Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 525 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8430844 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Serhat dostum, kontrollü oynarsan gol yemezsin diye bir garanti yok zaten futbolda.

Futbolda planlar uymayabilir Benfica maçındaki gibi.

Bu saydıkların içinde kontrollü başladığı için hocaya kusur bulacağım tek maç Galatasaray maçıydı.

Galatasaray dağılmaya çok müsait bir takım ve topla çıkışları da gayet vasat. Onlara karşı baskılı başlamak gerekiyordu.

Ama Napoli, Benfica ve Başakşehir maçlarında oyuna baskılı başlamak bana mantıklı gelmiyor, özellikle Başakşehir maçında.
3 maça da kontrollü başladık ve üçünü de geriden gelip berabere bitirdik her zaman dediğin olması için 7-8 maçta berabere mi kalmamız gerekiyor kendi evimizde? Hataya çok açık bir defans kurgun ve formsuz bir orta sahan var hal böyleyken geride karşılaman seni bu 3 maçta olduğu gibi gol yemeye müsait hale getiriyor. Bunun neresini göremiyorsunuz? Fabri olmasa kalede Tolga olsa çok daha farklı senaryolar konuşacağımız bir seneden bahsediyoruz..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Geçen sene de ara ara yapıyorduk ama neredeyse her yaptığımızda pozisyon veya goller buluyorduk.

Hakikaten bu sene hiç böyle bir şey denemedik, ligimizde buna karşı koyabilecek ne bir stoper ne bir defans kurgusu var denesek çok faydasını görürüz ama yapmıyoruz nedense.

Tamam da geçen sene oynadığın takımların çıkış kalitesiyle şimdikiler farklı.

Kabul edin, geçen sene sıradan takımlarla oynadık; en ufak preste elleri ayaklarına dolanıyordu çoğunun.

Oynadığımız tek seri takım Sporting Lizbon'du.

Bu sene Avrupa Kupası ortamı değişti, Başakşehir de çıkışlarını düzeltmiş. Bas, 8 saniyede topu al yapmak kolay değil bu takımlara karşı.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Kabul edin, geçen sene sıradan takımlarla oynadık; en ufak preste elleri ayaklarına dolanıyordu çoğunun.

Bu sene Avrupa Kupası ortamı değişti, Başakşehir de çıkışlarını düzeltmiş. Bas, 8 saniyede topu al yapmak kolay değil bu takımlara karşı.
Bu sene başında 10. haftada farkı açarız diyen sen mi diyorsun bunu? :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

3 maça da kontrollü başladık ve üçünü de geriden gelip berabere bitirdik her zaman dediğin olması için 7-8 maçta berabere mi kalmamız gerekiyor kendi evimizde? Hataya çok açık bir defans kurgun ve formsuz bir orta sahan var hal böyleyken geride karşılaman seni bu 3 maçta olduğu gibi gol yemeye müsait hale getiriyor. Bunun neresini göremiyorsunuz? Fabri olmasa kalede Tolga olsa çok daha farklı senaryolar konuşacağımız bir seneden bahsediyoruz..

göremezler çünkü objektif değiller, bu düşüncedeki anlayış da bizi geriye götürür sonra dizlerimizi döveriz!
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

Yahu Başakşehir maçında kontrollü başladığın için yemedin golü, kontrolü bıraktığın için yedin.

Tam saha presle başlasaydın, daha erken yiyecektin belli ki.

Senin çıkarımın yanlış zaten: Hataya açık savunman ve formsuz bir orta sahan varsa, maça hızlı başlaman daha büyük tehlike doğurur; savunmayı daha dikkatli yapman gerekir.

Bu arada "Fabri olmasa" dediğin Fabri'yi de gömüyordun transfer edildiğinde, onu da hatırlatayım bu vesileyle.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yahu Başakşehir maçında kontrollü başladığın için yemedin golü, kontrolü bıraktığın için yedin.

Senin çıkarımın yanlış zaten: Hataya açık savunman ve formsuz bir orta sahan varsa, maça hızlı başlaman daha büyük tehlike doğurur; savunmayı daha dikkatli yapman gerekir.

Bu arada "Fabri olmasa" dediğin Fabri'yi de gömüyordun transfer edildiğinde, onu da hatırlatayım bu vesileyle.
Evet adı sanı bilinmeyen ispanya liginde alt sıra takımının 2.kalecisini alan bir yönetimi gömüyordum Fabri'yi değil.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu sene başında 10. haftada farkı açarız diyen sen mi diyorsun bunu? :)

Yoğun fikstüre rağmen puan durumunda Fenerbahçe'nin 4, Galatasaray'ın 5 puan önünde değil miyiz? :bandit:

Yoksa yine alternatif evrene mi geçtin?  :alala:

Bu sene iyi ve hızlı çıkan takımlarla toplam 5 maç oynadık şimdiye kadar, geçen sene toplam 2 kere oynamamıştık.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet adı sanı bilinmeyen ispanya liginde alt sıra takımının 2.kalecisini alan bir yönetimi gömüyordum Fabri'yi değil.

Futbolcudan bu kadar anlıyorsun işte.  :lol: :lol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Futbolcudan bu kadar anlıyorsun işte.  :lol: :lol:
O fabri'yi oynatsın diye Şenol Hoca'ya baskı yapan da bizleriz bunu unutmayalım yoksa halen sahada Tolga reisi izliyor olurdun..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

takımda ciddi derecede pres noksanlığı var hem de çok ciddi derecede. abubakar o fiziği ile bunu dahi yapamıyorsa gitsin kumda oynasın gol atamıyorsun bari öyle bir pres yap ki takımı ateşle diyeceğim de nerdeee
Reis cok pismanim kandirildim ve yanlis yaptim. Bu abuya mert dombra demistim ya iki dakika izleyip cok hataliymisim mert nobrenin bitiriciligi abuyu sallarmis

Çevrimdışı tuncaboylu

O fabri'yi oynatsın diye Şenol Hoca'ya baskı yapan da bizleriz bunu unutmayalım yoksa halen sahada Tolga reisi izliyor olurdun..

Sizin tepkileriniz ciddiye alınsa Fabri alınmayacaktı bile, yine Tolga reisi izliyorduk.  :tabe:

Çevrimdışı Gokhan-

Ben kalburüstü takımlardan bahsetmedim ki, eğer yanılmıyorsam en dandik takıma karşı bile böyle bir girişimimiz olmadı bu sene.Şu ani presslerin sonu golle veya pozisyonla bitmese dahi hem takım hem de taraftar öyle gaza geliyordu ki bunun etkisiyle bile alıyorduk maçı.(Varsa bir tek Alanya maçında vardı)

Şampiyonlar ligini geçtim, ligimizde kesinlikle coşkulu ve tempolu oynamalıyız, arkamızı düşünmeden saldırmalıyız bunu geçen sene yaptık bu sene de yapabiliriz.Durağan ve rölanti oyun bize yaramıyor bence..

Bana göre bizim sorunumuz; gol yemekten korktuğumuz için doğru düzgün futbol oynayamıyoruz.
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Sizin tepkileriniz ciddiye alınsa Fabri alınmayacaktı bile, yine Tolga reisi izliyorduk.  :tabe:
Yine manipülasyon :)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

şayet oynasaydı bugün gollerde hatası yoktu yeterli kaleci diyecekti tıpkı geçen yıl bu zamanlar ismaylli övdüğü gibi övecekti  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı sametbagan

Herkese günaydınlar geriden gelerek okuyorum @Serhat Akkaya , @tangaz ve @mylife1903 dün ve bugün yine çok formdalar.
Merak ediyorum size bir soru sormak istiyorum sizin her gününüz tam performan üst düzey verimli geçiyor mu ?
Ya da ne bileyim bilerek mi gömücülük yapıyorsunuz yoksa bizi mi trollüyorsunuz.@mylife1903 bi nebze de serhat ve tangaz çok acımasızsınız.
Bence biraz yapıcı eleştiri yapmanız şart.Şakayla karışık rakip taraftardan bile acımasız oluyorsunuz bazen.
Tamam kabul iyi değiliz ama sizin gömdüğünüz kadar da kötü değiliz kusura bakmayın.Siz her maç yenelim abo 3,5 alıyor her maç gol atsın
Aldığı paranın hakkını versin vermiyorsa devre arası gönderelim yerine leblebici alalım bu nedir bi kendinize gelin yazdıklarınızı tekrar okuyun
Siz sürekli bardağın boş tarafına bakıyorsunuz.Nağmalup olmamızı bile kötü bi alışkanlık olarak lanse ediyorsunuz.Sizi okuduktan sonra
Takım sanki nağmalup ikinci ve şl de galip gelince tur atlicak konumda değil de Trabzonun konumunda zannediyorum.Lütfen biraz daha yapıcı eleştri
Mesela @atalay arkadaşımız da eleştriyor ama kimseyi gömmüyor  :bandit:

Çevrimdışı worns

Herhangi bir takım için Başakşehir maçında kontrollü başlamak makul olabilir. Ama bizim bu tür bir tempo ayarlama oyununu beceremediğimiz, buna uygun bir orta saha opsiyonu oturtturamadığımız gerçeği orta yerde duruyor. Ligde hangi maç olursa olsun, rakip orta sahayı ileri itmek defansına yaslamak zorundayız aksi halde defansif problemler daha da açığa çıkıyor.

Topu kontrol edebildiğimiz, rakibi yaslayabildiğimiz bölümlerde son döneme kadar Beck-Marcelo-Tosic'in birlikte oynama alışkanlıkları ve Atiba'nın dinamizmiyle taktik problemleri görece tolere edebilmiştik. Ancak Beck, Atiba formsuzluk/yorgunlukları, tandemin bozulması, Caner-Talisca gibi başka opsiyonlar yaratan silahlardan mahrum kalmamız derken hem hücum hem savunmada ciddi krizler içerisine girdik. Yenilgisizliği sağlayan oyunun belli bölümlerinde genetik hale gelen hücum sürekliliğini yapabilmemiz ve geri dönüşleri gerçekleştirmemiz oldu. (Tek yapabildiğimiz şey de bu gibi son dönemlerde) Başakşehir maçında fizik problemlerin de etkisiyle bunu da çok çok sınırlı yapabildik.

Şu an lig için en iyi üçlü Ozi'nin Atiba'nın yanında olduğu Ati-Ozi-Tolgay üçlüsü. Tolgay sorgulanır ama tek opsiyon. (Sosa'nın yerinin dolmadığı gerçeği dönüp dolaşıp kendini gösteriyor.) Güçlü olduğumuz yönün üzerine gitmek zorundayız. Fb maçında da ancak böyle kazanabiliriz.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

şayet oynasaydı bugün gollerde hatası yoktu yeterli kaleci diyecekti tıpkı geçen yıl bu zamanlar ismaylli övdüğü gibi övecekti  :bandit:
Adam dün gol attı uyuyan devi uyandırdın şimdi gelip yeniden övmeye başlayabilir :( Ben sığınağa gidiyorum bir süre sağlıcakla kalın..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Herkese günaydınlar geriden gelerek okuyorum @Serhat Akkaya , @tangaz ve @mylife1903 dün ve bugün yine çok formdalar.
Merak ediyorum size bir soru sormak istiyorum sizin her gününüz tam performan üst düzey verimli geçiyor mu ?
Ya da ne bileyim bilerek mi gömücülük yapıyorsunuz yoksa bizi mi trollüyorsunuz.@mylife1903 bi nebze de serhat ve tangaz çok acımasızsınız.
Bence biraz yapıcı eleştiri yapmanız şart.Şakayla karışık rakip taraftardan bile acımasız oluyorsunuz bazen.
Tamam kabul iyi değiliz ama sizin gömdüğünüz kadar da kötü değiliz kusura bakmayın.Siz her maç yenelim abo 3,5 alıyor her maç gol atsın
Aldığı paranın hakkını versin vermiyorsa devre arası gönderelim yerine leblebici alalım bu nedir bi kendinize gelin yazdıklarınızı tekrar okuyun
Siz sürekli bardağın boş tarafına bakıyorsunuz.Nağmalup olmamızı bile kötü bi alışkanlık olarak lanse ediyorsunuz.Sizi okuduktan sonra
Takım sanki nağmalup ikinci ve şl de galip gelince tur atlicak konumda değil de Trabzonun konumunda zannediyorum.Lütfen biraz daha yapıcı eleştri
Yapıcı eleştiri işine tuncaboylu bakıyor oraya müracat etmeni rica ediyoruz  :D
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Senin tam 20 katın bu foruma emek harcamışım, amacım da kimseyi trollemek değil o yüzden insanlara kostüm biçmek yerine engellersin rahatsız oluyorsan görmezsin olur biter çünkü bu tarz sığ düşünceleri görmekten sıkıldım sen de beni görmezsin gül gibi geçinip gideriz..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Daha önde oynamamız lazım diyorum pres yapalım diyorum geride kabüllenmeyelim diyorum adam daha yapıcı eleştiri diyor.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yapıcı eleştiri işine tuncaboylu bakıyor oraya müracat etmeni rica ediyoruz  :D

Benim de yapacağım çok eleştiri var, sizin yanlış yere odaklanmalarınızdan sıra gelmiyor ne yazık ki.

Başakşehir maçındaki en büyük sorun, bazı oyuncuların eksiklikleri ve formsuzluklarıydı.

1.95 boyuyla bir tane hava topu mücadelesini kazanamayan Atınç'a mahkum kalmamız çok acı bir durum.

Zamanında Yalçın Ayhan transferine karşı çıkanlara evrenin oynadığı bir oyun bu işte.

Beck kariyerinin en kötü maçını oynadı. İtham etmekten çekinmesem, @yigitcan1903 büyü yaptı diyeceğim neredeyse.

Gökhan İnler de son derece etkisiz bir günündeydi.

Bu 3 adamın bu performansından sonra hala Marcelo, Aboubakar, maça baskılı başlamak falan konuşuluyorsa, bu hatayı yanlış yerde aramaktır.

Hocanın en majör hatası ise Beck dururken Adriano'yu çıkarmasıydı bence.

Ayrıca ben Aboubakar'ın yerine Olcay'ı almak için o kadar beklemezdim, bu adamların savunmasını anca Oğuzhan-Olcay-Cenk arasındaki kısa paslarla aşabilirdik ve Olcay formsuz da olsa bunu iyi yapıyor.

Bu eleştirilerin hangisi yapıcı, hangisi yıkıcı umrumda değil. Sadece doğru yere odaklanmamız lazım bence.
[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 11:27:59 tuncaboylu ]

Çevrimdışı tangaz

geriden gelip okurken iyi okuyamamışsın bence bir daha başa dön ve okumaya başla @sametbagan c.tesi öğlen çıktım foruma dün geceyarısından sonra ancak girebildim ve gece 02:40da abubakarla ilgili aylar önce yaptığım tespiti şimdi herkesin yaptığını görüyorum die bir mesaj yazdım. dikkatli okusaydın haftasonu bir sürü üyenin abubakarın reaksiyon zamanı ile alakalı sıkıntısı olduğunu dile getirmişler ki ben bunu aylar önce yazdım hatta hımbıl die daha anlaşılır bir üslup kullandım ama görüyorum ki hala anlaşılmamış  :bandit:

gordon milne takım yenildiğinde tek kelime etmezdi ama kazandığında önceki maçlar dahil ne kadar yanlış varsa patır kütür oyuncuların yüzüne vururdu. takım namağlup die hataları şimdi söylemezsek sonra çok dizimizi döveriz...

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Benim de yapacağım çok eleştiri var, sizin yanlış yere odaklanmalarınızdan sıra gelmiyor ne yazık ki.

Başakşehir maçındaki en büyük sorun, bazı oyuncuların eksiklikleri ve formsuzluklarıydı.

1.95 boyuyla bir tane hava topu mücadelesini kazanamayan Atınç'a mahkum kalmamız çok acı bir durum.

Zamanında Yalçın Ayhan transferine karşı çıkanlara evrenin oynadığı bir oyun bu işte.

Beck kariyerinin en kötü maçını oynadı. İtham etmekten çekinmesem, @yigitcan1903 büyü yaptı diyeceğim neredeyse.

Gökhan İnler de son derece etkisiz bir günündeydi.

Bu 3 adamın bu performansından sonra hala Marcelo Aboubakar falan konuşuluyorsa, bu hatayı yanlış yerde aramaktır.

Hocanın en majör hatası ise Beck dururken Adriano'yu çıkarmasıydı bence.

Ayrıca ben Aboubakar'ın yerine Olcay'ı almak için o kadar beklemezdim, bu adamların savunmasını anca Oğuzhan-Olcay-Cenk arasındaki kısa paslarla aşabilirdik ve Olcay formsuz da olsa bunu iyi yapıyor.

Bu eleştirilerin hangisi yapıcı, hangisi yıkıcı umrumda değil. Sadece doğru yere odaklanmamız lazım bence.
İnler konusuna değindim maç forumunda aynı şekilde Beck dururken Adriano'nun çıkartılmasına da, tribünden ettiğim küfürler yol oldu Beşiktaş'a kadar maç sırasında. Abou'yu bu maç özelinde eleştirmedim Marcelo'yu da öyle ama ihale yine Tangaz'la bana kaldı ikimizde beğendiğimizi söylememize rağmen. İnsanlar doğru okuyamyor yazdıklarımızı sonra bizi gömmekle eleştiriyor yaptığımız eleştirilerin yapıcı taraflarını görmezsen geldiğimiz nokta bu olur.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

Reis cok pismanim kandirildim ve yanlis yaptim. Bu abuya mert dombra demistim ya iki dakika izleyip cok hataliymisim mert nobrenin bitiriciligi abuyu sallarmis

patron mert nobrenin presi abuyu cebinden çıkarır.

kaldı ki bu maçta abu takımın en son dövülecek adamlarından biridir bence

Çevrimdışı Orhan_

Başakşehir maçında ne ara kontrollü oynadık biz :D? Başakşehir maçına malum şahıs sakatlanana kadar başlamadık bile. Ortalıkta yoktuk.

Etiketler: