2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 45 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11515567 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı solar

Şenol Güneş; "Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemeyi çok istiyordum, olmadı. UEFA Avrupa Ligi için aynı heyecanı duymuyorum. Bence lig daha önemli" dedi.

Bu, yanlış bir açıklama değil mi ya... Böyle hissediyor olabilirsin ama, bunu ne taraftarlar olarak biz bilmeliyiz, ne de futbolcular bilmeli...

İlk 32'ye kalmışız, karşımızda zayıf bir rakip var.

Elersek ilk 16'dayız.

Sonrasında çıkabilecek 3-5 tane doğru dürüst, sağlam takım var (Lyon, Shakhtar, Anderlecht, Athletic Bilbao, Manchester United, Ajax), gerisi yine zayıf...

Şansımız yaver giderse, yarı final, belki final bile görebiliriz...

Bu bir insana heyecan vermiyorsa, başka ne verebilir ki?

Bu açıklamanın, futbolcuların motivasyonunu olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum... 20-25 yaşında çocukların, 'aman canım, elensek ne olacak, zaten hoca bile sallamıyor' diye düşünmesi gayet normal olmaz mı bu şartlarda...

Neyse, bilemedim...

İlk burada demecini sadece yazılı halde okuyunca ben de yanlış buldum ve hocayı gömmek için kazma küreği almaya kilere inmeye niyetlendim ama videosunu da izleyince biraz yatıştı memnuniyetsizliğim. Yine de böyle cımbızlanarak haberleştirilebilecek laflar etmesini doğru bulmuyorum. Bir önceki ŞL maçında kendi evinde ilk yarıda 3 gol yediğin maçın orta saha üçlüsünü sonraki sert deplasmanda tekrar sahaya sürmesini doğru bulmamam gibi veya formsuz olan ve oynadığı bir önceki maçta performans olarak dibi görmüş bek oyuncusuna böyle bir maçta tekrar şans vermesini bulmamam gibi.

Çevrimdışı Sercan62

Olcay'ın trabzona transferi fazla dillenmeye başladı. Ne kadar formsuz olursa olsun bence takımda kalmalı diye düşünüyorum. Feda ve sonrası sezonda takıma pozitif katkısı vardı. Bu katkı hem oyun hem de duygusal açıdan bir katkıydı. Hani bazen düşünürüz ya '' Ben bizim takımda oynasam elimden gelenin en fazlasını yapardımiyırtardım kendimi sonuçta kendi tuttuğum takımda oyunuyorum.'' deriz ya kendi kendimize, Olcay sanki hakikaten bu ruh ile oynuyor. Elbette özellikle bu sezon çok kötü ancak takım için en iyisini istediğinden hiç tereddütüm yok.

Bir de -hiç inanmasam da- Ekici ile takas durumu dillendiriliyor. Ekici'nin bize bir katkısının olacağını düşünmüyorum. Hali hazırda Olcay ve Tolgay ikilisinden fazla bir katkısı olamaz. Free kick dersek, onda da Talisca, Quaresma ve Oğuzhan'ın yine Ekici' den çok daha iyi alternatifler olduğunu söylemeye gerek yok.

Şu an için bir sol bek ve hocanın dediği gibi pivot forvet ihtiyacımız var. Bahsedilen Llorente ya da Bony gibi isimler bize çare olabilir ama doğrusu bu seviyedeki oyuncuları devre arasında getirmek çok zor olacaktır. Sobol tarzı genç bir forvet kiralayarak transferi bitirebiliriz. Forvet almasak da bir şekilde idare edilecektir ya da idare edilmeye çalışılacaktır.

Eğer forvet transferi olmazsa hoca sezon içinde Babel ve Talisca'yı da orada kullanabilir. Özellikle Talisca'nın forvet performansının bizi şaşırtabileceğini düşünüyorum. Zorunlu kalınıp forvette kullanılırsa Talisca, en azından bu yarım sezonda Aboubakar üstü performans sergileyecektir.

Ama umarım bu söylediklerim ikinci planda düşünmemiz gereken şeyler olur da genç bir sol bek ve Llorente seviyesinde bir forvetle transferi bitiririz.

Çevrimdışı Orhan_

Olcay'ın Trabzon'a gidiyor olduğu doğru mu acaba? Büyük hata olur bence.

Çevrimiçi Mehmet57

Santrofor icin favorilerim Swansea'de bekleneni veremeyen Borja Baston veya Real Madrid'den sezon basindan beri yazdigim Mariano Diaz. Ikiside kiralik tabiki.

Borja Baston

Mariano Diaz

Çevrimdışı atalay

Ön bölgedeki mevcut tiplemeler ile oynarken özellikle üçüncü ve ikinci bölgedeki baskı merkezlerini doğru kurgulayamazsanız sorunu orta saha ve savunmacılar üzerinden okumaya daha çok devam edersiniz.
Beşiktaş'ın saha içi geometrisindeki arızalardan ve tiplemelerden kaynaklanan 'transition' sorunları var. Eldeki hücuma dönük oyuncuları ve transferde bahsi geçen ismi düşürsek bu sorunlar devam edecek.
[ Son Düzenleme: 08 Ocak 2017, 19:57:40 atalay ]

Çevrimdışı Berat

Kerim gelişime kapalı , sabit fikirli bir insan. Bunu aşamadığı sürece mesafe kat edemeyecek. Mentöre ihtiyacı var. Kulübün bir mentör tuttuğu ile alakalı bir gelişme vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Anlaması güç bir insan, gelecekte başımıza bela olmasa iyi.

Çevrimdışı cursedofdragon

beyler bugun hazırlık macı oynancak mı ?

oynanacaksa saat kaçta hangi kanal da ?

Çevrimdışı Nouma7

beyler bugun hazırlık macı oynancak mı ?

oynanacaksa saat kaçta hangi kanal da ?

Oynanacakta yayın yok herhalde. Eğer hiçbir kanalda yayın yoksa BJK TV neden var? Kaldırıp atsınlar.

Çevrimiçi Necmi

Evet rahatsiz oluyorum. Benden alinti vesaire yapma. Bu anlasilir saniyorum?
foruma mesaj yazıyorsan o mesaj artık foruma aittir @Yalçın
buna herkes yorum yapar eleştiri getirebilir.

Çevrimdışı alimm

ts olcay'ı neden şimdi transfer etmek istiyor ki, ekici takasından bağımsızz... olayı bağlamak için olcay'ın yanında veli de gidiyor diyerek ekici takası ile ilşkilendiriyorlarrr....    :alala: :alala:
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimiçi Necmi

bu arada öyle veya böyle defansta 4 stoper+necip ile 5 alternatif vardı kaliteleri sorgulanır belki ama sayısal yetersizlik yoktu. oysa santrafor öyle değil sık ve kolay sakatlanan bir ömerimiz war, bakarımız milli takımda cenkimiz tek kaldı sakatlık ve ceza olasılıklarınıda düşünürsek sayısal yetersizlik var. sayısal yetersizliğin olduğu noktaya öncelik vermek sanki daha doğru olurdu gibime geliyor.
2 mevkiye 4 alternatif 1 mevkiye 3 alternatif olaya birde böyle bak derim
hoca antrenman maçına forvet çıkaramıyorum diyor ne yani etoo ömer takası yapınca
sayısal eksiklik giderilmişmi oluyordu hocada ne dediğini bilmiyor. abou 5 şubatta dönecek
oda final oynarlarsa her halukarda sadece 3 maç olmayacak abartılacak bir durum yok yani  @tangaz
o an eksik olman kadronun eksik olduğu anlamı çıkarmaz hoca avrupa kadrosuna ömeri yazmadı bile iki forvetle yürüdü demekki o kadar önemli değil bu kimi alırlarsa alsınlar ömeri elden çıkartmaya bakarlar 4 santraforla lige girmezsin bu çok fazla 3 gayet yeterli bir rakam

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

huntelaar, teodorczyk ikilisinden birisi bizde iş yapar.

Çevrimdışı Orhan_

Up.

Sonuçları ne zaman açıklanır bunun. Bu işin analizi transferden bile daha elzem geliyor bana.

Çevrimdışı Berat

Veli Kavlak yanına geliyormuş. @Mehmet Ali C.

Çevrimiçi Necmi

Kime demiş? Yinede bir tavır koyması gerekiyor kendisini böyle bir nezaketsizliğin piyonu haline getirdikleri için. Beşiktaşlı kimliği ile ünlü olmuş bir adam sonuçda, kullanıldı. Yaa benim haberim yoktu ile kurtulamazki.
Rızayı ben çoktan sildim onun karın ağrısı var.
bir değil iki değil bu kerim diye ısrar edip transferi kitleyende o
necipide isteyecekmişde vermeyiz diye istememiş

Çevrimdışı Kalyoncu

ts olcay'ı neden şimdi transfer etmek istiyor ki, ekici takasından bağımsızz... olayı bağlamak için olcay'ın yanında veli de gidiyor diyerek ekici takası ile ilşkilendiriyorlarrr....    :alala: :alala:
Yalan haber. Takvim,Ntvspor,Övünç yanyana gelince doğru çıkması beklenemez. Görüşümüde söyleyeyim gidecekse kiralık Ekiciden bağımsız gidebilir. Ekiciyi bedava verselerde istemem saha içinde ruh gibi gezinen bir futbolcu.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yalan haber. Takvim,Ntvspor,Övünç yanyana gelince doğru çıkması beklenemez. Görüşümüde söyleyeyim gidecekse kiralık Ekiciden bağımsız gidebilir. Ekiciyi bedava verselerde istemem saha içinde ruh gibi gezinen bir futbolcu.
Hocanın dün basın toplantısında Olcay ın da önemini vurgulamış. Elimizdeki tek hem kanat hem bek oynayabilecek oyuncu demiş Adriano ile birlikte  :tabe: Olcay ı göndermemizi en başta Şenol hoca istemez gibi geliyor  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Kalyoncu

Rızayı ben çoktan sildim onun karın ağrısı var.
bir değil iki değil bu kerim diye ısrar edip transferi kitleyende o
necipide isteyecekmişde vermeyiz diye istememiş
Abi biz kimseyi teklif etmemişizki Eto'o gelmek istediğini söylemiş başkanda sözleşmeni al öyle gel demiş. Ortada bir teklifimiz yokki Antalyaspora bir teklif bile yok kendi kendilerine gelin güvey olmuşlar. Onlar Eto'o dan bağımsız Kerim'i istemişler.

Çevrimiçi 38life

Gençlerbirliği Amed'i deplasmanda yendi. Kupada rakibimiz fenerbahçe.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi Necmi

Bir adaletsizlik arayacak olursak Kerim'e daha büyük adaletsizlik yapıldığını söyleyebiliriz. Kerim'i beğenmiyorum, takım jilet gibi gitse bu  lafı etmezdim, çünkü edemezdim, hakkım olmazdı, ama bu kadar kanat sıkıntısı çektiğimiz maçlarda bile süre almaması çok garip. Antremanlarda hocayı dinlemeyebilir, hoca bu nedenle futbolcusunu cezalandırma ve yedeğe çekme hakkına sahiptir, ama o hak kulübün cezalandırıldığı seviyeye çıkamaz. Orda geri adım atmak zorunda.
şans verdiği zamanlarda hiç bir şey yapmadı Kerim bu takımın oyuncusu değil
hiç bir zamanda olmayacak gram gelişme kaydetmiyor hoca bunu defalarca söyledi
kendini geliştiremiyorsan şans bulamazsın kupa maçlarında takip edin gol atıyor ama hep breysel
hiç takım oyunu oynamıyor kafa önde gidiyor haketmiyor a takımda bir dakika bile yer almayı.
bir gram gelişme yok bildiğini okuyor.

Çevrimdışı DaldanSarkanElma

Fikret Başkan canlı yayında antalya başkanına fena gömüyor şuan :claps:
Bir haykırıştır siyahımız, çökünce üzerimize gecenin matemi, sarılırız beyazına sevdamızın.
 Bir duruştur, direniştir, aslolan hayattır, hayatta BEŞİKTAŞ…

Çevrimdışı mylife1903

şans verdiği zamanlarda hiç bir şey yapmadı Kerim bu takımın oyuncusu değil
hiç bir zamanda olmayacak gram gelişme kaydetmiyor hoca bunu defalarca söyledi
kendini geliştiremiyorsan şans bulamazsın kupa maçlarında takip edin gol atıyor ama hep breysel
hiç takım oyunu oynamıyor kafa önde gidiyor haketmiyor a takımda bir dakika bile yer almayı.
bir gram gelişme yok bildiğini okuyor.
Senol gunesin takiminda bile sure alamiyorsa oturup hatayi kendinde arayacak. Islak odunla gunde uc ogun dayak yese azicik kendini toparlar bence ama kiralik gidip kendisini ispatlamasi lazim once.

Çevrimiçi Necmi

bu kerim konusunda ben Türkçeyi bilmemesine takığım arkadaş. Kaç yıldır ülkede beck bile türkçe öğrendi Türk Milli takım oyuncusu anadilini hala öğrenemedi bu aslında öğrenmeye ne kadar kapalı olduğunu gösterir.  Necmi abi bizim oyuncumuz yerme dicek ama bu kerim ot geldi odun gider
yok o kadarda değil @Yado  eleştirmek gerekir tabiki
benim neye takıntım olduğunu anlamadınız oyuncu eleştirilir ama sürekli bir oyuncuyu gündemde tutarsan
onu gömersin yanlış olan bu yoksa performans elbette eleştirilecek

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Fikret Başkan canlı yayında antalya başkanına fena gömüyor şuan :claps:

ne dedi kaçırdık?

Çevrimiçi Necmi

Neye gore hak etmedi? Forma sansi buldugu tum maclarda faydali oldu, gol atti.
Fabri tam zamaninda falan girmedi takima. Fabri zamaninda girseyi Benfica deplasmaninda belki kazanirdik ve Super Kupa bizim muzemizde olurdu.
@bjk4ever  bence önce maçları izle öyle yorum yap
iki metre önüne atılan topa koşamayan adamdan bahsediyorsun hepsi topu topu 2 gol
attı yeterincede şans buldu.
Tolgaya gelince Benfica maçında nasıl bir hatasını gördün ne yapacaktı maçın kazanılması için gidip golmü atacaktı
bizdeki en iyi performansı gösterdiği maçlardan biriydi
buna ezbere konuşma denir.

Etiketler: