Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1680507 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimiçi Necmi

Gökhan'a verdiğimiz savunmayı üçleme görevini Douglas'ın yapabileceğini düşünmüyorum. Herhalde bu gidişle biz sistem değişikliğine gideceğiz  :tabe:
douglas yapamaz ama rebocho yapabilir bence. sağ bek yapmalı diye bir zorunlulukmu var :D
sorun o değil GG olmazsa vida sağı kapatabilirmi esas sorulması gereken bu bence GG vidanın arkasında süpürücülüğüde iyi yapıyor
son maçla GG yi eleştirmek yanlış defansın dengesi bozuldu panik oyuna geçti bütün oyuncular.
uzun süre toparlayamadı takım atiba girdide toparlandılar biraz.

Çevrimiçi MUSTAFA_

hocayı erken eleştirmek istemiyorum ama üçlü savunma bu şekilde oynayacaksan saçmalığın daniskası oluyor
üçlü oynayacaksan canerden orta saha oyuncusu yaratamazsın.
üçlü savunmanın önüne atiba elneny koyarsın  3 2 4 1 oynarsın yada 3 2 3 2 oynarsın
atak yediğimizde bir libero üçlünün arasına girer. böyle caner hiç geri gelmiyorki vida oynarken ruizle bunu
kapatabildik ama vida kırmızı yiyince sürekli solda açık verdik.
üçlünün önüne koyduğun iki kişiden biri ileri biri geri oynar sürekli
bu arada canerin katkısı var ligin başından beri gözüme batacak bir yanlışı olmadı bu maç biraz fazla orta açtı
en büyük sorunumuz rakip ceza sahasında çoğalamamamız. santrafor olarak oynattığın adam ceza sahasına girmiyor
hiç bir topa hamle yapmıyor. bu yaşda adamsın topa gideceğine topun sana gelmesini bekliyorsun
topu beklerken rakip araya girerek kaç topu aldı. Ben hoca olsam daha ilk pozisyonda alırım oyuncuyu dışarı
sen forvetsin topa hamle yapacağına ayağına topu bekliyorsun. geçen attığı goldede öyleydi top ona çarpıp girdi
takımda topa en iyi vuran adam ne şut deniyor nede vurmak için topu kovalıyor. burak yokken formayı garanti görüyor galiba.
Bu topsuz oyundaki sıkıntı takım olarak genel bir problemimiz. Bazen oyuncular pas verecek opsiyon bulamıyor. Çok durağan kalıyoruz özellikle hücumda bu çok göze batıyor  :tabe: Ben Güven'in santrafor olduğunu düşünmüyorum. Sırtı dönük oyunda pek başarı değil. Yüzü dönük oyunda kanatlarda ve yardımcı forvet rolünde daha etkili olduğunu düşünüyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

douglas yapamaz ama rebocho yapabilir bence. sağ bek yapmalı diye bir zorunlulukmu var :D
sorun o değil GG olmazsa vida sağı kapatabilirmi esas sorulması gereken bu bence GG vidanın arkasında süpürücülüğüde iyi yapıyor
son maçla GG yi eleştirmek yanlış defansın dengesi bozuldu panik oyuna geçti bütün oyuncular.
uzun süre toparlayamadı takım atiba girdide toparlandılar biraz.
Rebocho Caner'in şu an yaptığı işi de yapabilir. Rebocho'nun oynaması gerektiğini düşünüyorum. Caner iyi işler yapsa da bizim için yeterli olmadığını düşünüyorum. Douglas ile Rebocho avrupa maçlarının da başlaması ile birlikte izlemeye başlayacağımızı düşünüyorum.
Hocanın değişikliklerde gecikmesi toparlanma süremizi uzattı.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Arkadaşlar oyuncuları suçlamalık çok bir durum şu anda. Bireysel hatalar elbet olacak ama öğretileni ellerinden geldiğince uygulamaya çalışıyorlar. Hakemler bize karşı hep aynı, bunu bir kenera koyarsak:  Gerek bazı oyuncuların formasyona tam uymaması gerekse Hocanın 11 tercihleri ve maç içinde verdiği taktiksel reaksiyonlar dolayısıyla yaşadık puan kayıplarının çoğunu. Kadro otursa cezalılar sakatlar dönse bile bazı darboğazlar oyunculardan yüksek performans almamızı engelleyebilir. Kullandığımız formasyonun adı 4-1-2-3 DM Wide ve mükemmel oran orantı üzerine kurulduğu için taşların yerine oturması gerekiyor. Aksi durumlarda bazen iyi netice alınabilse bile örneğin son maçta yaşadığımız gibi eksik kalma durumlarında problem yaşama ihtimali çok yüksek.

Ljajic ceza sahasına yakın oynamayı seven, kilit çözücü tip bir 10 numara ve gerçekten uygun fiyata aldık. Lakin bu taktikte 10 numara tipi oyuncular kullanılmıyor, kendisini merkez orta saha olarak kullanıyoruz. Güvenle oynamasaydık yine daha faydalı olurdu ama ideal bir şey değil o pozisyonda oynaması. Çok fazla 2.Bölge görevi var, Ljajic serbest profil bir oyuncu. Şu ana kadar kötü oynamadı. O mevkide yapabileceğini yapmaya çalıştı aslında, özellikle son maç eksiktik ve hoca pas merkezi görevinde olup Ljajic-Dorukhanın rahatlamasını sağlayacak Elneny'i defansa çekince yükleri arttı ve defansa iyice yaklaşmak zorunda kaldılar, İleride Güven de kopuk olunca orta saha ve dolayısıyla takım düştü. Bu şekil oynatılmasına rağmen asistleri ve gölü var maçlarda Ljajicin fakat O bölgede 8 numara oynayabilen birini kullanıyor olsak pas merkezi 6 defansa çekildiğinde bu kadar sıkıntı çekmezdik. O da gitti atıldı bir de üzerine...

Karius'un bireysel hataları oldu yine ama geçen seneye göre daha konsantre. Bu taktikte uzun top oynanmadığı için libero tipi kaleciler oynatılıyor, o tip bir kaleci olmamasına rağmen güzel şeyler de yaptı ama örneğin Fabri bu tip oyuna daha yatkın bir kaleci.

Her ne kadar Ruiz'i almış olsak da bu taktikte ideal olanı iki stoperinin ayaklarının iyi olması. En azından ortalama altı olmamalı. Vida ve Roco'nun bu açıdan handikapı bulunuyor.

Burak eğer takımda olsa belki bu kadar sıkıntı yaşamayacaktık lakin o bile defans arkasına yaptığı koşularla etkili olan poacher tipi forvet ve bu taktikte tam zıt profil oyuncular tercih ediliyor.
[ Son Düzenleme: 16 Eylül 2019, 14:28:07 Erman1903 ]

Çevrimdışı Erman1903

Rebocho Caner'in şu an yaptığı işi de yapabilir. Rebocho'nun oynaması gerektiğini düşünüyorum. Caner iyi işler yapsa da bizim için yeterli olmadığını düşünüyorum. Douglas ile Rebocho avrupa maçlarının da başlaması ile birlikte izlemeye başlayacağımızı düşünüyorum.
Hocanın değişikliklerde gecikmesi toparlanma süremizi uzattı.

Rebocho hem Caner, hem Gökhan gibi oynamaya yatkın özellikleri olan bir oyuncu bu yüzden bence de şu ana kadar daha fazla şans bulabilirdi. Bu maça onunla başlayabilirdik örneğin.  Lakin Douglas böyle değil, onu Caner'e verdiğimiz rolle kullanabiliriz ve gayet etkili de olabilir fakat defansı 3 leyen oyuncu olarak pek uygun değil. Rebocho'ya 3leme görevi verilerek oynatmak daha mantıklı olur Douglas'ı

Çevrimdışı ALDENYX

kesinlikle yapamaz daglıs dörtlü oynarken de savunma yönü soru işareti biri iken üçlü de bu işi hiç yapamaz.

konu dönüp dolaşıp yapılan transferlerin 11i zorlayıp söküp alıp takımı yukarı taşıma hususunda yeterliğini sorgulatmaya doğru gidecek sanki

bakalım 8.hafta sonrası bişeyler netleşir kafalarda 4 maçda 10 puan yapsak (başak alanya a.gücü ts) total 14 puan yaparız hocaya kredi çıkar 10 puanın altındaki her sonuç hedeften tümüyle uzaklaştırır. şampiyonluk formülü maç başı 2,2 puandır 8. hafta sonu 17-18 puan altında kalıp şampiyonluk kovalamak ciddi seri galibiyet periyodları gerektirir biz 4de4 bile yapsak 16da kalıyor puanımız. kötü dediğimiz gesenin bile 3 puan gerisinde kalmamız can sıkıcı.

türkiye kupasini alalım, ben raziyim...sene 2003 lucescu hoca yapilir 15 oyuncu transfer edilir hazirlik maçlarinda ilk 4-3-3 dener olmaz sonra 4-4-2 dener olmaz , en son 4-2-1-3 dener hoca yunanistanda 5 gol yiiiiip istanbula döneriz,ilk lig maçinda bursa'da takımı 3-5-2 oynatır ve  sadece diyarbakıra deplasmanda yenilmesek nağmalup bitirecektik.ve gs yi fb yide içerde dişarda  :steamed:         " bugün türkiye kupasini versinler bana kabulüm."
Hayat geç kalanları hiç affetmez.

Çevrimdışı ALDENYX

.....................................karius................................

gökhan g.   ..........  vida ......  ruiz............... rebhocho

douglas  ........... atiba............lahiç..............caner

.......................diaby.............burak......................               bu takım en rahat böyle oynar.... gol sorununu yeme sorununu bitirir.  "bence"  :)
Hayat geç kalanları hiç affetmez.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Ben de tam olarak böyle düşünüyorum.
Neredeyse iki senedir burada, az çok sonucun ne olacağını bilmesi gerekiyordu. Kaldı ki Bayern maçından ders çıkarmış olması lazımdı. Ama sonrasında Fener maçında da aynı akılsızlığı yapmıştı, attıkları golü elle çıkartmaya çalışmıştı. Gol olmasa penaltı kırmızı olacaktı maçın başında.

Ljajic de çok akılsızca kartlar görüyor, geçen sene Malatya maçındaki saçma sapan kartından dolayı FB maçında oynayamamıştı. Bu sezon ilk kartını hatırlamıyorum ama son iki kartı yine saçmalık. Bir de pozisyonu gereği en akıllı olması beklenen adamlardan biri.
Takımda hiç kimse hiçbir şeyden ders çıkartmıyor, taçlardan yediğimiz goller, abuk subuk kartlar vs

Uzun zamandır beceremediğimiz seri yapma işini en kısa zamanda yaparız inşallah.
Yoksa taraftarın ligden umudu kalmayınca stat rakip hariç herkes için cehenneme döner eski günlerdeki gibi.
Abi futbolcunun gözü dönüyor heralde yoksa bu kadar akılsız olamazlar çoğu futbolcu yapıyor bunu. Burada ben Vida'nın quaresma sendromuna yakalanıp kaçırdığı adama elle kolla müdahale ederek saçmalayıp pişman olduğunu düşünüyorum. Sezon başından beri bu sistemde bocaladığının o da farkında hatasını kapatmak istedi yüzüne gözüne bulaştırdı. Orada kırmızıyı aldıran zenci arkadaş da iyi oyuncuymuş teması hissettiği anda kızgın kumlardan seri sulara atlar gibi atladı. Uyanık adam helal olsun. Ben hakem olsam sarı verirdim penaltıya itirazım yok.

Kolay maçlarda saçma puanlar kaybettik bakalım zor maçlarda ne yapacaz. Ben Avcı'nın zor maçlarda daha iyi oynattığını düşünürdüm eskiden. Bilmiyorum derbileri ve önemli maçları genelde kazanıyordu saçma takımlara yeniliyordu. Belki daha konsantre bi Avcı görürüz artık.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Çok merak ediyorum kim avcı ile pep’i kıyaslamış?Apaçık yalan söylüyorsun ve artık senin artniyetli olduğuna kesinlikle eminim.Derdin Beşiktaş felan değil

Benim tek derdim Beşiktaş , hocayı eleştirme sebebim de bu

Beşiktaş futbol takımı Tarihinin en kötü lig başlangıcına imza attı ben bu durumda Hocayı eleştirmeyeceğim de kimi eleştireceğim

Kimsenin beğenmediği Samet Aybaba bile 10 puan toplamış 4 haftada

Beşiktaş 'ın formasını sahaya koysan daha fazla puan toplar , 4 puan nedir ?

Bizim kadromuz anadolu takımlarından da mi kotu ? Samet aybabanin elinde ki kadroya bak o zaman bir kez daha , Hasan türkler , sinan kurumuşlar falan..

Bana laf çakma , ben 5-6 yıldır bu forumdayım koti zamanda ortaya çıkanlardan değilim hep buradaydım 29.000 kusur mesajı ara ara gelip atmadım
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?s=19
Sırtlanlar üşüşmüş hemen bu adam değilmiydi bizi batıran birde değerlendiriyormuş bunun tff başkanlığında bizi dpğradılar canerde qusremaya eşi benzeri görülmemiş cezalar verildi şimdi hangi yüzle bu şahış gelip aday olacak eğer doğruysa durum çok vahim iki ay önce seçim oldu bizle (...) hürserden başka aday çıkmadı yazık
Biraz akıllanmış olsa , cevresine de işten anlayan adamlari yerlestirmis olsa hemen gelsin diyeceğim ama demirören işte adam bizi batırma aşamasına getirdi heralde yarim bıraktığı işi tamamlamaya geliyor :by2: :by2:

Biraz akıllı olsa , arkasında hükümet gücü var , para gücü var , medya gücü var , bunları kullansa - kullanabilse herkesin içinden geçeriz ama nerdeee
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

xdd
Şu zenci arkadaş nasıl süzmüş pozisyonu ama. Adamlarda avcılık toplayıcık genleri hala işlevsel demek ki. Koy bunu Afrika aslanların arasına ne ölür ne aç kalır.

Çevrimiçi levitate

Şu zenci arkadaş nasıl süzmüş pozisyonu ama. Adamlarda avcılık toplayıcık genleri hala işlevsel demek ki. Koy bunu Afrika aslanların arasına ne ölür ne aç kalır.
iq'su 4 haneli demek ki
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

Çevrimdışı savaş altay

konu dönüp dolaşıp yapılan transferlerin 11i zorlayıp söküp alıp takımı yukarı taşıma hususunda yeterliğini sorgulatmaya doğru gidecek sanki
:ok:

Çevrimdışı cursedofdragon

iyi bir beşiktaşlı :d

5 yaşında değilsin ki 30 yaşındasın kaldı ki bu hatayı bayern maçında da yaptın vida.

ne olacak gol olsa bırak atsın hakemler zaten fırsat kolluyor.

11-11 maçı çevirmek var iken 84 dakika takım arkadaşlarını yalnız bıraktın sonra özür dilerim bu kadar basit olmamalı.

Çevrimdışı tangaz

Oyuncuların 11'i zorlaması için uyum süresi ve birbirleri ile oynama alışkanlığı kazanması gerek. Biz ilk 11 içinde 6-7 oyuncu değişitirip birden bire uyum sağlamalarını bekleyemeyiz, beklememeliyiz de zaten. Hoca basın toplantısında zamana ihtiyacımız yok dedi ama çok zamana ihtiyacımız var  :tabe:

Sadece önümüzde lig maçları olsa kazanırız diyebilirim ama avrupa maçlarının da olacak olması canımızı sıkacak gibi. Umarım yanılırım.

görece olarak daha kaliteli ve yüksek profilli 11 adam getir bana td olmamama rağmen bu takımdan daha iyi oynatırım. örneğin tudorlu gese takımın neredeyse tümünü değiştirip girdi sezona böle kötü değillerdi hatta etkiliydiler. hem biz 6-7 kişi değiştirmedik önce ruiz boyd girdi kadroya geçen seneden iki değişiklikle yola çıktık sonra nkudu girdi ama boyd çıktı diabi girdi elneni girdi bakınca 4.hafta geçen seneden 4 isim değişmiş 6-7 değil. sonra fenere ne diyeceksin 6-7 den fazlası değişmiş takımın ama bizden daha etkililer. eliniz yazmaya gitmiyor ama kabul edin avcı şu ana dek çuvallamıştır. öyle transferler filan da diyemez kimse hoca ne dedi bütün transferleri ben yaptım.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

:ok:

o zaman da hocaya çıkar fatura işte,  çünkü tüm transferleri ben yaptım dedi
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

bir de hocanın caner üzerinden eleştirilmesi sorunsalı var keşke tek sorunumuz o olsa  :ebebe:

Çevrimdışı solar

görece olarak daha kaliteli ve yüksek profilli 11 adam getir bana td olmamama rağmen bu takımdan daha iyi oynatırım. örneğin tudorlu gese takımın neredeyse tümünü değiştirip girdi sezona böle kötü değillerdi hatta etkiliydiler. hem biz 6-7 kişi değiştirmedik önce ruiz boyd girdi kadroya geçen seneden iki değişiklikle yola çıktık sonra nkudu girdi ama boyd çıktı diabi girdi elneni girdi bakınca 4.hafta geçen seneden 4 isim değişmiş 6-7 değil. sonra fenere ne diyeceksin 6-7 den fazlası değişmiş takımın ama bizden daha etkililer. eliniz yazmaya gitmiyor ama kabul edin avcı şu ana dek çuvallamıştır. öyle transferler filan da diyemez kimse hoca ne dedi bütün transferleri ben yaptım.

Öyle bakarsak Yanal aralık, Tudor şubat ayında geldi ve o takımlara yaz transfer döneminde takviye yapıldı. Abdullah Avcı ile birebir karşılaştırılabilecek örnekler olduğunu düşünmüyorum.
Kendi fikrim, son maç özelinde verdiği ve vermediği kararlar hayal kırıklığı yarattı ama önemli olan hatalarından nasıl ders alıp alamadığını görmek. Bu dönemin bir geçiş dönemi olduğunu düşünüyorum o yüzden bende daha kredisi var.

Çevrimiçi ferdi1903

dorukhan da kayboluyor bu oyun planı içerisinde sanki sonraa maç 2-0 3-0 korner kazanıyoruz ceza shasında 2 kişi 18 yayı 1 kişi 18in 5 metre gerisi 1 kişi konuşlanıp kornerde orta yapıyorduk rakipde savunmada 6 kişi bu arada. bunun izahı yok lebron james gelip kafa mı vuracak??? ya kalabalık olacaksın orta yapacaksan ya da paslaşarak kullanacaksın. sahada futbolun temel kuralları dahilinde yapılmayan o kadar çok şey var ki.

aynen benimde dikatimi cekti, kimse öne gelmiyor topu süren haric 1 yada iki kisi oluyordu iceride, böyle nasil gol bulacaksinki

Çevrimiçi levitate

şu 5 maçı alırsak şampiyonuz h.o.

tabi yönetim konuşursa ona bile gerek kalmaz

Çevrimiçi murat

Amma iç kararttınız alanya 12 rize 8 puanda bunlarında şampiyon olması pek muhtemel değil. Rakibimiz olan takımlar 7 biz 4 puandayız. Kötü de futbol oynamıyoruz ama klasik beşiktaş şanssızlığı ve hakemler devrede.yaşlansalarda atiba döndü burak dönecek.ben işlerin yoluna gireceğini düşünüyorum. Önümüzde başak maçı var avcının huyunu suyunu bildiği bir takım iç saha ve olursa seyirci avantajıyla başakcity engelini aşarız ve önümüz açılır.

Yalnız gs 7, fb 7, başakşehir 4, biz 4 puandayız.. Daha kaybedilen bişey yok. Bi umut ışığı görsek şu ligi dağıtırız da.. Anadolu takımları geçen sene kasımpaşa ve malatyanın olduğu gibi ikinci devre düşüşe geçer. Rakiplerimiz de leş durumdalar. Milli araya kadar seri yakalasak favori oluruz. :tabe: