Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (5) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 55 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5717107 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 5 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimdışı Hasan Tahsin

ben olamamasi gerektigini dusunuyorum gerekirse 1 vinc daha gelmeli cati kalktiktan sonra kolay olan bolum 3 ay surecekse bu sadece parasizliktan olur yoksa sadece yerine tak isi var yerleri belli parcalar buyuk mebran dahil 75 gun olabilir ama mebran haric 75 gun bence cok fazla insallah olmaz artik zaman ne gosterecek gorecegiz ilk su catiyi havada asili ni gorelim sonrasi gelir zaten ekim ilk gunleri kaldirma baslasin bisey istemiyorum

@Efe ben forumu geç buldum ve yine geç üye oldum. Bilgilerim eksik olduğu için de belki bazılarınızı sıktım ama merak ettiğim soruları sordum. Şu anda mantıklı bir şekilde stadın bitiş tarihi konusunda düşüncelerim mevcut. Basında kasıtlı olarak haberler çıktığında ise paniklemiyorum. Bazı üyelerimiz ya tamamen dayanaksız, inceleme, okuma zahmetine katlanmadan ya da basında çıkan haberlere dayanarak felaket tellallığı yapıyorlar.
Bu şekilde yazan üyelerimizden rica ediyorum ; bilmiyorsanız lütfen sorun ve bilgi alın ondan sonra fikrinizi yazarsınız. Efe kardeşim her soruya tekrar tekrar da olsa cevap veriyor. Ha keza Faruk ve diğer kardeşlerim ve arkadaşlarım da öyle. Kendi adıma ben de elimden geleni yapıp bilgilerimi aktarırım.
Ben artık dayanaksız olarak bu stad bitmez, bu sezona yetişmez gibi yorumlar okumak istemiyorum. Araştırın, bilgilenin ve bu bilgiler ışığında nedenleri ile birlikte eleştiri yapın ki sağlıklı tartışmalar yapabilelim.
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı Serkan Çağıl

Sayfanın Admini @Efe sizmisin?

Ben bir yazı yazmıştım o yazı şu an yok neden acaba? Sormamda bir sakınca yoksa tabi. Kolay gelsin

Çevrimdışı Serkan Çağıl

Süper Lig’de sezona 3 maçta aldığı 6 puanla başlayan Beşiktaş, ekonomik açıdan da kritik adımlar atmaya devam ediyor. Transfer sezonunda UEFA’yla yaptığı anlaşmaya uygun hareket etmeye dikkat eden, Demba Ba ve Atınç’ın satışından kazandığı parayla da bu anlamda ciddi bir ‘artı’ sağlayan Siyah-Beyazlılar, Vodafone Arena kozunu da devreye soktu. Ligin en geç ikinci yarısında Arena’ya geçmeyi planlayan kurmaylar, tribün isimlerini satışa çıkardı. Bu anlamda ilk anlaşma Spor Toto ile yapıldı. Vodafone Arena’daki tribünlerden birinin ‘Spor Toto Tribünü’ olarak anılması karşılığında Kartal’ın kasasına 50 milyon TL gireceği öğrenildi. Anlaşmanın süresinin 10 yıl olması bekleniyor.

SIRA DİĞERLERİNDE

Spor Toto’yla yapılan anlaşma gereği ilk etapta 10 milyon TL’nin Beşiktaş’ın hesabına bu hafta içinde aktarılacağı belirtildi. Yönetim, bu parayı oyuncu alacaklarını kapatmak için kullanacak. Siyah-Beyazlı kurmayların, Spor Toto’yla yapılan anlaşmanın ardından diğer tribünlerin isim sponsorluğu için de görüşmelere başladığı öğrenildi.

FENERBAHÇE BAŞLATMIŞTI

Tribünlere isim sponsorluğu konusunda ilk adımı Fenerbahçe atmıştı. Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yenilenmesi sırasında Telsim ve Migros ile anlaşmalar yapılmış ve bu tribünlerin yenilenme bedelleri isim sponsorluğuyla karşılanmıştı. Saracoğlu’nda şu anda da iki kale arkası tribünü Türk Telekom ve Migros ismiyle anılıyor. Galatasaray’ın stadı Türk Telekom Arena’da da isim sponsorluğu kapsamında Opel ve Pegasus Tribünleri bulunuyor.

(Habertürk)

Bakalim dogrumu bu sefer

Çok az değil mi?Süresi uzun fiyatı düşük gibi geldi bana

Çevrimdışı ahmetx

@Efe ben forumu geç buldum ve yine geç üye oldum. Bilgilerim eksik olduğu için de belki bazılarınızı sıktım ama merak ettiğim soruları sordum. Şu anda mantıklı bir şekilde stadın bitiş tarihi konusunda düşüncelerim mevcut. Basında kasıtlı olarak haberler çıktığında ise paniklemiyorum. Bazı üyelerimiz ya tamamen dayanaksız, inceleme, okuma zahmetine katlanmadan ya da basında çıkan haberlere dayanarak felaket tellallığı yapıyorlar.
Bu şekilde yazan üyelerimizden rica ediyorum ; bilmiyorsanız lütfen sorun ve bilgi alın ondan sonra fikrinizi yazarsınız. Efe kardeşim her soruya tekrar tekrar da olsa cevap veriyor. Ha keza Faruk ve diğer kardeşlerim ve arkadaşlarım da öyle. Kendi adıma ben de elimden geleni yapıp bilgilerimi aktarırım.
Ben artık dayanaksız olarak bu stad bitmez, bu sezona yetişmez gibi yorumlar okumak istemiyorum. Araştırın, bilgilenin ve bu bilgiler ışığında nedenleri ile birlikte eleştiri yapın ki sağlıklı tartışmalar yapabilelim.

çatı iç halka üst kısım montajında başlangıç ve yıkılması arasında 15 gün var yani kaza olmasa en fazla 18 -19 gün sürermiş.Üst çeliklerde aynı sürede yapılabilir , üst çelikleri halatlara bağlayan yan halatlarda biraz süre alır ve artı Necmi abinin dediği gibi semerlerde 1 ay alsa buna kedi yolları ,ses ve ışık sistemlerini de eklersek  işte 75 gün kadar oluyor. @Hasan Tahsin abi
[ Son Düzenleme: 07 Eylül 2015, 14:16:27 ahmetx ]
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı ahmetx

40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı quentine83

uzun zaman sonra ilk defa heyecanlandım.strand jck lerin takıldıgını görünce.
benim için kriter çatının halatlarıyla yukarı kalkması ve saha zeminindeki şu demirler iskeleler vs nin tamamen temizlenmesi.gerisi illaki gelecektir.ama 3 ay ama 5 ay.neleri beklemedik ki onu da beklemeyelim....
İsmet Yarkın ONUR

Çevrimdışı Hasan Tahsin

çatı iç halka üst kısım montajında başlangıç ve yıkılması arasında 15 gün var yani kaza olmasa en fazla 18 -19 gün sürermiş.Üst çeliklerde aynı sürede yapılabilir , üst çelikleri halatlara bağlayan yan halatlarda biraz süre alır ve artı Necmi abinin dediği gibi semerlerde 1 ay alsa buna kedi yolları ,ses ve ışık sistemlerini de eklersek  işte 75 gün kadar oluyor. @Hasan Tahsin abi

Forumu takip ettiğim için bu bilgileri biliyorum @ahmetx kardeşim  :) Benim lafım forumda gerektiği kadar sayfa okumak için gerilere gitmeden , hiç bir dayanağı olmadan bu stad bitmez gibi şeyler yazanlara. En fazla 10 sayfa geriye gitseler tahmini bitiş süresini görecekler çünkü bu bilgiler sıkça veriliyor. Olmadı sorsunlar , burada yöneticiler tekrar tekrar yazıyorlar zaten. Hiç unutmadan yazayım, Başkan röportajında bayramdan önce çatıyı kaldırmaya başlarız dedi aman yarabbim homurdanmalar başladı. Biz burada bunun mümkün olabileceğini hiç olmadı bayram sonrası ( 3 - 4 gün sonra ) olabileceğini söyledik.
Ben burada yazmıştım bir daha yazayim;
Ekim başı : Çatının havaya kalkmasının başlangıcı
Kasım başı : Çatının tamamen havaya kalkması
Kasım başı : Çim - Koltuk - Membran ve diğer çatı işleri - İnce işçilik  ( Bunların hep beraber yürümesi - 75 gün )
Stadımızın açılması : Ocak 15
Karamsarlara göre : Şubat 15
En karamsarlara göre : Mart 19

Sanırım buna katılırsın ki bu tarz bir süreyi gerek Necmi ve Efe gerekse şu anda hatırlayamadığım bir çok arkadaşımız yazmıştı
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı ahmetx

Forumu takip ettiğim için bu bilgileri biliyorum @ahmetx kardeşim  :) Benim lafım forumda gerektiği kadar sayfa okumak için gerilere gitmeden , hiç bir dayanağı olmadan bu stad bitmez gibi şeyler yazanlara. En fazla 10 sayfa geriye gitseler tahmini bitiş süresini görecekler çünkü bu bilgiler sıkça veriliyor. Olmadı sorsunlar , burada yöneticiler tekrar tekrar yazıyorlar zaten. Hiç unutmadan yazayım, Başkan röportajında bayramdan önce çatıyı kaldırmaya başlarız dedi aman yarabbim homurdanmalar başladı. Biz burada bunun mümkün olabileceğini hiç olmadı bayram sonrası ( 3 - 4 gün sonra ) olabileceğini söyledik.
Kasım başı : Çim - Koltuk - Membran ve diğer çatı işleri - İnce işçilik  ( Bunların hep beraber yürümesi - 75 gün )

Sanırım buna katılırsın ki bu tarz bir süreyi gerek Necmi ve Efe gerekse şu anda hatırlayamadığım bir çok arkadaşımız yazmıştı
ben en karmasarlar grubundayım o zaman  :D

Çevrimdışı Efe

Sayfanın Admini @Efe sizmisin?

Ben bir yazı yazmıştım o yazı şu an yok neden acaba? Sormamda bir sakınca yoksa tabi. Kolay gelsin
ben yazi silmedim diger denetci artkadaslar silmis olabilir
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Hasan Tahsin

ben en karmasarlar grubundayım o zaman  :D
:D

Ama eminim dayanağın vardır. Neden bu süre sorulduğunda madde madde açıklarsın.
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı ZEKI

BU tarihler mac oynanma tarihleridir yoksa stadin tam anlamiyla bitmesi daha leriki tarihlerdir. :D
Bende karamsarlar grubundayim mart 2016 candir.

Çevrimdışı Serkan Çağıl

ben yazi silmedim diger denetci artkadaslar silmis olabilir

Bununla ilgili bilgi kimden alabilirim?

Çevrimdışı Hasan Tahsin

BU tarihler mac oynanma tarihleridir yoksa stadin tam anlamiyla bitmesi daha leriki tarihlerdir. :D
Bende karamsarlar grubundayim mart 2016 candir.

Ayıya sormuşlar mahsul nasıl olacak diye ; şahane olacak demiş . Nereden biliyorsun demişler ; gönlüm öyle istiyor demiş. Benim gönlüm de Ocak ayını istiyor  :lol: Yoksa kaza bela olmasın da ne zaman açılırsa açılsın.

Wc leri yapmasınlar tutarız biz, maç sonu koşarız bir yerlere   :) çevre düzenlemesi de olmasın moloza toprağa basar yine geçeriz .
Bu arada Efe'nin maddiyat dolayısıyla gecikme olduğu fikrine katılmıyorum çünkü stadın 1 ay önce bitmesi binlerce kombine ve maç günü bileti satılması demek, stadyumda bulunan kartal yuvalarından deli gibi alışveriş demek. Başkan'da bunu düşünüyordur.
İş kazalarının en büyük nedeni belli bir alanda yoğun iş makinesi ve işçi bulunmasıdır. Fazla vinç olmamasının nedeni bu olmalıdır bence. Yoksa hepi topu bir kaç vincin 1 aylık kirasının fazla gideri olduğunu düşünmüyorum. Maç günü kombineler hariç satılacak 15 bin bilet ortalama 1,5 milyon demek ve ayda iki maç 3 milyon eder
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı ahmetx

:D

Ama eminim dayanağın vardır. Neden bu süre sorulduğunda madde madde açıklarsın.

diğer stadyum inşaatları ve bizim inşaatın hızına bakarak ekteki tahmini iş planı yapmıştım @Hasan Tahsin abi.

Çevrimdışı yusuf koca

Ayıya sormuşlar mahsul nasıl olacak diye ; şahane olacak demiş . Nereden biliyorsun demişler ; gönlüm öyle istiyor demiş. Benim gönlüm de Ocak ayını istiyor  :lol: Yoksa kaza bela olmasın da ne zaman açılırsa açılsın.

Wc leri yapmasınlar tutarız biz, maç sonu koşarız bir yerlere   :) çevre düzenlemesi de olmasın moloza toprağa basar yine geçeriz .
Bu arada Efe'nin maddiyat dolayısıyla gecikme olduğu fikrine katılmıyorum çünkü stadın 1 ay önce bitmesi binlerce kombine ve maç günü bileti satılması demek, stadyumda bulunan kartal yuvalarından deli gibi alışveriş demek. Başkan'da bunu düşünüyordur.
İş kazalarının en büyük nedeni belli bir alanda yoğun iş makinesi ve işçi bulunmasıdır. Fazla vinç olmamasının nedeni bu olmalıdır bence. Yoksa hepi topu bir kaç vincin 1 aylık kirasının fazla gideri olduğunu düşünmüyorum. Maç günü kombineler hariç satılacak 15 bin bilet ortalama 1,5 milyon demek ve ayda iki maç 3 milyon eder
katılıyorum hasan tahsin kardeşim

Çevrimdışı ahmetx

Alıntı
Koltukların deseniyle ilgili de farklı bir çalışma yaptıklarına dikkati çeken Yeni Antalya stadı proje müdürü Yaşar Aydın, dünyadaki bir çok stadı incelediklerini söyledi.

Klasikleşmiş dizaynların dışına çıkıp modern bir çalışma yapmak istediklerini anlatan Aydın, "Aynen kopya da çekmek istemedik. Özgün bir şey ortaya çıkarmak için uğraştık. Beyazdan kırmızıya doğru geçiş yapan, kısmi parçalı ve belli simetrisi bulunmayan bir desen uyguladık. Aşağı katlar beyaz yoğunluklu, üst katlara çıktıkça kırmızı yoğunluk artıyor. Türkiye'de bu desenin örneği yok. Bitince güzel bir görüntü olacağına inanıyoruz" diye konuştu

bizimki bitince Türkiyede de benzer örneği olacak.

Çevrimdışı Efe

valla konuyla alakasi yoksa temizlemis olabilirler yazilar yazildiktan sonra arka sayfalardaki ilgisiz mesajlar temizleniyor
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimiçi Necmi

Ben sildim kardeşim.
satad başlığında stadla ilgisi olmayan her konu silinir.
Burda asla taviz vermiyoruz. @Serkan Çağıl

Çevrimdışı Tuncay Heliya Sîa

Stat abinin biraz beli doğrulunca hemen tarih tartışması başlıyor :D Kış ayları yaklaşıyor kalan kısmı da eksiksiz, kazasız belasız bitsin yeter.

Çevrimdışı Ensar

Yanıldığın bi nokta var onu belirtmek isterim abi , ekim sonu çatı inşallah havada olacak fakat öyle hemen kasim bası cim membran islerine girilemeyecek çünkü yaylar felan takılacak , çatı kalktıktan sonra benim gözlemlerime göre çatı üzerinde en az 20-30 günlük iş olacak
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı Serdkar

Çok az değil mi?Süresi uzun fiyatı düşük gibi geldi bana

Biraz arastirdim...
Galatasaray ..
Opel tribünü için yıllık 4.000.000 euro.
Pegasus tribünü için isim sponsorluğu yıllık 4.000.000 euro

10 senelik 50 Milyon Tl gercekden cok az...
Bakalim KAP da ne tür bir bildirim olacak..
Insallah 50 M€ dur 10 senelik

Çevrimiçi Necmi

diğer stadyum inşaatları ve bizim inşaatın hızına bakarak ekteki tahmini iş planı yapmıştım @Hasan Tahsin abi.

ama ben bir şey anlamadım bu iş planından çatıyı kaldırmışsın sonra üst çatı montajı 30 gün sonrada semerlere vs 45 gün
koymuşsun zaten üst çatı montajı dediğin semerler ve her yerde bu 30 gün deniyor azami membran kaplası esnasında ışıklandırma
ve vodafone antenlerinin yapımı yapılacak tesisatları hazır sanırım antenleri takmak için çatının yükselmesini bekliyorlar
koltuk döşemeside membranla birlikte başlayacak iş planında çok yaymışsın bazı işler aynı zaman diliminde yapılacak benim bildiğim
çatı membran döşemesi bittiğinde çatıyla ilgili her işde bitmiş olacak

Çevrimdışı Türkay

Stat abinin biraz beli doğrulunca hemen tarih tartışması başlıyor :D Kış ayları yaklaşıyor kalan kısmı da eksiksiz, kazasız belasız bitsin yeter.

Winter is coming  :icool:
Sevdalı yüreklerde Beyaz sürgünler

Çevrimdışı ahmetx

ama ben bir şey anlamadım bu iş planından çatıyı kaldırmışsın sonra üst çatı montajı 30 gün sonrada semerlere vs 45 gün
koymuşsun zaten üst çatı montajı dediğin semerler ve her yerde bu 30 gün deniyor azami membran kaplası esnasında ışıklandırma
ve vodafone antenlerinin yapımı yapılacak tesisatları hazır sanırım antenleri takmak için çatının yükselmesini bekliyorlar
koltuk döşemeside membranla birlikte başlayacak iş planında çok yaymışsın bazı işler aynı zaman diliminde yapılacak benim bildiğim
çatı membran döşemesi bittiğinde çatıyla ilgili her işde bitmiş olacak
semerlerden önce çatının üst kısmını oluşturan çelik parçaları ve üst ile altı birbirine bağlayan yan halatların bağlantısı olacak. ışıklandırma ,ses kablolama vs. semerlerle birlikte yapılıyor zaten belki oradan bir 15 gün karımız olabilir evet o kısmı biraz yaydım  ama ilk 35 günlük süreçde zaman kaybediyoruz.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

O zaman Allah nasip ederse ikinci yarının ilk maçı açılış için makul bir tarih olarak gözüküyor diyebilir miyiz arkadaşlar ?
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.