Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 144 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2739668 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Zeminin daha düzgün olduğu kısıma hücum edince oyunumuz da daha etkili oldu. Bu da bi etken

Çevrimiçi levitate

@atalay abi babel'den çakma mertens yaratabilirmiyiz sence?
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

70 itibari ile bugünkü oynama biçimi üzerinde durulması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Babel'in girişiyle yirmi dakikalık bölüm çehresindeki isimleri de görünür kıldı. Fakat bu oynama biçimi biraz oyuncu yazılımları ve doğru pozisyonlarda oynamaları ile alakalı. Bölgede topla buluşunca kendi aralarına oyun mesafeleri kısalıyor ve becerilerini ortaya koyabiliyorlar. Oyuncu seçimleri. Yoksa bir senedir vurguladığım gibi halen oyun mesafesi çok uzun ve özellikle savunma dörtlüsü çok geriye kaçıyor. Artı uzun süredir bunların arasına ekstra bir oyuncu daha giriyor ve bu oynama alışkanlığı birinci hat ile ileri uç arasında devasa bir boşluk yaratıyor.
Katılıyorum herkes kendi yerinde oynayınca da oyunumuz iyileşti. Oğuzhan en çok eleştirilen oyuncu, ilk oyundan çıkarılan oyuncuyken şimdi en azından görevini yapıyor kendi dahil herkes de memnun görünüyor..

Çevrimdışı Orhan_

Şu son golü yemememiz lazımdı. Bu hastalıktan kurtulmamız lazım. Şaka gibi gol yiyoruz.

Çevrimdışı 38life

Necip golü yedirtmeden maçı bitirtmedi. Tebrikler. Dorukhan bekle yavrum sen. Daha çok beklersin...
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı atalay

Onlar ikiden fazla topla temas etmeyen bir ekipte sürekli savunma arkasına atılan yüksek açılı ve derin paslarla oynuyorlar. Kanatlardaki ikili de sürekli sızma ve bek-stoper *arası koşular atıyorlar. Temelde pas temposu ve dinamizmi yukarı çekmek lazım. Sırtı dönük bağlantı olur-ara sıra topsuz penetre de eder. Oyun ezberinde tekdüzelikler olsa da bu sefer sol önde yaptıklarını alamazsınız. Denenebilir ama Babel-Ljajic-Oğuzhan'ın gerideki bek ile sol bölgede kurgulayacakları oyunlar çok daha makul. Bunu ortaya çıkarmak lazım. İşlenmesi gereken oyun burada. @levitate | Oyun, oyuncuyu gizliyor demekten bitap düştüm. @Osvaldonun Saçı
[ Son Düzenleme: 20 Eylül 2018, 22:14:39 atalay ]

Çevrimdışı abdusta

İstatistik olarak her mac 1 gol yiyoruz

Saygılar

Karius clean sheet yapamayacak mı yahu bu ne laubalilik? Her maç gol yemeden olmuyor

Çevrimdışı AigleBordeaux

Yine gol yedik şaka gibi ya. Zambiya köy takımınına karşı oynasak yine gol yeriz galiba
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimiçi levitate

Onlar ikiden fazla topla temas etmeyen bir ekipte sürekli savunma arkasına atılan yüksek açılı ve derin paslar oynuyorlar. Kanatlardaki ikili de sürekli sızma ve bek-stoper koşular atıyorlar. Temelde pas temposu ve dinamizmi yukarı çekmek lazım. Sırtı dönük bağlantı olur-ara sıra topsuz penetre de eder. Oyun ezberinde tekdüzelikler olsa da bu sefer sol önde yaptıklarını alamazsınız. Denenebilir ama Babel-Ljajic-Oğuzhan'ın gerideki bek ile sol bölgede kurgulayacakları oyunlar çok daha makul. Bunu ortaya çıkarmak lazım. İşlenmesi gereken oyun burada. @levitate | Oyun oyuncuyu gizliyor demekten bitap düştüm. @Osvaldonun Saçı

bende solda onları görmek isterdim ama en sağdaki arkadaş sıkıntı biraz bu yüzden bunu düşündüm
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı atalay

1v1 eşleşmeden yenilen gol. Fakat Necip'i yine kutlamak lazım. Oyuna girdikten sonra rakip oyuncuya birinci post'ta o kafayı vurdurarak topu aşırttırdı ve golü yedik.

Çevrimdışı mrred

@atalay en azından direkt hücumları çok daha iyi yaptık bu maç. Ben en çok ona sevindim.
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

Adem Ljajic topla iştigalken elleri:

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı kartal190321

adem ljajic çok iyi oynuyor fark yaratıyor, serbest oynatıp  takımın  liderliğini vermek  gerekiyor  sorumluluk verecen atacak attıracak   oynayacak  oynatacak   duran  topları kullanacak  iyi  futbolcu kazandık tadını çıkaralım bir kaç hafta sonra adından çok söz ettirecek 
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı mrred

Yalnız Adem tam istediğimiz oyunun oyuncusu adam çok hızlı ve farklı düşünüyor olması gerektiği kadar top dürtüyor tam zamanında pası veriyor ne eksik ne fazla . İzlemesi keyif
The great gig in the sky

Çevrimdışı EMİR EMRE

Çevrimdışı caner.eryigit

Töre nin daha zamana ihtiyacı var.zemin oyunumuzu bozuyor.2. Yarı güzel şeyler oldu.son dk o golü yemeseydik.ljlajic keyif veriyor ayağına çok yakışıyor.altını çizerek söylüyorum zemin başımıza çok iş açacak ayıptır ben hayatımda böyle birşey görmedim resmen tarlaya dönmüş

Çevrimdışı mrred

Q7 ve Negredo olmayınca çok daha hızlı ve etkili geçiş oyunu yaptık. Önceki maçlarda 1*0 dan sonra farkı arttıramıyorduk. En azından bunu yapabildik
The great gig in the sky

Çevrimdışı cursedofdragon

Q7 ve Negredo olmayınca çok daha hızlı ve etkili geçiş oyunu yaptık. Önceki maçlarda 1*0 dan sonra farkı arttıramıyorduk. En azından bunu yapabildik

takım olduk bence quaresma ve negredo olmayınca :)

Caner bile bugün gözüme güzel gözüktü sırıtmadı :D

Çevrimdışı balkan-kartal

Yalnız Adem tam istediğimiz oyunun oyuncusu adam çok hızlı ve farklı düşünüyor olması gerektiği kadar top dürtüyor tam zamanında pası veriyor ne eksik ne fazla . İzlemesi keyif
topu igne deliginden geciriyor
besiktastan baskasini bilmeyiz

Çevrimdışı mrred

takım olduk bence quaresma ve negredo olmayınca :)

Caner bile bugün gözüme güzel gözüktü sırıtmadı :D
Set oyununda hala eksiklikler var. Topa hakim olma oyununda takım boyu hala çok uzun ama bu maç oynadığımız oyunda gelecek var. Bu oyunda ve personelde ısrar edilmeli
The great gig in the sky

Çevrimdışı Fatih_

Caner sivri sinek gibi her köşe vuruşunda her duran topta topun başına gitmiyor mu beni benden alıyor.

Çevrimdışı cursedofdragon

Set oyununda hala eksiklikler var. Topa hakim olma oyununda takım boyu hala çok uzun ama bu maç oynadığımız oyunda gelecek var. Bu oyunda ve personelde ısrar edilmeli

zeminin etkisi de çok bunda :)

Ama bu kadroda ısrar etmek gerekiyor sol bekte yinede adriano olursa orta sahada atiba'da olursa daha farklı oluruz :)

Karius
Gökhan
Pepe
Vida
Adriano
Atiba
Oğuzhan
Adem
Lens
Babel
Larin

Çevrimdışı worns

Babel epey efekt yarattı. Ljajic gerçekten kaliteli oyuncu, 2. maçında 10-15 dakika bile olsa sorumluluk alması ve hem top taşıyan hem de organizasyonu kuran rolünü üstlenmesi gözüme oldukça pozitif göründü. Daha işler bir çevre yaratılabilirse bizim seviyemizde ışıldar.

İşleri sıkı tuttuğumuz ve en azından hücum bölgesinde yakın oynamaya çalıştığımız bölümde maç koptu. Sonrasında biraz açılmaya çalıştı rakip ve dev boşluklar bıraktılar. Zaten çok ağır ve yaratıcılık yoksunu bir rakiple karşı karşıyaydık. Yenme şeklimiz skora karşın tatmin edici değildi esasen.

Teknik kulübeden bir takım yeni talimatların üretilmeye başladığı hissediliyordu. Ancak sistemli bir çaba mı yoksa oyuncu tiplemesine bağlı geçici ve rastlantısal bir şey miydi emin değilim. Pazartesi gününü merakla bekliyorum.

Bir de tekrar yazmadan geçemeyeceğim. Larin'le uğraşmanın manası yok. Oynadığı maçlarda markaj kalitesi düşük olmasına karşın biraz fizikli stoperleri bile alt edemedi. Mental açıdan da hazır durmuyor. Kaldıramayacağı açık. 3-4 pozisyonda fena saçmaladı. Oyuncunun her şeyi eksik. Vagner Love'ın daha geride topla buluşabildiği Babel-Lens'in bol bol kutuya daldığı bir 3'lü Ljajic etkisiyle birlikte verimli olabilir. Bunu denemek lazım. Güven-Babel-Lens türü bir 3'lü bile çeşitli varyetelere çalıştırılarak iş görebilir, en azından kağıt üzerinde. Alay etmiyorum, en son Türkiye Kupası maçlarından hatırladığım Pektemek bile o halindeyse tabi oyun için etkinliği daha yüksek bir oyuncuydu. Larin'den olmaz. Devre arasına o kadar da az yok. Sadece Larin'i uydurmayı zorlayacaksak tüm diğer eksiklerimizde mesafe katetsek bile sırf bu nedenle ligde yarıştan düşebiliriz.