Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 168 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2728506 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı yoruk

Orta sahamız dün çok boşaldı.Ama bunda hoca değil oyuncuların maç başından beri maç içinde olmaması vardı.Rakip de çok ters gelince..Zaten bu tür rakipler hep bizim Türk takımlara sıkıntı çıkarmıştır.Biz 2 çeyrek final görünce 2 galibiyet görünce ülke olarak bir yerimiz kalkıyor malesef.2 yıl sonra yine Türk takımlarımız buralarda tekleyecek,elenecekler.Kafa değişmedikçe hep böyle olacak.

Neyse..

Hoca'nın hatasından çok kadro yapısının daha da bozuk olması düne neden oldu.Zaten 1.5 senedir yapımız bozuk bir de Talisca gitti belki bu gidiş bizi takım olarak ileriye götürecek elbet ama gerekli transferler yapılırsa ileri götürür.Hem takım olarak hem bireysel olarak TAlisca bir ağırlık idi bize ,oyun anlamında diyorum skor değil.Ama gerekenler yapılmazsa bayağı bir düşeriz 4.değil 5.oluruz artık.Çok kadro yapımız çok bozuk.

Atiba yoktu hazır değil.Hoca hazır olmayanı oynatmıyor bazıları bunu halen görmüyor.Töre sakatlanırsa bir daha yaşamı biter.Hoca kaç  kere dedi Töre'yi hep oynatamam diye.Eğer hoca bazılarının dediği gibi art niyetli olsa Q7 ile hemen başlamaya devam eder,Enzo daha oturur,Love forma almaya devam eder.

Vida gidici olduğu için gitme ihtimali olduğu için oynamıyor,Negredo da öyle.Hoca yine adaletli davranıyor ki dün Negredo girdi.
Atiba-Töre belli ki hazır değiller.

Eldekiler bunlar.Orkan -Doğukan falan geçtim zaten.Orkan'ı anladım da Doğukan da olmayacak sanki ? Oysa Orkan çalışsa gelişse şu takımda nasıl oynamasın ?

Hoca 2 yıldır sağ bek diyor.3 yıldır stoper diyor.Ki sonunda 2 yıl önce Tosic'i oraya çekti"iyi ki de yaptı " 1 yıldır gol atan adam diyor.Bu sene de bu sorunlar devam ediyor.İlave olarak da 2 stoper 1 kaleci 2 orta saha eklendi bunlara.Yani bu koşullarda hoca en az sorumlu olan.Hataları var elbet yok demiyoruz.

Sözün özü , kaleci çok para etmeyecek biri gelsin yeter.Sağ bek hırçın koşan yıpratan biri gelsin o da yeter.Love gitsin Negredo kalsın o da yeter.Şu Belçika'lı vatandaş gelsin o da yeter.Ama sağlam cuk oturacak bir orta saha gelmeli arkadaş ! Kıyılsın paraya ! O adam gelmezse sezon bitmez biz biteriz.Bıktım yarım yamalak adamlardan.Yok 6,5 yok 8.5 yok 9.5 yeter yaw  :evillol: Medel bile kaç numara nerede tam oynar belli değil ya ? Onun bile yapamadığı şeyler var ,yetersiz kalıyor ki Atiba'yı arıyoruz.Ozi kaç belli değil.Forvetimiz var gol atmıyor pas veriyor. :evillol: Talisca vardı nerede oynadığı belli olmayan buçukluk olarak "neyse ki kurtulduk"

Tam bir orta saha geldiğinde çevresindekilerin de performansı yükselecek bu da yeterli olacaktır zaten.

Çevrimdışı abdusta

Üzülüyorum,
Herkes Tolga,Roco,negredo,Larine laf çakıyor
Beşiktaş ta "Persona Non Grata" ilan ediyor.
Oynadıgımız her 2 LASK maçında adamlar orta sahada çogalıp her topa 2-3 kişi basıyordu ve çok dinamikti.
sonuç olarak biz oyunu Orta bölümde kaybettik
MEDEL tek başına TOLGAY ve OGUZHAN presde savunmada yok
hucumda hiç yok ,ikinci yarı bu bölgeye gelen BABEL de kayıp

Önce bu bölgede topu tutmalıydık.keza bence yenilen 2 goldede hata orta sahadaki bu zaafdan başladı.

Saygılar

Çevrimiçi Nartallo

Kadro yapılanması plansız olan,  yaş ortalaması yüksek, her sene en iyi adamlarını kaybedip gittikçe zayıflayan kadroyu lig, kupa, avrupa her sene zirvede tutan adam Şenol Hoca.

Bunu başka yapabilecek yerli yabancı hoca yok.

Hıncalından altaylısına, meriçine, ermanından demirkoluna, air ismaile hepsi Şenol Hocanın altını kazmak için çalışıyor.

Bir umudumuz varsa sebebi Şenol Hoca.
[ Son Düzenleme: 17 Ağustos 2018, 11:43:00 Nartallo ]

Çevrimdışı abdusta

Gunaydın

macı izleyemeyenler veya posizyonları tekrar izlemek için maçın özetinin linkini veriyorum.

saygılar

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Beni en çok rahatsız eden şey kim nerede oynuyor belli değil.. Bir değişiklik yapiyor hoca kaleci hariç herkes başka pozisyona geçiyor. 2 senedir böyle..
Neyse herkes zaten söylenecek şeyleri fazlasıyla söylemiş ben de olumlu taraftan bakayım.. Bazen böyle anlar hikayelere anlam katar.. Eğer doğru hamleleri yaparsak 2 kulvarda da başarı gelince bu günleri gülerek hatırlarız.

Çevrimiçi murat

Şu takımın en büyük eksiği sağlam iki 8 numara.gol atan attıran oyunu kuran cinsinden.larin negredo veya gomez farketmez topu getiremezsen nasıl gol atarsın.lirin negredo 10 gomez en fazla 15 atar.önce iki tane iyi ortasaha.

Çevrimdışı cursedofdragon

pektemeğin 10 yılda yapamadığını 2 dk da yapan adam pepe.

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Pepe nin gole katkısı muazzam
Adeta bir forvet gibi turu getiren golü kovalayıp dıurdu
Roco Pepe gibi bir oyuncudan faydalanacaktır

Çevrimdışı mylife1903

Beni en çok rahatsız eden şey kim nerede oynuyor belli değil.. Bir değişiklik yapiyor hoca kaleci hariç herkes başka pozisyona geçiyor. 2 senedir böyle..
Neyse herkes zaten söylenecek şeyleri fazlasıyla söylemiş ben de olumlu taraftan bakayım.. Bazen böyle anlar hikayelere anlam katar.. Eğer doğru hamleleri yaparsak 2 kulvarda da başarı gelince bu günleri gülerek hatırlarız.
Ortaya bi corba taktigi
Gecen sene basladi bu sacmalik. Bucuklu oyunculardan kaynaklanoyor

Çevrimdışı sozkul

Şu takımın en büyük eksiği sağlam iki 8 numara.gol atan attıran oyunu kuran cinsinden.larin negredo veya gomez farketmez topu getiremezsen nasıl gol atarsın.lirin negredo 10 gomez en fazla 15 atar.önce iki tane iyi ortasaha.

Tolgay ve Oğuzhan birlikteliği ikisinide yok ediyor. Şenol hocanın oyun tarzıda bu yokoluşu destekliyor.
Zaten forvet arkası oynamaktan korkuyor Oğuzhan.  Necip'i stoperde harcıyoruz son iki yıl şampiyonlar liginde orta sahada yaptığı katkıyı görmezden geliyoruz.
Tolgay rol paylaşımı yapamıyor, ortada tek olursa iyi oynayabiliyor.
Dün orta saha Medel-Necip olsa önlerinde Oğuzhan oyun çok farklı olabilirdi.

Çevrimdışı mylife1903

6-8-10 falan anlamam abi ben
Naygolan vida hamsik oynayacan iste
Nasil?
Aslinda turklerden de kurabiliriz ortasaka
Mesut emrecan ilkay
Nasil abi?

Çevrimdışı mylife1903

pektemeğin 10 yılda yapamadığını 2 dk da yapan adam pepe.

Ofsaytteki kim babel mi

Çevrimdışı mylife1903

Pepe nin gole katkısı muazzam
Adeta bir forvet gibi turu getiren golü kovalayıp dıurdu
Roco Pepe gibi bir oyuncudan faydalanacaktır
Gomezle cenk atmisti benzer gol

Çevrimdışı mylife1903

Tolgay ve Oğuzhan birlikteliği ikisinide yok ediyor. Şenol hocanın oyun tarzıda bu yokoluşu destekliyor.
Zaten forvet arkası oynamaktan korkuyor Oğuzhan.  Necip'i stoperde harcıyoruz son iki yıl şampiyonlar liginde orta sahada yaptığı katkıyı görmezden geliyoruz.
Tolgay rol paylaşımı yapamıyor, ortada tek olursa iyi oynayabiliyor.
Dün orta saha Medel-Necip olsa önlerinde Oğuzhan oyun çok farklı olabilirdi.
2 hafta sonra medel atiba oynar
Onlerinde de kagava
Biz de ozzi ile tolgayin parasini konusuruz

Çevrimiçi balkan-kartal

besiktastan baskasini bilmeyiz

Çevrimdışı sozkul

Çevrimdışı mylife1903

Çevrimdışı cursedofdragon

2 hafta sonra medel atiba oynar
Onlerinde de kagava
Biz de ozzi ile tolgayin parasini konusuruz

kagawa gelip oynucaksa ben toli ile ozzy'nin maaşını konuşmaya razıyım :D

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

atiba dos mevkisinde bana göre hâlâ en iyi oyuncumuz. medel iyi, hırslı ve mevkisine göre teknik ama bana göre atiba 1 adım daha önde..

Çevrimdışı mrred

Bu GS neden 3 aydır bize yalakalık yapıyor bence bu işte bir iş var ? Sanırım Ali Koç Fikret Orman yakınlığından tırsıyorlar . Acaba aralarında gizli bir anlaşma olabilir mi ? Bu GS'yi her alanda köşeye sıkıştırma anlaşması ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı EagleForce

Bu GS neden 3 aydır bize yalakalık yapıyor bence bu işte bir iş var ? Sanırım Ali Koç Fikret Orman yakınlığından tırsıyorlar . Acaba aralarında gizli bir anlaşma olabilir mi ? Bu GS'yi her alanda köşeye sıkıştırma anlaşması ?

Vardir birsey. En isini bilen, her ortama ayak uyduran onlar. 20 yildir GS batacak denir, UEFA'dan bile ceza almadi adamlar biz korkumuzdan iki kurus fazla harcayamiyoruz.

Çevrimdışı ozankarakoc

Talisca 10 numara değildi ve takımda golcü yoktu... Bütün dengeleri Gomez'le Sosa'nın gitmesi bozdu. Gomez'in yerine onun tipinde bir golcü, Sosa'nın yerine onun tipinde bir 10 numara alınsaydı, o yapı iyi kötü korunmuş olsaydı, bu 'kim nerede oynuyor belli değil' krizini yaşamayacaktık.

Ayrıca Adriano varken Caner'i almak da tuhaf bir hamleydi. Caner çok çalışıyor, zaman zaman kilidi açacak işler yapıyor, ama oturmuş sistemi olan takıma monte edilmesi çok zor bir adam. Bek desen değil, açık desen değil... Arkasına Adriano'yu koysan olmuyor, önüne Babel'i koysan olmuyor...

Ön liberoya gelince; Atiba-Medel ikilisi bambaşka bir ikili, Oğuzhan-Tolgay ikilisi bambaşka bir ikili... Yaptığın tercihe göre takımın kimyasını tümüyle değiştiriyorsun. Atiba ve Medel varken, dönüp arkana bakmana gerek yok. Onlar hallederler. Biri hata yapsa öbürü telafi eder. Fizik olarak güçlüler, kimse yıkamıyor. Ama Oğuzhan ve Tolgay varsa hep temkinli olman lazım. Biri topa basar düşer, öbürünün ayağı çime takılır, diğerine hafif omuz atarsın dört takla atar...

Yani her şey dönüp dolaşıp 'spontane kadro planlaması' olayına geliyor...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ozankarakoc

atiba dos mevkisinde bana göre hâlâ en iyi oyuncumuz. medel iyi, hırslı ve mevkisine göre teknik ama bana göre atiba 1 adım daha önde..

-------------- Tolga

GG ---- Pepe ---- Roco ---- Adriano

---------- Medel --- Atiba

Quaresma - Malesef Oğuzhan - Babel (Caner)

--------- Malesef Negredo
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Egos

Talisca 10 numara değildi ve takımda golcü yoktu... Bütün dengeleri Gomez'le Sosa'nın gitmesi bozdu. Gomez'in yerine onun tipinde bir golcü, Sosa'nın yerine onun tipinde bir 10 numara alınsaydı, o yapı iyi kötü korunmuş olsaydı, bu 'kim nerede oynuyor belli değil' krizini yaşamayacaktık.

Ayrıca Adriano varken Caner'i almak da tuhaf bir hamleydi. Caner çok çalışıyor, zaman zaman kilidi açacak işler yapıyor, ama oturmuş sistemi olan takıma monte edilmesi çok zor bir adam. Bek desen değil, açık desen değil... Arkasına Adriano'yu koysan olmuyor, önüne Babel'i koysan olmuyor...

Ön liberoya gelince; Atiba-Medel ikilisi bambaşka bir ikili, Oğuzhan-Tolgay ikilisi bambaşka bir ikili... Yaptığın tercihe göre takımın kimyasını tümüyle değiştiriyorsun. Atiba ve Medel varken, dönüp arkana bakmana gerek yok. Onlar hallederler. Biri hata yapsa öbürü telafi eder. Fizik olarak güçlüler, kimse yıkamıyor. Ama Oğuzhan ve Tolgay varsa hep temkinli olman lazım. Biri topa basar düşer, öbürünün ayağı çime takılır, diğerine hafif omuz atarsın dört takla atar...

Yani her şey dönüp dolaşıp 'spontane kadro planlaması' olayına geliyor...

ben de aynı şeyi düşünüyorum. belki "spontane kadro planlaması" demek haksızlık olur, ama en azından "çok iyi spontane taklidi yapan kadro planlaması" olduğu kesin.

atiba-medel önlerinde yaratıcı bir oyuncu ile ağırlıkla deplasmanda, medel-oğuzhan da yine aynı şartla içerideki maçlarda işimizi görür. atiba'nın 2 haftada 90-120 dakika civarı oynaması kafi.