Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2775412 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi İsmail Özyurt

layiç, takıma uyumu ve verecekleri ile çok kritik bir hal almış durumda. velev ki devre arasına dek ışık vermezse bu seneyi net kayıp yıl yazarız.
Biz neyse de sorumluluk ve icra makamındakiler şimdiden kayıp yazmamışlardır inşallah. Kötü bir ivme var , bakalım nasıl tersine dönecek...
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı kyiv

Şu Genk takımını iyi izlemek lazım. Muhtemelen 2,3 oyuncu seneye İngiltereye zıplar. Boşuna Belçikada lider olmaz bir takım.

Çevrimdışı tangaz

Biz neyse de sorumluluk ve icra makamındakiler şimdiden kayıp yazmamışlardır inşallah. Kötü bir ivme var , bakalım nasıl tersine dönecek...

bence üsttekiler puan kayıplarına dewam ederse ve devre arası en az hasarla görülebilirse yapılacak transferlerle yarışta yer bulabiliriz aksi halde zor.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı f_madida

Şu Genk takımını iyi izlemek lazım. Muhtemelen 2,3 oyuncu seneye İngiltereye zıplar. Boşuna Belçikada lider olmaz bir takım.

Ben Malmo'yu yendikleri maca bakmistim, genc, yetenekli adamlari var.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı tangaz

baya da genç takım ve golcüler bize ters gelmeleri muhtemel zaten işler kötü giderken ağır bi tokat yiyebiliriz. bu da hocanın istifasına kadar taşıyabilir durumu. belki de hayrımıza olur.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Onur Küçük

çıkmaz arkadaşlar, çıkmaz.

hoca bu tek planı var muhafazakar bağnaz dar rotasyona sıkışmayı seçen bir profil.

hoca değişmeden böyle beklentilere girmek yersiz.

zamanında burada bir üye vardı ilk sezonuydu hocanın üyenin imzasında "şenol güneş: sonunu getiremeyeceğine inandığım hocamız" gibi bir söz yazıyordu. şampiyonluk gelince sağlam linç yemişti.
@ozan062 bahsettiğin arkadaş. Birisi bir şey yazınca tam doğru ya da tam yanlış olarak bakılıyor. Kısmen doğru kısmen hatalı olarak bakan fazla çıkmıyor. Ozan da kısmen doğru kısmen yanlış ama bir temel üzerine o düşüncesini belirtti. Şampiyonluktan sonra üzerine fazla gelindi. Daha da yazmadı.

Elimizdeki Hoca her zaman buydu. Hocanın eline kadro verilecekse o kadronun mühendisliğini iyi yapacaksın kadroyu birbirini tamamlayan isimlerden kuracaksın. Hoca yapboza çevirilen kadrodan yeni şeyler üretecek kadar esnek, yaratıcı değil. Birçok konuda muhafazakar. Yeni şeyler keşfetme değil yapabildiğinin en iyisini yapma peşinde. Hocanın yapabildiği oyuncu psikolojisini anlama, oyuncularla ilişkilerini doğru ayarlama, elde olan oyuncuların bireysel yapabilirliklerini keşfedip bundan azami faydalanma gibi şeyler. Hocanın sosyal tarafı soyutsal düşünme tarafına daha baskın. Bunu bilen yöneticilerin de buna göre hareket etmesi lazım.

Çevrimdışı f_madida

bence üsttekiler puan kayıplarına dewam ederse ve devre arası en az hasarla görülebilirse yapılacak transferlerle yarışta yer bulabiliriz aksi halde zor.

Basak disinda bu ligde fark koyup gidebilecek takim goremiyorum. Uc buyukler birbirinden kotu, al birini vur otekine.
gs 40 dkda 3 oyuncuyu kas sakatligiyla emekli etti gecen mac, daha 18 gunde ust uste 5 mac oynayacakmis, fener zaten cocu'yla gun yuzu goremez. Bizimle ilgili de yazmaya elim gitmiyor. Biraz delikanli olsun takim da ciksin oynasin yahu, giydikleri formaya ayip. Hakkini vermeye calisan bir Gokhan Gonul var bir de Atiba.

Çevrimiçi İsmail Özyurt

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Yapma Necmi, kaleciye bakmadan penaltı atan ama pek kaçırmayan çok futbolcu var. Kaleciler'in çizgi üzerinde hareket etme hakkı doğduğundan beri böyle yapan artmış olabilir, kaleciler sürekli hareket edip atlayacağı köşeyi sana belli edermiş gibi yapıp senin konsantrasyonunu bozabiliyor.
Ozi kötü penaltıcı olabilir ama olmuş olana bakıp böyle yazmak kolay tabiiki.
Bunlar antremanda penaltı atıyordur  eminim. Ordada Ozi hep kaçırıyordur ama hoca ona rağmen onu penaltıcı yapmış mı diyorsun?
bizimde içimiz yanıyor ama eleştirirken biraz insaflı olmak lazım.
Olamam insaflı falan , Penaltı atmasını bilmeyen adam penaltı atmayacak

Penaltı kaçar orası ayrı konu ama penaltı atmasını bilmeyen adama attrimayacaksin

7 penaltı kullanıp 4 unü kaçıran adamın topun başına geçmesi sorumsuzluk ve laubaliliktir kendini bilmezliktir ve bunun bir cezası olmalıdır

Herifin penaltıyı gole çevirme oranı %40 bile değil
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı yoruk

Şimdi madem Şenol Güneş "istifası" üzerine tartışmalar oluyor ,bence asıl önemli olan hoca gittikten sonra kimin nasıl bir yapıda hocanın geleceği önemli ?

Beşiktaş takımı şunu şunu oynar diyorduk 4 senedir.2012 Samet Aybaba ile başladı bu.Oyuncu grubu teknik adamlar hep benzer yapıda oynattı sonra.Gelecek olan kişide bu yüzden önemli.

Çevrimdışı f_madida

baya da genç takım ve golcüler bize ters gelmeleri muhtemel zaten işler kötü giderken ağır bi tokat yiyebiliriz. bu da hocanın istifasına kadar taşıyabilir durumu. belki de hayrımıza olur.

Vallahi tam bize ters gelecek takim, fizik olarak kuvvetli, kontra oyunculari hizli, yetenekli. Bizimkiler sahada agirligini koymazsa, mucadeleden kacarsa fena bir maglubiyet alabilirz.

Çevrimdışı tangaz

Basak disinda bu ligde fark koyup gidebilecek takim goremiyorum. Uc buyukler birbirinden kotu, al birini vur otekine.
gs 40 dkda 3 oyuncuyu kas sakatligiyla emekli etti gecen mac, daha 18 gunde ust uste 5 mac oynayacakmis, fener zaten cocu'yla gun yuzu goremez. Bizimle ilgili de yazmaya elim gitmiyor. Biraz delikanli olsun takim da ciksin oynasin yahu, giydikleri formaya ayip. Hakkini vermeye calisan bir Gokhan Gonul var bir de Atiba.

devre arası 2 santrafor katmak lazım kadroya aksi halde olmaz biri tutmazsa diğeri tutsun mantığı ile 2 diyorum kiralık miralık 2 santrafor lazım takıma.

rakipler gese ve başak gese santrafor alırsa ŞL.de bitince ciddi aday olup ikinci devre 40 puan yapabilir. muhtemelen maykonu satıp bütçe yaratıp santrafor almaya çalışacaklardır. umarım alamazlar ya da aldıkları patates çıkar  :D

Çevrimdışı Onur Küçük

Olamam insaflı falan , Penaltı atmasını bilmeyen adam penaltı atmayacak

Penaltı kaçar orası ayrı konu ama penaltı atmasını bilmeyen adama attrimayacaksin

7 penaltı kullanıp 4 unü kaçıran adamın topun başına geçmesi sorumsuzluk ve laubaliliktir kendini bilmezliktir ve bunun bir cezası olmalıdır

Herifin penaltıyı gole çevirme oranı %40 bile değil
Penaltıyı atar veya kaçırır ona bir şey diyemem ama penaltı kaçırdı diye penaltı atmaktan, maçlarda sorumluk almaktan kaçacaksa o zaman olumsuz bakarım Oğuzhan'a. Eksik olduğu şeylerin üzerine gidecek, futbola daha konsantre olacak Oğuzhan.

Çevrimdışı tangaz

Şimdi madem Şenol Güneş "istifası" üzerine tartışmalar oluyor ,bence asıl önemli olan hoca gittikten sonra kimin nasıl bir yapıda hocanın geleceği önemli ?

Beşiktaş takımı şunu şunu oynar diyorduk 4 senedir.2012 Samet Aybaba ile başladı bu.Oyuncu grubu teknik adamlar hep benzer yapıda oynattı sonra.Gelecek olan kişide bu yüzden önemli.

zor soru bu. yerliler yetersiz tamer tuna en doğru aday olacaktır bünyeye uyum açısından ama büyük takım ağırlığını kaldırabilir mi krizlerde nasıl bir rol oynar bilmiyorum kolay değil bu mevzu. yabancılar ise ülkeye hep 3. sınıf hoca geliyor 1.sınıf gelmez gelsede sistemsizlikte yapamaz 2.sınıflar arasından bir isim bulmak bir seçenek olabilir iyi bir scout ekibi ve genç asset oyuncu portföyü varsa monacodan kovulan eleman olabilir.
[ Son Düzenleme: 23 Ekim 2018, 17:06:49 tangaz ]

Çevrimdışı f_madida

zor soru bu. yerliler yetersiz tamer tuna en doğru aday olacaktır bünyeye uyum açısından ama büyük takım ağırlığını kaldırabilir mi krizlerde nasıl bir rol oynar bilmiyorum kolay değil bu mevzu. yabancılar ise ülkeye hep 3. sınıf hoca geliyor 1.sınıf gelmez gelsede sistemsizlikte yapamaz 2.sınıflar arasından bir isim bulmak bir seçenek olabilir iyi bir scout ekibi ve genç asset oyuncu portföyü varsa monacodan kovulan eleman olabilir.

Yabanci hoca turkiyede yapamz. risk alirim diyen sergeni getirir, daha az risklisi tamer tuna olur ama ikisinde de eksikler cok.

Tekrar yazmakta fayda var. Hocayi sezon ici gondermek lig yarisindan vazgectik demekle es deger su anda.

Çevrimdışı underworld

Sezon sonu hantır çoktan bitmiştir.
Niyet okuma

Çevrimdışı kyiv

İki ucu boklu değnek. Yabancılar burada iş yapamıyor.Küçük mü görüyor mentaliteyi mi kavramıyor bilemiyorum fakat olmuyor. Yanılmıyorsam son 11-12 sene şampiyon takımın hocaları hep yerli. Sistem oturtacağız diye yola çıksan yabancı hoca biraz başarı kazansa aklı dışarıda olacak buradan gitme derdinde olacak. Ya balkanlardan bir hoca olacak çok da gözü dışarda olmayacak ya da yepyeni içimizden birini çıkartacağız.
tamer Tuna konusunda kaldırabilir mi?Daha kimi çalıştırdı diyeceğim. Bu seferde kim anasının karnından bir anda elit hoca doğuyor diye geçiyor. Aklımda İbrahim Üüzlmez var beşiktaşın büyüklüğünü bilen camiayı bilen hırslı o da aşırı hırstan futbolcularla bir müddet sonra filmi kopartıyor gibi geliyor. gaziantep, rize gençlerbirliği maceraları hocayı çok da geliştirmedi.

Çevrimdışı savaş altay

burada belirleyici olan layiçin devre arasına dek vereceği ışık olacaktır şayet skor katkısı yetersiz olursa acil tarafından oraya transfer yapıp layiçi geriye medel/atiba yanına çekip rolleri yeniden dağıtmak gerekir.
Aklın yolu bir, öndeki hucum oyuncularını çoğaltıp çeşitlenmemiz gerekirken dahada kısır hale geldik.

Adem formunda bile olsa Medel/Atiba - Adem, önlerinde serbest skorer bir oyuncu istedim hep Talisca

zamanında. Neticede hucum anında 3. bölgeye geçecek Adem. Tabii stoperler böyle santraya 20 metre

geriden bakarsa bu da işlemez. Takım boyu bu sebeble çok tartışılıyor. Hem enine hem boyuna oyuncular arası bu

kadar mesafe oldukça saçma, yakınlaştıkları anlar sadece topu sen al bana verme anları. Açılırsın tamamda

daralman gereken anlar da var oyunda. Kagawa gündemken 8'de pozisyon alıp bu işi yapsa keşke diye hayal ettim.

bknz: PP

Çevrimdışı tangaz

İki ucu boklu değnek. Yabancılar burada iş yapamıyor.Küçük mü görüyor mentaliteyi mi kavramıyor bilemiyorum fakat olmuyor. Yanılmıyorsam son 11-12 sene şampiyon takımın hocaları hep yerli. Sistem oturtacağız diye yola çıksan yabancı hoca biraz başarı kazansa aklı dışarıda olacak buradan gitme derdinde olacak. Ya balkanlardan bir hoca olacak çok da gözü dışarda olmayacak ya da yepyeni içimizden birini çıkartacağız.
tamer Tuna konusunda kaldırabilir mi?Daha kimi çalıştırdı diyeceğim. Bu seferde kim anasının karnından bir anda elit hoca doğuyor diye geçiyor. Aklımda İbrahim Üüzlmez var beşiktaşın büyüklüğünü bilen camiayı bilen hırslı o da aşırı hırstan futbolcularla bir müddet sonra filmi kopartıyor gibi geliyor. gaziantep, rize gençlerbirliği maceraları hocayı çok da geliştirmedi.

içimizden biri olacaksa tek seçenek bence tamer tunadır. tamer tuna gelecekse de quaresma gönderilmelidir.

Çevrimdışı mylife1903

bir kişi iki farklı konudanda eleştirilir hocanın kesinlikle forma adaleti yok ama bu farklı konu
sistemide olmaması tamamen farklı konu ne dediğini bilmiyorumki dediğine geleyim birde fikrim bu
seninle sidik falan yarıştırmıyorum ben bu söylediklerimi bugün söylemiyorum iki buçuk senedir söylüyorum
unuttunmu aboulu şampiyon olduğumuz sezonda söyledim bu forumda bunu ilk dile getirende bendim
o dönem forma adaleti olmadığınıda söyledim sistemi olmadığınıda yani ikisi bir arada gayette olur
unuttunuz galiba tek bildiğinin kenarlara topu at kafa vurulsun olduğunu bunu ts dede böyle yaptığını bursadada böyle yaptığını söylemişdim bu tamamen sistemsizlik eleştirisi zaten diğer eleştiride buna bağlı yürüyor
soldan orta açamıyordu caner ona ilaç oldu bugün taraftardan ciddi tepki gelmeyeceğini bilse babeli keser caneri oynatır kanatta. mesela kötü oynayan quaresmayı kesmiyor ama kötü oynayan oziyi kesebiliyor çünkü quaresma
kötüde oynasa bir sürü orta açar. ozi iyi oynadığında bile orta açmaz. bir konu daha var mesela adriano
sakat olmadığındada ikinci bek durumuna düşmüşdü. belli oyuncuları oynatabilmek için takımın balans ayarıyla oynuyor
sistemiyle belli oyuncuları öğütürken belli oyuncularıda ön plana çıkarıyor.
elinde talisca gibi oyuncu var ama kaldığı iki sezonda ona bol şut attıracak bir oyun sisteminde bir kere bile oynamadı
ön yargılı olmayan biri elindeki silahı en iyi şekilde kullanmaya çalışır şut attırmayı geçtim serbest vuruşları bile
attırmadı bu adam kayırmak değilde nedir. ısrarla bazı oyuncuları ön plana çıkartıyor ama bilinçli ama bilinçsiz yaptığı
bu mesela ljajicin serbest vuruşları iyidir ama kim atıyor quaresma o olmazsa caner çünkü bu adamların sahada kalması lazım kalması içinde bir şeyler yapıyor vaz geçilmez görünmeleri lazım yoksa serbest vuruşları onların atması kornerleri onların atmasının açıklanabilir tarafı yok adam sağdan korner atıyor top tekrar kornere çıkıyor biz quaresma bekliyoruz sola gitsinde korner atsın diye geçen zamanamı yanalım vuruşun haybeye olmasınamı yanalım quaresma sahada değilse ne oluyor sol bek caner sağdan korner atıyor çünkü onun korner atması takımın savunma hattının bozulmasından daha önemli zaten berbat defans yapıyor bu tür bir ihtiyaç yaratamazsa onu nasıl sahada tutacak en fazla orta açan ikinci adamını kesmek zorunda kalacak sol bekin sağdan korner atmasının sağdan serbest vuruş yapmasının başka izah tarzı yok. ben buna adam kayırma derim aras sonrası bu eleştiriyi neden bıraktık adama ne şans verdi öyle bir kere forma vermekle bir oyuncuyu kazanamazsın bir kere giydir formayı kötü performans olursa hoca haklı öylemi haklıysa oynadığı 50 maçın 40-45 inde çok kötü oynayan quaresma neden sahada oynuyor. forma adaleti varsa defansın d sini bilmeyen canerin forma yüzü görmemesi lazım orda pektemek oynasa ondan daha iyi defans yapar
bu arada pektemek her zaman iyi çalışıyor şimdi çalışdı diye forma görmüyor o oynadığı her zaman verdiği performans aynıdır. iyi çalışan formayı alsa necip 11 e ilk yazılır.
Caner fbdeyken de atiyordu kornerleri

Çevrimdışı kyiv

içimizden biri olacaksa tek seçenek bence tamer tunadır. tamer tuna gelecekse de quaresma gönderilmelidir.

Neye göre Tamer Tuna? Başarının nasıl geldiğini gördüğü için mi tercih ediyrsun?Yoksa?gerçi Lucescu ile de çalıştı galiba.Ondan da birşeyler kapmıştır.

Çevrimdışı mylife1903

ışık vermeyecek acil olarak oraya bir transfer yapsanda aldığın oyuncu ışık vermeyecek çünkü sorun oyuncuda değil. hala anlayamadığınız konu bu bazen yanlışlar oyuncu alarak düzelmez. sistem çürüdü sen geldiğinden beri ljajicin on
numara oynadığını gördünmü bak bakalım oynadığı maçlarda merde ağırlıkla ben orda oynayan bir sekiz görüyorum hocanın planında hiç bir on numaraya yer yok onlar by pass ediliyor kim gelirse gelsin başına bu gelecek ben talisca içinde geçen sene aynılarını söyledim. ljajic saf bir on numara kaliteli bir oyuncuda bunu oynatamıyorsan sorun oyuncu değildir alırsın oyuncu bu sadece kulübedeki oyuncu sayılarını arttırır. sahada on numaranın yapması gereken hiç bir şeyi yapamıyor sağında quaresma solunda babel var hangisine topu atsa o top geri gelmeme garantili gidiyor arkasında ozi var kaçak dövüşen koşularını topu almak için değil toptan kaçmak için yapan zaten az şansı olup bunuda değerlendirecek imkan olmayınca on numaranın kim olduğunun bir önemi yok. hepsi pasif eleman olacak geçen sene söylemişdim değilmi sorun talisca değil diye gitsin yerine saf kan on numara gelsin değişen bir şey olmayacak senin elinde on numara varsa oyunun merkezine onu koyarsın bunu yapmazsan on numaran kim olmuş ne önemi var yeni oyuncu gelince değişecekmi durum.
Sosa saginda quaresma ya da tore solunda olcayla isik veriyordu hoca da buydu gene

Çevrimdışı mylife1903

kadroyu birey olarak ele alınca isimler güzel ama bir bütünü oluşturma anlamında bu bireyleri ben kötü buluyorum.

isim isim gidelim...

karyus : şu ana dek maç kurtarmadı ilk günler janjanlı bir paketi vardı ama paket açıldıkça defolar gün yüzüne çıkmaya başladı, yan toplar fena tehdit olmaya başladı.

GG : bu yılın sürprizi, beklentilerin üzerinde iyi

pepe : ilk geldiği günden itibaren aldığı her topu uzun oynayarak top kayıplarının ve topu geri kazanma süresinin uzamasının baş mimarlarından, savunma performansı da geçen yıl 14. haftadan itibaren iyi değil ama esas zararı uzun oynamasıdır. şimdi bunu hocaya bağlayanlar oluyor ama marceloda bu hocanın elindeydi madem uzun oyna ısrarı varsa hocanın marceloda bunu neden görmüyorduk?

vida : yerleşik savunmada ve oyunu biraz geride kabul etmede ideal bir profil ama defansı önde kurma konusunda katkısı yok oyun boyunu kısaltma da katkı veremiyor, topla çıkışı hiç yok ve bu konuda tosiçin gerisinde.

caner : maalesef adrianonun yokluğunda bulduğu forma ile takımın top kayıplarının baş aktörlerinden biri oldu takımda bu işi geriden yapan tek kişi olsa belki bu denli göze batmayacak ama hem pepe hem caner bu rolü oynadıklarında top kaybı sayısı korkunç oluyor ve geri kazanma süresi artıyor. takım yoruluyor geri kazanmak için efor sarfederken ve bu da hücumda çoğalmamızı engelliyor. burada kesilebilir bir halka olmakla birlikte hoca bu yolu seçmiyor zira elinde 2 sol bek var biri sakat ötekini kullanmayı yeğliyor devşirme oyuncuyla çözüm üretmek istemiyor.

medel : en sağlam halka gibi duruyor sağa sola koşuyor ama sıksık da arkadaşları ile binmelere neden oluyor alan kontrolü zayıf.

atiba : en geç takıma katılan oyuncu çizgisini koruyor medelle oynadığında fazla defansif kalıyoruz çift 6 gibi oluyorlar birinin 8 rolünü üstlenmesi lazım ama ikisi de bu role soyunmuyor.

tolgay : aslında kelime israfı olacak ama sahadayken beklenen 8 gibi oynaması ama ne 8 ne 6 olamıyor hakkını veremiyor üstüne bir de riskli paslarla top kaybı yapıp sıkıntıya düşürüyor hücuma katkısı sıfır...

şimdi burada bir es verecek olursak saydıklarımızdan eskiye nazaran daha pahalı olan ama kaleden başlayarak gerek savunma gerek hücum anlamında yeteri katkıyı alamadığımız 7 mevkiyi kaleme aldım işin en kötüsü de bu isimler takım savunmasının geride kalmasını sağlayacak herşeyi yapıyorlar üstüne yan toptan bolbol yiyip birde uzun oynayıp yaptıkları top kayıpları ile hücumda çoğalmayı engelliyorlar bu bize kaybedilen topu gerikazanmada handikap teşkil ediyor çünkü takım boyu uzun ve bunun mimarı oyunculara serbestlik tanıması kişilik özellikleri ile oynamasına izin veren hocadır ve mal budur gerek oyuncu gerek hoca bazlı bakarsak mal bu iken farklı eser beklemek gerçekçi değildir.

devam edelim...

ozzi : aslında en verimli yeri 8 numara ama gerek geç transfer gerek sakatlık derken layiçden katkı henüz gelmedi hoca 10 numarada kullanıyor ve burada yapamıyor acilen layiçin takıma dahil olması ve ozzinin 8e kayması şart aksi halde takıma zararı büyük oluyor/olacak. kilit isim layiç.

layiç : yorum yapacak bişey göremedik ozzinin benzeri gibi duruyor umarım takıma futbol iklimine uyum sağlar.

q7 : kıdemli sağ açık, aklı fikri ortada koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebidir.

lens : bir maç ortaya çıkıp işte oluyor olacak dedirten ama ertesi maç boynumuzu büken bir profil

babel : 2-3 maçta bir golleriyle sahada onun dışında hayalet gibi takım oyununda hiç ortalarda yok top kaybı sayısı çok fazla ve bu yoklukta tek gol silahı haline dönüşmesi ile bi tarafı kalkmış halde canı isterse oynuyor maaş konusundan çok şikayetçi ve zarar verir halde.

larin+love+pekto : hepsini topla 3le çarp bir adam etmiyor desem yeter sanırım.

hücum hattındaki 4 mevki için acabası belkisi olmayan tek mevki santrafor o kadar kötüler ki belki bile diyemiyorsun arkasındaki 3lüyü acaba bu maç iş yaparlar mı sorusuyla sahada izliyoruz. gözümüz kapalı bu mevki bu maç garanti döktürür diyebileceğimiz kimse yok.

gelelim hocaya hoca iyi malzemeden enfes bi yemek yapmayı biliyor elindeki tek tarifte 4-2-3-1 olup bu tarifte 1-2 malzeme eh işte olunca göze batmıyor yemek nefasetini koruyor ama 7-8 malzeme acaba taze mi iyi marine edildi mi die soru işaretli olduğunda iskender beklerken ortaya keçi boynuzu çıkıyor.
Hocanin corbasi meshur abi

Çevrimdışı savaş altay

Tolgay 4 gol atamaz. 4 gol atar diyen gelsin bana nasıl atacağını anlatsın. Sorumluk özellikle de hücumda sorumluk almayan oynadığı oyunda göstermelik sorumluk alıyormuş gibi yapan bir futbolcunun Lig maçlarında sezonda 4 gol atması doğaüstü bir durum olur. Ljajic transferini takımda birbiriyle uyumlu olmayan parçalar arasında uyumu yakalatması bakımından önemli görüyorum. Umarım takım merkezden oynamasın diye kasti sakatlayıcı müdahale yapan Anadolu takımı oyuncuları ve bu müdahalelere gözünü kapayan gerekeni yapmayan Türk hakemleri karşısında pes etmez , takıma ve Lige uyum sağlar.
2-3 adet entresan hareket yapması lazım yıldız faulleri kazanmamız için..

Siyah giyinen elemanları yavaşlatmanın bir yolu da bu. İsmi ağır basmalı.

Çevrimdışı tangaz

Aklın yolu bir, öndeki hucum oyuncularını çoğaltıp çeşitlenmemiz gerekirken dahada kısır hale geldik.

Adem formunda bile olsa Medel/Atiba - Adem, önlerinde serbest skorer bir oyuncu istedim hep Talisca

zamanında. Neticede hucum anında 3. bölgeye geçecek Adem. Tabii stoperler böyle santraya 20 metre

geriden bakarsa bu da işlemez. Takım boyu bu sebeble çok tartışılıyor. Hem enine hem boyuna oyuncular arası bu

kadar mesafe oldukça saçma, yakınlaştıkları anlar sadece topu sen al bana verme anları. Açılırsın tamamda

daralman gereken anlar da var oyunda. Kagawa gündemken 8'de pozisyon alıp bu işi yapsa keşke diye hayal ettim.

bknz: PP

kagawa + pivot santrafor alıp medel layiç önlerinde lens kagawa babel pivot oynatabiliriz yada sprinter bir if + pivot santrafor alıp medel layiç sağda lens solda babel yada canerli (arkasında adriano ile elbet) 4-4-2...

hoca bunları düşünüp başkanla toplantı yapıyor mu acaba? yoksa birisi eldeki malzeme bu deyip patinaj yaparken diğeri de geçen sene forma şansı bulamıyorum die yakınanlar çıksın oynasın transfer istemeyin mi diyor merak içerisindeyim. başkanın 2 defa "geçen sene forma şansı bulamıyorum diyenler çıksın işte meydana" dediğini duydum.