Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 365 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5217272 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Erdem Ayaz

hep ön yargı demekki izlemiyorsun izlesen pepeden bile daha az hata yaparak oynadığını ve çok daha fazla katkı verdiğini görürdün.
Izlememekle ne alakası var bunun şimdi anlamadım? izlemeden niye yorum yapalım?
Pepe ve Tosic i mukayese ediyorsunuz bilmem farkındamısınız  :) Ben Pepe nin Tosicten daha fazla hata yaptığını görmedim Tosic iyi oynuyor iyi oyununa kimsenin lafı yok ama pepeyle karşılaştırmanız yanlış olmuş
Şahsen buna katılmıyorum Tosicin iyi oynadığı konusunda zsten hemfikiriz ben yaptığı hatalardan muzdaribim
Üstelik Tosic bu seneki oyununu Pepe ye borçlu ondan öğrendikleri sayesinde bu denli şaşırtıyor insanları performansıyla Kaldı ki Pepe den çok hata yaptığı söylenemez.
Tosic i seviyorum ama Vidayı o konuma daha uygun görüyorum hepsi bu.

Çevrimiçi Koa_lAA

Dun aksamdanberi  Q7  Q7  diye bayilanlar var da ... 
Konuyla ilgili  sunu  dile  getiren olmamis pek.
Adamin  dun yaptigi  top  kaybi  26! 
Evet yanlis okumadiniz; 26 !!
Soyleyecek  baska bir seyim yok   :bandit: tesekkurler  :ebebe:

ben istatistiki verilerin herzaman gerçeği yansıtmadığı kanısındayım... oyun bu adamın üzerinden oynanıyor... nekadar çok topla buluşursa sayıda o derece artabilir... çünkü oynadığı mevki al topu dön geri değil... devamlı zorluyor.. devamlı bi aksiyon içinde... deniyor sonuçta... beğenirsin beğenmezsin eyvallah ama biraz fazla gömüyoruz adamı gibi...

sözlerimi tanju çolak ın nasıl bukadar çok gol attın sorusuna verdiği cevapla bitiriyorum...

denedim oldu... denemeden olmaz...

Çevrimiçi Koa_lAA

oynadığı mevkilerden biri stoper zaten ama ön liberoda verdiği verimi veremiyor
çok tehlikeli bomba gibi. Bizdede oynadı gördük ne olduğunu işde. zorda kalırsan oynatırsın
ama işde bir seçenek olamaz. stoperin ne kadar iyi olduğu birazda önündeki liberonun yeteneklerine ve tandemine bağlı
orta sahada bambaşka bir boyuta geçiyor orta sahada ve liberoda üst seviye verim alacağın bir oyuncuyu ortalama katkı vereceği
stoperde neden oynatasınki. katkısı tosiçten bir tık bile iyi olmaz aslında daha kötü olur.
ama medeli tosiçin önünde oynat tosiç verimi iki katına çıkar.

atiba-medel oynamaz bu takım herzaman... ikisinden biri olacak..muhtemelen de atiba olacak... medel yedek oturarak bize fayda sağlayamayacağı için - tosic in hala çok pozisyon hatası yaptığını düşünüyorum- stoperde medel çok katkı verir görüşündeyim hala...

Çevrimdışı İhsan

Pepe Tosic birbirini iyi tamamliyorlar.
Su anda biri digerindan daha faydali felan da diyemeyiz.
Istatistik konusunda Tosic (pepenin fazla gerisinde kalmayacak) iyi degerlere ulasti.

Istatistik demisken
Tosic 14 mac 3 gol 1 asist
Negredo 16 mac 3 gol 1 asist  :evillol:

Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Pepe Tosic birbirini iyi tamamliyorlar.
Su anda biri digerindan daha faydali felan da diyemeyiz.
Istatistik konusunda Tosic (pepenin fazla gerisinde kalmayacak) iyi degerlere ulasti.

Istatistik demisken
Tosic 14 mac 3 gol 1 asist
Negredo 16 mac 3 gol 1 asist  :evillol:
Yahu tosic iyi zaten kimse kalkıpta bu adam bu takımın stoperi olamaz demiyor o ayrı bişey
hata yapmaya biraz daha müsait yoksa Vida nın tosici zor keseceği konusu hepimizce aşikar. :)

Çevrimdışı İhsan

Iyi güzel ama defansin son ada cikardigi, kalecini iyi bir hamleyle tuttugu, direge patlayan top, 1-0 öncesi rakipten seken orta bile top kaybi olarak o rakamin icinde.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Berat

Franco yerine Ermenistan ligine kiralarız/satarız dediğin ismi yaz abi tamamlanır dörtlü. @tuncaboylu

Sağ kenar oyuncusunun yaptığı orta sayılarını irdelerken Negredo'ya 16 maç yazmak süper mantıklı @İhsan Habire 88'de sokuyordu hoca.

Çevrimdışı cursedofdragon

Gs forumundan bir yazı :D

"Bu sene de caresizce Basaksehir'i tutacagiz galiba."

:kop:

Çevrimiçi murat

ağabey doğrusun, çalışkansın; ama şu şeçenekleri ikiye indirgemek konusunda senden garibi yok. sezon başında "hangisi daha değerli? gruptan çıkıp 13-14 puan almak mı, uefa kupasını kazanmak mı?" diye soruyordun. konu quaresma olsa "hangisi daha değerli? 3. şampiyonluğu alıp rakiplerin fişini tamamen çekmek mi, yoksa orta yapmaktan başka işe yaramayan quaresma'yı parlatmaya uğraşmak mı?" diye soracaksın.

ben de bir tane sorayım: hangisi daha değerli? mylife'ın yönetici olmasını engellemek mi, yoksa 3. şampiyonluğu alıp rakiplerin fişini tamamen çekmek mi?"

mylife'ın yöneticiliğini 3. şampiyonluğa mal olmasına rağmen engelleyeceksen kusura bakma, anlaşmamız mümkün değil.

hangisi daha değerli? üst üste 3 şampiyonluk mu, 5 senede 4 şampiyonluk mu?

dur buldum: hangisi daha değerli? beşiktaş mı, ismail köybaşı mı?
çok büyük bir ikileme soktun beni çıkamıyorum.
[ Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 17:52:44 MURAT ]

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Gs forumundan bir yazı :D

"Bu sene de caresizce Basaksehir'i tutacagiz galiba."

:kop:
Beşiktaşın büyüklüğünü kabullenip altımızda bu denli ezilmeleri nin bizlere verdiği keyfi anlatmak la bitmez.
3 ve 4.hafta da kendilerini şampiyon ilan etmeleri de ayrı bi Komiklik Hikayesi
Nekadar aciz çaresiz ve zavallar.

Çevrimdışı İhsan

Franco yerine Ermenistan ligine kiralarız/satarız dediğin ismi yaz abi tamamlanır dörtlü. @tuncaboylu

Sağ kenar oyuncusunun yaptığı orta sayılarını irdelerken Negredo'ya 16 maç yazmak süper mantıklı @İhsan Habire 88'de sokuyordu hoca.

@Berat
Istatisklerin ne kadar yaniltici olabilecegini göstermek icin yazdim aslinda.
herseye ragmen Tosicin iyi bir sene gecirdigi gercegini degistirmez.
Q7 konusunda biraz hassasmisin acaba?
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı sozkul

fazla atlayarak okuyup gelmişssin yorgo, bu 26 konusunda farklı karşı argümanlar getiren arakadaşlar oldu atladığın yerlerde.

Çevrimdışı sametbagan

son 17 deplasman 0 katkı birde bu açıdan bak içerdeki maçlarda oynayarak şampiyon olunmuyor
adam taraftara oynuyor takıma değil en basitinden bu bile ne olduğunu gösteriyor. yanlız verdi atamadı
olayı değil deplasman gerçekten takımı on kişi bırakıyor.
Abi zaten bu Q7 nin alameti farikası kestiği kavisli ortalar şl de ekmeğini çok yedik iki sezon.

Buna sen bizim büyük maçları çözecek tek oyuncumuzsun seni kayseriye akhisara malatyaya falan götürerek kötülük yapmak istemiyorum.

Sen bana şl de ve içerdeki maçlarda lazımsın diye gazlayıp oynatmayacaksın.Bu adam gazla çalışan bi arkadaşımız öyle kadroya alıp da deplasmanda  yedek bekletirsen arızaya bağlar.

Takımın ahengini de bozar aynı milli takımda verilen rolün benzerini vereceksin.Orda oyun sıkışınca giriyor.Biz de de önemli deplasmanlar şl ve iç sahada ki bütün maçlarda oynar.

Çünkü gerçekten rakibi küçümsüyor bu adam oyuncuya göre muamele çekiyor yani .Hocamızın da ona göre buna ayar vermesi lazım başka çaresi yok.

Çevrimdışı Laudrup

Vida hakkinda cikan haberler aklima geldi, siz olsaniz devre arasi Vida'yi oynatmadan kaca satardiniz? Yani ne kadara ikna olurdunuz?

Çevrimdışı Berat

@Berat
Istatisklerin ne kadar yaniltici olabilecegini göstermek icin yazdim aslinda.
herseye ragmen Tosicin iyi bir sene gecirdigi gercegini degistirmez.
Q7 konusunda biraz hassasmisin acaba?

Ne hassas olacağım, zerre değer vermediğim bir insan.

Çevrimiçi murat

Vida hakkinda cikan haberler aklima geldi, siz olsaniz devre arasi Vida'yi oynatmadan kaca satardiniz? Yani ne kadara ikna olurdunuz?
temiz 10 milyon sterlin

Çevrimdışı sozkul

Ne hassas olacağım, zerre değer vermediğim bir insan.

anti-hassasın yani?  :)

Çevrimdışı sozkul

Çevrimdışı scarfright

O doğruyu yapsın biz diğerlerini eleştirelim.
Hatalı kim varsa onu eleştirelim.
Tekrar aklima geldi:
Eyy Anderson talisca o pozisyon da topa dokunma gafletini nasıl gosterirsin.
Sonra babel once taklayi bunca zaman bizden esirgedigin icin bir, son golde negro ya birakmadigin için bastim eksiyi.
Ya ben de son golünde tosice bi işaret çakmasını isterdim, bekledim. Ama tosic zorla kendini gösterdi.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta görevde olduğu 3 sezonda, Galatasaray ve Fenerbahçe'de 6 teknik adam gönderildi.

Hamza Hamzaoğlu
Mustafa Denizli
Jan Olde Riekerink
Igor Tudor

Vitor Pereira
Dick Advocaat

Çevrimdışı Librarius

Quaresma uzerine beklenildiği uzere oldukça uzun tartışmalar yasanmis. Oncelikle tarafimi acik ederek baslayayim: Quaresma bu takimda hamle oyuncusu olarak dusunulmesi ve saha da en fazla yarim saat oynamasi gereken bir oyuncu.

Quaresma'nin sorunlarini siralayalim.

1. Top ayagina gelince aklinda sadece orta var. Onunde 2 kisi olsa, icerde rakipten 4 bizden tek oyuncu olsa bile aklina pas atmak gelmiyor, iceri yolluyor topu. Yani goz gore gore ayagimizda ki topu rakibe veriyor.

2. Buyuk takimlarin kanat oyunculari delici oyuncular. Orta opsiyonunu icerde cok adam varsa kullaniyorlar. Eger icerde cogalamamislarsa onlerinde ki bekleri gecerek rakip defansin balansini bozuyorlar ve yerden paslarla gol pozsiyonlari uretiyorlar. Quaresma artik delicilik vasfini kaybetmis oldugu icin, rakipleri gecmek yerine orta yapiyor.  Bu yuzden yaptigi ortalarin cogu rakibe gidiyor.

3. Gokhan Gonul gibi dinamik bir bekle oynayan bir kanat oyuncusunun bek oyuncusuna alan acmasi gerekir zaman zaman. Quaresma bunu cok az yapiyor. Gokhan cogu zaman bosta top bekliyor ama Quaresma bunu yapmiyor.

4. Dun Negredo'nun attigi golde Lens'in yaptiklarina dikkat edin. Dripling yaparak cizgiden cezahasina girdi ve disari cikardi. Rakip defansin dengesi allak bullak oldugu icinde gol geldi.

5. Basit oynamayi sevmiyor veya bilmiyor. Hatirlarsaniz GS macinda ust ustte basarili bir sekilde yaptigimiz paslasmalar sonunda top Quaresma'ya geldi ve ona dusen sadece topu Cenk'in onune yuvarlamakken o topu kenara cekip orta yapti ve icerde bizden hic kimse yoktu.

6. Dun Negredo'nun ofsayt diye kesilen golunde yine sag ayagiyla topu iceri kesses Negredo golu yazacak ama arkadas yine eveleyip geveleyip rabona yapti ve pozsiyonu hic etti.

7. Ayrica neden kornerleri bu arkadas kullaniyor anlam veremiyorum. amator liglerde bile Besiktas kadar etkisiz duran top kullanan bir takim bulamazsin. Osmanlispor Ozer'in kullandigi butun kornerlerde bize zorluk cikardi. Fakat Quresma'nin kornerleri kale on cizgisine zor ulasiyor. Fakat israrla bu arkadas kullaniyor bu toplari. 20 korner kullanip hic tehlike yaratamamak Besiktas gibi bir takima yakismiyor.

Evet Quaresma hamle oyuncusu olmali ve en fazla 30 dakika sahada kalmalidir. Fazlasi Besiktas'a zarar verir. Modern futbolda Quaresma'nin mevcut oyun anlayisina sahip oyunculara artik yer yok.

6.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı caner.eryigit

Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta görevde olduğu 3 sezonda, Galatasaray ve Fenerbahçe'de 6 teknik adam gönderildi.

Hamza Hamzaoğlu
Mustafa Denizli
Jan Olde Riekerink
Igor Tudor

Vitor Pereira
Dick Advocaat

Kardeşim şu renkli forumlarını nereden okuyorsunuz özelden atarmısın zahmet olmazsabu arada yosmalarda kaos var alırım bir dal

Çevrimiçi murat

Kardeşim şu renkli forumlarını nereden okuyorsunuz özelden atarmısın zahmet olmazsabu arada yosmalarda kaos var alırım bir dal

attım özelden :)

Çevrimdışı Savaş

Quaresma uzerine beklenildiği uzere oldukça uzun tartışmalar yasanmis. Oncelikle tarafimi acik ederek baslayayim: Quaresma bu takimda hamle oyuncusu olarak dusunulmesi ve saha da en fazla yarim saat oynamasi gereken bir oyuncu.

Quaresma'nin sorunlarini siralayalim.

1. Top ayagina gelince aklinda sadece orta var. Onunde 2 kisi olsa, icerde rakipten 4 bizden tek oyuncu olsa bile aklina pas atmak gelmiyor, iceri yolluyor topu. Yani goz gore gore ayagimizda ki topu rakibe veriyor.

2. Buyuk takimlarin kanat oyunculari delici oyuncular. Orta opsiyonunu icerde cok adam varsa kullaniyorlar. Eger icerde cogalamamislarsa onlerinde ki bekleri gecerek rakip defansin balansini bozuyorlar ve yerden paslarla gol pozsiyonlari uretiyorlar. Quaresma artik delicilik vasfini kaybetmis oldugu icin, rakipleri gecmek yerine orta yapiyor.  Bu yuzden yaptigi ortalarin cogu rakibe gidiyor.

3. Gokhan Gonul gibi dinamik bir bekle oynayan bir kanat oyuncusunun bek oyuncusuna alan acmasi gerekir zaman zaman. Quaresma bunu cok az yapiyor. Gokhan cogu zaman bosta top bekliyor ama Quaresma bunu yapmiyor.

4. Dun Negredo'nun attigi golde Lens'in yaptiklarina dikkat edin. Dripling yaparak cizgiden cezahasina girdi ve disari cikardi. Rakip defansin dengesi allak bullak oldugu icinde gol geldi.

5. Basit oynamayi sevmiyor veya bilmiyor. Hatirlarsaniz GS macinda ust ustte basarili bir sekilde yaptigimiz paslasmalar sonunda top Quaresma'ya geldi ve ona dusen sadece topu Cenk'in onune yuvarlamakken o topu kenara cekip orta yapti ve icerde bizden hic kimse yoktu.

6. Dun Negredo'nun ofsayt diye kesilen golunde yine sag ayagiyla topu iceri kesses Negredo golu yazacak ama arkadas yine eveleyip geveleyip rabona yapti ve pozsiyonu hic etti.

7. Ayrica neden kornerleri bu arkadas kullaniyor anlam veremiyorum. amator liglerde bile Besiktas kadar etkisiz duran top kullanan bir takim bulamazsin. Osmanlispor Ozer'in kullandigi butun kornerlerde bize zorluk cikardi. Fakat Quresma'nin kornerleri kale on cizgisine zor ulasiyor. Fakat israrla bu arkadas kullaniyor bu toplari. 20 korner kullanip hic tehlike yaratamamak Besiktas gibi bir takima yakismiyor.

Evet Quaresma hamle oyuncusu olmali ve en fazla 30 dakika sahada kalmalidir. Fazlasi Besiktas'a zarar verir. Modern futbolda Quaresma'nin mevcut oyun anlayisina sahip oyunculara artik yer yok.

6.
Bu kadar uzun anlatmaya gerek yok aslında. Dünkü maçta 2. Dakikada topu bir de kesmeyip sola cekip rabona yapması Negredo'yu bozması ve ofsayta düşürmesi, bizi golden etmesi Quaresma'nın özetidir bence.

Her anlamda...

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler: