2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 43 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2767857 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimiçi celiker1

Abdullah Avcı'nın başkanıda kendi oyun planlamalarıyla etkilediğini düşünüp istediği oyuncuları aldırabileceğini düşünüyorum.Umarım yanılmam
Hayatta Beşiktaş

Çevrimiçi mayguntr

Toplantı gayet güzeldi . Muhabirler beklediğimden daha iyi sorular sordu. Özellikle sistem ve oyunu planı ile alakalı en az 5 soru soruldu bence gayet doyurucuydu. Aklımda kalanlar
-Topu geri kazanma süremize hoca çok odaklanmış
-İç saha oyununda taraftarın itici gücüne çok güveniyor
-Oyuncuların zevk alacağı bir oyun planı yaratmaya çalışacak
-Sisteme dayalı bir oyunun oyuncuyu değerli kıldığını biliyor
-Pahalı transfer yapılmasına üstü kapalı da olsa akılsızlık olarak görüyor
-Veri analizine çok önem veriyor.
-Temposu yüksek coşkulu bir takım istiyor
-Sistemde oyuncuya verilen rolünü önemini biliyor. Oyunculara verilecek rollerin dağıtılmasında veriye önem veriyor.

Deplasmanda vs icerde geri kazanma surelerinin bile ne oldugunu hatirlamasi guzel detay. Tempoyu nasil yaptiracagi merak konusu bende. Guardiola da Klopp da tempo yaptiriyor. Kloppda oyuncular genis alanda cok fazla mesafe kat ettigi icin daha canli geliyor izleyicinin gozune.  Digeri kucuk alanda cok mesafe kat ettiriyor skici gorunuyor bazen.

Total mac sayisi olarak 50li bir ifade kullandi. 34 lig maci var. Normalde uefada max 15 mac var. Tr kupasi da 8 mac. 58-57 yapiyor. Uefada hedef olarak ceyrek final konulmus gibi :D

Çevrimdışı cursedofdragon

Abdullah Avcı: “Şerefiyle oynamış, hakkıyla kazanmış Beşiktaş Kulübüne imza attığım için çok mutluyum..”

en güzeli buydu çakma imPARAtora güzel keydirdi  :bandit:

Çevrimdışı ugurkartalizma

Deplasmanda vs icerde geri kazanma surelerinin bile ne oldugunu hatirlamasi guzel detay. Tempoyu nasil yaptiracagi merak konusu bende. Guardiola da Klopp da tempo yaptiriyor. Kloppda oyuncular genis alanda cok fazla mesafe kat ettigi icin daha canli geliyor izleyicinin gozune.  Digeri kucuk alanda cok mesafe kat ettiriyor skici gorunuyor bazen.

Total mac sayisi olarak 50li bir ifade kullandi. 34 lig maci var. Normalde uefada max 15 mac var. Tr kupasi da 8 mac. 58-57 yapiyor. Uefada hedef olarak ceyrek final konulmus gibi :D
Total demedi ortalama dedi.Bunu da takımın genelinde değil standart ilk 11 oynayan bir oyuncunun ortalaması olarak verdi yanı anormal bir durum yok..

Çevrimdışı mrred

Zamanla ismi çokça yazılır da Abdullah Avcı’nın ekibinde Türkiye’nin en iyi maç analizcisi var: Caner Erol.
Hatta ekibiyle alakalı görüşüne ciddi derecede saygı duyduğum bir abimin yorumu: “Ruh hastası hepsi.” dedi. Pozitif anlamda tabii :)

(Alıntı)
The great gig in the sky

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Total demedi ortalama dedi ama tr kupasını maç yerine saymıyordur belki  :lol:

Çevrimdışı mylife1903

Fikret Orman:

"Çok istediğimiz bir imzayı atıyorum bugün. Hayırlı olsun tüm camiamıza. Hocama da hayırlı olsun. Siyah beyaz da size çok yakışmış hocam. Başakşehir Kulübü'ne ve Göksel Gümüşdağ'a çok teşekkür ediyorum. Stadımızın olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunmuşlardı. Kişisel de bir dostluğumuz var. Hocamla arzumuz, isteğimiz uzun senelerdir var ama hiçbir kişisel görüşmemiz olmadı. Hocanın kendi kararını vermesi için bekledik. Ahmet Ürkmezgil bizim yöneticimiz ve Abdullah Avcı ile bir abi kardeş ilişkileri var. Başakşehir ile yollarını ayırdıktan sonra hocayla görüştük ve kısa sürede mali konularda anlaştık. Dünyada devir değişti, teknoloji daha fazla devrede, dünyada birçok örnek var. Pep Guardiola, Jürgen Klopp'u görüyorsunuz, teknolojiden faydalanıyorlar, bilimsel çalışıyorlar. Türkiye'de de bunun açılımını Abdullah Avcı yaptı. Okan Buruk'u, Erol'u da beğeniyorum, onlar da Abdullah hocanın yardımcıları. Abdullah Avcı, milli takım hocasıyken kendisiyle birçok transferde istişare yapmıştık. Oğuzhan'ın, Kerim Frei'ın transferinde konuşmuştuk.Hocam kariyer itibariyle Şenol Hoca'yı takip ediyor. Şenol Güneş'in de Beşiktaş'a geldiğinde şampiyonluğu yoktu biliyorsunuz."

Abdullah Avcı:

"Zarif sözleri için Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum. Bu sıcak karşılama için Beşiktaş'a çok teşekkür ediyorum. Başakşehir'in her çalışanına tek tek teşekkür ediyorum. Sayın Göksel Gümüşdağ'a da minnetlerimi sunuyorum. Benim hayata tutan 3 şey var. Dürüstlük, sadakat ve vefa. Beşiktaş'a nice şampiyonlar yaratmak amacında ve isteğindeyim. Şerefli oynayan hakkıyla kazanan Beşiktaş'a da imza atmaktan dolayı gurur duyuyorum. İki şeyden hayatım boyunca taviz vermeyeceğimi düşünüyorum. Beşiktaş Kulübü'nün mazisine layık bir duruş ve kendi taraftarlarımızı memnun edecek ve rakip taraftarında da gıptayla bakacağı bir oyun. Milli Takım için de bir şeyler söylemek istiyorum. Fransa maçında oynanan oyun... Bu galibiyette hem Beşiktaş'tan hem de Başakşehir'den önemli sayıda oyuncuların olması bizim için çok önemli. Şenol hocama ve öğrencilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaş çok kaliteli oyuncu grubuna sahip. Scout ekibiyle konuştuk ve toplantı yaptık geçen hafta. Çalışmalarımız devam ediyor. Taraftar çok büyük bir güç, özellikle Beşiktaş taraftarı çok büyük bir güç! Bunu bizzat burada yaşayan biri olarak söylüyorum. Bu statta desibel rekoru kırıldı, umarım biz de oynatacağımız futbolla bu desibel rekorlarına bir yenisini daha ekleriz. Başakşehir ile 5 yıllık sözleşme imzalarken de dostluklar da vefa da önemlidir. Beşiktaş ile imzalarken de TEFE, TÜFE vs ben bunlardan anlamam. Beşiktaş ile sözleşme imzalamamda Galatasaray ile son hafta oynadığımız maçın bir etkisi yok! O gün Başakşehir ile Galatasaray yarıştı. Allah bana milli takım teknik direktörlüğü ve şimdi Beşiktaş teknik direktörlüğü nasip etti. O duyguyu büyük coşkuyla yaşıyorum. Bunun hakkını verebileceğimizi umuyorum. "

"Öncelikle teknik adam olarak sahanın içinde kalacağız. Bu oyunun sahanın içinde hep saf ve temiz bir oyun olarak hayal ettim ben. Bundan sonraki sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair de çok önemli deneyimler kazandım, özellikle milli takım dönemimde ve sonrasında. Güçlü olacağız. Çatışma değil, çözüm odaklı çalışacağız. Şu an itibariyle Gökhan Keskin ve Şenol Fidan görev tanımları farklı ama kulübün tarihinde önemli insanlar. Diğer ekiple biraz daha farklı olacak. Departmanlar olacak ve burada çalışacak isimler olacak. Oğuzhan'ın Arsenal'den Beşiktaş'a transferinde Başkana Fikret Orman'a fikrimi söylemiştim. Oğuzhan benim milli takıma aldığım bir oyuncuydu. Futbolcularla iletişim halindeyim. Oğuzhan'ın eksikleri var ama bunları konuşacağız. Eksiklerini düzeltip hem Beşiktaş'a hem Türk futboluna tekrardan kazandıracağız Oğuzhan'ı. Bütün amacımız Beşiktaş'ın coşkulu seyircisine rakip yarı alanda oynayan ama bununla birlikte oyunun iki yönünü de oynayan bir takım seyrettirmek. Kafamda bir oyun sistemi, oyuncu profili var. Sonuna kadar mücadele eden bir takım göreceğiz, seyircinin de itmesiyle beraber. Savunmada dar, hücumda geniş bir takım seyredeceksiniz. Bazen oyunun içince sistemler değişir elbette ama savunmada dar, hücumda geniş bir takım olacağı diyebilirim. Şu anda mevcut kadro üzerinden çalışıyoruz. Kulübümüzün ve bizim transfer çalışmalarımız var. Tespit ettiğimiz yerler üzerinden yönetime rapor sunacağız. Benim heyecanlandıran yetenekli bir oyuncu grubumuz var. Beşiktaş'ın kaptırdığı topu rakipten geri alma süresi deplasmanda 14, evinde 10 saniye. Bunu taraftarın da desteğiyle 7 saniye ve altına çekmek istiyoruz. Beşiktaş'ın rekorlarını yukarıya çekmek istiyoruz. Bu konuda Beşiktaş taraftarının desteğine ihtiyacımız var. Benim bir idolüm yok. Ama geçen gün bir Boby Robson belgeselini izledim ve çok doğru bir örnek diyebilirim. Tabi biz ne yapıyoruz, yurt dışında neler yapıyoruz diye incelemeler yapıyoruz. Bunun için yardımcılarımızı yurt dışına gönderiyoruz. Liverpool, Şampiyonlar Ligi'ni kazandı! Liverpool'dan daha fazla para harcayan takımlar da Liverpool'u izledi. Çok fazla para harcamak değil, akıllı para harcamak önemli. Bir kulübün kurumsal datasını oluşturmak çok önemli. Bugün Liverpool'u diğer kulüplerden ayıran şey de veri analizidir."

Senol gunese besiktasa gelirken sampiyonlugu yoktu lafini da sadece fbliler soyler, gsli bile demez
Seneye fb bastirinca cikip aglamasin kimse

Çevrimdışı f_madida

Avci'nin konusmasi fena degildi. Analizi yapmis en azindan burasi iyi, taktik anlayisi gorselden sahaya yansitacagiz vs demesi guzel de, hangi futbolcularla yapmaya calisacak bunu orasi onemli. Iyi futbol iyi futbolcuyla oynanir, illa ki pahali olmasina gerek yok, ama kaliteli olmali.

Sen Quaresma'yla Lens'le hangi topu kapacaksin da tekrar hucuma cikacaksin. Iyi oyuncular gelmeli, ister kiralik opsiyonlu, ister bonservissiz olsun, yoksa bu takimi ileriye tasimak zor.

Lens-Quaresma-Larin-Roco-Mirin hatta Medel gidecek ki hem biraz bonservis gelsin hem de bunlardan acilan butceyle duzgun transferler yapabilsin klup, yoksa bunlar kalsin Avci bunlardan verim alir diyerek kendini kandirir Besiktaslilar.

Lens'e 1.5 veriyormus guya Vitesse, hic beklemeden gondersinler dogruysa.

Medel'e de 5 veriyorlarsa mukemmel, hatta mumkunse Roco'yu da paket halinde gondersinler kiralik vs de olur yaninda.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı mylife1903

Avci'nin konusmasi fena degildi. Analizi yapmis en azindan burasi iyi, taktik anlayisi gorselden sahaya yansitacagiz vs demesi guzel de, hangi futbolcularla yapmaya calisacak bunu orasi onemli. Iyi futbol iyi futbolcuyla oynanir, illa ki pahali olmasina gerek yok, ama kaliteli olmali.

Sen Quaresma'yla Lens'le hangi topu kapacaksin da tekrar hucuma cikacaksin. Iyi oyuncular gelmeli, ister kiralik opsiyonlu, ister bonservissiz olsun, yoksa bu takimi ileriye tasimak zor.

Lens-Quaresma-Larin-Roco-Mirin hatta Medel gidecek ki hem biraz bonservis gelsin hem de bunlardan acilan butceyle duzgun transferler yapabilsin klup, yoksa bunlar kalsin Avci bunlardan verim alir diyerek kendini kandirir Besiktaslilar.

Lens'e 1.5 veriyormus guya Vitesse, hic beklemeden gondersinler dogruysa.

Medel'e de 5 veriyorlarsa mukemmel, hatta mumkunse Roco'yu da paket halinde gondersinler kiralik vs de olur yaninda.
Adami dinlesinler ortak calissinlar kafi
Sonrasi yonetimlik is, paralari odesinler tff ile hakemlere mukayet olsunlar
Bir de azicik hafiza olsun

Çevrimdışı mrred

Ludogorets ile sözleşmesi biten sol bek oyuncusu Natanael'in menajeri birkaç gün önce İstanbul'a gelerek Beşiktaş kulüp yetkilileriyle buluştu ve transfer detaylarını konuştu.
Kaynak : Balkan Football
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ludogorets ile sözleşmesi biten sol bek oyuncusu Natanael'in menajeri birkaç gün önce İstanbul'a gelerek Beşiktaş kulüp yetkilileriyle buluştu ve transfer detaylarını konuştu.
Birisi boştaki iyi sol bekleri yazmış  :tabe:

Moreno, Natanael, Benito, Olsson, Stafylidis, Moubandje, Coentrao, Trauco, Durm, Büttner

Alınabilecek bonservisi elinde sol bek listesine bak. Bunlar varken gidip sadece menajer oyuncusu diye bonservisli oyuncu alırlarsa iyice rezil olurlar. (@KeremUyanik193)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Söylenilene göre bu oyuncu çok iyiymiş. Hücum yönü güçlü Başakşehir'deki  Caiçara'ya benziyormuş oyunu  :tabe: İnşallah gelir. Bonservisi olmaması ve Şampiyonlar Ligi deneyiminin (güçlü takımlara karşı iyi oynamış) olması olumlu  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi levitate

Söylenilene göre bu oyuncu çok iyiymiş. Hücum yönü güçlü Başakşehir'deki  Caiçara'ya benziyormuş oyunu  :tabe: İnşallah gelir. Bonservisi olmaması ve Şampiyonlar Ligi deneyiminin (güçlü takımlara karşı iyi oynamış) olması olumlu  :tabe:
fm profiline baktım kendisi küçük ama yüreği büyük :D

agresyon 16 cesaret 17 çalışkanlık 16 maşallah maşallah
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

fm profiline baktım kendisi küçük ama yüreği büyük :D

agresyon 16 cesaret 17 çalışkanlık 16 maşallah maşallah
Tam Abdullah Avcı'nın sevdiği oyuncu. Yalnız bu menajer haberiyse Konyaspor'a gidebilir. Bizden önce onlara yazmışlar  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mrred

1980' li yıllarda beşiktaş kendisi ile teknik direktörlük konusunda anlaşmak üzeredir.artık bütün pürüzler çözülmüş, iş imzalara kalmıştır.

ancak beşiktaş tercihi ile çevresinden tepki görmeye başlamıştır büyük usta. ve sonuçta istemeyerek de olsa vazgeçer beşiktaş' a gelmekten.

ama kendisi büyük bir insandır. anlaşmanın eşiğine gelmiş olduğu beşiktaş takımını bu kadar basit bir şekilde yüzüstü bırakmak, beşiktaş camiasını üzdüğü kadar kendisini de üzmüştür.

beşiktaş yönetimi ile irtibatını koparmamıştır hemen. "kusura bakmayın, size de vermiş olduğum sözleri tutamadım, ben gelemiyorum ama çok iyi bir ingiliz hoca daha var, gordon milne. isterseniz o gelsin takımınızın başına" der. beşiktaş yönetimi bu kibar teklifi düşünür önce ama sonuçta önerilen isim tanınmamış biriyken, referans olan kişi çok büyük bir isimdir. anlaşma için gerekli şartlar yerine getirilir ve gordon milne ile uzun bir serüvene başlanır.

büyük hoca türkiye' ye gelemez belki ama önermiş olduğu isim kendisinin yerine efsane olmuştur.

(Alıntı :Ekşisözlük)

Tarihin garip bir cilvesi Beşiktaşımızın yeni hocası işte bu adama hayran olduğunu söylüyor. Aslında bu hikayeyi bundan tam 3 yıl sonra bir de Sunay Akın'dan dinlersek daha mı güzel olur ? Belli mi olur Robsonın önerdiği milne ile altın çağına yaşayan beşiktaş, Robson'a hayran olan Avcı ile belki yine altın çağına yaşar!
The great gig in the sky

Çevrimdışı cursedofdragon

Moreno, Natanael, Benito, Olsson, Stafylidis, Moubandje, Coentrao, Trauco, Durm, Büttner

Alınabilecek bonservisi elinde sol bek listesine bak. Bunlar varken gidip sadece menajer oyuncusu diye bonservisli oyuncu alırlarsa iyice rezil olurlar. (@KeremUyanik193)

sağ bek'e de douglas.

Çevrimdışı Sinan23

Stafylidis iyiydi. Hoffenheim e gitmiş.

Çevrimiçi Kapkarakartal

Tam Abdullah Avcı'nın sevdiği oyuncu. Yalnız bu menajer haberiyse Konyaspor'a gidebilir. Bizden önce onlara yazmışlar  :tabe:

Trauco oldu o da olumlu.

Çevrimdışı f_madida

Kudryashov'u niye yazmamislar.. Adami gorduk, tas gibi top oynadi gecen sene, ligi de biliyor hem.

Neyse, bunlar da fena degil tabi ama yumusak topcu bek oyuncusu olarak iyi gitmiyor.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimiçi MUSTAFA_

sağ bek'e de douglas.
Taş gibi beklerimiz olur ama olacağını düşünmüyorum bunun  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı kyiv

Toplantıdan çok etkilendim. Fikret Orman kendine gelirse transferleri son saniyeye bırakmadan Abdullah Avcı'ya saha dışından da destek olursa ilkleri ve en az Şenol Güneşin ilk 2 sezonu kadar güzel şeyleri yaşayacağımız bir sezon olacaktır.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Toplantıdan çok etkilendim. Fikret Orman kendine gelirse transferleri son saniyeye bırakmadan Abdullah Avcı'ya saha dışından da destek olursa ilkleri ve en az Şenol Güneşin ilk 2 sezonu kadar güzel şeyleri yaşayacağımız bir sezon olacaktır.
En çok da Abdullah Avcı'nın transfer ve oyun planı konusundaki tavrı beni sevindirdi. Açıkça oyununda durup ayağına top isteyen futbolculara yer olmadığı ortaya çıktı  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Bu arada toplantıdaki gazeteciler kötü niyetli değildi. En azından sahaya yansımadı  :lol: Ben kesin son haftalardaki şampiyonluk kaybedilmesinden falan bahsedilir falan diye düşünüyordum fatih terimle alakalı soru sorarlar falan diye düşünüyordum ama sormadılar.

Çevrimiçi balkan-kartal

Canerden pek farki yok
Abartilacak birisi degil
besiktastan baskasini bilmeyiz

Çevrimdışı aras1903

Beşiktaşımızın Transfer Gündemi 10 Hazıran Dorukhan Juvantus istiyormuş Bence satılmamalı