Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2742580 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı worns

Yönetimin biraz aklı varsa Quaresma'nın alacağını ödeyip kontratını fesh eder. Yoksa 2 hafta sonra direk 11 çıkıp takım bütünlüğündeki olası bir toparlanmanın ilk iç engeli olacaktır kendisi. Lens'in yetersiz olması sorun değil. En azından savunmaya dönmeye çalışıyor. Temposu yerinde. Oynadıkça daha yaratıcı işler yapma ihtimali de mevcut. Quaresma zaten zar zor sahaya yayılabilen bir takım için büyük problem. 15-16'da kaldırılabiliyordu. 16-17'de epey işe yarıyordu ama onlar başka takımlardı ve oyuncunun rolü-algısı farklıydı.

Atiba'nın zaman zaman oyundan düşmesine çok takılmamak lazım. Yaşı gereği bunlar olası ama alternatifi yok. Atiba'nın yerine Medel oynasa takım bugün ilk yarıda uzun süre durduğu kadar bütün duramazdı. 1-0'dan önce gol yeme ihtimalimiz de fazlaydı keza Antalya'nın da savunma arkasına sarkabilecek oyuncuları vardı. Ligin kötülerinden Akhisar'ın bulduğu pozisyonları hatırlayın. Adriano'da aynı şekilde. Bunlar sezon sonuna kadar bir biçimde kullanılmalı. Caner mümkünse hiç, Medel orta sahaya son 30 dakika dingin bir fizikle kullanılabilir. Ayrıca rotasyona 3. stoper olarak da yazılabilir. Normalde savunmada kullanılmasının takımın geriden çıkışlarını geliştireceğini düşünüyordum ama Mirin'i beğeniyorum artık ona da pek gerek yok.

Hocaya rağmen ne olacaksa olacak. Kadro çoğunun iddiasının aksine iyi. Aşırı bir dinamitleme durumu olmazsa en azından oluşabilecek efektif yapının önünü önceki sezonlarda olduğu gibi açarsa 2. olmak için önemli bir şans var. Böyle bir sezonda da kulüp adına pozitif olur 2.lik.

Çevrimdışı Librarius

Önümüzdeki 3 maç bursa malatya ve fenerbahçe
Kart sınırında olanlar dorukhan adem medel necip
bi operasyon çekmeseler bari. derbiye tam kadro çıkamıyoruz ne zamandır.
malatya maçı da kolay geçmeyecektir.
keske adem yada dorukhandan biri bu hafta temizleseydi.

Operasyon cekeceklerinden adim gibi eminim. Ligin 2. yarısından itibaren 3 maçın hakeminin performanslarına bak anlarsın. Gecen hafta Burak'a ve bu hafta Vida'ya verilen sarılara bakarsan zaten belli. Su ligde hiçbir takıma Beşiktaş kadar kolay sari cikmiyor. Bunun icin sosyal medyada bir calışma şart yoksa Dorukhan ve Adem kesin FB maçına cezalı olur. Alper Ulusoy Konya macinda Taslica'yi skandal bir kararla FB macinda cezalı duruma düşürmüştü gecen sezon, bu sezon yine FB macindan once Medel'i Halil Umut Meler komik 2 sari kartla oyundan atmisti.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı worns

Larin aslında devre arası epey sıkı çalışmış fiziksel durumu oldukça parlak. Sezon başına göre iyi. Girdiği her maçta efekt yaratıyor. Güçlü de bir oyuncu marke edilmesi zor. Ama işte adamda çok büyük teknik yetersizlik ve altyapı eksikliği var. Bizim seviyenin santraforu olması çok zor bu saatten sonra. Ama yine de geliştirdi kendini. Anadolu takımlarında falan çok rahat birinci santrafor olur seviyeye geldi.

Çevrimiçi mellfred

Layic Burak kagawa

Oğuzhan atiba dorukhan

Adriano vida mirin Gökhan

Naçizane görüşüm olabilecek en iyi dizilim bu.
Beklere fazla iş düşecek
sakatlık ceza durumunda Gökhan yerine lens ilk düşünülecek olmalı
iyi geceler
Hıcümda dizilim

Layic Burak kagawa

Adriano Oğuzhan dorukhan gökhan

Vida atiba mirin

Halini alır

Atiba zaten ofansta zayıf şutu yok golü mucizelere bağlı (dün geceki gibi)
Defans ve 2. Bölgede takılsın
Layic kagawa ve doeukhan gol yapabilecek ayaklar hatta adri ve Gökhan keza
Lens öne geçtiğimiz sıralarda orta sahada ilk düşen yerine kullanılabilir (kuvvetle muhtemel Oğuzhan)
O zaman dizilim yine klasik oynunuz
4-2-3-1’e döner
Layic lens kanat, kagawa 10 numara

Çevrimdışı Orhan_

45-65. Dakika arasındaki baskıyı neden kıramadık biri anlatsın.
Biran Barca ile oynuyoruz sandık valla. Daha başak ile gs ile oynamadık .  :akuma:

Bu problemi 2 senedir yazıyorum. Kendimce fikirlerim bile var. Önemli olan hocanın ne düşündüğü diyeceğim de bir şey düşünmediğinden eminim. Alternatif durumu yazarsam beni burada 2 saniye barındırmazlar (:

Kısaca, 50 senesini futbola vermiş birisi bu problemi analiz edip çözüm üretemiyorsa geçen 50 seneye dönüp bir bakmalı.

Çevrimdışı cursedofdragon

Ilker Yagcigolu oğlu denen herif tam bir Besiktas dusmani. Oyle boyle degil. Herif FB'li ve programda GS'ye yağ yapıyor ama Beşiktaş'a geldi mi kin kusuyor. Bunun sebebi de sanırım Azizci ve Aykut'cu olmasinda gizli. Aziz babasını biz madara ettik 2015-2016 sezonunda şampiyon olarak.

Bu arada aspordaki program açık açık Besiktas dusmanligi yapıyor. GS macindan sonra herifler Fernando'un kirmizidan yirttigi pozisyona sari cikmasini eleştirdi. Ağır bir kartmış. Yok efendim Alanya'nin attigi gol uzatma bittikten 20 saniye sonra gelmis, Alanya'li oyuncular kendilerini hep yere atmış. Sonra ordan biri "GS'nin attigi golden once verilen faul faul degil diyorlar" deyince Serkan korkmaz "hic animasayamadim o pozisyonu" diyor.  :D  Ovecek birşey bulamadılar bu sefer GS'nin Genc oyuncusu Yunus'u parlatma bölümüne geçip 15 dakika çocuğun "cok iyi bosa" kactigini konustular.

Besiktas macindan sonra Serkan direk Antalya'nin berbatligindan, Boffin'in hatalı yedigi gollerden konusarak başladı. Onu gectim komik bir penaltı pozisyonunda "pozisyon gri" dediler. :) GS'nin genc oyuncusunu bosa kaçmayı biliyor diye 15 dakika övenler Dorukhan'i es gecti. Herifler gercekten isini iyi yapıyor bu anlamda. GS macinda hakem GS'ye en az 3 sari kart vermedi ama mac sonunda GS hakem mağduru ilan edildi.

Boffinin yediği hangi gol hatalıymış ?

1 tane penaltıdan yedi.İlk penaltıyı tuttu.
1 tane dorukhan attı karşı karşıya onuda tutuyormuş nerdeyse ayağına çarpmış.
1 tane atiba attı.Ljajic ölü yaprak vuruşu yaptı topu sektirdi kaleci kestiremez kolay kolay orda takım arkadaşlarının suçu var bizim oyuncuları takip etmedi.
1 tane salih kendi kalesine güzel bir gol attı.
Kagawanın attığı ilk gol önündeki oyuncunu bacak arasından kaleci onu göremez.Yakın köşeye attı.
Kagawanın attığı 2.ci gol de hem tam kalecinin önünde sektirdi hemde o da ölü yaprak vuruşuydu.

A spor kanalında ki ler tabi ne bilsin ölü yaprak vuruşunu.

Kagawanın attığı 2.ci gol tribün çekimi.

Çevrimiçi Necmi

lens ite kaka topla hücuma çıkıyor o sırada 3 oyuncu fırlıyor bu atağa çıkn quaresma olsa çıkan oyuncu göremezdik
ceza sahasında sürekli en az 3 oyuncuyla hamle yaptık quaresma olduğunda oyuncular ceza sahasına girmiyor
artık bıkmışlar nasılsa o top kendilerine gelmeyecek diye hamle yapmıyorlar işde Beşiktaşın sorunu bu.

hiç kimse quaresma egosu tatmin etmek istemiyor. bütün takımı psikolojik olarak tüketmiş bir oyuncudan
bahsediyoruz.
düşünün iki frikik golü bulduk quaresma oynasa bulabilirmiydik lense laf ediyor arkadaşlar maçı iyi izlesinler
içeri attığı deparlarla savunmayı nasıl dağıtıyor bir kanat oyuncusu illaki gol atmak zorunda değil diğer hücum oyuncularını
rahatlatacak üzerlerindeki baskıyı alacak haraketler bir başkasına gol attırır. lens bunu yapıyor

basit oynuyor quresma ne yapıyor topu alacak karşısına iki kişinin gelmesini bekleyecek topu bir sağa bir sola çekecek

o sırada kaptıracak sinirlenip tekmeyi basacak. yada topu dışa çekip dağa taşa orta açıp atağı bitirecek.
lens bütün hücum oyuncularını oyuna sokacak oyunu oynuyor.
hatta kagawa nın attığı goldede soldan içe kaçıp saunmayı bozan o

Çevrimiçi ferdi1903

lens ite kaka topla hücuma çıkıyor o sırada 3 oyuncu fırlıyor bu atağa çıkn quaresma olsa çıkan oyuncu göremezdik
ceza sahasında sürekli en az 3 oyuncuyla hamle yaptık quaresma olduğunda oyuncular ceza sahasına girmiyor
artık bıkmışlar nasılsa o top kendilerine gelmeyecek diye hamle yapmıyorlar işde Beşiktaşın sorunu bu.

hiç kimse quaresma egosu tatmin etmek istemiyor. bütün takımı psikolojik olarak tüketmiş bir oyuncudan
bahsediyoruz.
düşünün iki frikik golü bulduk quaresma oynasa bulabilirmiydik lense laf ediyor arkadaşlar maçı iyi izlesinler
içeri attığı deparlarla savunmayı nasıl dağıtıyor bir kanat oyuncusu illaki gol atmak zorunda değil diğer hücum oyuncularını
rahatlatacak üzerlerindeki baskıyı alacak haraketler bir başkasına gol attırır. lens bunu yapıyor

basit oynuyor quresma ne yapıyor topu alacak karşısına iki kişinin gelmesini bekleyecek topu bir sağa bir sola çekecek

o sırada kaptıracak sinirlenip tekmeyi basacak. yada topu dışa çekip dağa taşa orta açıp atağı bitirecek.
lens bütün hücum oyuncularını oyuna sokacak oyunu oynuyor.
hatta kagawa nın attığı goldede soldan içe kaçıp saunmayı bozan o
Kim ne derse desin lens, adem ve dorukhan günün en iyileriydi

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Dünkü maçta yine kontra atak nasıl yapılmaz dersi verdik. Futbol okulları heralde bizim maç kasetleri üzerinden kontra atak dersi veriyolardır.  4'e 1 gelip kontra atakta tehlike yaratamamak büyük iş gerçekten.

Dünkü maçta yine kontra atak nasıl yapılmaz dersi verdik. Futbol okulları heralde bizim maç kasetleri üzerinden kontra atak dersi veriyolardır.  4'e 1 gelip kontra atakta tehlike yaratamamak büyük iş gerçekten.

Bi de dün ikinci devrenin 15-20 dakikası adamlar tek kaleye çevirdi. Nasıl bi top tutamamazlık, çaresizlik anlamadım. Oyunu açacak top saklayacak takımı rahatlatacak panik yapmayan biri lazım orta sahada. Kagawa bunu yapabilirse gol atmasından daha faydalı bi iş yapmış olur.

Çevrimiçi mellfred

Larin’in yanlış koşusu sıkıştırdı pozisyonu
 layic soldan bindirirken larin’in sağa hareketlenmesi gerekirdi o da sola hareketlenince Antalyalılar arasında sıkıştık 3’e 1 başlayan pozisyon 2’ye 2 haline geldi
güven kalsaydı keşke maç da kopmuştu zaten. larinin kaçırdıklarından birini yazardı en azından

İlk devre VS ikinci devre :

İlk yarıdan iyi gidiyoruz :lol:

Çevrimdışı tuncaboylu

İlk yarıdan iyi gidiyoruz
Erzurumspor maçında puan kaybedilmemiş olsa, şimdi herkes 14'te 14 hesabı yapıyordu.

İlk 3 maçta 7 puan kötü değil, Bursaspor'u yenersek momentumu alıp yürüyebiliriz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Nartallo

Penaltı pozisyonuna kadar, alışık olduğumuz ne yaptığını bilmeyen takım sahadaydı. Stoperler şişiriyor, takım boyu uzun, futbolcular arası mesafe fazla, iki kişi prese kalkıyor, diğerleri izliyordu. Aynı tas aynı hamam.

Sonrasında 8 dakikada gelen 3 gol maçı çözdü ama skor yanıltmasın, iki ileri bir geri devam ederiz. Bireysel kalite ve çabayla bir şeyler yaparız, sonraki hafta patlarız. Takımım başındaki zat da daha fazla çalışmalıyız falan diye hikaye anlatır.

Çevrimdışı solar

Penaltı pozisyonuna kadar, alışık olduğumuz ne yaptığını bilmeyen takım sahadaydı. Stoperler şişiriyor, takım boyu uzun, futbolcular arası mesafe fazla, iki kişi prese kalkıyor, diğerleri izliyordu. Aynı tas aynı hamam.

Sonrasında 8 dakikada gelen 3 gol maçı çözdü ama skor yanıltmasın, iki ileri bir geri devam ederiz. Bireysel kalite ve çabayla bir şeyler yaparız, sonraki hafta patlarız. Takımım başındaki zat da daha fazla çalışmalıyız falan diye hikaye anlatır.

Hatta bir noktada onlar kaleciden oyun kurmaya calisirken Adem arkasina dönüp gelsenize prese diye hareket yapti elle ama kimse orali olmadi. Güven ile oraya buraya basmaya calisirken ceza sahasi cevresinde takimin geri kalani orta saha cizgisi bölgesinden izledi.

Çevrimiçi Nartallo

Hatta bir noktada onlar kaleciden oyun kurmaya calisirken Adem arkasina dönüp gelsenize prese diye hareket yapti elle ama kimse orali olmadi. Güven ile oraya buraya basmaya calisirken ceza sahasi cevresinde takimin geri kalani orta saha cizgisi bölgesinden izledi.

Geçen hafta Quaresma, Ljajic ve Burak ön alanda preste yeterli olmadı diye bir beyanı var. Presi ilerdekilerin yapacağını düşünüyor hocamız ve manevi evladının pres yapacağına inanıyor.

Rakip iki üç pasla kopuk, etkisiz presi geçiyor, adama giden Medel’i geçiyor ve stoperlerle karşı karşıya kalıyor, set hücumunda eksik yakalıyor bizi rakip. Futbolun temel kurallarını uygulayamıyoruz. Sonrası işimiz şansa kalıyor, şanslıysak yemiyoruz.

Çevrimdışı sozkul

14 orta açmışız 7 tanesi korner 7 orta açmışız orta sayımız düştükçe gol sayımız artıyor
bütün goller orta saha oyuncularından geldi.
iki senedir söylediğim merkez oyunu sonuçları bu işde yok forvet yoktu yok bilmem ne diye
habere mazeret uyduruldu. lensi harcamaya çalıştılar quaresma sevdalıları çünkü istediği
forma quaresmanın sırtındaydı. yoksa oynadığı her maç quaresmadan daha fazla katkı yaptı.
çok iyi oynadığı bu maç bile kötülemeye çalışıyorlar çünkü quaresmalarının forma tehlikeye giriyor.

Qureasma konusundaki eleştirilere katılmakla beraber,  Lens'in son paslarda ciddi bir pas verme özrü var, 0-0 giden maçlarda dün yaptığı gibi iki tane yaptığında asıp kesersiniz adamı.
Ben Querasma yerine Lens'in oynamasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu duurumda şu avantajlar oluşuyor:
1. Tüm toplar Lens'de toplanmadığı için daha ne yapacağı bilinmez bir takım oluyoruz.
2. Defansa yardımı Q7 ile karşılaştırılamaz.
3. Öne geçince kontraatak durumunda daha tehlikeli oluyor rakip takım için.

Fakat bunlar Lens'in yetersiz bir oyuncu olduğunu görmemizi engellememeli.  yerden ortaları fena değil, ama ceza sahası civarında çok kıymetli atakları pas veremediği için yiyor.

Çevrimiçi levitate

Erzurumspor maçında puan kaybedilmemiş olsa, şimdi herkes 14'te 14 hesabı yapıyordu.

İlk 3 maçta 7 puan kötü değil, Bursaspor'u yenersek momentumu alıp yürüyebiliriz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tabi diğerleri puan kaybetmeli

mümkünse şu başakşehir'i yenelim artık oradan sonra akar gider bence
[ Son Düzenleme: 04 Şubat 2019, 12:14:03 levitate ]
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Ömer Kaan

İlk yarıdan iyi gidiyoruz :lol:
Ligi 67 puanla 2. veya 3. bitiririz bence.
Gs 66 veya 68 yapar, ibb 70-72 ile şampiyon olur, fb hiç belli olmaz ateş hattından da kurtuldular hedefsiz kaldılar. İbb ve Gs'ye çelme taksalar yeter.
[ Son Düzenleme: 04 Şubat 2019, 12:22:04 Ömer Kaan ]

Ligi 67 puanla 2. veya 3. bitiririz bence.
Gs 66 veya 68 yapar, ibb 70-72 ile şampiyon olur, fb hiç belli olmaz ateş hattından da kurtuldular hedefsiz kaldılar. İbb ve Gs'ye çelme taksalar yeter.

67 iyi puan.. 33 puandayız.. 11 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet 34 puan demek.. Buna inanacak bi oyun göremedim ben daha. Şimdilik 60-61 gibi görünüyor en fazla.

Çevrimdışı Ömer Kaan

67 iyi puan.. 33 puandayız.. 11 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet 34 puan demek.. Buna inanacak bi oyun göremedim ben daha. Şimdilik 60-61 gibi görünüyor en fazla.
Quaresma takıma girerse 60 puanı bile göremeyiz bence.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ersin Düzen: "Quaresma ile bir kafede karşılaştım. Bana Beşiktaş'tan ayrılacağını söyledi. 'Porto mu?' diye sordum. 'Hayır dedi. Quaresma'nın menajeri şu anda Suudi Arabistan'da." (TRT Spor)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Çeşitli haberler düşmeye başladı  :)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı kyiv

Erzurum gibi kolay bir maçı alsaydık hedefi tutturma ihtimalimiz daha yüksekti. Şimdi 2.lik için bile orta zorluktaki maçları kazanmaktan başka çaremiz yok. Sivas, Kayseri, Maltya deplasmanlarından 9 puan alabilsek.2. lik şansımız artacak. Galatasarayın 2. olamaması demek UEFA ile Galatasarayı yine başbaşa bırakmak demek. Biraz ciddiyet! 14 maçın 8i sahamızda. Eğer Trabzon iddasından uzaklaşırsa ligin sonundaki Trabzon maçı da  çok zor olmaz.

Yani ; 8 x 3 = 24 puan iç saha
         5 x 3 = 15 puan dış saha ( Malatya, Kayseri, Sivas, Rize, Trabzon)
         Toplam 39 puan

Mevcut puan 33 + Alınacak puan 39 = 72 puan

72 puan bizi 2. yapar mı?

Çevrimiçi yaço58

dün mirini izledik güzel oynadı ayağıda çok temiz bi topta havadan ortadaki ademe tam ayağına bir top attı oyun açıldı bu adam üstelik 400bin euro gibi komik rakama geldi ama bakıyoruz bi marcao luyindamayı öve öve bitiremiyorlar ikisinin toplam bonservis 12m ben izledim öyle ahım şahım oyunlrı yok ama mirini bi allahın kulu övmedi daha biz taraftarlar olarak akıllı olup bir olmalıyız önce gsyi geçmeliyiz sonra başağı tedirgin ederiz ama başak maçına kadar gs yi kesin geçmemiz lazım