci ve şl de galip gelince tur atlicak konumda değil de Trabzonun konumunda zannediyorum.Lütfen biraz daha yapıcı eleştri
Mesela @atalay arkadaşımız da eleştriyor ama kimseyi gömmüyor  :bandit:
Ben kokteyl semsiyesini bize gumus semsiyeyi rakibe sokuyorum yahu

Futbolcu kotu futbolcu olabilir gol kacirabilir hepsine amenna besiktasin futbolcusu kotu kosamaz benim itirazim ona.

Çevrimiçi COB

Evet efendim gün geçmiyorki bir puan kaybindan sonra takimi gömmeyelim.

Mehmet Demirkol ne demişti? Beşiktaş bu kötü hali ile nağmalup ise, iyi olduğunda neler olur acaba?

Evet, bu yil daha ekonomik oynuyoruz, kanatlarin formsuzluğu yüzünden 4-2-3-1 görünümlü 4-4-2 oynuyoruz. Caner ve Talisca gibi iki key player sakat. Rodolfo, Aras, Necip sakat. Şu durumda endişelenecek hiçbirşey yok. Şampiyonlar Ligi'nde tur atlarsak zaten takviye olacak, tabi bu takviyeler Şampiyonlar Ligi'nden çok Ligde ki yarişta işimize yarayacak. Herşeye rağmen bu yarişta kimse bizim kadar ayakta kalamaz. Başakşehir de Fener de Gese de yarişj ayakta tutamaz.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Futbolcu kotu futbolcu olabilir gol kacirabilir hepsine amenna besiktasin futbolcusu kotu kosamaz benim itirazim ona.
@mylife1903 reyisin kullandığı şemsiyeyi buldum!!
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı sametbagan

Senin tam 20 katın bu foruma emek harcamışım, amacım da kimseyi trollemek değil o yüzden insanlara kostüm biçmek yerine engellersin rahatsız oluyorsan görmezsin olur biter çünkü bu tarz sığ düşünceleri görmekten sıkıldım sen de beni görmezsin gül gibi geçinip gideriz..
Hıı bi kere sen kendin eleştriye açık değilsin ki birisi seni eleştirince komplekse girip çirkinleşiyorsun sığ mığ gibi söylemlerle.
Ayriyetten senin forumda emek harcamış olman benim düşüncelerimi söylememe engel değil ben sadece bir tespit yaptım.
Dediğin gibi yorumlarımı görmek istemiyorsan engellersin olur biter.Kaldı ki ben burda kimsenin şahsına yönelik bişeyler söylemiyorum herkes
gibi derdim Beşiktaş yoksa senle ne alıp veremediğim olur tanımam etmem sen de beni tanımazsın sadece çok ağır eleştiriyorsun bu kadar.

Çevrimdışı tangaz

İnler konusuna değindim maç forumunda aynı şekilde Beck dururken Adriano'nun çıkartılmasına da, tribünden ettiğim küfürler yol oldu Beşiktaş'a kadar maç sırasında. Abou'yu bu maç özelinde eleştirmedim Marcelo'yu da öyle ama ihale yine Tangaz'la bana kaldı ikimizde beğendiğimizi söylememize rağmen. İnsanlar doğru okuyamyor yazdıklarımızı sonra bizi gömmekle eleştiriyor yaptığımız eleştirilerin yapıcı taraflarını görmezsen geldiğimiz nokta bu olur.

çünkü objektif değiller akuduklarını algılayamıyorlar bence. mesela Atalay da eleştiriyor ama kimseyi gömmüyor diyor ama mesela ben Atalayın yönetimi ve hocayı sağlam gömdüğünü düşünüyorum. adam 1,5 senedir sürekli aynı oyun hatalarını yaptığımızı söylüyor bu bence hocayı gömmektir ki doğru söylediğinde de hem fikirim sonra transfer planlaması ile alakalı yerden yere vuruyor bu da forum tabiri ile gömmektir ki ben bunda da hak veriyorum kendisine sonra marcelo ve tosiçe idamanda yelek bile vermem diyor aynı cümleyi sen ben telaffuz etsek bu profiller acaba nasıl algılarlar övücü mü oluruz gömücü mü? sahi @sametbagan forumu dikkatli takip ettiğinden ve okuduklarını anladığından eminmisin???
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

İnler konusuna değindim maç forumunda aynı şekilde Beck dururken Adriano'nun çıkartılmasına da, tribünden ettiğim küfürler yol oldu Beşiktaş'a kadar maç sırasında. Abou'yu bu maç özelinde eleştirmedim Marcelo'yu da öyle ama ihale yine Tangaz'la bana kaldı ikimizde beğendiğimizi söylememize rağmen. İnsanlar doğru okuyamyor yazdıklarımızı sonra bizi gömmekle eleştiriyor yaptığımız eleştirilerin yapıcı taraflarını görmezsen geldiğimiz nokta bu olur.

Maç analizi yaparken 3 gün önceki Benfica maçının etkilerini dikkate almadan yorum yaparsan, yanlış anlaşılırsın.

Maç analizi yapılarken mesajların arasında Marcelo Kadir'den çok alt düzey bir adam dersen, yanlış anlaşılırsın.

Ya da Aboubakar'a reaksiyon gösterebileceği tek bir pas iletemediğin maçtan sonra bile adamın reaksiyon süresinden bahsediyorsan, insanlar bunu da yanlış anlar.

Ya da kontradan gol yediğin ve 2 pozisyon verdiğin bir maçtan sonra "Maça baskılı başlamalıydık" dersen, insanlar yine yanlış anlar.

Çevrimdışı Onur Küçük

Bayern Munchen ya da Barcelona gibi pres gücü yüksek , futbol doğrularını uygulayan takım yaratmak için 11 tane doğru zamanda doğru yerde olacak doğru işleri yapacak futbolcunuzun ve bunu uygulatmakta başarılı teknik ekibinizin olması lazım . Cenk tek başına pres yapmıyor, Aboubakar tek başına pres yapmıyor dersek büyük resmi göremeyiz. Hücum , savunma temelde takım işidir. Oyuncular ise ayrıntıyı belirler.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bayern Munchen ya da Barcelona gibi pres gücü yüksek , futbol doğrularını uygulayan takım yaratmak için 11 tane doğru zamanda doğru yerde olacak doğru işleri yapacak futbolcunuzun ve bunu uygulatmakta başarılı teknik ekibinizin olması lazım . Cenk tek başına pres yapmıyor, Aboubakar tek başına pres yapmıyor dersek büyük resmi göremeyiz. Hücum , savunma temelde takım işidir. Oyuncular ise ayrıntıyı belirler.
Hayır bunu organize edecek oyun içi lideriniz olması gerekir demek istedim orada. Bu lider var mı şu an bu takımda? Gomez santimi santimine kimin nerede duracağını anlatıyordu geçen sene sahada oyunculara..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

Herkese günaydınlar geriden gelerek okuyorum @Serhat Akkaya , @tangaz ve @mylife1903 dün ve bugün yine çok formdalar.
Merak ediyorum size bir soru sormak istiyorum sizin her gününüz tam performan üst düzey verimli geçiyor mu ?
Ya da ne bileyim bilerek mi gömücülük yapıyorsunuz yoksa bizi mi trollüyorsunuz.@mylife1903 bi nebze de serhat ve tangaz çok acımasızsınız.
Bence biraz yapıcı eleştiri yapmanız şart.Şakayla karışık rakip taraftardan bile acımasız oluyorsunuz bazen.
Tamam kabul iyi değiliz ama sizin gömdüğünüz kadar da kötü değiliz kusura bakmayın.Siz her maç yenelim abo 3,5 alıyor her maç gol atsın
Aldığı paranın hakkını versin vermiyorsa devre arası gönderelim yerine leblebici alalım bu nedir bi kendinize gelin yazdıklarınızı tekrar okuyun
Siz sürekli bardağın boş tarafına bakıyorsunuz.Nağmalup olmamızı bile kötü bi alışkanlık olarak lanse ediyorsunuz.Sizi okuduktan sonra
Takım sanki nağmalup ikinci ve şl de galip gelince tur atlicak konumda değil de Trabzonun konumunda zannediyorum.Lütfen biraz daha yapıcı eleştri
Mesela @atalay arkadaşımız da eleştriyor ama kimseyi gömmüyor  :bandit:

bir golcü düşün yıllık 3,3 milyon avro kazanıyor ligde 10 maç oynamış 2 gol atmış yani ortalaması 0,2 ve girdiği net pozisyonları gol yapma yüzdesi de %10.

şimdi bana kalkıp her gününüz tam performans ve maksimum verimlilikle mi geçiyor diyemezsin. ben çalıştığım şirketlerde bu verimle çalışsaydım eve ekmek götüremezdim.

sence verim nedir??? ya da bir şirketin olsa %10 verimle çalışan birini işe alırmısın ona oturduğu yerden maaş ödermisin ya da makina parkına %10 verimle çalışan bir makinayı alıp koyarmısın???

yanıtlarını merakla bekliyorum... @sametbagan
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı mylife1903

@mylife1903 reyisin kullandığı şemsiyeyi buldum!!
Ben reklam da aliyorum semsiyeye yahu oyle bos birakir miyim?
Su firmanin reklamini aliyorum

Fon muzugu olarak da gir orda @Serhat Akkaya riyannadan ambrelayi

Çevrimdışı tuncaboylu

Katılıyorum.

Pres takımın olgunlaşmasıyla ve birlikte hareket etmesiyle gelişir. Bir ara Fenerbahçe'de Lazetiç tek başına pres yapardı. Komik manzaraydı.

Ayrıca her takımı presle yenemezsin, bazı takımlar özellikle buna karşı tedbirli ve hızlı çıkabiliyorlar.

Başakşehir maçında oyunun başında "basın be basın" diye bağıran taraftar, 70. dakikada Atiba prese geldiğinde "Dur nereye geliyorsun, yerini boşaltma" diye bağırıyordu.

Şok pres uygulayacaksan bile, bunu sürpriz şekilde yapacaksın; rakibin kendini güvende hissettiği aman bunlar üstümüze gelmiyor zaten dediği anlarda.

Çevrimdışı sametbagan

Doğru söylüyorsun da başakşehir maçında kaç pozisyona girdik ki frikikleri sayma sadece 1 başka yok
Ben bu maça ve fb maçına 1 puan yazmıştım iyi futbol bu maç yoğunluğunda çok beklenmez
Ama Kiev maçı mazeret kanul edilmez çünkü o maçın sonucunda guruptan çıkmaz isek dediğin gibi Şenol hoca eleştri yapabiliriz
Abo yu eleştirebiliriz.Bu eleştirilerin hepsinin nötr olması 1 gole bakar sadece 1 yen kievi çık üst tura gerisi traş olur
Biz çok çabuk unutan bi milletiz çünkü  :bandit: bakınız cenk tosun

Çevrimiçi underworld

Geçen sene sistem takımının temelleri atılmış ve eksik bölgeler belirlenmişti.
Fakat yeniz sezonla birlikte giden oyuncuların yerine gelenler sisteme uymadığı gibi yaşadığımız sakatlıklar her şeyi tekrar başa sarmamıza neden oldu.

Çevrimdışı tangaz

bu maç başı planımız hatalıydı olması gereken maça tempolu girip ilk yarı fişi çekmeye teşebbüs etmekti die maçtan önce de yazdım. benfica maçından sonra ikinci yarı ortalarında oyundan düşeceğimizi öngörüyordum öyle de oldu. rakip öyle çok 90 dk.lık bir rakip değil onlarında yaş ortalaması çok pırpır olabilecekleri bir yaş da değiller. şayet maça doğru oyunla başlasak ve ilk golü biz atsa idik bu maçta puan kaybetmezdik die düşünüyorum. yanlış başlangıç sonra yenilen gol ardından o golü çıkarmak için harcanan efor ve 65den sonra pilinin tümüyle bitmesi...

Çevrimdışı Onur Küçük

Hayır bunu organize edecek oyun içi lideriniz olması gerekir demek istedim orada. Bu lider var mı şu an bu takımda? Gomez santimi santimine kimin nerede duracağını anlatıyordu geçen sene sahada oyunculara..
Herkes kendi görev sorumluklarını bilip uygulayabilse lider ihtiyacı da doğmaz. Bir lidere ihtiyaç duyuluyorsa eksik olan birşeyler var demektir. Takımda akıcı oyunda kimse ne zaman nerede duracağını ve ne iş yapacağını bilemiyor ve bunda başlıca sorumluluk Şenol Hoca'da maalesef. Takım olarak noksanlarımızı düzeltip sonrasında oyuncuların performanslarını dikkate almalıyız. Diğer türlü bir yere varamayız.

Çevrimiçi underworld

bizim presten çok normal oyunda pozisyon almada hatalarımız var.
pres işi ekstra zor bir iş.
Tekrar tekrar diiyorum, sistem takımı olma yolunda yarım kalan eksiklerimiz giderilmeli ve lige ambargo koyacak olan oyun yapımıza dönmeliyiz.
Yaşa Atletico Madrid , Yaşa Sevilla , Yaşa Shaktar Donets, Yaşa B.Dortmund   :flag: :flag:

Çok yaşa, Sistem takımı BEŞİKTAŞ !

Çevrimdışı sametbagan

çünkü objektif değiller akuduklarını algılayamıyorlar bence. mesela Atalay da eleştiriyor ama kimseyi gömmüyor diyor ama mesela ben Atalayın yönetimi ve hocayı sağlam gömdüğünü düşünüyorum. adam 1,5 senedir sürekli aynı oyun hatalarını yaptığımızı söylüyor bu bence hocayı gömmektir ki doğru söylediğinde de hem fikirim sonra transfer planlaması ile alakalı yerden yere vuruyor bu da forum tabiri ile gömmektir ki ben bunda da hak veriyorum kendisine sonra marcelo ve tosiçe idamanda yelek bile vermem diyor aynı cümleyi sen ben telaffuz etsek bu profiller acaba nasıl algılarlar övücü mü oluruz gömücü mü? sahi @sametbagan forumu dikkatli takip ettiğinden ve okuduklarını anladığından eminmisin???
Sizin gibi hergün giremiyorum elimden geldiğince okuyucu olarak takip etmeye çalışıyorum ama üçünüz dışında sağlam gömücüye hala rastlayamadım ne yazık ki
Ben @atalay eleştirmiyor demiyorum ki @atalay sizin gibi acımasızca gömmüyor diyorum bence sen ne demek istediğimi tam olarak anlayamadın@tangaz

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Herkes kendi görev sorumluklarını bilip uygulayabilse lider ihtiyacı da doğmaz. Bir lidere ihtiyaç duyuluyorsa eksik olan birşeyler var demektir. Takımda akıcı oyunda kimse ne zaman nerede duracağını ve ne iş yapacağını bilemiyor ve bunda başlıca sorumluluk Şenol Hoca'da maalesef. Takım olarak noksanlarımızı düzeltip sonrasında oyuncuların performanslarını dikkate almalıyız. Diğer türlü bir yere varamayız.
Dediğin gibi sorumluluk Hoca'da, geçen sene Gomez ve Sosa bunu kapatıyordu bu sene iş Hoca'ya düşüyor ama şu ana kadar oyun planı anlamında bunu yansıtamadık sahaya. Her ne olursa olsun bir takımın sahada lideri olması şart oyunu bilen ve okuyabilen aksi halde bizim bu sene olduğu gibi maçın belli anlarında istenmeyen durumlara düşmemiz çok olası. Gomez gidince herkes golcü gitti golleri kim atacak sanıyordu hayır golcümüz gitmedi takım içi liderimiz gitti..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi underworld

Bunun için önce doğru bir kadro planlaması yapılmalı.
Şu anda kadromuz yamalı boğça gibi eksikleri yama yaparak bir şekilde gidiyoruz.
Bu böyle gitmezzzzz !!!

Çevrimdışı emre_1978

Bardağın yarısı boş mu dolu mu karar veremiyorum bir türlü.
Namağlup yürümek , hele ki şampiyonlar liginde çok güzel de artık açıktan açığa dillendirildiği gibi Napoli deplasmanı dışında zorluk derecesi yüksek hiçbir maçı kazanamadık.

Deplasman karnemiz çok iyi, artık evimize de dödük, bu ligi süpürürüz derken son 4 maçta sadece herkesin tokatladığı Trabzon’u yenebildik.
Diğer taraftan, Benfica maçındaki geri dönüş muhteşemdi, 3 gün sonrasındaki Başakşehir maçı belki mazur görülebilir, Napoli’den totalde 4 puan almak başarı, o yüzden beraberlik iyidir diye de bakılabilir.

Yine de, kazandığımız özgüven biz burada yenilmeyiz değil de biz burada herkesi yeneriz olsaydı keşke (ligde en azından)

Takım hala sezon öncesi hazırlık maçları oynarmış gibi, kopuk kopuk gidiyoruz. Oyuna hükmettiğimiz dakikalar 30 – 35’i geçmiyor ve bu dilimde fırsatını yakaladığımız halde fişi çekemiyoruz. Neredeyse devre arasına girerken hala taşların oturmaması bir yana, bu halimizle bile bu kadar puan toplamak sevindirici diğer taraftan.

Fener maçını alırsak içim çok rahat bir şekilde bardağın yarısı dolu diyebileceğim. Sonrasında Kiev’i de geçip gruptan çıkarsak bırak bardağı sürahi full derim.

FB maçında ters bir sonucu aklımdan bile geçirmek istemiyorum. Kaos içinde başladılar sezona, şimdi medyanın pompaladığı yalandan bir kenetlenme yaşanıyor, tekmeyi yapıştırıp tekrar ait oldukları ortama döndürmek lazım.

Bütün hafta medya maymunlukta zirve yapacak, Allah sabır versin hepimize.

Çevrimdışı sametbagan

bir golcü düşün yıllık 3,3 milyon avro kazanıyor ligde 10 maç oynamış 2 gol atmış yani ortalaması 0,2 ve girdiği net pozisyonları gol yapma yüzdesi de %10.

şimdi bana kalkıp her gününüz tam performans ve maksimum verimlilikle mi geçiyor diyemezsin. ben çalıştığım şirketlerde bu verimle çalışsaydım eve ekmek götüremezdim.

sence verim nedir??? ya da bir şirketin olsa %10 verimle çalışan birini işe alırmısın ona oturduğu yerden maaş ödermisin ya da makina parkına %10 verimle çalışan bir makinayı alıp koyarmısın???

yanıtlarını merakla bekliyorum... @sametbagan
Gerçekten çok tecrübelisin üstad sadece şöyle cevap vereceğim napoli benfica

Çevrimdışı tangaz

Sizin gibi hergün giremiyorum elimden geldiğince okuyucu olarak takip etmeye çalışıyorum ama üçünüz dışında sağlam gömücüye hala rastlayamadım ne yazık ki
Ben @atalay eleştirmiyor demiyorum ki @atalay sizin gibi acımasızca gömmüyor diyorum bence sen ne demek istediğimi tam olarak anlayamadın@tangaz

ben senin ne demek istediğini çooook iyi anladım ve senin hala okuduklarını anlamadığında ısrarcıyım...@sametbagan

eleştiri ile gömek arasındaki fark nedir. atalay ekskavatör kullanıyor bir mesaj yazıyor ve diyor ki "1,5 senedir aynı sorunlar süregeliyor aşama katedilmedi oyunda" bu söz anlayana gömü ötesidir sen eleştiri dersin şimdi. ben abubakar bitirici değil üstelik reaksyon zamanı da felaket derim ve bunu 10 defa dillendiririm sen buna da gömmek dersin. bence lügatında da sorun var...

Çevrimdışı tuncaboylu

bu maç başı planımız hatalıydı olması gereken maça tempolu girip ilk yarı fişi çekmeye teşebbüs etmekti die maçtan önce de yazdım. benfica maçından sonra ikinci yarı ortalarında oyundan düşeceğimizi öngörüyordum öyle de oldu. rakip öyle çok 90 dk.lık bir rakip değil onlarında yaş ortalaması çok pırpır olabilecekleri bir yaş da değiller. şayet maça doğru oyunla başlasak ve ilk golü biz atsa idik bu maçta puan kaybetmezdik die düşünüyorum. yanlış başlangıç sonra yenilen gol ardından o golü çıkarmak için harcanan efor ve 65den sonra pilinin tümüyle bitmesi...

Benfica maçının yorgunluğun üstüne bu maça da yüksek tempoyla başlayıp rakibe kontra fırsatları vermek aklıma yatmıyor.

Gol yemesen bile, golü bulamadığında ikinci yarı oyuna hükmetme şansını da sıfırlardı bu taktik.

Benim düşünceme göre oyuna yavaş başlamak ve hızlı başlayan Başakşehir'in enerjisini tüketmesini beklemek uygun çözümdü.

Farkettiyseniz, onlar da ekstra tempolu başladılar maça. İki oyuncuları darbe almadan yüksek tempodan dolayı sakatlandı.

Bu maçta amacımız ilk golü atmak değil, ilk golü yememek olmalıydı. Golü her zaman bulabilirdik.

Takım duran toplara da çalışmış belli ki, 2 uzun stoperi ve Mehmet Battal'ı olan takıma kornerden taktık.

Etiketler: