Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 236 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5281772 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı kyiv

mevcut tabloda yapılması gerekenler:

tosiç yerine medeli koyup geriden oyun kurma kalitesini yukarı çekmek

atiba yerine ozzi koyup ozzi tolgaya dönmek (rakipler zaten geride bekliyorlar bu kadar defansif oyuncuya ihtiyaç yok)

q7 yerine cenki koyup merkez forvete negredoyu koymak.

tabii bunları yapacak bir hoca kenarda yok orası ayrı. bunun adı da hoca inatçı deyip kestirip atmak oluyor...

inat edenler genelde kaybederler...

Medel ve Pepeli savunma hem Atibanın yokluğunu kapatır hem de paslı çıkma imkanı olur hem fikirim ancak Oğuzhan konusunda tereddütlüyüm.Kanata gelince de iyileştiğinde Gökhan Töreyi  gözardı etmeyelim derim hem paslı hem de dikine gidebilecek iyi bir alternatif olur.sakatlık durumu nedir bilmiyorum ama Gökhan Töreyi de biran önce denemeliyiz. Belki de 2. yarının ilacı olabilir ağır çekim futbolumuzda. Hatta Negredo ile uyumlu olabilecekleri yönünde bir histe var içimde.

Çevrimdışı tangaz

Medel ve Pepeli savunma hem Atibanın yokluğunu kapatır hem de paslı çıkma imkanı olur hem fikirim ancak Oğuzhan konusunda tereddütlüyüm.Kanata gelince de iyileştiğinde Gökhan Töreyi  gözardı etmeyelim derim hem paslı hem de dikine gidebilecek iyi bir alternatif olur.sakatlık durumu nedir bilmiyorum ama Gökhan Töreyi de biran önce denemeliyiz. Belki de 2. yarının ilacı olabilir ağır çekim futbolumuzda. Hatta Negredo ile uyumlu olabilecekleri yönünde bir histe var içimde.

ozzi benim içinde soru işareti ve güven vermiyor ama atiba ile 3 stoperli oynamak gibi bir durum oluşuyor tolgay desek maçlarda ileri doğru çok az pas deniyor buda taliscayı da verimsizleştiriyor bu nedenle ozzi tolgay talisca denemesini yapmak zorunda hissediyorum belki de ozziyi oynatarak kazanırız arkalarındaki pepe medel ikilisi geri çizgiyi epey öne çıkartır böylelikle oyunun boyunu da kısaltırız. töre sanırım ocak sonu ancak hazır olacak ama maç eksiği çok fazla ve hangi seviyede döneceği soru işareti, hazır ve formda bir töreye kimse hayır demez.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Kesinlikle.

Ama kendiniz soylediniz, "vaktinde".

Sezon sonunda konusulur, hoca memnun olmaz baskan memnun olmaz, o zaman olur.

Ama devre arasi? Kesinlikle vakti degil.
Eyvallah demek istediğinizi anlıyorum. Sene sonu gerekli değerlendirme yapılır bazı kararlar alınır düşüncesine de saygı duymakla birlikte hocanın genel tutumunu değiştirmeyeceğini ve puan kayıplarının devam edeceğini öngörüyorum. Ligin ikinci yarısında UEFA moduna girmiş bir takım ve camia görmek istemiyorum. Ve emin olun ki bu durum gerek hoca ve gerekse yönetimi ciddi olarak yıpratır, bizleri de üzer. Şöyle bi durum da var ki devre arası hoca değiştirmek ayıp değil günah değil. Mustafa Denizli yanlış hatırlamıyorsam şampiyon olduğumuz sezon devre arasında geçmişti takımın başına.
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı tangaz

Eyvallah demek istediğinizi anlıyorum. Sene sonu gerekli değerlendirme yapılır bazı kararlar alınır düşüncesine de saygı duymakla birlikte hocanın genel tutumunu değiştirmeyeceğini ve puan kayıplarının devam edeceğini öngörüyorum. Ligin ikinci yarısında UEFA moduna girmiş bir takım ve camia görmek istemiyorum. Ve emin olun ki bu durum gerek hoca ve gerekse yönetimi ciddi olarak yıpratır, bizleri de üzer. Şöyle bi durum da var ki devre arası hoca değiştirmek ayıp değil günah değil. Mustafa Denizli yanlış hatırlamıyorsam şampiyon olduğumuz sezon devre arasında geçmişti takımın başına.

katılıyorum.
iyi bir hoca bu kadroya ikinci devre ŞL.den arınınca 17de 15 yaptırır.
denizli devre arasını beklemeden gelmişti.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tuncaboylu

büyük takımlar hoca reaksyon gösteremiyorsa hocayı gönderir. duygusallıga yer yok. maalesef durum böyle adı üstünde endüstriyel futbol. şayet endüstriyel futbola uyum sağlayamazsan Seba dönemi gibi şerefli ikinciliklere ambargo koyarız...
Bu bahsettiğin şey duygusallık değil, rasyonel düşünmedir. Senin önerin ise abesle iştigaldir.

O bahsettiğin büyük takım refleksini Demirören zamanında epey iyi uyguladık, kaç kere şerefli ikinci olabildik?

Öte yandan Seba döneminde Milne ile iki kere ikinci olduktan sonra 3 kere şampiyon olmadık mı?

Kaldı ki hocamız başarısız değil, ligde 2 senede  2 sampiyonluk aldık ve son iki senedir Avrupa'da tarihimizde ilkleri yaşatıyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mylife1903

Bu arada cumartesi günkü GS maçı öncesi ufak bir organizasyon yapacağız, katılım durumuna göre büyük de olabilir;

Mekan Taksim/Kirvem ocakbaşı; saat: 14:00 Meydana 150-200 metre, eski tarz güzel bir yer.

şimdilik katılımcılar;

@panic13
@yorgo_d(geodem)
@Necmi
@GOKHAN CETIN
@İhsan
@oblomov

Gelmek isteyen olursa gizli numaradan çağrı atsın, isimsiz e-mailden bana mail göndersin, veya buradan dm yollasın ;)

Necmi Abi, senin tayfadan Efe, Yakup falan gelirse onlara da söyle istersen.
Kalkisma mi yapiyonuz

Yaniniza bez alin sisilerin delini kapatirsiniz
Menuyi ve masadan fotolari da paylasalim litfen

Çevrimdışı AigleBordeaux

Bu bahsettiğin şey duygusallık değil, rasyonel düşünmedir. Senin önerin ise abesle iştigaldir.

O bahsettiğin büyük takım refleksini Demirören zamanında epey iyi uyguladık, kaç kere şerefli ikinci olabildik?

Öte yandan Seba döneminde Milne ile iki kere ikinci olduktan sonra 3 kere şampiyon olmadık mı?

Kaldı ki hocamız başarısız değil, ligde 2 senede  2 sampiyonluk aldık ve son iki senedir Avrupa'da tarihimizde ilkleri yaşatıyor.

Demirören dönemimde hangi hocaya bu son iki sezon kalitesinde takım verildi?
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı tangaz

demirören zamanı die söze başlayınca gerisini okumaya gerek yoktu ama okudum.

demirören zamanı hoca ve oyuncu seçimleri sürekli hatalı idi üstüne kötü bir mali politika vardı bu kadar yanlış içeirisinde doğruyu yakalamak olanaksızdı ki buna rağmen öyle yada böyle 1 şampiyonluk kazanıldı.

milne sonrası ise sebanın hata yıllarıydı endüstriyel futbola ayak uyduramadı ve takım küçüldü

Çevrimdışı EMİR EMRE

Hepimiz Beşiktaş in basarisini en azindan rahat gece uykulari istiyoruz o yuzden cozum aramadaki içtenliğinize inaniyorum. İnşallah kulubumuz icin en hayırlısı olur.

Çevrimdışı Egos

endüstriyel futbolu sürekli karar değiştirme diye algılıyorlar, başarısız olursan 20 futbolcu gitsin, 30 tane gelsin; duygusallığa yer yok. rüzgarın esişine göre kıvrılıp güzel dans ettiğini sanmak gibi bir şey. uzun süreli planlama ile başarı mı gelirmiş? hem ilk sene sosa-gomez şampiyon yaptı, ikinci sene rakip kalmamıştı. 

Çevrimdışı tangaz

endüstriyel futbolu sürekli karar değiştirme diye algılıyorlar, başarısız olursan 20 futbolcu gitsin, 30 tane gelsin; duygusallığa yer yok. rüzgarın esişine göre kıvrılıp güzel dans ettiğini sanmak gibi bir şey. uzun süreli planlama ile başarı mı gelirmiş? hem ilk sene sosa-gomez şampiyon yaptı, ikinci sene rakip kalmamıştı.

boş birkaç satırdan ibaret son iletilerin...

20 futbolcunun gidip 30 futbolcu gelmesini gerektirecek bir kadromuz yok, bu kadroyu iyi hazırlayamayan ve yanlışında ısrar eden bir hocamız war. üstelik değişen bir karar yok tek karar şampiyonluk ve bunu başaracak profilleri monte etmek. takım hazır olmadıgı (hoca söylüyor) ilk periyodda daha iyiydi, yine hocanın ifadesine göre hazır oldugu haftalarda baş aşağı gidiyor. şl falan denmesin zira orda da düşüş başladı bahsi geçen periyodda evimizde 2 maçı da kazanamadık...

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Hepimiz Beşiktaş in basarisini en azindan rahat gece uykulari istiyoruz o yuzden cozum aramadaki içtenliğinize inaniyorum. İnşallah kulubumuz icin en hayırlısı olur.
İnşallah arkadaşım.  :ok: Akarken doldurmak lazım. Arka arkaya şampiyonluklara ve ŞL gelirlerine ihtiyacımız var.
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı tangaz

son iletilerin takımı yorumlamak değil, takıma eleştirisel yaklaşan kişilere sataşmak ve yermekten ibaret...

Çevrimdışı tuncaboylu

Tarihimizde kaç kere CL'de gruptan lider çıktık?

Çevrimdışı tuncaboylu

demirören zamanı die söze başlayınca gerisini okumaya gerek yoktu ama okudum.

demirören zamanı hoca ve oyuncu seçimleri sürekli hatalı idi üstüne kötü bir mali politika vardı bu kadar yanlış içeirisinde doğruyu yakalamak olanaksızdı ki buna rağmen öyle yada böyle 1 şampiyonluk kazanıldı.

milne sonrası ise sebanın hata yıllarıydı endüstriyel futbola ayak uyduramadı ve takım küçüldü
9 senede 1 sampiyonluk kazandı herif. 9 sene aynı teknik direktörü çalıştırsa da onu kazanırdık.

[ Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 12:33:55 tuncaboylu ]

Çevrimdışı tangaz

9 senede 1 sampiyonluk kazandı herif. 9 sene aynı teknik direktör ü çalıştırsanluk kazanırdık.

demirören diyorsun hala hey allam

Çevrimdışı mellfred

Yuh ! Demirören döneminde ki harcanan paraları ödüyoruz hala

Çevrimdışı Egos

boş birkaç satırdan ibaret son iletilerin...

20 futbolcunun gidip 30 futbolcu gelmesini gerektirecek bir kadromuz yok, bu kadroyu iyi hazırlayamayan ve yanlışında ısrar eden bir hocamız war. üstelik değişen bir karar yok tek karar şampiyonluk ve bunu başaracak profilleri monte etmek. takım hazır olmadıgı (hoca söylüyor) ilk periyodda daha iyiydi, yine hocanın ifadesine göre hazır oldugu haftalarda baş aşağı gidiyor. şl falan denmesin zira orda da düşüş başladı bahsi geçen periyodda evimizde 2 maçı da kazanamadık...

nihayet ortam müsait ve şenol güneş'i gözüne kestirdiğin için yok, başarılı olduğumuz sezonlarda adın gömücüye çıkmıştı ağabey. beşiktaş'ın seviyesinde beş oyuncu söyle, geçmişte onlar için neler yazdığını kontrol edelim. sonuçlar iyi gelirken gömdüklerin nasıl olduysa beşiktaş seviyesine çıktılar birden.

üstelik şenol güneş'in tarafında bile değilim, çok lazımsa gönderilir; fakat senin söylediklerinin karşısındayım, bu eylem için boş birkaç satır fazlasıyla yeterli. 

Çevrimdışı mellfred

Sorun da çözüm de hocadadır. Ve onunla birlikte çıkacağız  bu krizden

Çevrimdışı underworld

--mesele öldürmekse eğer öldürmek kolay kardeşş...
Ama  mesele öldürmek değil !

-- ne ulan mesele ne ?

-- Onu da ben mi söyleyim kardeşşş

(Ramix dayı vs kerpeten ali )

Mesele göndermek olsaydı şimdiye kadar ihya olurduk.

Bu işin sorumluları kendilerini  umraniye de odaya kaptsinlar  3 gün meseleleri ele alsınlar.

Niye böyle olduk?
Nerde yanlış yaptık?
Devre arasına kadar neler yapabilirsiz?
Devre arası neler yapabiliriz diye numakasa etsinler.

Çevrimdışı mellfred

bu arada yine dillendirelim
Cenk Tosun isterse 25’e gitsin (umarım) Beşiktaş’ın tek santrafor oynadığı sistemin adamı değildir olmadı olamaz.
Umarım gs maçına ilk 11 çıkmaz ama çıkacak.
Dün Burak Yılmaz’ın attığı goldeki koşusuna bir bakın

Çevrimdışı panic13

--mesele öldürmekse eğer öldürmek kolay kardeşş...
Ama  mesele öldürmek değil !

-- ne ulan mesele ne ?

-- Onu da ben mi söyleyim kardeşşş

(Ramix dayı vs kerpeten ali )

Mesele göndermek olsaydı şimdiye kadar ihya olurduk.

Bu işin sorumluları kendilerini  umraniye de odaya kaptsinlar  3 gün meseleleri ele alsınlar.

Niye böyle olduk?
Nerde yanlış yaptık?
Devre arasına kadar neler yapabilirsiz?
Devre arası neler yapabiliriz diye numakasa etsinler.

Şenol Güneş bu tavrı ile (devlet bahçeli tonlaması ile) NE YAPMAK, NEREYE VARMAK İSTEMEKTEDİR?!
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Egos

son iletilerin takımı yorumlamak değil, takıma eleştirisel yaklaşan kişilere sataşmak ve yermekten ibaret...

ağabey, dokunulmaz değiliz. sen beşiktaş ile ilgili argümanlar geliştireceksin ve kimse onların temelsiz olmasını eleştirmeyecek mi?

sadece görüşlerine katılmıyorum ve yazılanlar üzerinden değerlendirme yapıyorum. bu senin tüm fikirlerinle alakalı bir durum değil. çok kez aynı tarafta oluyoruz, benim düşüncelerimi de ifade ediyorsun, bu sefer ters düştük.

Çevrimdışı AigleBordeaux

Yuh ! Demirören döneminde ki harcanan paraları ödüyoruz hala

Ben Demiroren harcamadi demiyorumki. Demiroren hep kalitesiz oyunculara para saçti.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı Onur Küçük

Şu anda Hoca'yı göndermek hataların üzerine başka bir hata eklemekten başka bir şey olmaz. Ortada kaçan bir şampiyonluk da yok aslında. Hoca'nın yapması gereken kendini sorgulayarak bazı inat ve takıntılarını aşması. Bazı düzenlemeler yaparak güzel sonuçlar çıkarabilir. Öncelikle ani baskın olarak tarif ettiği oyun düzenini sorgulayıp düzenlemeler yapması lazım. Defansını çok geride kur, önlerine 6-8 kırması şeklinde oynayacak 2 orta saha koy. Bunlar 1 blok ve aralarında ciddi mesafe olan ileride 4 oyuncu diğer bir blok.  Gerideki 6lı blok topu aradaki ciddi mesafe nedeniyle uzun toplarla kanada atmak zorunda. Başka seçenekleri yok. Top kanada gelecek ve ileride birbirinden kopuk 4 oyuncu ile 11 kişi savunma yapan takımlara karşı gol arayacağız. Bu 11 kişi savunma yapan takımlara işlemeyeceği çok apaçık belli bir oyun kurgusu. Rakipler de zaten sınırlı olan hücum planlarını alt üst ediyor. Atiba ve kanatlara baskı yapıyor ,birbirinden kopuk olan oyuncular dikine oynamaya çalıştıklarında topu kaybediyor ya da  geriye, yana oynamak zorunda kalıyor. Bu düzen 11 kişi savunma yapan takımlara işlemez. İşlemeyeceği apaçık belliyken Hoca bunda hep inat etti. İnat ettikçe puan kayıpları da devam etti. Bu inadını aşmak zorunda.

11 kişi savunma yapan takımlara karşı eni 68 metre olan sahanın her 1 metresinden dikine oynayabilecek şekilde aksiyonlar çıkarmak şart. Bunun olması için oyuncuların sahada düzgün yayılması ve görev tanımlarının düzgün yapılması şart. Bu sağlandığında opsiyon sayısı artacak ve bu arttıkça rakip takımların önlem alması kısıtlanacak. Hoca bu takımı, oyuncuları tanıyor. Bu düzenlemeleri yapabilir yeter ki 2 sene sonunda kafasında kurup hayata geçirdiği açık oynayan takımlara karşı işe yarayan ama 11 kişi savunma yapan takımlara sonuç üretmeyen oyun kurgusuna saplanıp kalmasın. En azından 11 kişi savunma yapan takımlara karşı farklı oynanması gerektiğini bilip gereğini yapmak zorunda Hoca. Oyuncuların performansı sorgulanacaksa sistemde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra sorgulanmalı. Oyuncuların verimliklerini, performanslarını dibe çeken bir oyun kurgusunda performanslarını sorgulamak bir sonuç getirmez.
[ Son Düzenleme: 27 Kasım 2017, 13:07:02 Onur Küçük ]

Etiketler: