Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 337 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5223364 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı AigleBordeaux

Eğer böyle oynarsak Vidayı ne yapcaz? Gerek var mı? Vidaya harcanacak parayı elde tutsak ve seneye siyahi santrafor gibi santrafor alsak? Türkiye ligine Pepe Vida lüks olmayacak mı?
Bencede luks, bizim defans idare eder ama ofansif olarak sorun buyuk 19 gol gerçekten komik bir rakam birde takimin 1 forveti bu gollerden sadece 4 tane atmis biriside penaltidan
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı mylife1903

Gömücülerin lideri @tangaz yanına bu sefer @Necmi abiyi de alarak @mylife1903 ve @Serhat Akkaya ile birlikte hocayı yemeye başladılar.

Kadroya bak mahşerin 4 gömücüsü   :D

Şaka bir yana sene sonu başakcity ve biz 1 ve 2 yi paylaşırız ama biz 1 mi oluruz 2 mi orası biraz muallakta.

Eğer başakcity geçen sene ki gibi basit maçlarda puan kayıplarını tekrarlarsa biz 1 oluruz yok bu sene ders alıp işi sıkı tutarlarsa maalesef 2 oluruz.

Gs ve fb 3 ve 4 ü paylaşırlar .

Bakalım zaman @tuncayboylu gibi pozitif düşünenleri mi haklı çıkaracak yoksa kadrosunu @Necmi abi gibi bi üstadı katan mahşerin 4 gömücüsünü mü ?
Bizim adimiz cikmis, yoksa gomumuz falan yok. En guzel gomen @Necmi dir. 1500 satir gomer agzini acamazsin, anca noktasina virgulune dokunmadan kopya pasta yapacan yazdigini, zaten dokunacak nokta virgul de bulaman

Siz amatorsunuz, gomdugunuzde bohunu cikariyorsunuz, biz savunmak durumunda kaliyoz, olay bu. Isler biraz iyi gitsin siz saksaklarken biz kurekleri bileyleriz.

Erken uyari sistemi gibi dusun.

Çevrimdışı mylife1903

ben birtek abuşu gömdüm tek bir gömü ile bu ünvanı layık görmeniz beni mahcup ediyor  :iblush:
Arkadasin teveccuhlerine layik olmaya calisiyoz

Abunun neyini gomduk be abi, tespit sadece

Dedik pingi yuksek
Azicik kafadan kontak
Heyecanli sakin kalamiyor dedik
Bu da mi gol degil

Yahu gecen lig sonuncusu ile oynarken kuponun icine etti, besiktasli olmasa ana avrat soverdim

Çevrimdışı mylife1903

Herif City'i sittin sene sonra sampiyon yaparken, o sene United'a deplasmanda 6 tane attı. Bunu da Balotelli, Agüero, Yay Toure gibi egolu adamlarla yaptı. Daha kariyerli bir hoca getirmen zor, kaldı ki ne hocalar geldi de başaramadı.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ehehe
Biz ligde sampiyon olduk bunu sagbek kafu solbek brehme onlerinde pirlo forvette van basten ve butrigenyo sag ic ingiltere kirali sol ic tacsiz kral pele defansta bekinbayer kalede kaleci mayer

Balotelli aguero toure eh yuh bi ronaldo ile messi gelmemis.

Got zorunyla son saniyede sampiyon olduklari seneyi mi konusuyoz

Çevrimdışı mylife1903

onu 15.00 yapsak ihsan 14:00 da iniyormuş gelmesi üçüde geçer en azından sohbeti fazla kaçırmamış olur.
Gec kalana ceza dublesi koymak lazim abi, mesela her 10 dakika icin bi duble fondip
Ben genelde boyle cezali toplanmalara 1-1.5 saat gecikirim, hemen doldursunlar diye

Çevrimdışı mylife1903

Tamamdır @Necmi abi ;)
-*-*-*-*-*-*-*-*-
Cumartesi günkü GS maçı öncesi ufak bir organizasyon yapacağız, katılım durumuna göre büyük de olabilir;

Mekan Taksim/Kirvem ocakbaşı; saat: 15:00 Meydana 150-200 metre, eski tarz güzel bir yer.

şimdilik katılımcılar;

@panic13
@yorgo_d(geodem)
@Necmi
@GOKHAN CETIN
@İhsan
@oblomov

Gelmek isteyen olursa gizli numaradan çağrı atsın, isimsiz e-mailden bana mail göndersin, veya buradan dm yollasın ;)

Necmi Abi, senin tayfadan Efe, Yakup falan gelirse onlara da söyle istersen.

@tangaz kaarşim, gelmek için özelikle davet mi bekliyorsun? :D :D İlla seni gömelim mi? :D :D

Keza @tuncaboylu :P
Son toplandiklsrinda akhisar faciasi olmustu, herkes dujunu alsin kalkismadan once

Çevrimdışı Onur Küçük

Bizim adimiz cikmis, yoksa gomumuz falan yok. En guzel gomen @Necmi dir. 1500 satir gomer agzini acamazsin, anca noktasina virgulune dokunmadan kopya pasta yapacan yazdigini, zaten dokunacak nokta virgul de bulaman

Siz amatorsunuz, gomdugunuzde bohunu cikariyorsunuz, biz savunmak durumunda kaliyoz, olay bu. Isler biraz iyi gitsin siz saksaklarken biz kurekleri bileyleriz.

15 satır gömmekle 1500 satıra yayarak gömmek aynı değil  :D
Gömücülerden şikayet ediliyor da bir şeyler yanlış giderken halen lay lay lom deyip haklı eleştiri yapanları da gömmeye, suçlamaya çalışıyoruz. Gs'yi yenip puan farkını 3'e indirdiğimizde lay lay lomcu tayfa yine ortaya çıkıp haklı eleştiri yapanları suçlamaya gömmeye devam edecek. Bu kafayı anlamaya çalışıyorum da bir türlü anlayamıyorum.
Herkes başkasının yanlışına bakmadan önce kendi yanlışlarını sorgulayıp düzeltse daha doğru olur. 

Çevrimdışı panic13

Son toplandiklsrinda akhisar faciasi olmustu, herkes dujunu alsin kalkismadan once

Müsabaka için değil, güncel siyasi ve iktisadi meseleler hakkında fikir teatisinde bulunmak için bir araya geleceğiz güzel kardeşim.
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimiçi Necmi

napoli ikinci yarı beraberlik bana yeter kendi evimde vurur geçerim dediği için bizde yeni malatya ya oynar gibi oynadık.ve bir uzakatan şut hariç aslında birşey yapamadık.golü ise porto oynamaya çalışırken topu kapıp hızlı atak yaparak bulduk.celtik barca maçını hatırlarsınız hepiniz celtik galiba topla yüzde 10 mu ne oynamıştı.barca yüzde 90 ama maçı celtik kazandı.biz rakibin oynamasına izin vermiyoruz ama rakipte bizi oynatmıyor o zaman.rakibe oynadığı izlenimini vermek lazım biraz.tbi bizim istediğimiz kadar oynayacaklar.
porto maçında ikinci yarı topa sahip olup portoyu kendi sahasına hapsettik nel du 20 dakika bir uzaktan şut direkten döndü birde quaresma girerken vurdu yoksa 20 dakikalık oyunda kutuya bile giremedik. böyle baskın oyunmu olur boş top çevirme rakibin kim olduğunun bir önemi yok rakip istediği skor varsa tabelada sen istediğin kadar top çevir tehdit etmedikten sonra kıpırdamaz. düşünün adamlar berabere kaldıkları için mutluluktan sahayı terketmediler. istedikleri buydu buraya yenilme korkusuyla gelmişler. biz bu takıma karşı gayette kötü oynadık ama bunda suç hocanın değil birazda hocanın forvetsiz oynuyoruz göbekten rakibi rahatsız edemiyoruz bir babelin göbekten şutu direkde patladı bunu sık denesek rakip dağılacakpanikle üstümüze gelecek topu kendi ceza sahasından uzaklaştırmak için porto önemli değildi skor zaten istediğimiz bir skordu ama anadolu takımlarıylada aynı oyun oluyor. sonuç kaybeden biz oluyoruz iki senedir sürekli çevirilen toplardan şikayetçiyim bazen on dakika orta sahada yan top yaptığımız oluyor. bunları ben değil hoca görecek.
sorunlar
1) cenk forvet gibi oynamıyor sürekli merkezden kaçıyor
2) quaresma artık sıfır etkiyle oynuyor kötü ortalarını bile yaptırmıyor rakipler
3) cenkin sola kayması babeli etkisizleştiriyor
4) talisca şut atmayı unuttu iki nedenle biri açısını kapatıyorlar ikinci fırsat bulsada atmıyor demekki baskı kuruldu üzerinde
5) orta saha hücuma sıfır destekle oynuyor. tolgay topu almak için gereksiz yere stoperlerin arasına giriyor atiba ile rol paylaşımı bozuluyor buda atibayı kötü etkiliyor ozi çok dar alanda kısa paslarla ya yana yada geriye oynuyor pepe topu veriyor geri veriyorlar bir daha veriyor gene geri yolluyorlar sonra mecburen uzun vuruyor.
aslında hatalar belli çözümleride belli burda iş hocanın inadına takılıyor bu oyunun dışında alternatif oynayacak adamlar var ama hoca muratın dediği gibi mecbur kalmadıkca yeni oyuncu kullanmıyor kullandığındada çıkan oyuncunun rolünü yapmasını istiyor olmayınca kötü oluyor yok böyle bir şey oyunu oyuncunun yeteneklerine göre düzenlersin lensden quaresma negredodan cenk yaratamazsın. onlarla oynuyorsan onların yeteneklerini ön plana çıkaracak oyunu oynatacaksın. ben talisca merkezli oyuna dönmeliyiz dediğimde herkes dalga geçti ama merkezden dikine oyun bizim mecburiyetimizdi taliscayı oyuna sokamıyoruz bypass ediliyor dediğimde herkes karşı geldi bir şey yapmıyormuş herkes taliscadan 8 performansı bekliyor adam 10 numara oynuyor orta saha merkeze gelip top alması beklenemez gelirse 10 numarayı yapamaz merkezin eksikliğini burda talisca gömerek eleştirdi insanlar. ana sorunumuz orta saha merkezinde orası oyunu doğru oynasa sıkıntı kalmayacak

Çevrimiçi mellfred

biz pepe medel tandemi önlerinde ozzi tolgay talisca üçlüsüne dönmeden negredoyu öne cenki yada lensi (bu ikiliden kim oynuyorsa sürekli içe kat edip geriden ggye koridor açmalılar) kanada atmadan üretken kimliğe bürünemeyiz bu söylediklerimi sahaya sürmek ve defansı orta sahaya yaklaştırıp oyun boyunu kısaltmadığımız sürece benzer kısır döngüden çıkamayız...
Yüzde yüz katılıyorum

Çevrimdışı panic13

15 satır gömmekle 1500 satıra yayarak gömmek aynı değil  :D
Gömücülerden şikayet ediliyor da bir şeyler yanlış giderken halen lay lay lom deyip haklı eleştiri yapanları da gömmeye, suçlamaya çalışıyoruz. Gs'yi yenip puan farkını 3'e indirdiğimizde lay lay lomcu tayfa yine ortaya çıkıp haklı eleştiri yapanları suçlamaya gömmeye devam edecek. Bu kafayı anlamaya çalışıyorum da bir türlü anlayamıyorum.
Herkes başkasının yanlışına bakmadan önce kendi yanlışlarını sorgulayıp düzeltse daha doğru olur.

son 3 yıldır her maçtan sonra gelip buraya Fikret Orman'dan Süreyya Soner'e kadar uçanı kaçanı gömmekle, gelip normal taraftar gibi maça veya genel gidişata göre değerlendirme yapanları da bir ayırıverelim yahu. bu gözler geçen sene Akhisar maçından sonra yazılanları da, Bursa maçından sonra yazılanları da, cumartesi günkü maçtan sonra yazılanları da okudu. Kimin iyi niyetli, kimin gömücü olduğunu anlayabiliyor çoğu kişi.

Gömücüleri eleştirirken ne denmek istendiğini anladığını biliyorum da bu açıklamayı neden yazdığını anlamıyorum Onur.
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimiçi Necmi

2 hafta galip geliriz sonra biz topu verdikçe rakipte topu ileri dikmeye başlar ve yine aynı duruma düşeriz belki abi o zamanda. Biz önce doğru oyunu oynayalım. Dün Babel City maçını örnek gösterdi. City'nin rakibi nasıl kapanıyorsa Malatya vs gibi takımlarda bize öyle kapanıyor gibi şeyler söyledi. 2. yarı başladığında 15 dakika City'nin kurduğu baskı adamları tüketti. Sonuç önemli değil. Oyun doğru. Düşünce doğru. Biz Malatya Akhisar gibi takımlara doğru baskıyı kuramıyoruz. Ancak defansımız geride, orta alanımız boşlukta, habire orta ile gol aramayı ana metot olarak kabullenirsek bu tip fikirlere muhtaç kalabiliriz.
doğru baskı değil hiç baskı kurmuyoruz. sen baskı kurmadan orta sahada top çevirirsen rakipde oturur çayını yudumluyarak ön koltuktan maçı izler.

Çevrimiçi Necmi

bizim takım faullü yada agresif oynamıyor ki! keşke yapsak belki birilerini uyarır saha içi ve kenarında...
şimdi değil ligin başında oynuyorduk o zaman söyledim 7-8 haftalardan sonra sakin oyuna terketti
oyunumuzu ama öncesinde çok agrasif oynuyorduk.

Çevrimdışı mylife1903

Ben de gelmeyi çok isterim, ama hanım ve çocuk olunca kesin bir şey diyemiyorum.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gomezgillerden mi sosagillerden mi?

Olm git eve simdi, yoldan giderken de bi kedi al yanina, hanima de

Ben bu aksam disari cikiyom, karilarla sauna alemi yapacam
Kadin agzini acmadan
Hemen kediyi duvardan duvara vur kes kafasini at

Kadin hayatta bulasmaz sana

Ben kendimden biliyom yani

Gecen kaptim kediyi, tutuyom agzini miyaklamasin diye
Eve girerken miyakladi serrefsiz

Hanim bagiriyor tabi, kediye dokunma bak kafani kirarim, birak hayvancagizi, al kumandayi ac futbolunu otur gotunjn ustune

Çevrimdışı mylife1903

seni alıntılamadım ama şöle bi yorum yaptım. canerin uzun oynayıp topu rakibe kaptırmasını dahi arıyoruz dedim. bir nevi benzer bir sonuca varıyoruz. topu rakibe kaptırınca oynamaya mecbur kalıyorlar açılmak durumda kalıyorlar. bu açılmaları doğru kullanırsak gol yada goller üretebiliriz.
Abi 59 kere yazdim turk futbolculari tac ozurlu diye
Turk futbolunda seri tac atislari ile rakip kaleye kaymak gibi garip bir deyim bile var
Atacan korner direginin oraya taca, basacan orda hemen oracikta bam bam bam

Ofsayt biberlemesi de yaparsin abi, bekle stoperi kosturursun ofsaytlere sonra tak olcup bicip atarsin topu 6. 7. Depara artik yurek dayanmaz

Çevrimiçi Necmi

Eğer böyle oynarsak Vidayı ne yapcaz? Gerek var mı? Vidaya harcanacak parayı elde tutsak ve seneye siyahi santrafor gibi santrafor alsak? Türkiye ligine Pepe Vida lüks olmayacak mı?
sadece ligdemi oynuyoruz avrupa maçına liberosuz çıkmayı bir dene bakalım neler olur.
kaldıki ligdede o kadro en fazla 5-6 maça çıkabilir diğer maçlarda hızlı forvetler şırıngayla dolaşır ceza sahamızda. önümüzde gs ve kayseri maçı var hadi cesareti olan ön liberosuz çıksın o maçlara

Çevrimdışı mylife1903

Dynamo Kyiv,Napoli,Benfica,Galatasaray,Fenerbahçe*2,Başakşehir*2, Monaco, Porto...Kendi sahamızda Lyon ve Leipzig maçları hariç galibiyet yok. Şenol Güneşi eleştirmek için söylemiyorum ama bu durum başarı mıdır? Mesela bu berabere biten maçların 3,4 ünü kazanıp 1,2 sini kaybetmeyi mi tercih ederiz/etmeliyiz yoksa böyle namağlupluk iyi midir?
Bunlarin kacinda gomez oynadi?

Çevrimiçi mellfred

Tamamdır @Necmi abi ;)
-*-*-*-*-*-*-*-*-
Cumartesi günkü GS maçı öncesi ufak bir organizasyon yapacağız, katılım durumuna göre büyük de olabilir;

Mekan Taksim/Kirvem ocakbaşı; saat: 15:00 Meydana 150-200 metre, eski tarz güzel bir yer.

şimdilik katılımcılar;

@panic13
@yorgo_d(geodem)
@Necmi
@GOKHAN CETIN
@İhsan
@oblomov

Gelmek isteyen olursa gizli numaradan çağrı atsın, isimsiz e-mailden bana mail göndersin, veya buradan dm yollasın ;)

Necmi Abi, senin tayfadan Efe, Yakup falan gelirse onlara da söyle istersen.

@tangaz kaarşim, gelmek için özelikle davet mi bekliyorsun? :D :D İlla seni gömelim mi? :D :D

Keza @tuncaboylu :P
Kıskandım yahu ! Neden bu kalkışmayı Kütahya’da planlamıyoruz beyler ?

Çevrimiçi Necmi

Bencede luks, bizim defans idare eder ama ofansif olarak sorun buyuk 19 gol gerçekten komik bir rakam birde takimin 1 forveti bu gollerden sadece 4 tane atmis biriside penaltidan
iki penaltı bir değil

Çevrimdışı AigleBordeaux

iki penaltı bir değil
Daha kotu bir performans. Birde Cenk'in sahada duruşu değişti biraz  gereksiz hareketler falan
[ Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 17:12:45 AigleBordeaux ]
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimiçi Necmi

noldu poliyannacılıktan gömücülüğemi terfi ettim ben her zaman düşündüğümü söylerim izlerim yorumlarım pekde yanılmam
frekans tutmuyor bakış açıları farklı siz anı değerlendiriyorsunuz ben geniş ve uzun vadeli bakıyorum ben olacağı aylar öncesinden söylerim
hiç maç başına yorum yapıp oyuncu eleştirdiğime şahit oldunmu hep eleştirilerim çoklu maçlar üzerine olur. erken konuştuğum içinde konuşurken çok kişiye anlamsız geliyor çünkü benim gibi kimse bakmıyorki

Çevrimdışı mylife1903

iki penaltı bir değil
Penaltilari neden katagorize ediyon abi

Penalti penaltidir hakem verdiyse
Gol goldur
Ofsaytten olabilir
Oenaltidan olabilir
Kornerden olabilir
Santrasi yapilmissa gol goldur

Çevrimdışı Berat

Kayseri deplasmanına gitmek isteyen varsa dernek sırası Sakarya'daymış onlara ulaşıp bilet bulabilirsiniz.

Çevrimdışı tangaz

Penaltilari neden katagorize ediyon abi

Penalti penaltidir hakem verdiyse
Gol goldur
Ofsaytten olabilir
Oenaltidan olabilir
Kornerden olabilir
Santrasi yapilmissa gol goldur

aynen öyle geçen maç hem penaltı hemde ribaudu kaçırdı sahadakiler tosun olsa şuan gese ile aramızda 4 puan vardı
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı mylife1903

noldu poliyannacılıktan gömücülüğemi terfi ettim ben her zaman düşündüğümü söylerim izlerim yorumlarım pekde yanılmam
frekans tutmuyor bakış açıları farklı siz anı değerlendiriyorsunuz ben geniş ve uzun vadeli bakıyorum ben olacağı aylar öncesinden söylerim
hiç maç başına yorum yapıp oyuncu eleştirdiğime şahit oldunmu hep eleştirilerim çoklu maçlar üzerine olur. erken konuştuğum içinde konuşurken çok kişiye anlamsız geliyor çünkü benim gibi kimse bakmıyorki
Polyanna kulup bazinda
Futbol olarak degil bikerem

Madem boyle erken goruyordun abi
Ismaele neden goremedin 7 sene kan emdi herif.
Turkiyenin en iyi beki diyodun

Daha gecen besiktasin santrafor problemi yok diyordun ben gocuk altindayken, attigin 19’gol

Etiketler: