Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 103 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1709414 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı tangaz

dorukhan da kayboluyor bu oyun planı içerisinde sanki sonraa maç 2-0 3-0 korner kazanıyoruz ceza shasında 2 kişi 18 yayı 1 kişi 18in 5 metre gerisi 1 kişi konuşlanıp kornerde orta yapıyorduk rakipde savunmada 6 kişi bu arada. bunun izahı yok lebron james gelip kafa mı vuracak??? ya kalabalık olacaksın orta yapacaksan ya da paslaşarak kullanacaksın. sahada futbolun temel kuralları dahilinde yapılmayan o kadar çok şey var ki.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

Ben hiç paket maket görmedim söylenti seviyesinde bence bu. Madem gerçek faiz oranı nedir?
bu pazarlık kulüplerle değil kulüpler birliği ile yapıldı bunu yapmak aylarca sürdü.
senin görmen gerekmiyor zaten bankalar taraftar öğrensin diye bilgi açıklamaz.
herşeyi öğrenmek istiyorsunuz ya bankalar yemez bunu. onlar için bu anlaşmalar ticari sıra girer.
ben hatırlamıyorum ama yapılan anlaşmanın faiz oranını başkan söylemişdi o zaman.
ne söylentisi ortada bir pazarlık ve anlaşma var kulüpler birliği tff ve bankalar arasında.
kulüpler sadece masaya oturacak tek tek anlaşmayı imzalamak için ve ödeme koşullarını belirlemek için
geri ödeme yılına göre faiz oranıda değişir. bunun krediyle ve kredi faiziyle alakası yok bu borç yapılandırması
ve faizler dışında yapılan bir anlaşma bu. özel şartları var kredilerin özel şartı olmaz.
tff ninde koyduğu zorunluluklar var. 1 ocak itibariyle başlıyor.
burda anlaşılmayan şey şu kredi çekersen banka bunu nasıl ödeyeceğine bakmaz uygunsan verir
bu öyle değil burda banka gelirine bakıp alacağı parayı biloke ederek garanti altına alıyor ve senin harcamalarınıda düzenliyor
fazla para kazansan bile harcayamıyorsun. tff nin açıkladığı kulüplerin yıl içinde harcayacağı para
bu paketten dolayı alınmış bir karar. bundan sonra her kulüp için ödemelerine bakarak harcayabileceği parayı söyleyecek tff
mesela bize 250 küsurdu sanırım harcama bütçesi çıkardı. bu işde oranlanıyor senin gelirlerinin ne kadarını borç olarak ödeyeceğin o orana göre kulüp harcamasına sınır getiriyor bu paket sadece borç yapılandırma paketi değil buna endeksli
tüm kulüp bütçesini düzenleyen paket. yapılanmaya girmeyen bile bu kurala  uymak zorunda.
bankalar birliği sana böyle bir kural koyamaz zaten hukuka oturtamazlar bunu o nedenle mecbur tff koyacak.

Çevrimiçi Necmi

Ben bunun böyle olduğunu düşünmüyorum. Caner ateşli olabilir ama bir sorululuk yüklendiği ve bu sorumluluğun büyük olduğu açık. Takımın oyun kurucusu gibi tüm topları ayağına veriyoruz  :tabe:
her oyuncunun yüklenmesi gereken sorumluluğu yükleniyor daha fazlası değil
sorun onun sorumluluk yüklenmesi değil diğerlerinin yüklenmemesi.
son derece lakayt oynayanlar var mesela ljajic her topu kaptırdı hala üç kişinin arasındaki adama pas verme derdinde oldu
hep pas vermekte geç kaldı ayağında top tutup kaybetti ve her kaybettiği topta atak yedik
bizim maçı kaybetmemeizin ana nedeni on kişi kalmak değildi on kişide yenerdik ama ilerde her topu kaybedersen
bunu yapamazsın ileri giden top ljajic ve güven tarafından öğütüldü.

Çevrimiçi MUSTAFA_

zaten direkt yorum yapamıyorum, güven ve oynadığı oyun herşeyi kötü göstermeye yetiyor çünkü burada sorgulanması gerek de hocadır 7-8 hazırlık maçı ve 3 lig maçında ne gördü ki de halen güvende ısrar ediyor maç 3 olmuş 85 dk buna katlanmak vbvb anlamak zor.

gazişehir gibi bir takıma ilk devre 4-5 farkla geri düşebilirdik hocanın buna daha 20.dk reaksiyon göstermesi lazımdı.
Abdullah Avcı'nın reaksiyon süresi kısadır diyebilirdim ama bu maçla birlikte sorgulamaya başladım. Güven yerine hazırlık maçlarında iyi görünen Umut Nayır'ı denemesini beklerdim. Güven'i sonrası için kanat forvet gibi düşünmemiz lazım. Sırtı dönük oyunu oynayamıyor. Böyle giderse Güven'i de bitirecek.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

her oyuncunun yüklenmesi gereken sorumluluğu yükleniyor daha fazlası değil
sorun onun sorumluluk yüklenmesi değil diğerlerinin yüklenmemesi.
son derece lakayt oynayanlar var mesela ljajic her topu kaptırdı hala üç kişinin arasındaki adama pas verme derdinde oldu
hep pas vermekte geç kaldı ayağında top tutup kaybetti ve her kaybettiği topta atak yedik
bizim maçı kaybetmemeizin ana nedeni on kişi kalmak değildi on kişide yenerdik ama ilerde her topu kaybedersen
bunu yapamazsın ileri giden top ljajic ve güven tarafından öğütüldü.
Hocanın Caner'e öyle bir sorumluluk verdiğini düşünüp Ljajic'e vermediğini nereden biliyoruz? Hoca belki de Ljajic'e ilerde oyun kurması için topu ayağında tutmasını söylemiştir ki Ljajic kötü oynarken 2 asist yaptı. Caner de yapıyor ama ben ona çok bağımlı olduğumuzu düşünüyorum. Görevini yapmaya çalışırken de görevi dışında eski alışkanlıklarına devam etmesi can sıkıcı oluyor.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı emre_1978

önünde koşan adamın sırtına elini koyarsan bu heryerde penaltıdır dostum
onlara verilmemesini tartış pozisyonun penaltı olmadığını değil onlara verniyorsunuz bizede vermeyin
demek ayrıcalık istemektir. onlara neden vermediğini sorgulayacaksın. Bize neden verildiğini değil
itmenin dozajını ölçmek hakemin görevi değil dokunmayacaksın elinle bu kadar basit hakem aten kötü niyetli
bunca zaman öğrenemedimi oyuncular. vermeyeceksin o şansı hakeme.
değil diyenlerin savunduğu o dokunuşla adam düşmaz mantığı doğru düşmez ama kullandı bunu
çünkü senin oyuncunun bilmediği şeyi rakip biliyor ve kullanıyor
o olaydan sonra aynısı dorukhana oldu hava topuna çıkarken arkadan rakip elini koydu kendini yere atsa hakem mecbur penaltıyı verecek başka şansı yok ama atmadı. sen önce oyuncularına bunu öğreteceksin az önce aynı nedeni kullanmışlar
takım arkadaşın atılmış ve penaltı olmuş sen niye kullanmıyorsun bunu. kullan hem attır hem penaltı al.
hakemde mecbur kalsın. atmasa bile sorgulat hakemi maçta balans ayarını bozarsın hakemin.
ne hakemi baskı altına almayı biliyoruz ne olayları kullanmayı biliyoruz.

Ben de tam olarak böyle düşünüyorum.
Neredeyse iki senedir burada, az çok sonucun ne olacağını bilmesi gerekiyordu. Kaldı ki Bayern maçından ders çıkarmış olması lazımdı. Ama sonrasında Fener maçında da aynı akılsızlığı yapmıştı, attıkları golü elle çıkartmaya çalışmıştı. Gol olmasa penaltı kırmızı olacaktı maçın başında.

Ljajic de çok akılsızca kartlar görüyor, geçen sene Malatya maçındaki saçma sapan kartından dolayı FB maçında oynayamamıştı. Bu sezon ilk kartını hatırlamıyorum ama son iki kartı yine saçmalık. Bir de pozisyonu gereği en akıllı olması beklenen adamlardan biri.
Takımda hiç kimse hiçbir şeyden ders çıkartmıyor, taçlardan yediğimiz goller, abuk subuk kartlar vs

Uzun zamandır beceremediğimiz seri yapma işini en kısa zamanda yaparız inşallah.
Yoksa taraftarın ligden umudu kalmayınca stat rakip hariç herkes için cehenneme döner eski günlerdeki gibi.

Çevrimiçi MUSTAFA_

dorukhan da kayboluyor bu oyun planı içerisinde sanki sonraa maç 2-0 3-0 korner kazanıyoruz ceza shasında 2 kişi 18 yayı 1 kişi 18in 5 metre gerisi 1 kişi konuşlanıp kornerde orta yapıyorduk rakipde savunmada 6 kişi bu arada. bunun izahı yok lebron james gelip kafa mı vuracak??? ya kalabalık olacaksın orta yapacaksan ya da paslaşarak kullanacaksın. sahada futbolun temel kuralları dahilinde yapılmayan o kadar çok şey var ki.
Dorukhan'ın hala oynamak istediğimiz oyunda yeri olmadığını düşünüyorum. Pas kalitesi oynamak istediğimiz oyun için yeterli değil. Oğuzhan iyileşip Elneny'nin cezası bitince Dorukhan'ı sahada göreceğimizi düşünmüyorum  :tabe: Ancak iyi bir hamle oyuncusu olarak kullanabiliriz. Daha Atiba'yı denkleme katmadım bile. Sağlam bir Atiba varsa sahada olmalı  :tabe: Bu arada Atiba'yı Vida'nın yerine stoperde kullanabileceğimizi düşünüyordum Elneny kart görmeden önce  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

Bu durumu dillendirmiyorlar nasıl olsa yarış başladı herkes tavşana bakıyor.  Bazıları görmüyor ya da konuşmak işine gelmiyor. 

Sağ olsun  birkaç kişi elinden geldiğince yorumlamaya çalıştı ama yorumları hep iyi olmamız üzerine kurulu ve  bilgileri sınırlı.(Kulübün açıkladığı raporları  ve yöneticilerden aldıkları bilgileri yorumluyorlar)

fener bizim imzaladığımız sözleşmeden kaçtı bankalarla anlaşamadı,  ts bir şekilde garantisini almıştır olmadı katarlılara satarlar kimin umurunda,  gs ise aradan bir şekilde sıyrılır adamlar devleti dolandırıyor ses yok..

Sonuç olarak şaibeli ve fenerin yıllardır şampiyonluğa hasret kaldığı bir ligde ben bu sezonun bizim için iyi geçebileceğine ihtimal vermiyorum. (4 haftada olanlardan sonra 2-3 olmak başarıdır)

Bu sonuçta bizi kulübün satışına kadar götürür.   :s20:

Herkese iyi geceler.
fenerin kaçtığı bilgimi yoksa sallamamı bildiğim kadarıyla fenere uefanın ceza vermeme şartı bankalar birliğiyle anlaşma
şartıydı. Bankalarla anlaşamadığı olayıda masal bugün anlaşır aslında ama çok fazla borçları var ve şartlar onlar için çok ağır
banka bile parasını kurtarabilirmi diye düşünüyordur. biz zorlanırken adamların borcu bizim üç katımız ödemeleride öyle olacak ama öyle bir para kazanmıyorlar.
biz neyi yorumlayacağız bu anlaşmayı yapan bankalar birliği ve yaptığı anlaşmada senin banko gelirlerin hesap edilerek yapılıyor
yani öyle ödeyememe durumu falan olmaz banka bunu garantilemişdir. Ben sanmıyorumki tekrar finansal borç yapılabilsin bu anlaşma yapıldığı anda kredi defteri kapatılmışdır kulüplerin. bilmediğim konu anlaşma finansal borçlaramı yapıldı yoksa hepsinemi yapıldı.
bu arada kulüp satılmaz dert etmeyin yasalar buna izin vemiyor. önce yasanın değişmesi lazım sonra kulüpler dernek çatısından çıkartılmalı. o yasa anca malum kişiler satın alırsa değişir yoksa değişmez onlarda zararına bir işe yatırım yapmazlar.

Çevrimdışı tangaz

Dorukhan'ın hala oynamak istediğimiz oyunda yeri olmadığını düşünüyorum. Pas kalitesi oynamak istediğimiz oyun için yeterli değil. Oğuzhan iyileşip Elneny'nin cezası bitince Dorukhan'ı sahada göreceğimizi düşünmüyorum  :tabe: Ancak iyi bir hamle oyuncusu olarak kullanabiliriz. Daha Atiba'yı denkleme katmadım bile. Sağlam bir Atiba varsa sahada olmalı  :tabe: Bu arada Atiba'yı Vida'nın yerine stoperde kullanabileceğimizi düşünüyordum Elneny kart görmeden önce  :tabe:

vidanın cezası biter ve sahaya döner gerisi fantazidir. bu oyuncunun yeterliliği yetersizliği ile alakalı değildir seçimlerle transferlerle alakalıdır. yerine orta sahalardan adam devşireceksek rocoyu neden tuttuk mirine neden gönderdik?
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi Necmi

Hocanın Caner'e öyle bir sorumluluk verdiğini düşünüp Ljajic'e vermediğini nereden biliyoruz? Hoca belki de Ljajic'e ilerde oyun kurması için topu ayağında tutmasını söylemiştir ki Ljajic kötü oynarken 2 asist yaptı. Caner de yapıyor ama ben ona çok bağımlı olduğumuzu düşünüyorum. Görevini yapmaya çalışırken de görevi dışında eski alışkanlıklarına devam etmesi can sıkıcı oluyor.
canerin yüklendiği sorumluluk sistemden kaynaklı ljajicinki tercih hocamı diyor ara pas yapacağım diye üç kişinin arasındaki adama zorlama pas ay diye
şaka maka değil ayağındaki bütün topları kaybetti. bu kadar top kaybı yapmanın taktiği olmaz. taktik ayağında topu tutmak olsa bile
bu kadar hata yaparsan otomatik olarak toparlarsın kendini. kaldıki hocanında böyle anlayışı yok. sıkıntısı zaten üçüncü bölgede bu oyun.

Çevrimdışı cursedofdragon

Kendisine yapılan teklifleri reddeden, maaşından indirime gitmesi önerisine 'hayır' diyen ve son olarak Katar ile BAE’den gelen teklifleri reddeden Jeremain Lens kadro dışı bırakıldı. [ Fotospor ]

Çevrimdışı tangaz

canerin yüklendiği sorumluluk sistemden kaynaklı ljajicinki tercih hocamı diyor ara pas yapacağım diye üç kişinin arasındaki adama zorlama pas ay diye
şaka maka değil ayağındaki bütün topları kaybetti. bu kadar top kaybı yapmanın taktiği olmaz. taktik ayağında topu tutmak olsa bile
bu kadar hata yaparsan otomatik olarak toparlarsın kendini. kaldıki hocanında böyle anlayışı yok. sıkıntısı zaten üçüncü bölgede bu oyun.

layiç burak profili araya, içeriye ve savunma arkasına koşu atan santrafor profili ile anlamlı onun dışında bir de duran top meziyeti var. mevcut oyun anlayışı ve güven yalçın varlığı nedeni ile değersizleşmeye dewam eder. hoca güvende ısrar ederek layiçi de bitiriyor.

Çevrimiçi MUSTAFA_

vidanın cezası biter ve sahaya döner gerisi fantazidir. bu oyuncunun yeterliliği yetersizliği ile alakalı değildir seçimlerle transferlerle alakalıdır. yerine orta sahalardan adam devşireceksek rocoyu neden tuttuk mirine neden gönderdik?
Vida'nın yokluğunda düşünüyordum zaten. Yoksa Atiba'nın yeri orta saha  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Kendisine yapılan teklifleri reddeden, maaşından indirime gitmesi önerisine 'hayır' diyen ve son olarak Katar ile BAE’den gelen teklifleri reddeden Jeremain Lens kadro dışı bırakıldı. [ Fotospor ]

2 gün evvelde bu haber birkaç yerde yazıldı bakalım doğrulugu nedir yakında kokusu çıkar.

Çevrimdışı tangaz

Vida'nın yokluğunda düşünüyordum zaten. Yoksa Atiba'nın yeri orta saha  :tabe:

o zaman rocoyu napacağız mirini neden gönderdik?

+ şayet ortadan biri stopere çekilecekse bu atiba değil dorukhan olur.

Çevrimiçi MUSTAFA_

O maaşla buradan ayrılması imkansıza yakın. Bakalım Vida işini nasıl çözeceğiz? Lens sonrası bir numaralı problemimiz o kalacak aldığı maaş nedeniyle  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

o zaman rocoyu napacağız mirini neden gönderdik?

+ şayet ortadan biri stopere çekilecekse bu atiba değil dorukhan olur.
Roco hava hakimiyetinden faydalanabileceğimiz bir oyuncu ama ayağı konusunda oyunumuza uyumu tartışılır. Bilemiyorum oynarsa da şaşırmam açıkçası.
Dorukhan'ı daha çok Gökhan Gönül yerine düşünebiliriz bence. Douglas niye alındı diyecekler bunun üstüne şimdi  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Roco hava hakimiyetinden faydalanabileceğimiz bir oyuncu ama ayağı konusunda oyunumuza uyumu tartışılır. Bilemiyorum oynarsa da şaşırmam açıkçası.
Dorukhan'ı daha çok Gökhan Gönül yerine düşünebiliriz bence. Douglas niye alındı diyecekler bunun üstüne şimdi  :tabe:

ben oynadığı sınırlı sürede hava hakimiyeti değil hakimiyetsizliği gördüm rocoda. ayağını bilmem ama o hızıyla savunma ortası yol geçen hanı olur. defalarca söyledim bir daha söyleyeyim ben rocoya bizim takımda değil forma idman yeleği dahi vermem.

daglıs varken dorukhanı sağbeke çekmek yanlış olur.

Çevrimiçi Necmi

antrenmanda fotosu var nasıl kadro dışı kalmış.

Çevrimiçi MUSTAFA_

ben oynadığı sınırlı sürede hava hakimiyeti değil hakimiyetsizliği gördüm rocoda. ayağını bilmem ama o hızıyla savunma ortası yol geçen hanı olur. defalarca söyledim bir daha söyleyeyim ben rocoya bizim takımda değil forma idman yeleği dahi vermem.

daglıs varken dorukhanı sağbeke çekmek yanlış olur.
Gökhan'a verdiğimiz savunmayı üçleme görevini Douglas'ın yapabileceğini düşünmüyorum. Herhalde bu gidişle biz sistem değişikliğine gideceğiz  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Gökhan'a verdiğimiz savunmayı üçleme görevini Douglas'ın yapabileceğini düşünmüyorum. Herhalde bu gidişle biz sistem değişikliğine gideceğiz  :tabe:

kesinlikle yapamaz daglıs dörtlü oynarken de savunma yönü soru işareti biri iken üçlü de bu işi hiç yapamaz.

konu dönüp dolaşıp yapılan transferlerin 11i zorlayıp söküp alıp takımı yukarı taşıma hususunda yeterliğini sorgulatmaya doğru gidecek sanki

bakalım 8.hafta sonrası bişeyler netleşir kafalarda 4 maçda 10 puan yapsak (başak alanya a.gücü ts) total 14 puan yaparız hocaya kredi çıkar 10 puanın altındaki her sonuç hedeften tümüyle uzaklaştırır. şampiyonluk formülü maç başı 2,2 puandır 8. hafta sonu 17-18 puan altında kalıp şampiyonluk kovalamak ciddi seri galibiyet periyodları gerektirir biz 4de4 bile yapsak 16da kalıyor puanımız. kötü dediğimiz gesenin bile 3 puan gerisinde kalmamız can sıkıcı.

Çevrimiçi MUSTAFA_

kesinlikle yapamaz daglıs dörtlü oynarken de savunma yönü soru işareti biri iken üçlü de bu işi hiç yapamaz.

konu dönüp dolaşıp yapılan transferlerin 11i zorlayıp söküp alıp takımı yukarı taşıma hususunda yeterliğini sorgulatmaya doğru gidecek sanki

bakalım 8.hafta sonrası bişeyler netleşir kafalarda 4 maçda 10 puan yapsak (başak alanya a.gücü ts) total 14 puan yaparız hocaya kredi çıkar 10 puanın altındaki her sonuç hedeften tümüyle uzaklaştırır. şampiyonluk formülü maç başı 2,2 puandır 8. hafta sonu 17-18 puan altında kalıp şampiyonluk kovalamak ciddi seri galibiyet periyodları gerektirir biz 4de4 bile yapsak 16da kalıyor puanımız. kötü dediğimiz gesenin bile 3 puan gerisinde kalmamız can sıkıcı.
Oyuncuların 11'i zorlaması için uyum süresi ve birbirleri ile oynama alışkanlığı kazanması gerek. Biz ilk 11 içinde 6-7 oyuncu değişitirip birden bire uyum sağlamalarını bekleyemeyiz, beklememeliyiz de zaten. Hoca basın toplantısında zamana ihtiyacımız yok dedi ama çok zamana ihtiyacımız var  :tabe:

Sadece önümüzde lig maçları olsa kazanırız diyebilirim ama avrupa maçlarının da olacak olması canımızı sıkacak gibi. Umarım yanılırım.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

hocayı erken eleştirmek istemiyorum ama üçlü savunma bu şekilde oynayacaksan saçmalığın daniskası oluyor
üçlü oynayacaksan canerden orta saha oyuncusu yaratamazsın.
üçlü savunmanın önüne atiba elneny koyarsın  3 2 4 1 oynarsın yada 3 2 3 2 oynarsın
atak yediğimizde bir libero üçlünün arasına girer. böyle caner hiç geri gelmiyorki vida oynarken ruizle bunu
kapatabildik ama vida kırmızı yiyince sürekli solda açık verdik.
üçlünün önüne koyduğun iki kişiden biri ileri biri geri oynar sürekli
bu arada canerin katkısı var ligin başından beri gözüme batacak bir yanlışı olmadı bu maç biraz fazla orta açtı
en büyük sorunumuz rakip ceza sahasında çoğalamamamız. santrafor olarak oynattığın adam ceza sahasına girmiyor
hiç bir topa hamle yapmıyor. bu yaşda adamsın topa gideceğine topun sana gelmesini bekliyorsun
topu beklerken rakip araya girerek kaç topu aldı. Ben hoca olsam daha ilk pozisyonda alırım oyuncuyu dışarı
sen forvetsin topa hamle yapacağına ayağına topu bekliyorsun. geçen attığı goldede öyleydi top ona çarpıp girdi
takımda topa en iyi vuran adam ne şut deniyor nede vurmak için topu kovalıyor. burak yokken formayı garanti görüyor galiba.

Çevrimiçi Necmi

Oyuncuların 11'i zorlaması için uyum süresi ve birbirleri ile oynama alışkanlığı kazanması gerek. Biz ilk 11 içinde 6-7 oyuncu değişitirip birden bire uyum sağlamalarını bekleyemeyiz, beklememeliyiz de zaten. Hoca basın toplantısında zamana ihtiyacımız yok dedi ama çok zamana ihtiyacımız var  :tabe:

Sadece önümüzde lig maçları olsa kazanırız diyebilirim ama avrupa maçlarının da olacak olması canımızı sıkacak gibi. Umarım yanılırım.
avrupa maçlarının nasıl bir sakıncası var tam tersi oynama alışkanlığı kazanır yeni oyuncular
takım yorulmazki kadro genç.  25-26 yaş ortalamasında olan bir kadro haftada iki maçıda kaldırsın bir zahmet
o kadar değil. şu anda tamda ihtiyacımız olan şey takımın fazla maç yapıp birlikte oynama alışkanlığı kazanması.

Çevrimiçi MUSTAFA_

avrupa maçlarının nasıl bir sakıncası var tam tersi oynama alışkanlığı kazanır yeni oyuncular
takım yorulmazki kadro genç.  25-26 yaş ortalamasında olan bir kadro haftada iki maçıda kaldırsın bir zahmet
o kadar değil. şu anda tamda ihtiyacımız olan şey takımın fazla maç yapıp birlikte oynama alışkanlığı kazanması.
Kendimizi kandırmayalım. Ben hiçbir zaman bir Türk takımının (GS maçları ertelendiği için saymıyorum) iki kulvarı (süt kupasını saymıyorum) aynı anda götürdüğünü görmedim. Umarım görürüm  :tabe: Yoksa oynama alışkanlığı açısından olumlu etki olacağı gerçek  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★