2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6307803 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı tuncaboylu

hiç sanmıyorum bunu şenol hocanın bakışları söylüyor. Yönetim asla şenol hocaya şunu oynat bunu oynatma diyemez
emin ol şenol hoca öyle bir hoca değil sanki teklif yapıldıda böyle söyleyip şampiyonluğu riske atacaklar
cenkden gelecek para sana kaybettiğin şampiyonluğu geri getirirmi zaten cenkde şl de prim yaptı
ligde görse kimse almaz emin ol. şampiyon olamadıktan sonra cenkin satılmasının bir önemi kalmaz
Cenk'i Cl'de oynatıp ligde yedek bekletemezdin, adam CL'de takır takır gol atıp asist yaparken ligde kesik yese hem alıcıların dikkatini çekerdi, hem de Cenk motivasyonunu kaybederdi.

Cenk'in satılması uzun vadede bu seneki şampiyonluktan daha değerli olabilir. Bu tarz satışla kulübe referans kazandırır. Ajax, Benfica, Porto her sene şampiyon olmuyorlar, ama her sene 50-60 milyonluk satış yapıyorlar.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[ Son Düzenleme: 01 Ocak 2018, 14:53:41 tuncaboylu ]

Çevrimdışı sametbagan

birde tribünde bugün talisca iyi oynadı diye konuşuyoruz geliyorum foruma herkes taliscaya gömüyor.
adam sürekli göbekte tek başına iki stoper bir liberonun bekçiliğinde kalıyor cenkin gram yardımı olmuyor
onun orda bu defansı tutması bile quaresmanın daha rahat topla buluşmasını sağlıyor adamın başında sürekli
üç kişi oluyor bazen hiç topa sahip olmadanda iyi oynarsın atiba için ne diyoruz çok iyi yer tutuyor pas opsiyonlarını kesiyor
rakibi belli yöne oynamaya mecbur bırakıyor talisca orda olmasa ortayı bomboş bırakır rakip ağırlığı kanatlara verir
talisca o kadar tehlikeli bir oyuncuki üç kişi tutuyor maç boyu iyi seyret
Valla abi ben taliscayı ligde hiç öyle senin dediğin gibi 3 kişinin tuttuğunu görmedim.

Konu gene dönüp dolaşıp kapanan takımlara karşı skor üstünlüğümüzü bulamamaya  geliyor.

Bizim bize karşı açık oynayan takımlara karşı biz sıkıntımız sorunumuz yok.Sorun kapanan takımları nasıl açacağız nasıl skor bulacağız

Ben de diyorum ki bu sorunu ne babel ne talisca ne de Q7 çözemiyor.Geçen sene abou talisca ozi üzerinden çözdük.

Önceki sene ozi olcay sosa gomez üzerinden bu sene ikinci yarı sanırım ozi cenk babel ve oynarsa maç seçmezse eğer talisca üzerinden çözeceğiz gibime geliyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

Cenk icin 25m pound arti olarak 3m pound bonus olacakmis bonservis. Ingilizler soylemis. Kaynak fanatik.

Ben hala diyorum 25m +niasse bize kiralansin.
Niasse'yi bedava kiralarız gerekirse, bu transferde takasla sokmaya gerek yok.

sen eleştiri yapılıyormu yapılmıyormu @Yunus Emre Dökmeci  ye soru ver adam tek başına savunuyordu.
görmek istemediğin görünmüyormuş demekki yada yabancıların dediği doğru türklerin hafızası 20 günlük.
sonrasını hatırlamıyor. sen bunu söyledikten sonra tartışacak bir şey göremiyorum
insanlar inanmak istediklerine inanırmış. ha sonradan ona @abdusta  katıldı. başkada kimse yoktu
savunan bu sene ihsan katıldı işde sen katıldın bakma savunanlar çok azınlıkta burdada sosyal medyadada
tribündede kapalı alt yeni açık tarafı var sürekli şakşaklayan onun dışında tribündede pek destek veren yok
bir video çekmişler topu topu stad quaresma diye inliyor diyorlar oda attığı gol sonrası gol anonsuydu gol atan her oyuncu gibi onunda adı söylendiğinde bütün stad bağırdı doğal olarak gole sevinmeyecek değiliz
ikinci bir video bulamazlar çünkü attığı gol bir tane :D
Quaresmaya yapılan eleştirileri abartılı bulmakla beraber bu sezon Q7 yı savunduğum 2 iletimi bulamazsiniz , genel anlamda gömdüm fazla fazla :bandit:

Lens pasi vermediginde de burda savunmak biz kalmisti, oyuncunun tercihidir saniyelik anlik olaylar fazla elestiriye gerek yok demistik.
Ayni olay quaresmaya olsa bizim bulundugumiz nokta degosmeyecek ama insanlarin yazfiklari degisiexek
Aynı olayda kahraman Quaresma olsaydı idam edilmişti abi

Ne Egoistligı kalmıştı ne Şaklabanlıgi kalmıştı ne de Takimi sattığı , ne de hainligi kalmıştı

Buna en güzel örneği geçen sezon GS maçında son dakika da Aboubakara veremeyip kendi vurduğu pozison sonrası burada söylenen yapılan ithamlari örnek verebiliriz mesela

Adamına göre muamele yapılıyor burada
[ Son Düzenleme: 01 Ocak 2018, 14:57:28 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı sametbagan

Q7 konusunda anlatmaya çalıştığım şeyleri bi arkadaşımız tiwetter de çok güzel özetlemiş buyrun.

Quaresma konusunda bana göre taraftarımızın %90nı yanlış yapıyor. Bir kısım küfürler ediyor şaklaban vs Diğer kısımda tam tersi kötü olduğunda bile iyimiş gibi gösteriyor.
Bu 2yaklaşımda hem Beşiktaşa hemde Quaresma ya zarar veriyor.

Q7 öyle küfür edilcek kadar kötü oynamıyor. Ama çokta iyi değil lig maçlarında, özellikle avrupa maçlarında takımın en büyük yıldızı kabul etsekte etmesekte bu böyle...

Ama bu adamın en azından lig sonuna kadar kredisi olmalı...
Adama şaklaban küfür vs ederken Beşiktaş a zarar verdiğinizin farkında olun siz sevsenizde sevmesenizde Q7 bu sene bizimle, aynı şekilde kötüyken iyi gibi gösterenlerde takıma farkında olmadan en büyük zararı veriyor.

Çevrimdışı İhsan

yoo leipzig maçını quaresmasız kazandık hemde on oyuncu değiştirerek diyorum
defansada mitrovicle oynadık sol bek caner ötesi varmı bütün bombalar sahadaydı
bende kazanacağımızı beklemiyordum işin aslı ama lens gayet iyi oyun çıkardı ama hak ver bu kadar
oynatılmayan oyuncu kendini kanıtlama uğraşında olunca ister istemez hata yapıyor.
hücum yedik tolga kariyerinin en iyi maçını çıkarttı ama o defansla gayet normaldi bu.
lens kilolu diyorsunda son resimlerine hiç baktınmı onun kiloları biraz şehir efsanesibak altta bir resim atıyorum leipzig maçından formadan görünen karın kaslarına bakıver o kaslara sahip biri kilolu olabilirmi
birisi kilosu var o nedenle oynamıyor dedi herkes bunu biliyormuş gibi konuşuyor
kupa maçına gelince hocanın göndermediğini nerden biliyorsunuz hoca cenki oynatacak son maçı bu belli seni oynatmayacağım izne çık demiş olamazmı quaresma bile oynamadı son on dakika girdi
kendinizce çıkarımda bulunuyorsunuz ama quaresmanın kulübede oturduğu yerde lensin oynayacağına gerçekten inanıyormusunuz cenk gidecek negredonun gönlünün hoş edilmesi lazım sahada olacak cenkde olmak zorunda kim kalıyor dışarda quaresma bile dışarda kalmışken.
bazı şeylerde bence adil olamıyorsunuz ön yargılısınız bizi bunla suçlamanıza ramen

Lens gibi Hem kaslı hem kilolu olmak mümkündür.
İdeal kiloda kaslı biri 5 kilo alınca kasları kaybolmuyor ki !

Bizde başkalarının yalancısıyız. Oyuncular izin isteyip gittiler yazdı her tarafta.
Hangi TD maçlarımız var ama ben seni oynatmaycağım, sen git tatil yap der?

Lens ne olursa olsun gitmemeliydi.
Q7 nin yedek oturduğu yerde Lens tabi oynar. Diğer açıdan bakarsak: Q7 yedek oturmazsa Lens nasıl oynasın?

Önyargılı kimi göre neye göre ? Birbirimizi suçlayarak devam ederiz bu gidiş. Önyargılı olduğumu düşünmüyorum.

Bu konu beni sıktı . Artık tartışmayacağım.
Şu an ki halleriyle Q7 oynar, Lens'in oynamsı imkasız diye düşünüyorum
Hep beraber bekleyip göreceğiz.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Onur Küçük

bu arada aramızda sporla ilgilenen varsa doğruyu söylesin benim bildiğim vücutta en zor oluşan kaslardır
göbekli insanlarda karın kası oluşmaş bunun için yağların yakılması lazım.
gördüğün gibi kilo sorunu yok.
Yağ oranı %20 civarlarında olan bir insanda da karın kasları gözükebilir, karın kasının ağırlıklarla çalışılmasına ve yağın vücutta dağılımına bağlı olarak. Lens'in fiziği rugby, Amerikan futbolcusu fiziğine daha çok benziyor. Kas kütlesini fazla buluyorum. Bu durum maçta tempo koyması, fizik kondisyon gibi sorunlara yol açıyor.Lens'in kısa süreli hız, güç gerektiren bir aktiviteden sonra bir müddet dinlenmesi gerekir ki vücudu toparlayabilsin. Sen ben bu eksikleri görmeyebiliriz ama Hoca farkındadır muhakkak.

Necmi abi; sen futbolcu odaklı ele aldığın müddetçe bu konu bir yere varmayacak. Bu takımı böyle oynatan böyle oynamaya zorlayan Quaresma değil. Muhteşem bir sistem var ama bunu bozan oyuncu da Cenk değil. Oyuncuyu verimli olacağı bir sistemde oynatırsın sonra oyuncuyu eleştirirsin. Quaresma'yı eleştirecek olsam örneğin 3-0 kazandığımız Gs maçındaki oyunuyla eleştiririm, sağlı sollu ortalar açtığımız maçlarda oynadığı oyunla değil.

Çevrimdışı sametbagan

Bi de şu minnoş bize islam slimaniyi yazmış ne dersiniz portoda oynarken istatistikleri fena değildi ama bu sene fazla oynamadı lestırda

işimizi görür mü acaba opsiyonlu kiralık olarak.İsmi de bize uygun oyunu da uyar mı acaba

Çevrimdışı sametbagan

Bi de şu minnoş bize islam slimaniyi yazmış ne dersiniz portoda oynarken istatistikleri fena değildi ama bu sene fazla oynamadı lestırda

işimizi görür mü acaba opsiyonlu kiralık olarak.İsmi de bize uygun oyunu da uyar mı acaba
Pardon lizbonda oynarkene diyecektim dilim sürçtü  :D

Çevrimdışı 3:10 to Yuma

Slimani'yi yeni duydum, gayet iyi olur

Çevrimdışı mylife1903

Yağ oranı %20 civarlarında olan bir insanda da karın kasları gözükebilir, karın kasının ağırlıklarla çalışılmasına ve yağın vücutta dağılımına bağlı olarak. Lens'in fiziği rugby, Amerikan futbolcusu fiziğine daha çok benziyor. Kas kütlesini fazla buluyorum. Bu durum maçta tempo koyması, fizik kondisyon gibi sorunlara yol açıyor.Lens'in kısa süreli hız, güç gerektiren bir aktiviteden sonra bir müddet dinlenmesi gerekir ki vücudu toparlayabilsin. Sen ben bu eksikleri görmeyebiliriz ama Hoca farkındadır muhakkak.

Necmi abi; sen futbolcu odaklı ele aldığın müddetçe bu konu bir yere varmayacak. Bu takımı böyle oynatan böyle oynamaya zorlayan Quaresma değil. Muhteşem bir sistem var ama bunu bozan oyuncu da Cenk değil. Oyuncuyu verimli olacağı bir sistemde oynatırsın sonra oyuncuyu eleştirirsin. Quaresma'yı eleştirecek olsam örneğin 3-0 kazandığımız Gs maçındaki oyunuyla eleştiririm, sağlı sollu ortalar açtığımız maçlarda oynadığı oyunla değil.
Anlatmaya calistim oyuncu bazli olmadigini olayin, anlasilmiyor.
Buyur sen de dene @Onur Küçük

Yahu takimin her sene santraforu degisiyir, dedik papaz hersene pilav yemez, diye

Formul basitti, verimsizleri gonder, rotasyonu clde yap, takimi koru, maaslari vaktinde ode

Ne verimsizler gitti
Ne kadro korundu
Ne rotasyon yapildi
Ne de maaslar vaktinde odendi

Berabere kaldigimiz deplasman maclarinda top birinin gotune carpip kaleye girse, cok farkli seyler konusulacakti ama biz gene yonetime ve hocaya gereken odunu verecektik.

Sene basinda kadroyu koruyup hocayi gondermek cok mantikli bir secim olurdu ama suan hocayi gondermek kaos yaratir.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

bu arada aramızda sporla ilgilenen varsa doğruyu söylesin benim bildiğim vücutta en zor oluşan kaslardır

Kas hep olur da abi yağlardan görünmez. Yağ kütlesinden kurtuldukça kaslar da belirgin oluyor.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimiçi Necmi

Cenk'i Cl'de oynatıp ligde yedek bekletemezdin, adam CL'de takır takır gol atıp asist yaparken ligde kesik yese hem alıcıların dikkatini çekerdi, hem de Cenk motivasyonunu kaybederdi.

Cenk'in satılması uzun vadede bu seneki şampiyonluktan daha değerli olabilir. Bu tarz satışla kulübe referans kazandırır. Ajax, Benfica, Porto her sene şampiyon olmuyorlar, ama her sene 50-60 milyonluk satış yapıyorlar.

ya sizinde bir dediğiniz bir dediğinize uymuyor takır takır gol atıyormuş hepi topu
4 gol atmadımı bununda biri penaltıydı sanırım bu harika oluyor talisca dört gol atıyor
kötü oyuncu oluyor bir karar verin kim iyi kim kötü ölçüsü ne bunun golmü yoksa
saha performansımı gol atana saha performansı yok kötü diyorsunuz saha performansı iyi olana gol atmıyor kötü diyorsunuz hiç bir şey yapmayanda mükemmel oyuncu oluyor. :alala:
çözemedim sizin futbol görüşünüzü :bandit:

Çevrimdışı Onur Küçük

Anlatmaya calistim oyuncu bazli olmadigini olayin, anlasilmiyor.
Buyur sen de dene @Onur Küçük

Yahu takimin her sene santraforu degisiyir, dedik papaz hersene pilav yemez, diye

Formul basitti, verimsizleri gonder, rotasyonu clde yap, takimi koru, maaslari vaktinde ode

Ne verimsizler gitti
Ne kadro korundu
Ne rotasyon yapildi
Ne de maaslar vaktinde odendi

Berabere kaldigimiz deplasman maclarinda top birinin gotune carpip kaleye girse, cok farkli seyler konusulacakti ama biz gene yonetime ve hocaya gereken odunu verecektik.

Sene basinda kadroyu koruyup hocayi gondermek cok mantikli bir secim olurdu ama suan hocayi gondermek kaos yaratir.
Hocanın katı bir kuralı var. Fiziksel olarak yeterli görmediği oyuncuyu oynatmıyor; oyun olarak yetersiz gördüğünü de ara sıra duruma göre oynatabiliyor. Negredo, Lens'i neden oynatmıyor derken tek bir pencereden bakarsak örneğin Negredo için Cenk'i, Lens için Quaresma'yı bahane edersek sonuca ulaşamayız. Hoca, Cenk ve Quaresma'ya torpil yapıyorsa o zaman neden bu oyuncuların verimliliğini alt seviyelere düşürecek performanslarını dip yapacak bir düzende oynatıp resmen basının, taraftarın önüne bir yem gibi attı? Sorunu 1-2 oyuncuya bağlayıp bunlar gittiğinde sorun da çözülecek demek gerçekçi bir bakış açısı değil.

Verimsizlerin gitmemesi, kadronun korunmaması,rotasyonun yapılmaması, sığ çarpıklarla dolu bir oyun düzeninde ısrar edilmesini işte hep oyunculara bağlamaya çalışıyoruz. Yarım sezonda bize direk katkı verecek adam lazımken misal Hoca, Demba Ba ve Arda'yı istiyor. Şimdi bu iki futbolcu gelecek olsa sezon bittiğinde bunları isteyen Hocayı, getiren yönetimi değil Demba Ba ve Arda'yı gömecek oluruz.

Çevrimdışı tuncaboylu

ya sizinde bir dediğiniz bir dediğinize uymuyor takır takır gol atıyormuş hepi topu
4 gol atmadımı bununda biri penaltıydı sanırım bu harika oluyor talisca dört gol atıyor
saha performansımı gol atana saha performansı yok kötü diyorsunuz saha performansı iyi olana gol atmıyor kötü diyorsunuz hiç bir şey yapmayanda mükemmel oyuncu oluyor. :alala:

Abi Cenk CL'de 5 maçta ulk 4 gol 2 asist yaptı, daha ne yapacaktı ayıptır sorması?

CL'de ilk 5 maçta skora bu kadar katkı yapan kaç tane oyuncu var ve kaç milyon değer biçilmiş?

Talisca'yı eleştirenler onun CL'deki performansını eleştirmiyor ki zaten.

Çevrimiçi Necmi

Kas hep olur da abi yağlardan görünmez. Yağ kütlesinden kurtuldukça kaslar da belirgin oluyor.
hadi len ordan kas çalışırsan olur normal hayatını devam ettirmek için kullandıkların kasmı sen bady çalışda kas nasıl oluşuyormuş öğren lensin o ayağındaki kasları 2 yıl çalışsan yapamazsın iki yılda karın kaslarınıda zor çıkarırsın
o karnın alev alev yanar ben kungfu yaptım gram yağım yoktu derim incecikti deriyi tutunca kumaş tutuyor gibiydin
ama tam karın boşluğumda bir tane yumurta gibi kas yapabildim yaptığımız antrenmanlarda anlatılmaz bizim bir saatte
harcadığımız enerjiyi futbolcular bir haftada harcamıyordur. sürekli dayak yiyorsun o karın kasları lazım ama olmuyor işde
3 cm tahtayı yumrukla deliyorduk ama karın kası olmuyor işde az canım yanmadı o nedenle

Çevrimdışı onder23

Kilolu insanlarda da karın kası oluşur necmi abi. Gözükmez sadece.
Karın kaslarının gözle görülebilmesi için belli bir oranda yağ oranı olması gerekir.
Uzun süredir fitness ile karın kası oluşturmaya çalıştığım için biliyorum  :D. Ama şu noktada hem fikirim. Vücudun en zor gelişen kas gurubudur karın kasları.
Yağ oranlarına göre vücudun değişimi resimli gösterimi.
[ Son Düzenleme: 01 Ocak 2018, 16:02:04 onder23 ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Ayrıca Cenk'in attığı 1 golü penaltı diye küçümsüyorsun da, Talisca'nın Porto maçında attığı gol kime yazılır?

Çevrimiçi Necmi

Abi Cenk CL'de 5 maçta ulk 4 gol 2 asist yaptı, daha ne yapacaktı ayıptır sorması?

CL'de ilk 5 maçta skora bu kadar katkı yapan kaç tane oyuncu var ve kaç milyon değer biçilmiş?

Talisca'yı eleştirenler onun CL'deki performansını eleştirmiyor ki zaten.

ben demiyorum siz diyorsunuz ben golle oyuncu tartmam siz oyuncunun iyi olup olmadığını attığı golle
mukayese ediyorsunuz ya bana göre talisca içerde oyuna cl maçlarından daha fazla katkı veriyor ama işde gol az atıyor
o yüzden sövüp duruyorsunuz.iki tane kaçırdı diye burda lens gömülüyor ligin başından beri nasıl oynadığına değil
kaç gol kaçırdığına bakıyorsunuz (abou derim birde)

Çevrimdışı tuncaboylu

ben demiyorum siz diyorsunuz ben golle oyuncu tartmam siz oyuncunun iyi olup olmadığını attığı golle
mukayese ediyorsunuz ya bana göre talisca içerde oyuna cl maçlarından daha fazla katkı veriyor ama işde gol az atıyor
o yüzden sövüp duruyorsunuz.iki tane kaçırdı diye burda lens gömülüyor ligin başından beri nasıl oynadığına değil
kaç gol kaçırdığına bakıyorsunuz (abou derim birde)
Peki neden Cenk'e 25 milyonluk teklif geliyor da Talisca'ya gelmiyor?

Çevrimiçi Necmi

Ayrıca Cenk'in attığı 1 golü penaltı diye küçümsüyorsun da, Talisca'nın Porto maçında attığı gol kime yazılır?

küçümsemiyorum sadece örnek verdim o penaltıyı alanda quaresmaydı sonuçta

Çevrimiçi Necmi

Peki neden Cenk'e 25 milyonluk teklif geliyor da Talisca'ya gelmiyor?

gelmediğini nerden biliyorsun hele bir yaz olsun bakalım teklif gelse sanamı gelecek.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

hadi len ordan kas çalışırsan olur normal hayatını devam ettirmek için kullandıkların kasmı sen bady çalışda kas nasıl oluşuyormuş öğren lensin o ayağındaki kasları 2 yıl çalışsan yapamazsın iki yılda karın kaslarınıda zor çıkarırsın
o karnın alev alev yanar ben kungfu yaptım gram yağım yoktu derim incecikti deriyi tutunca kumaş tutuyor gibiydin
ama tam karın boşluğumda bir tane yumurta gibi kas yapabildim yaptığımız antrenmanlarda anlatılmaz bizim bir saatte
harcadığımız enerjiyi futbolcular bir haftada harcamıyordur. sürekli dayak yiyorsun o karın kasları lazım ama olmuyor işde
3 cm tahtayı yumrukla deliyorduk ama karın kası olmuyor işde az canım yanmadı o nedenle

Ben konu bilmiyom aga genel konuştum :evillol: Geçç  :nargile:
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Etiketler: