2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 189 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6305471 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Arkadaslar sizce Süper cup finali nerde olur ? 6 Agustos'da gidelim diyoruz ama.

Samsun, Eskisehir olabilir mi acaba ?

Çevrimiçi murat

devre arası sözleşmelerle ölçü çoktan kaçtı.

sezon boyunca çokça yazım ama necmi abi ret vermişti şimdi unutmadan gene yazayım

Quaresma , Tosic ve Babel'le imzalanan sözleşmeler tamamiyle skandaldır.
Üç tane bedelsiz oyuncu.şimdi bunlarla sözleşme yapılmamış olsa yerine hangi parayla kimi alacağız.

Çevrimiçi Necmi

Hangi gelirlerde temlik vardı kısmına başkan ilk geldiği zaman sadece tribün gelirleri ve ürün satışları temlikli değil demişti yanlış hatırlamıyorsam. Fulya kira gelirleri , yayın hakları , süre gelmekte olan sponsorluk gelirleri v.b. temlikli idi. Geçen yıl yanlış kalmadıysa aklımda 2018 gibi temliklerin büyük kısmı kalkacak demişti.
hayır tribün gelirleri temlikliydi canlı yayın gelirleride temlikliydi.
tribün gelirleri bu sene ve canlı yayın gelirleri önümüzdeki dönemden itibaren kalkıyor diye biliyorum.
yönetim ilk geldiğinde temlikli olmayan hiç bir gelirimiz yoktu.
bu senden itibaren tribün canlı yayın gelirleri boşa çıkıyor sanırım bir fulya var.
loca gelirleride zamanında satıldı ve inşaat sürecinde harcandı 3 yıllık satıldı alınan para borç hanesinde
duruyor. Her sene o seneye denk gelen kısmı sezon bitimi borç hanesinden düşüyor.
bu karşılığı olmayan borçlar diye geçiyor. Başkan açıklamıştı mesela bu sene kombine sattık ama bu geliri ancak sezon bitiminde gösterebiliyoruz şu anda alınan para borç hanesine işleniyor.
beterinden korusun gs ye bakıyorum ger aldıkları oyuncu 8 bonservis maaş yüküyle 20 M gibi bir rakam 5 tane alsalarki minimum sayı bu bu seneki transferleri bütçede 400 M tl lik bir delik açacak rivayı satıp bu seneki transferlere gömdüler.
bizim bu senede şampiyon olmamız hem kendi mali yükümüzü hafifletmemiz hemde rakipleri tamamen devre dışı bırakıp gelecek seneleri garanti altına almamız açısından çok önemli bu seneki gelecek şampiyonluk elimize gelecek 5 seneyide verecek. ikinci şampiyonluğumuz rakipleri minimum 300-400 M daha içeri attı. Bu son çırpınışları seneye şampiyon olursak pes edecekler. o nedenle tasaruflu olmak önemli ama onların yolunu kesip bizim yolumuzu açacak adımlar daha önemli onlar günü kurtarma derdinde bizim önümüzde geleceği kurtarma şansı var. Bunu renklilerde görüyor zaten o nedenlede bu seneki birinci hedefleri bizi şampiyon yapmamak  yoksa onlar için perde kapanacak. kendileri olmasa bile bizim olmamamız lazım bakış açısındalar onlar için doğru bakış açısı.
bizimde bu sene herşeyi bir kenara bırakıp şl uefa boş verip borç azaltma falan azalmasın artmasını engelleyelim bu sene yeter mantığıyla direk şampiyonluğa odaklanmamız gerekiyor. şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapılmalı taviz veremeyeceğimiz bir konu bu. Beşiktaş için geri kalan hiç bir şeyin önemi yok. biz varlığımızı sürdürme savaşı veriyoruz rakiplerimizde yok olmama savaşı veriyor ve bize karşı birleşecekler. acımasız olmalıyız. rakipte oyuncu varsa alacaksın yada onlarda olmasınıda engelleyeceksin lens gibi yerli kaliteli isimleri alacaksın bunlar için biraz fazla para harcamamızmı gerekiyor evet harcayalım. güçlenmek için oziyimi feda etmemiz gerekiyor edelim kayıp vereceğiz ama kazancıda büyük olacak. Büyük düşünmeden büyük oynayamazsın. fazladan harcanacak 40-50 M lira seneye zaten 400 m olarak geri dönecek.

Çevrimiçi murat

Borçlar ile ilgili durum net. Son iki yılda banka ve faktoring borçları 360 m TL artmış. Toplamda 700 m TL'ye ulaşmış. Kulübün sadece devlete 250 milyon küsur vergi borcu var. 1 yıl içinde kur farkı ve faiz giderleri için ödenen rakam 200 milyon Tl'ye yakın bir meblağ. Ticari borçlar ve finansman giderleri her sene artarak büyüyor. Bu harcamaları şeffaf bir biçimde gösterirlerse neden ve nasıl diye sorabiliriz?
Devlete olan vergi borcunun ödenmemesini yanlış bulsamda daha önceki vergi aflarını düşününce ödememek en dogrusu.diger kulüplerin 200 borcu varken 3e 5 e düşürdüler bizim 15 -20 civarı borcumuz vardı.ödeyen saf muamelesi görüyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Geçen sene ilgilendiğimiz Willy Boly bu sene Porto'da çok az oynamış. 

Düşük bir satın alma opsiyonu ile bedavaya kiralama şansımız olabilir.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 17:17:13 tuncaboylu ]

Çevrimdışı harun1903

Pedro Franco - 5 senelik yükümlülüğümüz 5.400.000 Avro
Milosevic - Son 2 senesi opsiyonlu 5.5 senelik yükümlülüğümüz 4.125.000 Avro
Mitroviç - 3.5 senelik yükümlülüğümüz 9.600.000 Avro

Etti 19.125.000 avro. Arada bir de Alexis falan geldi gitti sen de 20 milyon avro. Katkı? Bence sıfıra yakın. E o zaman Pepe gelsin 2 sene oynayıp 10 milyon euro alsın gitsin sesimi çıkarmam.

Klübün scouting özellikle de stoper konusundaki yaşattığı tecrübeler bunu çok mantıklı kılıyor şu an. O bölgeye 2 senede bir tecrübeli ama pili henüz bitmemiş adamları monte edip hedefe odaklanmak çok daha akıllıca. Çünkü beceremiyoruz başka türlüsünü.

Çevrimdışı tangaz

Etti 19.125.000 avro. Arada bir de Alexis falan geldi gitti sen de 20 milyon avro. Katkı? Bence sıfıra yakın. E o zaman Pepe gelsin 2 sene oynayıp 10 milyon euro alsın gitsin sesimi çıkarmam.

Klübün scouting özellikle de stoper konusundaki yaşattığı tecrübeler bunu çok mantıklı kılıyor şu an. O bölgeye 2 senede bir tecrübeli ama pili henüz bitmemiş adamları monte edip hedefe odaklanmak çok daha akıllıca. Çünkü beceremiyoruz başka türlüsünü.

+1 kalemine sağlık
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

Ben de tam tersi şeffaf olunması taraftarıyım. Çünkü gizli kapaklı olunca yalan yalanı doğuruyur.

Şeffaf derken illaki her şeyi anlatsınlar demiyorum. Her doğru her zaman her yerde söylenmiyor. ama en azından bizim gibi bu işi kurcalayan insanları rahat ettirecek kadar açıklama bile olsa yeter.
yanlış işte ticarette birinci kural güçlü görünebilmektir renklilerin ffp
durumu bizden daha fena şu anda vede işin başındalar ama sürekli hiç sorun yokmuş gibi
gösterme telaşındalar mesela fener istediğini alır alıyor  imajı yaratıyorlar ama aldıklar bastonlu adamlar
ticari sırlar açık edilmez renkliler gibi mutluluk pompalamamız lazım ama bizim pompalamamız
geçerli temeller üzerinde onlar gibi sahte değil bu sene fenerin ffp kriterlerini hiç zorluk yaşamadan geçeceğini biliyorduk
zaten uyum senesi daha değneğin ucunu görmediler bir yöneticileri zaten bahsetti bu sene sıkıntı olmayacak zaten sene başında karşılayacak durumdayız ama seneye uymamız imkansız dedi. bizim şu anki gelirlerimiz iki renklinin gelir toplamından fazla biz bile zorlanıyorsak onların gelecekte başlarına gelecekleri düşünemiyorum.
Biz borçluyuz eyvallah onlar kadar borcumuz var bunada eyvallah ama gelirlerimizde çok fazla
güç elimizdeyken neden güçsüz imajı çizelim. neden gizli olan şeyleri açığa çıkaralım senin gibi
bu işi kurcalayan kişilerin merakını gidermenin Beşiktaşa ne gibi kazancı olacak :)
insanlar sürüdür sürüdede güçlü olan liderdir güçlü olanında heybetli durması gerekir. seni zayıf
hissettikleri anda saldırırlar. seni indirmeye çalışırlar.

Çevrimdışı Ensar

o nasıl bir matematik ya , sen bu adamlarin oynamamış sezonlarını nasıl zarar hanesine yazabiliyorsun , gaybtan haber mı alıyorsun , belki 1-2 saticaz milosevic ile francoyu , belki Mitrovic bu sene ilk 11 oynayacak katkı verecek seneye 7 8 bonservis görecek , nerden bilebilirsin, allah'ım herkes herşeyi ne kadar çok biliyor ya
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimiçi murat

Arkadaslar sizce Süper cup finali nerde olur ? 6 Agustos'da gidelim diyoruz ama.

Bakanın bir acıklaması olmustu samsun ile ilgili.kesin değil ama bakan isterse olur.

Çevrimdışı tuncaboylu

O zaman takım içi ücret dengesi muhabbeti açılmayacak mı?

Ayrıca o saydığın oyunculardan biri yeni gelmiş, diğer ikisinin maaşlarının çok azını biz ödedik.

Çevrimdışı Ensar

Ayrıca o saydığın oyuncularsan biri yeni gelmiş, diğer ikisinin maaşlarının çok azını biz ödedik.

+1

Çevrimdışı Karabay

Bakanın bir acıklaması olmustu samsun ile ilgili.kesin değil ama bakan isterse olur.
samsun olsun samsun. Sizlerde bu kez benim misafirim olursunuz.

Çevrimdışı harun1903

o nasıl bir matematik ya , sen bu adamlarin oynamamış sezonlarını nasıl zarar hanesine yazabiliyorsun , gaybtan haber mı alıyorsun , belki 1-2 saticaz milosevic ile francoyu , belki Mitrovic bu sene ilk 11 oynayacak katkı verecek seneye 7 8 bonservis görecek , nerden bilebilirsin, allah'ım herkes herşeyi ne kadar çok biliyor ya

Tam olarak neye itiraz ettim neyi üstüne alındın anlamadım ama neyse  :D

Kulübün borç hanesine yazılan taahhütlerinden bahsediyorum ben. Ayrıca yukarıda yazdığım 3 stoperin 9 - 12 milyon euro arası bonservis getirme ihtimalleri, bunların sözleşmeleri tamamlanana kadar bu takıma hiçbir katkı vermeyeceğini düşünmekten çok daha gerçekçi haklısın. 

Çevrimiçi murat

samsun olsun samsun. Sizlerde bu kez benim misafirim olursunuz.
Karabay bakanın açıklamasını görünce bir ön yoklama yaptım ama bisey çıkmadı.hasret büyüdükçe fikirler değişebilir.

Çevrimdışı tangaz

Ayrıca o saydığın oyunculardan biri yeni gelmiş, diğer ikisinin maaşlarının çok azını biz ödedik.

doğru ama sonuçta aldığın katkı sıfır...
hadi mitro yeni diğerleri için sıfır katkı aldığımızda hepimiz mutabıkız 10 mio maliyetlerinin bir kısmını kira ile çıkardık belki ama çoğu sırtımızda ve aldığın katkı yok şampiyon olamıyorsun gelir kaybın oluyor vbvb...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Ensar

Tam olarak neye itiraz ettim neyi üstüne alındın anlamadım ama neyse  :D

Kulübün borç hanesine yazılan taahhütlerinden bahsediyorum ben. Ayrıca yukarıda yazdığım 3 stoperin 9 - 12 milyon euro arası bonservis getirme ihtimalleri, bunların sözleşmeleri tamamlanana kadar bu takıma hiçbir katkı vermeyeceğini düşünmekten çok daha gerçekçi haklısın.
kulübün stoper konusunda tecrübesi felan demissin ya abi , bana atınç ve ersan 6 7 milyon eurolara satilmisken buu 3 oyuncudan dedigim paralari kazanamama ihtimalimizin hayal olduğunu mu ima ediyorsun , ayrıca kulübün borç hanesine bu kontratlar girmiş olabilir ama bu oyuncuların 2si kirada iken biri yarım sezon  katkı verip gitmişken diğeri de daha geleli yarim sezon olmuş ve bu adam hırvatistan 11inde , sen tutup bu adamların maaşlarını eksiye yazıp katkı vermediklerini söyleyemezsin ,  dayanaksız çünkü

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Samsun'a verilmiş yazıyor bır kac yerde ama netleşsinm biletimizi alalım o zaman abi. Tesekkürler

Çevrimdışı atakan eraslan

biz varlığımızı sürdürme savaşı veriyoruz rakiplerimizde yok olmama savaşı veriyor ve bize karşı birleşecekler.

[/quote]

Aynen abi. Harcasınlar bol bol alsınlar 8 belhandaya , 3,5 gomise momise versinler , senelik minimum 3-3,5 maaş döşensinler :D Fenerin rivası da yok, bakalım onlar neyini satıcak.

Çevrimdışı atakan eraslan

Bi Azerbaycan lafı atılmıştı ortalara , belki oralar olur , Azeri kartalların sayısını artırmak lazım  :icool:

Çevrimiçi Necmi

Feda ve cefa arasında stad yatırımımız var,yerinde saymamızın nedeni bu.!
bu borç kapanırmı?
Beşiktaşın denk bütçesi bu borcu karşılayabilir ama bizi bekleyen başka bir tehlike var
her seferinde dünyayı sarsıp geçen global para krizi beklentisi,
ancak bu sefer şiddetli vurması ve birçok ülkenin batması bekleniyor
buda yıllardır şişip duran futbol piyasasını başta Avrupa olmak üzere ezip geçebilir

saygılar
herkes ezilirken seninde herkesle birlikte ezilmen vahim bir durum değil :D
esas herkes ayaktayken ezilmemek gerekiyor. sen güçlüyken böyle bir krize girersen
o kriz senin için kazanç kapısı olur.

Çevrimdışı harun1903

kulübün stoper konusunda tecrübesi felan demissin ya abi , bana atınç ve ersan 6 7 milyon eurolara satilmisken buu 3 oyuncudan dedigim paralari kazanamama ihtimalimizin hayal olduğunu mu ima ediyorsun , ayrıca kulübün borç hanesine bu kontratlar girmiş olabilir ama bu oyuncuların 2si kirada iken biri yarım sezon  katkı verip gitmişken diğeri de daha geleli yarim sezon olmuş ve bu adam hırvatistan 11inde , sen tutup bu adamların maaşlarını eksiye yazıp katkı vermediklerini söyleyemezsin ,  dayanaksız çünkü

Valla Ensar yazdıklarım çok da dayanaksız değil aslında, çünkü 3'ünü de top oynarken izledik. 3'ü de boş adam. Hırvatistan 11'inde olan arkadaşın Uefa çeyrek final maçında bacak arasından top sürerek geçtiler. Bu adamla mı ŞL de gruptan çıkacağız? Hoca adamı ön liberoya çekip devre arası çıkarmak zorunda kaldı çok da rencide olmasın diye. Bana göre boş yatırım, ölü yatırım, ki sana göre farklı olabilir birşey diyemem.

Bu adamların kiralanmış olmaları ve maaşlarının o sene başkası tarafından ödenmesi de benim matematiğin yanlış olduğunu göstermiyor aslında, zira bunları gönderip yerine yeni adamlar almak zorunda kaldık.

Neyse söylemek istediğimi şu şekilde özetleyim, herkes muhabbetimizi okumak zorunda kalmasın, o bölgeye tartışmaya kapalı adam almak, uzun vadede daha az masraf açar ve daha çok verim alırız.

Pepe ise Pepe, Terry ise Terry.
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 17:36:49 harun1903 ]

Çevrimiçi levitate

Atiba'nın eşi gene hamileymiş şampiyonluk h.o.
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Ensar

Valla Ensar yazdıklarım çok da dayanaksız değil aslında, çünkü 3'ünü de top oynarken izledik. 3'ü de boş adam. Hırvatistan 11'inde olan arkadaşın Uefa çeyrek final maçında bacak arasından top sürerek geçtiler. Bu adamla mı ŞL de gruptan çıkacağız? Hoca adamı ön liberoya çekip devre arası çıkarmak zorunda kaldı çok da rencide olmasın diye. Bana göre boş yatırım, ölü yatırım, ki sana göre farklı olabilir birşey diyemem.

Bu adamların kiralanmış olmaları da benim matematiğin yanlış olduğunu göstermiyor aslında, zira bunları gönderip yerine yeni adamlar almak zorunda kaldık.

Neyse söylemek istediğimi şu şekilde özetleyim, herkes muhabbetimizi okumak zorunda kalmasın, o bölgeye tartışmaya kapalı adam almak, uzun vadede daha az masraf açar ve daha çok verim alırız.

Pepe ise Pepe, Terry ise Terry.
hakkin var , ama bu adamlara verilen kontratları kooomple zarar hanesine yazmak bana yanlış geliyor , tabiki ben bu adamlari savunmuyorum ama çok aşırı zarar ettiğimizi düşünmüyorum , Mitrovic konusunda ise abubakarin ilk yarıda ki performansını örnek göstereceğim , röportajlar da arkadaşları tarafından hep soğuk sessiz içine kapanık gibi tanımlanan oyuncu Mitrovic , bu oyuncuyu kazanabiliriz ben iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum , ayrıca ne muhabbetler dönüyor abi boşver okumak istemeyen geçer :)

Çevrimdışı Onur Küçük

doğru ama sonuçta aldığın katkı sıfır...
hadi mitro yeni diğerleri için sıfır katkı aldığımızda hepimiz mutabıkız 10 mio maliyetlerinin bir kısmını kira ile çıkardık belki ama çoğu sırtımızda ve aldığın katkı yok şampiyon olamıyorsun gelir kaybın oluyor vbvb...
Pepe gelecekse oyun kuralları içinde rakibin ayağı nasıl eline verilir  nasıl yola getirilir,  hayattan soğutulur başta Quaresma olmak üzere tüm oyuncularımıza uygulamalı pratik öğretsin diye gelsin. Bunun dışında da katkısı olacaktır elbet.
Pepe'nin gelmesi bizim stoper mevkisinde alternatif üretmede ne kadar zorlandığımızın günlük çözümlere kaldığımızın göstergesi olur. Madden sorunlar da çıkacaktır. Hazırı alırsan bedeli de olacaktır.

Etiketler: