2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1849918 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Çağrı Öz

Stoper hattına 12 milyon harcayan takım derken gs mi fb mi anlamadım ama eğer gs ise marcao ve luyindama' dan en az 10' ar milyon kazanırlar isterlerse. İkisi de tam olgun çağlarındalar. O 12 milyonu fazlasıyla çıkarırlar. Sen sat bakalım Welinton' u satabiliyor musun?

Çevrimiçi sefaköykartali

Stoper hattına 12 milyon harcayan takım derken gs mi fb mi anlamadım ama eğer gs ise marcao ve luyindama' dan en az 10' ar milyon kazanırlar isterlerse. İkisi de tam olgun çağlarındalar. O 12 milyonu fazlasıyla çıkarırlar. Sen sat bakalım Welinton' u satabiliyor musun?
Nereye 10 kazanıyorlar Luyindamayı Başakşehire vermeyi düşündüler İrfanı alırken. Üstüne para verip göndereceklerdi yani. Marcaoya da 10 12 milyon gelebilir orası doğru ama.

Çevrimdışı tuncaboylu

4 yıldır gelip gelip ertelenen yabancı sınırlaması  gerçekten gelince bağıra bağıra geldi demek kolay.
Ben ertleenen eretlene unutulacağını düşünüyordum, ve bu da çok tutarsız bir beklenti değildi..
Ama bir kez olunca, a safa geçip  eleştirmek kolay oluyor. Nasılsa olmuş..

Abi menajerlerin ve yerli oyuncu lobisinin yabancı sınırlamasını eninde sonunda getireceği ortadaydı.

Onu geçtim, UEFA listesinde 4 tane altyapıdan yetişmiş adam bildirmek gerekiyor. Altyapıdan yetişmiş ve iyi kötü rotasyonda yer bulacak adamı, neden gönderirsin?

Welinton'a verecek bonservis yoktu hesapta, gidip Fatih'i gönderip 1.250 bin Euro maliyetle Montero'yi getirdik. Şu anda 1.250 bin Euro yok, Montero yok, 1 milyona yerli stoper arıyoruz.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Cansel Kemiksiz: Alex Teixeira benim çok yakın bir arkadaşımla dün beraberdi. Alex Teixeira arkadaşıma Beşiktaş'a gideceğini söylemiş. Bu arkadaşım yalan söylemeyecek bir arkadaşım.

Çevrimdışı tuncaboylu

Ersin ile birlikte Larin'i de satabilsek keşke. Bu sezon transfer sezonunun kilit noktası bu olacak gibi. Umarım Abdulkerim'i alabiliriz bu arada. Sol ayaklı gayet iyi bir stoper, Fatih'le falan kıyaslanamaz.

Abdülkerim 25 yaşına kadar Konyaspor'da şans bulamayıp, 7 sene boyunca 2. lige kiralık gönderilen bir adam.

Sadece geçen sene şans bulabildi Konyaspor'da ve 2 ay sonra 27 yaşında olacak.

Fatih'ten 3 yaş büyük olmasına rağmen, Fatih Süper lig'de kendisinden 10 maç fazla forma giymiş.

Adam iyidir, kötüdür demiyorum.

Sadece neden Fatih'le kıyaslanamayacak kadar üstün olduğunu anlayamıyorum.
[ Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 22:10:40 tuncaboylu ]

Çevrimdışı tuncaboylu

O son kontratını yapan adam gelip stoper hattına 12 milyon Euro harcayan takımın iflahını kesti. Üstelik 1 (bir) gol farkla.

Sonra o 1 gol yanıltmış olacak ki kargaşa çıkartıp yönetimlerini filan değiştirdiler. 1 gol için yönetim mi değişir.
Welinton'u almak için Fatih'i yollamaya gerek yoktu, maksimum 500-600 bin Euro'ya bitebilecek bir transferdi.

Şimdi Konyaspor'un kapısına gidiyorsun, Abdülkerim'e 1 milyon Euro vermek için.

Çevrimiçi sefaköykartali

Welinton'u almak için Fatih'i yollamaya gerek yoktu, maksimum 500-600 bin Euro'ya bitebilecek bir transferdi.

Fatih olsa da Abdülkerimi almaya çalışacaktık, boyd gibi oraya buraya yollamaya kalkardık.
Şahsen Abdülkerimi de istemiyorum, bence mert çetin veya kaan ayhan alınabilirse iyi olur, alamazsak da yerli hakkını başka yerlerde kullanırız, kaliteli yabancı bulmak daha kolay oraya.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Fatih 600 bin euro edecek adam değil. Zaten takası başarılı bulma nedenim budur. Ticarette takas eski bir usuldür.  Genelde eşit değerler el değiştirdiği için iki taraf da kazanç etmez. Bu yüzden kazanç unsuru oluşmaz.

Ancak biz yaptığımız takasta kazanç elde ettik. Çünkü karşı takım Fatih'in iyi bir oyuncu olduğunu düşündü, biz ise aksini düşünüyorduk. Zaman şimdilik bizi haklı çıkardı.

Burada para vermeyip takas yapmamız zaten işi kazançlı hale getiriyor. Welinton'a para verip alsaydık kazançtan değil faydadan bahsederdik.

Diğer yandan bugünün ışığında dünü değerlendirmek hatadan başka bir şey değil. ''Yabancı sınırı gelecek o yüzden Fatih kalsın'' demek biraz müneccimlik oluyor. Gerçi mevcut halde bile Fatih'in kalması o kadar mühim değil bana göre.

Çevrimdışı ankarakartal06

:ishock: :ishock: :ishock: :ishock:

Çevrimdışı tuncaboylu

Fatih 600 bin euro edecek adam değil. Zaten takası başarılı bulma nedenim budur. Ticarette takas eski bir usuldür.  Genelde eşit değerler el değiştirdiği için iki taraf da kazanç etmez. Bu yüzden kazanç unsuru oluşmaz.

Ancak biz yaptığımız takasta kazanç elde ettik. Çünkü karşı takım Fatih'in iyi bir oyuncu olduğunu düşündü, biz ise aksini düşünüyorduk. Zaman şimdilik bizi haklı çıkardı.

Burada para vermeyip takas yapmamız zaten işi kazançlı hale getiriyor. Welinton'a para verip alsaydık kazançtan değil faydadan bahsederdik.

Diğer yandan bugünün ışığında dünü değerlendirmek hatadan başka bir şey değil. ''Yabancı sınırı gelecek o yüzden Fatih kalsın'' demek biraz müneccimlik oluyor. Gerçi mevcut halde bile Fatih'in kalması o kadar mühim değil bana göre.

Abdülkerim'in 1 milyon ettiği yerde, Fatih'in 600 bin Euro etmemesi bana anlamlı bir değerleme gibi görünmüyor.

Zamanın kimi haklı çıkardığını söylemek için erken, Fatih yerine Montero'yu getirmek bize 1.250 milyona mal oldu. Onu da maliyete eklemek lazım bence.

Olayın müneccimlikle ilgisi yok, yabancı sınırı zaten gelmişti ama ertelenip duruyordu. Senelerdir bu forumda bile yerli oyuncu alınması gerektiği yazılırken, idarecilerin bunu öngörmesi beklenirdi.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Bu eski bir Forzabeşiktaş geleneği olan troll yöntemlerinden birisidir. Bir de kaynım THY'de çalışıyor uçak bileti aldı muhabbeti var.

Ama yukarda paylaşılan Cansel Hanım Güney Amerika'da yaşayan ve menajer bağlantıları olan birisi. Onun söyledikleri Murat Özen'den daha sağlam bilgilerdir.
[ Son Düzenleme: 07 Temmuz 2021, 23:02:10 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ghezzal ile transfer konusunu birebir görüşecek. Bu görüşmenin yarın olması bekleniyor."

(Orta Çizgi)

Çevrimiçi Samet Demir

Gs iki stoperlerinden de para kazanır demek renkli hayranı olmak degildir.

Elindeki oyuncunun değerini bilmeyip rakip takıp oyuncusunu övmek fazlasıyla hayranlığa girer.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Çağrı Öz

Abdülkerim'in 1 milyon ettiği yerde, Fatih'in 600 bin Euro etmemesi bana anlamlı bir değerleme gibi görünmüyor.

Zamanın kimi haklı çıkardığını söylemek için erken, Fatih yerine Montero'yu getirmek bize 1.250 milyona mal oldu. Onu da maliyete eklemek lazım bence.

Olayın müneccimlikle ilgisi yok, yabancı sınırı zaten gelmişti ama ertelenip duruyordu. Senelerdir bu forumda bile yerli oyuncu alınması gerektiği yazılırken, idarecilerin bunu öngörmesi beklenirdi.

Abdülkerim de 1 milyon etmiyor bana göre. Bahsedilen rakamları da kimsenin vereceğini düşünmüyorum. Sadece kulüp uzun bir zamandır ilgileniyor bu oyuncuyla. Bir bildikleri vardır diyorum. O parayı vereceklerini düşünmüyorum.

Montero Fatih'in veremeyeceği katkıyı verdi bana göre. İkisinin fiyatını kıyaslamadan önce hacmini kıyaslamak lazım. Montero iyi oyuncu.

Yabancı sınırı da sürpriz oldu. Boşuna aksini iddia etmeyelim. Milli Takım elenmeseydi birkaç yıl daha sürecekti. Herkes grubu geçer diyordu, sıfır çekeceğini kim nereden bilsin.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Bavulları gelen Robinho hikayesi.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Yok Abdülkerim yok Mert Çetin derken neden bonservissiz Fatih Kuruçuk'u almadık?
Adam Hatay'a gitmiş.

Çevrimdışı tuncaboylu

Abdülkerim de 1 milyon etmiyor bana göre. Bahsedilen rakamları da kimsenin vereceğini düşünmüyorum. Sadece kulüp uzun bir zamandır ilgileniyor bu oyuncuyla. Bir bildikleri vardır diyorum. O parayı vereceklerini düşünmüyorum.

Montero Fatih'in veremeyeceği katkıyı verdi bana göre. İkisinin fiyatını kıyaslamadan önce hacmini kıyaslamak lazım. Montero iyi oyuncu.

Yabancı sınırı da sürpriz oldu. Boşuna aksini iddia etmeyelim. Milli Takım elenmeseydi birkaç yıl daha sürecekti. Herkes grubu geçer diyordu, sıfır çekeceğini kim nereden bilsin.

Piyasa bizim görüşlerimize göre işlemiyor. Bana da sorarsan, bitcoin 35 bin dolar etmez, ama millet o paradan alıp satıyor.

Ama Keçiörengücü ve Bursaspor'daki ikinci lig oyuncuları bile 1.5 milyon Euro ediyorsa, Abdülkerim için istenecek para 1 milyon olacaktır.

Montero iyi oyuncu olabilir, ama pahalı bir oyuncuydu. O seviyede bir stoperi bur sene oynatmak için 1.250 bin Euro vermek hataydı. Kaldı ki verdiği katkı da sınırlıydı bence, ilk 11 başladığı 10 maçın 4'ünü kaybettik.

Yabancı sınırı Milli takım elenmeden önce çıktı. 2 Haziran'da karar açıklandı, Milli takım 11 Haziran'da ilk maçı yaptı.

Tetikleyici sebebi de, milli takım değil, kulüplerin Avrupa Kupalarında başarısız olması. Biz Avrupa'da ilerlerken, cesaret edemiyorlardı. Ama son yıllarda o kadar yabancıya rağmen başarı gelmeyince, yabancı sınırı isteyenlerin elleri güçlendi.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yok Abdülkerim yok Mert Çetin derken neden bonservissiz Fatih Kuruçuk'u almadık?
Adam Hatay'a gitmiş.
Seneye 1 milyon Euro bonservis verip alırız.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Seneye 1 milyon Euro bonservis verip alırız.

Seneye bu rakamları ikiyle çarp. Danaya girer gibi Türk oyuncunun bonservisine hisseli gireceksin.
Azıcık top dürtmeyi biliyorsa yatırdığın parayı seneye iki katına katlamak garanti. En iyi yatırım aracı şu an.

Çevrimdışı tuncaboylu

Seneye bu rakamları ikiyle çarp. Danaya girer gibi Türk oyuncunun bonservisine hisseli gireceksin.
Azıcık top dürtmeyi biliyorsa yatırdığın parayı seneye iki katına katlamak garanti. En iyi yatırım aracı şu an.
Normalde öyle olabilir, ama Euro bu hızla artarken ve kulüpler dibe batarken fiyatlar artmayabilir.

Yurtdışına da satamazsın bunları, kimse Türk diye para vermez orada.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Normalde öyle olabilir, ama Euro bu hızla artarken ve kulüpler dibe batarken fiyatlar artmayabilir.

Yurtdışına da satamazsın bunları, kimse Türk diye para vermez orada.

Hahaha dert ettiğine bak, o paraları ödeyecek enayi kulüp bulmak zor değil.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Sezon biteli kaç ay oldu hala tek bir gorüşme olmamış mı? Gerçekten kalmasını çok istiyoruz :D

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

Sezon biteli kaç ay oldu hala tek bir gorüşme olmamış mı? Gerçekten kalmasını çok istiyoruz :D

Benim takip ettiğim kadarıyla, menajeri en az 5 kere İstanbul'a geldi.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Şu Danimarkalı Vestergaard gibi bir stoperimiz olacak mı acaba?

Çevrimdışı Çağrı Öz

Piyasa bizim görüşlerimize göre işlemiyor. Bana da sorarsan, bitcoin 35 bin dolar etmez, ama millet o paradan alıp satıyor.

Ama Keçiörengücü ve Bursaspor'daki ikinci lig oyuncuları bile 1.5 milyon Euro ediyorsa, Abdülkerim için istenecek para 1 milyon olacaktır.

Montero iyi oyuncu olabilir, ama pahalı bir oyuncuydu. O seviyede bir stoperi bur sene oynatmak için 1.250 bin Euro vermek hataydı. Kaldı ki verdiği katkı da sınırlıydı bence, ilk 11 başladığı 10 maçın 4'ünü kaybettik.

Yabancı sınırı Milli takım elenmeden önce çıktı. 2 Haziran'da karar açıklandı, Milli takım 11 Haziran'da ilk maçı yaptı.

Tetikleyici sebebi de, milli takım değil, kulüplerin Avrupa Kupalarında başarısız olması. Biz Avrupa'da ilerlerken, cesaret edemiyorlardı. Ama son yıllarda o kadar yabancıya rağmen başarı gelmeyince, yabancı sınırı isteyenlerin elleri güçlendi.

Karar kulüplerin başvurusu sonrası geçen yıl olduğu gibi ertelenecekti. Ama Galler maçından sonra ipler koptu 1 gün sonra değişmeyeceğini ilan ettiler. Bu net içerden bilgidir.

Abdülkerim konusunda da somut bir şeyler olmadan yorum yapmayacağım. Hiçbir transfer hakkında medyada yazanlarla yorum yapılmaz