2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6270703 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Sinirlenmeye gerek yok. Forumda bazı insanlar kendini üst perdeye taşıyıp, işin özüne ulaştığını düşünmekten, durumu saçma sapan bir hale getirdiler. Mali ve fiilen bitmiş bir kulübün 5 sene içinde geldiği durum gözünün önünde olmasına rağmen memnuniyet dereceleri sıfıra yakındır ve becerebildikleri en iyi şey bomboş konuşmaktır. İşin garibi artık saygısızlık konusunda da işin bkunu çıkarmakta beis görmüyorlar.
sonuna kadar katılıyorum işin saygısızlık boyutuda artık ellerinde
tek yapabildikleri şeyi yapacak doneler kalmadığı için çaresizlikten oluyor.
ama artık bu saygısız üsluplara önlem almak gerekiyor insanın saygınlığı
başkalarına gösterdiği saygı kadardır.

Çevrimdışı tangaz

hakkin var , ama bu adamlara verilen kontratları kooomple zarar hanesine yazmak bana yanlış geliyor , tabiki ben bu adamlari savunmuyorum ama çok aşırı zarar ettiğimizi düşünmüyorum , Mitrovic konusunda ise abubakarin ilk yarıda ki performansını örnek göstereceğim , röportajlar da arkadaşları tarafından hep soğuk sessiz içine kapanık gibi tanımlanan oyuncu Mitrovic , bu oyuncuyu kazanabiliriz ben iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum , ayrıca ne muhabbetler dönüyor abi boşver okumak istemeyen geçer :)

ensar zararı tek yönlü düşünme performans alamayınca şampiyonluk kaçıyor ve olası bir sürü geliri kaybediyorsun...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

doğru ama sonuçta aldığın katkı sıfır...
hadi mitro yeni diğerleri için sıfır katkı aldığımızda hepimiz mutabıkız 10 mio maliyetlerinin bir kısmını kira ile çıkardık belki ama çoğu sırtımızda ve aldığın katkı yok şampiyon olamıyorsun gelir kaybın oluyor vbvb...
Tamam ben de Franco ya Milosevic gibi düşük profil bir adam alalım demiyorum, ama esas amacı son yağlı sözleşmeyi imzalamak olan Pepe tüm dengeleri bozar.

Burada 1 sene boyunca Abou'nun maaşınım ücret dengesine etkisi konuşuldu ve şimdi Pepe'ye 4 milyon üstü para verilmesinden bahsediliyor.

Üstelik biri stoper, öteki santrafor, normalde santrafor maaşı stoper maaşının 2 katıdır futbolda.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tangaz

Tamam ben de Franco ya Milosevic gibi düşük profil bir adam alalım demiyorum, ama esas amacı son yağlı sözleşmeyi imzalamak olan Pepe tüm dengeleri bozar.

Burada 1 sene boyunca Abou'nun maaşınım ücret dengesine etkisi konuşuldu ve şimdi Pepe'ye 4 milyon üstü para verilmesinden bahsediliyor.

Üstelik biri stoper, öteki santrafor, normalde santrafor maaşı stoper maaşının 2 katıdır futbolda.

ikimizde doğruları söylüyoruz ama doğrular yeni doğrular doğuruyor. şey gibi oldu bu son ifadem yaklaşıyor yaklaşmakta olan  :lol:

şimdi arkada kaleci yokken stoperler ne kadar tedirgin oluyor bilirsin düşünsene geride ramos pepe ikilisi gibi 2 stoper olduğunu önlerine koy 3 tane ozzi orta sahada at oynatsınlar..
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Mahmut

Şimdi biz yillik odedigimiz 100m tl lik finansal gider borcun sadece faizi mi yoksa borcun 1 senelik kismi+faizi mi?? Eger 1se ip ustunde gidiyoruz, 2 ise de yaklasik 5 seneye,sampiyon olmasak bile dondurulecek  seviyeye gelir tahminimce.

Çevrimiçi Necmi

Ben istiyorum ya. İki senedir Tosic izlemekten ciğerim soldu. 19 yaşında saçlarımda beyazlar çıktı. O yüzden sol stoper istiyorum.
ben 52 yaşındayıp onlarca sene Beşiktaşın başarılı olmadan geçen yıllarını yaşadım
bir sürü gereksiz saçma oyunculara katlanmak zorunda kaldım 19 yaşındasın Beşiktaşın
iki sene üst üste şampiyon olmuş kadrosunu görüyorsun gelecek seneninde en büyük şampiyonluk
adayı düşüşte değil tam ritim üstünde bir takım var kazanma azmini kaybetmemiş hoca ve yönetim var
bu şartlarda ciğerin soluyorsa yaşama zaten senin yaşadığın kadar yaşayıp tek bir başarısına tanık olmadan
bu takımın peşinde koşmuş insanlar var. Tosiç dediğin oyuncumuz iki senedir şampiyon olan kadronun değişmezi
iki şampiyonluğada hatırı sayılır katkısı oldu. ilk şampiyonluğumuzda deplasmandaki şampiyonluk virajını döndüğümüz
gs maçı her kes iyiki varsın tosiç dememişmiydi. elbet bende daha iyisini isterim ozidende iyisini isterim taliscadanda iyisini isterim ama eldekinede nankörlük etmem yeterki sahada emekle ıslattığı formaya ihanet etmesin.

Çevrimdışı abdusta

SON DAKİKA!!

QUARESMA Çine gitmeye hazır..

Yönetimle Rusyadaki Portekiz Milli kampında irtibata geçen Quaresma
konfederasyon kupasının ardından kısa bir tatil yaparak 14temmuzda
Istanbulda olması bekleniyor,16 temmuzdaki 4 günlük Çin seyahati
sonrasında ,tekrar 10 günlük izin yapması konusunda teknik yönetimle anlaştığı
bilgisi alındı.

Saygılar

Çevrimiçi Savaş

SON DAKİKA!!

QUARESMA Çine gitmeye hazır..

Yönetimle Rusyadaki Portekiz Milli kampında irtibata geçen Quaresma
konfederasyon kupasının ardından kısa bir tatil yaparak 14temmuzda
Istanbulda olması bekleniyor,16 temmuzdaki 4 günlük Çin seyahati
sonrasında ,tekrar 10 günlük izin yapması konusunda teknik yönetimle anlaştığı
bilgisi alındı.

Saygılar
Bir an heyecanlanmadım değil. :)

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

ikimizde doğruları söylüyoruz ama doğrular yeni doğrular doğuruyor. şey gibi oldu bu son ifadem yaklaşıyor yaklaşmakta olan 

şimdi arkada kaleci yokken stoperler ne kadar tedirgin oluyor bilirsin düşünsene geride ramos pepe ikilisi gibi 2 stoper olduğunu önlerine koy 3 tane ozzi orta sahada at oynatsınlar..
Seni anlıyorum, ama gerçekten gereksiz bir risk bence.

Hadi yüksek maaşlı santrafor alırsın, herif atar attırır ve herkesin sesini keser takımda ve medyada.

Pepe öyle bir adam olmadığı gibi, gidip adamın kafasına tekme atarak kırmızı görecek ve 10 maç ceza alacak potansiyele sahip.

Çok anlamlı bulmuyorum bu adamı o yüzden, gidip Titi'yi alsalar daha fazla razı olurum.

Çevrimdışı tangaz

Seni anlıyorum, ama gerçekten gereksiz bir risk bence.

Hadi yüksek maaşlı santrafor alırsın, herif atar attırır ve herkesin sesini keser takımda ve medyada.

Pepe öyle bir adam olmadığı gibi, gidip adamın kafasına tekme atarak kırmızı görecek ve 10 maç ceza alacak potansiyele sahip.

Çok anlamlı bulmuyorum bu adamı o yüzden, gidip Titi'yi alsalar daha fazla razı olurum.

geçen sene portekizi şampiyon yapan 1 numaralı oyuncu pepe idi ronaldo 2 idi... bence tabii

Çevrimdışı tuncaboylu

geçen sene portekizi şampiyon yapan 1 numaralı oyuncu pepe idi ronaldo 2 idi... bence tabii
Kısa ömürlü bir turnuva ve ayrıca bu benim saydığım riskleri cevaplayan bir yorum değil.

Çevrimdışı mylife1903

Hazir oyuncunun bir bedeli var. bonservisli pepe bizim icin luks kacardi ama free bir pepe kacirilmayacak bir sanstir. 2.5 verirsin yillik islem tamam.
Marselo pepe mitrovic tosic kiralanacak bir atinc yeter.
Bir tane de leblebici alirsin yanina da free balotelli ohhh kebap. Mevzu olunca kamyonla adam getirme derdin de olmaZ cocuklar seyyi seederler

Çevrimdışı tuncaboylu

Hazir oyuncunun bir bedeli var. bonservisli pepe bizim icin luks kacardi ama free bir pepe kacirilmayacak bir sanstir. 2.5 verirsin yillik islem tamam.
Marselo pepe mitrovic tosic kiralanacak bir atinc yeter.
Bir tane de leblebici alirsin yanina da free balotelli ohhh kebap. Mevzu olunca kamyonla adam getirme derdin de olmaZ cocuklar seyyi seederler
Hoca artık her antrenmanda yarım saat, takım 8 ve 9 kişi kaldığında nasıl oynarı çalıştırır.

Çevrimdışı brkntcnr

ben 52 yaşındayıp onlarca sene Beşiktaşın başarılı olmadan geçen yıllarını yaşadım
bir sürü gereksiz saçma oyunculara katlanmak zorunda kaldım 19 yaşındasın Beşiktaşın
iki sene üst üste şampiyon olmuş kadrosunu görüyorsun gelecek seneninde en büyük şampiyonluk
adayı düşüşte değil tam ritim üstünde bir takım var kazanma azmini kaybetmemiş hoca ve yönetim var
bu şartlarda ciğerin soluyorsa yaşama zaten senin yaşadığın kadar yaşayıp tek bir başarısına tanık olmadan
bu takımın peşinde koşmuş insanlar var. Tosiç dediğin oyuncumuz iki senedir şampiyon olan kadronun değişmezi
iki şampiyonluğada hatırı sayılır katkısı oldu. ilk şampiyonluğumuzda deplasmandaki şampiyonluk virajını döndüğümüz
gs maçı her kes iyiki varsın tosiç dememişmiydi. elbet bende daha iyisini isterim ozidende iyisini isterim taliscadanda iyisini isterim ama eldekinede nankörlük etmem yeterki sahada emekle ıslattığı formaya ihanet etmesin.
Benim söylediğimle senin söylediğinin ne alakası var ya. Tosicin yerine tosicten iyisini istememin yanlış bi tarafı yok ki. Takımın gelişmesini istemek suç mu? Başkan kendi ağzıyla söyledi zaten stoper transferi yapacağız diye. Tosic kadronun değişmezi değil kadronun zayıf halkasıdır. Tosic, Tolga gibi oyuncular bu takımın oyuncusu vs. denile denile sözleşme kaptılar, kulübün kasasından da maaşlarını rahat rahat alıyorlar. Takımda tabiki eksik gördüğümüz, daha iyisinin olabileceği bölgelerle ilgili yorum yapacağız. Bu forumun amacı da bu değil mi zaten? Takımın peşinde koşmuş insanlara da saygım sonsuz, bunun konumuzla hiç alakası yok o ayrı. Ayrıca Tosic o kutsal formaya ZTK maçında ihanet etti bile. Takım iki sene şampiyon oldu diye her oyuncuyu kollayacaksak vay halimize.

Çevrimdışı Karabay

Karabay bakanın açıklamasını görünce bir ön yoklama yaptım ama bisey çıkmadı.hasret büyüdükçe fikirler değişebilir.
zaman çok abi. Sık sık çiçek al, kahvaltı hazırla vs. hallolur bence.  :D

Çevrimdışı atalay

Şu an TR'de tek transfer algoritması; son yada sondan bir önceki kontratını kovalayan istikrarlı underrated veya majör liglerde oynayan ve kariyeri düşüşte olan geçmiş dönemli başarılı oyuncuları transfer etmek üzerine kurulu.

Bu algoritmayı genel anlamda yanlış buluyorum. Lakin stoper pozisyonu için -fiziksel ve mental bir problemi yok ise- bu algoritmayı kullanmak bizim ligimiz için daha sağlıklı. Hem seçicilerin kalitesi hem de ligin dinamiklerinden ötürü...

Çevrimdışı atalay

Çevrimdışı abdusta

Transfer adayı futbolcuda 2 yolu izliyorum
1-Paranın yolunu
2-Evlimi?Eşinin yolunu

Pepe,
İspanyol Doktor Ana Sofia Moreira ile evli
Kadıncagızın Madridde Küçük bir hastahanesi var
2 tanede minik kızları var.

Parayı halletsek bile,eşi düzenini bozamayacağı için bir Ihtımal Pepe bekar gelir
zor ama geldi diyelim.
Bekar Pepe burada Balotelli ile alemlere akarsa ne yaparız?
Gelmezde..Gelmesin.

Saygılar
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 18:22:52 abdusta ]

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Üzülerek söylüyorum talisca Aboubakar gidici gibi.

Çevrimiçi Necmi

Anladığım doğruysa bu dört yılın toplam zararı ancak 5 milyon avro olabiliyor.
bunu gerçekleştirme olasılığımız yokki.
peki yapamaz isek ne oluyor, mesela son 4 yılın toplam zararı 20 olursa men mi yiyoruz?
aslında diyelim bu sene 10 M ekside kapatmaız gerekiyor buna uymadık birşey olmuyor
ama seneye sıfır kapatmamız gerekirken + ne kadar eksi düştüysek o kadar arı kapatmamız gerekiyor diye
birşey duymuştum.
valla bunlar önemli değil işin bilincinde bir yönetim ve camia var üstesinden gelir
geçen fenerli bir yorumcu bu sene ffp bizim için önemli değil iki iyi sponsor bulduk
bu parayı transferlere harcayacağız diyordu :D daha hiç biri ffp yi anlayamamış
azizin ceza yemek umrunda değil benden sonra tufan diyor. biz cidden halimize şükredelim
önümüzdeki iki üç sene bunları izlerken çok eğleneceğiz

Çevrimdışı harun1903

hakkin var , ama bu adamlara verilen kontratları kooomple zarar hanesine yazmak bana yanlış geliyor , tabiki ben bu adamlari savunmuyorum ama çok aşırı zarar ettiğimizi düşünmüyorum , Mitrovic konusunda ise abubakarin ilk yarıda ki performansını örnek göstereceğim , röportajlar da arkadaşları tarafından hep soğuk sessiz içine kapanık gibi tanımlanan oyuncu Mitrovic , bu oyuncuyu kazanabiliriz ben iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum , ayrıca ne muhabbetler dönüyor abi boşver okumak istemeyen geçer :)

O zaman gel şöyle bir orta noktada buluşalım.. Sen ilk mesajımda anlatmak istediğim şeyi mantıksız buldun çünkü verdiğim örnekteki isimlere takıldın. Mitroviç'in potansiyeli olduğunu düşünüyorsun ve şimdiden zarar ettik demek yanlış diyorsun, buna eyvallah. Bu tamamen göreceli bir yorum çünkü. Benim orada anlatmak istediğim şey, bazı mevkilerin yatırımlık transfer için çok lüks olduğu, hele ki bu yatırım 3 adam için 20 milyon seviyelerine çıkıyor ise çook daha yanlış olduğu, o bölgelerin pahalı az ama öz transfer gerektirdiğiydi. İsimlere takılma. X y ve z ye 3 senede 20 harcamaktansa, ne vereceği belli adama 2 senede 10 harcamak daha az risklidir argümanımdı.

Söylemek istediğimi sana aynı paralelde bir soru sorarak anlatayım. Beşiktaş'sın. Malesef avrupada sürekli başarılı ve göz önünde olan bir klüp değilsin (henüz). Scouting başarıları ile ün salmış ve devlerin gözünü üzerinden ayırmadığı bir Porto bir Benfica hiç değilsin. Ensar al şu 4.5 milyon euroyu, bize bir topçu getir ama bunu 2 seneye en az 8-9 a satalım desek, hangi mevkiye transfer yapardın? Stoper'e mi? AMC veya santrafora mı?

Çevrimiçi Necmi

UEFA, zaten FFP incelemesi sebebiyle kulübe 5,5 milyon € ceza vermişti. Bunun bir kısmını ödeyip, kalanını 2 yada 3 yıla böldük. Kriterlere uyulmaması halinde de bu cezayı ödemeyi taahhüt ettik, diye hatırlıyorum. @sozkul Önümüzdeki yaptırım bu. Bir sonraki yaptırım ne olur? Bilmiyorum.
bildiğim kadarıyla 1,5 direk 3 taksitte ödendi bu sene son taksidi ödeniyor 4 M da kesildi
havuzda tutuluyor uyamazsak gidecek uyarsak iade edecekler.

Çevrimdışı brkntcnr

Bu algoritmayı genel anlamda yanlış buluyorum. Lakin stoper pozisyonu için -fiziksel ve mental bir problemi yok ise- bu algoritmayı kullanmak bizim ligimiz için daha sağlıklı. Hem seçicilerin kalitesi hem de ligin dinamiklerinden ötürü...
Adil Rami bu profile uygun mudur?

Çevrimdışı tuncaboylu

Üzülerek söylüyorum talisca Aboubakar gidici gibi.
Neden?

Çevrimdışı mylife1903

Neden?

Duyumdur

Etiketler: