Muhabbet Cafe
Muhabbet Cafe

Beşiktaş Forum|Muhabbet Cafe Konuların dışında sohbetlerimizi burada yapalım konularıda dağıtmamış olalım

0 Üye ve 46 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhabbet Cafe  [Okunma sayısı 2284601 defa] Muhabbet Cafe

Çevrimdışı ZEKI

Memleketim diye demiyorum ama marasata başka yerden yediniz dondurma bile yaşarı tutmuyor  :tabe:
dogrudur, ama tur bizi yasara goturdu orda yedik bizde mecburiyetten.  Marasli cok ogrencim oldu hatta bir tanesi hala ogrencim Marasin taninan ailelerinden kapta.... deyimde acik etmiyelim

Çevrimdışı ALI RIZA

Memleketim diye demiyorum ama marasata başka yerden yediniz dondurma bile yaşarı tutmuyor  :tabe:
@dişi kartal melek diyarbakır da yedim aynı kalite de idi :)
Maraştan şoklatıp getirmiştim  :kop: :kop: :kop: :kop:

Çevrimdışı Melekcik

Abi en güzeli Edirne ciğeri. Kırmızı biber kurusuyla ve tabi başında bir büyükle şahane.
Sonra illaki Dİyarbakır ya da Adana'da olmak kaydıyla şiş diğer.
Arnavut ciğerini 3 derim. Fazla büyük olmamalı, yanında da soğanı yeterince sumak maydanoz ve nar ekşisi ile olacak.
Maraşta Yaşar pastanesi btıda MADO... ki ben kendilerinin gazdan gözleri yanmakta olan insanlara parayla bile su vermediklerinde beri kıllanmaktayım. Ferah ya da benzer bir adı olan daha vardı Maraş'ta. Onlarında iyidir. Tavsiye ederim. Mengenliyim bu arada.
Maraşta dondurma işini bir yaşar iki kervan yapar diğerleri ya bunların dondurmasını satar yada yapar tadi olmaz. Ben sana bol etli patlıcanlı arap tavası öneririm. Birde içli köfte yapmasını bilenden yersen hayrani olursun
[ Son Düzenleme: 11 Şubat 2015, 00:20:34 dişi kartal melek ]
BEŞİKTAŞ!! Sadece iyi günde yanında olsaydık,renklerimizin arasına 'sarı'yı da koyardıkkkk!!!!

Çevrimdışı Melekcik

@dişi kartal melek diyarbakır da yedim aynı kalite de idi :)
Maraştan şoklatıp getirmiştim  :kop: :kop: :kop: :kop:
Seni gidi şakacı çocuk  :kop: :kop:
BEŞİKTAŞ!! Sadece iyi günde yanında olsaydık,renklerimizin arasına 'sarı'yı da koyardıkkkk!!!!

Çevrimdışı Abdullah

Siz iyice yemek muhabbetine girdiniz ama olmaz ki böyle  :by2:

Çevrimdışı Serkan7738

şişmanlar gocundu

Çevrimdışı ZEKI

@Serkan7738 harika bir is yapmissin sagligin acisindan tebrik ederim.  :claps: :claps: :claps: :claps:
Aslinda makarnayi ekmegi ve tuzu kesersen aninda kilolar gitmeye basliyor. Birde tatliyi cikartip, az spor ekledin mi filinta gibi oluyorsun.

Çevrimdışı Serkan7738

@Serkan7738 harika bir is yapmissin sagligin acisindan tebrik ederim.  :claps: :claps: :claps: :claps:
Aslinda makarnayi ekmegi ve tuzu kesersen aninda kilolar gitmeye basliyor. Birde tatliyi cikartip, az spor ekledin mi filinta gibi oluyorsun.

teşekkürler abi ama az sporla olmuyo yani bikaç kilo fazlası olan için belki öyle ama benim gibi 125 lerde gezen biri için çok sıkman gerekiyo

Çevrimdışı Melekcik

bir hafta kaldım maraşta çok güzel yer fakat o buğday ekşisinden yaptığınız pestil felaket bi şey. Çok güzel kasap lokantaları var. Kelle çorbasını sabah sabah içirdiler o sıcakta hiç iyi gelmeddi bana. çamlık çok güzeldi. restaurant harika manzara harika ama rakı yok! öldüm bir hafta. 18 saatim vardı İstanbulda geçireceğim 8 saatini tedaviye ayırdım.
Köyden çalışmadığı içindir burada özellikle bayram sabahları çorba yapılır gerçi eskisi gibi kalmadı ama doğrudur ben ilcesindenim

Çevrimdışı Melekcik

Bak ben sana tavsiye maraş adana antep civarlarına gelme yemekten kendini alamazsin :kop:

Çevrimdışı ALI RIZA

Seni gidi şakacı çocuk  :kop: :kop:
:ishock: :ishock: :ishock: :ishock: :ishock: :ishock: :ishock: :ishock: :ishock: Nasılda bana maraşı savunuyor :)
Fotolara baktım içim geçti :) Gecegece şelale parkın aşagısında sıcak pogaca alıyorduk gece 03.45 te çıkıyordu  :kop: :kop:

ysariusta

• Ziyaretçi

Maraşta dondurma işini bir yaşar iki kervan yapar diğerleri ya bunların dondurmasını satar yada yapar tadi olmaz. Ben sana bol etli patlıcanlı araba tavası öneririm. Birde içli köfte yapmasını bilenden yersen hayrani olursun
içli köfteniz hatay ve antepten sonra gelir bir kere. şövenlik yapmayalım. o değinin tarifini yollar mısın. ama böyle anneanne babaanne tarifi olsun. internetten bulurum ama ben aslında ne yapılıyor onu istiyorum.

Çevrimdışı ZEKI

teşekkürler abi ama az sporla olmuyo yani bikaç kilo fazlası olan için belki öyle ama benim gibi 125 lerde gezen biri için çok sıkman gerekiyo
yaa o yaslarda 125 nee  :akuma: :akuma: :akuma:  tam zamaninda guzel bir karar almissin. Birde ani kilo vermeler yerine uzun zamanda kilo vermek daha saglikli   :claps: :claps: :claps: :claps: :claps:

Çevrimdışı ALI RIZA

@Yunus abi bana anlat maraşı bende sana anlatayım ben merkez de idim Valilik karşıda idim :) Trabzon caddesi boydan boya ayaklarımın dibinde idi  :halay: geceleri TEMİ tekel bayi açık hesabımız vardı dükkanı alıp çıksak Bülent abimiz bana mısın demezdi Öğrenim zamanı kuyrukta ki arkadaşlar para yatmış derlerdi bende tekel den pos geçerdim  :evillol: :evillol: :evillol:

Çevrimdışı ZEKI

içli köfteniz hatay ve antepten sonra gelir bir kere. şövenlik yapmayalım. o değinin tarifini yollar mısın. ama böyle anneanne babaanne tarifi olsun. internetten bulurum ama ben aslında ne yapılıyor onu istiyorum.
içli köftede mardini de unutma ozellikle haslamasi..yaaa aslinda gideceksin hatay harbiyeye simdi yoresel yemekleri yiyeceksin..
Aksarayda hatay sofrasi vardir bilirmisin ? @Yunus

Çevrimdışı TØLGA

yaa o yaslarda 125 nee  :akuma: :akuma: :akuma:  tam zamaninda guzel bir karar almissin. Birde ani kilo vermeler yerine uzun zamanda kilo vermek daha saglikli   :claps: :claps: :claps: :claps: :claps:
hızlı kilo veren aslında vermiyor abi kastan yakıyorlar kilo verdiklerini sanıyorlar sonra daha fazla olarak geri dönüyor
beslenme çok önemli spor yaparken
Böyle bir aşk yok
beşiktAŞK

Çevrimdışı Abdullah

Ekmek yemiyorum  makarna iki haftada bir gün tuzla zaten isim olmaz çaya kahveye şeker atmam. Tek eksiğim spor onu da ikinci dönem fazlasıyla tamamlıyorum. İnşallah gider fazlalar  :bandit:

ysariusta

• Ziyaretçi

o zamanlar tanıyaydım ben seni

Çevrimdışı Melekcik

Bende bilmiyorum desem gülme bak baya eskidir o yemek. Antepliler içli köfteyi kizartir hataylilar içine ceviz bırakır biz saf çekilmiş etten yaparız kaynatiriz biraz farklı yani
[ Son Düzenleme: 11 Şubat 2015, 00:26:58 dişi kartal melek ]

ysariusta

• Ziyaretçi

içli köftede mardini de unutma ozellikle haslamasi..yaaa aslinda gideceksin hatay harbiyeye simdi yoresel yemekleri yiyeceksin..
Aksarayda hatay sofrasi vardir bilirmisin ? @Yunus
yok abi. ben oraya kaburga yemeye gidiyorum.

Çevrimdışı Abdullah

Bak ben sana tavsiye maraş adana antep civarlarına gelme yemekten kendini alamazsin :kop:
Bi ara antepe gidecem arkadaşımin yanina sonra baglasalar durmam sonrası tehlikeli orada zayiflamak mumkun değil :evillol:

Çevrimdışı ZEKI

@Deniz e burasini yasakladiniz mi diger yerlerde yaziyor buraya takilmiyor

Çevrimdışı TØLGA

Ekmek yemiyorum  makarna iki haftada bir gün tuzla zaten isim olmaz çaya kahveye şeker atmam. Tek eksiğim spor onu da ikinci dönem fazlasıyla tamamlıyorum. İnşallah gider fazlalar  :bandit:
gapışalım mı genç  :naughty: :naughty:
:D şaka bir yana verirsin inş benimde fazlalığım var biraz
çalışmalara başlıyorum bende yiterrrrrrrrrr
Böyle bir aşk yok
beşiktAŞK

Çevrimdışı ZEKI

yok abi. ben oraya kaburga yemeye gidiyorum.
senle gidelim bir gun aksaraya @Yunus zaten kilolar almis basini gidiyor  :ishock: :ishock:
@Abdullah antep oofff kuru baklava olacak sonra antep fistigi

Etiketler: muhabbet muhabbet cafe