Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (4) Yeni Başlığımız Hayırlı Olsun 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek

0 Üye ve 75 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5312427 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 4 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı BORAN

asimetrik deniyor bu tarz mimariye @BORAN

teşekkürler , neye göre tasarlandığını merak ediyordum bir türlü cevap gelmemişti  :tabe:

Çevrimiçi Necmi

@FARUK teşekkürler tam bunu soruyordum.
Fakat bu kadar dik gözüken bir yere, 20Ccm gibi ideal basamak yüksekliği ile çıkabiliyorsan, muhtemelen basamak genişliği oldukça dar oluyordur değil mi?
ideal basamak yüksekliği 16-17 cm dir 20 cm dik ve yorucu olur normal merdivenler 16-17 cm yapılır orda prekast yüksekliği 80 cm olduğu için 20 cm zorunlu oluyor 3 basamak koyarlar prekastın kendisiyle birlikte 4 basamak olur genişlikte 80 cm olduğu için 20+20+20+20=80 cm olur yani 20 ye20 basamak konur çıkacak olana allah kuvvet versin

Çevrimiçi Necmi

teşekkürler , neye göre tasarlandığını merak ediyordum bir türlü cevap gelmemişti  :tabe:
görmedim  :) soruyu mentions yaparak sorarsan cevap alma şansın artar :D

Çevrimiçi Necmi

eskiden güzel çalışıyordu :D
vinçler sökülmeden ona iş düşmez @SDemirsoy  artık vinçlerin boşluklarını yapar işi biter çok emek harcadı o hakkını verelim :bandit:

Çevrimdışı serti67

görmedim  :) soruyu mentions yaparak sorarsan cevap alma şansın artar :D
tabı abı yatmakta. kuluna gırdı heryerıne zor ısss yatmak😁
aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı SDemirsoy

vinçler sökülmeden ona iş düşmez @SDemirsoy  artık vinçlerin boşluklarını yapar işi biter çok emek harcadı o hakkını verelim :bandit:
hakkı verelim ami ufak tefek eksikleri kapatacak o zaman o  :bandit:

Çevrimdışı FARUK

basamak genişliği 26,6 cm abi değişmiyor her basamakta ayn
80/3 şeklinde stadrt alınmış

görüntü üzerinde işaretledim

Çevrimdışı serti67

aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı serti67

ogleden sonra foto gelıcektıı gec kaldı bugun verımsız bır foto gunu
aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı Ardau

prekast taşıyan tır çok ağırdır henüz beton o yükü kaldıracak kadar mukavemet kazanmamıştır rampaya bildiğim kadarıyla C60 döktüler en son testlerde C35 ayrında mukavemeti vardı orda C60 mukavemeti görmeden ağır tonajlı araç çıkartmazlar üzerine @Birisi

Ne zaman görülür o mukavemet abi ?
Ağaçlı Yollarında Dolmabahçe'de
Söylediğim Besteler Yine Seninle

Çevrimiçi Necmi

görüntü üzerinde işaretledim
faruk orda yanlış yapmışsın basamakların her biri farklı ölçüde olmaz insan doğasına aykırı sürekli düşerler insan beyni ezbercidir basamak yüksekliğini not eder ve ayağı hep aynı yükseklikte kaldırır heleki kalabalık geçişlerde alçak yada yüksek basamak koy insanlar orda düşmeye başlar öylesine dik bir yerdede insanların dengesini kaybetmesi bayağı tehlikeli durum yaratır orda yüksekliğe göre basamakları eşitlerler @FARUK basamaklar arasındaki bir santim fark bile ciddi sıkıntı yaratır

Çevrimdışı FARUK

faruk orda yanlış yapmışsın basamakların her biri farklı ölçüde olmaz insan doğasına aykırı sürekli düşerler insan beyni ezbercidir basamak yüksekliğini not eder ve ayağı hep aynı yükseklikte kaldırır heleki kalabalık geçişlerde alçak yada yüksek basamak koy insanlar orda düşmeye başlar öylesine dik bir yerdede insanların dengesini kaybetmesi bayağı tehlikeli durum yaratır orda yüksekliğe göre basamakları eşitlerler @FARUK basamaklar arasındaki bir santim fark bile ciddi sıkıntı yaratır

abi prekast basamakların boyutlarını yazdım ben ama alta kauçuk konup 1cm yukarda kalıyor olabilir yine o zaman eşitleniyor

ayrıca abi 4-5 tribün sırasında bir 1 cm yükseliyor adımlanacak mesafe mecburen değişecek sabit olmazki

Çevrimiçi Necmi

Ne zaman görülür o mukavemet abi ?
bilemiyorum belirli periyodlarla örnek numune alır test ederler son test  C35 i gösteriyordu kolonlarda daha hızlı olur yatay zeminlerde biraz daha uzun sürer mesela tabla iskelelerini geç söküyorlar testereleride öyle ama kolonları erken söküyorlar testerelerde bir aydan fazla beklediler prekast yerleştirmek için rampadan ağır tonajlar geçeceği için nasıl yaparlar bilemiyorum sonuçta altıda dolu tabla kadar uzun sürmez sanırım @Ardau

Çevrimdışı serti67

@Necmı abı daha oncede yazdım ama dıkkatınden kactı sanırım yenı acıkta bu yenı bırakılan fılızler ve yenı duvar ssınrı nerden cktı ne sebeple yada neden sımdı bole bıse yapıldııı
aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı muharrem demir

Çevrimiçi Necmi

@Necmı abı daha oncede yazdım ama dıkkatınden kactı sanırım yenı acıkta bu yenı bırakılan fılızler ve yenı duvar ssınrı nerden cktı ne sebeple yada neden sımdı bole bıse yapıldııı
@serti67 üçgen kısmımı söylüyorsun orasıysa hiç bir bilgim yok projeye göre yeşil alan olması gerekiyor belediye arazisiyle kot yüksekliğine getirip içi toprak doldurulup yeşil alan olarak dizayn edilebilir @Efe ve @ZEKI  nin teorisine görede ordan yol bağlantısı geçecek ama ben sanmıyorum altta bize ait yapı var üstünden yol geçirmezler

Çevrimdışı ALI RIZA

Çevrimdışı Ardau

bilemiyorum belirli periyodlarla örnek numune alır test ederler son test  C35 i gösteriyordu kolonlarda daha hızlı olur yatay zeminlerde biraz daha uzun sürer mesela tabla iskelelerini geç söküyorlar testereleride öyle ama kolonları erken söküyorlar testerelerde bir aydan fazla beklediler prekast yerleştirmek için rampadan ağır tonajlar geçeceği için nasıl yaparlar bilemiyorum sonuçta altıda dolu tabla kadar uzun sürmez sanırım @Ardau

Anladım abi o zaman çok zamanı kalmadı diyebiliriz bu güzel haber. Tam mukavemet sağlandığında saha içi karmaşası da azalacak :)
Ağaçlı Yollarında Dolmabahçe'de
Söylediğim Besteler Yine Seninle

Çevrimiçi Necmi

@ahmet türken  başın sağ olsun kardeşim allah geride kalanlara kuvvet versin

Çevrimdışı ALI RIZA

@ahmet türken abi allah rahmet mekanı cennet olsun
@bjk_mabet  allah rahmet mekanı cennet olsun

ysariusta

• Ziyaretçi

Çevrimiçi murat

Çevrimdışı serti67

@serti67 üçgen kısmımı söylüyorsun orasıysa hiç bir bilgim yok projeye göre yeşil alan olması gerekiyor belediye arazisiyle kot yüksekliğine getirip içi toprak doldurulup yeşil alan olarak dizayn edilebilir @Efe ve @ZEKI  nin teorisine görede ordan yol bağlantısı geçecek ama ben sanmıyorum altta bize ait yapı var üstünden yol geçirmezler
yol gecıcek denıyo senın dedıgı gıbıyse neden sonradan fılız koyup sınırı gerı cektılerr mabett de bıse demedımı abı bu konuyla ılgılı cokta onemlı yer degıl ama nası bıse yapılacak merakk ettım
aqUİLA NON CAPİT MUSCAS

Çevrimdışı samet67

yol gecıcek denıyo senın dedıgı gıbıyse neden sonradan fılız koyup sınırı gerı cektılerr mabett de bıse demedımı abı bu konuyla ılgılı cokta onemlı yer degıl ama nası bıse yapılacak merakk ettım
Gökhan Türkmen twitter da yazdı belediye yolu oradan geçirecekmiş. Altı bizim üstü belediyenin oldu yani.

Çevrimiçi Necmi

resim gelecek gelsinde ne yaptıklarına bir bakalım öyle konuşalım en iyisi @serti67