16.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray
16.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray

Beşiktaş Forum|16.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray Tarih : 04.01.2015 Saat : 19.00 Stadyum : Atatürk Olimpiyat Statyumu Hakem : Cüneyt Çakır Yayın : Lig TV İLK 11 : Maç öncesi etkinliği

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

16.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray  [Okunma sayısı 124377 defa] 16.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray

Çevrimdışı Emirhan

Bursa/İNEGÖL'den 7 kişi geliyoruz :)

Çevrimdışı cisse557

Arkadaşım beni etiketlemiş. Bayağı öz güvenliler. Öz güvenlerinin nedeni oynadıkları futbol değil, bizim onlara karşı şansımızın tutmadığı düşüncesi. Bugün Önder Özen ve Hasan Şaş'ta aynı görüşe sahipti. Katılmıyorum arkadaş. 2 senedir zar zor hakem etkisi ile kazanıyorlar. Burak'ın hırsızlığı ile berabere kaldılar. Rövanşta 90+ da attığı golle kazandılar. Geçen sene yine Burak'ın eli ile işi bitirdiler. Rövanşında Danny, Almeida ve Muslera ile kazandılar.

Bu sene Beşiktaş'ın balon olduğunu düşünenler böyle olmadığını gördü. Sırada "şansı tutmuyor" algısını yıkmakta.

Yenmek tatmin etmesin, parçalayalım.

Çevrimdışı Yakup

Galatasaray analizi.....

Geçen hafta konya maçında da yapmıştık ve veriler işe yaramıştı. Son cümleyi başta yazayım maçın kader adamları olcay ve melo olacaktır.

Gs deplasman maçı olarak 8 tane oynamış buda 9. su olacak.

*1. karşılaşma bursa 2-0 kazanmışlar.

ilk gol 9 sn. de 96 metre dolaşarak gol olmuş.
ikinci gol ise 13 sn. 100 metre dolaşarak gol olmuş. orta saha selçuk-yekta-melo

*2. karşılaşma balıkesir 2-0 kaybetmiş gs. orta saha selçuk - yekta - dzemaili (melo yok.)

*3. karşılaşma erciyes 2-1 kazanmışlar.

ilk gol 20 sn. 186 metre dolaşarak meloda bu pas oyununda var. kanattan olcayın bitirici ortasıyla gelmiş.
ikinci gol 49 sn. 333 metre dolaşarak yine melo var paslaşmada snijderin uzaktan golüyle gelmiş. orta saha melo-selçuk

* 4. karşılaşma başakşehir 4-0 kaybetmişler. orta saha melo-selçuk-dzemaili (bu eleman hep oynasa diyorum  :lol: )

*5. karşılaşma karabük 2-1 kazanmışlar. orta saha bu sefer 4 lü çıkmış. melo-selçuk-hamit-dzemaili

ilk gol 28 sn. 218 metre dolaşarak kornerden gelmiş. melo var ortada ki paslaşma oyununda.
ikinci gol ise 23 sn. 191 metre dolaşarak asist öncesi melo pasıyla ağlarla buluşmuş.

6. karşılaşma antep 1-0 kazanmışlar.

gol 15 sn. 134 metre dolaşarak merkez ve sol kanat ağırlıklı gelmiş.

7. karşılaşma konya 5-0 kazanmışlar. orta saha melo-selçuk

ilk gol 14 sn. 106 metre melo var.
ikinci gol 13 sn. 79 metre merkezden
üçüncü gol defans hatasıyla.
dördüncü gol 36 sn. 236 metre merkez ağırlıklı.
beşinci gol 19 sn. 191 metre merkez ve sağ kanat ağırlıklı gelmiş.

8. karşılaşma gençlerbirliği 1-1. melo yok. emre selçuk orta saha

melo 2 maç oynamamış ve gs 5 puan kaybetmiş.

gol ise 12 sn. 106 metre kornerden yakalanan gençlerbirliği kalesinde merkez varyasyonundan gol yemiş.

Gelelim Beşiktaşımıza...

olimpiyatta 3 maça çıkmışız. diğer 4 maça 2 başakşehir 1 ankara ve 1 konya ev sahipliği yapmış. aslında nasıl gol yediğimizi herkes biliyor ama olimpiyat için 3 maça yazacağım yinede.

ilk olimpiyat maçı rize 1-1

veli ve atiba orta saha.

2. olimpiyat maçımız eskişehir veli atiba orta saha.

kornerden yemişiz. sağ kanat serdar.

3. olimpiyat maçımız fb. veli ve atiba orta saha. sağ bek necip.  :akuma: :akuma:

Biz genelde olimpiyatta olcay faktörü ile goller bulmuşuz. Fb maçında olcay kırmızı kart ile ihraç edilince bir etkinliğimiz olmamış. Gs de melo yokken puanlar kaybetmiş. Serdar sağ bek olduğundan bu yana orayı iyi savunuyor. Motta da sabriyi bitirir oynarsa ki kesin motta başlamalıyız. İşte sorun orta saha veli yanına hiç istemesem de iyileşsin ve necip oynasın diyorum. Gs de melo ve selçuk sürekli baskı yerlerse işleri bayağı zorlaşır. Ozzie başlarsa meloyla sürtüşerek meloya tehdit olabilir ayrıca  :evillol: :evillol: :evillol:

şimdi gelsin Sarı Gelin  :)

Geride kalmasin.
Haber sitemizdeki köşe yazılarım için

http://haber.besiktasarena.com/author/yakup

Hayat kadar güzel işte BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞ kadar güzel işte hayat....

Çevrimdışı cisse557

Çevrimdışı Deniz

"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı Mehmet92

Fener maçından dönerken üzüntüden kahroldum yol bitmedi hem bu hafta başlayacak olan finallerim hem de benzeri bi hüsranı kaldırmaya cesaret edemediğim için yarın maçı tv başından izleyecem.Allah utandırmasın,vurduğumuz gol olsun Beşiktaşım

Çevrimdışı Efe

Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı okansosa

rüyamda demba ba nın gol attığını gördüm organize ataklarla geliyorduk serdar orta açıyordu demba ba boş kaleye yuvarlıyordu hadi inşallah  :super:
O gemi bir gün gelecek

Çevrimdışı Geovani

bayadır bi maç öncesi bu kadar heyecan yapmamıştım evlat olsa sevilmeyecise gese bu sefer kaçamayacak ALLAH ın izniyle...En büyük kaşarları drogbayı kaybettiler,arsenal,totenham, yani kısacası kendi tempomumuzda oynarsak çok rahat kazanacağımızı düşünüyorum hakem ne kadar yav-şaklık yaparsa yapsın...bu sene geçen seneki kırılgan halimiz yok takım biraz daha pişti başakşehir,konya ve aklıma gelmeyen bi çok maç....fener maçından çok umudum yoktu beraberlik bekliyordum kii olcay kırmızıyı görmese ve adaletli yönetilse ya kazanır ya berabere kalırdık...biz tempo yaparsak ligde karşımızda duracak takım yok...geselilerin açıklamalarına bakmayın dibine kadar korkuyorlar...bizim hücum hattımızı durdurucak ne bireysel defans adamları ne de kompakt oyunları var....atibanın olmayışı elbet etkiler ama yukarıda bi arkadaşında dediği gibi onu deüerli kılan birazda yanında velinin olması...gökhan töre karşısında ister telles ister balta isterse sabri oynasın içinden geçer hepsinin,gökhan kademeli savunulmassa durudurulamaz...hakeme gelince idareci bi hakem benim gözlemlediğim genelde idareyi ev sahibi lehine yapıyor istisnalar hariç...VUR GEÇ KOY GEÇ KARTALIMMM
BEŞİKTAŞA ADANMIŞ HAYATLAR

Çevrimdışı f_madida

BABA (2)

Kerim, Olcay, Sosa, Tore...

Takim dizilisi degil, gol atacak isimleri yazdim...  :D
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 04 Ocak 2015, 11:46:55
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Maç ile ilgili köşe yazım.

http://haber.besiktasarena.com/haydi-oguzhan.html

Abartmadan söylemeye çalışacağım. 4 aylık virajın sonuna geldik. Bu maç tabi ki ölüm kalım maçı değil ancak kazandığımız taktirde sadce 3 puan değil birçok şeyi de beraberind getirecek olan maç.

Peki ne bunlar? En başta özgüven. 8 de 8 yapmış Beşiktaş'ın derbi ile bunu 9. maça taşıması ve ikinci yarı başladığında kalan iç saha maçlarına büyük bir özgüven ile başlaması. Bir diğeri Cüneyt Çakır'la da kazanmayı başarmak. Beni PFDK'ye sevkedemeyeceklerini bildiğim için ( gerçi hiç belli olmaz yazın Beşiktaş'a 50,000 ceza ) rahatça yazacağım. Unutmadık. Evet unutmadık Cüneyt efendi.İptal ettiğin gollerimizi, kariyerine zarar gelmesin diye 8 yıldır yürüttüğün emirkulculuğunu hiçbirini unutmadık. Bugün bir sırtlan parçasını da sırtlan sürüsü ile sahaya gömmenin zamanıdır. Yanlış anlaşılmasın sembolü aslandır rakibimizin. Ama bizim gözümüzde Burak, Melo değil Ergün, Hagi'dir aslan parçası.

Fazla heyecan yapmadan maç taktiğine geçelim. Atiba'nın olmadığı ve Necip'in sakat olduğu ortasahada Oğuzhan'ın ilk 11 başlaması muhtemel. Oğuzhan hepimizin çok şeyler beklediği bir oyuncu şüphesiz lakin asıl mesele Oğuzhan'ın hangi görev ile oynayacağı. Atiba'nın görevini üstlenmesi imkan ihtimal dahilinde görülmüyor, zira en fazla 35 dakika dayanabilir bu göreve. Bu durumda tek ön libero Veli, bir adım önünde Oğuzhan , 1 adım önünde Sosa oynayacaktır. Eğer Atiba olsaydı sabırla oynayıp önde basıp sonuca 1-0, 2-0 gidebilirdik ancak bugün durum farklı. Böyle bir şansımız kalmadı. Bugün Oğuzhan ve Sosa ile tamamiyle önde oynayıp, önde basıp ya herro ya merro diyeceğimiz gündür. Töre ve Olcay'ın Gs beklerine üstünlüğü, Ba'yı tutacak tek bir stoper bile olmaması hepsi bize tek bir şeyi işaret ediyor. Hücum!

Beşiktaş bugün çekilir de geride kabul ederse, -ki vodafone arena'ya geçtiğimiz anca böyle bir şey bir daha asla olamaz taraftar iter- Galatasaray rahat bir galibiyet alır. Çünkü Beşiktaş durarak savunma yapabilecek bir takım değil. Bugün ne ortasahası, ne de Ronaldo Zago'dan beri stoperleri buna elverişli değil. Bugün hücum günüdür. Her iki devrenin ilk ve son 15'er dakikalarında yapılacak şok pres ile 60 dakikada 3 gol atıp evine yollamak bizim elimizde. Sahi evi dedim de insan evine AVM Ypatırır mı? Yaptırdılar. Her şey duygusal.

Özetle bugün zaten 4 premer lig maçında ispatladığımız Rüştümüzü, ligde de en büyük biziz diyerek perçinleyip, kanırta kanırta lider olacağımız gündür. Korkmayın. Üstüne giderseniz karşıda korkacak hiçbir şey olmayacağını göreceksiniz çocuklar. Hücum!
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Deniz

Ruyamda cok baskili oynuyorduk millet meloya sovuyordu buvun kritik bir hata yapacak melo :)
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Rebel_Eagle1903

“Çok üzüntülerimiz oldu hepsini yuttuk, oturduk. Beşiktaş’ı üzmesinler” Süleyman SEBA

Çevrimdışı capo di capi

Kuzey tribün biletimi paslayabilirim.
Süleyman Seba Ölümsüzdür

Çevrimiçi Samet Ç

Ruyamda cok baskili oynuyorduk millet meloya sovuyordu buvun kritik bir hata yapacak melo :)
Ben de rüyamda gördüm maçı 3-1 alıyorduk ve en önemlisi Serdar asist yapıyordu KOBRA 2 gol Olcay'da geseye ilk golünü atıyordu.

Çevrimdışı Deniz

Cino bir kirmizi kart falan cikartip vermezse,dandik bir penalti calmazsa,mac basinda sacma nir gol yemezsek bu maci aliriz.hadi hayirlisi :)

Çevrimdışı Serkan7738

gel benim olll
sözlerimm olll
gecelerim kalsın gündüzlerim olll
düşlerim ollll
gülüşlerim olll
gurbetlerden geriye dönüşlerim olll

sabah sabah evde kendimi gaza getirdim

ysariusta

• Ziyaretçi

gel benim olll
sözlerimm olll
düşlerim ollll
gülüşlerim olll

iyiymiş; ben arada iş yerinde yapıyorum bunu. Deli deli bakıyorlar...  :lol: :lol: :lol:

Çevrimdışı Efe

Bugun su sansizligi kiralim artik derbi ozlemi bitsin biz daha iyi takimiz iyi oyunla kazanalim sampiyonluga bi adim daha atalim
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Doğukan E.

Takım ve Bilic bu derbiyi kazanırsa en çok sevindiğim şey Bilic in derbi nasıl kazanılcağını artık öğrendiğini anlıycaz ve ikinci yarıdaki derbilere daha umutla bakabilicez...  :super:

Çevrimdışı ALI RIZA

zaman geçmiyor 6 saat kaldı  :evillol:

Çevrimdışı Yakup

gel benim olll
sözlerimm olll
düşlerim ollll
gülüşlerim olll

Ben de
Avrupa fatihiymis galatasaray
 diyerek ekstra motive oluyorum  :halay:
Haber sitemizdeki köşe yazılarım için

http://haber.besiktasarena.com/author/yakup

Hayat kadar güzel işte BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞ kadar güzel işte hayat....

Çevrimdışı okansosa

[ Son Düzenleme: 04 Ocak 2015, 13:53:55 okanmaden55 ]
O gemi bir gün gelecek

Çevrimdışı Türkay

Derbinin havasına girmeye başlayalım yavaştan..  :bandit:
Sevdalı yüreklerde Beyaz sürgünler

Etiketler: