Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (5) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 55 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5717105 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Serhat Akkaya

O zaman Allah nasip ederse ikinci yarının ilk maçı açılış için makul bir tarih olarak gözüküyor diyebilir miyiz arkadaşlar ?
Ben olsam demezdim. Daha ortada kalkan bir çatı yok. Çatının kalktığını görmeden bunu diyemeyiz. Ondan sonra daha sağlıklı konuşabiliriz kanaatimce.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

semerlerden önce çatının üst kısmını oluşturan çelik parçaları ve üst ile altı birbirine bağlayan yan halatların bağlantısı olacak. ışıklandırma ,ses kablolama vs. semerlerle birlikte yapılıyor zaten belki oradan bir 15 gün karımız olabilir evet o kısmı biraz yaydım  ama ilk 35 günlük süreçde zaman kaybediyoruz.
evet zaten normal iş planındada 25 gün konuyor işin o kısmına ben 30 gün diyorum
70 günde membran işine koyalım 100 gün eder yani ay sonunda başlasalar çatı kaldırmaya ekim ortası gibi biter. buda ocak sonu
normal olarak membran kaplamasının bitmesi demek bu gecikmesiz süre diğer işlerde bu süre içinde yapılır ne aynı firma yapacak
nede farklı bir prosedür olacak birbirlerini takip edecekler. hadi 30 gün gecikme oldu buda şubat sonu olur. yani işin özeti benim kafamdaki tarihde bu şubat
sonu bitirirler 19 marttada resmi açılışı yaparlar. dahada ötesi artık benim bile sabrımı taşırır. 170 gün var şubat sonuna
bir zahmet bitirsinler az değil bu @ahmetx

Çevrimiçi Necmi

Ben olsam demezdim. Daha ortada kalkan bir çatı yok. Çatının kalktığını görmeden bunu diyemeyiz. Ondan sonra daha sağlıklı konuşabiliriz kanaatimce.
evet en doğrusuda bu olur çünkü çatı kalkana kadar hep bir risk var.
kazasız belasız bir kalksın sonra zaten nerdeyse sıfıra yakın tahmin yapılır.
ondan sonra hep final işleri yapılacağı için sıkıntı kalmayacak birbirini bekleyen firma
olmayacak mazeret olmayacak

Çevrimdışı Tuncay Heliya Sîa

O zaman Allah nasip ederse ikinci yarının ilk maçı açılış için makul bir tarih olarak gözüküyor diyebilir miyiz arkadaşlar ?

Abi Ocak Şubat bana hiç mümkün gelmiyor. Hatta Mart iyimser bir tarih olur, şu ana kadar hedeflenen işlerin bitirilme tarihleri genelde beklediğimiz tarihlerden daha ilerisi oldu. Ocak Şubat çok erken stat şekillenmiş olur ama bitmesi Marttan evvel olmaz, Mart-Mayıs arası bir tarih bekliyorum, tam olarak bitmesi için Mayıs daha yakın geliyor.

Çevrimdışı ahmetx

evet zaten normal iş planındada 25 gün konuyor işin o kısmına ben 30 gün diyorum
70 günde membran işine koyalım 100 gün eder yani ay sonunda başlasalar çatı kaldırmaya ekim ortası gibi biter. buda ocak sonu
normal olarak membran kaplamasının bitmesi demek bu gecikmesiz süre diğer işlerde bu süre içinde yapılır ne aynı firma yapacak
nede farklı bir prosedür olacak birbirlerini takip edecekler. hadi 30 gün gecikme oldu buda şubat sonu olur. yani işin özeti benim kafamdaki tarihde bu şubat
sonu bitirirler 19 marttada resmi açılışı yaparlar. dahada ötesi artık benim bile sabrımı taşırır. 170 gün var şubat sonuna
bir zahmet bitirsinler az değil bu @ahmetx
aksilik olmadığı takdirde 19 mart açılması gereken bir tarih , çatıyı kaldırdıktan sonra en riskli kısım membran gerdirme olacak hem yağışlı döneme girmiş olacağız hem de gerdirilmesi için sıcaklığın düşük olmaması gerekecek @Necmi abi.
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimiçi Necmi

semerlerden önce çatının üst kısmını oluşturan çelik parçaları ve üst ile altı birbirine bağlayan yan halatların bağlantısı olacak. ışıklandırma ,ses kablolama vs. semerlerle birlikte yapılıyor zaten belki oradan bir 15 gün karımız olabilir evet o kısmı biraz yaydım  ama ilk 35 günlük süreçde zaman kaybediyoruz.
yok zaten o işlerde semer montajına dahil verilen sürede bence onların toplamı 30 bilemedin 35 gün sürer.
sanırım malzemeden dolayıda bir bekleme yaşanmaz bildiğim kadarıyla membranlarda hazır yani çatı kalktıktan sonra 100 gün
saymak lazım bu yüz günün içinde ışıklandırma ve skorbort da yapılır. yanlız bildiğim kadarıyla ses sisteminin çatıyla bir ilgisi yok
çatıya ses sitemi bağlanacağı konusunda bir şey duymadım ışık içinde tesisatlar bitti sanırım  armatürleri takıp birbirine bağlayacaklar
en fazla bir iki yerden ana şebekeye bağlamak için tesisat çekilir.

Çevrimdışı ahmetx

yok zaten o işlerde semer montajına dahil verilen sürede bence onların toplamı 30 bilemedin 35 gün sürer.
sanırım malzemeden dolayıda bir bekleme yaşanmaz bildiğim kadarıyla membranlarda hazır yani çatı kalktıktan sonra 100 gün
saymak lazım bu yüz günün içinde ışıklandırma ve skorbort da yapılır. yanlız bildiğim kadarıyla ses sisteminin çatıyla bir ilgisi yok
çatıya ses sitemi bağlanacağı konusunda bir şey duymadım ışık içinde tesisatlar bitti sanırım  armatürleri takıp birbirine bağlayacaklar
en fazla bir iki yerden ana şebekeye bağlamak için tesisat çekilir.
yok abi üst çatı çelikleri + yan bağlantı halatları + semerler en az 60 gün sürer , ses sistemleride bursadaki gibi konur (siyah parçalar)
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Teşekkürler cevaplar için. İnşaat bu noktaya geldi ya önemli olan bu. Allah başka kaza bela , sıkıntı vermesin.
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Erdinç

Eksik borularin bir kismi gelmis galiba. Bugun sipariste gelmedi stadin o tarafa gidemedim :(

Çevrimiçi Necmi

Vodafone Arena 07 Eylül 2015 (17:00) arası çalışma fotoğrafları.

Fotoğraflar için @keremfrat1  'e teşekkür ederiz.

Aşağıda bulunan görsel üzerinden Beşiktaş Arena Haber Portalına ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Tolga

Forumu takip ettiğim için bu bilgileri biliyorum @ahmetx kardeşim  :) Benim lafım forumda gerektiği kadar sayfa okumak için gerilere gitmeden , hiç bir dayanağı olmadan bu stad bitmez gibi şeyler yazanlara. En fazla 10 sayfa geriye gitseler tahmini bitiş süresini görecekler çünkü bu bilgiler sıkça veriliyor. Olmadı sorsunlar , burada yöneticiler tekrar tekrar yazıyorlar zaten. Hiç unutmadan yazayım, Başkan röportajında bayramdan önce çatıyı kaldırmaya başlarız dedi aman yarabbim homurdanmalar başladı. Biz burada bunun mümkün olabileceğini hiç olmadı bayram sonrası ( 3 - 4 gün sonra ) olabileceğini söyledik.
Ben burada yazmıştım bir daha yazayim;
Ekim başı : Çatının havaya kalkmasının başlangıcı
Kasım başı : Çatının tamamen havaya kalkması
Kasım başı : Çim - Koltuk - Membran ve diğer çatı işleri - İnce işçilik  ( Bunların hep beraber yürümesi - 75 gün )
Stadımızın açılması : Ocak 15
Karamsarlara göre : Şubat 15
En karamsarlara göre : Mart 19

Sanırım buna katılırsın ki bu tarz bir süreyi gerek Necmi ve Efe gerekse şu anda hatırlayamadığım bir çok arkadaşımız yazmıştı
Karamsar gruptayım ben de o zaman :D
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimiçi Necmi

yok abi üst çatı çelikleri + yan bağlantı halatları + semerler en az 60 gün sürer , ses sistemleride bursadaki gibi konur (siyah parçalar)

valla bunlar aşağıdaykende konabilir. :alala: ben bundan bir şey anlamadım sonuçta şu an konanlar konduğuna göre
belkide çatıyı hafif bir gerdirip yerdeykende bunları takabilirler. Bursayı örnek vermeyelim bu konuda çünkü çok farklı
bizim stad aynı zamanda konser merkezi olacağı için çok daha üst seviye bir ses sistemi konacak belki bir kısmı çatıya konabilir ama
ana sistemin çatıda olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı Erhan

Vodafone Arena 07 Eylül 2015 (17:00) arası çalışma fotoğrafları.

Fotoğraflar için @keremfrat1  'e teşekkür ederiz.

Aşağıda bulunan görsel üzerinden Beşiktaş Arena Haber Portalına ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler @keremfrat1

Bi kaç bişi sorayım

Üçgen borulardan haber var mı?

Kaç strandjack ve platformu kaldı?Kaç uzun halat kaldı takılacak?

Çevrimiçi Necmi

aksilik olmadığı takdirde 19 mart açılması gereken bir tarih , çatıyı kaldırdıktan sonra en riskli kısım membran gerdirme olacak hem yağışlı döneme girmiş olacağız hem de gerdirilmesi için sıcaklığın düşük olmaması gerekecek @Necmi abi.
bilemiyorum ben öyle bir bilgi almadım ısının membranla ilgili bir esneme
sorunu yaratacağına pek ihtimal vermiyorum 200 derece ısıya dayanabilen bir ürünün
on derece ısı düşüklüğünde esneme sorunu yaşayacağını pek sanmıyorum sıfırın altına
düşecek sıcaklıklarda belki olur ama ötesi pek kafama yatmadı bizde esas sıkıntı rüzgardan yana olur
50 km yi geçen rüzgarda çalışma izni verilmiyor bildiğim kadarıyla

Çevrimdışı ahmetx

bilemiyorum ben öyle bir bilgi almadım ısının membranla ilgili bir esneme
sorunu yaratacağına pek ihtimal vermiyorum 200 derece ısıya dayanabilen bir ürünün
on derece ısı düşüklüğünde esneme sorunu yaşayacağını pek sanmıyorum sıfırın altına
düşecek sıcaklıklarda belki olur ama ötesi pek kafama yatmadı bizde esas sıkıntı rüzgardan yana olur
50 km yi geçen rüzgarda çalışma izni verilmiyor bildiğim kadarıyla
bursa stadını yaparlarken söylediler 14 derecenin altında membran serimi yapılmıyordu ama bizim ki silikon belki böyle bir durum yoktur.

Çevrimdışı Anıl

Forumu takip ettiğim için bu bilgileri biliyorum @ahmetx kardeşim  :) Benim lafım forumda gerektiği kadar sayfa okumak için gerilere gitmeden , hiç bir dayanağı olmadan bu stad bitmez gibi şeyler yazanlara. En fazla 10 sayfa geriye gitseler tahmini bitiş süresini görecekler çünkü bu bilgiler sıkça veriliyor. Olmadı sorsunlar , burada yöneticiler tekrar tekrar yazıyorlar zaten. Hiç unutmadan yazayım, Başkan röportajında bayramdan önce çatıyı kaldırmaya başlarız dedi aman yarabbim homurdanmalar başladı. Biz burada bunun mümkün olabileceğini hiç olmadı bayram sonrası ( 3 - 4 gün sonra ) olabileceğini söyledik.
Ben burada yazmıştım bir daha yazayim;
Ekim başı : Çatının havaya kalkmasının başlangıcı
Kasım başı : Çatının tamamen havaya kalkması
Kasım başı : Çim - Koltuk - Membran ve diğer çatı işleri - İnce işçilik  ( Bunların hep beraber yürümesi - 75 gün )
Stadımızın açılması : Ocak 15
Karamsarlara göre : Şubat 15
En karamsarlara göre : Mart 19

Sanırım buna katılırsın ki bu tarz bir süreyi gerek Necmi ve Efe gerekse şu anda hatırlayamadığım bir çok arkadaşımız yazmıştı
Ben de en karamsar gruptayım ama karamsarlıktan değil, tarih çok güzel :D O tarihte açılacağını düşünüyorum :)

Çevrimdışı Efe

borular bu hafta gelir insallah su cember sinir bozuyor tamamlansin artik
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Hakan Bilgin

Bugünkü fotolar için emeği geçenlere tesekkurler

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaşlı duruşu reflekstir esas duruşa benzemez en acı tarafıda sonradan öğrenilmez

Çevrimdışı Hakan Bilgin

Borular daha gelmedi mi

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaşlı duruşu reflekstir esas duruşa benzemez en acı tarafıda sonradan öğrenilmez

Çevrimdışı ahmetx

Çevrimdışı Hasan Tahsin

borular bayrama kadar gelir mi?
İroni mi yapıyorsun  :) Eee bu çatı bayram sonrası havaya kalkmaya başlayacağına göre ve montajı tahmini 4 gün sereceğine göre , bunun yanında halatlar da bağlanacaksa 1 hafta içinde gelse hayli hayli yeter. Şantiyede şu an 4 tane var sanırım. Geri kalıyor 9 tane ve siparişleri verildi denmişti.
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı LuceGel

Ben de en karamsar gruptayım ama karamsarlıktan değil, tarih çok güzel :D O tarihte açılacağını düşünüyorum :)
19 Mart 2016 cumartesi Beşiktaş Antalya maçına yeni mabedde lider çıkıyoruz düşünsene,çıldırırsın  :sevinc   :D
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Çevrimdışı Easthanbool

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
" H a s t a l ı k l ı  k o n g r e l e r d e n  s a ğ l ı k l ı  y ö n e t i m l e r  ç ı k m a s ı  b e k l e n e m e z "

Çevrimdışı can1903

Bu, stad bitmez. Bu, stad bitmez. Bu, stad bitmez.  :uyucam:
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Efe

sahada sanki yeteri kadar boru var gibi 5 tane hazırlanmış yerde yatan beyaz borulardan 8 tane çıkar sanki geldi mi acaba sorunluların  yerine :alala:
Şampiyon Beşiktaş JK