Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 340 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5224468 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

Gökhan gönül'ü beğenmedim vasatın altındaydı bir an önce toparlaması gerekiyor önümüzde önemli maçlar var.

Adriano'da vasat oynadı fakat 1 assistle taçlandırmasını bildi  :claps:

Adrianonun gözünü seveyim :D  :evillol:

Çevrimdışı onder23

Negredo'nun yüzünde gülücükler açıyor  röportajda :D
Koçum benim günün kazananı sensin hep böyle devam et

Çevrimiçi sozkul

Forma adaleti yok, taktik yok sadece iğrenç bir inat var.

İnat etmenin iğrenç olanı ve olmayanı mı var?
Moderatör olarak direk hocaya böyle birşey diyemediğin için sinirinden gereksiz tanımlamalar kullanıyorsun @Berat

Çevrimiçi Necmi

Talisca. Lig ve CL maçlarındaki oyun içi gayreti çok farklı.
o işin kolayı var oynatmazsın ilk şl maçında olur biter anlayacağı en iyi dil budur.
ama hoca içinde şl daha önemli olduğu için yapmaz.

Çevrimdışı atalay

CL'de üç farklı rakibe karşı her maç özelinde henüz çalışılmış ilk aksiyonda karbon kağıdı gibi benzer üç gol atabiliyorsunuz.
Ligdeki ağırlıklı oyunu ve birkaç oyuncunun final aksiyonlarına indirgenen hücum stratejilerini tercih etmeye gerek yok. Ligdeki sekiz maç ile CL'deki üç maç arasındaki üretkenlik kalitesi bile farklı.

Temelde hücum stratejilerini çeşitlendirmek gerek. Elde hücum zenginliğini sağlayacak oyuncular var. Fakat bu final aksiyonu ve öncesindeki oyun tercihleriyle alakalı bir durum. Tercihler tekdüze. Tolgay ve Oğuzhan'ın rolü Quaresma'nın vücuduna uzun metrajlı top atmak olmamalı. İş, Talisca'nın oyunu sağ kenara açıp içeri attığı koşu ile Quaresma'nın kenar ortası üzerinden gol aramaya veya Babel'in yatır-kaldırlarına kalmamalı.  @EMİR EMRE
[ Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 22:36:14 atalay ]

Çevrimiçi Özgür Gültekin

o işin kolayı var oynatmazsın ilk şl maçında olur biter anlayacağı en iyi dil budur.
ama hoca içinde şl daha önemli olduğu için yapmaz.

oynatmamak olmaz, Monaco maçında 18 e almayacaksın.
Belki 1 maç kaybedersin ama bütün takımı kazanırsın.

Çevrimdışı Ersoy

Sezon başında takım yaşının yükselmesi eleştirildi ama en kral topu 30+ olanlar oynuyor.
Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı kartal190321

Hoca isteksiz gibi abuk sabuk cümleler kurulacaksa, haksızsın evet. Hoca istekliyken, küfür etti sakin kalmalı, sakinken isteksiz. Saha sonuçları işine gelmeyen bir kulp buluyor eleştirmek için.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

istekli olunca küfürmü etmek gerekiyor   küfür etmeden istekli olunmuyor mu   bunuda  söyledin ya   söylenecek laf kalmadı , gecen sene neden küfür etmiyordu isteksizmiydi , ha şunuda hatırlatayım hocalar  maç sonuçlarına göre  eleştirilir, kaşını gözünü giyimi eleştirecek  değiliz ,oynatıgı oyunu   saha sonuçlarını eleştirecez
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı caner.eryigit

Negredo nun açıklamaları valla derslik.Bir Prof sporcu nasıl olurun örneklerini sünüyor.saygıyla eğiliyorum önünde matador.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Lucas Lima gelirse Allah diyorum.
Gelmesi çok zor ama ya gelirse...

Çevrimdışı Sercan62

Maç 1-1 olunca sinirden izleyemedim, maçı kapattım. Hocada ve takımda bir isteksizlik var. Buna anlam veremiyorum. Sahada yeneriz ya da yeniliriz. Futbol bu her türlü sonuç olabilir. İstekli arzulu oynarsın, elinden geleni yaparsın gol atamazsın, rakibin gelir atar ve maçı kazanır. Sen takımımın iyi oyunu ile mutlu olursun yine de ama ben saha kenarında suratı beş karış bir hoca ya da oyuncu topluluğu görmek istemiyorum. Takım içerisinde bir problem varsa bir an önce çözülmeli. Şu ligin en kaliteli kadrosu bizde. Bunu iyi değerlendirmek ve bu yıl da şampiyon olmak gerekiyor.

Bu süreçte taraftara da çok iş düşüyor. Medya ne yaparsa yapsın takıma sonuna kadar destek olmalıyız ancak yönetimin de yapması gereken işler var. Çözülmesi gereken bir sorun varsa bir an önce çözmeli yola da devam etmeliyiz. Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli ama şampiyonlar ligi yolu, ligden geçiyor. Lig bizim için çok önemli. Umarım bu galibiyet, bir serinin başlangıcı olur. gs maçına kadar, o maçta dahil bir galibiyet serisi yakalarız.

Çevrimdışı ozankarakoc

Problem ŞL de değil ligde, haybeye puan kaybettiğimiz takımlar kasımpaşa, gençlerbirliği ve bugün zorlandığımız alanya.

Bu 3 takıma karşı ben bu kadroyla hocanın çaresiz olduğunu falan düşünmüyorum.

10. Hafta oldu bana organize çalışılmış bir atağımızı söyleyebilir misin?

Attığımız gollerin yarısı duran top.

Mesela Taliscanın ve haftalardır Canerin oyunda olmasına anlam veremiyorum ben.

2. Yarı 14 orta yapmışız. Negredo 80de giriyor. Çaresizlik mi sence bu?

Hoca taktiksel anlamda çok donanımlı değil fakat yardımcı istemiyorum diyen yine kendisi.

Sosa-Gomez gittikten sonra ben ne oynadığımızı anlamıyorum. Uzun bir süre de anlayabileceğimizi düşünmüyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çaresizliği yaratan, kadronun kalitesi değil, yapısı.

'Talisca'yla Caner'in oynamasına anlam veremiyorum haftalardır' diyorsun. İyi de, Adriano ve Gökhan sakattı. Caner'den başka oynayacak adam yoktu. Ben Caner'in Beşiktaş'ın sistemine en uzak oyuncu olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle alınmamalıydı bana göre. Ama ne yapacaksın Adriano yoksa?

Talisca da öyle... Talisca formsuzsa kimi oynatacaksın onun yerinde? Bir önerin var mı? Valla benim yok. 'Babel oynasın' desen, sola kimi alacaksın? Lens'i mi? 'Oğuzhan oynasın' desen hem formsuz, hem uzaktan şutları çok etkisiz. 'İleriye dönük orta saha oyuncusu' (CAM) değil. Kendisi de söylemişti 'ben CDM pozisyonunda kendimi rahat hissediyorum' diye. Başka, Talisca'nın yerine? Cenk mi? O da olmaz. Bütünüyle sistemi değiştirmen lazım. O da 'ha' deyince olmuyor. Takım 3 senedir aynı dizilişle oynuyor.

'Negredo niye 80'de giriyor' diyorsun, o da bir başka çaresizlik... Negredo'yu alsan kimi çıkaracaksın? Cenk gol de atmış üstelik... 45'te gol atan adamı çıkarır mısın? 70'te çıkarsan da zaten 8-10 dakika daha fazla oynatmış oluyorsun.

Kadro yapısı ve kadro kurulurkenki hatalar, Şenol Hoca'yı çaresiz bırakıyor.

'Sosa ve Gomez gittikten sonra ne oynadığımızı anlamıyorum' diyorsun, doğru. Çünkü Sosa'nın yerine Talisca, Gomez'in yerine Aboubakar geldi. İstedikleri kadar iyi olsunlar, aşırı derecede alakasız oyuncular. Messi'nin yerine Lewandowski'yi, Iniesta'nın yerine Pogba'yı da alıp aynı sisteme oturtursan patlarsın.
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı EMİR EMRE

Temelde hücum stratejilerini çeşitlendirmek gerek. Elde hücum zenginliğini sağlayacak oyuncular var. Fakat bu final aksiyonu ve öncesindeki oyun tercihleriyle alakalı bir durum. Tercihler tekdüze. @EMİR EMRE

ben de katılıyorum söylediklerine en çok da Oğuzhan gibi bir oyuncunun bu kadar oyundan kopuk olmasına kızıyorum. Kendimi Oğuzhan'ın yerine koysam ilk dikine oynadığım ve harika bir asist yaparak takımımı öne geçirdiğim maçta bu kadar pasif ve isteksiz kalır mıydım acaba, her topu ayağıma isterdim herhalde...

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

oynatmamak olmaz, Monaco maçında 18 e almayacaksın.
Belki 1 maç kaybedersin ama bütün takımı kazanırsın.

Bence kaziga oturtalim.  :evillol:

Saka bir yana, Talisca profesyonelligi ust duzey, liderlik ya da cesareti on planda bir adam degil. Aynisi Oguzhan icin de gecerli. Rakip sertlesirse pisiyorlar. Bu sene de bize karsi yapilan bu. Daha once de boyleydi ama kartlar cikiyordu. Lig yine normale donup hakemler tarafli cikmaya baslayinca hak edilen kartlar cikmaz oldu. O zaman sen de onlemini ona gore al, isyan edecek adamlari oynat Medel olur, Cenk olur, Pepe olur. Ligde ideal 11'in orta sahasinda su sartlar altinda Tolgay oynar, Atiba-Medel donusumlu oynayabilir. Talisca yerinde Cenk oynar, ben oynayabilecegini dusunuyorum. Striker de Negredo iste bu kadar. Caner de oynayacaksa soylersin cizgiye inmeden orta acma diye.

Çevrimdışı Egos

şenol hoca ve futbolcuların yüz ifadeleri  çok şey ifade ediyor, takımda sıkıntı var  bizim gördüklerimizi futbolcularda görüyor, böyle devam ederse  hocaya güven kalmaz...

... ha şunuda hatırlatayım hocalar  maç sonuçlarına göre  eleştirilir, kaşını gözünü giyimi eleştirecek  değiliz ,oynatıgı oyunu   saha sonuçlarını eleştirecez

Çevrimdışı tuncaboylu

Çaresizliği yaratan, kadronun kalitesi değil, yapısı.

'Talisca'yla Caner'in oynamasına anlam veremiyorum haftalardır' diyorsun. İyi de, Adriano ve Gökhan sakattı. Caner'den başka oynayacak adam yoktu. Ben Caner'in Beşiktaş'ın sistemine en uzak oyuncu olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle alınmamalıydı bana göre. Ama ne yapacaksın Adriano yoksa?

Talisca da öyle... Talisca formsuzsa kimi oynatacaksın onun yerinde? Bir önerin var mı? Valla benim yok. 'Babel oynasın' desen, sola kimi alacaksın? Lens'i mi? 'Oğuzhan oynasın' desen hem formsuz, hem uzaktan şutları çok etkisiz. 'İleriye dönük orta saha oyuncusu' (CAM) değil. Kendisi de söylemişti 'ben CDM pozisyonunda kendimi rahat hissediyorum' diye. Başka, Talisca'nın yerine? Cenk mi? O da olmaz. Bütünüyle sistemi değiştirmen lazım. O da 'ha' deyince olmuyor. Takım 3 senedir aynı dizilişle oynuyor.

'Negredo niye 80'de giriyor' diyorsun, o da bir başka çaresizlik... Negredo'yu alsan kimi çıkaracaksın? Cenk gol de atmış üstelik... 45'te gol atan adamı çıkarır mısın? 70'te çıkarsan da zaten 8-10 dakika daha fazla oynatmış oluyorsun.

Kadro yapısı ve kadro kurulurkenki hatalar, Şenol Hoca'yı çaresiz bırakıyor.

'Sosa ve Gomez gittikten sonra ne oynadığımızı anlamıyorum' diyorsun, doğru. Çünkü Sosa'nın yerine Talisca, Gomez'in yerine Aboubakar geldi. İstedikleri kadar iyi olsunlar, aşırı derecede alakasız oyuncular. Messi'nin yerine Lewandowski'yi, Iniesta'nın yerine Pogba'yı da alıp aynı sisteme oturtursan patlarsın.
Bravo, harika analiz.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bence kaziga oturtalim.  :evillol:

Saka bir yana, Talisca profesyonelligi ust duzey, liderlik ya da cesareti on planda bir adam degil. Aynisi Oguzhan icin de gecerli. Rakip sertlesirse pisiyorlar. Bu sene de bize karsi yapilan bu. Daha once de boyleydi ama kartlar cikiyordu. Lig yine normale donup hakemler tarafli cikmaya baslayinca hak edilen kartlar cikmaz oldu. O zaman sen de onlemini ona gore al, isyan edecek adamlari oynat Medel olur, Cenk olur, Pepe olur. Ligde ideal 11'in orta sahasinda su sartlar altinda Tolgay oynar, Atiba-Medel donusumlu oynayabilir. Talisca yerinde Cenk oynar, ben oynayabilecegini dusunuyorum. Striker de Negredo iste bu kadar. Caner de oynayacaksa soylersin cizgiye inmeden orta acma diye.
Talisca'nın yaz döneminde kampa geç gelmesi unutuldu bile, bu 20 milyon verilecek bir adam değil.

Bu sene maksimum verim alınıp, sonra da vedalaşmak lazım. Ama şu anda lazım bize, isteksiz haline bile muhtacız.

Çevrimiçi mellfred

Nefredonun attığı gole çok çok sevindim
Al oğlum formayı sen bu alemin en klasısın
Çok değil be Talisca out negredo in
Oğuzhan negredo Babel Tolgay Adriano beraber oynasınlar bu takım 2016 senesi gibi akacak

Çevrimdışı kartal190321

yanlış olan ne  oyunda sıkıntı var   puan tablosunda sıkıntı var   ve bu durum hocanın ve futbolcuların yüz ifadesine yansıyor,yüz ifadesi  kaşı gözü anlatmıyor  iyi okusan yorumlayabilirdin  :)
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı ozankarakoc

Maç 1-1 olunca sinirden izleyemedim, maçı kapattım. Hocada ve takımda bir isteksizlik var. Buna anlam veremiyorum. Sahada yeneriz ya da yeniliriz. Futbol bu her türlü sonuç olabilir. İstekli arzulu oynarsın, elinden geleni yaparsın gol atamazsın, rakibin gelir atar ve maçı kazanır. Sen takımımın iyi oyunu ile mutlu olursun yine de ama ben saha kenarında suratı beş karış bir hoca ya da oyuncu topluluğu görmek istemiyorum. Takım içerisinde bir problem varsa bir an önce çözülmeli. Şu ligin en kaliteli kadrosu bizde. Bunu iyi değerlendirmek ve bu yıl da şampiyon olmak gerekiyor.

Bu süreçte taraftara da çok iş düşüyor. Medya ne yaparsa yapsın takıma sonuna kadar destek olmalıyız ancak yönetimin de yapması gereken işler var. Çözülmesi gereken bir sorun varsa bir an önce çözmeli yola da devam etmeliyiz. Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli ama şampiyonlar ligi yolu, ligden geçiyor. Lig bizim için çok önemli. Umarım bu galibiyet, bir serinin başlangıcı olur. gs maçına kadar, o maçta dahil bir galibiyet serisi yakalarız.

Ben 'takımda isteksizlik var' konusuna katılmıyorum. Bugün 95 dakika canla başla mücadele etti çocuklar. Kötü oynadık, galibiyeti zar zor kurtardık, Talisca çok etkisizdi, Quaresma'nın ortaları kötüydü falan filan ama... İsteksizlik, umarsızlık, bıkkınlık gibi şeyler yoktu bence.

Hoca mutsuz görünüyor. Sanıyorum sebebi Türkiye'deki genel atmosfer. Her geçen gün daha da canı sıkılıyor adamın. Basın toplantısında 'Lens'i çağırdınız gelmedi, Medel'i çağırdınız gelmedi, Necip'i oyuna almak zorunda kaldınız, ne düşünüyorsunuz' diye soruyorlar... Adam diyor ki 'öyle bir şey yok'... Her hafta aynı şey. En sonunda 'siz nasıl olsa canınız ne isterse onu yazacaksınız, yazın, biz de okuyalım' dedi.

Ama sonra 'Talisca kötü müydü acaba biraz' diye soruyor bir basın mensubu, hemen hevesle cevaplamaya başlıyor. Çünkü adam 'futbol' konuşmak istiyor. Bıktırdılar artık entrikadan, pislikten... Biz taraftar olarak lanet ediyoruz, düşünün, bu adamlar bir de işin tam içinde, tam ortasında! Nasıl asılmasın suratları...

Çevrimdışı bordele

Zamanı şöyle biraz geriye alsak. Lens, Negredo, Medel ve Orkan'a verdiğimiz parayı direk şu adama bassaydık bugün nasıl olurdu acaba.

İlk 11'de de sadece Pepe var zaten yenilerden.

http://www.aksam.com.tr/spor/porto-vincent-aboubakarin-bonservisini-7-milyon-euroya-kadar-indirdi/haber-633032
Av zamanı

Çevrimiçi sozkul

kendine çalışıyor açıklaması bu.

Böyle yapıyorsa eğer buna kendine çalışıyor denmez salaklık ediyor denir.
Adam burda kalmak istemiyor olabilir ama onu alacak takımlar Türkiye ligindeki maçlarını izlemiyorlar mı, kendine ediyor bence.

Çevrimdışı Egos

yanlış olan ne  oyunda sıkıntı var   puan tablosunda sıkıntı var   ve bu durum hocanın ve futbolcuların yüz ifadesine yansıyor,yüz ifadesi  kaşı gözü anlatmıyor  iyi okusan yorumlayabilirdin  :)

yarım saat dolmadan sekiz çizmişsin, sadece sayıklıyorsun.

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu arada hakemin, gözünün önündeki pozisyonda %100 penaltımızı vermediğini de unutmayalım, kayıtlara geçsin...

Çevrimdışı tuncaboylu

Kadromuz derin diye kendimizi kandırdık, ama gol lazımken ve Talisca kötüyken yerine Negredo dışında sokabilecek oyuncumuz yok.

Etiketler: