2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 51 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6310474 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Onur Küçük

Top sağ kanattayken takımın sağ açık, sağ bek ve diğerleri olarak 2'ye bölündüğünü maç boyu gördük. Şenol Güneş'in taktiğiyse bundan derhal vazgeçmesi lazım, oyuncunun özelliklerinden dolayı takım bu şekle bürünüyorsa oyuncudan vazgeçmesi lazım. Bu kadar absürt bir görüntüyü defalarca görmek normal değil.
Hoca'nın tercihleriyle alakalı. Oyuncuları gömmeden önce  oyunculardan aldığımız verim neden düşük , bunda Hoca'nın tercihleri de rol oynuyor olabilir mi iyice düşünüp taşınmak lazım .
Bu maç hakkında olumsuz düşüncülerin asıl  nedeni kötü oynasak da kazandıktan öte Hoca'nın takıntılarından , yanlışlarından vazgeçmediğini görmemiz oldu.
Hoca taktik anlayışında hücum ve savunmayı birbirinden ayrı olarak ele alıyor. Yanlış , sorunlara neden olan bir bakış açısı bu. Hücumu ayrı savunmayı ayrı ele alırken özellikle savunma  kısmında çok ciddi yanlışlar yapıyor. 

Çevrimdışı cursedofdragon

Oziyi bu kadar elestrip Tosice guzellemeler yapan arkadaslarin. Nisan ortasinda Lyon ile oynadigimiz maci izlemelerini tavsiye ederim. Ozinin temposunu ve takimin yere ne kadar saglam bastigini gorebilirsiniz.
Maca ciktigimiz ilk onbirimize gore yeni transferlerin ne kadar onemli oldugu ve butun sezonu dusununce herkesin bu takimin icinde buyuk rolu olucaginida gorebilirsiniz.
Fabri
Gg Marcelo Mitrovic Tosic
Atiba Ozi
Babel Talisca Adriano
Cenk

Nisan'a kadar oğuzhandan birşey beklemeyelim mi o zaman abi ?

Oğuzhan fizik olarak bitmiş yok sahada geziniyor.

10 sn adını duyuyorum 20 dk adını duymuyorum tekrar adını duyuyorum yana geriye oynuyor zaten sürekli.

Çevrimdışı mylife1903

Biz atakları sonlandırmasını neden beceremiyoruz? Sonlandıramadığımız ataklar kontra atak olarak sahamızda buluyoruz. Mario Gomez'in olduğu sene bu ataklar out olsun, korner olsun, taç olsun bir şekilde sonlanıyordu. Şut atmaktan niye çekiniyoruz. Dün akşam Oğuzhan kaleye çapraz pozisyonda sol açık mevkiinde en az 3 kere demarke vaziyette topla buluştu hiçbirinde şut denemedi hep pas hep pas. Arada bir şut deneyin be kardeşim ne bileyim kalecinin ayağı kayar, attığın şut doksana gider, savunmaya çarpar gol olur, olur da olur...Denemek lazım denemeden gol olmuyor. Talisca bile şut denemiyor. Şut atmazsak nasıl gol olacak?

Bir tek quaresma şut atmasın şutları hiçbir şekilde etkili olmuyor. :akuma:
Abi oyle diyon da senin dedigine gore karijma guzel bitiriyor sutlari, sagdan sut atiyor soldan taca cikiyir, taca baski yapip atak surekliligi sagliyoruz, mesela cenk o pozisyonda vurup topu taca atsa donen top tehlike yaratmayacakti yani

Çevrimiçi Fatih_

Nisan'a kadar oğuzhandan birşey beklemeyelim mi o zaman abi ?

Oğuzhan fizik olarak bitmiş yok sahada geziniyor.

10 sn adını duyuyorum 20 dk adını duymuyorum tekrar adını duyuyorum yana geriye oynuyor zaten sürekli.
Su ana bakmakmayip sezon geneline bakmak lazim demek istiyorum.
Hocaninda bazi kayiplari goze aldigini dusunuyorum.
Sampiyonlar ligi ilk macindan itibaren ozellikle Ekim ve Kasim aylarinda pik yapip sezonu o sekilde bitirmemiz gerek.

Çevrimiçi Necmi

Hoca bu mantıkla vida alınsa devreye anca oynatır devre arasında alsak seneye :)
iyide Tosic şu anda takımın en iyisi :alala:
mükemmel maçlar çıkarıyor kesilmesi haksızlık değilmi?

Çevrimdışı kyiv

Abi oyle diyon da senin dedigine gore karijma guzel bitiriyor sutlari, sagdan sut atiyor soldan taca cikiyir, taca baski yapip atak surekliligi sagliyoruz, mesela cenk o pozisyonda vurup topu taca atsa donen top tehlike yaratmayacakti yani

Tosiçin çekeceği şutun gol olma ihtimali quaresmanın çekeceği şutun gol olma ihtimalinden daha fazla.quaresma oynamasa en iyisi aslında ne attığı şut tehlike yaratıyor ne ortaladığı top adresini buluyor. Rakip üzerinde "aman bu quaresma dikkat edelim" etkisi dışında hiç bir etkisi yok. Serbest vuruşlara atlıyor yahu Beşiktaş kariyerinde kaç gol attı frikikten cidden merak ediyorum. 5 senede kaç golü var frikikten?Taliscanın konsantrasyonunu da frikiklerde kesinlikle quaresma bozuyor. Quaresmanın Beşiktaşta oynama süresi son 30 dakika tıpkı Cenk gibi.Yorulan rakibe karşı çok daha etkili olacaklardır. Umarım Karabük maçıyla birlikte Şenol Güneş bunu denemeye başlar.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Kanatlar Babel - Lens olmalı.

Çevrimdışı yoruk

Yediğimiz golde tek kişi hatası yoktu.Her şey ani oldu ve karambole oldu.Takım birden gaza geldi çıktı bekler yerini kaçırdı falan son olarak da Atiba' da kalması gereken top Atiba'dan sekiverdi  :evillol: Ben orada kızacak biri bulacaksam Pepe değil Caner değil Cenk değil eli belinde adamı bile karşılamayan Talisca'ya kızarım.

Milli takım arası 1 tane hazırlık macı yapmak lazım lens,negredo ne durumda görmek lazım.

babel de kötü.

Kötü ama en azından frikiklere salça olmaz. Arada gol de atıyor hem :)

Kötü ama en azından frikiklere salça olmaz. Arada gol de atıyor hem :)

Lens oynasında sürekli Quaresma,Babel değişmeli takılsınlar :)

İçerdeki maçlarda Quaresma-Lens oynasın deplasman maclarında Babel-Lens :)

Çevrimdışı ardiles

Şu görüntü maçın 27. dakikasında başlıyor ve bir süre devam ediyor. Sahaya yayılma fecaat. Maç boyu bu tip görüntülerden bolca izleyebilirsiniz.

İsteyen verilen linkten izlesin pozisyonun tamamını. Orta sahanın-taktiğin-yardımlaşmanın vs. vs. bir çok olması gereken şeyin ne seviyede olduğunu anlatsınlar kendi gözlerinden. Sonra kimi gömüyorlarsa gömsünler.

geriye gelip oyunu yönlendirmesi gereken talisca ofsaytta ayağına top bekliyor. boşalttığı alan dolmayınca takım tam ortadan ikiye ayrılmış görünüyor. şenol hoca yeni transferler hakkında hazır değiller açıklaması bu yüzden hiç inandırıcı gelmiyor. talisca hazır mı? 1 sezonu devirdi hala hazır değil. hoca bunları görüyor ve hala ilk 11 de oynatıyorsa kendi oyun planı yoktur yahut kendine güvenemiyordur. ayağına gelsin vursun gol olsun işte yea stratejimiz olmuş. talisca efendi hani seni mourinho izliyordu. insan az bi çeki düzen verirdi kendisine. yazık! sene sonu satış çekeceği bariz belli oyuncuya bel bağlamışız.

+ talisca berezilyada el ense yaparken yeni transferler kendi kulüplerinde hazırlık kampındaydı
[ Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 17:01:52 ardiles ]

Çevrimdışı abdusta

bence golde pepenin aşırı hatası yoktu. tamamen şansına bursalı oyuncunun önünde kaldı. atibadan ya da başka bir oyuncudan sekti top. yoksa top pepenin olduğu bölgeye doğru gidiyordu.
sekmeseydi ofsayttaki oyuncuya gidiyordu

saygılar

Çevrimdışı atalay

Liepzig'in highpressing ve gegenpressing uygulamalarına iyi çalışmak gerek. Transition'ı çok iyi oynuyorlar. Öndeki kenar oyuncuları da içeriye girip ön alan baskılarında rol alıyor. Oyunun yönünü çabuk değiştirip, kanatlarda genişlik bulmak; sekenleri toplayıp, pas temposunu yüksek tutmak gerek.

Kenar oyuncuları ile rakibi merkeze çekmeye çalışıyorlar. Fakat merkeze yakın oynadıkları için kanatlarda alan bırakıyorlar. Kesinlikle kanatlarda genişlik bulmak lazım. Bekleri ile stoperleri arasındaki bölgede oyuncu gezdirmek gerek. Fakat kanat oyuncularının takım savunmasında doğru pozisyon alması şart. Aksi taktirde kanat bekleri büyük sıkıntı yaşar.
[ Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 17:22:08 atalay ]

Çevrimdışı Orhan_

geriye gelip oyunu yönlendirmesi gereken talisca ofsaytta ayağına top bekliyor. boşalttığı alan dolmayınca takım tam ortadan ikiye ayrılmış görünüyor. şenol hoca yeni transferler hakkında hazır değiller açıklaması bu yüzden hiç inandırıcı gelmiyor. talisca hazır mı? 1 sezonu devirdi hala hazır değil. hoca bunları görüyor ve hala ilk 11 de oynatıyorsa kendi oyun planı yoktur yahut kendine güvenemiyordur. ayağına gelsin vursun gol olsun işte yea stratejimiz olmuş. talisca efendi hani seni mourinho izliyordu. insan az bi çeki düzen verirdi kendisine. yazık! sene sonu satış çekeceği bariz belli oyuncuya bel bağlamışız.

Oyunu, geriden Tosicten aldığı topla, Oğuzhan kuruyor ama ön merkezde rakip önünde istasyon olacak, yardımcı olacak bir kişi bile yok. Mecburen kanada açılıyor. Bu rakibin planı olabilir. Bizim planımız ne?

Oğuzhan pas verip ileri koşu atıyor orta alanda boşluk yaratıyor ve yine Quaresma önünde opsiyon oluyor ama kalabalık içinde kalıyor. Orta alan hala boş bu arada. Sonra Oğuzhan geri boşalttığı alana geliyor Talisca ile beraber bu sefer rakip kale önü bomboş kalıyor ve top mecburen yine kanada iniyor. Bu noktada Talisca ve Oğuzhan biri kutu içine biri kutu önüne koşu atıyor ve beklenen son; Başarısız bir orta daha. Pozisyon devamında Pepe'nin zamanlaması kötü olsa Bursa kontrası oluşacak ama Bursa'nın kazandığı taçla son buluyor. Şimdi bu şablonda Oğuzhan bitmiş diyenlerin neden bunu dediğini merak ediyorum. Yaptığı hatalı paslar mı? Yapamadığı koşular mı? Sahaya öyle bir yayılamıyoruz ki, oyun Oğuzhan'dan olması gerekenden çok daha fazlasını talep ediyor. E şimdi bu çocuk M beden gömlek giyerken sen buna XXL gömlek denetirsen bol gelir tabi.

Çevrimdışı yoruk

Tosiçin çekeceği şutun gol olma ihtimali quaresmanın çekeceği şutun gol olma ihtimalinden daha fazla.quaresma oynamasa en iyisi aslında ne attığı şut tehlike yaratıyor ne ortaladığı top adresini buluyor.
Tosic'in uzaktan golleri var sanırım geçmişte ? Zaman zaman iyi de şut çekiyor sert.

Tosic geldiğinden beri elinden geldiğinin en iyisini yapıyor.Evet kötü olduğu hata yaptığı da oluyor ama kapasitesi dahilinde 10 üzerinden 8 falan yani.Kesinlikle geçer not Tosic . Zaten Mitrovic'e tercih edilmesinin nedeni bu.Evet Vida gelse dahi şu aralar Tosic oynamalı.Bir de Vida için diyecekler oynatmıyor hoca diye ama doğrusu Tosic'in oynaması.

Quaresma zaten 2011 yılındaki ilk döneminde şutları falan iyi,seri adam geçen hızlı bir oyuncu idi ama takım düzeni disiplin falan yoktu.Şimdi şutları yavaş seri değil sürekli çizgiye kaçıyor.Ama daha disiplinli daha takıma yatkın artık.Fakat ne olursa olsun 3 senede Quaresma gibi birini şutlarının bu kadar etkisizleşmesini anlamak mümkün olmuyor.

Benim asıl korkum ana rotasyon oluşunca 4-5 isim dışarıda kalacak.Bu isimlerin yararlı olmaları için oynamaları lazım.Ee ana rotasyondaki isimleri de zırt pırt değiştiremezsin.Nasıl olacak nasıl denge sağlanacak ? Necip olur 5 maç oynamaz ama 1 maç lazım gelir oynar işini de yapar bunda sıkıntı yok ama Babel Atiba Q7 Medel Tolgay Talisca "inşallah" gibi adamlar dışarıda kaldığında o oynayacakları 1-2 maç ne yapacaklar ? Maç eksikleri falan mı olacak yoksa direk katkı mı verecekler ? Çünkü 2-3 isim sonradan oyuna bile giremeyecek.Yani kenarda oynatsan kimsenin laf etmeyeceği 5 adam bekleyecek ve sen 3 tanesini sonradan oyuna alabileceksin ? Daha bunun Töre'si var onu saymadım.GG geri dönünce Caner de kenarda bekleyecek onu da saymadım.Nasıl idare edilecek ben bunu merak ediyorum.Çünkü bazı dönemler gelecek 12-15 kişi ile sınırlamak zorunda kalacaksın kadroyu.Devamlılık lazım olacak çünkü.Zırt pırt değiştiremezsin lig için ayrı avrupa için ayrı 11 oluşturacaksan olmaz.

Çevrimdışı abdusta

Geçen seneye göre Oyuncu kalitesi yüzde 50 arttı
ama Oyun kalitesi yüzde elli düşmüş.
Bunda hatanın bir kısmı doymuşluk yaşayan oyuncularda
ama yeni katılanların hırslarını daha çok belli etmeleri lazımki
ciddi rekabet ortaya çıksın
kadro zenginliğimiz bazılarının söylediği gibi takımda huzurluzluk, kavga yaratmayacak
ileride ceza,sakat,formsuzluk nedeniyle hepsi forma bulacak,

saygılar

Çevrimdışı Gökhan_Çelik

Şu görüntü maçın 27. dakikasında başlıyor ve bir süre devam ediyor. Sahaya yayılma fecaat. Maç boyu bu tip görüntülerden bolca izleyebilirsiniz.

İsteyen verilen linkten izlesin pozisyonun tamamını. Orta sahanın-taktiğin-yardımlaşmanın vs. vs. bir çok olması gereken şeyin ne seviyede olduğunu anlatsınlar kendi gözlerinden. Sonra kimi gömüyorlarsa gömsünler.
Bosuna demiyorum senol hocanın çapı besiktasin gerisinde kalmıstır diye.

Çevrimiçi MUSTAFA_

FIFA, Milli Takımın Dünya Kupası'na katılma şansıyla alakalı kadroya alınmayan Oğuzhan Özyakup ile röportaj yaptı.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

bu ayıp yalnız 2 sene şampiyon yapmış takımın hocasına yakışmayacak ithamlarda bulunuyorsun.

Çevrimdışı Furkan Sarper

senol hocanın capı dunya 3.lugune kadar uzanıyor

tamam oyunumuz su asamada kotu ama elestırıceksın dıyede fazla abartıyorsun

takım kondısyon yapınca, mac devamlılıgını saglayınca gelıp burda senol hoca guzellemesı yaparken utanmazsınız umarım

Çevrimdışı tuncaboylu

Atiba'si olan takıma Medel'i alırsan bütün sezon boyu bu muhabbetleri dinleriz.
Almayınca da Atiba 34 yaşında ama alternatifi yok muhabbeti dinliyoruz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Necmi

Linç yemekten çok korkuyorum ama ben şuan Talisca yerine Sosa'yı isterdim.  :biggrinking:
Bir Beşiktaş taraftarının kendisinde oynamak istemeyen ve kaçarak giden birini istemesi çok utanç verici bir durum
adam bizde oynamamak için türlü çirkinlikler yaptı bu kadar miğdesiz olmayın bence
başarı için her şey mübah değildir.

Sosa seçimini yaptı ve şu an bunun bedelini ödüyor. Yaşı da ilerlerledi. Gitsin kumda oynasın.

Gesendet von meinem LG-H815 mit Tapatalk

Etiketler: