2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1847674 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı GreenBook

Ghezzalı tabiki isteriz fakat son kullanıcısı biz olacağız. Kimseye satamayacağız. 3+1 kontrat veriyorusun ve adam

29 yaşında öbür tarafta morutan 22 yaşında 6 7 milyon euro bonservis veriyorsun fakat maaşı düşük oluyor ve en kötü

aldığın paraya satıyorsun.
Biz Ghezzali alalım yeter
Morutan iyi oyuncu evet ama Sende çok iyi bilirsin ki tecrübe de çok önemli
Ghezzalin attığı pasları atabilen oyuncu olmadığı için rakipler gol açlığı çekiyor

Çevrimdışı Erman1903

Ghezzalı tabiki isteriz fakat son kullanıcısı biz olacağız. Kimseye satamayacağız. 3+1 kontrat veriyorusun ve adam

29 yaşında öbür tarafta morutan 22 yaşında 6 7 milyon euro bonservis veriyorsun fakat maaşı düşük oluyor ve en kötü

Bizimkilerin bir ilgisi var oyuncuya zaten. Oraya giderse üzülürüm biraz ama Terim bitirir muhtemelen Onyekuru Muhammed falan da iyi gelmişti Medine dilencisine döndüler antrenmanları yiyince.

Çevrimdışı GreenBook

Çevrimiçi Necmi

Şu ghezzal yerine daha tempolu ısıran önde basabilen defansa da yardımı eksik etmeyen 25'lerinde bir oyuncu alamaz mıyız acaba ya. Takımın yaş ortalaması yükseldiği gibi yumuşak oyuncu sayısı da artıyor santrafor tercihimiz çok önemli hale geldi sergen hoca'nın önde baskı isteğine cevap verebilecek ve arkasındakilerin servislerini golle sonuçlandıracak bilemiyorum konuşulanlar arasında şu bizim yapıya en uygun santrafor hangisi olur.
ağzına biber sürerim 😡

Çevrimiçi tolga1903

Fernando kademe olarak aşmış bir oyuncu bunların ötesinde, savunma yapmayı çok iyi biliyor. Gedson daha çok temposuyla defans yapan bir oyuncu, kademe anlayışı orta-iyi. Salih'de kademe olarak orta-iyi diyebiliriz ama eğer daha savunmaya yardım et rolüyle oynatılırsa çok yüksek katkı yapabiliyor. Hatta bir önceki sezon savunma rakamlarını görsen şoka girersin, kademesi Fernando'dan düşük çıkmış ama toplam katkı ikisinden de yüksek gözüküyor 10,5 %66 başarı ikili mücadele ile oynamış çok ciddi rakam. Bu sezon baya daha düşük ama rol farklı.

Bu sezonki katkısı bile işimizi görür biz 39'luk Atiba ve Ljajic ile oynadık yani kafanıza fazla takmayın merkezi :)

Merkeze oynayacağımız maç sayısını da düşününce bir takviye daha olsa çok iyi olur fernando mesela ama şu lanet olası yabancı sınırı elimizi kolumuzu bağlıyor. Yerlilerden şöyle bundesliga 2'den falan salih özcan türevi maliyeti düşük bir oyuncu daha katabilsek şahsen çok sevinirim ama kartal ne durumda bilmiyorum hoca şans verir mi ligde falan sence o yeterliliği var mı abi rotasyona dahil edilecek kadar? Kimisi yetersiz diyor kimisi oynar diyor izlemedim çocuğu bilmiyorum eğer merkeze transferi kapattıysak kartal bence kiralanmamalı artık

Çevrimiçi underworld

Kaan>godin. Yerli stoper lazım.
Salih ortada yumuşak kalır.
Mecbur ati - Josef e dönmek zorunda kalırız

Çevrimiçi Özgür Gültekin

biz niye batshuayi ile ilgilenmiyoruz

31 Ağustostan sonra  :tabe:

Çevrimdışı mrred

Bizimkilerin bir ilgisi var oyuncuya zaten. Oraya giderse üzülürüm biraz ama Terim bitirir muhtemelen Onyekuru Muhammed falan da iyi gelmişti Medine dilencisine döndüler antrenmanları yiyince.
Scott piriye baya eleştiri var gelen oyuncular geriye gidiyor diyorlar. Bana da öyle geliyor. Emre Kılınç falan da temposuz

Medine dilencesi nedir ya  :D
The great gig in the sky

Çevrimiçi tolga1903

ağzına biber sürerim 😡

Noldu abi niye kızdın tamam gönlün olsun ghezzal gelsin :)

Çevrimdışı GreenBook

Yahu Yasaklı Link Alex için Henüz anlaşma yok imza parası vermek istemiyor Beşiktaş diye yazmış

Çevrimdışı mrred

Yahu Yasaklı Link Alex için Henüz anlaşma yok imza parası vermek istemiyor Beşiktaş diye yazmış
yasaklı mı kaldı özeni takip ediyoruz özen yasaklıdan ayrılalı 2 yıl oldu neredeyse
The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

üç yıl etinden sütünden faydalanırız işde ben bu işi anlamıyorum adam oynamış seni şampiyon yapmış zaten orda alıp yetiştirip satacağın adamın üç katını sana kazandırmış daha neyin peşindeyiz para sadece oyuncu satarakmı kazanılıyor başarı demek şampiyonluk pirimi demektir başarı demek sponsor demektir başarı demek takımdaki diğer oyuncuların pazarının açılması demektir sana başarıyı getirecek oyuncuyu yaşı kaç olursa olsun alırsın takımda tutarsın o sana zaten durduğu yerde kazandırır belki gezzhali satamayacağız ama takımı vitrine çıkaracak o sayede belki rıdvanı salihi rosieri satacağız bütün oyuncular satılmak için alınmazki

Çevrimdışı Erman1903

Merkeze oynayacağımız maç sayısını da düşününce bir takviye daha olsa çok iyi olur fernando mesela ama şu lanet olası yabancı sınırı elimizi kolumuzu bağlıyor. Yerlilerden şöyle bundesliga 2'den falan salih özcan türevi maliyeti düşük bir oyuncu daha katabilsek şahsen çok sevinirim ama kartal ne durumda bilmiyorum hoca şans verir mi ligde falan sence o yeterliliği var mı abi rotasyona dahil edilecek kadar? Kimisi yetersiz diyor kimisi oynar diyor izlemedim çocuğu bilmiyorum eğer merkeze transferi kapattıysak kartal bence kiralanmamalı artık

Bana göre Kartal Dorukhandan iyi iş yapar, onun kadar gereksiz sertliği olan bir çocuk değil ama savunma anlayışı iyi. Lakin onun burada çok fazla şans bulması pek muhtemel gözükmüyor. Eğer hiç şans veremeyeceksek ligin alt sıralarında bir yere kiralanmasında fayda var çünkü 2 sezona falan Gs'nin lgbti 6 numarasından daha net bir oyuncu olabilir. Bu oyuncunun asıl tarzı playmaker 6 -8'de nasıl olur pek bilemiyorum bu taktikte bence 8lerin skor yapması lazım.

Salih Özcan ne oynadığı çok belli olmayan biri ben bu tip yerli oyuncuya daha fazla ihtiyaç görmüyorum açıkçası. Sert 6-8 hybrit oyuncu alacaksak onu yabancılarda aramak lazım oyun seviyesi yüksek olmalı bildiğimiz öyle bir yerli yok. Böyle bir tip olsa fena olmaz ama yabancı sınırı var dediğimiz gibi. Benim orta saha açısından kafamda hiçbir sıkıntı yok he ben olsam Atiba'yı ne kadar sevsemde sözleşmesini yenilemezdim ama dedeme de kıymak kolay değil misyonunu tamamlayınca gider.

Çevrimiçi Necmi

Noldu abi niye kızdın tamam gönlün olsun ghezzal gelsin :)
gönlümün olmasını istiyorsan ghezzal yetmez buna alex ve iyi bir forvette eklemen lazım

Çevrimdışı GreenBook

Josef Salih Alex yumuşak kalır evet Atiba Josef Alex yapıp Salihi yedeğe çeker mi ? ( Pek sanmıyorum )
Yumuşak olacağını bile Josef Salih Alex ile mi çıkar hoca ?

Çevrimdışı Erman1903

Scott piriye baya eleştiri var gelen oyuncular geriye gidiyor diyorlar. Bana da öyle geliyor. Emre Kılınç falan da temposuz

Medine dilencesi nedir ya  :D

Şimdi adamlar ne çalışıyor bilmiyoruz bu işin yarısı da inanmak. Terim inandırıcılığını kaybetti oyuncuları onun için oynamıyor artık.

He ya Mustafa geldiğinde tank gibi, işte Mısır tanrısı falan adamı başımıza ilah yapmışlardı ondan diyorum :)

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Bana göre Kartal Dorukhandan iyi iş yapar, onun kadar gereksiz sertliği olan bir çocuk değil ama savunma anlayışı iyi. Lakin onun burada çok fazla şans bulması pek muhtemel gözükmüyor. Eğer hiç şans veremeyeceksek ligin alt sıralarında bir yere kiralanmasında fayda var çünkü 2 sezona falan Gs'nin lgbti 6 numarasından daha net bir oyuncu olabilir. Bu oyuncunun asıl tarzı playmaker 6 -8'de nasıl olur pek bilemiyorum bu taktikte bence 8lerin skor yapması lazım.

Salih Özcan ne oynadığı çok belli olmayan biri ben bu tip li oyuncuya daha fazla ihtiyaç görmüyorum açıkçası. Sert 6-8 hybrit oyuncu alacaksak onu yabancılarda aramak lazım oyun seviyesi yüksek olmalı bildiğimiz öyle bir yerli yok. Böyle bir tip olsa fena olmaz ama yabancı sınırı var dediğimiz gibi. Benim orta saha açısından kafamda hiçbir sıkıntı yok he ben olsam Atiba'yı ne kadar sevsemde sözleşmesini yenilemezdim ama dedeme de kıymak kolay değil misyonunu tamamlayınca gider.

Atiba futbolu bıraktıktan sonra kulüpte profesyonel yapıda bir görev için hazırlanmalı.
Bu karakterde oyuncular zor bulunuyor.

Zamanında Nedved "futbolcular gider adamlar kalır" demişti. Şu an kulüpte yönetici.
Bu tarz adamları bulunca geleceğe hazırlamak lazım.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Josef Salih Alex yumuşak kalır evet Atiba Josef Alex yapıp Salihi yedeğe çeker mi ? ( Pek sanmıyorum )
Yumuşak olacağını bile Josef Salih Alex ile mi çıkar hoca ?
Yabanci siniri dolayindan salih hertürlü oynar,
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı GreenBook

Sen Ghezzali 3+1 yıl oynat
O süre boyunca satarak kazanacağın parayı adam seni şampiyon yaparak 2 katını kazandırır zaten

Çevrimiçi tolga1903

Salih Özcan ne oynadığı çok belli olmayan biri ben bu tip yerli oyuncuya daha fazla ihtiyaç görmüyorum açıkçası. Sert 6-8 hybrit oyuncu alacaksak onu yabancılarda aramak lazım oyun seviyesi yüksek olmalı bildiğimiz öyle bir yerli yok. Böyle bir tip olsa fena olmaz ama yabancı sınırı var dediğimiz gibi. Benim orta saha açısından kafamda hiçbir sıkıntı yok he ben olsam Atiba'yı ne kadar sevsemde sözleşmesini yenilemezdim ama dedeme de kıymak kolay değil misyonunu tamamlayınca gider.

Bence hoca istiyor oraya oyuncu da yabancı sınırını nasıl yapar bilmiyorum ligde kenan salih rıdvan ersin güven kalırsa oğuzhan döndürür ama kafasında şl için de bir kadro vardır salih gelmesine rağmen gedson kovaladık mesela bakalım son günlere doğru ljajic boyd giderse belki düşürürler avantadan birini

Çevrimdışı mrred

Yumuşak olmayacağını Bilale anlatır gibi anlattık. Salihe verilen rol defansif olursa salih iyi defans yapabilen bir oyuncu

metriklere göre gedsonla neredeyse aynı defansif hacmi sahip.

Futbolda defans konusuna geri dönmek gerekiyor sanırım ;

1.Alanı kapatarak defans yaparsın. Top rakibe geçince nerede pozisyon alacağını bilirsin böylecek deli dana gibi

koşmana gerek kalmaz. Buna örnek atiba ve salih

2.Ya da deli dana gibi oradan oraya rakibi kovalarsın. Buna örnek medel

Genelde defanstan anlaşılan Türkiye'de 2.si fakat kıymetli olan 1.cisi

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Sen Ghezzali 3+1 yıl oynat
O süre boyunca satarak kazanacağın parayı adam seni şampiyon yaparak 2 katını kazandırır zaten

Ya şampiyon olamazsan ? Hani hakemler ve lig satılmıştı ? Nasıl bu kadar garanti görüyorsunuz anlamıyorum  :D
The great gig in the sky

Çevrimdışı GreenBook

Ghezzal yabana atılacak oyuncu değil daha 29 yaşında her oyuncuyu satarım gözüyle bakmayacaksın Ozaman Fikret orman gibi tökezlersin Onu sattı bunu sattı sonunda takımda adam kalmadı sata sata
Satmak için satmayacaksın satılacak oyuncu var satılmayacak oyuncu var
Takımın Joker oyuncularını satmanın bedeli hep ağır olmuştur
Kim dedi sana git Marceloyu sat diye.
Bu kafayla gidilirse zaten hep hüsran olur

Çevrimdışı Erman1903

Atiba futbolu bıraktıktan sonra kulüpte profesyonel yapıda bir görev için hazırlanmalı.
Bu karakterde oyuncular zor bulunuyor.

Zamanında Nedved "futbolcular gider adamlar kalır" demişti. Şu an kulüpte yönetici.
Bu tarz adamları bulunca geleceğe hazırlamak lazım.

Bana göre herkes bildiği işi yapmalı Atiba'nın bu konulara ne derece ilgisi olduğunu bilmiyorum ama eğer varsa neden olmasın.

Ben bu alaylı kadrolaşma olayını çok sevmiyorum mesela Fener geçen sezon bunun suyunu çıkarmıştı 20 tane eski topçu vardı içeride ama Atiba bizim için ayrı bir insan, o 20sini toplasak bir Atiba yapmaz.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Ghezzal yabana atılacak oyuncu değil daha 29 yaşında her oyuncuyu satarım gözüyle bakmayacaksın Ozaman Fikret orman gibi tökezlersin Onu sattı bunu sattı sonunda takımda adam kalmadı sata sata
Satmak için satmayacaksın satılacak oyuncu var satılmayacak oyuncu var
Takımın Joker oyuncularını satmanın bedeli hep ağır olmuştur
Kim dedi sana git Marceloyu sat diye.
Bu kafayla gidilirse zaten hep hüsran olur
Marcelo ve fabri, bunlarin satilmasi cok büyük hataydi, üst üste gelecek sampiyonluklari sattik aslinda bu sacma hamlelerle.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !