2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 284 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6242099 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı bjk4ever

Neden illa oyuncu satisi uzerinden yorum yapiliyor anlamadim.
Sanirim sadece Caner bonservisle alindi. Talisca'nin kiralama bedelini gecen sene odemistik. Bu senenin butcesinden gitmemesi lazim (muhabsebede cash out cikis noktasi degildir, taahuut cikis noktasidir). Caner'in bonservisi de Rhodolfo'nun satisi ile karsilaniyor. Diger bolgelere bonservissiz transfer yapip takimi korursak bence gayet iyi bir is yapmis oluruz. Bu ihtimal hic konusulmuyor nedense.
Oyuncu degerlendirmelerine gelecek olursak;

Marcelo- takimin bel kemigi, lakin 8 milyon euro deniyor. O 8 milyonla 2 iyi stoper alma sansimiz ve belki bir forvet kiralama sansimiz olursa ben evet derim. Ama su an Marcelo'nun yanina bedelsiz iyi bir stoper alma sansimiz varsa ben kalmasindan yanayim. Ama degerini bulan her oyuncu aninda satilmalidir, Marcelo dahil. 8 milyon o deger mi emin degilim.

Adriano icin dusuncelerim ayni. Reddedemeyecegimiz bir bedel teklif edilirse (6 milyon ustu) gitsin bence. Yerini Caner ve kiralayacagimiz bir solbek (Bodol) doldurabilir oldugu kadar. Benim icin stoper veya forvet kadar kritik bir mevki degil.

- Tolgay ve Oguzhan; satilacaklar arasinda ismi gecenlerden en soguk baktigim 2li. Bence oyunumuza cok buyuk arti katiyorlar ve astronomik para teklif edilmedigi surece kalmalilar bence.

Quaresma- Adriano icin ne dediysem gecerli. Reddedemeyecegimiz bir teklif gelirse gitsin (8 milyon ustu), yoksa kalsin. Seneye yine catir catir oynar.

Aboubakar- Gelmesine sevinmemistim, 1 sene icerisinde zaman zaman iyi seyler gosterdi, ama bence 1. forvet olmak icin yetersiz, 2. forvet olmak icin luks. 2-3 milyon bedel soz konusu olsa ve butceden arttirabilsek neyse, ama 8 milyona savunmanin bel kemiginin ayrilmasi konusuluyorsa bu adama 7-8 milyon vermek gunah, ihanet. Yolu acik olsun.

Ba- Kendisine rol bicemiyorum. 2. veya 3. forvet olmak icin asiri luks, 1. forvet icin yetersiz. Hic forvet bulamazsak ve bonservissiz kendisini alabilirsek belki fit olurum, ama ilk tercih olmamali bu saatten sonra.

Adi gecenlere bakarsak;

Mangala- Cuk oturur, tam aradigimiz adam. Ne olursa yapilmali, denenmeli. Marcelo kalsa da gitse de.

Vida- Neden surekli gundemimizde anlamiyorum. Profil olarak bence aradigimiz oyuncu degil, ucuz da olmaz buyuk ihtimalle. Umarim olmaz.

Onlibero- Surekli bir onlibero transferi gundemde, ama bence gereksiz. Atiba'yi kesecek adami oyle ucuz paralara alamayiz. Ki kendisini yedekleyen G.Inler ve Necip var zaten. G.Inler bile yeterince forma sansi bulamiyorken buraya 1 oyuncu daha almak gereksiz israf olur. Bence mantiklisi bu sene (daha fazla rotasyonla) Atiba-Inler-Necip ile devam edip seneye Inler'le yollari ayirip Atiba'yi kulubeye cekmek ve onliberoya cok saglam 1 oyuncu almak.

Lens ve Navas- Quaresma kalsa da gitse de ikisi de yararli olur, ama mantikli maliyetlerle. 3,4 milyo euro maas, 5-6 milyon bonservis bedeli vs kesinlikle olmamali.

Dudu- Cok dillendirildi, ama bence gereksiz olur. Ucuz bir oyuncu da degil. Illa kanatforvet/10 numara istiyorsak Fofana veya Edomwonyi'yi bile tercih ederim maliyet acisindan. Ki 4. kanat bence cok gerekli de degil. Aras kalirsa 4. kanat Aras olur, olmadi Adriano, Caner ve Cenk alternatif olarak var zaten. Ama Quaresma+Babel+Tore+Aras/Cenk/Adriano/Caner bile goturur aslinda.

Forvet- Aboubakar olmayacak, buraya kiralik veya bonservissiz saglam 1 oyuncu sart. Gecen sene surekli soyledigim Bony kiralik olarak iyi gider, tam Senol hocanin istedigi tipte bir oyuncu. Onun disinda GS'nin ilgilendigi Gomis de dogru sartlarda olabilir. Hickimseyi bulamazsak Ba son alternatif gibi duruyor.

Çevrimdışı mylife1903

Bunları çıkarınca geriye ne kaldı söylede onlara bakıp sevelim.
ama 13 asist deme 300 orta yapıp 13 asistte kalan biri sevilmez  çünkü 287 atağı çöpe atmış demek oluyor.
bu her maç sekiz atağın quaresmanın saçmalaması yüzünden çöpe gitmesi demek oluyor
bu oynayan diğer oyuncularıda bitirir. Ben o kadar hızlı atak biliyorumki oyuncular orta için kutuya giriyor
mevki tutuyor ama quaresmanın canı birilerine çalım atmak istediği için atak bitiyor o kadar çalımdan sonra
ortada yapsa oyuncular zaten yerini kaybetmiş oluyor yada pes etmiş oluyorlar izle maçları anlattığım
pozisyonu her maçta birden çok kez yaşandığını görürsün. Quaresma olmadığında hücum oyuncularımıza iştah geliyor.
yarım sezon oynayan babelin 18 gol katkısı var bütün sene her maç nerdeyse oynayan quaresmanın 23 gol katkısı
var bu arda 6 tanesi gol ve yanlış bilmiyorsam bunun 5 i penaltı yani yarım devrelik babel katkısı verememiş.
Bu arada babelin savunmayada çok ciddi katkısı olduğunu unutmayalım. ömer bütün sene toplam
160 dakika oynadı ama quaresmadan çok daha golcü oldu :D
kimse kusura bakmasın işgal ettiği süreye bakınca ben quaresmanın bir katkısını göremiyorum. babel sezon
başı gelseydi katkıyla quaresmayı ezerdi. yeni gelmiş takıma alışık değil verdiği katkıya bak sonrada
quaresma de.
Bu arada kimse bilmez ama ben quaresmayı severim pek belli olmasada severimde sadece Beşiktaşda görmek istemiyorum gitsin başka takımda oynasın zevkle izleyeyim Beşiktaşda oynayınca miğdeme giren kramplardan
maçı izleyemiyorum :bandit:
Oyle sacma ki verdigin istatistik abi
300 ortada 13 asist yapmis kalan 287 taca gitmis gibi
Yahu direkten donenler kacanlar ne olacak forvetin gelemedikleri falan

Çevrimdışı mylife1903

Neden illa oyuncu satisi uzerinden yorum yapiliyor anlamadim.
Sanirim sadece Caner bonservisle alindi. Talisca'nin kiralama bedelini gecen sene odemistik. Bu senenin butcesinden gitmemesi lazim (muhabsebede cash out cikis noktasi degildir, taahuut cikis noktasidir). Caner'in bonservisi de Rhodolfo'nun satisi ile karsilaniyor. Diger bolgelere bonservissiz transfer yapip takimi korursak bence gayet iyi bir is yapmis oluruz. Bu ihtimal hic konusulmuyor nedense.
Oyuncu degerlendirmelerine gelecek olursak;

Marcelo- takimin bel kemigi, lakin 8 milyon euro deniyor. O 8 milyonla 2 iyi stoper alma sansimiz ve belki bir forvet kiralama sansimiz olursa ben evet derim. Ama su an Marcelo'nun yanina bedelsiz iyi bir stoper alma sansimiz varsa ben kalmasindan yanayim. Ama degerini bulan her oyuncu aninda satilmalidir, Marcelo dahil. 8 milyon o deger mi emin degilim.

Adriano icin dusuncelerim ayni. Reddedemeyecegimiz bir bedel teklif edilirse (6 milyon ustu) gitsin bence. Yerini Caner ve kiralayacagimiz bir solbek (Bodol) doldurabilir oldugu kadar. Benim icin stoper veya forvet kadar kritik bir mevki degil.

- Tolgay ve Oguzhan; satilacaklar arasinda ismi gecenlerden en soguk baktigim 2li. Bence oyunumuza cok buyuk arti katiyorlar ve astronomik para teklif edilmedigi surece kalmalilar bence.

Quaresma- Adriano icin ne dediysem gecerli. Reddedemeyecegimiz bir teklif gelirse gitsin (8 milyon ustu), yoksa kalsin. Seneye yine catir catir oynar.

Aboubakar- Gelmesine sevinmemistim, 1 sene icerisinde zaman zaman iyi seyler gosterdi, ama bence 1. forvet olmak icin yetersiz, 2. forvet olmak icin luks. 2-3 milyon bedel soz konusu olsa ve butceden arttirabilsek neyse, ama 8 milyona savunmanin bel kemiginin ayrilmasi konusuluyorsa bu adama 7-8 milyon vermek gunah, ihanet. Yolu acik olsun.

Ba- Kendisine rol bicemiyorum. 2. veya 3. forvet olmak icin asiri luks, 1. forvet icin yetersiz. Hic forvet bulamazsak ve bonservissiz kendisini alabilirsek belki fit olurum, ama ilk tercih olmamali bu saatten sonra.

Adi gecenlere bakarsak;

Mangala- Cuk oturur, tam aradigimiz adam. Ne olursa yapilmali, denenmeli. Marcelo kalsa da gitse de.

Vida- Neden surekli gundemimizde anlamiyorum. Profil olarak bence aradigimiz oyuncu degil, ucuz da olmaz buyuk ihtimalle. Umarim olmaz.

Onlibero- Surekli bir onlibero transferi gundemde, ama bence gereksiz. Atiba'yi kesecek adami oyle ucuz paralara alamayiz. Ki kendisini yedekleyen G.Inler ve Necip var zaten. G.Inler bile yeterince forma sansi bulamiyorken buraya 1 oyuncu daha almak gereksiz israf olur. Bence mantiklisi bu sene (daha fazla rotasyonla) Atiba-Inler-Necip ile devam edip seneye Inler'le yollari ayirip Atiba'yi kulubeye cekmek ve onliberoya cok saglam 1 oyuncu almak.

Lens ve Navas- Quaresma kalsa da gitse de ikisi de yararli olur, ama mantikli maliyetlerle. 3,4 milyo euro maas, 5-6 milyon bonservis bedeli vs kesinlikle olmamali.

Dudu- Cok dillendirildi, ama bence gereksiz olur. Ucuz bir oyuncu da degil. Illa kanatforvet/10 numara istiyorsak Fofana veya Edomwonyi'yi bile tercih ederim maliyet acisindan. Ki 4. kanat bence cok gerekli de degil. Aras kalirsa 4. kanat Aras olur, olmadi Adriano, Caner ve Cenk alternatif olarak var zaten. Ama Quaresma+Babel+Tore+Aras/Cenk/Adriano/Caner bile goturur aslinda.

Forvet- Aboubakar olmayacak, buraya kiralik veya bonservissiz saglam 1 oyuncu sart. Gecen sene surekli soyledigim Bony kiralik olarak iyi gider, tam Senol hocanin istedigi tipte bir oyuncu. Onun disinda GS'nin ilgilendigi Gomis de dogru sartlarda olabilir. Hickimseyi bulamazsak Ba son alternatif gibi duruyor.
Ohh sonunda muhasebe islerine hakim kardesimiZ geldi, nerelerdeydin @bjk4ever
Ayrica taliska olayinda anlamadigim gecen sene 2 verdik o iki iki sene icin mi yoksa her sene icin iki mi?
Ayrica canerin opsiyonunu 30 mayista kullanmis olabilsek gecen senenin muhasebe yilina girmez mi?

Çevrimiçi Necmi

3 fark ve üstü yendiğimiz maçların 8'inin 6'sında Quaresma var. Kaynak:transfermarkt
Alanya(4-1), Antalya(3-0), Alanya(1-4), Konya(5-1), Gençler(3-0), Paşa(4-1) olduğu maçlar.
Antep(0-4), Osmanlı(4-0) olmadığı maçlar.
Bu sene Q7 olmasa doğru düzgün hücum planımız yok, bu da kadro planlamasıyla alakalı bence.
Hiç sağlıklı bir durum değil, oraya illaki takviye lazım alternatif hücum planları için.
Bu sene quaresma sayesinde şampiyon olduk, çünkü başka alternatifin yok.
Quaresma olmasa ilk11 de Oguzhan dısında oyun kuracak adam yok, Talisca, Babel ve forvetlerin gol atması için topun önce oraya gelebilmesi lazım
Nasıl yani quaresmanın yaptığı 13 asistlemi şampiyon olduk diyorsun :alala:
bir senenin özeti bumu yani sürekli her topu istemesi vermediklerindeki agresif haraketleriyle
bütün oyuncuları oyundan düşürmesi topu kendisine istediğinde vermediler diye topu kızıp
tribünlere dikmesi rakip tekmelemesi bu adam pozisyon gereği faul yapmıyorki ya topu kaybetince
hırsla basıyor yada kendi oyuncumuza kızıp rakip tekmeliyor
maçlara geliyorsan quaresmanın tekme atacağını çok önceden taraftarın sezdiği yapma diye bağırdığı anlarıda biliyorsundur.

Çevrimiçi Necmi

Bu da doğru, mesela bu yıl Gomez olsa en az +5 asist daha yazardı.

Q7 iki tarafı keskin kılıç. Büyük maçlarda o olmadan top tutamıyoruz ileride. Buna karşın o da artık topla oynamanın kakasını çıkarıyor. En verimli zamanları Gökhan ÖTre ona ciddi bir tehdit ikenki zamanları idi. Sanırım oraya q7 ile mücadele edebilecek bir adam bulmamız lazım.
geçen sene benim ağzımdan tek bir quaresma eleştirisi duydunuzmu
çünkü doğru işler yapıyor takıma katkı veriyordu. Bu sene kökten zarar.
doğru orta yapıpda forvetlerin yararlanamadığı pozisyonları saysak 5 i geçmez
ama harcadıkları yüzlerle ifade ediliyor. Onun yerinde başka oyuncu olsun onun dörtte biri
orta yapsın bu değerleri geçerdi. mesela caner en basiti quaresmadan fazla etkili orta yapardı
yaptığı hiç bir orta kutu dışına düşmüyor. bence quaresmanın saçmalaması yüzünden takım arkadaşları
kaç km gereksiz koşu yapıyor onunda istatistikleri çıkmalı o zaman takıma nasıl bir zarar verdiği daha açık görünür.

Çevrimdışı bjk4ever

Ohh sonunda muhasebe islerine hakim kardesimiZ geldi, nerelerdeydin @bjk4ever
Ayrica taliska olayinda anlamadigim gecen sene 2 verdik o iki iki sene icin mi yoksa her sene icin iki mi?
Ayrica canerin opsiyonunu 30 mayista kullanmis olabilsek gecen senenin muhasebe yilina girmez mi?

Bizde is baya yogun oluyor bu donemde. Isten pek fazla vakit bulamadim. Bu forum da pek icimi isitmiyor acikcasi. Baska yerlere yazdim, ama transfer donemi olunca burayi da takip edeyim dedim (cok kisi yaziyor).
Talisca konusunda aciklamayi okumak gerekir, ama 2 senelik kiraliksa ve taahhut verildiyse gecen seneden eksilmesi lazim.
Caner icin ise onemli olan FIFA'nin finansal yil olarak hangi donemi gordugudur. Takvim ocak-ocak mi yoksa haziran-haziran olarak mi isliyor bilmiyorum, ama oyle olsa bile Caner isi sanirim resmiyete dokulmedi. O yuzden yine haziran'a duser mantiksal olarak ve bu senenin butcesinden gider. Ama Talisca mantiksal olarak gecen senenin butcesinden gitmis olmasi lazim.

Çevrimdışı bjk4ever

Quaresma'ya yoneltilen elestirilesi ben anlamiyorum. Quaresma zaten disiplinli olsa, surekli iceri de girip gol atsa, dogru tercihler yapsa burada olmazdi zaten. 32 yasindaki haliyle bile Avrupa'nin topclass takimlarinin bir altinda kulubede oturur rahatlikla.
Ayni sey Talisca icin de gecerli. Neymis, adam orta sahaya yeterince destek olamiyormus, mucadele etmiyormus vs. Adam bunlari yapsa zaten Benfica sana kiralamaz, 2 sene kendi oynatip su an 60 milyona bir Ingiliz takimina satmisti bile. Oguzhan elestirileri keza oyle. Besiktas capina, gercegine uygun yorum yapmak lazim.
Quaresma asistleriyle bircok takimin defansini acti, kilit oldu. Talisca keza golleriyle oyle. Kapali takimlari oyle tiki takayla vs zor acarsin, bir yerde tikanirsin. Son 2 sene kucuk takimlara karsi bu kadar az puan kaybediyorsak bunun en buyuk nedeni Quaresma, Talisca, Gomez ve Oguzhan-Atiba orta sahasidir. Bu denklemden 2 oyuncu cikar ve Veli-Atiba'ya don 70 puanda takili kalirsin. O yuzden Quaresma'nin degerini bilmek lazim. Yasi da zerre ilgilendirmiyor. Adam zaten hiziyla oynamiyor son 2 senedir; topu cizgiye yapisik aliyor, atabilirse 1 calim atiyor, olmadi kesiyor. Ve harbiden saglam kesiyor. Sonuna kadar kullanmak gerekir boyle bir cevheri.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

geçen sene benim ağzımdan tek bir quaresma eleştirisi duydunuzmu
çünkü doğru işler yapıyor takıma katkı veriyordu. Bu sene kökten zarar.
doğru orta yapıpda forvetlerin yararlanamadığı pozisyonları saysak 5 i geçmez
ama harcadıkları yüzlerle ifade ediliyor. Onun yerinde başka oyuncu olsun onun dörtte biri
orta yapsın bu değerleri geçerdi. mesela caner en basiti quaresmadan fazla etkili orta yapardı
yaptığı hiç bir orta kutu dışına düşmüyor. bence quaresmanın saçmalaması yüzünden takım arkadaşları
kaç km gereksiz koşu yapıyor onunda istatistikleri çıkmalı o zaman takıma nasıl bir zarar verdiği daha açık görünür.
Sadece kasimpasa macinda ortayla 3 asisti vardi abi , Sen toplasan 5 i gecmez diyorsun :kop: :kop:

Kasımpaşa maci

1.cisi ortaladi Aboubakar 1 metreden bombos pozisyonda Topu kalecinin kucagina vurdu

2.cisi Qu muthis ortaladi Babel dokunamadi

3.cusu Q7 ortaladi Aboubakar kafayi vurdu top direkten disari çıktı

Sadece 1 macta degerlendilemeyen 3 asisti var

İlla istatistik mi yazalım?
[ Son Düzenleme: 05 Haziran 2017, 19:26:08 Yunus Emre Dökmeci ]
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

Cok alakasiz bakıyorsunuz olaya abi zorla savunma yaptirmak zorunda bırakıyorsunuz insani

Sadece Kasimpasa macinda 4 asist yapti adam sagolsun 2 sini Aboubakar harcadı 1 ini Babel harcadi , Maci da 1 asistle bitirdi ki sezon boyunca en az 10 asisti bu sekilde heba olmuştur

Hele Kasimpasa macinda Aboubakarin kacirdiginin izahi yok 1 metreden bombos pozisyonda kaleciye nisanladi kafayı
neyin kafasını yaşıyorsun onun kadar çok topla buluşan birinin sezonu en az 30 asist 8-10 golle tamamlaması gerekirdi. gomez olsaydı diyorsunuzda geçen sene gomez vardı bakın gomeze kaç asist yapmış
boş konuşuyorsunuz. elimizde örneği var. bakın 26 golde kaç asist quaresmadan gelmiş.
iki senede toplam 19 asisti var ligde 19 da sarı kart görmüş yaptığı asist kadar sarı kartı var.
bu arada geçen sene toplamda 6 asist yapmış gomezinde o kadar asisti var :D
gomez olsaydı 10 asist daha yazardı diyen arkadaşlara geçen sene ikiside vardı gomeze yaptığı asist sayısı
3 yada 4 asisttir.

Çevrimiçi Zafer55

Geçen sene sosa gomez varken quaresma hücumdaki B planıydı.Bu sene özellikle sosanın yokluğunda A planı oldu takımın.Topu alan quaresmayı aradı adama 50 m den top attılar.Cambaz gibi stop edip o topları topun bizde kalmasını sağladı.Faul aldı korner aldı orta yaptı çokcada saçmalayıp topu ezdi kaybetti lakin kaybettiği yerler çoğunlukla rakip sol bek civarında oldu.
Kasımpaşa maçında Abunun alnının çatına iki top yapıştırdı altıpastan gol yapamadı Abu.Sonuç ziyan olan orta.Babelin alnına yapıştırdı gol oldü sonuç q7 asist yaptı.
Quaresma kötü orta yapmıyor ,bizim forvetler yanlış pozisyon alıyor.Doğru koşu yapan santrfor olsaydı  takımda asist sayısı ikiye katlardı q7 nin.
 Attığı gol sayısına gelince: Sol ayağı sıfır olan bir adamın sağ kanatta oynarken atabileceğinden biraz az attı quaresma.Babel sağda q7 solda oynasaydı q7nin gol, babelin orta sayısı artardı kullandıkları ayakla ilgili olarak.
Bursa maçında çok kızdım,ouundan çıkarken yaptığı tiripler çok kızdım.Oyun içinde tercihlerine kızdığımda çok oldu ama bu kadar da gömülecek bir adam değil Quaresma.Yanlışalrına kafayı takıp katkılarını görmezden gelmeyelim.

Çevrimdışı cursedofdragon

* GİDEN OYUNCULAR *

Boyko (1.5 milyon €)
Ersan Gülüm (Kiralık Geri Dönüyor)
Atınç Nukan (Kiralık Geri Dönüyor)
Luiz Rhdolfo (1.4 milyon €)
Pedro Franco (1 milyon €)
Milosevic (1 milyon €)
Gökhan İnler (1 milyon €)
Veli Kavlak (Bonservissiz)
Aras Özbiliz (1 milyon €)
Ömer Şişmanoğlu (Sözleşmesi Bitiyor)
Musta Pektemek (1 milyon €)

Toplam : 7.9 milyon €

* GELEN OYUNCULAR *

Caner Erkin (750 bin €)
Mangala (Kiralık)
Luca Leiva (Free)
Navas (Free)
Demba ba (Free)
Abuobakar (10 milyon €)
Talisca (Kiralama Ücreti 2.5 milyon €)
Gökhan Töre (Kiralıktan Geri Döndü)

Toplam : 13,25

Normal'de 5,35 gibi bir açık çıkıyor tabi diğer oyuncularımız biraz daha fazla rakamlara gidebilir ancak yetmezse mutlaka bir oyuncu satmamız gerekiyor.

Tolgay,Q7,Adriano,Oğuzhan
[ Son Düzenleme: 05 Haziran 2017, 19:33:14 cursedofdragon ]

Çevrimiçi Zafer55

neyin kafasını yaşıyorsun onun kadar çok topla buluşan birinin sezonu en az 30 asist 8-10 golle tamamlaması gerekirdi. gomez olsaydı diyorsunuzda geçen sene gomez vardı bakın gomeze kaç asist yapmış
boş konuşuyorsunuz. elimizde örneği var. bakın 26 golde kaç asist quaresmadan gelmiş.
iki senede toplam 19 asisti var ligde 19 da sarı kart görmüş yaptığı asist kadar sarı kartı var.
bu arada geçen sene toplamda 6 asist yapmış gomezinde o kadar asisti var :D
gomez olsaydı 10 asist daha yazardı diyen arkadaşlara geçen sene ikiside vardı gomeze yaptığı asist sayısı
3 yada 4 asisttir.
Abi geçen sene gomez varken sosa da vardı olcay da vardı töre de vardı.Quaresma bu seneki kadar topla buluşmuyordu.Ortadan soldan tiki takalarla falan geliyorduk.Gomez cenke görede abuya görede daha doğru koşular  yapıyordu.Q7 hücumda ikincil plandı.Bu sene özellikle sosanın gidişiyle birincil hücum planı oldu.Tartışılması gereken topla buluşmasına nazaran tabelasının azlığı değil, neden o kadar çok topla buluşmuş olmasıdır.

Çevrimdışı brkntcnr

* GİDEN OYUNCULAR *

Boyko (1.5 milyon €)
Milosevic (1 milyon €)

* GELEN OYUNCULAR *

Caner Erkin (750 bin €)
Mangala (Kiralık)
Luca Leiva (Free)
Navas (Free)
Demba ba (Free)
Abuobakar (10 milyon €)

Normal'de 5,35 gibi bir açık çıkıyor tabi diğer oyuncularımız biraz daha fazla rakamlara gidebilir ancak yetmezse mutlaka bir oyuncu satmamız gerekiyor.

Abu ya 10 vermeyiz bence.

Çevrimiçi Zafer55

* GİDEN OYUNCULAR *

Boyko (1.5 milyon €)
Milosevic (1 milyon €)

* GELEN OYUNCULAR *

Caner Erkin (750 bin €)
Mangala (Kiralık)
Luca Leiva (Free)
Navas (Free)
Demba ba (Free)
Abuobakar (10 milyon €)

Hem Abubakar hem Demba gelecekse cenk 3. Tercih olur. Birinci ikinci tercih olacak adamları satacağımıza cenki satalım.5 e 6 ya.

Çevrimiçi underworld

Quaresma'ya yoneltilen elestirilesi ben anlamiyorum. Quaresma zaten disiplinli olsa, surekli iceri de girip gol atsa, dogru tercihler yapsa burada olmazdi zaten. 32 yasindaki haliyle bile Avrupa'nin topclass takimlarinin bir altinda kulubede oturur rahatlikla.
Ayni sey Talisca icin de gecerli. Neymis, adam orta sahaya yeterince destek olamiyormus, mucadele etmiyormus vs. Adam bunlari yapsa zaten Benfica sana kiralamaz, 2 sene kendi oynatip su an 60 milyona bir Ingiliz takimina satmisti bile. Oguzhan elestirileri keza oyle. Besiktas capina, gercegine uygun yorum yapmak lazim.
Quaresma asistleriyle bircok takimin defansini acti, kilit oldu. Talisca keza golleriyle oyle. Kapali takimlari oyle tiki takayla vs zor acarsin, bir yerde tikanirsin. Son 2 sene kucuk takimlara karsi bu kadar az puan kaybediyorsak bunun en buyuk nedeni Quaresma, Talisca, Gomez ve Oguzhan-Atiba orta sahasidir. Bu denklemden 2 oyuncu cikar ve Veli-Atiba'ya don 70 puanda takili kalirsin. O yuzden Quaresma'nin degerini bilmek lazim. Yasi da zerre ilgilendirmiyor. Adam zaten hiziyla oynamiyor son 2 senedir; topu cizgiye yapisik aliyor, atabilirse 1 calim atiyor, olmadi kesiyor. Ve harbiden saglam kesiyor. Sonuna kadar kullanmak gerekir boyle bir cevheri.
Peki büyük takımlara karşı

Çevrimiçi Necmi

Q7 nin olmadigi bir macta Oğuzhan 4 korner kullandi 4 korneri de on diregi gecmedi ve hepsine rakip vurdu kafayi

Oguzhan Klas adam Mesela cok guzel uzun top ve Diagonal pas atabiliyor ama orta kesemiyor bu tartismaya kapali bi konu abi @mylife1903
quaresmanınkilerde arka direği geçip devam ediyor.

Çevrimiçi Necmi

Abi geçen sene gomez varken sosa da vardı olcay da vardı töre de vardı.Quaresma bu seneki kadar topla buluşmuyordu.Ortadan soldan tiki takalarla falan geliyorduk.Gomez cenke görede abuya görede daha doğru koşular  yapıyordu.Q7 hücumda ikincil plandı.Bu sene özellikle sosanın gidişiyle birincil hücum planı oldu.Tartışılması gereken topla buluşmasına nazaran tabelasının azlığı değil, neden o kadar çok topla buluşmuş olmasıdır.
mecburen topu atmasalar oyuncuları döver sahada :bandit:

Çevrimdışı İhsan

Tosicin ramos gelse ben yine oynarım yerimde demişliği var mı gerçekten

Adam haklı !
Tosic in oynama olasılığı Ramos'un gelme olasığından çok daha yüksek... :D
Come to Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Sadece kasimpasa macinda ortayla 3 asisti vardi abi , Sen toplasan 5 i gecmez diyorsun :kop: :kop:

Kasımpaşa maci

1.cisi ortaladi Aboubakar 1 metreden bombos pozisyonda Topu kalecinin kucagina vurdu

2.cisi Qu muthis ortaladi Babel dokunamadi

3.cusu Q7 ortaladi Aboubakar kafayi vurdu top direkten disari çıktı

Sadece 1 macta degerlendilemeyen 3 asisti var

İlla istatistik mi yazalım?
bunları saymaya başlarsak 300 asisti vardı o zaman her kaleye doğru ortalanan top asist değeri görüyorsa

Çevrimdışı mylife1903

Peki büyük takımlara karşı
Tsye asist yapmis
Gsye asist yapmis
Fbye asist yapmis
Ibbye de asist yapmis

En ilginci oynamadigi maclarda fark atiyoruz ya avrupada tek macta oynamamis o mactada tek yenilgimizi almisiz.

Elestirilerin sacmalagindan hic sevmedigim kanat oyuncularini savunma pozisyonuna geciriyorsunuz.

Bu adami elestirenler kendisinden en buyuk beklentisi olanlardir

Çevrimdışı Berat

* GİDEN OYUNCULAR *

Boyko (1.5 milyon €)
Milosevic (1 milyon €)

* GELEN OYUNCULAR *

Caner Erkin (750 bin €)
Mangala (Kiralık)
Luca Leiva (Free)
Navas (Free)
Demba ba (Free)
Abuobakar (10 milyon €)

FM2018 mi bu?

Çevrimdışı mylife1903

bunları saymaya başlarsak 300 asisti vardı o zaman her kaleye doğru ortalanan top asist değeri görüyorsa
Canerin sacma sapan ortalarini basarili sayiyorsun ya ona mahsuben kabul et iste

Çevrimdışı mylife1903

FM2018 mi bu?
Yok fm olsa
Boykoyu 1.5a satamazsin
Mesela 500 pesin 25 mac oynarsa 350 cl olursa 250 sampiyon da olursa 400 gibi olur

Çevrimdışı Berat

Yok fm olsa
Boykoyu 1.5a satamazsin
Mesela 500 pesin 25 mac oynarsa 350 cl olursa 250 sampiyon da olursa 400 gibi olur

Vallahi şaşırarak izliyorum böyle hareketleri abi biliyorsun :D

Çevrimiçi underworld

Tsye asist yapmis
Gsye asist yapmis
Fbye asist yapmis
Ibbye de asist yapmis

En ilginci oynamadigi maclarda fark atiyoruz ya avrupada tek macta oynamamis o mactada tek yenilgimizi almisiz.

Elestirilerin sacmalagindan hic sevmedigim kanat oyuncularini savunma pozisyonuna geciriyorsunuz.

Bu adami elestirenler kendisinden en buyuk beklentisi olanlardir
3 korner bir tolgay ( ismael)

Ya yapamadiklari gs son dk fb maçı talisca ya vermediği bi sezon hangi büyük maçı kazandık. Yeni stadakizda galibetimiz yok.

Q7 ile level atlayamayiz.( sağ kanat)

Gol atamayan,
Ofsayt kuralını bilmeyen,
Orta acma dışında asisti olmayan,
Takım oyunundan kopuk,
Hocasina ,takımdaki onun açığını kapatmak için bir tarafını parcalayan arkadaşina saygısı olmayan,
Yaşını almış bundan sonra kendi adına kaybedecegi bir şey olmayan biriyle yola çıkmak , vah ki vah !!

Babelin sağ kanat tiplisini bulup getirsinler

Etiketler: