Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 511 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8429886 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

Biz bazı maçlarda değil kendi evimizdeki büyük maçlarda geride başlıyoruz. Bunu neyle açıklayacaksın? Şurada iki gün önce Başakşehir'e gömüyordun şimdi berabere kalınca efsane takım oldu 1 maçla :)

Efsane falan olmadı, adamların muhteşem yaptığı tek özellikleri tek paslarla hızlı hücuma çıkmak ve biz de buna çanak tuttuk.

Sen en güçlü özelliği sol kroşe olan adama ters gardla çıkarsan, yersin yumruğu.

Çevrimdışı mylife1903

Herifin Yunan Ligi'nde bile Olympiakos'la bile golü yok abi, nedir bu Cardozo aşkın senin de?
Belki o da abunun bize uygunn olmadigi gibi olimpiyakosa uygun degildir. Olimpiyakos belki kontra oynuyor. Az degisik bir onerme olmus @tuncaboylu
Olimpiyakosu izledin mi?
Kardozo leblebicidir formsuz olabilir ama klas kalicidir. Sokusturur bizim takimda golleri. Ona bakarsan gomez de bundesligada golleri atamiyor, san marinoya gol atamiyor, gelmesin yani

Çevrimdışı tangaz

25-30 sene önce oynayan oyuncularla günümüz oyuncularını mukayese etmek doğru değil oynanan oyun çok farklı artık...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

Puyol u çok sevmiyorum yalan yok gelse gömerdim onuda bir şekilde ama Baressi öyle mi onun gibisi dünya futboluna bir daha gelmez :D Baressi artı Hierro'ya hayır demem  :evillol:
Ismi garip onun yahu pekekeli terorist kod adi gibin, hiyaro

Çevrimdışı Orhan_

Başakşehir bizim sahamızda bizim takımdan daha önde kurdu baskıyı. Hem de bizim sahamızda. Onlar doğru oyunu oynuyorlar lig başından beridir. Biz ise henüz belirli bir oyuna sahip değiliz. Bunu es geçerseniz sonra yediğimiz golü taraftara bile bağlayabilirsiniz. Yok artık daha neler!

Çevrimdışı tuncaboylu

Biz bazı maçlarda değil kendi evimizdeki büyük maçlarda geride başlıyoruz. Bunu neyle açıklayacaksın? Şurada iki gün önce Başakşehir'e gömüyordun şimdi berabere kalınca efsane takım oldu 1 maçla :)

Yahu açıklıyorum işte, Lucescu döneminde de böyle başlıyorduk.

Benim hatırladığım 2 maçta başlamadık, (@mylife1903'ün dediği ) onda da Lazio  ve Valencia geldi attı golü işte.

Her maçın kendi dinamiği var, zor maçlarda kontrollü başlayacaksın.

Hele Başakşehir'e özellikle kontrollü başlayacaksın.

Fişi çekecem fişi çekecem diye gezerken, fişi çıkaracam diye uğraşırsın böyle.

Çevrimdışı tangaz

Fener maçından sonra Fener'i de muhteşem takım statüsüne çıkaracak mısın @tuncaboylu ? Ona göre bileyim şimdiden :) Duruma göre pozisyon almakta üstüne yok :D

11 senedir zaten şeyedemiyorduk geçen sene de şeyedemedik kaybedilmiş bişi yok die başlayan bir paragraf belirdi gözümde  :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Efsane falan olmadı, adamların muhteşem yaptığı tek özellikleri tek paslarla hızlı hücuma çıkmak ve biz de buna çanak tuttuk.

Sen en güçlü özelliği sol kroşe olan adama ters gardla çıkarsan, yersin yumruğu.
Manipülasyon konusunda üstüne yok :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

11 senedir zaten şeyedemiyorduk geçen sene de şeyedemedik kaybedilmiş bişi yok die başlayan bir paragraf belirdi gözümde  :D
Eskilerden bulup çıkartılabilir editlemediyse  :evillol:
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yahu açıklıyorum işte, Lucescu döneminde de böyle başlıyorduk.

Benim hatırladığım 2 maçta başlamadık, (@mylife1903'ün dediği ) onda da Lazio  ve Valencia geldi attı golü işte.

Her maçın kendi dinamiği var, zor maçlarda kontrollü başlayacaksın.

Hele Başakşehir'e özellikle kontrollü başlayacaksın.

Fişi çekecem fişi çekecem diye gezerken, fişi çıkaracam diye uğraşırsın böyle.
Yahu lucescu dönemindeki orta saha ile defansın mı varda geride kontrollü başlıyorsun? Orta sahada Guintin var sanki veya defansta Zago ile Ronaldo? Öyle bir kıyas yapıyorsun ki..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Belki o da abunun bize uygunn olmadigi gibi olimpiyakosa uygun degildir. Olimpiyakos belki kontra oynuyor. Az degisik bir onerme olmus @tuncaboylu
Olimpiyakosu izledin mi?
Kardozo leblebicidir formsuz olabilir ama klas kalicidir. Sokusturur bizim takimda golleri. Ona bakarsan gomez de bundesligada golleri atamiyor, san marinoya gol atamiyor, gelmesin yani

Abi Olympiakos'un Avrupa Ligi maç özetlerini izledim, kontra falan oynamıyor adamlar.

Kendi liglerinde de oynamıyorlardır muhtemelen, 16 senede 15 kere şampiyon oldular ve geçen sene 30 maçta 81 gol attılar.

Gomez Olympiakos'ta olsa, Yunan tarihinin gol rekorunu kırar.

Cardozo sıfr  Olympiakos'a değil, futbola da uygun değil artık. Bitmiş adam.

Çevrimdışı Orhan_

Son maçın ve genel gidişatın sorumlusu teknik ekiptir. Problemi çözecek olanlar da onlardır. Gerekli takviyelerle bu takım şampiyonluğa rahat ulaşır. Bundan kimsenin şüphesi olmadığını düşünüyorum. Ama oyun için problemlerden dolayı düştüğümüz durumları suni tartışma alanlarına çevirmek çok yersiz olur.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yahu lucescu dönemindeki orta saha ile defansın mı varda geride kontrollü başlıyorsun? Orta sahada Guintin var sanki veya defansta Zago ile Ronaldo? Öyle bir kıyas yapıyorsun ki..

Yahu maça kontrollü başlamakla elindeki oyuncuların ne ilgisi var?

Rakibin özelliklerine göre kontrollü başlarsın, vay bizim sahamızda ne işleri var bunun diye gurur yapacak bir şey yok ki futbolda.

20'den sonra kontrolü eline alırsın, rakip yorulmaya başladığında devre sonuna doğru pozisyonu bulur atabilirsen golünü atarsın

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yahu maça kontrollü başlamakla elindeki oyuncuların ne ilgisi var?

Rakibin özelliklerine göre kontrollü başlarsın, vay bizim sahamızda ne işleri var bunun diye gurur yapacak bir şey yok ki futbolda.

20'den sonra kontrolü eline alırsın, rakip yorulmaya başladığında devre sonuna doğru pozisyonu bulur atabilirsen golünü atarsın
Yukarıdaki cümleden sonra seninle 1 ay kadar futbolla ilgili teknik bir konu konuşmama kararı aldım :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yukarıdaki cümleden sonra seninle 1 ay kadar futbolla ilgili teknik bir konu konuşmama kararı aldım :)

İki tane de kola al.  :bandit:

"Defansında Zago-Ronaldo yok diye maça kontrollü başlanmaz" diyen adamla tartışmak zaman kaybı zaten.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

İki tane de kola al.  :bandit:

"Defansında Zago-Ronaldo yok diye maça kontrollü başlanmaz" diyen adamla tartışmak zaman kaybı zaten.
Allah allah ya kontrollü başladığımız GS maçında 2 Benfica maçında 3 gol yiyen Çemişkezekspor mu acaba?
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı benyv-

Ekonomik oynamak bence hocanın bu oyunu tercih etmesinde 1. neden olmasa da önemli bir nedendir bence. Tabiki eldeki oyuncular çok önemli. Barcelona orta sahası elimizde olsa, kontrollü ve geride mi başlarız mesela? Mevcut en iyi orta saha üçlümüz Atiba-Oğuzhan-Tolgay olduğundan hoca da onları ekonomik kullanmak istiyor. Fb maçına dinlenmiş olacağız, bakalım o zaman gerçek pres gücümüzü görebilecek miyiz.

Çevrimdışı Gokhan-

Bunu ben diyecektim abi, neden spoiler veriyorsun.
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ekonomik oynamak bence hocanın bu oyunu tercih etmesinde 1. neden olmasa da önemli bir nedendir bence. Tabiki eldeki oyuncular çok önemli. Barcelona orta sahası elimizde olsa, kontrollü ve geride mi başlarız mesela? Mevcut en iyi orta saha üçlümüz Atiba-Oğuzhan-Tolgay olduğundan hoca da onları ekonomik kullanmak istiyor. Fb maçına dinlenmiş olacağız, bakalım o zaman gerçek pres gücümüzü görebilecek miyiz.
Bu sene pres oyununu çok kısa aralıklar dışında yapamayız çünkü Gomez ve Sosa yok bu ikisi başlatıyor ve bitiriyordu pres oyununu, presi sadece kondisyon durumu ile açıklayamazsın bu bir alışkanlıktır Aboubakar'ı hiç çıplak gözle izlediniz mi tribünde? Pres en önde başlar ve arka taraf devam ettirir ve Aboubakar bu işin adamı değil hal böyleyken mevcut oyuncu durumuyla pres yapan bir takım olamayız yaparsak da oyun içerisinde çok kısa aralıklarla olur biz bunu geçen sene neredeyse maçın büyük bölümünde yapıyorduk..
Olcay ı unutmuşum o da önemli bir etkendi e onunda durumu ortada kimle pres yapacaksın? Abou Cenk Oğuzhan ve quaresma ile mi?
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Gokhan-

Bu sene pres oyununu çok kısa aralıklar dışında yapamayız çünkü Gomez ve Sosa yok bu ikisi başlatıyor ve bitiriyordu pres oyununu, presi sadece kondisyon durumu ile açıklayamazsın bu bir alışkanlıktır Aboubakar'ı hiç çıplak gözle izlediniz mi tribünde? Pres en önde başlar ve arka taraf devam ettirir ve Aboubakar bu işin adamı değil hal böyleyken mevcut oyuncu durumuyla pres yapan bir takım olamayız yaparsak da oyun içerisinde çok kısa aralıklarla olur biz bunu geçen sene neredeyse maçın büyük bölümünde yapıyorduk..
Olcay ı unutmuşum o da önemli bir etkendi e onunda durumu ortada kimle pres yapacaksın? Abou Cenk Oğuzhan ve quaresma ile mi?

Geçen sene de ara ara yapıyorduk ama neredeyse her yaptığımızda pozisyon veya goller buluyorduk.

Hakikaten bu sene hiç böyle bir şey denemedik, ligimizde buna karşı koyabilecek ne bir stoper ne bir defans kurgusu var denesek çok faydasını görürüz ama yapmıyoruz nedense.
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bayern'in veya Dortmun'un maçlarını izleyin oyuncuların top rakipteyken sahaya yerleşimlerini iyi irdeleyin ve nasıl prese başladıklarını ve bunu nasıl akıcı yaptıklarını, bu seneki en büyük eksikliğimiz bu bence. Oyun bilgisi ve topsuz oyunu yüksek oyuncu derken bunları anlatıyorduk sene başından beri, Gomez'i sadece gol atan adamdı diye algılarsan çok büyük yanılgıya düşersin..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Sanki romario press yapmiyor. Romario gibi sokustursun her mac iki tane press yapmasa da olur. Abu press yapmayi birak dogru yere dogru zamanda kosamiyor, insallah kendine gelir hemen, aradigimiz oyuncu olmamasina ragmen onemli ozellikleri olan bir oyuncu

Çevrimdışı tuncaboylu

Allah allah ya kontrollü başladığımız GS maçında 2 Benfica maçında 3 gol yiyen Çemişkezekspor mu acaba?

Serhat dostum, kontrollü oynarsan gol yemezsin diye bir garanti yok zaten futbolda.

Futbolda planlar uymayabilir Benfica maçındaki gibi.

Bu saydıkların içinde kontrollü başladığı için hocaya kusur bulacağım tek maç Galatasaray maçıydı.

Galatasaray dağılmaya çok müsait bir takım ve topla çıkışları da gayet vasat. Onlara karşı baskılı başlamak gerekiyordu.

Ama Napoli, Benfica ve Başakşehir maçlarında oyuna baskılı başlamak bana mantıklı gelmiyor, özellikle Başakşehir maçında.

Çevrimdışı tangaz

Bunu ben diyecektim abi, neden spoiler veriyorsun.

walla ben bişey vermedim  :D

Çevrimdışı tangaz

takımda ciddi derecede pres noksanlığı var hem de çok ciddi derecede. abubakar o fiziği ile bunu dahi yapamıyorsa gitsin kumda oynasın gol atamıyorsun bari öyle bir pres yap ki takımı ateşle diyeceğim de nerdeee

Etiketler: