2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3526567 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı mylife1903

kısa videolardan gördüğüm defasta gereksiz risklere girmeyi seviyor başa iş açabilir.hız konusunda pek bir eksik görmedim.pozisyon almasıda iyi gibi görünüyor.
Bombaci olabilir abi, gozden kacmis cunku bu ozellikleri ile oynardi orta seviye tskimlarda
Bunun arizasi kesin bombadir.
Tosic gibi tertemiz Mis gibi oynarken tak tak hop tak patlamazsa bomba iyi oynamaya devam, patlarsa dagilir.
Sikatlar bunu izlerken bomba patlattiysa cizmislerdir ustlerini, bizim seviyede oynar, sagdan soldan gelen yuksek toplari alsin yeter, cepheden zaten baya iyi

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Bugün de zannedersem 21 orta yapmışız sadece quaresma ile ilgili değil bu durum tamamen orta saha ile alakalı aldığı her topu yana kenara oynarsan orta olmayacakta ne olacak.ya Tolgay kardeşim Allah aşkına dikine oyna top kaybı yap 6 tane kaybedersin  1 i geçer pozisyon olur gol olur...

Soran olursa Quaresma bu takımın el freni sadece orta yapıyor dersiniz :eyes
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı mylife1903

sana göre olmuyor işde bak hep hak ederek almışsın cezaları forum benim derken sahiplenme amacıyla söylemiyorum risk benim üzerimde diye özellikle belirtiyorum. sahibi göründüğüm için sorumlulukda benim üstümde. biri link paylaşır telif haklarından dava açarlarsa bana açarlar. yada hakaret davası açarlarsa bana açarlar. Burda bir menfaatim yok ama riski tek başıma alıyorum kimsenin yardımcı olduğuda yok.
Forum kurulunu oldu bittiye getirmişim el insaf ya 1 ay bekledim daha ne kadar beklemem gerekiyordu süre geldi forumu ya kapatacaktım yada forum kurulunu kurup devam ettirecektim bir allahın kulundan tek bir kelime çıkmadı ben siz belirleyin dedim dön bak mesajlar orda duruyor. herkes ölü taklidi yaptı başlığa mesaj bırakan kaç kişi var. fikrini söyleyen kaç kişi var. Söylediğimde yanlış birşey yok o gün taşın altına elini sokan bu gün konuşur. o gün başını toprağa gömenin artık bugün söyleyecek bir lafı kalıyormu. Bu saatten sonra forumu forum içinde eleştirenin benim için bir hükmü yok özelden forum kuruluna yapılrsa başımızın üstünde. kimseyi dışlamıyorum sadece soruyorum sürekli özgürlüğünün kısıtlandığını söyleyen birinin eski üye olduğu halde silinen hiç mesajı yok hiç ceza almamış peki nasıl kısıtlamışım özgürlüğünü bunu sen desen derim haklılık payı var. Attığı 3 mesajdan biri vukuatlı siliyoruz.
bu arada Beşiktaş oyuncusuna kazma dersen bu hakarete girer ve minimum no post alırsın. sana göre değil başkasına göre öyle önemli olan buraya göre ne olduğu biz hakaret olarak kabul ediyoruz ve işlem yapıyoruz. Kimseye git demiyorum forum kurallarından memnun değilsen neden burdasın diye soruyorum sadece kimseyi zorla tutmuyoruzki. Başına birşey gelmemiş ama sürekli her mesajında şikayet ediyorsun sana ne yaptım diyorum açıklama yok neymiş ismaili savunmuşum eee savundum ne olacak Beşiktaşın oyuncusunu savundum suçmu. quaresmaya hain demedim bursada bizim için kritik maçta maç 0-0 ken kendi oyuncumuza kızıp topu tribünlere dikmesi ihanettir dedim. yapılan haraketin başka bir tanımı yokki.
hiç bir faulde kavgasında gördüğü kırmızılar aldığı kartlar yüzünden tek kelime etmedim oyun gereğidir pozisyon gereğidir ama diğer haraket öyle değil.
töreye gelince maaşını alamadı diye ankarada çıktığı maçta ona atılan paslara bile vurmayan liderdik hemde
ve sonraki 5 maça çıkmayan bir oyuncu evet haindir. sonrada west hama gidene kadar neler yaptı west hama gidişide ayrı vaka satardık onu ama bizi kiralamaya mecbur bıraktı. Biliçli dönemde devre arası gelip Beni satın bu takımda oynamak istemiyorum diyen töredir. 9 veye 11 kez kulübe avukatını gönderen ben değilim sözleşmesi bittiğindede renklilerden birine gidip imzalarsa hiç şaşırmam o kadarda güvenmiyorum söylenecek çok şey varda her şeyde söylenmiyor işde. bunlar bilinen şeyler kongrede bile konusu oldu. ben sahadaki performansından dolayı asla bir oyuncuya hakaret aşağılayıcı kelime kullanmam kötü oyununu eleştiririm. ama çöp yapmam.
Otosansur yapiyor belki cocuk, ben mesela yazip yazip siliyom
Baski var, ozgur hissetmiyorsa kendisini onun serzenisidir

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Maci izlemedim ama siz bu seneyide unutun Senol hoca ile. 50 bin nufuslu adanin takimina anca 2 gol atip, pozisyon yaratamiyorsan bir problem var demektir. Elimiz mahkum laz inadina maruz kaliyoruz. Gelisime acik olmayan insanlardan hayir gelmez. Senol Gunes gelisime tamamen kapali bir insan oldugunu anladim.

Mylife in hep dedigi  “hocanin kapasitesi bu kadar” lafinin sebebi Senol Gunes’in gelisime kapali olmasidir.

Bu senede 3. bitirecegiz ligi, aha buraya yaziyorum.

Çevrimdışı mylife1903

Soran olursa Quaresma bu takımın el freni sadece orta yapıyor dersiniz :eyes
Orta oyununa devam, hocama bir orta kahve soyleyin, ortalari da manevi oglu yapsin, bu lens falan deli edecek, ggde quaresma gibi adamin gobeginin ordan gecirmeye calisiyor topu da hic gecmiyor.

Neyse ben alistim bu orta olayina, lorenteyi alalim bizim camia seviyor ispanyol uzun boylu
Sagdan soldan ortalayalim valla hop oturup hop kalkiyorum cok heyecanli, ingilterede huzur evlerinde bizim maclari veriyorlar insanlar mutluluktan havaya ucuyor

Hedef 1903orta

Çevrimiçi murat

Bombaci olabilir abi, gozden kacmis cunku bu ozellikleri ile oynardi orta seviye tskimlarda
Bunun arizasi kesin bombadir.
Tosic gibi tertemiz Mis gibi oynarken tak tak hop tak patlamazsa bomba iyi oynamaya devam, patlarsa dagilir.
Sikatlar bunu izlerken bomba patlattiysa cizmislerdir ustlerini, bizim seviyede oynar, sagdan soldan gelen yuksek toplari alsin yeter, cepheden zaten baya iyi
daha 25 yaşında iki kez ispanya görmüş.orta alt sıra takımlarda denenmiş olmamış belkide büyük takım oyuncusudur :icool:

Çevrimdışı mylife1903

Maci izlemedim ama siz bu seneyide unutun Senol hoca ile. Elimiz mahkum laz inadina maruz kaliyoruz. Gelisime acik olmayan insanlardan hayir gelmez. Senol Gunes gelisime tamamen kapali bir insan oldugunu anladim.

Mylife in hep dedigi  “hocanin kapasitesi bu kadar” lafinin sebebi Senol Gunes’in gelisime kapali olmasidir.

Senol gunes bu, 25 yildir bu
Ha ben cok seviyorum hoca, tek kelime de etmem.
Bu lige yeterli oyunu oynatip gerekli sikorlari alacaktir.
Bizim icin en dogru tercih.
Futbolcularin eksiklerine nasil goz kapiyorsak hocamizin da bazi takikintilsrina alismak zorundayiz. yetersiz₁ degil en azindan ustelik durust ve iyi bir insan
Biraz konustugunu anlamiyoruz ama o da beyni hizli calisiyor dili donmuyor

10 senelik sozlesme imzalardim ben senol gunesle.

Pepe quaresma babel adriyano boyle kadrolari idare etmek kolay degil, guti falan gelip oyle gerzek yetersiz₁ bir adamin yaninda calismaya baslamaz. Hem pepeyi hem quaresmayi aramistir guti

14 yabanci var turkceyi duzgun konusup anlayamayan bir suru turk oyuncu var. kolay degil bu kadrolsri yonetmek.

Azicik sempati ike bakin senol gunese. Isini iyi yapan caliskan durust adil bir insan biraz takintili

Mesela bu gelen cocuk o vucutla ikinci mac tak oynar. Yagli adam sevmiyor senol hocam

Çevrimiçi murat

Orta oyununa devam, hocama bir orta kahve soyleyin, ortalari da manevi oglu yapsin, bu lens falan deli edecek, ggde quaresma gibi adamin gobeginin ordan gecirmeye calisiyor topu da hic gecmiyor.

Neyse ben alistim bu orta olayina, lorenteyi alalim bizim camia seviyor ispanyol uzun boylu
Sagdan soldan ortalayalim valla hop oturup hop kalkiyorum cok heyecanli, ingilterede huzur evlerinde bizim maclari veriyorlar insanlar mutluluktan havaya ucuyor

Hedef 1903orta
şenol hocanın oyun tarzı bu birazda o yüzden 3-5-2 vey 4-4-2 denemiyor sanırım.olcay mesela hocanın tarzı değil hızlı oyun tek pas oyuncusu yerine top ile oynaşan oyuncuyu seviyor.aslında güzel 4-4-2  oynar bu takım ama eldeki yarım oyuncular fazla.mesela sonda caner adriano önlü arkaı oynar ama sağda gg nin önünde 4-4-2 nin kanat oyuncusu yok.babel 2.forvet oynar lenste oynar ama ne lens ne q7 ne babel 4-4-2 nin kenar oyuncusu değil.tabi ortasahanın ortasındada çift yönlü ayağı çok iyi iki adam lazım.
[ Son Düzenleme: 27 Temmuz 2018, 00:39:28 MURAT ]

Çevrimdışı Onur Küçük

dokunulmaz değil eliştirilebilir eksik yönleri sıralanabilir ama işin kolay yönü çöp demek.futbolunu eleştirdinizde kim niye eleştiriyorsunuzmu dedi? belki karşı argümanlar sunulmuştur.futbolcu için beşiktaşa uyum sağlayamadı beşiktaşın seviyesinde değil şu şu yönleri zayıf diyebilirsiniz hiçbir forum yöneticisi niye böyle yazıyorsun demez ama kendi bildiği ve gördüğü gibi bir forum kullanıcısı olarak görüşünü yazar.forum yöneticileride bu işi para için yapmıyor gönüllü olarak çaba sarfediyor ve tabiki beşiktaşlı ,forumda yazarken forum yöneticisini yönetici olarak değil sizin gibi yazar olarak görün.@Onur Küçük
Hiçbir futbolcuya çöp tabiri yapmadım. Çöp tabirinin bir cezası olmalı. Buna da itirazım yok. Forum yöneticilerinin bu işi gönülden yaptığının para ve zamanlarını harcadıklarının da farkındayım. Forum üyelerini de burada  yazdıran menfaat değil Beşiktaş sevgisi.

Forumun büyümesi gelişmesi gibi bir niyet varsa o zaman herkes düşüncesini ortaya koymalı bunların arasından makul olanlar ele alınmalı. Ben kimsenin düşüncesine saygı duymam kendi bildiğimi ederim de diyebilirsin. Bu da bir seçenek. Yanlışlar var. Örneğin oyuncuları çöp olarak görmek yanlışsa onları kutsallaştırmak da yanlış olmalı. İsmail'i çöp olarak tabir etmenin yaptırımı olacaksa o zaman futbolcuları örneğin Talisca'yı Beşiktaş'ın üzerinde görecek kadar kutsallaştırmanın da bir yaptırımı olmalı bir futbolcu parçasını Beşiktaş kulübünün üzerinde görmekten. Tolgay'ın Beşiktaş'ın oyununa zarar vereceğine inanıyorsam Tolgay Beşiktaş'ın bir değeridir fazla bir ses etmeyecek miyim? Objektif tanımı yapılmalı kavramların. Oyuncuyu gömmek nasıl oluyor? Örneğin İsmail Beşiktaş'ta oynadığı 7 sezon boyunca kendisini geliştirmedi pozisyon almasını bile öğrenmedi demek gömmek, Beşiktaş'ın değerine laf etmek mi oluyor? Belli bir görüşte yazmaya zorlanıyor üyeler. Örneğin Beşiktaş sürekli kenarlara doğru oynuyorsa @Necmi 'nin görüşleri doğrultusunda hep Quaresma yüzünden oluyor bunlar mı demeliyiz, bu doğrultuda sürekli Quaresma'yı anmalıyız? Bana göre de  bunun nedeni en başta Tolgay olmak üzere  topu ayağında eveleyen geveleyen sürekli yana geriye oynayan orta saha oyuncuları. Bazı oyuncular değerimiz bazı oyuncular da yapay değerimiz. Tartışılacak daha çok konu var Metin Albayrak gibi yöneticiler gibi. Ortak nokta @Necmi 'nin subjektif görüşlerine göre neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veriliyor. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verilecekse bunun objektif tanımı yapılmalı.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Hedef 1903orta

Şu an sakin kafa maçın tekrarını izliyorum.

Öncelikle saha çok garip; top düştüğü yerde patlamış gibi kalıyor, topu kontrol edip ileri doğru ilk hareketi yaptığında top oyuncumuzun gerisinde kalıyor falan çok garipti.

Tolgay'ı bu maçta gömmem. Çünkü ileri uç o kadar hareketsizdi ki, ileride kaçan oyuncu olmayınca Tolgay'da mecburen sağa sola oynamak zorunda kaldı. Burada takımın yorgun olduğunu ve kendilerini çok zorlamadığını düşünüyorum.

Kapanan takıma karşı ileri uç hareketsizse Barcelona olsa açamazsın. Bu nedenle kestirmeden ceza sahasına top şişirirsin. Bu maçtaki orta oyunu taktik olarak değil, zorunluluk olarak görüyorum.

Son olarak kapanan takıma karşı hızlı oynanan ezber oyun setlerine ihtiyaç var. Bu ezberi en kuvvetli iki oyuncu Töre ve Ozzie bu maçta yoktu.

Çevrimdışı tuncaboylu

Maci izlemedim ama siz bu seneyide unutun Senol hoca ile. 50 bin nufuslu adanin takimina anca 2 gol atip, pozisyon yaratamiyorsan bir problem var demektir. Elimiz mahkum laz inadina maruz kaliyoruz. Gelisime acik olmayan insanlardan hayir gelmez. Senol Gunes gelisime tamamen kapali bir insan oldugunu anladim.

Bir sürü eksik ve daha alınacak en az 3 oyuncu varken, takımın izlemediğin ilk resmi maçının sadece skoruna bakıp tüm sezonun röntgenini çekmişsin.

Sendeki özgüven bende olsun isterdim abi, gerçekten.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Onur Küçük

Hedef 1903orta
Topu eveleyip gevelersen geriye yaslanan rakip takımı kenarlardan açmak zorunda kalırsın. Ben de isterim takım daha dengeli oynasın ama buna niyet varsa ilk olarak merkeze el atmalılar. Quaresma bugün takımdan ayrılsın takım bu haliyle yine kenarlara doğru oynayacak. Sonra neden böyle oldu demesinler. Diyeceklerse Hocaya'da kusur bulmasınlar. Hoca  kamp dönemi kendi açıkladı daha dengeli bir takım yaratmak istediğini. Oğuzhan-Tolgay ikilisini özellikle de Tolgay'ı oynatarak mı olacak bu?

Çevrimdışı mylife1903

şenol hocanın oyun tarzı bu birazda o yüzden 3-5-2 vey 4-4-2 denemiyor sanırım.olcay mesela hocanın tarzı değil hızlı oyun tek pas oyuncusu yerine top ile oynaşan oyuncuyu seviyor.aslında güzel 4-4-2  oynar bu takım ama eldeki yarım oyuncular fazla.mesela sonda caner adriano önlü arkaı oynar ama sağda gg nin önünde 4-4-2 nin kanat oyuncusu yok.babel 2.forvet oynar lenste oynar ama ne lens ne q7 ne babel 4-4-2 nin kenar oyuncusu değil.tabi ortasahanın ortasındada çift yönlü ayağı çok iyi iki adam lazım.
Aslinda clde falan baya bi soka soktu senol hoca milleti, rakipler bile anlayamadi ne oldugunu.
Biraz oyuncu tiplemesiyle de alakaliydi.
Solda topu eveliyon geveliyon rakip sola kaymaya basliyor sonucta hareketli birlikte oynayan cl takimi bunlar, saga karijmaya bi atiyon topu 60-70m daha rakip basamadan orta geliyor, sonra iki kisi karijmayi almaya basliyor bu sefer solda eksik kaliyorlar babelle surukleye surukleye gidiyorsun.
Ligde gol gecikince sikinti oluyor tabi.
Clde iki sefer facia sikor aldik 6-0 5-0 ikisinde de gereksiz kartlarka eksik kaldik.
Ben eminim bayern macinda kirmizi gormseydik bizim hoca o haynkesi osurtacakti almanyada. Haynkes de farkindaydi buyuk saygi duydu senol gunese.
Bi duzgun santrafor ile verimsizlerin gitmesine bakiyor is
Sonra hocanin daha basaracagi cok sey var

Çevrimdışı mylife1903

Topu eveleyip gevelersen geriye yaslanan rakip takımı kenarlardan açmak zorunda kalırsın. Ben de isterim takım daha dengeli oynasın ama buna niyet varsa ilk olarak merkeze el atmalılar. Quaresma bugün takımdan ayrılsın takım bu haliyle yine kenarlara doğru oynayacak. Sonra neden böyle oldu demesinler. Diyeceklerse Hocaya'da kusur bulmasınlar. Hoca  kamp dönemi kendi açıkladı daha dengeli bir takım yaratmak istediğini. Oğuzhan-Tolgay ikilisini özellikle de Tolgay'ı oynatarak mı olacak bu?
Gecen sezon herkes quaresmaya bagirirken dedim ben, tolgay ve ozzinin sunepe miyminti oyunu yuzunden top fazlaca kanada aciliyor diye
Orta sayisi taktikle alakalidir tabi ama macin sikoru ile dahada alakalidir bizim ligde. Adamlar 11 kisi arti 3 hakemle kapaniyor, sen istedigin kadsr modern futbol oynamaya, geometri bilmemne konus, bekler araya kacsin falan, yahu bekin kosu yapacak yeri yok, anca orta kesiyorsun, sut atsan o da gecmez zaten etten duvar.
Ha duzgun bir forvetle ilk golu bulursan orta sayisi otomatik dusecektir. Duzgun guvenilir iststistik olsa rahat rahat gozukurdu grafik olarak, sikor bulunca orta sayisinin nasil dustugu.

Oguzhan ve tolgayin yana geriye oynamasinda zincirleme bir sebep de var. bunlar sorumluluk alamayan, gucsuz oyuncular ama onlerinde de iki ver kaca giremeyecegin, ara pasi atip oyunu yonlendiremeyen, takim arkadaslarini oyuna sokamayan bir taliska ile kagni gibi agir bir negredo o cocuklara da fazla yuklenemiyorum aslinda.

Tolgayin aldigi para boyle oynamaya devam ederse cok gundeme gelir demistim.
4 gol hedefi varmis, hedef

Çevrimdışı tuncaboylu

Alakası yok. Halısaha maçı eğlenceli olur. Bu maç falan değil bildiğin işkenceydi, zulümdü.
Zemin halı saha zeminiydi bu arada, suni çim halı sahalarda kullanılıyor.

Çevrimiçi murat

Hiçbir futbolcuya çöp tabiri yapmadım. Çöp tabirinin bir cezası olmalı. Buna da itirazım yok. Forum yöneticilerinin bu işi gönülden yaptığının para ve zamanlarını harcadıklarının da farkındayım. Forum üyelerini de burada  yazdıran menfaat değil Beşiktaş sevgisi.

Forumun büyümesi gelişmesi gibi bir niyet varsa o zaman herkes düşüncesini ortaya koymalı bunların arasından makul olanlar ele alınmalı. Ben kimsenin düşüncesine saygı duymam kendi bildiğimi ederim de diyebilirsin. Bu da bir seçenek. Yanlışlar var. Örneğin oyuncuları çöp olarak görmek yanlışsa onları kutsallaştırmak da yanlış olmalı. İsmail'i çöp olarak tabir etmenin yaptırımı olacaksa o zaman futbolcuları örneğin Talisca'yı Beşiktaş'ın üzerinde görecek kadar kutsallaştırmanın da bir yaptırımı olmalı bir futbolcu parçasını Beşiktaş kulübünün üzerinde görmekten. Tolgay'ın Beşiktaş'ın oyununa zarar vereceğine inanıyorsam Tolgay Beşiktaş'ın bir değeridir fazla bir ses etmeyecek miyim? Objektif tanımı yapılmalı kavramların. Oyuncuyu gömmek nasıl oluyor? Örneğin İsmail Beşiktaş'ta oynadığı 7 sezon boyunca kendisini geliştirmedi pozisyon almasını bile öğrenmedi demek gömmek, Beşiktaş'ın değerine laf etmek mi oluyor? Belli bir görüşte yazmaya zorlanıyor üyeler. Örneğin Beşiktaş sürekli kenarlara doğru oynuyorsa @Necmi 'nin görüşleri doğrultusunda hep Quaresma yüzünden oluyor bunlar mı demeliyiz, bu doğrultuda sürekli Quaresma'yı anmalıyız? Bana göre de  bunun nedeni en başta Tolgay olmak üzere  topu ayağında eveleyen geveleyen sürekli yana geriye oynayan orta saha oyuncuları. Bazı oyuncular değerimiz bazı oyuncular da yapay değerimiz. Tartışılacak daha çok konu var Metin Albayrak gibi yöneticiler gibi. Ortak nokta @Necmi 'nin subjektif görüşlerine göre neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veriliyor. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verilecekse bunun objektif tanımı yapılmalı.
taliscayı ilahlaştıran olmadı necmi abiyi kastediyorsun sanırım.talisca geçtiğimiz sezon gole en çok katkı veren oyuncuydu sanırım.bariz olarak gole gitmekte sıkıntı yaşıyorduk ve şampiyonluğun yoluda gol atmaktan geçiyordu.şimdi elinde talisca var ise ve en mantıklı çözüm onun üstünden oynamak ise veya öyle düşünüyor ise bunu söylemek onu kutsallaştırmak değildir.talisca sezon sonu gittikten sonrada vay efendim talisca kalmalıydı parayı bastırıp almalıydık diye bir serzenişini duymadım.oysaki mesela q7 için 35 yaşında olmasına ve 8 milyon teklif denmesine rağmen q7 satılamaz satılması teklif dahi edilemez diyen büyük bir kesim var.ilahlaştırmak böyle birşey olsa gerek.ben talisca mevzusunda senin bahsettiğin gibi birşey göremedim.geçen sezon talisca oynamasaydı şenol güneşin oyun felsefesiyle kaç gol atabilirdik.bu arada bende taliscayı ortasaha oyuncusu olarak beğenmiyorum.cenk varken de negredoyla da oynarken oyun mesafesi kaleye en yakın oyuncuydu.belkide hoca öyle istemiştir.onun bölgesinde oynayan oyuncuda 15+5 yerine 10+10 yapan oyuncuyu tercih ederim.birde ozi ve tolgaya gereksiz yükleniyoruz.quaresma sağ çizgide bekliyor babel araya kaçmayı denemiyor topu ayağına alıp şut imkanı arıyor talisca uzaktan şut kovalıyor yada kenardan gelecek ortaları kovalıyor santraforun kenar oyuncuları yalnız bıraktığı için iki santraforla boğuşuyor 8 numara bu topu nereye atacak.yanında oynayan atibaylada verkaç yapıp ortadan delme şansında yok.ozi neden olcay sosa gomez ve töreyle yapabilirken bu işleri babel talisca negredo ve q7 ile yapamıyor?

Çevrimiçi murat

Gecen sezon herkes quaresmaya bagirirken dedim ben, tolgay ve ozzinin sunepe miyminti oyunu yuzunden top fazlaca kanada aciliyor diye
Orta sayisi taktikle alakalidir tabi ama macin sikoru ile dahada alakalidir bizim ligde. Adamlar 11 kisi arti 3 hakemle kapaniyor, sen istedigin kadsr modern futbol oynamaya, geometri bilmemne konus, bekler araya kacsin falan, yahu bekin kosu yapacak yeri yok, anca orta kesiyorsun, sut atsan o da gecmez zaten etten duvar.
Ha duzgun bir forvetle ilk golu bulursan orta sayisi otomatik dusecektir. Duzgun guvenilir iststistik olsa rahat rahat gozukurdu grafik olarak, sikor bulunca orta sayisinin nasil dustugu.

Oguzhan ve tolgayin yana geriye oynamasinda zincirleme bir sebep de var. bunlar sorumluluk alamayan, gucsuz oyuncular ama onlerinde de iki ver kaca giremeyecegin, ara pasi atip oyunu yonlendiremeyen, takim arkadaslarini oyuna sokamayan bir taliska ile kagni gibi agir bir negredo o cocuklara da fazla yuklenemiyorum aslinda.

Tolgayin aldigi para boyle oynamaya devam ederse cok gundeme gelir demistim.
4 gol hedefi varmis, hedef
hep benden önce davranıyorsun reis.

Çevrimdışı yusuf koca

+
Bir sürü eksik ve daha alınacak en az 3 oyuncu varken, takımın izlemediğin ilk resmi maçının sadece skoruna bakıp tüm sezonun röntgenini çekmişsin.

Sendeki özgüven bende olsun isterdim abi, gerçekten.

:claps: :claps: :claps:+1903

Çevrimiçi Necmi

Madem ben kafama göre moderasyon verebilirim forumda diyorsun o zaman bundan sonra herkese kafana göre moderasyon ver açıklamasını da kafama göre verdim işte diye yap. Üyelere moderasyon konusunda çifte standart uygulamadın mı? Egodan bahsediyorsun. Bundan bahsetmenin asıl nedeni benim burada ego kasmam değil benim sana karşı aldığım tavrı bilinçaltında egona saldırı olarak algılaman buna karşılık savunma mekanizmanı harekete geçirmen. @Yunus Emre Dökmeci 'ye soralım , sadece Yunus'a değil moderasyon alanlar başta olmak üzere herkese soralım moderasyon verme konusunda ne kadar adil olduğunu.
Ben fikirlerimi ispatlayabiliyorum. Örneğin ben Metin Albayrak'ın transfer süreçlerine karıştığını söylerken sen bana Metin Albayrak'ın hiç bir işe karışmadığını hayal dünyamdan uydurduğumu kısaca halüsinasyon gördüğümü söyleyebilirsin. Ben sana Albayrak'ın transfer süreçlerine girdiği altyapı gibi işlerin içinde olduğunu gösterebilirim. Bunları gösterirken de sana asıl halüsinasyon gören sensin diyerek de aşağılama gereksinimi duymam çünkü ego sahibi bir insan değilim.
Forum kuruluna müdahale edeceğim, karışacağım diyorsun. Fikir alışverişi olmayacak, diyalog olmayacak . Sonra saygıdan bahsediyorsun. Tutarsız olan sensin. Anlat bakalım herkese karışıp, müdahale edip nasıl saygılı olunduğunu. Seninle bir derdim yok, senin yaptıklarınla derdim var. Benimle derdin olması forumla bir derdin olması demek ile ne demek istediğimi itiraf etmişsin kendi elinden.
Beşiktaş oyuncusunu gömmek diye bir derdim niye olsun? Burada yazdıklarımızı okumuyorsun ya da bilerek yanlış algı oluşturuyorsun. İsmail konusunda ne demişim? 7 yılda kendini geliştirmedi, pozisyon almasını bile öğrenemedi. İspatla gömdüğümü. Yazdığım şeyin neresinde yalan, abartma var? Belki de kelimelerin anlamını bilmediğin için anlamadan etmeden üyelere saldırıyorsundur. Bir kişi Beşiktaş oyuncusuna çöp derse moderasyon almalıdır dersen itiraz etmem. Peki senin gibiler Talisca gibi futbolcuları kulübün üzerinde görecek derecede kutsallaştırıldığında bunun yaptırımı ne olacak? Hemen ben böyle bir şey yapmadım savunması yapacaksın. Adamın sezon başında takıma geç katılma gibi bir takım saygısızlıklar yapmasına rağmen üzerine takım bile kuran sendin.
O kadar kişiyi attım ettim diyorsun. Her zaman haklı mıydın? Haklı olduğuma inanıyorum demek haklı mısın anlamına geliyor? Başka bir forumda yazıp atılmak konusuna gelince hiçbir forumdan yazdıklarım için atılmadım. Sen yazdıkların konusunda bu kadar iddialıysan Quaresma konusunda buraya yazdıklarını genel olarak yazdıklarını forza forumuna yaz , atılıyor musun atılmıyor musun görelim. Ben burada yazdıklarımı hiç çekince olmaksızın rahat rahat başka Beşiktaş sitesinde de yazarım. Senin hakkında yazdıklarımı foruma yönelik saldırı olarak göstermeye çalışıyorsun. Bunu hep söyleyeceğim sen de aynısını söyleyeceksin Quaresma'nın Gomez'e asist yapmadığını inatla tekrarlaman gibi.
Beşiktaş taraftarı aciz değildir . Çobana ihtiyacı yoktur.  Haklısın. O yüzden üyelere sürekli müdahalede bulunup kendi fikirlerini dikte etmekten vazgeçmelisin.
Zamanla senin gibi dolu dolu konuşmayı ümit ediyorum. 100 paragraf yazıp 1000 paragraflık bilgi sunmayı arzu ediyorum.
hala aynı şeyleri söylüyorsun ismaili düzgün eleştirdim diyorsun eee sorun ne peki eleştirdin diye ben sana ne yaptım onuda söyle madem düzgün eleştirdin bende buna tavır aldım göster sildiğim mesajını  ceza verdiğim mesajını sen eleştirmişsin bende bir müdahale yapmamışım daha ne yapmam gerekiyordu afferin diye sırtını sıvazlamamımı bekledin kardeş dönüp dolaşı ismail diyorsun bende ismail konusunda sana ne yaptım diyorum.ona şunu yaptım buna şunu yaptımı bırak ben sana ne yaptım onu söyle hele
kime ne yaptıysam bırak onlar arasın hakkını ben sana ne yaptım.bana tek bir kelime söyleyemiyorsun kusura bakma bomboş eleştiri bu. Taliscayı Beşiktaşın üstünde görüyormuşum örnek olarakta takımı Taliscanın üstüne kurulsun dememi göstermişsin bumu taliscayı Beşiktaşın üstünde görmemin gerekçesi
komik olma ya. şu söylediğini çocuklara inandıramazsın.
forum kuruluna gerekirse müdahale ederim bunda yanlış ne var yönetimi onlara bırakınca bu işdeki sorumluluğumdan kurtulmuş olmuyorum. Risk görürsem elbette müdahale edeceğim çocuk oyuncağımı sanıyorsun bunu sosyal medyada sarfettikleri laflar yüzünden insanlar evlerinden alınıyor bunu biliyormusun. ceza veririm derken senin bana ceza vermek için bahane yaratmaya çalışıyorsun lafına söyledim sana ceza vermek için neden bahane yaratmaya çalışayım vermek istiyorsam veririm çocukça konuşuyorsun
seni bu forumda istemesem zaten atarım bunun için mazeretmi aramam gerekiyor. bu güne kadar tek bir uyarı bile vermemişim sana verdiğim tek cevaplarda senin foruma ve bana saldırmana karşılık verdiğim cevaplardır. Senin eleştirine karşılık veriyorum. Kendimi ve forumu savunuyorum. bu bile en azından ne kadar demokratik olmaya çalıştığımı gösterir aslında yoksa daha ilk mesajında atardım seni konu benim için kapanırdı burda seni aylardır yanlış düşündüğüne ikna etmeye uğraşmazdım.
sen benim forumda yazdığım mesajları toplayıp kendi üstüne alıp saldırıya geçiyorsun taliscayı savunmuşum ismaili savunmuşum kimi savunacağım mehmet topalımı savunayım tabiki Beşiktaşın oyuncusunu savunacağım bumu suç sana göre Beşiktaşın oyuncusunu savunduğum içinmi forumu baskı altına alıyorum Beşiktaşın oyuncusu savunuldu diye zoruna giden hiç kimsenin bu forumda işi olamaz
Beşiktaş oyuncusunu sonuna kadar savunmak her Beşiktaşlının en doğal hakkıdır.
Sen ne dediğinin farkında bile değilsin tekrar tekrar soruyorum sen kendini nerde sanıyorsun burası Beşiktaş forumu burda elbet Beşiktaşın oyuncusu savunulur. Burda Beşiktaş oyuncusunu savunuyor diye biri suçlanırsa suçlayanı iki saniye bile bu forumda tutmam. Şuraya bak ya daha öncede bir kaç kez söyledin sen beni Beşiktaşın oyuncusunu savundum diye suçluyorsun. merak ettim Beşiktaşın oyuncusunun savunulması neden bu kadar zoruna gidiyor. Sen beğenmiyorsun diye beğenen olmamalımı.
sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun
özgürlüğünü kısıtlamışım ama ne ceza var ne uyarı var nede mesajın silinmiş nasıl kısıtlama diyorum cevap yok. taliscayı savunmuşum ismaili savunmuşum.
millete ceza veriyormuşum bütün verilen cezalar ve neden verildiği belli söyle haksız bulduğun cezayı bulup çıkaralım neden verilmiş burda herşey kayıtlı silinmiyor hiç bir şey sizin görmediğiniz yerlere arşivleniyor silinen mesajlarda dahil buna her silinen mesajı kontrol ederiz foruma girdiğimizde ilk yaptığımız işdir haksız yere yada yanlışlıkla silindiyse geri alırız. moderasyon cezası alanları kontrol ederiz nedenlerine bakarız doğrumu yanlışmı diye şimdi yönetici sayısı arttı artık herkes birbirini daha kolay denetliyor. şu anda ayrı ayrı 5 çift beyin değerlendiriyor. verilen bir moderasyonu bile 3 sayfa tartıştığımız oluyor merak etme kimse haksız yere ceza falan almıyor. haksız ceza alan itiraz ederse itirazını cezayı veren yönetici değerlendiremez bir başka yöneticiye geçer oda işin içinden çıkamazsa kurul kararına kalır oy çokluğu esas olarak karar nihayi olarak verilir. kurul çoğunluğu yoksa iki yönetici karar alabilir. acil durumlarda her yönetici karar alma hakkına sahiptir. Bende zaten kontrolü ayın 15 inden sonra tamamen kurula bıraktım o zamandan beri kimseye tek bir ceza dahi vermedim. yanlış bir durum görürsem yada tartışılması gereken bir durum olursa direk üye gibi kurula gönderiyorum. Beşiktaş Arena hesabınıda ben kontrol etmiyorum.
için rahat etsin yani sana ceza aldırmak gibi bir derdim yok alırsanda bunun benimle ilgisi olmayacak.
bir kaç aydırda zaten forumu kapatmayı koymuşdum kafama kimseninde ceza alsın diye peşinde koşmuyordum. zaten neden yapayım böyle bir şey foruma düşmanlığımmı var insanlar ne kadar çok paylaşım yaparsa bu forumun lehinedir kaldıki tartışmalar konu açar bu forum için dez avantaj değil tersine avantajdır. sen karşıt fikri söyleyeceksinki insanların yazacağı konu çıksın forum canlansın karşıt fikirleri tartışma konularını engelleyecek kişi o forumu bitirmeye niyetlidir. sadece istemediğimiz şey insanların birbirine hakaret etmesi ve fikirleri mahalle baskısıyla susturmaya çalışması. aslında daha çok savunduğumuz şeyler fikirler değil fikirlerinden dolayı birilerine baskı uygulanmasıdır. Baskıyı yiyen kişiyi yalnız bırakmam. forumun iyiliği için herkes özgürce fikrini söyleyebilmeli siz hakaret küfür kullanmayın aşağılayıcı üslupla konuşmayın bakın ondan sonra araya hiç yönetici girecekmi. ne konuşursanız konuşun ister yöneticileri eleştirin ister oyuncuları eleştirin yeterki bunu yaparken konuştuğunuz kişinin Beşiktaş kimliği taşıdığını unutmayın ve saygı sınırlarını aşmayın. @Onur Küçük
Benim kimseye düşmanlığım falan yok çıkar onu aklından sana ceza vermek gibi bir isteğimde yok kaldıki daha öncede söylemişdim sanırım her fikrine katılmasamda üslubuna saygı duyuyorum mesajlarınıda keyifle okuyorum katılmadığımdada karşı eleştiriyi yazıyorum. ben saygı duymadığımda mesaja cevap bile yazmam bir mesaja cevap yazdığımda bu saygıyı hak ediyor demektir. değer vermediğim birinin fikrinede değer vermem bilesin bunu. senin mesajını alıntıladığımda değil alıntılamadığımda rahatsız ol bence. yazdığım mesajın içeriğine değilde seni muatap aldığıma bak. sana değer vermesem eleştirine cevap bile vermezdim. bu yazdıklarım forum kurulunun hoşuna gitmiyor üyelerle forum içinde tartışılmasını istemiyorlar. Ama seninle yönetici olarak konuşmuyorum bir üye olarak eleştirine cevap veriyorum sana dediğimide anlamıyorsun kendimi savunmamı sana saldırı olarak görüyorsun. Ben ceza vermiyorum bana küfürde etsen emin ol benden ceza almazsın ama forum kurulu atar. Ben bıktım artık bunlarla uğraşmakta istemiyorum. Ama bu forum sizin Beşiktaşın çok fazla forumu yok eldekinin değerini bilin yaşatmak için çabalayın tavsiyem bu. Burda isim vermek istemiyorum ama bir kaç kişi forumu sürekli eksiye götürmek için uğraşıyor. Bilerek yada bilmeyerek sabote ediyor. ya bunları aranızdan temizleyeceksiniz yada forum bunlara teslim olacak. sonuda kapanış olur. Ben onlara bile bildiğim halde müdahale etmedim. yani hiçde öyle söylediğin gibi astığım astık davranmıyorum. Gene söylüyorum gerektiğinde yanlış bir şey olursa gözlerindende kaçarsa forum kuruluna müdahale ederim bu onlara emir vermek değil patron onlar artık. sadece hatayı düzeltmeleri için olur. bunlarla uğraşmasam bile bu forumda bilmediğiniz o kadar çok iş varki
burayı sürekli online tutabilmek hiç kolay bir iş değil.

Çevrimiçi murat

ben geçen sene bir kaç kez söylemiştim biz hep top bizde kalsın diye gereksiz bir risksiz oyuna yöneldik.arada topu rakibe vereceksin üstüne gelmesini sağlayacaksın ve hatta tam çıkarken basıp hazırlıksız yakalayacaksın.biz topu alıyoruz 3 dakika geride oyun çeviriyoruz rakip ileri geçmemize izin vermiyor sonra 3 dakika ileride sağa sola pas en son bir orta yada bulursan bir şut iyi ihtimal yada daha kötüsü topu kaptırıp kontratak yiyoruz.son dünya kupasında topla oynayanlar başarılı olamadı.

Çevrimdışı mylife1903

taliscayı ilahlaştıran olmadı necmi abiyi kastediyorsun sanırım.talisca geçtiğimiz sezon gole en çok katkı veren oyuncuydu sanırım.bariz olarak gole gitmekte sıkıntı yaşıyorduk ve şampiyonluğun yoluda gol atmaktan geçiyordu.şimdi elinde talisca var ise ve en mantıklı çözüm onun üstünden oynamak ise veya öyle düşünüyor ise bunu söylemek onu kutsallaştırmak değildir.talisca sezon sonu gittikten sonrada vay efendim talisca kalmalıydı parayı bastırıp almalıydık diye bir serzenişini duymadım.oysaki mesela q7 için 35 yaşında olmasına ve 8 milyon teklif denmesine rağmen q7 satılamaz satılması teklif dahi edilemez diyen büyük bir kesim var.ilahlaştırmak böyle birşey olsa gerek.ben talisca mevzusunda senin bahsettiğin gibi birşey göremedim.geçen sezon talisca oynamasaydı şenol güneşin oyun felsefesiyle kaç gol atabilirdik.bu arada bende taliscayı ortasaha oyuncusu olarak beğenmiyorum.cenk varken de negredoyla da oynarken oyun mesafesi kaleye en yakın oyuncuydu.belkide hoca öyle istemiştir.onun bölgesinde oynayan oyuncuda 15+5 yerine 10+10 yapan oyuncuyu tercih ederim.birde ozi ve tolgaya gereksiz yükleniyoruz.quaresma sağ çizgide bekliyor babel araya kaçmayı denemiyor topu ayağına alıp şut imkanı arıyor talisca uzaktan şut kovalıyor yada kenardan gelecek ortaları kovalıyor santraforun kenar oyuncuları yalnız bıraktığı için iki santraforla boğuşuyor 8 numara bu topu nereye atacak.yanında oynayan atibaylada verkaç yapıp ortadan delme şansında yok.ozi neden olcay sosa gomez ve töreyle yapabilirken bu işleri babel talisca negredo ve q7 ile yapamıyor?
Araya hizlica kacip ters ayakla plase birakabilen bir forvet olsa mesela girizman gibi sahada verdigimiz genislik acayip isine yarar. Bizdeki oyuncular beceremiyor bu isi. Negredo kossa agir, taliska iceri son anda kosuyor ve direkt kaleye gidiyor.
Bunlar anlasiliyor ama tolgay ve oguzhanin gucsuzlugu, kiz gibi fizikleri, 45 dakikada dillerinjn sarkmasi ve maaslari anlasilmiyor.
Sahada bu parayi alip gucsuz olurlarsa cok fena islik yerler arenada.

Kisir oyunculardir diyoruz geciyoruz ama kisir oyuncuysan guclu ol, mucadele et. Oguzhan istedigi kadar akilli oyuncu olsun istedigi kadar iyi saha gorusu olsun, saglam kafa saglam vucutta bulunur. Guclenmedikce o ayaklar o beynin istedigini yapamaz. Guclenmek icin de beyin ayku falan gerekmiyir baksin karijma abisine ya da yetenek de gerekmiyor tosic abisine baksin.

2 milyon yuro para alan adam gotune cift motor takacak o sahada. Yok yerimizden para veriyoz ha nejipjanimin parasina oynayacaklarsa tek kelime etmem.

Çevrimdışı mylife1903

ben geçen sene bir kaç kez söylemiştim biz hep top bizde kalsın diye gereksiz bir risksiz oyuna yöneldik.arada topu rakibe vereceksin üstüne gelmesini sağlayacaksın ve hatta tam çıkarken basıp hazırlıksız yakalayacaksın.biz topu alıyoruz 3 dakika geride oyun çeviriyoruz rakip ileri geçmemize izin vermiyor sonra 3 dakika ileride sağa sola pas en son bir orta yada bulursan bir şut iyi ihtimal yada daha kötüsü topu kaptırıp kontratak yiyoruz.son dünya kupasında topla oynayanlar başarılı olamadı.
Abi ligde veriyon adam oynamak istemiyor, geri sana atiyor topu
En temizi benim taktik ceza alani cizgisinin ordan taca vuracaksin devamli, rakipe tac attirip oracikta basacaksin hemen.
Bizim turk tskimlari tac ozurludur o bolgede mesela duran toptsn kornerden cok tactan gol yeniyor son senelerde.
Baktin oynamiyor rakip, itlik pesinde, donup atacan topu taca ordan, elinlede butyn takima basiyoz buracikta isareti verecen, tribunde hareketlenir, catir catir basacaksin

Çevrimdışı 38life

duyumculuga basladik jeku zu bjk fisiltisi var

Turgay bugün bi golcü var kulüp paylaşma dedi. 1 hafta içinde belli olur. Gomez tipi diyordu.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı mylife1903

hala aynı şeyleri söylüyorsun ismaili düzgün eleştirdim diyorsun eee sorun ne peki eleştirdin diye ben sana ne yaptım onuda söyle madem düzgün eleştirdin bende buna tavır aldım göster sildiğim mesajını  ceza verdiğim mesajını sen eleştirmişsin bende bir müdahale yapmamışım daha ne yapmam gerekiyordu afferin diye sırtını sıvazlamamımı bekledin kardeş dönüp dolaşı ismail diyorsun bende ismail konusunda sana ne yaptım diyorum.ona şunu yaptım buna şunu yaptımı bırak ben sana ne yaptım onu söyle hele
kime ne yaptıysam bırak onlar arasın hakkını ben sana ne yaptım.bana tek bir kelime söyleyemiyorsun kusura bakma bomboş eleştiri bu. Taliscayı Beşiktaşın üstünde görüyormuşum örnek olarakta takımı Taliscanın üstüne kurulsun dememi göstermişsin bumu taliscayı Beşiktaşın üstünde görmemin gerekçesi
komik olma ya. şu söylediğini çocuklara inandıramazsın.
forum kuruluna gerekirse müdahale ederim bunda yanlış ne var yönetimi onlara bırakınca bu işdeki sorumluluğumdan kurtulmuş olmuyorum. Risk görürsem elbette müdahale edeceğim çocuk oyuncağımı sanıyorsun bunu sosyal medyada sarfettikleri laflar yüzünden insanlar evlerinden alınıyor bunu biliyormusun. ceza veririm derken senin bana ceza vermek için bahane yaratmaya çalışıyorsun lafına söyledim sana ceza vermek için neden bahane yaratmaya çalışayım vermek istiyorsam veririm çocukça konuşuyorsun
seni bu forumda istemesem zaten atarım bunun için mazeretmi aramam gerekiyor. bu güne kadar tek bir uyarı bile vermemişim sana verdiğim tek cevaplarda senin foruma ve bana saldırmana karşılık verdiğim cevaplardır. Senin eleştirine karşılık veriyorum. Kendimi ve forumu savunuyorum. bu bile en azından ne kadar demokratik olmaya çalıştığımı gösterir aslında yoksa daha ilk mesajında atardım seni konu benim için kapanırdı burda seni aylardır yanlış düşündüğüne ikna etmeye uğraşmazdım.
sen benim forumda yazdığım mesajları toplayıp kendi üstüne alıp saldırıya geçiyorsun taliscayı savunmuşum ismaili savunmuşum kimi savunacağım mehmet topalımı savunayım tabiki Beşiktaşın oyuncusunu savunacağım bumu suç sana göre Beşiktaşın oyuncusunu savunduğum içinmi forumu baskı altına alıyorum Beşiktaşın oyuncusu savunuldu diye zoruna giden hiç kimsenin bu forumda işi olamaz
Beşiktaş oyuncusunu sonuna kadar savunmak her Beşiktaşlının en doğal hakkıdır.
Sen ne dediğinin farkında bile değilsin tekrar tekrar soruyorum sen kendini nerde sanıyorsun burası Beşiktaş forumu burda elbet Beşiktaşın oyuncusu savunulur. Burda Beşiktaş oyuncusunu savunuyor diye biri suçlanırsa suçlayanı iki saniye bile bu forumda tutmam. Şuraya bak ya daha öncede bir kaç kez söyledin sen beni Beşiktaşın oyuncusunu savundum diye suçluyorsun. merak ettim Beşiktaşın oyuncusunun savunulması neden bu kadar zoruna gidiyor. Sen beğenmiyorsun diye beğenen olmamalımı.
sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorsun
özgürlüğünü kısıtlamışım ama ne ceza var ne uyarı var nede mesajın silinmiş nasıl kısıtlama diyorum cevap yok. taliscayı savunmuşum ismaili savunmuşum.
millete ceza veriyormuşum bütün verilen cezalar ve neden verildiği belli söyle haksız bulduğun cezayı bulup çıkaralım neden verilmiş burda herşey kayıtlı silinmiyor hiç bir şey sizin görmediğiniz yerlere arşivleniyor silinen mesajlarda dahil buna her silinen mesajı kontrol ederiz foruma girdiğimizde ilk yaptığımız işdir haksız yere yada yanlışlıkla silindiyse geri alırız. moderasyon cezası alanları kontrol ederiz nedenlerine bakarız doğrumu yanlışmı diye şimdi yönetici sayısı arttı artık herkes birbirini daha kolay denetliyor. şu anda ayrı ayrı 5 çift beyin değerlendiriyor. verilen bir moderasyonu bile 3 sayfa tartıştığımız oluyor merak etme kimse haksız yere ceza falan almıyor. haksız ceza alan itiraz ederse itirazını cezayı veren yönetici değerlendiremez bir başka yöneticiye geçer oda işin içinden çıkamazsa kurul kararına kalır oy çokluğu esas olarak karar nihayi olarak verilir. kurul çoğunluğu yoksa iki yönetici karar alabilir. acil durumlarda her yönetici karar alma hakkına sahiptir. Bende zaten kontrolü ayın 15 inden sonra tamamen kurula bıraktım o zamandan beri kimseye tek bir ceza dahi vermedim. yanlış bir durum görürsem yada tartışılması gereken bir durum olursa direk üye gibi kurula gönderiyorum. Beşiktaş Arena hesabınıda ben kontrol etmiyorum.
için rahat etsin yani sana ceza aldırmak gibi bir derdim yok alırsanda bunun benimle ilgisi olmayacak.
bir kaç aydırda zaten forumu kapatmayı koymuşdum kafama kimseninde ceza alsın diye peşinde koşmuyordum. zaten neden yapayım böyle bir şey foruma düşmanlığımmı var insanlar ne kadar çok paylaşım yaparsa bu forumun lehinedir kaldıki tartışmalar konu açar bu forum için dez avantaj değil tersine avantajdır. sen karşıt fikri söyleyeceksinki insanların yazacağı konu çıksın forum canlansın karşıt fikirleri tartışma konularını engelleyecek kişi o forumu bitirmeye niyetlidir. sadece istemediğimiz şey insanların birbirine hakaret etmesi ve fikirleri mahalle baskısıyla susturmaya çalışması. aslında daha çok savunduğumuz şeyler fikirler değil fikirlerinden dolayı birilerine baskı uygulanmasıdır. Baskıyı yiyen kişiyi yalnız bırakmam. forumun iyiliği için herkes özgürce fikrini söyleyebilmeli siz hakaret küfür kullanmayın aşağılayıcı üslupla konuşmayın bakın ondan sonra araya hiç yönetici girecekmi. ne konuşursanız konuşun ister yöneticileri eleştirin ister oyuncuları eleştirin yeterki bunu yaparken konuştuğunuz kişinin Beşiktaş kimliği taşıdığını unutmayın ve saygı sınırlarını aşmayın. @Onur Küçük
Benim kimseye düşmanlığım falan yok çıkar onu aklından sana ceza vermek gibi bir isteğimde yok kaldıki daha öncede söylemişdim sanırım her fikrine katılmasamda üslubuna saygı duyuyorum mesajlarınıda keyifle okuyorum katılmadığımdada karşı eleştiriyi yazıyorum. ben saygı duymadığımda mesaja cevap bile yazmam bir mesaja cevap yazdığımda bu saygıyı hak ediyor demektir. değer vermediğim birinin fikrinede değer vermem bilesin bunu. senin mesajını alıntıladığımda değil alıntılamadığımda rahatsız ol bence. yazdığım mesajın içeriğine değilde seni muatap aldığıma bak. sana değer vermesem eleştirine cevap bile vermezdim. bu yazdıklarım forum kurulunun hoşuna gitmiyor üyelerle forum içinde tartışılmasını istemiyorlar. Ama seninle yönetici olarak konuşmuyorum bir üye olarak eleştirine cevap veriyorum sana dediğimide anlamıyorsun kendimi savunmamı sana saldırı olarak görüyorsun. Ben ceza vermiyorum bana küfürde etsen emin ol benden ceza almazsın ama forum kurulu atar. Ben bıktım artık bunlarla uğraşmakta istemiyorum. Ama bu forum sizin Beşiktaşın çok fazla forumu yok eldekinin değerini bilin yaşatmak için çabalayın tavsiyem bu. Burda isim vermek istemiyorum ama bir kaç kişi forumu sürekli eksiye götürmek için uğraşıyor. Bilerek yada bilmeyerek sabote ediyor. ya bunları aranızdan temizleyeceksiniz yada forum bunlara teslim olacak. sonuda kapanış olur. Ben onlara bile bildiğim halde müdahale etmedim. yani hiçde öyle söylediğin gibi astığım astık davranmıyorum. Gene söylüyorum gerektiğinde yanlış bir şey olursa gözlerindende kaçarsa forum kuruluna müdahale ederim bu onlara emir vermek değil patron onlar artık. sadece hatayı düzeltmeleri için olur. bunlarla uğraşmasam bile bu forumda bilmediğiniz o kadar çok iş varki
burayı sürekli online tutabilmek hiç kolay bir iş değil.
Abi biraz fazla sekilcisin sen, mesela ben bizim kaleci tolgaya oyle bi yazi yazarim, kendisi okusa anaavrat kufur etse daha iyiydi der ama tek kotu kelime, cer cop falan gecmez icinde, cezai durum da olmaz.

Seklen hos degil tabi ama ona katiliyorum, kufure karsiyiz organze kufur hic edilmesin hatta

Etiketler: