2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1830369 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Samet Demir

Kiminle gideceğiz :))))
şenol hocamız gelir çekeriz oradan bir volkan şen ferhan dağı falan sonuç;
maçlarda 50 km koşan, sağ kanatta sadece orta yapan tek oyun stili bu olan takım hayırlı olsun.
Şenol hoca gelsede karışmaz transfere.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi sEuL

Sezon sonunda kontrati biticek oyuncularin listesi:

- Adem Ljajic
 - Douglas
 - Jeremain Lens
 - Fabrice N'Sakala
 - Atiba Hutchinson
 - Miralem Pjanic
 - Cycle Larin
 - Michy Batshuayi
 - Josef De Souza
 - Domogaj Vida
 - Gokhan Tore
 - Oguzhan Ozyakup
 - Guven Yalcin
 - Can Bozdagan
 - Mehmet Topal

Yukaridaki listeden bir iki oyuncu ile yola devam edilecekse bunlar Josef ve Guven olur. Josef ve Guven disinda baska bir oyuncu ile anlasilirsa ansilan paraya yazik olur. Bu listenin disinda sene sonunda Wellinton, Kenan Karaman, ve Alex Teixeira ile de yollar ayrilabilirse 10 numara olur.

Ama ne yalan soyleyeyim, bu yonetim ve getirecekleri teknik direktor gidip bu oyunculardan daha beterini bulup getirmezse ............  :s20:

Çevrimiçi Talisca1903

Sezon sonunda kontrati biticek oyuncularin listesi:

- Adem Ljajic
 - Douglas
 - Jeremain Lens
 - Fabrice N'Sakala
 - Atiba Hutchinson
 - Miralem Pjanic
 - Cycle Larin
 - Michy Batshuayi
 - Josef De Souza
 - Domogaj Vida
 - Gokhan Tore
 - Oguzhan Ozyakup
 - Guven Yalcin
 - Can Bozdagan
 - Mehmet Topal

Yukaridaki listeden bir iki oyuncu ile yola devam edilecekse bunlar Josef ve Guven olur. Josef ve Guven disinda baska bir oyuncu ile anlasilirsa ansilan paraya yazik olur. Bu listenin disinda sene sonunda Wellinton, Kenan Karaman, ve Alex Teixeira ile de yollar ayrilabilirse 10 numara olur.

Ama ne yalan soyleyeyim, bu yonetim ve getirecekleri teknik direktor gidip bu oyunculardan daha beterini bulup getirmezse ............  :s20:
Pjanic bir sene daha kalabilse keske

Çevrimdışı Erman1903

Pjanic bir sene daha kalabilse keske

Yine zorlanırsın. Gerek yok 6 numarada öyle bir oyuncuyla fantezi kasmaya, Pjanic 6 - Josef 8 mi oynayacak?

Çevrimiçi sEuL

Yine zorlanırsın. Gerek yok 6 numarada öyle bir oyuncuyla fantezi kasmaya, Pjanic 6 - Josef 8 mi oynayacak?

Gecen sene Josef - Atiba orta sahasi ile sampiyon olurken bu ikiliye ayak uydurucak 3. bir oyuncuyu bir turlu bulamamistik. Mensah, Oguzhan, ve Ljajic yeterli sanslari bulmalarina ragmen istikrarli bir sekilde katki veremediler.

Sahsen Pjanic transfer edildiginde sen ve senin gibi oyuncu analizi yapan arkadaslar Pjanic'in savunma yonunun kuvvetli olmadigini yazmisti. Bende Pjanic'i milli takimda oynadigi gibi 10 numara bolgesinde oynatip nokta atisi paslariyla N'Koudu, Bats, ve Ghezzal'i savunma arkasina kacirip pozisyona sokabilecegimizi dusunmustum. Pjanic'in arkasinida Josef ve gecen sene kariyerinin en iyi sezonlarindan birini geciren Salih ile destekleyip Atiba'yida iyi bir alternatif olarak degerlendicegimizi varsaymistim. Ama hem Sergen hemde Onder hoca Pjanic'i onde kullanmayi hic tercih etmedi. Ozellikle Onder hocanin Pjanic'i 6 pozisyonunda tek basina kullanmasini hic dogru bulmuyorum. Josef'i on tarafta oynatarak hem performansini dusuruyoruz ve hemde  Josef'i cok cabuk yoruyoruz. Dun Josef'i rakip ceza yayi uzerinde pres yaparken cok gorduk ve rakip geriden iyi ciktiginda Josef sprint atarak rakibi bizim ceza yayi cizgisine kadar kovalamak zorunda kaldi - Pjanic rakibi karsilamada zayif kaldigi icin. Bu sekilde Josef'e yuk bindirmeye devam edersek zaten yakinda onuda revire gondeririz. Onun icin katiliyorum sana,  Pjanic'i bu sekilde kullanmaya devam etmeye ve fantezi kasmaya hic gerek yok.

Çevrimdışı Erman1903

Gecen sene Josef - Atiba orta sahasi ile sampiyon olurken bu ikiliye ayak uydurucak 3. bir oyuncuyu bir turlu bulamamistik. Mensah, Oguzhan, ve Ljajic yeterli sanslari bulmalarina ragmen istikrarli bir sekilde katki veremediler.

Sahsen Pjanic transfer edildiginde sen ve senin gibi oyuncu analizi yapan arkadaslar Pjanic'in savunma yonunun kuvvetli olmadigini yazmisti. Bende Pjanic'i milli takimda oynadigi gibi 10 numara bolgesinde oynatip nokta atisi paslariyla N'Koudu, Bats, ve Ghezzal'i savunma arkasina kacirip pozisyona sokabilecegimizi dusunmustum. Pjanic'in arkasinida Josef ve gecen sene kariyerinin en iyi sezonlarindan birini geciren Salih ile destekleyip Atiba'yida iyi bir alternatif olarak degerlendicegimizi varsaymistim. Ama hem Sergen hemde Onder hoca Pjanic'i onde kullanmayi hic tercih etmedi. Ozellikle Onder hocanin Pjanic'i 6 pozisyonunda tek basina kullanmasini hic dogru bulmuyorum. Josef'i on tarafta oynatarak hem performansini dusuruyoruz ve hemde  Josef'i cok cabuk yoruyoruz. Dun Josef'i rakip ceza yayi uzerinde pres yaparken cok gorduk ve rakip geriden iyi ciktiginda Josef sprint atarak rakibi bizim ceza yayi cizgisine kadar kovalamak zorunda kaldi - Pjanic rakibi karsilamada zayif kaldigi icin. Bu sekilde Josef'e yuk bindirmeye devam edersek zaten yakinda onuda revire gondeririz. Onun icin katiliyorum sana,  Pjanic'i bu sekilde kullanmaya devam etmeye ve fantezi kasmaya hic gerek yok.

Aslında Pjanic'in regista olduğunu herkes biliyordu ama 8 numarada bu kadar uyumsuz olacağını çoğu kişi düşünmemiştir, git gel oyunu oynamaktan hoşlanmadığı açık. Denemediğimiz 10 numara kaldı, onu da deneyebiliriz ama bu şekilde üzerine planlama yapacak kadar verimli olacağını zannetmiyorum. Eğer Pjanic bir takımda varsa direk regista oynayacak diye düşünmek lazım, bu tip oyuncular da genelde arkada tek olacakları formasyonlarda kullanılıyor. 8 lerden biri ball winner tipi olup onun kademesine girecek diğeri ileri geri çalışacak. Regista çok lüks bir oyuncu tipi, benim düşünceme çok ters. Zaten artık çoğu yabancı kulüp de uyandı böyle savunması yetmeyen ayağı düzgün oyuncuları 6 numarada neredeyse kullanan yok gibi. Zengin işi, buna göre takım yapacaksın o zaman da adamın formda olmadığı vakit oynadığı pozisyondan dolayı yine tehlikeli durumlara düşeceksin.

Kartal'ı vb Josef'in yedeği yapıp adam gibi 8 numara almak lazım, hatta 1i hücumcu diğeri destek tipi iki tane bile olur.

Çevrimdışı celiker1

Aslında Pjanic'in regista olduğunu herkes biliyordu ama 8 numarada bu kadar uyumsuz olacağını çoğu kişi düşünmemiştir, git gel oyunu oynamaktan hoşlanmadığı açık. Denemediğimiz 10 numara kaldı, onu da deneyebiliriz ama bu şekilde üzerine planlama yapacak kadar verimli olacağını zannetmiyorum. Eğer Pjanic bir takımda varsa direk regista oynayacak diye düşünmek lazım, bu tip oyuncular da genelde arkada tek olacakları formasyonlarda kullanılıyor. 8 lerden biri ball winner tipi olup onun kademesine girecek diğeri ileri geri çalışacak. Regista çok lüks bir oyuncu tipi, benim düşünceme çok ters. Zaten artık çoğu yabancı kulüp de uyandı böyle savunması yetmeyen ayağı düzgün oyuncuları 6 numarada neredeyse kullanan yok gibi. Zengin işi, buna göre takım yapacaksın o zaman da adamın formda olmadığı vakit oynadığı pozisyondan dolayı yine tehlikeli durumlara düşeceksin.

Kartal'ı vb Josef'in yedeği yapıp adam gibi 8 numara almak lazım, hatta 1i hücumcu diğeri destek tipi iki tane bile olur.
Hele ki elinde Ghâzzal varsa Josef'in onune dikine oynayabilen,ceza sahasına kosular atan iki tane "cigersiz" 8 numara cuk oturur degil mi?Türkiye'de oynamış oyunculardan kimi koyardın Josef onune? Ben genç Atıba ve Fener'lieski oyuncu Appiha diyorum
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı Erman1903

Hele ki elinde Ghâzzal varsa Josef'in onune dikine oynayabilen,ceza sahasına kosular atan iki tane "cigersiz" 8 numara cuk oturur degil mi?Türkiye'de oynamış oyunculardan kimi koyardın Josef onune? Ben genç Atıba ve Fener'lieski oyuncu Appiha diyorum

Evet iki tane cigersiz lazım, biri Appiah net olur. Biz Atiba'yı genç sayılabileceği dönemlerde arkada basit oyun rolüyle kullandık, genç haline geçen sezonki mantalite verilirse o da olabilir ama ben yine de Appiah tercih ederim, topa vuruyor. Üçüncü oyuncu kadayıf olmamış Sosa - Emre tarzı daha pas yapabilen birini tercih ederim.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Evet iki tane cigersiz lazım, biri Appiah net olur. Biz Atiba'yı genç sayılabileceği dönemlerde arkada basit oyun rolüyle kullandık, genç haline geçen sezonki mantalite verilirse o da olabilir ama ben yine de Appiah tercih ederim, topa vuruyor. Üçüncü oyuncu kadayıf olmamış Sosa - Emre tarzı daha pas yapabilen birini tercih ederim.

Gedson Fernandes'i koyarım.

Çevrimdışı Erman1903

Gedson Fernandes'i koyarım.

Mesela yani,  arkada Josef varken öndeki ikilinin aşırı ciğersiz olmaları da şart değil ama olursa hayır denmez. Gedson yanında skor yapabilen, kilit pas atan biri ister işte yine bir 30- Sosa vb
[ Son Düzenleme: 07 Ocak 2022, 10:32:39 Erman1903 ]

Çevrimiçi Talisca1903

Ben Brereton Diaz diye Şilili bir golcüyü yazmışlar bize nedir ne değildir bilen arkadaşlar var mı?

Çevrimiçi levitate

Ben Brereton Diaz diye Şilili bir golcüyü yazmışlar bize nedir ne değildir bilen arkadaşlar var mı?
istatistiklere bakarsak hakiki golcü?

25 maç 20 gol
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Talisca1903

istatistiklere bakarsak hakiki golcü?

25 maç 20 gol
ben de youtue videolarına baktım çok teknik değil gibi ama ne hikmetse kavalla burunla nasıl vurursa vursun bir şekilde gol atıyor ilginç bir tip

Çevrimdışı Erman1903

Brereton Diaz Güven Yalçın'ın bir tık aksiyonu az olup biraz daha ne yaptığını bileni. Santrafordan ziyade daha iç forvet. Göz onunde oynuyor, yaşı da genç - takımında iş yapıyor bana pek gerçekçi bir haber gibi gelmedi.

Çevrimiçi Talisca1903

Cansel Kemiksiz Diego Costanın klubünden ayrılmaya hazırlandığını yazdı.

Çevrimdışı celiker1

Brereton Diaz Güven Yalçın'ın bir tık aksiyonu az olup biraz daha ne yaptığını bileni. Santrafordan ziyade daha iç forvet. Göz onunde oynuyor, yaşı da genç - takımında iş yapıyor bana pek gerçekçi bir haber gibi gelmedi.
Kalibina göre topla hizlanmasi oldukça iyi görunuyor.Ayrıca aninda duşunup uyguluyor.Bu yasta,taraftarında gollerden sonra yaptigi tezahürata bakarsak sevdiği bir oyuncuyu,hele ki İngiltere'den cikarmak  dedigin gibi yalan haberdir.Olmasını isterim ama.Tam bizim ligin oyuncusu sanki
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı celiker1

Cansel Kemiksiz Diego Costanın klubünden ayrılmaya hazırlandığını yazdı.
Uzak dursun.Gitsin torun baksın!
Hayatta Beşiktaş

Çevrimiçi levitate

iddialara göre hocanın önerdiği oyuncular: ben brerton diaz, amos pieper, martin ojeda
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Talisca1903

iddialara göre hocanın önerdiği oyuncular: ben brerton diaz, amos pieper, martin ojeda
hocanın şu aşamada futbolcu önermesi çok inandırıcı gelmedi

Çevrimdışı Erman1903

Kalibina göre topla hizlanmasi oldukça iyi görunuyor.Ayrıca aninda duşunup uyguluyor.Bu yasta,taraftarında gollerden sonra yaptigi tezahürata bakarsak sevdiği bir oyuncuyu,hele ki İngiltere'den cikarmak  dedigin gibi yalan haberdir.Olmasını isterim ama.Tam bizim ligin oyuncusu sanki

Öyle çok yüksek bir yetenekten bahsedemeyiz ama mobil bir yapısı var, tekniği ve bitiriciliği temiz. Bu oyuncuları değerleri patlamadan bulmak lazım, üstünde durulursa Güven'in de bu oyuncudan çok aşağı kalır olmadığını düşünüyorum eğitim ve gençlere güvenmemeyle alakalı. Bu ligde elbette iş yapar ama işte pek ucuz olmaz, biz elimizdeki yerli adamı 3 kuruş verip tutmayı beceremiyoruz. Bu arkadaş tam bir santrafor sayılmaz sırtı dönük oyun veya ihtiyaç olduğunda geriye gelip oyun kurmaları pek göremeyiz.

Çevrimdışı Erman1903

İyi oyuncular ama fiyatları yükselmiş, hazır değeri artmışken güzel kar almadan bırakmaz takımları. Ben bu tip gençlere 6-7M gibi yüksek rakamlar yatırmanın bizim için pek doğru olduğunu düşünmüyorum. 3-4'ü geçmeden kapacaksın, ki bana göre 3-4'de öyle küçük bir rakam değil biraz geç kalmış oluyorsun. Bu pandemi yazında 9-10 değeri olan oyunculardan 2,5 3'e de giden oldu orası ayrı.

Stoperlerde Bundesliga 1'den değeri artmamış olarak Luca Killian ve Paul Jaeckel var. Daha tecrübeli Alexander Hack. Rafael Czichos da vardı ABD yaptı.

Bundesliga 2'den para yapabilecek Jakov Medic - Lukas Mai. Daha tecrübeli Sebastian Schonlau. Değeri artmış Malick Thiaw

Bir de boşta Sava-Arangel Cestic diye bir genç bulunuyor, bir çıkış yapabilir.

[ Son Düzenleme: 08 Ocak 2022, 00:08:01 Erman1903 ]

Çevrimiçi murat

Japonyada siyahi bir oyuncu vardı adını unuttum onun durumu nedir?

Çevrimdışı Erman1903

Japonyada siyahi bir oyuncu vardı adını unuttum onun durumu nedir?

Michael Olunga, Jap 2'deyken paylaşıldı 1'de gol kralı oldu. Katar'a transfer oldu, orada da şu an en golcü. Fener istiyor diyorlar.

Çevrimdışı Erman1903

İş yapacak o kadar stoper var ki, kendi içlerinde ayırmadan paylaşmaya sayfa yetmez. Mesela Marcelo'ya çok benzeyen stoper arayan Robert Arboleda'ya baksın, muhteşem mi değil ama Marcelo'nun tıpkısı.

[ Son Düzenleme: 08 Ocak 2022, 00:43:15 Erman1903 ]

Çevrimiçi Talisca1903

Firat Gunayer : Beşiktaş’ta futbola dair planlamayi Ceyhun Kazanci yapiyor

Daha once boyle bir sey yapmis basarmis mı?
Yetkinliği bilgi ve deneyimi nedir?