Fikret Orman
Fikret Orman

Beşiktaş Forum|Fikret Orman Bu forumda Beşiktaş kulubünün her hangi bir değerine, makamına ve makamında oturan kişilere küfür, hakaret, rencide edici ve küçültücü

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fikret Orman  [Okunma sayısı 15832 defa] Fikret Orman

Çevrimdışı Salih A.

yanan eve girdik,eli taşın altına koyduk :D
El deniz bari sen yapma :) sanki bundan önce eto, ribas müller vs gibi adamlar 1. sınıf hocalar vardı senelik 500 milyon dolarlık gelir vardı çok şahane stad vardı altyapımız mükemmeldi de başkan gelip hepsini yıktı viran eyledi moduna gerek yok
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Çevrimdışı Salih A.

birde geçen senenin bilet geliri 13 milyon 3 senedir fifa ve uefa daki davalar için sadece avukatlık vs gibi masraflar 15 milyon lira :) bu kısmı bile çok manidar

Çevrimdışı AvrupaKartalı

yanan eve girdik,eli taşın altına koyduk :D

3. olduk, ama sezon basi herkez bu takim küme düser demis :D
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı canU

gözümüzü açıp artık yanlışlarında herkesin eleştirmesi lazım başkanı. Stat yapıyor diye tüm hatalarını yok saydıkça daha çok hata yapıyor. 3. senesi takımın başında az bir zaman geçmedi artık ilk senesi değil 2. de değil. Birşeylerin düzelmeye başlaması lazımken geri gidiyoruz. Artık eleştiri zamanı. ilk senelerde yanan ev dedi vs sonra stat yapıyoruz ama biraz da kurumsallığı görelim yönetimde birlik görelim , acemiliğin gittiğini görelim, başkanı her gün başkasına iftar verirken görmeyelim, her kameraya konuşurken görmeyelim. Konuşmalarının çoğu boş bir de. En son ntvsporda çıktığında geldi 27 hazirana çok var neden abuk sabuk para verip adam aliyim dedi. Geldiğimiz nokta ortada 1.5 ay geçti bu söylemin üzerinden hala transfer yok ve futbol direktörünü bu kokuşmuş düzende kaybettin. 10-0 geriye düştün zaten bu sezon için. Gelecek için de umutları söndürdün.

Çevrimdışı msezer

Önder Özen'in vizyonuna, yarım kalan projelerine yanıyorum. O benim için gelecekti, umuttu.
Benden yana pide bitmiş, kredi bitmiştir.
Saygılar

Çevrimdışı canU

Gene statta iftar. Ne doymadınız be. Bu kadar gösteriş kime?

Çevrimdışı Salih A.

Gene statta iftar. Ne doymadınız be. Bu kadar gösteriş kime?
sultanahmette gösterişin alası var desene o zaman arkadaş stadda verilen iftar mı gözünüze batıyor anlamadım ki derneklere şuna buna iftar veriliyor verilsin boşverin
[ Son Düzenleme: 15 Temmuz 2014, 23:35:56 saliharik ]

Çevrimdışı hic2222

Başkanımız sayın Fikret ORMAN bence oldukça başarılı.
Elbette hataları var.Önder ÖZEN konusunda hepimiz üzüldük.
Türkiyede ilk kez profesyonel bir eğilim vardı.Başarsak ülke futbolu değişecekti.
Ama Sayın Başkanımz anlayabildiğim kadarıyla kulüp içerisinde Örneğin FBdeki Aziz yıldırım kadar güçlü değil.
Buda manevra kabiliyetini kısıtlıyor.Bence Ahmet Nur ÇEBİ koşulsuz destek vermiyor.O başkana net destek verse başkan güçlü olur ve istediklerini yapar yaptırır.Ama yalnız başına gönül alarak dinazorları kendi istediği noktaya çekmeye çalışıyor.
Bunuda başarabildiği kadar yapıyor.Bir dönemi atlatır, stadı bitirir ise, bu süreçte de takım belli noktalarda yarışta kalırsa işte ozaman rüzgar döner ve başkan bir SEBA olur.Ama sabretmek ve destek vermek gerek. Onu birtek taraftarlar yani bizler destekliyoruz.Bizde desteğimizi çekersek kulüp yine parası olan ileri gelenlere teslim olur ve YD türü yöneticiler türer.Borç verip kendi kulübü haline getirirler. Sonrada adı halkın kendi paralının takımı olan ikinci sınıf bir kulüp oluruz.YDden sonra geldiğimiz nokta ortada. Yok onu dedi yapmadı bunu dedi yapmadı değil mesele.Kongreye gittim gördüm diyen arkadaşlar;
Ülkemizde işlerin nasıl yürüdüğünü, söylenenler ile kapılar ardındaki gelişmelerin farkını bilerek o kongreleri bir daha izleyin.NTVSpordan izleyerek fikir beyan eden bizler, geri zekalı değiliz.Medyanında neyi nasıl yorumladığını biliyoruz.
Başkan yapmıyor yada beceriksiz değil.İmkanları, koşullar, iç dinamikler elini kolunu bağlıyor ve buna rağmen yol alıyor.Gönül alıyor.Gün geçtikçe de güçleniyor.Başkan Özeni değil Özen başkanı yarı yolda bırakmıştır.Bu zorluklar baştan belliydi ama sıkıştıkça istifa sıkıştıkça istifa dersen, artık yeter ÖZEN der insan.Sende dersin bende derim.İstemesemde derim
Kılıcın yapamadığını adalet yapar.

Çevrimdışı nannan

İzninizle Önder Özen konusunda yazdığımı buraya da kopyalıyorum:
Alıntı
Yıldırım Demirören sağolsun, Beşiktaşlı olmakla övündüğümüz şeyleri teker teker elimizden aldı, Koskoca bir camianın genleriyle oynadı, ayarını bozdu.
En kötü zamanında Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasını yapabilecek potansiyeldeki kulüp, sponsorun logosu yüzünden forma rengini değiştiriyor.
111 yıllık kulübün başkanı, cumhurbaşkanı adayının toplantısına katılıyor. Daha önce yazdım yine yazıyorum; Fikret Orman o gün bilet alıp Londra'ya, İspanya'ya, Almanya'ya uçardı; gider yemeğini yerdi, transfer görüşmesi için randevum var diyerek daveti kibarca reddederdi, cumhuriyetten eski kulübü kişilerin siyasi emellerine alet etmezdi.
Önder Özen'i başarısız bulabiliriz, gitmesine sevinebiliriz, "Futbol Direktörlüğü" işini düzgün yapamadığı için istifasını, kovulmasını destekleyebiliriz. Bunlar normal ve olması gereken şeyler.
Ama Önder Özen başarısız olduğu için istifa etmedi, kovulmadı. İstediklerini beceremediği için gitmedi. Beşiktaşlı olmasa da tam bir Beşiktaşlının yapması gerektiği gibi açıklamasını yaparken söyledi zaten işini yaptırmadıklarını, sürekli başka yöneticilerin müdahil olduğunu. Görev paylaşımının bir türlü yapılamadığını. Önder Özen'in kim olduğu naptığı önemli değil. Önemli olan onun futbol direktörü sıfatıyla o pozisyonda belirlenen çerçevede çalışmasıydı. Hem Beşiktaş için hem de türk futbolu için bir zihniyet değişikliğinin temsiliydi. Bundan sonra Futbol Direktörlüğüne Bayern Münih'in direktörünü getir, yine aynı şeyler olacaktır. Çünkü bu yönetimle bu zihniyet değişikliğini kaldıramayacağımız gayet açık. O eşiği bu yönetimle atlayamayız. Altınsay bir Önder Özen iki.
2009'da son şampiyon olduğumuz gece babam aradı kutlamak için, kendisine verdiğim tavsiye BJK hisselerini satmasıydı, çünkü çıkabileceğimiz en yukarıya çıkmıştık. Ve tahmin ettiğim gibi ertesi sezon nal topladık. Eğer Önder Özen(isim önemli değil profesyonel herhangi biri de olabilirdi.) varken şampiyon olsaydık, daha ilerisi için dahaa büyük hedefler koyabilirdik. Ama bu yönetici zihniyetiyle bizden yol olmaz. Hasbelkader bu sene şampiyon oluruz, gelecek sezon yine bişey değişmez, uzun vadeli planlar yapılmaz.
Beşiktaş 100. yıldan beri kendini Beşiktaş yapan değerlerden uzaklaşıyor. Bizi biz yapan, bizi başarılı yapan, bizi büyük yapan, kendi gözümüzde tek büyük yapan değerlerden teker teker uzaklaşıyoruz Taraftar, yönetim, kongre üyeleri, fubolcular... Beşiktaş çatısının altındaki herkes yavaş yavaş bu değerlerden uzaklaşıyor. Bu Fikret Orman-Önder Özen-Serdal Adalı tartışması değil. Son 10 yıldır tarihimiz boyunca olmadığımız bir şey olma yolunda ilerliyoruz. Bu yolda ilerlemeye devam edeceksek eğer yolun sonu hiç iyi görünmüyor.

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim:
Önder Özen'in istifasından 15 dakika sonra başkanın basın açıklamasında İbrahim Toraman'ı takımda görmek istediğini söylemesi utanç verici, Başkan ve Toraman hakkında düşündürücüdür. Çok hafif yazdım ama gerçekten küfür etmeden anlatamıyorum bu demeç hakkında ne hissettiğimi.

Çevrimdışı canU

@nannan  noktasına virgülüne katılıyorum. Dün önder hocanın istifasından beri söylemeye anlatmaya çalıştığım şey bu. Dünden beri bu yönetimden umudumu kesme sebebim de bu. Yönetim çok hata yapıyor çok acemice hatalar ve artık bardak taştı.

@saliharik Sultanahmet'te insanların toplanarak birlikte iftar yapmasıyla bu bir mi? Diyecek sözüm yok size. Yap iftarını her gün siteden twitter hesabından çarşaf çarşaf resim niye? Bitmemiş bir statta iftar yapmak da nedir? Ayrıcac twitterdan alıntı
Alıntı
1-)Vodafone Arenadaki iftar yemeginin bedeli kimin tarafindan odeniyor?
2-) cevabi FO ise bkz.
3 soru ; BJK ise davetliler nasil seciliyor?
 3-)bu iftar yemegi FO'nun sahsi bir organizasyonu ise BesiktasJK 'ya nasil bir kira bedeli odeniyor!
4-)odenmiyor ise herkes yapabilir mi?

Çevrimdışı Salih A.

@nannan  noktasına virgülüne katılıyorum. Dün önder hocanın istifasından beri söylemeye anlatmaya çalıştığım şey bu. Dünden beri bu yönetimden umudumu kesme sebebim de bu. Yönetim çok hata yapıyor çok acemice hatalar ve artık bardak taştı.

@saliharik Sultanahmet'te insanların toplanarak birlikte iftar yapmasıyla bu bir mi? Diyecek sözüm yok size. Yap iftarını her gün siteden twitter hesabından çarşaf çarşaf resim niye? Bitmemiş bir statta iftar yapmak da nedir? Ayrıcac twitterdan alıntı 

bütün kuşları öptük leylek kaldı bi tek :) abi adam 300 bin dolara loca almış veya klube sponsor olmuş veya derneklere iftar verilmiş klüp ödese ne olur başkan kendi cebinden verse ne olur hani böyle bir soru sormak bile ayıptır.

Çevrimdışı ilhan mansız

iftar yemeğinde davetliler nasıl seçiliyormuş? soruya bak hizaya gel. Beşiktaş koskoca bir camiadır ve iftar yemeğinde buna uygun olarak davetlileri seçer. Allah akıl fikir versin.
Fikret Orman başkanlığa ilk seçildiğinde kimse aday olmuyordu ama ne oldu? sponsorluk anlaşmaları yapılıp stad yükselmeye başlayınca tüm çakallar ortaya çıkmaya başladı. Bir kere şunu herkes bilsin. Yönetimin taraftarın güvenini kaybettiği falan yok aksine taraftarın çok çok büyük bölümü yönetimi destekliyor. Malum bir site var ismini yazmaya bile değmez sırf taraftarın yönetime olan desteğinin belli olmaması için haberlerin yorumlar bölümünü değiştirdi. Şunun şurasında finansal olarak düzlüğe çıkabilmek içi n son 1 yıla girildi. O ana kadar umudunu hiç kesmeden destek veren herkesten Allah razı olsun

Çevrimdışı forzatunga

490107061448245248[/tweet]][/url]

Çevrimdışı forzatunga

bunları gören görüyor da görmeyenler için önder hoca'nın söylemesi çok iyi olmuş...

aynen belki birkaç kişi daha farkındalık yaşar.

Çevrimdışı Erdem Çözer

başkan haklı çıktı.. fenerbahçe forma sponsoru bulamadı  :claps:
Beşiktaş için bir şey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın! Süleyman Seba

Çevrimdışı ilhan mansız

başkan haklı çıktı.. fenerbahçe forma sponsoru bulamadı  :claps:

Başkan aslında başından bu yana haklı. suyu bulandıranlar görüntünün netleşmesini de engelliyorlar. Bu başkan sayesinde yıllık 35 milyon usd sponsorluk gelirini şimdiden garantiledik.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 18 Temmuz 2014, 23:02:02
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Başkan aslında başından bu yana haklı. suyu bulandıranlar görüntünün netleşmesini de engelliyorlar. Bu başkan sayesinde yıllık 35 milyon usd sponsorluk gelirini şimdiden garantiledik.

Sadece formamız 20 milyon dolar. Stad ismi artı reklam anlaşmaları artı tribün sponsoları ile bu rakama 50'yi geçecek. 100 milyon liranın sadece reklamdan gelmesi mükemmel. 80 milyona yakın stad geliri 20 milyona yakın konser geliri hedefleniyor. Kartal yuvaları ve diğer anlaşmalar yayın geliri ve Avrupa kupaları ile 350 milyonu zorlar bütçe 2 sene içinde.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Erdem Çözer

bu arada hentbolda avrupada başarı için ciddi transferler yapıldı.. basketbolda iyi gidiyor gibi.. stad, futbol takımında nokta transferler derken amatör branşlarda hiç fena gitmiyor yani.. belli ki geçen sene özellikle futbolda yapılan hatalardan ders almışlar

Çevrimdışı mehmetthedum

Önder özenin istifası ile bir nebze durulan "populist muhalefet" ve "ergen atarlanması" durumu, sportif başarı gelmedikçe maalesef başkanı sıkıştırmaya devam eder. Eğer bu negatif çabalar üstün gelirse , aslında ligin büyük abisi olan Beşiktaşın düzlüğe ulaşırsa lige hakim kılacağı dinginlik ve huzurdan rahatsız olacak kitleler mutlu olacak. 

Öyle ya da böyle bu sene başarı şart.

Bana göre, bu yıl için avrupa liginde çeyrek final ve ligde çekişmeli bir 2incilik yeterli olur. Hele bir de basketbol ve hentbol da ligde ve avrupada başarılı olursa  populist muhalefet bu sene de susturulabilir, ve artık stadla da beraber zafer yürüyüşü seneye tekrar başlar.

Tekrar diyorum çünkü bu devrimi Beşiktaş daha evvel yapmıştı zaten.  1981 de Mehmet üstünkaya başkanlığında ve dorde miliç yönetiminde başlayan devrim sonucu 1995'e kadar 14 senede 8 şampiyonluk gelmişti ve şerefli birçok ikincilikler.. Bugün de Fikret orman başkanlığında ve biliç yönetiminde aynı devrimin 2inci yarısı geçen yıl başladı. 

Bakın miliç diyorum, biliç diyorum. Kafiyesini sevdiğim.

Başkana destek verelim. Düzen kurulduktan sonra hem kendisi hem de arkasından gelecek olan aynı seba gibi efsane olacak.

Hani abartmayayım ama önümüzdeki 15 seneye de yine damga vurabiliriz . Geçen derbi mağlubiyetinde , futbolcular bu durumda ne hisseder diye kendisine soran muhabire ne diyordu Fırtına Metin : Bilmem biz hiç kaybetmezdik ki....

Saygılar.
[ Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 18:53:43 mehmetthedum ]
Beşiktaş her zaman mahallenin büyük abisidir.

Çevrimdışı Erdem Çözer

ne güzel yazmışsın @mehmetthedum

Çevrimdışı ozan062

simdi baslıgımı bulmusum kacırırmıyım fırsatıD:

arkadaslar,,, baskanın 3.senesi,, ve borclar 460lardan 740lara dayandı bu tabiki duz hesap eğer vadeleri,,farkları vs koyarsak800küsür yapıyor bana gore biz onu stad bitince milyar tlye dayıcaz,,,dolayısıyla biz bir stad projesiyle baskanı seçtik,,onun onder hoca için dediği gibi futbolda bir projeyse kendisinide bu sekilde kongre seçti,,çnk tek vaati o ve demirorendi,,,herneyse,,kotu bir agır eleştiri yaptım kimilerince ancak,, bir totalde 210milyontl civarında bir stadyum maliyetimiz var deniyorken bu kadar buyuk bir borclanma sizce nasıl oldu??,borc odüyor diyoruz kredi cekildi üstüne sıcak para spkdan kazanıldı,,derken biz hala borc oduyoruz,, simdi birde stadyumun birkaç geliri vede tffden bircok geliri temlik ederek birkaç yıllık kazancımızıda bu 3senede yedik bitirdik,, pekiii borclar azaldı deniliyor,, kabul edelim,, biz  spor dalındaki bütün branslarda tahmini maddi değerlerimizin hep altına dustuk baskan doneminde,, hentbol dısında,, ha bu sene diceksnizi attıryorr alakası yok,, baskette 2milyon gecen seneki butcesi simdide 2.3 yani tam bir eziyet,, kendileri bu transfer doneminde inanılmaz birskeilde  fuzuli gider yaptılar neler derseniz sayayım,, bircok transfer gorusmesinde sürekli otellerde konaklamalar,, bu onların deyimiyle ocaktan beridir var,, ki r10u saymıyorum yani burdan baktıgımızda bile acayip bir bol keseden harcama var birde buna biton danısman maaslarıda eklenince neden bu adamlar 2milyondan 2.3 e basketteki parayı arttırıyorlar onuda anlayamıyorum,,:)) zamanla yenileri geleckk,,bakın hiç kuru kuruya yapmadım hep birseylere dayandırdım :tabe: buraya daha gazetelerdeki demecleri,, kendi kişisel tavırlarını,,taraftarla olan diyologunu yazmıyorum bile yani hiçbir yerde ben devam edilecek bir profil goremiyorum:)) tamam haklısınz bu biraz agır oldu :lol: :evillol: :kop:
[ Son Düzenleme: 20 Temmuz 2014, 19:50:02 ozan062 ]
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimiçi Necmi

simdi baslıgımı bulmusum kacırırmıyım fırsatıD:

arkadaslar,,, baskanın 3.senesi,, ve borclar 460lardan 740lara dayandı bu tabiki duz hesap eğer vadeleri,,farkları vs koyarsak800küsür yapıyor bana gore biz onu stad bitince milyar tlye dayıcaz,,,dolayısıyla biz bir stad projesiyle baskanı seçtik,,onun onder hoca için dediği gibi futbolda bir projeyse kendisinide bu sekilde kongre seçti,,çnk tek vaati o ve demirorendi,,,herneyse,,kotu bir agır eleştiri yaptım kimilerince ancak,, bir totalde 210milyontl civarında bir stadyum maliyetimiz var deniyorken bu kadar buyuk bir borclanma sizce nasıl oldu??,borc odüyor diyoruz kredi cekildi üstüne sıcak para spkdan kazanıldı,,derken biz hala borc oduyoruz,, simdi birde stadyumun birkaç geliri vede tffden bircok geliri temlik ederek birkaç yıllık kazancımızıda bu 3senede yedik bitirdik,, pekiii borclar azaldı deniliyor,, kabul edelim,, biz  spor dalındaki bütün branslarda tahmini maddi değerlerimizin hep altına dustuk baskan doneminde,, hentbol dısında,, ha bu sene diceksnizi attıryorr alakası yok,, baskette 2milyon gecen seneki butcesi simdide 2.3 yani tam bir eziyet,, kendileri bu transfer doneminde inanılmaz birskeilde  fuzuli gider yaptılar neler derseniz sayayım,, bircok transfer gorusmesinde sürekli otellerde konaklamalar,, bu onların deyimiyle ocaktan beridir var,, ki r10u saymıyorum yani burdan baktıgımızda bile acayip bir bol keseden harcama var birde buna biton danısman maaslarıda eklenince neden bu adamlar 2milyondan 2.3 e basketteki parayı arttırıyorlar onuda anlayamıyorum,,:)) zamanla yenileri geleckk,,bakın hiç kuru kuruya yapmadım hep birseylere dayandırdım :tabe: buraya daha gazetelerdeki demecleri,, kendi kişisel tavırlarını,,taraftarla olan diyologunu yazmıyorum bile yani hiçbir yerde ben devam edilecek bir profil goremiyorum:)) tamam haklısınz bu biraz agır oldu :lol: :evillol: :kop:
Daha yeni borç 580 M olarak açıklanmadımı 740 rakamı nerden çıktı borcu kapatmak için paramı
yumurtlayacak gelirimiz yok sahamız yok birde neyi eleştiriyorsunuz bu borcu Fikret Ormanmı yaptıda
suçlu o oluyor adidas anlaşması eleştiriliyor ama anlaşmanın niteliğine kimse bakmıyor biz yapılan anlaşmayla
fener kadar forma satsak gelirimiz onlarınkini geçer sadece özen gösterip kartal yuvalarından almalıyız
bizim göğüs reklamını kimse beğenmiyordu adamlar reklam alamadılar Fener stadına isim sponsoru arıyordu
sessizce hasır altı ettiler bir besleyen ülker vardı sanırım oda çekiliyor bu kadar zorluk içinde yönetim iyi
şeyler başarmış Fikret Orman sponsorluk konusunda ne demişti eleştirenlere rakiplerimiz bu rakamları alsınlarda
görelim demekki haklıymış

Çevrimdışı canU

Bugün çıkıp demirören başbakandan stat izinlerini aldı diyor ya ozaman önceden yalan söyledi başkan. Ben gelene kadar hiç başvurulmamıştı izinlere hiçbir şey yoktu tüm izinleri ben aldım ben aldım diyip durdu. Nereden çıktı demirören?

Çevrimdışı bjk_mabet

Bugün çıkıp demirören başbakandan stat izinlerini aldı diyor ya ozaman önceden yalan söyledi başkan. Ben gelene kadar hiç başvurulmamıştı izinlere hiçbir şey yoktu tüm izinleri ben aldım ben aldım diyip durdu. Nereden çıktı demirören?

bu belge yapı ruhsatı ve yapı ruhsatı beşiktaş inşaat a.ş müdürü adına 10 aralık 2013 de alınmış...
Kim olduğum, ne yaptığımın yanında önemsizdir.

Etiketler: