Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 277 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8507812 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Hayır bunu organize edecek oyun içi lideriniz olması gerekir demek istedim orada. Bu lider var mı şu an bu takımda? Gomez santimi santimine kimin nerede duracağını anlatıyordu geçen sene sahada oyunculara..
Bu tanımına uygun ve alamadığımız değil almadığımız Eto vardı. Golcülüğünden daha önce gerçek bir lider kişilik. Golcülüğünden ziyade sırf bu sebepten dolayı çok istemiştim Eto'yu.
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu tanımına uygun ve alamadığımız değil almadığımız Eto vardı. Golcülüğünden daha önce gerçek bir lider kişilik. Golcülüğünden ziyade sırf bu sebepten dolayı çok istemiştim Eto'yu.
Ben de istemiştim ama olmadı maalesef.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

özellikle abubakar ve türevi birini aldıysan etoo gibileri yanına getirmek zorundasın.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

EssiLor

• Ziyaretçi

Etoo dediğin adam rahat 40 yaşına kadar oynar o adamda o potansiyel var kardeşim
Aboubakar a 10 milyon verileceğine Etoo nun bonservis ödenmeden alınması daha iyi olur Etoo daha faydalı olur
Hem forvet sorununu çözersin
Hemde 10 milyon boşa gitmemiş olur Aboubakar a vereceğin o 10 milyon a takımın eksik bölgelerine takviye yaparsın
Forvet Kanat Stoper v.s
[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 13:46:09 Erdem Ayaz ]

Çevrimdışı sametbagan

İşte bu hatalar hep yönetime yazar ne aboubacara ne de şenol hocaya .Devre arası 1 stoper 1 kanat 1 forvet alınacak diyorlar.Bakıp göreceğiz şapkadan hangi tavşan çıkacak.
Yada Ahmet Bulut bize kimi getirecek maalesef durum bu.Hayeller Raketçi , Visca , Depay , Brahimi ,Shakiri , Gabigol.Hayatlar Töre , Cacares(sağlamsa oda iyi tercih olur ama sakat)Burak Yılmaz maalesef

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Etoo dediğin adam rahat 40 yaşına kadar oynar o adamda o potansiyel var kardeşim
Aboubakar a 10 milyon verileceğine Etoo nun bonservis ödenmeden alınması daha iyi olur
10 milyon boşa gitmemiş olur umarım 10 milyon a takımın eksik bölgelerine takviye yapılır
Forvet Kanat Stoper v.s
4-5 milyon euroya taksitle alınırsa ve maaşı 2 milyon euro olursa bişi demem ama o bonservis ücreti ve o maaşa bu performans hiç olmuyor. Performans primleriyle beraber rakam 4 milyona çıkıyor öküz alınır o paraya :) Sene sonunda ligde 15 golü geçer ligde şampiyon yapar eyvallah derim ama şu haliyle çok ama çok zor.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı ilhan mansız

Geçen seneki kadroyu aynen koruyup 2-3 üst Düzey transfer yapabilseydik iş bitecekti. Maalesef Şartlar dolayısıyla kadroyu koruyamayınca çok fazla transfer yapmak durumunda kaldık. Her şeye rağmen buraya kadar gayet iyi getirdik. İnşallah fener ve Kiev Maçlarını kazanırsak ilk yarı için tüm hedeflere ulaşmış olacağız. Yine de devre Arasında 2 kaliteli transfer yapmamız şart. Bunlar kesinlikle kweuke,visca, nkoulma gibi oyuncular olmamalı. Mutlaka üst Düzey oyuncu almalıyız. Şenol hoca mevcut kadro yapısında bence fazlasıyla başarılıdır. Biraz daha imkan vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı tuncaboylu

Şimdi Fener dedin ve Tuncaboylu ile Necmi gelip hepsini çöp yapacak  :D

Yok canım Fener çok güçlü, neden çöp yapalım.

Acayip kadroları var, Stoch, Aatıf falan bambaşka adamlar. Hele Neustadter falan, acayip adam, her yerde oynuyor.

Adamların yedek bekleri bile milli takıma seçiliyor, yedek sol bekleri 2 gol atmış. Bizim Adriano'nun daha 1 tane golü var.

Advocaat da acayip kondisyon yüklemiş takıma.

Gerçi kondisyon hazırlık kampında yüklenir ve bu adam ligin başlamasına 3 gün kala geldi, ama heralde milli takım arasında kondisyon install etti.

Çevrimdışı tuncaboylu

4-5 milyon euroya taksitle alınırsa ve maaşı 2 milyon euro olursa bişi demem ama o bonservis ücreti ve o maaşa bu performans hiç olmuyor. Performans primleriyle beraber rakam 4 milyona çıkıyor öküz alınır o paraya :) Sene sonunda ligde 15 golü geçer ligde şampiyon yapar eyvallah derim ama şu haliyle çok ama çok zor.

Aboubakar'a 10 milyon verileceğini sanmıyorum zaten, o opsiyon adamın parlamasına önlem olarak yüksek tutulmuş belli ki.

Boyko'nun opsiyonu bile 6 milyon, ama 3 verseler hediye paketi yapıp yollarız. Aboubakar da aynı durumda Porto için.

Çevrimdışı oblomov

Selam ahali çokça okuyan, az yazan biri olarak güncel duruma dair fikrimi yazayım istedim.

Renklilerin de kötü zamanlar geçiriyor oluşundan ötürü hiç eveleyip-gevelemeden koyalım geçelim,
ilk yarıdan şampiyonluk kupasının kulbundan tutalım istiyoruz. Amenna.
Geçen yıl edindiğimiz alışkanlıklar sürsün, o oyunu veya ona yakın bir şey oynayalım istiyoruz dahası.

Ama yine de aşağıdaki tabloya bakınca; Şenol hocaya sallayanları anlamıyorum.

Genel bir muhasebe yapacak olursak;
Geçen yılki oyunu mümkün kılan oyunculardan; Sosa yok, Oğuzhan(sakatlık geçirdi) formsuz,
o oyun biçiminde kreatif olarak değil ama bu iki oyuncunun varlığı ile sisteme dahil olabilen Olcay yok(larda).

Bu yıl;
Yeni transferlerden; Caner(sakat), Talisca(sakat), Aras(sakatlık yaşadı/hocaya göre yetersiz) formsuz, GG(sakatlık yaşadı) formsuz,
Dahası oyuncu bazında, geçen yılki oyun kurgusunda göze batmayan bir takım defolar değişen kurgu ile açıkça görünürü hale geldi.
Fabri' nin kaleyi alması. Quaresma nın görece iyi performansı ve defansta görece daha iyi oyuncular dışında bu yılın geçen yıla oranla bir artısı yok bence takım olmak adına.

Gelelim duruma;
İleride top tutamıyoruz, Gomez' in, Sosa' nın olduğu ve haliyle Oğzuhan ın da şapkadan tavşan çıkarabildiği
geçen yıldaki gibi rakipler kıçlarını garantiye almaya çabalamak adına geride çakılı adam bırakma ihtiyacı bile duymuyor.
Abdullah Avcı nın Başakşehiri gibi takımlar mevcut durumu tahlil edip neredeyse orta sahada defans kuruyor.
Bu da zaten geçen yıla oranla cılız olan orta saha-ileri uç bağlantısını iyice zorluyor.
Ve defansımızdaki defoları daha görünür kılıp, daha kolay gol yememize neden oluyor.
İşin kötüsü son haftalarda Atiba bile formsuz.

Her iki kulvarda namağlup devam ediyoruz ama şu an ip üzerindeki cambaz gibiyiz.
İki Galatasaray maçı da beklediğimiz gibi geçmedi. Konya, G.birliği maçları gibi olmadık puanlar bıraktık.

Son olarak da Başakşehir maçı sonucundan çok oynanan futbol ve bireysel hatalar nedeniyle taraftarı rahatsız etti.
Dahası; Allah korusun D.Kiev maçında Brugge benzeri bir facia yaşarsak işte o zaman ivme aşağıya döner gibi gözüküyor.

Sonuç olarak bence bu yıl Lucescu yılı olmalı bizim açımızdan.
Berabere kalalım ama yenilmeyelim. Az atalım 3 puan alalım.
Gerekiyorsa kapanalım. Geride karşılayalım. Ama sene sonu geldiğinde 2016-2017 yılı şampiyonu Beşiktaş yazdıralım.
FFP yi atlatalım. Şampiyonlar liginde üst tura çıkarak tarih yazalım.

Özetle;
Bu yıl mevcut durumda sakatlar geri dönmeden, kanat forvet almadan/devşirmeden mucize beklemek hayal olur bence.
ASAP

Çevrimdışı tangaz

bakarın bonservisi kaça alınır bilemem ama olur da kalırsa maaşının 3den aşağı olmayacağından emin olabilirsiniz...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı ilhan mansız

bakarın bonservisi kaça alınır bilemem ama olur da kalırsa maaşının 3den aşağı olmayacağından emin olabilirsiniz...
nasıl emin olacağız?

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ama yine de aşağıdaki tabloya bakınca; Şenol hocaya sallayanları anlamıyorum.

Genel bir muhasebe yapacak olursak;
Geçen yılki oyunu mümkün kılan oyunculardan; Sosa yok, Oğuzhan(sakatlık geçirdi) formsuz,
o oyun biçiminde kreatif olarak değil ama bu iki oyuncunun varlığı ile sisteme dahil olabilen Olcay yok(larda).

Bu yıl;
Yeni transferlerden; Caner(sakat), Talisca(sakat), Aras(sakatlık yaşadı/hocaya göre yetersiz) formsuz, GG(sakatlık yaşadı) formsuz,
Dahası oyuncu bazında, geçen yılki oyun kurgusunda göze batmayan bir takım defolar değişen kurgu ile açıkça görünürü hale geldi.
Fabri' nin kaleyi alması. Quaresma nın görece iyi performansı ve defansta görece daha iyi oyuncular dışında bu yılın geçen yıla oranla bir artısı yok bence takım olmak adına.

Özetle;
Bu yıl mevcut durumda sakatlar geri dönmeden, kanat forvet almadan/devşirmeden mucize beklemek hayal olur bence.
Bu kadar formsuz adamın olmasını da ben biraz Şenol Hoca'ya bağlıyorum kimse kusura bakmasın. Bireysel olarak oyunculara atamayız topu bi takımda 1 bilemedin 2 formsuz oyuncu olur bizim takımda ise 5-6 tane formsuz adam var bu hiç doğal değil.

Olcay
Cenk
Kerim
Oğuzhan
İnler(3 kötü 1 iyi)
Aras
GG (2 maç üst üste oynadığını görmedim bu sene)
Son maçlarda Atiba (onun durumu özel artık motor su kaynatmaya başladı)
Aboubakar (ligde kayıp)
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu arada çok kimse adını unutmuş görünüyor da, devre arası Talisca sakatlıktan geri gelecek.

Şampiyonlar Ligi'nin sert rakiplerine karşı fiziken zayıf kalıyor, ama Türkiye Ligi'nde kapanacak takımları açabilmek için çok faydalı özellikleri var.

Ligin 2. yarısına şu anki puan durumuyla ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkmış olarak girmemiz çok mühim.

Fenerbahçe-Kiev-Bursa maçları çok kritik o açıdan, sırasıyla Beraberlik-Galibiyet-Galibiyet bizi açık ara rahatlatır.

EssiLor

• Ziyaretçi

Aynen öyle abi Nekadar ekmek okadar Köfte.
Şuan 3 milyon küsür para alıyor ama haketmiyor bir golcü değil beklentilerin altında hem bonservisine 10 milyon ver hemde kalk 3 milyon küsür maaş ver karşılığında ne alacaksın koskoca sezon boyunca taş çatlasa 15 20 gol
Diyelim ki Aboubakar 15-20 gol ile tamamladı ligi
Bak örnek veriyorum
E be kardeşim zaten şu zamanda orta saha oyuncuları 15-20 gol atıyor neredeyse adama demezlermi sen forvetsin 15 golü babamda atar diye
Neyse umarım yanılırım da Aboubakar 23-24 ü bulur zor ama imkansız değil herşey onda bitiyor.
[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 14:06:00 Erdem Ayaz ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu arada çok kimse adını unutmuş görünüyor da, devre arası Talisca sakatlıktan geri gelecek.

Şampiyonlar Ligi'nin sert rakiplerine karşı fiziken zayıf kalıyor, ama Türkiye Ligi'nde kapanacak takımları açabilmek için çok faydalı özellikleri var.

Ligin 2. yarısına şu anki puan durumuyla ve Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkmış olarak girmemiz çok mühim.

Fenerbahçe-Kiev-Bursa maçları çok kritik o açıdan, sırasıyla Beraberlik-Galibiyet-Galibiyet bizi açık ara rahatlatır.
Fener maçında hangi koşulda olursa olsun yenilmemiz lazım, GS'a 2 kere o şansı verdik fenere vermeyelim..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Fener maçında hangi koşulda olursa olsun yenilmemiz lazım, GS'a 2 kere o şansı verdik fenere vermeyelim..

Yenilmemiz lazımsa yeniliriz.  :lol: :lol: :lol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yenilmemiz lazımsa yeniliriz.  :lol: :lol: :lol:
yalnız bizim taraftarda da bişi var çok yakın arkadaşlarım bile Benfica'yı 3 leriz rahat olun diyordu maçtan önce eski açığında önünde stada girmeden önce gerçekten 3 ledik  :D Başakşehir anadolu takımı onlara gösterecez ligin asıl sahibi kim diyordu adamlar bize gösterdi  :D Yok doğru düzgün topta oynamıyoruz bu neyin heyecanı bilmiyorum geçen seneki oyun olsa arkama yaslanıp izliyordum bu sene huzursuzum hep..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

yalnız bizim taraftarda da bişi var çok yakın arkadaşlarım bile Benfica'yı 3 leriz rahat olun diyordu maçtan önce eski açığında önünde stada girmeden önce gerçekten 3 ledik  :D Başakşehir anadolu takımı onlara gösterecez ligin asıl sahibi kim diyordu adamlar bize gösterdi  :D Yok doğru düzgün topta oynamıyoruz bu neyin heyecanı bilmiyorum geçen seneki oyun olsa arkama yaslanıp izliyordum bu sene huzursuzum hep..

Senin huzurlu olduğun bir zaman dilimi olduğunu hayal edemiyorum @Serhat Akkaya:D
Seni düşününce gözümün önüne hep böyle diken üstünde maç izleyen, "aman yarabbi" eşliğinde topu uzaklaştırmaya çalışan birisinin görüntü geliyor.  :lol: :lol: :lol:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Senin huzurlu olduğun bir zaman dilimi olduğunu hayal edemiyorum @Serhat Akkaya:D
Seni düşününce gözümün önüne hep böyle diken üstünde maç izleyen, "aman yarabbi" eşliğinde topu uzaklaştırmaya çalışan birisinin görüntü geliyor.  :lol: :lol: :lol:
Topu uzaklaştırma işlerini Fabri yapıyor :) Cumartesi günkü maçta kaleciye geri oynama rekoru kırmış olabiliriz takım olarak bence bu istatistik gözden geçirilsin :D
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Gokhan-

Abi gol sayısı bu kadar seyrek olursa sen o paranın verileceğini düşünüyor musun, Gs ve Fb yönetimi bile bu kadar aptal olamaz.Heee belli bir gol sayısını yakalar, şampiyon oluruz bu insanın gözünü boyar verebiliriz.Ama bu şekil de devam ederse o maaşı kesinlikle alamaz.

Ben Abou'yu kötülemiyorum kalmasını da istiyorum ama o bonservis ve o maaşla değil..
İyi kararlar tecrübeden gelir ama tecrübe kötü kararlardan oluşur..

Çevrimdışı Bishamon

Kerimi falan artık yollamak gerek bir şey olacağı yok oturduğu yerden para alıyor.Artık üst düzey bir kanat alınması gerek.Kerim'e 1.1 vereceğine iyi bir adama 2.5 ver.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Kerimi falan artık yollamak gerek bir şey olacağı yok oturduğu yerden para alıyor.Artık üst düzey bir kanat alınması gerek.Kerim'e 1.1 vereceğine iyi bir adama 2.5 ver.
Kerim + Olcay+Aras ı yolla 4 milyon ver  :D
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

Abi gol sayısı bu kadar seyrek olursa sen o paranın verileceğini düşünüyor musun, Gs ve Fb yönetimi bile bu kadar aptal olamaz.Heee belli bir gol sayısını yakalar, şampiyon oluruz bu insanın gözünü boyar verebiliriz.Ama bu şekil de devam ederse o maaşı kesinlikle alamaz.

Ben Abou'yu kötülemiyorum kalmasını da istiyorum ama o bonservis ve o maaşla değil..

abu kalırsa 3den aşağı kalmaz yani kalmayacak demektir. bu verimdeki birine 3 milyon + bonusları vermek akıl tutulması gerektirir umarım yönetim de akıl tutulması yaşanmaz...

Çevrimdışı Kalyoncu

abu kalırsa 3den aşağı kalmaz yani kalmayacak demektir. bu verimdeki birine 3 milyon + bonusları vermek akıl tutulması gerektirir umarım yönetim de akıl tutulması yaşanmaz...
Ben bu paralara hala inanamıyorum nasıl böyle bir boşlukta bulunduk. Menajer parasımıda içinde acaba mümkünatı yok bu parayı vermemizin. Gomezde bu kadar alıyordu düz hesap abuyada verelimmi dediler.

Etiketler: