2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1850656 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi sozkul

kulüp yönetimine haksızlık yapıyorsun bence!

Çevrimdışı Çağrı Öz

Aboubakar'ın sözleşmesine 30 maçın yanına 10 gol de koyulabilirdi, atla deve değil. Sözleşmeye de gol başına 10 bin Euro bonus koyardın, adam da razı gelirdi.

Şu haliyle 30 maç oynayıp sadece 2 gol atsa sözleşmesi uzayacaktı, 25 maçta 30 gol atsa uzamaycaktı. Tek başına elle tutulur hiç bir tarafı yok o maddenin bizim açımızdan.

Bedava Rosier kiraladığında opsiyon koymuyorlarsa, 200 bin Euro kiralama bedeli verip opsiyon koydursalardı.

20 yaşında stoperi oynatma garantisi ile kiraladılar, 500 bin Euro çıktı cebimizden.

Pintiliklerinin ve küçük hesaplarının ceremesini çekiyoruz.

Hocam sen yaptığımız sözleşmenin maksadını sanki anlamamışsın gibi hissediyorum.

Bizim amacımız aboubakar ile sözleşme yapmak değil. Zaten böyle bir amacımız olsa 3 senelik sözleşmeyi direkt imzalardık.

Bizim amacımız bu oyuncunun sezon içinde sakatlanmadan ayakta kalıp kalamayacağını görmek. Bu amaçla maç sınırı koyduk. 30 maç ne az ne de çok bir miktar. Bu miktarı aşıyorsa büyük ihtimal sakatlanmamış demektir. Bunun sonucunda da sözleşme uzasın istedik.

Senin dedigin gol sınırı hiçbir şeyi ölçmüyor. Bir oyuncu 10-15 maçta 10 gol sınırını geçebilir. Devamında 30'u aşkın maç var. Diyelim 10 gol attı, sözleşme uzdı ve devamında sakatlandı. Ne anladık bu işten?

Böyle bir maddeyi biz değil Aboubakar koymak isterdi.  Sen sezon sonunda gelinen noktadan sezon başını yorumladığın için amaç unsurunu kaçırıyorsun.

Maç sınırı: sakatlanmamayı ölçüyor
Gol sınırı: hiçbir şeyi ölçmüyor.
[ Son Düzenleme: 09 Haziran 2021, 14:58:54 Çağrı Öz ]

Çevrimdışı kahyaoglueren

Önceki transfer dönemlerinde mevcut durum maaş tablosu yapıyorduk. Acaba bu şekilde bir tablo hazirlayan oldu mu ?

Çevrimiçi Akil Emre

Önceki transfer dönemlerinde mevcut durum maaş tablosu yapıyorduk. Acaba bu şekilde bir tablo hazirlayan oldu mu ?
Oyuncu kalmadığı için baya güzel bir tablo olacağını düşünüyorum

Çevrimiçi sefaköykartali

Ağustos 2020de yapılmış sözleşmeyi Haziran 2021de eleştirmek kolay. Hayır eleştiri de yapılabilir eyvallah ama Ağustos 2020de olsak kim Ghezzal ın ve Rosier' in bonservisini alırdı veya Abouyla 3 yıl sözleşme yapardı. Bence hiçkimse. Bu anlaşmaları yapmadılar diye yöneticilere "beceriksizler, oyuncu bile satamazlar" falan deniyor. Komik yani.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Kartal'a dev golcü sezonu açılmıştır hayırlı olsun. Aranan özellikler:

En az 1.90 cm boy

Yaş en az 33

30 macta 9-11 gol 3-5 asist

Büyük takım geçmişi olan

Bonservisi elinde beli dönmeyen emekli forvet aranıyor.

En az 2.5 milyon mayış ve imza parasi ile son kontratını kovalayan "net“, “leblebici" adaylar başvurabilirler.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi tolga1903

Bu sözleşme uzatma süreci bir tek bizde kangren oluyor nedense.

Herifler seneye sözleşmesi bitecek olan Marcao'nun sözleşmesini uzattı işte.

Onun menajeri şeytan değilse, onunla çalışsınlar bari

Bunu dile getirsen kedi falan diyorlar ben bizim kulüp kadar oyuncu kaçıran kulüp görmedim pepe'sinden tut gomez sosa fernandes ruiz karius abu gökhan caner hatta dorukhan nedense kaçarak gidiyorlar bunların iyi veya kötü futbolcu olması değil mesele kaçmaları.  Kimisinin parası ödenmiyor kaçıyor kimisi mücadeleci bulmuyor kulübü gomez gibi kimisi verilen ücreti beğenmiyor neyse sebepler farklı ama biraz kendini bulan oyuncu kaçıyor büyük takım böyle mi yönetilmeli?

Oyuncuları satsak gram üzülmem değerini bulan herkes satılmalı böyle borçlu kulüpler için ama kulüp kasasına 1 kuruş girmeden gidiyor bu oyuncular. Sözleşmesi otomatik uzamasın diye herif son 10 maçta takımı sattı ya bir büyük takımın imajı daha fazla nasıl zedelenebilir? Bunlar profesyonel oyuncular kimse aidiyet duyarak oynamaz bu seviyelerde eyvallah ama senin şampiyonluğuna mâl olacaktı forvetsiz oynadın sen son 10 maçı gs 2 gol fazla atmış olsa kaç senemiz heba olacaktı düşündükçe sinirleniyorum adam ta aralık ayında görüşmüş belki de imzaladı ve işler sarpa sarmasın diye tam 29ncu maçtan sonra oynamadı işte talisca'nın paylaşımı ortada.

Marcao örneği çok iyi o da kaçabilirdi mesela 750 bin euro'ya oynuyor bulamaz mı 1.5 milyon euro'ya oynayacağı avrupa'da takım? Ama ne yapıyor o tefe koyup gönderdikleri mustafa cengiz yönetimi para edebilecek değerli oyuncusunun daha 1 sene varken sözleşmesini uzatıyor. Bu yönetim ghezzal'i rosier'i geçtim sergen'i tutabilirse başarıdır.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı GreenBook

Sözleşme yapacağımız futbolculara sözleşme önerirken ödenecek yıllık ücret konusunda işin cılkını çıkardığımızı düşünen sadece benmiyim ?
Evet gerçekten çok alt rakamlar veriyoruz

Biz başarı istiyorsak ghezzal gibi oyunculara güzel senelik ücretler vermeliyiz ama fazla abartmadan
Vermezsen başkası alır keyfini o sürer sende keşke o olsaydı der durursun

Aboubakar kronik bir sakat ve buna rağmen Arap ülkelerinden başka kimse ona böylesine çılgınca bir sözleşme teklif edemezdi
Aboubakarın kalmasını isterdim evet ama geçenlerde para için oynamıyor dediğimizde linç yedik

Doğru çıktı mesele .
Zaten aklı başında bir insan anlar , 30 maç oynasan sözleşme uzayacak ne hikmetse 29 maç oynandıktan sonra sözleşmesinin uzamasına bir maç kala sakatlanmak ta şaibeli bir durum yani işin içine para giriyor

Ama Aboubakar dan ricam birdaha Beşiktaş’a aşığım demesin
Bu adama 2,5 m Euro da önersen yine giderdi burdan anlayabilirsiniz neye aşık olduğunu
[ Son Düzenleme: 09 Haziran 2021, 15:29:27 GreenBook ]

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Kartal'a dev golcü sezonu açılmıştır hayırlı olsun. Aranan özellikler:

En az 1.90 cm boy

Yaş en az 33

30 macta 9-11 gol 3-5 asist

Büyük takım geçmişi olan

Bonservisi elinde beli dönmeyen emekli forvet aranıyor.

En az 2.5 milyon mayış ve imza parasi ile son kontratını kovalayan "net“, “leblebici" adaylar başvurabilirler.

Mümkün değil ama Dzyuba'yı isterdim.

Çevrimdışı GreenBook

Rosier Ghezzal kalsın da kim gidiyorsa gitsin.
Larinin menajeride saman altından su yürütme çalışmalarına ara vermiyor bakıyorum

Oyuncu kıymete bindim mi onu bedava başka kulüplere pazarlamalar felan bunlar ayıp şeyler
Bu adamı parlatan Beşiktaş sen menajer olarak emeğe saygı çerçevesinde dürüst şekilde koordine etmelisin bu işleri böyle film fırıldak çevirerek yürümez bu işler

Beşiktaş gibi büyük bir şemsiye altında ekmek yiyorsan bunu yapmaman lazım

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Rosier Ghezzal kalsın da kim gidiyorsa gitsin.
Larinin menajeride saman altından su yürütme çalışmalarına ara vermiyor bakıyorum

Larin meselesi nedir kardeşim ?

Çevrimdışı GreenBook

Larin meselesi nedir kardeşim ?
Sağda solda İşte Larinin menajeri olan uyanık şahsiyetin Larinin sözleşmesini uzatmadan bedavaya başka takıma kazandırmaya çalıştığına dair söylentiler dolaşıyor işte bugün şahit oldum

Burnuma pis kokular geliyor Yönetim Larine iyi bi teklif gelirse satmalı.
İşin içine menajer girince şüpheleniyor insan ister istemez

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Sağda solda İşte Larinin menajeri olan uyanık şahsiyetin Larinin sözleşmesini uzatmadan bedavaya başka takıma kazandırmaya çalıştığına dair söylentiler dolaşıyor işte bugün şahit oldum

Burnuma pis kokular geliyor Yönetim Larine iyi bi teklif gelirse satmalı.
İşin içine menajer girince şüpheleniyor insan ister istemez

Tuncay abinin dediği gibi menajer kendi arpasına bakar biraz.
Umarım karlı çıkarız.

Çevrimdışı GreenBook

Bu para gerekirse Larini satıp temin edilmeli
Ljajic de buna dahil
Ghezzal gibi oyuncular kırk yılda bir gelir ama Sergen hoca varken Daha nice Larinler çıkar beşiktaştan.

Çevrimdışı tuncaboylu

Abi galatasaray gedson u niye alamadı demek gibi bisey bu. 2 sezondur hiçbir şey vermeyen ghezzala şimdi neden bonservisini almadık diyorsun. Mensah gibi performans verip elde patlasaydı da niye aldık yanlış sözleşme diyecektin. Adamlardan faydalandık, bi sezon oldukça cüzi miktara kiraladık, leicester da ghezzalın maaşın yarısını babasının hayrına  ödemiyor iş yaparsa satarız diyor. Sen de kötü oynarsa bir şey kaybetmiyorsun iyi oynarsa performansından yararlanıyorsun.
Ben anlatamıyorum kendimi.

Gedson ve Ghezzal'ı kiralarken, takımının umudunu kestiği ve maaşından kurtulmak istediği 29 yaşında bir adamdı.

7 milyon opsiyonla kiralasak, şimdi adamı alıp Arabistan'a 12-13'e satabilirdik.

Sürekli bir tutturulmuş zorunlu satın alma opsiyonu, hayır kardeşim normal satın alma opsiyonu ile kiralanmasından bahsediyorum.

Biz oyuncu kiralık gönderirken bonservisinden pay veriyoruz, kiralık alırken opsiyon koydurmuyoruz. Bana mı garip geliyor bir tek?

Çevrimdışı tuncaboylu

Sözleşme yapacağımız futbolculara sözleşme önerirken ödenecek yıllık ücret konusunda işin cılkını çıkardığımızı düşünen sadece benmiyim ?
Evet gerçekten çok alt rakamlar veriyoruz

Biz başarı istiyorsak ghezzal gibi oyunculara güzel senelik ücretler vermeliyiz ama fazla abartmadan
Vermezsen başkası alır keyfini o sürer sende keşke o olsaydı der durursun

Aboubakar kronik bir sakat ve buna rağmen Arap ülkelerinden başka kimse ona böylesine çılgınca bir sözleşme teklif edemezdi
Aboubakarın kalmasını isterdim evet ama geçenlerde para için oynamıyor dediğimizde linç yedik

Doğru çıktı mesele .
Zaten aklı başında bir insan anlar , 30 maç oynasan sözleşme uzayacak ne hikmetse 29 maç oynandıktan sonra sözleşmesinin uzamasına bir maç kala sakatlanmak ta şaibeli bir durum yani işin içine para giriyor

Ama Aboubakar dan ricam birdaha Beşiktaş’a aşığım demesin
Bu adama 2,5 m Euro da önersen yine giderdi burdan anlayabilirsiniz neye aşık olduğunu
50-100 bin Euro'nun hesabını yaparken, 10 milyon Euro'san oluyoruz.

100 tane daha oyuncudan 100 bin Euro tasarruf edersek, zararı telafi ederiz.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu para gerekirse Larini satıp temin edilmeli
Ljajic de buna dahil
Ghezzal gibi oyuncular kırk yılda bir gelir ama Sergen hoca varken Daha nice Larinler çıkar beşiktaştan.
Menajerini ikna edemezsen, nasıl satacaksın Larin'i? Adamın da anlaşması lazım satacağın kulüple.

Menajerlere savaş açarak ne oyuncu satabilirsin, ne sözleşme yenileyebilirsin.

Çevrimdışı GreenBook

Talisca sana gelirsek
ciddi ciddi mevcut kulübünden Teşvik mi aldın All Nasr dan Aboubakarın aklını çelen o tweet’i atmak için ?
İlginç işler dönüyor neyse

Çevrimiçi Necmi

Aynen öyle eğer öyle para kazandırmadan gitmeye niyetleri varsa  her türlü mobbing yapsınlar desteklerim yönetimi.  Aboubakar dan  dilimiz yandı bir maç daha oynamış olsa serbest kalma maddesi 7-7,5 Milyondu. O paradan da etti Abou.. Larinin burda alacağı tavır önemli onu Larin yapan Beşiktaş menajerine uyup da Beşiktaş para kazandırmadan giderse büyük ayıp eder.
bu konuda yanlış düşünüyorsunuz bonservis ödemedikki bir oaradan olalım oyuncu bakış açısıyla düşün birazda bedava geldi düşük maaş aldı kulübün şampiyon olmasına büyük katkı verdi kazanılan 600 m da büyük katkısı var bu kulübe hiç bir borcu yok iki sezonda oynadı kulüpden aldığı beş milyon euro değil ama kazandırdığı yüz milyondan fazla vicdanı gayet rahattır bizimde sitemkar olmamamız lazım

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

Menajerini ikna edemezsen, nasıl satacaksın Larin'i? Adamın da anlaşması lazım satacağın kulüple.

Menajerlere savaş açarak ne oyuncu satabilirsin, ne sözleşme yenileyebilirsin.
ben bunu fo yönetiminde yaptığında söylemişdim hatta geldiklerinde menejerle çalışmadan kulüp yönetmeleri ilginç olacak demişdim ama görünen oki biz geçen sene menejerlerin kucağında oturmuşuz