Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8527730 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı mellfred

@MUSTAFA_
gb   24 sarı
fb   19 sarı 1 kırmızı +6 sarı avrupa da
kay 28 sarı 3 kırmızı
riz   15 sarı
gs   18 sarı
bjk  23 sarı 1 kırmızı +6 sarı CL de

şaka gibi ligde en çok faul yapan takımla en az faul yapan biz aynı sayıda kart görmüşüz
ne kadar art niyetli bir ortam da mücadele ettiğimizin göstergesi
bunları bizim kendi kendimize paylaşmamız hiç bir şey ifade etmiyor bunları yönetim paylaşacak,  hoca paylaşacak. alın bunları konuşun bunları yazın diye medyaya dayatacak. kendi gazetecilerimiz bunları gündeme taşıyacak.

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Napoli için ilk maç öncesi yazdığım şeyler geçerliliğini koruyor. 45-50 arası ve yedikleri ikinci gol sonrası dışında ön alan baskıları ile Juve'yi pasifize edip, oyunun kontrolünü elinde bulundurdular. Ki Allegri oyun içinde formasyonu değiştirmek zorunda kaldı. İlk maçta olduğu gibi oyunun yönünü çok çabuk değiştirip, diagonal toplar ile Quaresma'ya 1v1 pozisyon hazırlamak gerek. Tolgay, Adriano görev almaları halinde Oğuzhan veya İnler bu işi yapabilecek isimler. Öndeki üçlünün oyun mesafeleri sınırlı, ön alan baskıları dışında defansif aksiyonlardaki rolleri düşük. Kenarlarda ve koridorlarda önemli boşluklar bırakıyorlar. Savunma arkasına atılan vertical paslarda ve kenar ortalarında ciddi zafiyetleri var. Hatta neredeyse kutuya düşen her pozisyonda problem yaşıyorlar. Öyle ki Juve bugün bir-iki kez geldi ve sol bek Ghoulam'ın ikramları ile maçı kazandı. Hücum aksiyonlarında ceza sahasına ekstra oyuncu sokmak lazım.

Gerçektende çok değişik bi takım ortasahada çok baskılı top oynuyorlar sanki hiç pozisyon vermeyecek gibi , ama seninde dediğin gibi  diagonal toplar ile bir anda kalelerinde pozisyon veriyorlar zaten çok bomba bi kalecileri var.

Çevrimdışı atalay

Gerçektende çok değişik bi takım ortasahada çok baskılı top oynuyorlar sanki hiç pozisyon vermeyecek gibi , ama seninde dediğin gibi  diagonal toplar ile bir anda kalelerinde pozisyon veriyorlar zaten çok bomba bi kalecileri var.

Napoli'nin topu geri kazanma süreleri epey düşük. Zaten bunu amaçlıyorlar. Topu kaptırdıkları yerde alan savunmasını iyi uyguluyorlar fakat basit hataya müsait oyuncuları var ve bu oyunun handikaplarını tolere edebilecekleri seviyede savunma anlayışları yok. Pas temposu, hücum geçişleri ve ön bölgedeki mobilizasyonları ise çok güçlü. Fakat rakip oyunun yönünü çabuk değiştirip, hücuma iyi genişlik kazandırınca problem yaşıyorlar.
[ Son Düzenleme: 30 Ekim 2016, 00:25:03 atalay ]

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Napoli'nin topu geri kazanma süreleri epey düşük. Zaten bunu amaçlıyorlar. Topu kaptırdıkları yerde alan savunmasını iyi uyguluyorlar fakat basit hataya müsait oyuncuları ve bu oyunun handikaplarını tolere edebilecekleri seviyede savunma anlayışları yok. Pas temposu, hücum geçişleri ve ön bölgedeki mobilizasyonları ise çok güçlü. Fakat rakip oyunun yönünü çabuk değiştirip, hücuma iyi genişlik kazandırınca problem yaşıyorlar.

Özellikle Defasntaki Koulibaly direk hamsik e oynuyor hücumu o şekilde oluşturuyorlar. Ben çok begeniyorum napolinin oynadığı futbolu bize karşıda 40 dk falan çok fena baskılı oynadılar.

Bu maçta sağlıklı bi Gökhan İnler ve Oğuzhan bizim çok işimizi görebilir ama oğuzhan ne kadar bu maçın temposunu kaldırır orası muamma.

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Bu arada Atalay bu Hirving Lozano iyice uçmuş bu sezon . 3 sene önce izlediğimde maçlarını daha çocuktu ama  bi yerlere geleceği çok bariz ortada.

Çevrimdışı ekrembaser

Oğuzhan'ın ağrıları devam ediyormuş inlerin sakatlık da devam ediyor maçın tamamında oynayamayacak gibi biz kimle oynayacaz anlamadım bir anda neler oldu

Çevrimdışı atalay

Bu arada Atalay bu Hirving Lozano iyice uçmuş bu sezon . 3 sene önce izlediğimde maçlarını daha çocuktu ama  bi yerlere geleceği çok bariz ortada.

Daha önce de bahsetmiştik. Devre arası, en geç sezon sonu Avrupa'da bir majör takımın formasını giyecektir. Benfica, Porto veya Sporting onun için doğru tercihler olur.

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Daha önce de bahsetmiştik. Devre arası, en geç sezon sonu Avrupa'da bir majör takımın formasını giyecektir. Benfica, Porto veya Sporting onun için doğru tercihler olur.

Meksika ligi maçlarını izlemem zor oluyor gelsin biraz yakınlara iyi olur :)

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Oğuzhan'ın ağrıları devam ediyormuş inlerin sakatlık da devam ediyor maçın tamamında oynayamayacak gibi biz kimle oynayacaz anlamadım bir anda neler oldu

Bugün Antremanın tamamında yer almışlar ama inş sıkıntı yoktur.

Çevrimdışı ekrembaser

Bugün Antremanın tamamında yer almışlar ama inş sıkıntı yoktur.

Oğuzhan ağrılarından şikayet etmeye devam ediyormuş öyle bi hale geldim ki adam riske edilmesin tam iyileşmeden oynamasın modundayım birde onu kaybedersek sezonun sonu gelmez

Çevrimdışı MANSIZ

Napoli maçındaki muhtemel 11'imiz...

Oğuzhan o mevkide oynayamıyor arkadaşım. Şenol Güneş o mevkide forvet arkasında Oğuzhan'ı oynatacaksa hiç oynatmasın daha iyi. 10 kişi oluyormuşuz gibi geliyor. Üzüntü verici ama forvet arkası oynayacak tek oyuncumuz Tolgay. Şu an onun dışında bir oyuncumuz yok.

Çevrimdışı Tolga

Necip-Atiba-Tolgay orta sahası ile çıkarız büyük ihtimalle.

Tabi Necip'in sakatlığı çok ciddi değilse.
[ Son Düzenleme: 30 Ekim 2016, 01:11:38 Tolga ]
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı ozankarakoc

Necip-Atiba-Tolgay orta sahası ile çıkarız büyük ihtimalle.

Tabi Necip'in sakatlığı çok ciddi değilse.

Necip oynayamayacakmış. Trabzon maçında sahada...

Oğuzhan o mevkide oynayamıyor arkadaşım. Şenol Güneş o mevkide forvet arkasında Oğuzhan'ı oynatacaksa hiç oynatmasın daha iyi. 10 kişi oluyormuşuz gibi geliyor. Üzüntü verici ama forvet arkası oynayacak tek oyuncumuz Tolgay. Şu an onun dışında bir oyuncumuz yok.

Bence Oğuzhan, Tolgay'dan daha kötü değil o mevkide... Evet, ikisi de kötü, ama Tolgay'ın Oğuzhan'a göre herhangi bir avantajını görmüyorum o mevkide... Belki Gökhan İnler sürprizi olabilir. Şut da çekiyor... Puff, bilemedim. Yersiz, zamansız sakatlıklar... Kasım ayımız kabus gibi...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı MANSIZ

Biraz riskli bir kadro ama sizce? Marcelo dış şutlarda oldukça iyi pasta atıyor, kafa topu da alıyor. Ben forvet arkadasında denerdim.

Çevrimdışı ozankarakoc

Olcayın yerinde Aboubakar oynar cenk ilerde oynar.

Olcay mücadelesini , ilerideki yaptığı baskıyı ve oyun geçişlerinden dolayı sevdiğim bir oyuncuydu ama böyle bi düşüş kabul edilemez önündeki topa koşamaz halde.

Cenk asla ilk onbirde oynayacak oyuncu değil.

Aboubakar asla tek forvetli sistemin oyuncusu değil.

Talisca, Oğuzhan, Tolgay, Gökhan İnler, hiçbiri ileriye dönük orta saha oyuncusu karakterinde değil.

Son derece yanlış bir kadro planlaması yapıldı... Hatta neredeyse 'yapılmadı'...

Umarım devre arasına kadar fazla kayıp yaşamadan ulaşabiliriz. Sonrasında ciddi değişiklikler gerekecek. Tabi adam bulabilirsek...

He bir de... Gökhan Töre dönerse bence sezonun yıldızı olur. Orada tutunamadı, burada patlayabilir.

Çevrimdışı Tolga

Necip oynayamayacakmış. Trabzon maçında sahada...

O zaman Oğuzhan oynar yapacak birşey yok.

Çevrimdışı ozankarakoc

Biraz riskli bir kadro ama sizce? Marcelo dış şutlarda oldukça iyi pasta atıyor, kafa topu da alıyor. Ben forvet arkadasında denerdim.

Tosic'in sol bekte oynadığı her maç, hayatımdan 3 ayı alıp götürüyor. Talisca'nın yerine Tolga Zengin bile oynayabilir, ama yalvarıyorum sol bekte Tosic oynamasın artık :)

Çevrimdışı Tolga

Tosic sol bek de oynayamıyor ve sezonun devamında sol beke alternatif olamaz. :)

Çevrimdışı onurturan

Daha cok tosic mi sol bek oynamasin yoksa marcelo mu forvet arkası   :alala:

Çevrimdışı canU

Beşiktaş'a karşı oyun dışı sertliği teknik direktör dahil herkes eleştiriyor. Fakat yapılan faullerden sonra oyuncu reaksiyonlarına bakıyorum; kabullenmişlik var. Dayak yemeye alışmış olsanız da, saha içinde doğru reaksiyonu göstermeniz gerek.

Ben de dikkat ettim buna isyan eden yoktu. Gözüm caneri aradı

Çevrimdışı cursedofdragon

Daha cok tosic mi sol bek oynamasin yoksa marcelo mu forvet arkası   :alala:

marcelo for vet bile oynasın tosic sol vek olmuyor.

Çevrimdışı mylife1903

Napoli maci ozelinde karijmayi ileride abubakarin yaninda arkasinda saginda solunda serbest kullanmak lazim. Beck arkada gg onde sag kanat bir sekil saglamlastirilir. Sol tarafa olcaya bir sans daha verilir arkasinda adriano ile. Ortada atiba ginler kullanilir, ginler oguzhan 45 er dakika. Kalan oyuncular belli.

Ayrica karijma bu tempoyla giderse, motor patlatacak bi yerde, kesin dinlendirilmesi gerekiyor. Nasil dinlenecek adam bilemiyorum, napoli macina karijmasiz baslamak akilli bir is degil, bir frikik atar, bir top keser onu bekleyecez butun mac, sonra ts maci geliyor.

Herif domuz gibi bu yasta. Gencler macinda acayip bir sut cikardi, sut sonrasi korner diregine bir depar atisi vardi, dedim kesin kopartacak biryerlerini.

Nasil olculur bu futbolcunun hizi bilemiyorum ama bizim takimda rn hizli oyuncu bence bu herif. Ustelik hem topla hem topsuz cok hizli. Bizim genc takim teknik direktorlerinin kulaklarina kupe olsun, hizli degilsen gunumuz futbolunda cok yerin yok.

Bu karijma mesela bu kadar hizli olmasaydi kariyerinde her nekadar bir baltaya sap olamamis da olsa buyuk takimlar tarafindan tercih edilmezdi.
Bu fbliler gg efenim cok hizli bilmemne geyikleri yapmislardi gecen sezon antep macindan sonra, alper ulusoyun kirmizi verdigi mac. Ulan serbest kosuda gg karijmayi gecemez bence. Ne hizi.
Toreyi bu yuzden ariyor gozlerim, herif hem hizliydi hem de guclu ve genis kalcaliydi, su macta cok isimize yarardi.

Çevrimdışı mylife1903

@mylife1903

baska seyler var

ilk yaridaki oyunlara  bak ikinci yaridaki oyunlara bak
2 tane degisiklik oyunu bu kadar degistiriyorsa Senol hoca  neden ikinci yari seklinde ilk 11 e cikmasin insan bindigi dali kesermi ?

takimda bizim bilmedigimiz duymadigimiz birseyler donuyor ama ne

aras milli takimda oynuyor ama bizde 1 dakika bile  sure almadi  bu normal birsey mi
ilk 11 i saglam  cik  at 2 tane rahatla cikar  q7 yi  al arasi  hem arasi gorelim hemde q7 yi dinlendir

bakalim bu tempo ile  q7 nin ne zaman lastikler patliyacak
Bir sikintk var. ben ufak ufak o konuya dokundurmaya baslamistim, olcayin yuzunde mutluluk yok, diye
Bir kopukluk var ama isler iyi giderken ortaya cikmaz, isler iyi giderken ortaya cikmayan problem de cozulebilir bir sikintidir.
Bence parada bitiyor olay. Turk oyuncular yeni gelenlerin aldigi paralardan nem kapmis olabilirler.
Mesela adrianonun havadan aldigi 500bin ile ggnin aldigi paralar beni de rahatsiz ediyor. Tosicin aldigi 900 ile atibanin aldigi 1 bana hic koymuyor mesela. Atibanin galiba sozlesmesinde iyilestirme de yapildi, helal olsun. Mesela karijma 1.6 alirken abunun 3.3 almasi da tuhaf.
Olay para degilse baska bisi var demektir. Ismailin gidisine bozulmus olabilir takim arkadaslari.

Karijma konusunda ise korkmuyorum, titriyorum. Lastik patlatsa iyi bu herif 33 yasinda, motor patlatacak yakinda, kayis kopartacak butun sipoplari yamulacak.

Çevrimdışı Türkay

Sevdalı yüreklerde Beyaz sürgünler

Çevrimdışı ekrembaser

Sosa'yı özledim.
Gittiği heryer sıkıntı gittiğinden beri İtalya yüz kere sallandı kusuru memlekette değil kendinde aramalıydı

Etiketler: