2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 54 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6310418 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Bilice neden kufur ediyoz ozaman abi
Biliçe nedenmi küfrediyoruz söyleyeyim onun için avrupa maçları önemli değildi kendini epl de
göstermek istiyordu o nedenlede ingiliz takımlara ciddi odaklandı bu Beşiktaşın değil kendi hedefleri içindi
sonra sosa ile birlikte yaptığı söylem bizi A.Madrit olarak tanımlaması yani üçüncü büyük olduğumuzu
ima etmeleri sonra bursa ile oynadığımız maçı derbi olarak tanımlaması renklileri çok büyük görmesi
bunlar basit ara ara gelen ama kafasında yer etmiş şeylerin dışa vurumuydu. Ben devre arsında Biliçle hemen ayrılmak gerekiyor dediğimde
forumda herkes karşı çıktı. Aslında o zaman görünüyordu net herşey westhamla anlaşmıştı ve bizim opsiyonu kullanmamamız için
resmen şampiyonluğu sattı. Hemen devre arasından sonra verdiği bir demeç vardı tam olarak ne dedi
Beşiktaş gibi bir kulüp ikinci yılında şampiyon olamayan hocayı tutmaz bu ne demekti biz liderdik
şampiyonluğun ciddi adayıydık ama daha devre arası Biliç bey bizim o sene şampiyon olamayacağımızı öngörmüştü.
ondan sonra saçma sapan takım dizilişi törenin ihaneti ekmeğine ya sürdü ligin son beş haftasında
rezil gs ye şampiyonluğu verdik.
Biliçe küfretmedim ama çok tepki verdim nedenleride belli.
Şenol hoca geldiğindede ender eleştirenlerden biri olarak hakkını veririm Şenol hoca Beşiktaşın büyüklüğünün farkında
o bile hoca olduktan sonra farketti Beşiktaşın büyüklüğünü ve bunu her söyleminde dile getiriyor.
Hataları yokmu bolcana var ama hakkını verelim Beşiktaşı büyüklüğünü bilerek oynatıyor. Beşiktaşa şl
hedefi koyuyorsa bunu başaracağına inandığı için koyuyor. uefa yı beşiktaş için bir hedef olarak görmüyorsa buda
Beşiktaşın büyüklüğüne ters düştüğünü gördüğü için bence
Ben hocayı eleştirmedim haraketlerinden edindiğim izlenim bu. Hak veriyorum. Beşiktaş gibi bir kulüp ve takım
yakalamış elbette en büyük platformda kendini göstermek isteyecek ana hedefi bu olacak Beşiktaşın elinde belki en iyi
oyuncular yok ama bu güne kadar Türkiyede oluşmuş en iyi kadro var. en dengeli her bölgesi kaliteli iki oyuncuyla
takviye edilmiş eksiği olmaya bir kadro oyuncu özelinde kadro daha kaliteli olabilir buna lafım yok ama denge açısından
oldukça iyi bir kadro. Kazanmışız rakibe pozisyon vermemişiz hala eleştirebiliyorsak bu bile takımın geldiği
seviyeyi gösterir.

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

orgun olmasa dahi oğuzhandan ikili mücadelede ayakta kalmasını beklemiyorum. üzerine gelen presi kısa paslarla kırabilecek kabiliyette, onun işi pas atmak ve işini düzgünce yapıyor.

oğuzhanın çevresinde ona uyum sağlayan sadece atiba var.

Nasil yani, CL'de ayakta kalamayan ortasaha oyuncusu ile mi mucadele edicez ? Kisa paslarla mi kiracaz rakiplerin presini.

Oguzhan haketmedigi degeri goruyor Besiktas'tan. Biz kulup olarak bunu cok yapiyoruz. 4 yil gecti. Oguzhan fizik, mental, taktik olarak oldugu yerde duruyor. Yolda sakalsiz olarak gorsem lise ogrencisi derim. Tembel bir futbolcu, aksini iddia edemez kimse.

Cikarirsin ilk 11'den, goz dagi verirsin. Oyle oksayarak olmaz bu isler.

Çevrimiçi Necmi

Yeniler yine 11başlamayınca serzenişte bulunuyorlardı ona istinaden vida gelse hoca devreye anca oynatır dedim.
Maçtan sonra ise bu vida tosiçi asla kesemez onun yaptığı müdahaleleri yapamaz dedim.
Dün sahanın en iyileri tosiç ve atiba idi.
Medel de zor keser atiba yı belki dinlendirdiği zaman oynatır.
Dün BABEL de ortaya geçti Atiba ya yardıma hep atiba sandım onu.
İyi top tutuyor ayağında belki hoca sola lensi koyup BABEL ortada deneyebilir....
haklısın mesela bir çok kişi babel kötü diyordu ama ben dün beğendim babeli aynı senin gibi bir çok pozisyonda babeli atiba sandım
orta saha düştüğü için babel yerini canere bırakıp çoğunlukla orta saha ve savunmada oynadı.
hatta bir ara maçta bizim çocuklara sordum bizim sol açık oynayan oyuncumuz babelmi canermi diye
maçın büyük çoğunluğunda babel geride caner ilerdeydi.
Bir süre caneride hoş görmek lazım bir senesi sakat geçti ve şu anda Beşiktaş taraftarına kendini göstermek zorunda hissediyor
kendini kanıtlama evresinde bu nedenlede çok aşırı topu istiyor hücum katkısı vermek istiyor gerçi bu takımın geneline
zara olarak dönüyor ama bu bir süreç ve geçecek buda. Babelde çoğu zaman geri çekilerek yada orta sahaya kayarak
canerin bu isteğinin önünü açtı.

Çevrimdışı ahmetemre

şu anda takım iyi değil görünen hocada iyi değil ben Şenol hocanın şl maçlarına hazıralndığını
ve kafayı oraya yorduğunu düşünüyorum. Ligi önemsemiyor nasılsa bir şekilde götürürüz mantığında
belki haklı Beşiktaş için şampiyonluk çok önemli ama iki senedir Hoca için şl daha önemli gibi
görünüyor. Bütün planlarını şl takvimine göre yapıyor.
Bu sürede kayıp yaşamazsak sıkıntı yok yaşarsak büyük sıkıntı ama nihayetinde Beşiktaşın geleceğinden çok
hoca kendisi için kısa dönemli başarıyı düşünür bu normal bir durum.
Beşiktaş ligi domine etmiş fenerden sonra gs yide taca atıp gelecek 5-6 yılı domine eden bir Beşiktaş ortaya
çıkmış bu Hocayı pek ilgilendirmez Hoca ne başkan gibi düşünür nede taraftar gibi onun için önemli olan
dönemlik başarıdır uzun vadeli kulüp başarısı değil. Hoca yerine başka hocada gelse büyük takımlarda bu hep böyledir.
Gelen hocada Beşiktaşın geleceğine değil kendinin o anki başarısına odaklanacak.
Şenol hoca bu senekini bırak Seneye ki şampiyonluğu bile düşünüyor.
Çok çalışıyor tüm gün. Akşamları napıyorsunuz diye sordular oyuncuların performans raporları istatistikleri gelir onları okurum iki tane dizi var onları izlerim dedi.
Eve bile iş götürüyor.  Yüklemeyi Eylül 14 te yapacak şekilde takımı çalıştırıyormuş.
Karabük konya fb ts maçları öncesi hazır edecek. Bu dördünü aldık mı fikstür rahatlıyor...
Vodafone Park
Nüfus : 41.903
Rakım: -5 metre

* Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.
* Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.
* Tevâzu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.
* Hoşgörülülükte deniz gibi ol.
* Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
                               Hz. Mevlana

Çevrimdışı ardiles

Şunu da ekleyeyim, bu ülkede hoca olacaksam geniş kadro istemem.

Sol bekin Adriano ise yedeği Köybaşı, sağ bekin Gönül'se yedeği Serdar Kurtuluş, Atiba'nın yedeği Necip, Oğuzhan'ın yedeği Veli, Negredo'nun yedeği Pektemek olmalı. O zaman kimse o neden oynamıyor, bu neden oynuyor demez.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ceza sahası önünde iklim serttir bilirsin. kolayca girip çıkacağın bir bölge değildir. özellikle italyada bazı hocalar 10 numara mevkisinde önliberodan bozma topu saklayabilen sert oyuncular oynatırken teknik oyuncuları geriye çeker. oğuzhan tolgay göbekte atiba 10 numarada pas istasyonu. geçen sezon bazı maçlarda böyle beklentilerim vardı hocadan. talisca oğuzhan tolgay olmadı belki bu formülü dener ümidim vardı. oynatır oynatmaz hocanın işidir taraftar olarak gördüğüm hocanın aklında bir şablon var eldekileri buna uyarlamaya çalışıyor. nasıl daha verimli kullanırımdan çok kendi zihnindeki plana sadık.

kısaca; yeni oyuncular nasıl oynuyormuş bir görelim merakıyla yazılmıyor bütün bunlar. geçen seneki yetersiz oyun kalitesini hissediyor taraftar.

Çevrimdışı Orhan_

Negredo antrenmanlarda Quaresma'nın ortalarına hala ön direğe koşuyorsa, onun yerine Cenk'i tercih etmesi normal.

O zaman Quaresma ön direğe orta açana kadar Negredo tercih edilmemeli :D.
[ Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 19:46:07 Orhan_ ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Aklıma gelmişken alacaksak böyle oyuncular alalım. ===> Alphonso Davies. 16 yaşında. Kanada milli. 5 maç 3 gol attı yanlış hatırlamıyorsam milli takımda. Kanat oyuncusu. Bonservisi 450 bin avro. Böyle gençleri alıp yedek yaparsanız taraftar o oynasın bu oynasın kavgasını bırakır. Ayrıca lensin oyuna girmesini bekleyeceğime böyle gençleri beklerim. 2 kalite adamın varsa aynı mevkide biri yedek kalacak boşa tartışmaya gerek yok bence.
O oynasın bu oynasın tartışması tek şartta biter: 11 tane çok iyi oyuncu ve onlara 11 tane çok ama çok kötü yedek oyuncu alırsan biter o tartışma.

Senin dediğin yapılsa, bu sefer de gençler dururken neden 34'lük Quaresma oynuyor diyenler çıkacaktır.

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

@Necmi sende lig basindan beri Talisca'nin istatistiklerini gozumuze sokuyorsun gelecegin yildizi diye. Adama orta saha degil dedik sen Alex'ten iyi oyuncu dedin.

Hala kararli misin Taslisca'nin oynadigi pozisyonun hakkini verdigine. Ben kotu futbolcu demiyorum. Kesinlikle orta saha oyuncusu degil. Bizim sistemimizde hamle oyuncusu olarak kulubede bekler.

Bence Tolgay ilk 11'e kazandirilmali. Performansi dalgali ama Senol hoca israrli sekilde ilk 11 baslayip ilerde kullanirsa tutma ihtimali var. Cunku takimda onun kadar rahat oyuncu eksilten, dikine gitmeyi seven, dikine pas atmayi dusunen baska oyuncu yok. He Tosic var ama adam defansta.

Yada TRANSFER.  Sosa demiyorum herkes gibi. O adamdan hayir gelmez artik.
[ Son Düzenleme: 27 Ağustos 2017, 19:46:07 Serkan_KaNaDa ]

Çevrimiçi Necmi

ağabey ne yaptın? adam "yan taraftaki araziyi beşiktaş'a kazandıralım" diyor, şampiyon olduğumuz için çıktığı programlarda söylüyor bunu.

şenol güneş kendisini düşünecek de ne olacak? ingiltere'den mi haber bekliyor, arjantin milli takımı ile mi göz kırpışmış? buradaki kariyeri biterse trabzonspor'a dönecek.

oğuzhan sevgilisinden ayrılmış, fabri aşkıyla küs o yüzden gol yiyor, daha yeni 2 senelik anlaşma imzalayan şenol güneş kendi başarısına odaklanıyor. sanki bu sene alacağı lig şampiyonluğu seneye elini güçlendirmeyecek, tarihi bir başarı kazanma arifesinde değil.

transfer başlığı iyice dibe batıyor bence, asparagasın dibine vurduk. şenol güneş'e kötü hoca diyen arkadaşlara zerre lafım yok, birçok yoruma saygı duymasam da düşüncelerini ifade etmelerini önemli buluyorum; fakat böyle niyet okuyan değerlendirmeler bana ters geliyor.

sadece şampiyonlar ligi'nde başarı isteyen ligi ikinci plana atan hoca lens'i, negredo'yu, medel'i hemen takıma koyar; bir dakika dahi kaybetmez. yeni transferlerin oynamamasını eleştiren arkadaşların en büyük korkusu da zaten bu transferlerin oynatılmamasının şampiyonlar ligi'nde kötü başlangıcımıza neden olması. "cenk ile, beck ile, atiba ile, quaresma ile, hatta tosic ile mi bu köprüyü geçeceğiz" diyorlar.

bence yaptığın çok yanlış bir okuma ve hocanın form tutmaya başlamamızı arzu ettiği aralık iyi şekilde düşünülmüş.
ben niyet okumuyorumki bizzat hocanın yorumları bu yönde birinci hedefimizi ortaya koydu şampiyonlar liginde gruptan
çıkmak geçen senede şl den elenince benim için uefa kupasının bir önemi yok diyerek aslında ne düşündüğünü söyledi
lig şampiyonluğu değerli dedi. Niyet okumak farklı bir şey söylediklerini yorumlamak farklı. ŞL maçına çıkacağız diye
bizim için şampiyonluk yolunda çok önemli olan fener maçına rotasyonla çıkarsan şl maçının ligden daha önemli olduğunu
söylemiş olursun zaten bunun yorumu yokki bizzat gösterdiği şey bu.

Çevrimdışı tuncaboylu

Aklıma gelmişken alacaksak böyle oyuncular alalım. ===> Alphonso Davies. 16 yaşında. Kanada milli. 5 maç 3 gol attı yanlış hatırlamıyorsam milli takımda. Kanat oyuncusu. Bonservisi 450 bin avro. Böyle gençleri alıp yedek yaparsanız taraftar o oynasın bu oynasın kavgasını bırakır. Ayrıca lensin oyuna girmesini bekleyeceğime böyle gençleri beklerim. 2 kalite adamın varsa aynı mevkide biri yedek kalacak boşa tartışmaya gerek yok bence.
Bu arada 16 yaşında 5 kere milli olup 3 gol atan adamı 450 bin Euro'ya rüyanda bile alamazsın. Kulübün bonservis talebini Transfermarkt değeri belirlemiyor.

Çevrimdışı mylife1903

Bu arada 16 yaşında 5 kere milli olup 3 gol atan adamı 450 bin Euro'ya rüyanda bile alamazsın. Kulübün bonservis talebini Transfermarkt değeri belirlemiyor.

Yahu bu sikat olayina falan cok inaniyor insanlar
Hani bulsak neymar falan bulacaz saniliniyor hwrhalde
Taliska bile bulunmus ama gelmemis iste zamaninda. Buldugun adam zaten kendi biliyor ne mal klacagini turkiyeye mi gelecek.

Al iste toreyi salan almanlar emre cani vermiyir kerem mi nedir k cocugu da bej dakikada bagladilar vermediler

Ayrica biyle cocuklari degil 16 yasinda dogumevinde bile bize birakmazlar

Çevrimdışı ardiles

Nasil yani, CL'de ayakta kalamayan ortasaha oyuncusu ile mi mucadele edicez ? Kisa paslarla mi kiracaz rakiplerin presini.

taliscayı olması gerektiği gibi geriye çekersin ozzyde fazla yorulmamış olur ikili mücadelelerde ayakta kalır. talisca geri gelmiyorsa oyuna almazsın rakiplerin presini de dert etmezsin.

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Sosayi tusubasa sandim iki gunluk yorumlari okuyunca.
Dogum sancisi cekti bu camia yahu
Herifin oynadigi 6 ay tamam oynayinca sirtladi takimi ama kalan zamanda ne yapti bu sosa

Taliska yerine bize oyun lideri olacak akilli ve skor yapan bir oyuncu lazim taliska sadece kendi oynuyor skor katkisi yapabildiginde gercekten etkili ve faydali ama tartismaya acik bir oyuncu ustelik kiralik

Yaptigin tespitler ve  bunlari kendi  mizahinla birlestirmen cok iyi.  :claps:

Çevrimiçi Necmi

@Necmi sende lig basindan beri Talisca'nin istatistiklerini gozumuze sokuyorsun gelecegin yildizi degil. Adama orta saha degil dedik sen Alex'ten iyi oyuncu dedin.

Hala kararli misin Taslisca'nin oynadigi pozisyonun hakkini verdigine. Ben kotu futbolcu demiyorum. Kesinlikle orta saha oyuncusu degil. Bizim sistemimizde hamle oyuncusu olarak kulubede bekler.

Bence Tolgay ilk 11'e kazandirilmali. Performansi dalgali ama Senol hoca israrli sekilde ilk 11 baslayip ilerde kullanirsa tutma ihtimali var. Cunku takimda onun kadar rahat oyuncu eksilten, dikine gitmeyi seven, dikine pas atmayi dusunen baska oyuncu yok. He Tosic var ama adam defansta.

Yada TRANSFER.  Sosa demiyorum herkes gibi. O adamdan hayir gelmez artik.
Beşiktaşın maç kadrosu kurulurken tabelaya ilk taliscanın adı yazılır diğer oyuncular buna göre şekillenir
Taliscanın orta sahada neler yaptığını göremiyorsanız bu sizin sorununuz.
Alex den iyi oyuncu çünkü alex Beşiktaş kadrosunda olsa bu kafadaki taraftarla 3 maç bile oynayamazdı
millet alexin yanından topla yürüyerek geçerdi. kaç yıl oynadı ben alexin bir tane top kaptığını görmedim.
Senin elinde her dakika her saniye oyunun skorunu değiştirecek forvet olmayan bir oyuncu varsa 90 dakika
sahada kalır bu kadar basit.
Taliscaya yapılan faullerin çoğu orta sahada bilmem farkediyormusunuz peki orta sahada olmayan mücadele
etmeyen oyuncuya nasıl oluyorda bu kadar faul yapılıyor. Rakipler manyakmı ortalıkta gezinen oyuncuya habere faul yapsınlar.
Tolgay iyimi iyi tabiki bizim kötü oyuncumuz yokki :D anlık kötü performans gösteren oyuncumuz var.
Tolgayın en büyük zaafı kendine aşırı güvenmesi buda çok fazla top kaybı yapmasına sebep olması

Çevrimdışı Mahmut

Şenol hocanın değerini hoca gittikten sonra anlayacağımızı düşünüyorum.
Herkes hoca gidince yerine dünyaca ünlü taktik hocaları Sarri, Klopp falan gelecek mi sanıyor anlamıyorum ki.
Özellikle karakteriyle bize bu kadar uymuş adamı zor bulacağız, başarıları da ortadayken kıymet bilmek lazım bence.
Eleştiren eleştirsin de haddini bilerek eleştirsin bence, hoca takıntılarından kurtulamıyor falan okuyunca diyorum ki sen kimsin kardeşim ya
adamın gençliği futbolcu, yetişkenliği Milli takım 3.lüğüne gitmiş bir hocalıkla geçmiş, bütün gününü de bu işe veriyor, takımla beraber ama hoca takıntılı falan.
Yav hoca acaba Negredo'yu neden oynatmıyor olabilir diyebilirsin de hoca Negredo'yu nasıl oynatmıyor yav, laz inadı falan dersen bende içinden sen kimsin kardeşim diyorum ve ciddiye alamıyorum.

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Maçtaydım televizyondan izleyenler görmemiştir kenarda ısınan oyunculardan medel ile ilgili.tolgay oyuna girmek için çağrıldı o ara adriano sakatlandı snr beck çağrıldı Tolga'yı tekrar ısınmaya gönderdiler o ara medel Tripli bir şekilde içeri girdi!yalan olmasın dk ya da baktım 75  fln dı 83 te geri geldi biri çağırdımı çişimi geldi bilemem ama vücut şekli hiç tuvaletini yapmaya gitmiş gibi gözükmüyordu.hocam herzaman ki gibi değişiklikleriyle maça damgasını vurdu!takımı hiç iyi görmedim hiçbir oyun planımız yoktu tamamen doğaçlama bireysel birşeyler yapmaya çalışıyoruz.artık hocam kusura bakmada milli aradan snr yeni transferleri araya serpiştiremeZsen ileride bu durum takım için sıkıntı olacağa benziyor.

Medel bana cok hirsli ve agresif gorundu. Bu kadar oynamak isteyen, kariyeri ust duzey adam varken sahada varligi yoklugu belirsiz Oguzhan'a bu kadar tahammul edilmemeli. Zaten Medel'in esas mevkisi de defansif orta. Atiba / Medel donusumlu orada oynarlar 4-5-1 oynadigimiz maclarda yanlarinda Tolgay'la. 4-4-2'ye dondugumuz maclarda ise ikisi yanyana oynayabilir.

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

taliscayı olması gerektiği gibi geriye çekersin ozzyde fazla yorulmamış olur ikili mücadelelerde ayakta kalır. talisca geri gelmiyorsa oyuna almazsın rakiplerin presini de dert etmezsin.

Sorun sadece Talisca'da mi oluyor o zaman. Oguzhan kosamiyor, onu ne yapacagiz.

Ben yetenek olarakta yetersiz buluyorum Besiktas'in hedefleri dogrultusunda. Oyunu iyi okudugu, maestro oldugu soyleniyor. Iyi performans gosterdigi maclar bellidir (kucuk maclar)

Çevrimdışı Jimexi

Orası kesin ancak tutupta kanada liginde oynayan adam için senden 10 m istemezler tabi bunun şartı senden başka talibi olmaması. Eğer bu arkadaşın talibi olsa idi şimdiye kadar kalmazdı değil mi? şimdi bu yatırımları yapmazsak ve aynı mantıkla devam edersek 34 yaşında her topun başına geçen egolu eski yıldızları izlemeye devam. Ha queresmanin emeği büyük ancak forumu okuyunca bariz görülüyor herkesin bu durumdan rahatsız olduğu.

Çevrimdışı Orhan_

Beşiktaşın maç kadrosu kurulurken tabelaya ilk taliscanın adı yazılır diğer oyuncular buna göre şekillenir
Alex den iyi oyuncu çünkü alex Beşiktaş kadrosunda olsa bu kafadaki taraftarla 3 maç bile oynayamazdı
millet alexin yanından topla yürüyerek geçerdi. kaç yıl oynadı ben alexin bir tane top kaptığını görmedim.
Senin elinde her dakika her saniye oyunun skorunu değiştirecek forvet olmayan bir oyuncu varsa 90 dakika
Taliscaya yapılan faullerin çoğu orta sahada bilmem farkediyormusunuz peki orta sahada olmayan mücadele
etmeyen oyuncuya nasıl oluyorda bu kadar faul yapılıyor. Rakipler manyakmı ortalıkta gezinen oyuncuya habere faul yapsınlar.
Tolgay iyimi iyi tabiki bizim kötü oyuncumuz yokki :D anlık kötü performans gösteren oyuncumuz var.
Tolgayın en büyük zaafı kendine aşırı güvenmesi buda çok fazla top kaybı yapmasına sebep olması

Kamera kadrajından izleyince Talisca'nın bazı yaptıklarını görmek zorlaşabilir. Çıplak gözle bizim üstten göremediğimiz noktalara oyunu çeviriyor. Biz kutu etrafında biraz daha planlı bir kalabalık olabilsek ona da büyük fırsatlar doğururuz ama bu da sadece kutu çevresinde oynayan oyuncularla ilgili değil bence. Topu Talisca'yla buluşturma şeklimiz önemli ama bunu da çok doğru yapamıyoruz. Aksi halde hem skoru hem oyunu 1 sn içinde değiştirebilecek görü ve kalite var.

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Taslica topla gereksiz oynadigi icin dayak yiyor olabilir mi ?  Orta sahadaki oyun anlayisi, oyun akisina ters.

Canli izlemek ile stadda izlemek arasinda fark var ama bu kadar olamaz. Talisca nasil iyi pres yapiyor ben anlamis degilim. Dogaclama kafasina gore basiyor ileride. Amaci topu alip ani atak yapmak  ama arkasinda ve kanatlarda onu destekleyecek anlayis yok. Cogu zaman Talisca onde basip, takim savunmasindan dusuyor. Bulunmasi gerektigi alan bombos kaliyor. Ben tv'de oyle goruyorum.

Taslica tahtada ilk yazilabilir, itiraz etmem ama o zaman taktikte degisecek.

Tolgay'in OOS olarak zorlanmasi lazim, transfer olmayacaksa.

Çevrimdışı ardiles

(sadece seyir zevki açısından) tek oyuncunun üzerine sistem kuran anadolu kulübü gibi oynamaya da razıyım elde avuçta düzgün bir sistem olurdu fakat söylediğin gibi olmuyor. tabelaya ilk taliscanın adı yazılıpta diğer oyuncular ona göre şekillenmiyor. dünya üzerinde her vasat hocanın oynayabileceği 4-2-3-1 deki 3 ün içindeki 1 i oynamaya çalışıyor talisca.

Çevrimiçi Necmi

Kamera kadrajından izleyince Talisca'nın bazı yaptıklarını görmek zorlaşabilir. Çıplak gözle bizim üstten göremediğimiz noktalara oyunu çeviriyor. Biz kutu etrafında biraz daha planlı bir kalabalık olabilsek ona da büyük fırsatlar doğururuz ama bu da sadece kutu çevresinde oynayan oyuncularla ilgili değil bence. Topu Talisca'yla buluşturma şeklimiz önemli ama bunu da çok doğru yapamıyoruz. Aksi halde hem skoru hem oyunu 1 sn içinde değiştirebilecek görü ve kalite var.
Taliscanın oyun okuması çok iyi sıkışan alanlarda tek pasla oyunu açabiliyor
hücum atağını kolayca ters yöne çevirebiliyor 60 metreye milimetrik paslar atabiliyor
çoğu arkadaş topu ayağına alıp bir kaç adam geçip dikine oynayan kısa verkaçlar yapan oyuncu bekliyor
bunlar olur ama kısa anlarda olur sürekli olmaz sürekli böyle oynayan oyuncuyu kolay
markaja alırsın örnek oğuzhan ama talisca bütün bir oyuncu bir orta saha hücum oyuncusuna olması gereken her şey var
rakip nasıl davranacağını kestiremiyor adam her yerde tehlike bir ters yöne top çıkarıyor
bütün rakip taça çıkıyor takıma o kadar büyük katkısı varki kimse onu kesemez hiç kimsede orta sahada
mücadele etmiyor falan demesin oldukçada iyi mücadele ediyor. oyunu basit oynadığı için
insanlar tolgay gibi adam geçmesini ozi gibi sürekli ince absürt paslar vermesini bekliyor
ama hiç kimse bunları yaparken o oyuncuların kaç defa top kaybettiğini görmüyor peki talisca hiç top kaybediyormu
kendisine faul yapılmadıysa ayağındaki topu kimse alamaz. şimdi driplinkle dört adam geçip pas vermekmi yoksa
hiç adam geçmeye uğraşmayıp o pas vereceğin oyuncuya direk pas vermekmi daha önemli sen driplinkle adam geçerken rakibide
peşinden sürüklersin ama tek pası doğru şekilde ilerdeki oyuncuya atabiliyorsan rakibi bypass edersin
driplink zaten sıkışan oyunu açmak için iyidir sen bunu pasla aşabiliyorsan neden riske giresin
Talisca top tekniği çok kuvvetli oyun aklı olan çalım atma adam geçme orta açma özellikleri yüksek olan havadan ve yerden çok etkili
bir oyuncu eksik kısmı nerde henüz tecrübesi yeterli değil biraz tembel ve oyun içinde git geller yaşıyor
bunlar düzelirmi evet bu yetenekte bir oyuncu için ve yaşıda çok genç olması nedeniyle düzelir peki
düzeldiğinde bu talisca kaç para olur. sizler bu özellikleri yapamıyor diye laf söylediğiniz talisca bunları yaptığında zaten 100 M€
ve sen anca tvde elit takım kadrolarında seyredersin. Sezon bittiğinde alabilirsek ve bu oyun eksiklerini biraz daha iyileştirdiğinde onu kadroda tutmamız imkansız yaşı itibariyle 2-3 sene sonra bu sorunları çözecektir olgunluk seviyesinde kendisinden çok takım için oynayan bir
taliscaya evrilecektir.

Çevrimiçi Necmi

Taslica topla gereksiz oynadigi icin dayak yiyor olabilir mi ?  Orta sahadaki oyun anlayisi, oyun akisina ters.

Canli izlemek ile stadda izlemek arasinda fark var ama bu kadar olamaz. Talisca nasil iyi pres yapiyor ben anlamis degilim. Dogaclama kafasina gore basiyor ileride. Amaci topu alip ani atak yapmak  ama arkasinda ve kanatlarda onu destekleyecek anlayis yok. Cogu zaman Talisca onde basip, takim savunmasindan dusuyor. Bulunmasi gerektigi alan bombos kaliyor. Ben tv'de oyle goruyorum.

Taslica tahtada ilk yazilabilir, itiraz etmem ama o zaman taktikte degisecek.

Tolgay'in OOS olarak zorlanmasi lazim, transfer olmayacaksa.

talisca pres yapıyor demedimki birde topla gereksiz oynuyor dediğin adam takımda belkide topla oynamayan tek oyuncu
alır kaleden uzaksa direk pas verir o an pres yerse bir iki adam geçip gene pas verir
kale önendeyse kendine boş alan yaratıp şut çeker buda hızlı ve kısadır gevelemez topu
talisca önde basıyorsa kusura bakmada adam 10 numara oynuyor savunmadamı basacak
her zaman diyorum sahadak oyuncu öncelikle mevkisinin gereklerini yerine getirecek
ozinin bölgesinde talisca neden oynamıyor diyemezsin yada atibanın bölgesinde ben quaresma
savunma yapmıyor tezinede karşıyım bir kanat oyuncusunun yapması gerektiği kadar yapıyor
ne bekleniyorki quaresma 3-5-2 nin kanadı değilki. ozide mesela on numara değil ama insanlar eleştirirken
10 numaranın yapması gereken şeyleri yapmadığı için eleştiriyor ya bırakın 8 i doğru yapsın yeter.
bek bekliğini stoper stoperliğini orta saha orta sahalığını bilsin görevini layıkıyla yapsın yeter.

Çevrimdışı caner.eryigit

Taliscanın oyun okuması çok iyi sıkışan alanlarda tek pasla oyunu açabiliyor
hücum atağını kolayca ters yöne çevirebiliyor 60 metreye milimetrik paslar atabiliyor
çoğu arkadaş topu ayağına alıp bir kaç adam geçip dikine oynayan kısa verkaçlar yapan oyuncu bekliyor
bunlar olur ama kısa anlarda olur sürekli olmaz sürekli böyle oynayan oyuncuyu kolay
markaja alırsın örnek oğuzhan ama talisca bütün bir oyuncu bir orta saha hücum oyuncusuna olması gereken her şey var
rakip nasıl davranacağını kestiremiyor adam her yerde tehlike bir ters yöne top çıkarıyor
bütün rakip taça çıkıyor takıma o kadar büyük katkısı varki kimse onu kesemez hiç kimsede orta sahada
mücadele etmiyor falan demesin oldukçada iyi mücadele ediyor. oyunu basit oynadığı için
insanlar tolgay gibi adam geçmesini ozi gibi sürekli ince absürt paslar vermesini bekliyor
ama hiç kimse bunları yaparken o oyuncuların kaç defa top kaybettiğini görmüyor peki talisca hiç top kaybediyormu
kendisine faul yapılmadıysa ayağındaki topu kimse alamaz. şimdi driplinkle dört adam geçip pas vermekmi yoksa
hiç adam geçmeye uğraşmayıp o pas vereceğin oyuncuya direk pas vermekmi daha önemli sen driplinkle adam geçerken rakibide
peşinden sürüklersin ama tek pası doğru şekilde ilerdeki oyuncuya atabiliyorsan rakibi bypass edersin
driplink zaten sıkışan oyunu açmak için iyidir sen bunu pasla aşabiliyorsan neden riske giresin
Talisca top tekniği çok kuvvetli oyun aklı olan çalım atma adam geçme orta açma özellikleri yüksek olan havadan ve yerden çok etkili
bir oyuncu eksik kısmı nerde henüz tecrübesi yeterli değil biraz tembel ve oyun içinde git geller yaşıyor
bunlar düzelirmi evet bu yetenekte bir oyuncu için ve yaşıda çok genç olması nedeniyle düzelir peki
düzeldiğinde bu talisca kaç para olur. sizler bu özellikleri yapamıyor diye laf söylediğiniz talisca bunları yaptığında zaten 100 M€
ve sen anca tvde elit takım kadrolarında seyredersin. Sezon bittiğinde alabilirsek ve bu oyun eksiklerini biraz daha iyileştirdiğinde onu kadroda tutmamız imkansız yaşı itibariyle 2-3 sene sonra bu sorunları çözecektir olgunluk seviyesinde kendisinden çok takım için oynayan bir
taliscaya evrilecektir.
Talisca özelinde yetenekleriyle ilgili yazdığın herşeye tamam eyvallah abi de hiçbir üst düzey takım bu kadar kolay top kaybını kabul etmez.basiti varken daha güzeli en güzelini yapıcam deyip yaptığı top kayıpları çok olumsuz.zaten bizim sistemimizle alakalı en büyük sıkıntımız bence atak sonlandırmama hiçbir büyük takım bunu kabul etmez.bu kadar yan orta falan bence aşırı abartılı oluyor eğer sonlanmazsa o ortalar dönüp karşı atak olabiliyor haliylen sen de bir o kadar mesafeyi geri koşmak zorunda kalıyorsun.yediğimiz ilk golde Caner'in nerede olduğunu görebilirsiniz.tamam hırs istek güzel birşey de bu oyun akıl ile oynanıyor.top kayıplarını asgariye indirip atak sonlandırmalırını iyi yapamazsak şampiyonalar ligi ve eli ayağı düzgün her takım bize sorun çıkarır.

Çevrimdışı Egos

ben niyet okumuyorumki bizzat hocanın yorumları bu yönde birinci hedefimizi ortaya koydu şampiyonlar liginde gruptan
çıkmak geçen senede şl den elenince benim için uefa kupasının bir önemi yok diyerek aslında ne düşündüğünü söyledi
lig şampiyonluğu değerli dedi. Niyet okumak farklı bir şey söylediklerini yorumlamak farklı. ŞL maçına çıkacağız diye
bizim için şampiyonluk yolunda çok önemli olan fener maçına rotasyonla çıkarsan şl maçının ligden daha önemli olduğunu
söylemiş olursun zaten bunun yorumu yokki bizzat gösterdiği şey bu.

şampiyonluk yolundaki en büyük rakibinden 4 puan öndeysen, deplasmandaysan ve önünde şampiyonlar ligi'nde kritik bir maçın varsa elindeki fırsatı kullanırsın. fenerbahçe'yi o maçta yenseydik bir hafta erken mi şampiyon olacaktık? hayır, demek ki istediğimizi alamasak bile akıllıca bir kumarmış.

2016-17 sezonunun 3. haftasında yine 7 puandaydık, lig birincisi yine 9 puandaydı, yine aynı söylemler vardı; fakat sen bu sefer hem şampiyonluğu, hem de şampiyonlar ligi'nde üst turu istiyor, demiyorsun; bir tanesini feda edecek, diyorsun. neden? kendini düşündüğü için.

... nihayetinde Beşiktaşın geleceğinden çok
hoca kendisi için kısa dönemli başarıyı düşünür bu normal bir durum.
Beşiktaş ligi domine etmiş fenerden sonra gs yide taca atıp gelecek 5-6 yılı domine eden bir Beşiktaş ortaya
çıkmış bu Hocayı pek ilgilendirmez Hoca ne başkan gibi düşünür nede taraftar gibi onun için önemli olan
dönemlik başarıdır uzun vadeli kulüp başarısı değil.

bence bu kısım niyet okuma, ama sen söylediklerini yorumladığını söylüyorsan yorumlamanın da büyük hatalar içerdiğini düşünüyorum. şenol güneş'i göz ucuyla takip eden herhangi bir insan, kendisinin bu sene başarı kıstasını geçen yılki kazanımları muhafaza ederek oluşturduğunu bilir. gruplardan çıkmak ilk hedef doğal olarak, daha önce de öyleydi; gerçekleşmediği takdirde hiç istemese bile üçüncülüğü alıp çeyrek finali geçmeyi isteyecektir.

ayrıca uefa kupası yüzünden ligde sendelersek, suçu şenol güneş'te aramam, bunun günahı sana yazar necmi ağabey. sırf senin gibi, hedef uefa kupası demediği için bizi 2 senedir şampiyon yapan hocaya laf söylüyorsun.

Etiketler: