2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 92 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2806322 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimiçi Necmi

Kamp önemli.
Biz hep söyleriz, hele bir kamp görsün diye.

Bak bunlar kamp görüp hepsi milli olmuş  :D  :biggrinking:

ben fazla büyütmeyin bu işi derim. Parayla kadın getirdiklerine inanmıyorum. Bir iki kız arkadaş edinmişlerdir, o kadar.
biz büyütmüyoruz zaten :D
bütün suç yunanlı kadınlarda :bandit:

Çevrimiçi MUSTAFA_

Başkanımız Fikret Orman’ın katılımıyla, Futbol Takımımızın yeni Teknik Direktörü Abdullah Avcı için gerçekleştirilecek olan imza töreni saat 15:00'da YouTube hesabımızdan canlı olarak yayınlanacaktır.

https://www.youtube.com/Besiktas

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Bekliyoruz çayımızı kahvemizi aldık  :lol:

Hay yapacakları işe. Neden yayınlamıyolar ?
Değiştiriyorum, yapacakları yayınına. Resmi hesabın yaptığı yayına bakar mısın hiç birşey anlaşılmıyor.
[ Son Düzenleme: 10 Haziran 2019, 15:08:12 Sir Alex Ferguson ]

Çevrimiçi MUSTAFA_

Hay yapacakları işe. Neden yayınlamıyolar ?
Değiştiriyorum, yapacakları yayınına. Resmi hesabın yaptığı yayına bakar mısın hiç birşey anlaşılmıyor.

Yayınlıyorlar ama ses ve görüntü çok kötü. Buradan izlemek daha mantıklı  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Abdullah Avcı: "Beni hayatta tutan 3 tane şey var: Dürüstlük, sadakat ve refah. Şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş Beşiktaş'a imza atmanın gururunu yaşıyorum. 2 şeyden taviz vermeyeceğim: Beşiktaş'ın mazisine layık bir duruş ve oynattığı oyunla taraftarının saygısını, rakip taraftarın gıpta ile baktığı bir takım hazırlama."

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Gazetecilerin sorduğu sorulara bak  :money: Özel olarak çalışıyorlar mı sorulara? Yazık...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi celiker1

Yeni sezondaki oyunu görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Hayatta Beşiktaş

Yalnız Abdullah avcının hırsı ve mutluluğu resmen yüzünden okunuyordu.  :lol:
Birde para konularını falan konuşmadık diyince Fikret Ormanın kahkahası ne kadar cimri bir başkan olduğunu kanıtıydı  :lol:

Çevrimiçi MUSTAFA_

Fikret Orman: "Çok istediğimiz bir imzayı atıyorum bugün. Çok arzu ederek ve çok mutlu olarak attığımız bir imza. Her şeyden evvel hayırlı olsun. Çok kıymetli Abdullah hocamıza da hayırlı olsun. Siyah beyaz size çok yakışmış. Başakşehir kulübüne, başta Göksel Gümüşdağ olmak üzere, çok teşekkür ediyorum. Çok sevdiğimiz bir kulüp, Beşiktaş'ın stadının olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunan bir kulüp. Stadın yapım aşamasında da Göksel başkanın desteğini aldık. Ligimizin değerini yükseltmek de işimizin bir parçası. Dünya apayrı bir yere gidiyor. 2024'ten itibaren Şampiyonlar Ligi'nde format değişecek gibi duruyor. Eski düzenle gittiğimiz sürece, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerimiz Moldova, Azerbaycan takımları olacak. Tottenham'la Ajax maç yaptı. İlk maç 1-0 galip, 2. maç 2-0 galipken yenilip Tottenham çıktı. Liverpool-Barcelona maçında da mucize oldu. Futbolda bunlar var. Hiç hakem tartışılmadı, futbol tartışıldı. Bizim buraya dönmemiz lazım. Ben elimden geldiği kadar bunun için alenen mücadele ettim. Şampiyon olduğumuz dönemde de aynısını yaptım. Zorlandığımız bir süreçti. Biz bir sayfa açtık, TFF de yeni bir sayfa açtı. İnşallah bunları bitireceklerini temenni ediyorum. Olmazsa, bütün kulüpler adına söylüyorum, Türkiye çekilmez bir lig haline gelebilir. Onun için herkes görevini yapacak. Ülkemizin gerçekleri var, Beşiktaş'ın gerçekleri var. Bütün sektörlere bakınca sıkıntı var mı? Var. Herkes bunu hayatında her gün yaşarken bize döndüğü zaman 'Beşiktaş'ta bütçe aşağı mı inecek?' oluyor. Biraz komik oluyor. Daha akılcı transferler yapacağız. Bu demek değildir ki Beşiktaş çok daralacak. Beşiktaş'ın 2 sene önceki kadrosuna Talisca, Cenk Tosun, Babel, Pepe var. O kadroyla gittik Sivas'ta yenildik. 80-90 milyon euroluk kadroyla, 8-9 milyon euroluk takımlara yenildik. Beşiktaş'tan para alan profesyoneller, o iş için bizimle beraber hareket ediyor. Onlar için en kolay şey, bir yere mazeret vermektir. Bütün sorunu götürüp hakeme refere edersiniz, onların işine gelir. Parayı isterken kimse hakem falan demiyor. Herkes işini iyi yapacak."

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı cursedofdragon

Yeni sezondaki oyunu görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

hocanın istediği oyuncuları alınsın fazla karışılmasın başarılı olur.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Fikret Orman:

"Çok istediğimiz bir imzayı atıyorum bugün. Hayırlı olsun tüm camiamıza. Hocama da hayırlı olsun. Siyah beyaz da size çok yakışmış hocam. Başakşehir Kulübü'ne ve Göksel Gümüşdağ'a çok teşekkür ediyorum. Stadımızın olmadığı dönemde bize büyük yardımda bulunmuşlardı. Kişisel de bir dostluğumuz var. Hocamla arzumuz, isteğimiz uzun senelerdir var ama hiçbir kişisel görüşmemiz olmadı. Hocanın kendi kararını vermesi için bekledik. Ahmet Ürkmezgil bizim yöneticimiz ve Abdullah Avcı ile bir abi kardeş ilişkileri var. Başakşehir ile yollarını ayırdıktan sonra hocayla görüştük ve kısa sürede mali konularda anlaştık. Dünyada devir değişti, teknoloji daha fazla devrede, dünyada birçok örnek var. Pep Guardiola, Jürgen Klopp'u görüyorsunuz, teknolojiden faydalanıyorlar, bilimsel çalışıyorlar. Türkiye'de de bunun açılımını Abdullah Avcı yaptı. Okan Buruk'u, Erol'u da beğeniyorum, onlar da Abdullah hocanın yardımcıları. Abdullah Avcı, milli takım hocasıyken kendisiyle birçok transferde istişare yapmıştık. Oğuzhan'ın, Kerim Frei'ın transferinde konuşmuştuk.Hocam kariyer itibariyle Şenol Hoca'yı takip ediyor. Şenol Güneş'in de Beşiktaş'a geldiğinde şampiyonluğu yoktu biliyorsunuz."

Abdullah Avcı:

"Zarif sözleri için Fikret Orman'a çok teşekkür ediyorum. Bu sıcak karşılama için Beşiktaş'a çok teşekkür ediyorum. Başakşehir'in her çalışanına tek tek teşekkür ediyorum. Sayın Göksel Gümüşdağ'a da minnetlerimi sunuyorum. Benim hayata tutan 3 şey var. Dürüstlük, sadakat ve vefa. Beşiktaş'a nice şampiyonlar yaratmak amacında ve isteğindeyim. Şerefli oynayan hakkıyla kazanan Beşiktaş'a da imza atmaktan dolayı gurur duyuyorum. İki şeyden hayatım boyunca taviz vermeyeceğimi düşünüyorum. Beşiktaş Kulübü'nün mazisine layık bir duruş ve kendi taraftarlarımızı memnun edecek ve rakip taraftarında da gıptayla bakacağı bir oyun. Milli Takım için de bir şeyler söylemek istiyorum. Fransa maçında oynanan oyun... Bu galibiyette hem Beşiktaş'tan hem de Başakşehir'den önemli sayıda oyuncuların olması bizim için çok önemli. Şenol hocama ve öğrencilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaş çok kaliteli oyuncu grubuna sahip. Scout ekibiyle konuştuk ve toplantı yaptık geçen hafta. Çalışmalarımız devam ediyor. Taraftar çok büyük bir güç, özellikle Beşiktaş taraftarı çok büyük bir güç! Bunu bizzat burada yaşayan biri olarak söylüyorum. Bu statta desibel rekoru kırıldı, umarım biz de oynatacağımız futbolla bu desibel rekorlarına bir yenisini daha ekleriz. Başakşehir ile 5 yıllık sözleşme imzalarken de dostluklar da vefa da önemlidir. Beşiktaş ile imzalarken de TEFE, TÜFE vs ben bunlardan anlamam. Beşiktaş ile sözleşme imzalamamda Galatasaray ile son hafta oynadığımız maçın bir etkisi yok! O gün Başakşehir ile Galatasaray yarıştı. Allah bana milli takım teknik direktörlüğü ve şimdi Beşiktaş teknik direktörlüğü nasip etti. O duyguyu büyük coşkuyla yaşıyorum. Bunun hakkını verebileceğimizi umuyorum. "

"Öncelikle teknik adam olarak sahanın içinde kalacağız. Bu oyunun sahanın içinde hep saf ve temiz bir oyun olarak hayal ettim ben. Bundan sonraki sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair de çok önemli deneyimler kazandım, özellikle milli takım dönemimde ve sonrasında. Güçlü olacağız. Çatışma değil, çözüm odaklı çalışacağız. Şu an itibariyle Gökhan Keskin ve Şenol Fidan görev tanımları farklı ama kulübün tarihinde önemli insanlar. Diğer ekiple biraz daha farklı olacak. Departmanlar olacak ve burada çalışacak isimler olacak. Oğuzhan'ın Arsenal'den Beşiktaş'a transferinde Başkana Fikret Orman'a fikrimi söylemiştim. Oğuzhan benim milli takıma aldığım bir oyuncuydu. Futbolcularla iletişim halindeyim. Oğuzhan'ın eksikleri var ama bunları konuşacağız. Eksiklerini düzeltip hem Beşiktaş'a hem Türk futboluna tekrardan kazandıracağız Oğuzhan'ı. Bütün amacımız Beşiktaş'ın coşkulu seyircisine rakip yarı alanda oynayan ama bununla birlikte oyunun iki yönünü de oynayan bir takım seyrettirmek. Kafamda bir oyun sistemi, oyuncu profili var. Sonuna kadar mücadele eden bir takım göreceğiz, seyircinin de itmesiyle beraber. Savunmada dar, hücumda geniş bir takım seyredeceksiniz. Bazen oyunun içince sistemler değişir elbette ama savunmada dar, hücumda geniş bir takım olacağı diyebilirim. Şu anda mevcut kadro üzerinden çalışıyoruz. Kulübümüzün ve bizim transfer çalışmalarımız var. Tespit ettiğimiz yerler üzerinden yönetime rapor sunacağız. Benim heyecanlandıran yetenekli bir oyuncu grubumuz var. Beşiktaş'ın kaptırdığı topu rakipten geri alma süresi deplasmanda 14, evinde 10 saniye. Bunu taraftarın da desteğiyle 7 saniye ve altına çekmek istiyoruz. Beşiktaş'ın rekorlarını yukarıya çekmek istiyoruz. Bu konuda Beşiktaş taraftarının desteğine ihtiyacımız var. Benim bir idolüm yok. Ama geçen gün bir Boby Robson belgeselini izledim ve çok doğru bir örnek diyebilirim. Tabi biz ne yapıyoruz, yurt dışında neler yapıyoruz diye incelemeler yapıyoruz. Bunun için yardımcılarımızı yurt dışına gönderiyoruz. Liverpool, Şampiyonlar Ligi'ni kazandı! Liverpool'dan daha fazla para harcayan takımlar da Liverpool'u izledi. Çok fazla para harcamak değil, akıllı para harcamak önemli. Bir kulübün kurumsal datasını oluşturmak çok önemli. Bugün Liverpool'u diğer kulüplerden ayıran şey de veri analizidir."
[ Son Düzenleme: 10 Haziran 2019, 16:01:19 Osvaldonun Saçı ]

Gazetecilerin sorduğu sorulara bak  :money: Özel olarak çalışıyorlar mı sorulara? Yazık...

valla ya biride sormadı hocam  hangi bölgelere transfer düşünüyorsunuz.

takımda düşünmediğiniz oyuncular kimler.

vs diye.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Avcı: "Oyun planına, organizasyona uygun oyuncu profilleri üzerinden transfer çalışmalarımız devam ediyor. Bunu yönetime sunup, süreci aynı şekilde takip edeceğiz. Taraftar çok büyük güç, özellikle Beşiktaş taraftarıyla bunu net bir şekilde yaşayıp görmüş biriyim. Desibel rekorları kırıldı burada. Umarım aynı şekilde bizim oynatacağımız oyunla, onların coşkusuyla beraber, taraftarın da oyuna çok önemli katkısı olacaktır. Allah bana milli takım teknik direktörlüğü ve şimdi Beşiktaş teknik direktörlüğü nasip etti. O duyguyu büyük coşkuyla yaşıyorum. Bunun hakkını verebileceğimizi umuyorum. Oğuzhan, benim milli takıma aldığım oyuncuydu. O dönem Arsenal'dan Beşiktaş'a transferiyle alakalı fikirlerimi söylemiştim. Yetenekli, eksikleri var. Bunları konuşacağız. Güçsüz taraflarıyla ilgili çalışmalar yapıp Oğuzhan'ı hem Beşiktaş'a hem milli takıma kazandıracağız. Coşkulu, istediğini saha içinde alan, seyircisinin de desteğiyle birlikte sonuna kadar mücadele eden bir Beşiktaş takımı göreceğiz. İdol olarak gördüğüm bir teknik direktör olmadı. Geçen Bobby Robson'ın belgeselini izledim, benzer şeylerimiz çok fazla var. Doğru rol model, doğru örnek. Bugünkü teknolojide, antrenör profilinde, ekibi yurt dışına gönderip araştırmalar yaptırıyorum. Beşiktaş'ın hedefinin, her şeyin sonuna kadar olduğunu söyledim. Başakşehir'in Avrupa serüvenini şöyle adlandırabiliriz: 5 senelik kulüp, 5 senedir Avrupa kupalarına oynuyor. Bu kültürü oluşturmadan başarılı olmak kolay değil. Beşiktaş tarihini, geçmişini inkar edemeyiz. Beşiktaş'ın yarıştığı her kulvarda hedefi, sonuna kadar gitmektir. Dünya futboluna şuradan bakmak lazım: Liverpool, Avrupa'nın en büyük kupasını aldı. Liverpool'dan çok daha fazla para harcayan kulüpler, onların kupa kaldırmasını izledi. Büyük para değil, akıllı para harcamak lazım. Sistem, oyuncuyu daha değerli hale getirir. 'Çok para verdin, o oyuncu seni alacak götürecek' değil. Liverpool'u diğer kulüplerden ayıran şey, analizleridir. Akıllı para, çok daha değerli."

Beşiktaş Tarihi
★★★

vs diye.
Bu toplara girmek istemedi, biri buna yakın birşey sordu aslında. Ama Fikret Orman uyardı fazla bilgi vermeyin diye. Çünkü atıyorum 8 numara istiyoruz dese nede olsa siz almak zorundasın falan diye bonservis fiyatı yükselebilirdi diye düşündü. Takımda düşünmediğiniz oyuncuları da sordular aslında kampta deniyecek misiniz falan diye ama o soruya da kem küm yaptı diyebiliriz.

Çevrimiçi MUSTAFA_

vs diye.
Sorulan düzgün sorular da vardı ama başkan araya girip cevap verdirmedi. Transfer konusunda da planlarımızı belli etme dedi hocaya  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mrred

Toplantı gayet güzeldi . Muhabirler beklediğimden daha iyi sorular sordu. Özellikle sistem ve oyunu planı ile alakalı en az 5 soru soruldu bence gayet doyurucuydu. Aklımda kalanlar
-Topu geri kazanma süremize hoca çok odaklanmış
-İç saha oyununda taraftarın itici gücüne çok güveniyor
-Oyuncuların zevk alacağı bir oyun planı yaratmaya çalışacak
-Sisteme dayalı bir oyunun oyuncuyu değerli kıldığını biliyor
-Pahalı transfer yapılmasına üstü kapalı da olsa akılsızlık olarak görüyor
-Veri analizine çok önem veriyor.
-Temposu yüksek coşkulu bir takım istiyor
-Sistemde oyuncuya verilen rolünü önemini biliyor. Oyunculara verilecek rollerin dağıtılmasında veriye önem veriyor.
[ Son Düzenleme: 10 Haziran 2019, 16:01:17 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yeni oyun planımız  :)

Abdullah Avcı: "Savunmada dar, hücumda geniş bir Beşiktaş izleyeceksiniz"

Beşiktaş Tarihi
★★★

-Pahalı transfer yapılmasına üstü kapalı da olsa akılsızlık olarak görüyor
-Temposu yüksek coşkulu bir takım istiyor

Pahalı transferler hakkında bence öyle bir şey demedi. Sadece başarılı olmak için illa pahalı transferler yapılmasına gerek yok dedi ucuza da iyi oyuncular bulup transfer edilebilir anlamında söyledi. Yani orda sadece parası olan başarabilir yada en çok para varsa en iyi kadro ondadır diye birşey yok anlamında söyledi. Bu biraz da bizi motive edebilmek için çünkü bizde para olsa ucuz değil en iyisini en kalitelisini parası ne olursa olsun alırdı hoca da.

Temposu yüksekten ziyade daha çok oyunu iki yönlü oynayabilen gümbür gümbür değilde daha dengeli bir takım yaratacağım dedi bence.

Çevrimiçi celiker1

Başkanımızın"iki senedir en çok puanı ilk ilk yarılarda kaybettik"açıklamasından sonra ljjajic son gün geldi,transferlerinizi kampa yetiştirecek misiniz?Sorusununda sorulmasini beklerdim.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı mrred

Pahalı transferler hakkında bence öyle bir şey demedi. Sadece başarılı olmak için illa pahalı transferler yapılmasına gerek yok dedi ucuza da iyi oyuncular bulup transfer edilebilir anlamında söyledi. Yani orda sadece parası olan başarabilir yada en çok para varsa en iyi kadro ondadır diye birşey yok anlamında söyledi. Bu biraz da bizi motive edebilmek için çünkü bizde para olsa ucuz değil en iyisini en kalitelisini parası ne olursa olsun alırdı hoca da.

Temposu yüksekten ziyade daha çok oyunu iki yönlü oynayabilen gümbür gümbür değilde daha dengeli bir takım yaratacağım dedi bence.
Evet bu bakış açısı da mantıklı. Dediğin doğru olabilir :)
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Başkanın ve hocanın saha içinde kalmakla ilgili gösterdiği gerekçeler gayet makul.
Her maçtan sonra hakeme federasyona bahane bulursak hele ki bunu başkanın ağzından yaparsak futbolcular gerçekten de ipe un serebilirler. Onun yerine bunu ya taraftar yapacak ya da başkan el altından devamlı lobi yapacak
The great gig in the sky

Yeni oyun planımız  :)

Abdullah Avcı: "Savunmada dar, hücumda geniş bir Beşiktaş izleyeceksiniz"

çok adamla hücum dedi bide galiba yanlış duymadıysam  :bandit:

Başkanın ve hocanın saha içinde kalmakla ilgili gösterdiği gerekçeler gayet makul.
Her maçtan sonra hakeme federasyona bahane bulursak hele ki bunu başkanın ağzından yaparsak futbolcular gerçekten de ipe un serebilirler. Onun yerine bunu ya taraftar yapacak ya da başkan el altından devamlı lobi yapacak

medya önünde yapmazsan olmaz takım hoca yine güçlü oyun sergilesinde taraftar da arkasında duracak camianın başkan kazandığı maçtan sonra bile çıkıp açıklama yapıcak anca öyle olur o iş.

Ethem sancağı filan da devreye soksun.

Baykuşa veda 👋⁣

Abdullah Avcı yoluna Kartal ile devam ediyor...⁣