UEFA Konferans Ligi D Grubu "1. Maç" Club Brugge 1-1 Beşiktaş
UEFA Konferans Ligi D Grubu "1. Maç" Club Brugge 1-1 Beşiktaş

Beşiktaş Forum|UEFA Konferans Ligi D Grubu "1. Maç" Club Brugge 1-1 Beşiktaş Tarih : 21.09.2023 Saat : 22:00 Stadyum : Jan Breydel Stadium Hakemler : Aleksei Kulbakov - Dmitri Zhuk - Oleg Maslyanko - Dzmitry Dzmitryieu VAR:

0 Üye ve 45 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UEFA Konferans Ligi D Grubu "1. Maç" Club Brugge 1-1 Beşiktaş  [Okunma sayısı 11616 defa] UEFA Konferans Ligi D Grubu "1. Maç" Club Brugge 1-1 Beşiktaş

Çevrimiçi sEuL

Eric yarın ilk 11 miş.Demir ege tıknaz'da ilk 11 olacak diyor sercan dikme bakacağız.Böylesine bir maçta demir ege tıknaz oynatılır mı soru işareti.
Guzel kardesim, boyle bir macta bile oynatilmayacakta ne zaman oynayacak bu cocuklar? Neden soru isareti olsun?

Az once Benfica macini izliyordum, Salzburg coluk cocukla deplasmanda Benfica’nin icinden gecti. Takimin 11’i 19 ve 20 lik oyunculardan olusuyor. Artik 19-20 yasindaki oyuncular genc olarak bile nitelendirilmiyor, millet Avrupa’da 17 yasindaki cocuklarla maca cikiyor.

Kafamizda soru isareti bu cocuklar oynamadiginda belirmeli artik. Bizim alt yapidaki stoperimize Sirbistan milli takimindan Sirplari secmesi icin teklif gelirken biz bu yoklukta halen Necip ile sahaya cikiyoruz.

Bizde dogru duzgun maca cikamamis olan ve sorunlu Serdar’i biz Portekize milyon Euro’lara sattik. Ayni sekilde duzenli forma sansi bulamayan Emirhan’dan 4MEuro uzerinde para kazandik. Keza Ridvan’dan 4M Euro para kazandik. Basimizda eli duzgun bir yonetim olsaydi cop Altay’in en kotu zamaninda United yaptigi yerde 2 sene once 19 yasinda SL maclarina cikip sampiyonluk yasamis olan Ersin’i coktan iyi paralara satmistik.

Umarim hem Ege hemde Semih duzenli olarak forma sansi bulurlar. Kotude oynayabilir bu cocuklar ama duzenli bir sekilde oynamadiklari surece yok olup gidecekler. Iki macta iyi oynadiklarindada para kazanabilecegimiz asset haline geliyor bunlar.

Çevrimiçi Necmi

Guzel kardesim, boyle bir macta bile oynatilmayacakta ne zaman oynayacak bu cocuklar? Neden soru isareti olsun?

Az once Benfica macini izliyordum, Salzburg coluk cocukla deplasmanda Benfica’nin icinden gecti. Takimin 11’i 19 ve 20 lik oyunculardan olusuyor. Artik 19-20 yasindaki oyuncular genc olarak bile nitelendirilmiyor, millet Avrupa’da 17 yasindaki cocuklarla maca cikiyor.

Kafamizda soru isareti bu cocuklar oynamadiginda belirmeli artik. Bizim alt yapidaki stoperimize Sirbistan milli takimindan Sirplari secmesi icin teklif gelirken biz bu yoklukta halen Necip ile sahaya cikiyoruz.

Bizde dogru duzgun maca cikamamis olan ve sorunlu Serdar’i biz Portekize milyon Euro’lara sattik. Ayni sekilde duzenli forma sansi bulamayan Emirhan’dan 4MEuro uzerinde para kazandik. Keza Ridvan’dan 4M Euro para kazandik. Basimizda eli duzgun bir yonetim olsaydi cop Altay’in en kotu zamaninda United yaptigi yerde 2 sene once 19 yasinda SL maclarina cikip sampiyonluk yasamis olan Ersin’i coktan iyi paralara satmistik.

Umarim hem Ege hemde Semih duzenli olarak forma sansi bulurlar. Kotude oynayabilir bu cocuklar ama duzenli bir sekilde oynamadiklari surece yok olup gidecekler. Iki macta iyi oynadiklarindada para kazanabilecegimiz asset haline geliyor bunlar.
terside olur çocuğu bir maçta kaybedersin oynatmayıp pat diye böyle bir deplasmana atarsan olacağıda bu olur
Ha birde bizim gençlerin birilerinin içinden geçeceğine inanıyormusun geçerlerde söylediğin şekilde değil

Çevrimiçi sEuL

terside olur çocuğu bir maçta kaybedersin oynatmayıp pat diye böyle bir deplasmana atarsan olacağıda bu olur
Ha birde bizim gençlerin birilerinin içinden geçeceğine inanıyormusun geçerlerde söylediğin şekilde değil
Agabey boyle diye diye zaten hicbir oyuncuyu oynatmiyoruz. Cikip oynasin cocuklar, hata yapsin ve hatalarindan ders cikarsin.

Mert’ten tut Aboubakar’ina kadar hemen hemen her oyuncumuz her macta hata yapiyor zaten. Hata yapinca oyuncu kaybetmis olsaydik Necip’i bi milyon kere kaybetmistik.

Aslinda genc oyunculari Turkiye kupasi gibi pek fazla onem vermedigimiz maclarda, birbiri ile daha once yanyana oynamamis oyunculardan kurulu sacma sapan kadrolar icerisine attigimizda kaybediyoruz.

Ben onem verdigimiz ve as kadro ile cikacagimiz maclarda bu genclerden bir tanesini rotasyona sokup denemenin cok daha mantikli oldugunu dusunuyorum.

Ts macinda Gedson - Amir - Salih orta sahasinin icinden gectiler. Yarinda Gedson - Amir - Ege orta sahasinin icinden gecsinler.

Haftayada baska bir macta Necip yerine Aytug denensin, birazda Aytug’un icinden gecsinler.

Soruna da cevap vereyim, bir oyun plani olan ve rollerin iyi dagitildigi bir kadroda ben hem Ege’den hende Semih’ten umutluyum - birilerinin icindende gecerler neden olmasin.

Çevrimdışı Ravenman

Benfica deplasmanında 2-0 kazanan Salzburg'un ilk onbiri:

24.Schlager (27 yaş, kaleci)
5. Baidio (19 yaş, stoper, altyapı)
22. Pavloviç (22 yaş, stoper)
3. Terziç (24 yaş, solbek)
70. Dediç (21 yaş, sağbek, altyapı,)
14. Kjaergaard (20 yaş, ortasaha, altyapı)
18. Bidstrup (22 yaş, ortasaha)
27. Gourna-Douaht (20 yaş, ortasaha)
30. Gloukh (19 yaş, ortasaha)
19. Konate  (19 yaş, forvet, altyapı)
23. Simiç (19 yaş, forvet,)

Bu kadrodan 2 oyuncuda genç yaştan başka bir ülkeden satın alınmış ve altyapıya monte edilmiş, onları altyapıdan saymadịm bile.

Şampiyonlar Ligindeki ilk maçında hemde deplasmanda bu kadroyu sahaya süren hocanın eli öpülür.

Demir Ege'yi ve Semih'i kupa maçlarında 5 dakika oynatan hocanın hiçbir yeri öpülmez.

Hocalık yürek ve cesaret ister.

Çevrimiçi kartalizma190399

Ben ve Ravenman'in soyledigini Ertan Suzgun tam olarak anlatmis:

20:45'ten itibaren tek tek anlatmis guzel bir sekilde. Bazi arkadaslara gore buyuk takimlar oyuncu gelistirmedigi icin "kucuk takim" olan Feyenoord 20 yasindaki forveti sahaya suruyor Sampiyonlar Ligi arenasinda. Halbuki senelik 2 milyon maas'la Liverpool, Arsenal'in kicina tekmeyi bastigi bir adam da alabilirlerdi. Bizim gibi buyuk kulup degil de kotu yonetilen kucuk kulup olunca boyle oluyor demek ki. :)

Demir Ege ornegi de cuk oturuyor. Bu cocuga formayi verecek ve guvenecek kulup kulturunu olusturmis olsaydin Onana transferi gundeme de gelmezdi, Rebic de gundeme gelmezdi. Semih ve Demir Ege'yi onlarin yerine koyardin ve 4.5 milyon euro bonservis ve asagi yukari 3.5-4 milyon euro yillik maas cebinde kalirdi.

Demir Ege Club Brugge macinda oynarsa Senol Gunes'e helal olsun derim. Tamamen sonuctan ve cocugun performansindan bagimsiz.
Ama yabanci sinirlamasi yokken 2.5-3 milyon euro maas verdigimiz ve 1 aydir hazir hale getirilemeyen Ox nerede diye de sormak lazim.

Çevrimiçi Samet Demir

Benfica deplasmanında 2-0 kazanan Salzburg'un ilk onbiri:

24.Schlager (27 yaş, kaleci)
5. Baidio (19 yaş, stoper, altyapı)
22. Pavloviç (22 yaş, stoper)
3. Terziç (24 yaş, solbek)
70. Dediç (21 yaş, sağbek, altyapı,)
14. Kjaergaard (20 yaş, ortasaha, altyapı)
18. Bidstrup (22 yaş, ortasaha)
27. Gourna-Douaht (20 yaş, ortasaha)
30. Gloukh (19 yaş, ortasaha)
19. Konate  (19 yaş, forvet, altyapı)
23. Simiç (19 yaş, forvet,)

Bu kadrodan 2 oyuncuda genç yaştan başka bir ülkeden satın alınmış ve altyapıya monte edilmiş, onları altyapıdan saymadịm bile.

Şampiyonlar Ligindeki ilk maçında hemde deplasmanda bu kadroyu sahaya süren hocanın eli öpülür.

Demir Ege'yi ve Semih'i kupa maçlarında 5 dakika oynatan hocanın hiçbir yeri öpülmez.

Hocalık yürek ve cesaret ister.

Oscar Gloukh'u geçen sene biz alamamıştık, salzburga gitmişti. Bu işler profesyonel kulüp işleri. Biz ne taraftar, ne lig ne de yönetim olarak bu oyuncu grubuna müsait değiliz.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

Mert
Rosier Amartey Bailly Masuaku
Amir Ege Gedson
Rashica Aboubakar Muleka

Muhtemel 11...

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Ravenman

Mert
Rosier Amartey Bailly Masuaku
Amir Ege Gedson
Rashica Aboubakar Muleka

Muhtemel 11...

Muleka yerine Rebic ve Rashica yerine Ghezzal ve Amartey yerine Colley olacaktı.

Ve Ege Demir artık Salih'ten formayı alma zamanı geldi.

O zaman hicbir altyapi oyuncusu veya genc oyuncu hicbir zaman forma giyemez. Hatta yeni transfer de forma giyemez, sonucta yeni transfer kotu oynayinca ilk macinda tepki gormuyor mu? Rebic ve Onana'ya yapilani da goruyoruz iste. O zaman yeni transfer de yapmayalim hic.

Bence su olursa soyle olur bu olursa boyle olur yerine ideal dunya'da olmasi gerekenleri konusup onu bekleyelim.
19 yasindaki cocuga forma vermeliyiz. Kotu oynarsa da tek macla kenara cekilmeyecek, taraftar tepki gosterirse hoca siper olacak.

Ha, oyuncu aslinda yetersiz olabilir. O da hoca'nin sorumlulugu. Hoca ve altyapi antrenorleri potansiyeli dogru belirleyip ona gore hazirlayacak oyuncuyu.
Portekiz, Hollanda, Hirvatistan, Norvec takimlari yapiyorsa sen de yapmaya bir yerden baslayacaksin.

Zaten olmaz yapamayiz vs kafasiyla gidersek daha cok borclar katlanir, eylul ortasi bitik adamlarla dolu hazir olmayan takimlarla cikariz sahaya.

Çevrimiçi gokhans

8 sene önceki iki club brugge maçında da stoperde necip oynamıştı. 8 sene sonra yine bir club brugge maçında, yine necip stoperde. Bu konunun necip ile alakası yok aslında, bu Beşiktaş’ın ne kadar kötü yönetildiğinin somut bir kanıtı.
Bazen direnmek gerekir hayata.. Aslolan hayattır. Hayatta Beşiktaş..!!!

Çevrimdışı Sefa Kara

Beşiktaş ilk 11: Mert, Rosier, Bailly, Amartey, Masuaku, Hadziahmetovic, Demir Ege, Gedson, Rashica, Muleka, Aboubakar.

Orta sahaya bak yine orta sahayı kullanmayacağız orta sahası çıkartmış şenol güneş.Bailly-amartey ilk kez beraber oynayacaklar.Yok ya bu hoca bizi sınıyor gidiyor en zor maça demir egeyi koyuyor oyuncuyuda harcayacak.

Çevrimiçi Samet Demir

?t=P-deHzcovXMmTzzijuCwXA&s=19

Vurduğun gol olsun Kartalım

Çevrimiçi BlackEagle16

Hayır Demir egeyi koydun kes amir dinlensin al kardeşim chemberlaini
Burası Beşiktaş burada imzalar kalplere atılır...

Çevrimdışı Sefa Kara

Sivas maçında ox çok iyiydi neden oynamıyor bu maç misal ?

Çevrimiçi Samet Demir

Sivas maçında ox çok iyiydi neden oynamıyor bu maç misal ?
Lig maçlarında anlarımda avrupa maçlarında oynaması lazım. Negredoya yaptığını Rebic ve Ox'a da yapıyor bence. Ben böyle dedim diye savunmaya geçip form durumu kötü o nedenle oynatmıyor yazanlar olur şimdi.

Çevrimiçi Samet Demir

Hayır Demir egeyi koydun kes amir dinlensin al kardeşim chemberlaini
Bence Gedsonu dinlendirmeli hoca.

Çevrimiçi BlackEagle16

Bence Gedsonu dinlendirmeli hoca.

Kesinlikle ya biseyler yap artık be kardeşim
Burası Beşiktaş burada imzalar kalplere atılır...

Çevrimdışı annoca

Lig maçlarında anlarımda avrupa maçlarında oynaması lazım. Negredoya yaptığını Rebic ve Ox'a da yapıyor bence. Ben böyle dedim diye savunmaya geçip form durumu kötü o nedenle oynatmıyor yazanlar olur şimdi.

bence yıllık 3 milyon verdiğimiz için sakatlanmasın diye oynatmıyor. şaka bir yana basına yansıtılmayan ağrıları falan vardır tüm 90 dk riske edilmek istenmiyor olabilir. kronik adam çekiniyorlardır.

Çevrimiçi Samet Demir

bence yıllık 3 milyon verdiğimiz için sakatlanmasın diye oynatmıyor. şaka bir yana basına yansıtılmayan ağrıları falan vardır tüm 90 dk riske edilmek istenmiyor olabilir. kronik adam çekiniyorlardır.
Almasaydılar o zaman. Lyanco'dan nasıl vazgeçtilerse bu adamıda almasaydılar. Mesela bu kadar önemli bir maçta Demir Ege oynayacaksa Onana neden alındı? Hoca Demir Egeye bu kadar güveniyorsa super ligde Salihi neden izliyoruz. Bu çocuğu deneyeceğin maç bu maç mı? Yönetimi ayrı, teknik ekibi ayrı işler peşinde. Allahım nelerle sınanıyoruz biz böyle.

İnşallah bu maçı alırız da hocanın bir bildiği varmış deriz, inşallah bir terslik olmazda şu çocuğu harcamayız.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Demir Ege daha fazla sorumluluk almaya çalışıp mücadele gücünü mutlaka arttirmali.

Üzülerek söylüyorum ki bu tempoda devam ederse Kartal Kayra gibi Ümraniye falan gezinip durur.

Gayet guzel 11 bence. Necip ve onur gibi oyunu bozacak vasatlar yok. Muleka rebic'ten fazla hakettigi icin oynuyor, demir egende guzel.
Trabzon macinin aksine umutluyum ben. Tek eksik ghezzal ona da yapacak birsey yok.

Çevrimdışı Savaş

Ox neden oynamıyor ben anlamıyorum gerçekten.

SM-A325F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı İzmitlibjk

Merhaba ben şenol günaş (parodi)
Rebici aboubakar ve masuaku ile birlikte oynatmamaya yemin ettim, öz evladım mulekayı oynatabilmek için rebici onur ve cenk arasında bıraktım, çok sevdigim trabzonspora kaybetmiş ayni zamanda mulekacım içinde zemin hazirlamiş oldum. Diğer takımlar formsuz oyuncularına her macta ilk 11 oynatarak kazanmaya form tutturmaya calisirken ben yeni transfer dusmaniyim, elimde olsa gecen seneki kadronun aynisi ile cikarim, iyi seyirler.

Şakayı bir kenara bırakabilirsek ilk 11de her zaman oldugu gibi yaratıcılık eksiği goruyorum, bireysel imkansiz gollere kaldık yine, ya da belki duran top, organize bir hücüm yapabilecegimizi dusunmuyorum. Şenol güneş gidene kadar beşiktaşımından keyifli bir oyun izleyebilecegimi dusunmuyorum, uzgunum.

Çevrimiçi Samet Demir

Gayet guzel 11 bence. Necip ve onur gibi oyunu bozacak vasatlar yok. Muleka rebic'ten fazla hakettigi icin oynuyor, demir egende guzel.
Trabzon macinin aksine umutluyum ben. Tek eksik ghezzal ona da yapacak birsey yok.
Rebicin oynadığı kadro ile Mulekanın ki arasında dağlar kadar fark var. Abunun açtığı alanda oynamakla Cenkin açamadığı alanda oynamak arasında da dağlar kadar fark var. Ts maçında bir ara 3 kişi Rebicin tepesindeydi. Adam hareketsiz kalmasında ne yapsın.

İdeal 11 de görmeden Rebicin gömülmesine karşıyım. Hocada Rebice karşı..

Çevrimdışı annoca

Almasaydılar o zaman. Lyanco'dan nasıl vazgeçtilerse bu adamıda almasaydılar. Mesela bu kadar önemli bir maçta Demir Ege oynayacaksa Onana neden alındı? Hoca Demir Egeye bu kadar güveniyorsa super ligde Salihi neden izliyoruz. Bu çocuğu deneyeceğin maç bu maç mı? Yönetimi ayrı, teknik ekibi ayrı işler peşinde. Allahım nelerle sınanıyoruz biz böyle.

İnşallah bu maçı alırız da hocanın bir bildiği varmış deriz, inşallah bir terslik olmazda şu çocuğu harcamayız.

orta sahada oynayacak kimse yok ki. salihin performansı düşük, ox kronik onana kazık hoca mecbur egeyi oynatıyor. defansif ağırlıklı çıkmak istiyor aynı zamanda. belki amirin yanına adam çekip  rahatlatıp onun uzun oynamasını da sağlayabilir .

Etiketler: