Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 388176 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimiçi sefaköykartali

Eldeki kadroya ve ekonomik duruma bakınca Farke bize uygun olur diye düşünüyorum. 4231 oynatıyor. Rıdvan-Rosieri Lewis-Max Aarons gibi kullanabilir, orada Buendiayla yaptığını burada Ghezzalla yapabilir. Veya Godfrey kullandığı gibi Montero' yu kullanabilir. Elbette eksikleri var ama tempo yapacak orta sahalar ve fırsatçı golcü takviyesiyle Championshipteki hücumcu mentalitesiyle bizim ligde başarılı olabilir.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Farke'nin oyun modeli orta-yüksek tempo liglerin iyi takımlarında üst sıralara oynamaya uygun. Klasik son dönem Alman mentalitesi, Ön tarafta press, orta ve uzun boyda paslarla sonuca gitme. Beklerin biri savunmayı üçlüyor, diğeri hücumu çoğaltıyor. Aslında bizim uygulamaya çalıştığımız şeye benzer, gerektiğinde biraz daha sabırlı ve güvenli oynamaya çalışıyorlar. Championship'den çıkan bir takımın EPL'de bu modelde başarılı olması güç, zaten kendisi de olamadı. Farklı şeyleri denemiş olsa da kötü gidişata bir türlü çözüm getirememiş. Buradan farklı taktiklerde pek uzman olmadığını görüyoruz. Artıları ve eksileri var, gençlerle çalışmaya uygun, modern bir A planı var ve bizimkinden bambaşka bir şey değil, genç ve hala tam olarak kendini kanıtlamış birisi değil, aşması gereken bir eşik var. Dezavantajlar: Pek karizmatik bir figür olduğu söylenemez, oyun planı istediğimize yakın olsa da bizim ligin temposuna alışkın değil, kısa pas oyununa uzak bir isim, oyun bunu istediği zaman problem yaşayabilir.

Farke'nin geçmiş transferlerine bakarak oyuncu portföyünü nasıl değerlendirebilirsin?

Çevrimdışı worns

Aylardır gönderin dediğim adam, artık olan oldu gitmesine gerek yok dediğim hafta gitti. :) Kendimi bu hayat ve ülkeye dair hiç bir şeyin istediğim gibi olmayacağını artık biliyor ve bundan keder duymuyorum diyen zeki demirkubuz gibi hissettim.

Neyse bence acele etmesine gerek yok yönetimin, bu sene artık yeni hocanın asıl sınavına hazırlık dönemi olacak. Gelen en az 1.5 yıl krediyle gelmek durumunda. Kısa süreli ya da yaşlı bir isme girmesinler. O isimler bir.kaç ay önce sezonu kaybetmeden makul olabilirdi. Artık acil müdahale acil sonuç beklentisinde olmayız. Daha uzun vadeli bir planlama yapılmalı. Aslında bunun için kötü zaman da değil. Seneye elimizdeki kontratların çoğu bitiyor bütçe ciddi rahatlıyor, hareket alanı oluşuyor. Planlamacı bir hocanın gelmek isteyebileceği bir takımız.

İsmi geçenler fena değil. Marsch biraz burada zorlanabilir gibi geldi. Farke de eldeki kadrodan iş çıkarmakta zorlanır ama optimal çözümü bulmaya çalışır en azından ısrarcı olmaz seneye de makul paralara iyi oyuncular getirebilecek bir oyuncu bilgisi ve ağı vardır gibi gözüküyor. Dengeli bi arkadaş sevinirim. Farioli hakkında haliyle tedirginlikler olur henüz deneyimi az, uzun vadede büyük takımda, büyük oyunculsrla yapabiliritesi riskli. Onun oyun anlayışı nedeniyle geldikten sonra bu sezon en başarılı olabilecek hoca olacağını düşünüyorum buna karşın. Elimizdeki kadrodaki bazı ıyuncuları çok sivriltebilir oyun anlayışı. Cherchesov ve bizi reddettiği yazılan löwü anlamadım ben olsam bunlara gitmezdim. Terzic de olabilir. Hatta uzun ve anlamlı görüşmeler yapılıp verim alındığı hissedilirse çağdaş bile olabilir. Tam bilemiyorum ama yönetici olsam görüşmek isterdim tskım hakkındaki fikirleri, yol haritası dinlenilirdi çalışılıp gelmesi istenip.

Bence uzun toplantılar yapsınlar menajerlerin ne verebileceğine baksınlar. Asistandan yeni çıkma fariolinin bile aday olabildiği yerde bin tane daha aday da bulunur. Umarım üzerine iyi düşünülmüş bir isim olur

Çevrimdışı worns

+haberi dikkate alıp yorum yazmadım da pirlo gelmesin abi ne alaka :)

Çevrimdışı Erman1903

Farke'nin geçmiş transferlerine bakarak oyuncu portföyünü nasıl değerlendirebilirsin?

Kötü değil, ama bu konuda bir uzmanlığı olduğunu söylemek güç. Genelde İngiltere ve Almanya alt takımlar/ligler. Biraz daha düşük Avrupa ligleri. Potansiyeli olduğunu ilgililerin bildiği fakat çok da bir şey ortaya koymamış oyunculara da ilgisi var. Pek kıtalararası portföyü olduğunu söyleyemeyiz. Bu adam topçudan anlıyor, yetenek avcısı diyebileceğimiz bir profil değil.

Eğer Farke tercih edilecekse bir uzman tarafından desteklenmesi bence faydalı olacaktır.
[ Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 23:43:08 Erman1903 ]

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı almanci

canlı yayında beşiktaşın adını unuttu milli takıma geçtiğinde bazen balık hafızalı oluyoruz takımın başına geçtikten sonra her yıl performansımız düştü giderkende bitik bir takım bıraktı

Beşiktaş'ın adını canlı yayında unutmasının binbir türlü sebebi olabilir. Görmedim ama çok büyütmenin anlamı yok fakat sağlık durumuyla ilgili ise dediğim gibi durum değişir. Her yıl performansının düşmesi sadece Lig için geçerli ve bunun baş sebeplerini biliyoruz. Kadro mühendisliğimiz de kötüydü ama transferleri yapan Şenol Hoca değildi. Gerçekci olursak elinde olan çok şey yoktu. Düşüş için en son eleştirilecek kişilerden biriydi. Şimdi çok farklı bir ortam var. Bu şartlarda ilk dönemde yapamadıklarını tamamlayabilir.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Diğer hocayı bilmiyorum ama farnioliyi çok isterim yazın daha ismini söylüyordum

Çevrimdışı tuncaboylu

1.5 aydır ne maç izliyordum, ne maç özeti.

O kadar kopmuştum.

Şimdi yeni teknik direktörü bekleyelim.

Yapılması gereken, yıldızlarla çözüm üreten değil eldeki malzemeyi verimli kullanan bir teknik direktör getirmek bence.

Çevrimiçi MUSTAFA_

1.5 aydır ne maç izliyordum, ne maç özeti.

O kadar kopmuştum.

Şimdi yeni teknik direktörü bekleyelim.

Yapılması gereken, yıldızlarla çözüm üreten değil eldeki malzemeyi verimli kullanan bir teknik direktör getirmek bence.
Eldekilerin yarısının sözleşmesi bittiği için eldeki malzemeyi kullanacak birisi kısa vadeli olur ki kısa vadede kupalar dışında bir hedefimiz kalmadı. Hala şu sezonu 2 kupa ile kapatma şansımızin olması da ilginç :)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Zaten sezonu başlamadan kapatmıştı...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimiçi murat baltacı

Yabancı olacaksa Biliç yerli olacaksa Rıza sonra Şenol Güneş tercihim. Biliç kısıtlı kadroyla kendini gösterdi bu kadroyla başarılı olur
BeŞiKtAşK

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yabancı olacaksa Biliç yerli olacaksa Rıza sonra Şenol Güneş tercihim. Biliç kısıtlı kadroyla kendini gösterdi bu kadroyla başarılı olur
Ben de tanıdık bir isim hiç istemiyorum. Kısa vadeli döngüden çıkmak lazım artık.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Farke A planının dışına çıkmayı sevmeyen bir adam, EPL'ye çıkıp paldır küldür düşüşlerde oyuncu kalitesi yanında bunun da etkisi var, bir de düşük profil olması ve karizma eksikliği. Burada liginin iyi takımında olacak ama bunu dikkate almak lazım, oyunu öldürmeleri, otobüs çekmeleri falan ortaçağ zihniyetini tecrübe edecek, kötü gidişat durumunda baya üstüne gelinecektir.

Ben kendisini pozitif bulsam da tam Beşiktaş'ın hocası diyemiyorum. Bence çok acele etmeye gerek yok başka adaylara da bakmalıyız.

Çok iyi gitme ihtimali var mı, o da var ama üst düzey bir kadro planlaması yapılmalı.
[ Son Düzenleme: 10 Aralık 2021, 02:35:19 Erman1903 ]

Çevrimiçi MUSTAFA_

Farke A planının dışına çıkmayı sevmeyen bir adam, EPL'ye çıkıp paldır küldür düşüşlerde oyuncu kalitesi yanında bunun da etkisi var, bir de düşük profil olması ve karizma eksikliği. Burada liginin iyi takımında olacak ama bunu dikkate almak lazım, oyunu öldürmeleri, otobüs çekmeleri falan ortaçağ zihniyetini tecrübe edecek, kötü gidişat durumunda baya üstüne gelinecektir.

Ben kendisini pozitif bulsam da tam Beşiktaş'ın hocası diyemiyorum. Bence çok acele etmeye gerek yok başka adaylara da bakmalıyız.

Çok iyi gitme ihtimali var mı, o da var ama üst düzey bir kadro planlaması yapılmalı.

O kadar takıntılı bir teknik direktör değil bence. İlk senesinde sistemini bulana kadar çeşitli varyasyonları deneyecektir gelirse. Norwich City'deki ilk senesinde 5-6 farklı dizilişi denemiş. Bırakmadan önce de sistem değişikliğine gitmiş ama kadrosu uygun değilmiş.

Ayrıca ben genç oyuncu ve altyapıya yaklaşımını olumlu buldum. Elimizde parlayabilecek gençler var.

Tabi daha iyisini bulabiliriz. Aceleci davranmamak lazım. Kupa maçlarına kadar zamanımız var.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi sefaköykartali

Diğer adaylara göre bizim kadroya daha kolay adapte olur bence abi. Taktiği bizim oynattığımız gibi 4231, düşük kalibre Almanya 2, Avusturya 2 gibi liglerden ucuza oyuncu çekip Norwich' de yaptığından daha kolay şekilde burada parlatabilir. Taktik iyi gitmezse değişim konusunda bence de biraz zorlanabilir, ama profil olarak bizim ligdeki yabancı hoca yiyen ucuz gazetecilere pay bırakmayacaktır.

Çevrimdışı Erman1903

O kadar takıntılı bir teknik direktör değil bence. İlk senesinde sistemini bulana kadar çeşitli varyasyonları deneyecektir gelirse. Norwich City'deki ilk senesinde 5-6 farklı dizilişi denemiş. Bırakmadan önce de sistem değişikliğine gitmiş ama kadrosu uygun değilmiş.

Ayrıca ben genç oyuncu ve altyapıya yaklaşımını olumlu buldum. Elimizde parlayabilecek gençler var.

Tabi daha iyisini bulabiliriz. Aceleci davranmamak lazım. Kupa maçlarına kadar zamanımız var.

Diğer adaylara göre bizim kadroya daha kolay adapte olur bence abi. Taktiği bizim oynattığımız gibi 4231, düşük kalibre Almanya 2, Avusturya 2 gibi liglerden ucuza oyuncu çekip Norwich' de yaptığından daha kolay şekilde burada parlatabilir. Taktik iyi gitmezse değişim konusunda bence de biraz zorlanabilir, ama profil olarak bizim ligdeki yabancı hoca yiyen ucuz gazetecilere pay bırakmayacaktır.

Takıntılı bir adam değil, farklı formasyonları deniyor ama genel mantığından pek vazgeçmiyor. Bu da kötü bir şey değil ama EPL'de o kadroyla Gegenpress yapmak biraz hayalcilik olmuş. Adamın genel mentalitesi dominant futbol oynamak üzerine, ben geride bekleyeyim kontra yapayım mantığını pek kendine yedirebilen bir tip değil. EPL'ye iki çıkışında da benzer şeyler başına gelmiş, farklı formasyonlar denese de oyununu değiştirememiş-ya da bunu değiştirmek istese de pek başarılı olamamış ve toplarını oynamaya çalışırken arkada büyük açıklar verip kaybetmişler. Evet düzgün kadrolar kuramamışlar ama iki defa aynı şeyin olması insanı biraz düşündürüyor, muhtemelen bunun üzerinde çalışmıştır boş zamanında, görüşmelerde yaşanan bu tecrübe sonrasında kendini geliştirme adına neler yaptığını öğrenmek lazım. He bizde liginin iyi takımında olacak orası ayrı mesele EPL'de yaşadığı kadronun zayıf gelmesi olayını burada yaşaması olası değil ama yine de ligi tanımaması, temponun düşük gelmesi gibi sebeplerden kötü gidişler olabilir - böyle bir durumun yaşanması halinde ne gibi planları olduğu sorulmalı.

Bir yetenek avcısı değil. Genelde cevherin az, fundamentalin yüksek olduğu iyi memleketlerin alt takımlarına ve liglerine bakan biri. Buralar zaten çok göz önünde olduğundan sivrilenler çabucak kapılır. Ben kendisinin buralara yönelmesini biraz yetenek değerlendirme işinde tam bir uzman olmamasına bağladım, muhtemelen risk almak istememiş. İyi liglerde düşük bütçeyle iş yapmak istiyorsan biraz gözden uzak yerlere de bakmalı sadece fundamental ile olmaz yetenek de lazım.

Genç oyuncularla çalışmaya alışkın, babacan bir profil ve bence yüzünden iyi insan olduğu anlaşılıyor. Hem yüzü çok güzel olmayan insan da işiyle daha çok meşgul olur. Bana göre kötü giderse gerek basın, gerek Sergensporlulardan her türlü baskıyı yiyecek, hatta çok da çirkinleşeceklerdir bununla mücadele edebilir mi henüz bilmiyoruz kendisini hazırlamalı.

Şu an boşta olan hocalar arasında en pozitiflerden biri, daha iyiler var ama bütçemizin üstündeler. Farke'ye benim de kanım ısındı, ama mutlaka oyuncu bulma konusunda kendisinin desteklenmesi gerekiyor. Şimdiden başlamıştır forumu okumaya, ulaşırsa ona 1 kuruş almadan yardım ederiz :)
[ Son Düzenleme: 10 Aralık 2021, 14:00:08 Erman1903 ]

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Beşiktaş'ın adını canlı yayında unutmasının binbir türlü sebebi olabilir. Görmedim ama çok büyütmenin anlamı yok fakat sağlık durumuyla ilgili ise dediğim gibi durum değişir. Her yıl performansının düşmesi sadece Lig için geçerli ve bunun baş sebeplerini biliyoruz. Kadro mühendisliğimiz de kötüydü ama transferleri yapan Şenol Hoca değildi. Gerçekci olursak elinde olan çok şey yoktu. Düşüş için en son eleştirilecek kişilerden biriydi. Şimdi çok farklı bir ortam var. Bu şartlarda ilk dönemde yapamadıklarını tamamlayabilir.
Elinde olan çok şey yoktu derken ?
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimiçi sefaköykartali

Takıntılı bir adam değil, farklı formasyonları deniyor ama genel mantığından pek vazgeçmiyor. Bu da kötü bir şey değil ama EPL'de o kadroyla Gegenpress yapmak biraz hayalcilik olmuş. Adamın genel mentalitesi dominant futbol oynamak üzerine, ben geride bekleyeyim kontra yapayım mantığını pek kendine yedirebilen bir tip değil. EPL'ye iki çıkışında da benzer şeyler başına gelmiş, farklı formasyonlar denese de oyununu değiştirememiş-ya da bunu değiştirmek istese de pek başarılı olamamış ve toplarını oynamaya çalışırken arkada büyük açıklar verip kaybetmişler. Evet düzgün kadrolar kuramamışlar ama iki defa aynı şeyin olması insanı biraz düşündürüyor, muhtemelen bunun üzerinde çalışmıştır boş zamanında, görüşmelerde yaşanan bu tecrübe sonrasında kendini geliştirme adına neler yaptığını öğrenmek lazım. He bizde liginin iyi takımında olacak orası ayrı mesele EPL'de yaşadığı kadronun zayıf gelmesi olayını burada yaşaması olası değil ama yine de ligi tanımaması, temponun düşük gelmesi gibi sebeplerden kötü gidişler olabilir - böyle bir durumun yaşanması halinde ne gibi planları olduğu sorulmalı.

Bir yetenek avcısı değil. Genelde cevherin az, fundamentalin yüksek olduğu iyi memleketlerin alt takımlarına ve liglerine bakan biri. Buralar zaten çok göz önünde olduğundan sivrilenler çabucak kapılır. Ben kendisinin buralara yönelmesini biraz yetenek değerlendirme işinde tam bir uzman olmamasına bağladım, muhtemelen risk almak istememiş. İyi liglerde düşük bütçeyle iş yapmak istiyorsan biraz gözden uzak yerlere de bakmalı sadece fundamental ile olmaz yetenek de lazım.

Genç oyuncularla çalışmaya alışkın, babacan bir profil ve bence yüzünden iyi insan olduğu anlaşılıyor. Hem yüzü çok güzel olmayan insan da işiyle daha çok meşgul olur. Bana göre kötü giderse gerek basın, gerek Sergensporlulardan her türlü baskıyı yiyecek, hatta çok da çirkinleşeceklerdir bununla mücadele edebilir mi henüz bilmiyoruz kendisini hazırlamalı.

Şu an boşta olan hocalar arasında en pozitiflerden biri, daha iyiler var ama bütçemizin üstündeler. Farke'ye benim de kanım ısındı, ama mutlaka oyuncu bulma konusunda kendisinin desteklenmesi gerekiyor. Şimdiden başlamıştır forumu okumaya, ulaşırsa ona 1 kuruş almadan yardım ederiz :)
Marsch da iyi isim ama çok maaş istiyormuş. Terzic de şu anda 600 bin euro alıyormuş, ayrıca Leipzigin de hoca adayıymış, zaten öyleyse o da sıkıntı. Yabancı hoca kim gelecekse gelsin bence de sportif direktör işine girmeliyiz ve güvenilir birine emanet etmeliyiz. Dışarıdan muhtemelen başkanın danışmanı İbrahim Altınsay veya Erdal Bey gibi birileri de yine oyuncu konusunda önerilerde bulunacaklardır, keza forum da öyle bi hesap açsın buraya stoper, forvet, kanat ne isterse yığalım 😄

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Marsch da iyi isim ama çok maaş istiyormuş. Terzic de şu anda 600 bin euro alıyormuş, ayrıca Leipzigin de hoca adayıymış, zaten öyleyse o da sıkıntı. Yabancı hoca kim gelecekse gelsin bence de sportif direktör işine girmeliyiz ve güvenilir birine emanet etmeliyiz. Dışarıdan muhtemelen başkanın danışmanı İbrahim Altınsay veya Erdal Bey gibi birileri de yine oyuncu konusunda önerilerde bulunacaklardır, keza forum da öyle bi hesap açsın buraya stoper, forvet, kanat ne isterse yığalım 😄

Leipzig Tedesco ile anlaştı.

Çevrimiçi levitate

Marsch da iyi isim ama çok maaş istiyormuş. Terzic de şu anda 600 bin euro alıyormuş, ayrıca Leipzigin de hoca adayıymış, zaten öyleyse o da sıkıntı. Yabancı hoca kim gelecekse gelsin bence de sportif direktör işine girmeliyiz ve güvenilir birine emanet etmeliyiz. Dışarıdan muhtemelen başkanın danışmanı İbrahim Altınsay veya Erdal Bey gibi birileri de yine oyuncu konusunda önerilerde bulunacaklardır, keza forum da öyle bi hesap açsın buraya stoper, forvet, kanat ne isterse yığalım
leipzig tedesco'yu aldı, onla da görüşmüşüz :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı tuncaboylu

Önümüzdeki sene Euro 16 lira üstü olacak. Oyuncu maaşları ve transfer maliyletleri 2 katına çıkıyor demektir.

Yayın ihalesi bitiyor, en gönlü zengin ihalede bile şu ankinin yarı fiyatının bile görülmesi imkansız.

Yüksek Avrupa gelirleri de olmayacak seneye.

Halkın alım gücü düştüğü için, merchandising ve tribün gelirleri azalacak.

Yabancı para birimi ile sponsorluk imzalamak imkansız gibi.

Oyuncu satışı da yapamıyor bu yönetim.

Uzun lafın kısası, önümüzdeki sene gelirlerimiz bu seneye göre minimum %70 azalacak gibi görünüyor.

Bu şartlar altında, tek şansımız küçülmek ve gençlere yönelmek gibi görünüyor.

Gelecek teknik adam da bu doğrultuda seçilmeli, ilk 2 sene üzerinde büyük bir baskı oluşturulmamalı.

Etiketler: