Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 280 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8507786 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Karabay

Herkes Lacazete e odaklansın. Bir şey deniyeceğiz  :eyes
o işlere ben bakıyorum. @cursedofdragon iyi bilir geçen sene g.gönülün kaburgasını kırdım L.moskova maçında. Şimdi sen ne tür bir sakatlık istiyorsun hele bi söyle.

Çevrimiçi MUSTAFA_

o işlere ben bakıyorum. @cursedofdragon iyi bilir geçen sene g.gönülün kaburgasını kırdım L.moskova maçında. Şimdi sen ne tür bir sakatlık istiyorsun hele bi söyle.
Fazlasında gözümüz yok 20 günlük bir sakatlık işimizi görür   :D

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

depay yok ganzalo ilk maç cezalı fekir de yedek başlar tahminim :D

Zuhahah muhahah :D

1-2 de sakatlık olsun bitirelim bu işi :D

Gonalons olmasın o?  :)

Lyon kuralar çekildiğinden beri son derece kötüye giden bir grafik çiziyor.

Düşme hattındaki Bastia ve Lorient'le oynayacakları maçlar da yıpratıcı geçecektir.

Turu geçme şansımız epey umut verici düzeylere çıktı.

Kuralar şimdi çekilse, kimse pek üzülmezdi Lyon çıktığına.

Çevrimdışı Karabay

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Alıntı....

Güzel tespit katılıyorum :tabe:

Quaresma ile alakali bir ufak tespit...
Beşiktaşta bir oyuncu topu alınca kalan tüm oyuncular boş alana çıkıp topu ayağına alan oyuncuya pas kanalı açıyor. Takımda bunu yapmayan tek oyuncu Quaresma. O çızgiye veriyor arkasini. Sola geçince içeri gitmek geliyor aklına. Onun için bu kardeşiniz hep Quaresma solda daha etkili diye yazıyor. Bakın dün az kalsın soldan içeri koşup kafa ile gol atacakti. Sağda olunca hep çızgiye gitmek istiyor. Çok büyük yetenek orası başka
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı cursedofdragon

Gonalons olmasın o?  :)

Lyon kuralar çekildiğinden beri son derece kötüye giden bir grafik çiziyor.

Düşme hattındaki Bastia ve Lorient'le oynayacakları maçlar da yıpratıcı geçecektir.

Turu geçme şansımız epey umut verici düzeylere çıktı.

Kuralar şimdi çekilse, kimse pek üzülmezdi Lyon çıktığına.

ne b.ksa abi işte :D

Çevrimdışı Özgür Yılmaz

O işin kriteri konuldu yıllar evvel...

Kulüpler bazında şampiyon kulüpler kupalarında Türkiye'yi temsil ettiysen şampiyonluğun sayılır..

Bir de şu var ki Beşiktaş olarak Federasyon Kupası'nda 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında elde etmiş olduğumuz 2 Türkiye şampiyonluğumuz TFF'nin internet sitesinde Spor Toto Süper Lig Şampiyonlukları sayfasında belirtiliyor.

Bu durum muvacehesinde sanki Beşiktaş'a, Fenerbahçe'den ve Galatasaray'dan şampiyonluk sayısında epey geride kalmasın diye kıyak geçilerek 2 şampiyonluk fazladan verildiğini düşünenler var.

Oysa yapılması gereken ve doğrusu şuydu: Türkiye'de futboldaki Türkiye şampiyonluklarının sayımında 1924 yılında düzenlenmeye başlanmış olan Türkiye Futbol Şampiyonası başlangıç olarak kabul edilip, Türkiye Futbol Şampiyonası'nda ve Millî Küme'de elde edilmiş olan tüm Türkiye şampiyonlukları hem kabul edilip hem de yıldız kriterine dâhil edilerek dünyadaki pek çok ülkenin yaptığı gibi profesyonel dönem - amatör dönem ayrımı yapılmadan tüm ülke şampiyonlukları resmen kabul edilmeliydi.

Yapılması gereken ve doğrusu işte budur. TFF bu doğruyu yapmadığı müddetçe bu husustaki haklı tartışmalar sürüp gidecektir. Oysa TFF,  doğru kararı alıp kamuoyuna yönelik olarak şu minvalde bir açıklama yapsa bu mesele doğru bir şekilde ve sorunsuzca çözüme ulaştırılır:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak yaptığımız araştırmaların sonucunda dünyada futbolda söz sahibi olan ülkelerde ülke şampiyonluklarının resmen kabul edilmesinde profesyonel dönem - amatör dönem ayrımı yapılmadığını görmüş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra şu da apaçık bir gerçektir ki, dönemin amatör dönem ya da profesyonel dönem olması elde edilmiş olan ülke şampiyonluğunun Türkiye şampiyonluğu olduğu gerçeğini hiçbir şekilde değiştirmemektedir. Bu yüzden Türkiye'de futboldaki Türkiye şampiyonluklarını 1924 yılında düzenlenmeye başlanmış olan Türkiye Futbol Şampiyonası'yla başlatıp Türkiye Futbol Şampiyonası'nda ve Millî Küme'de elde edilmiş olan tüm Türkiye şampiyonluklarını hem resmen kabul edip hem de yıldız kriterine dâhil etme kararı aldık. Türkiye'de yıllardır on yıllardır tartışılmakta olan bu mevzuyu böylelikle âdilane bir biçimde kesin olarak çözüme ulaştırıp bu konudaki tartışmalara son noktayı koymuş oluyoruz."
[ Son Düzenleme: 03 Nisan 2017, 23:18:07 Özgür Yılmaz ]
Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bir de şu var ki Beşiktaş olarak Federasyon Kupası'nda 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında elde etmiş olduğumuz 2 Türkiye şampiyonluğumuz TFF'nin internet sitesinde Spor Toto Süper Lig Şampiyonlukları sayfasında gösteriliyor.

Bu durum muvacehesinde sanki Beşiktaş'a, Fenerbahçe'den ve Galatasaray'dan şampiyonluk sayısında epey geride kalmasın diye kıyak geçilerek 2 şampiyonluk fazladan verildiğini düşünenler var.

Oysa yapılması gereken ve doğrusu şuydu: Türkiye'de futboldaki Türkiye şampiyonluklarının sayımında 1924 yılında düzenlenmeye başlanmış olan Türkiye Futbol Şampiyonası başlangıç olarak kabul edilip, Türkiye Futbol Şampiyonası'nda ve Millî Küme'de elde edilmiş olan tüm Türkiye şampiyonlukları hem kabul edilip hem de yıldız kriterine dâhil edilerek dünyadaki pek çok ülkenin yaptığı gibi profesyonel dönem - amatör dönem ayrımı yapılmadan tüm ülke şampiyonlukları resmen kabul edilmeliydi.

Yapılması gereken ve doğrusu işte budur. TFF bu doğruyu yapmadığı müddetçe bu husustaki haklı tartışmalar sürüp gidecektir. Oysa TFF,  doğru kararı alıp kamuoyuna yönelik olarak şu minvalde bir açıklama yapsa bu mesele doğru bir şekilde ve sorunsuzca çözüme ulaştırılır:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak yaptığımız araştırmalar sonucunda dünyada futbolda söz sahibi olan ülkelerde ülke şampiyonluklarının resmen kabul edilmesinde profesyonel dönem - amatör dönem ayrımı yapılmadığını görmüş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra dönemin amatör dönem ya da profesyonel dönem olması elde edilmiş olan ülke şampiyonluğunun Türkiye şampiyonluğu olduğu gerçeğini hiçbir şekilde değiştirmemektedir. Bu yüzden Türkiye'de futboldaki Türkiye şampiyonluklarını 1924 yılında düzenlenmeye başlanmış olan Türkiye Futbol Şampiyonası'yla başlatıp Türkiye Futbol Şampiyonası'nda ve Millî Küme'de elde edilmiş olan tüm Türkiye şampiyonluklarını hem resmen kabul edip hem de yıldız kriterine dâhil etme kararını aldık. Türkiye'de yıllardır on yıllardır tartışılmakta olan bu mevzuyu böylelikle âdilane bir biçimde kesin olarak çözüme ulaştırıp bu konudaki tartışmalara son noktayı koymuş oluyoruz."

Biz 5 şampiyonluk alacağız diye Fenerbahçe'ye 10 şampiyonluk vermenin, kısacası Fenerbahçe'yle birlikte hareket etmemizin bize faydası yok.

Bu yıldızlar falan işin goygoyu, ergen taraftar eğlencesi. Aziz'in falan umrunda olan dao değil.

Asıl amaç, şampiyonluk sayısına göre verilen yıllık yayın geliri.

Şu anda 20-19-14'ken aldığımız oran, 28-21-19'ken aldığımız orandan daha fazla olmayacak.

Fenerbahçe pastanın büyük bölümünü alırken, günümüz şampiyonluğunun değeri de düşecek.

Çevrimdışı taner37

Beşiktaş Kasımpaşa
Beşiktaş Osmanlı spor maçlarından çekiniyorum.
Ama şu Trabzonspor deplasmanı beni zerre korkutmuyor.
Neden böyle sizce? Sizde de böyle mı?
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Özgür Yılmaz

Biz 5 şampiyonluk alacağız diye Fenerbahçe'ye 10 şampiyonluk vermenin, kısacası Fenerbahçe'yle birlikte hareket etmemizin bize faydası yok.

Bu yıldızlar falan işin goygoyu, ergen taraftar eğlencesi. Aziz'in falan umrunda olan dao değil.

Şu anda 20-19-14'ken aldığımız oran, 28-21-19'ken aldığımız orandan daha fazla olmayacak.

Fenerbahçe pastanın büyük bölümünü alırken, günümüz şampiyonluğunun değeri de düşecek.

Bazılarının bu husustaki temel meselesi şampiyonluk sayısına göre kulüplere ödenen yıllık yayın geliriyse bunun da çözümü var. Yıllık yayın gelirinde şampiyonluk sayına göre ödenen paranın miktarı düşürülerek mesela maçlarda alınan beraberliklere ve galibiyetlere ödenen para miktarı arttırılabilir.
[ Son Düzenleme: 03 Nisan 2017, 23:29:34 Özgür Yılmaz ]
Şeref'inle oyna Hakkı'nla kazan.

Çevrimdışı Egos

bizim neredeyse aynı kalıyor, fenerbahçe'nin yüzde 3 artıyor. haluk ulusoy başkan olmasaydı belki öyle yaparlardı, o zaman 10 taneye bir yıldız derlerdi.

Çevrimdışı cursedofdragon

Beşiktaş Kasımpaşa

değil.

Beşikta osmanlı maçı son maç zaten o maç'a kalmaz iş :)

Kasımpaşa tırt :D

Çevrimdışı Egos

Beşiktaş Kasımpaşa

değil.

Beşikta osmanlı maçı son maç zaten o maç'a kalmaz iş :)

Kasımpaşa tırt :D

osmanlıspor düşme potasına denk gelebilir, evvelinde de gaziantep var; biz fenerbahçe-kasımpaşa civarı garantileyelim, stres olmasın.
[ Son Düzenleme: 04 Nisan 2017, 10:32:44 Egos ]

Çevrimiçi sozkul

Eğer dünyada futbolda söz sahibi olan ülkeler profesyonel dönem öncesindeki amatör dönemde elde edilmiş olan ülke şampiyonluklarını kabul ediyorsa -ki kabul ediyor- Türkiye de amatör dönemde elde edilmiş olan ülke şampiyonluklarını kabul etmek durumundadır.

1959 yılı öncesindeki Türkiye şampiyonlukları kabul edilirse Fener'in 7 yıldızı mı olur 70 yıldızı mı olur kaç yıldızı olursa olsun hiç umurumda değil. Ben Beşiktaşlıyım ve bir Beşiktaşlı olarak beni Beşiktaş'ın şampiyonlukları ve Beşiktaş'ın yıldızları ilgilendiriyor.

Yıllarca gasp ettikleri hakkımızı geri istiyoruz. Beşiktaş futbol takımımızın 19 Türkiye şampiyonluğunun hepsini hem resmen kabul edip hem de yıldız kriterine dâhil etsinler. Hakkımız bu ve bu hakkımızın bize verilmesini istiyoruz.

Geçmiş dönem şampiyonluklarının her biri için yayın gelirinden 1.5 milyon TL ödemiyor olsalardı, yani böyle bir adaletsizlik hiç yapılmamış olsaydı, istediğini yaptırmak daha kolay olabilirdi.
Bu durumda trabzonun ve gs nin yayın gelirinden aldığı para düşer mesela. Toplamın sabit kaldığını şampiyonluk başına verilenin o oranda düştüğünü varsayıyorum.
Çok büyük tartışmalar çıkar.

Çevrimiçi Necmi

Hala puan ortalamamiz 58/26 2.23 yetersiz sampiyonluk icin en az 2.35 olmali 80 puan eder.
Gol ortalamasi ise 50/26 1.92 cok yetersiz
Rakipler surunurken puan ortalamasini 2.5 civarina cekmemiz lazimdi ama araya avrupa maclari girdi ve bazi gereksiz puan kayiplari oldu. Gencler, karabuk, kasimpasa maclari onceden uzuldugum maclardi ustune kayseri ve antalya kayiplari oldu. Su maclardan 9 puan cikarmamiz lazimdi en az.

14 hafta varken 76 puanla bitirebilirz gibi bir yorum yapmisim. Simdi 8 hafta kaldi ongordugum 4 mactaki puan kayiplarindan 2 tanesi geride biraktik. Kaldi iki hakkimiz.
76 puan yapabilmemiz icin kisa yoldan 6 galibiyet yetiyor.
Kalan iki mac onemsiz ve iki beraberlik kredimiz var puan farkindan dolayi hatta beraberlik ibb macinda olursa bir mac daha amorti ediyoz.
Biz 76 yaparsak yani 6galibiyet 2 yenilgi

Ibbnin 76 puan yapmasi icin 23 puan toplamasi lazim yani kabaca kalan 8 maci da kazanmasi gerekiyor.
Mumkun mu, mumkun, olur mu, olmaz.
Bi gerizekali vardi gs sampiyon olur diyordu suan gsnin sampiyon olmasi icin 9 maci da kazanmasi lazim 73 puan yapar. Bizim 74 puan yapmamiz icin ise 5 galibiyet gerekiyor.
Fb ye hic baslayamiyorum hepsi kazansa 71 puan yapiyor.

Simdi seneye de favori olarak baslamamiz icin bu sene 80 puani gormemiz lazim. 7 galibiyet 1 beraberlik yapar. Tam 2.35 ortalama olur. Bizim icin basaridir

Asil arttirmamiz gereken ortalama ise gol ortalamasi olmalidir. 2.2-2.3 seviyelerine gelmemiz lazim. 78-80 gol demektir. Yedigimizi ise 0.9un altinda tutmaliyiz. Suan 0.76 gayet iyi. Fabri yanlis hatirlamiyorsam 11 mac gol yemedi gayet iyi.

Cok dominant bir oyun var bu sene cok avrupai oynuyoruz ama azicik kalecilere acimamak gerek. 6-7 gollu galibiyetler gerekiyor ki rakipler 2-3 tane yedikleri zaman sevinmeye baslasinlar.

Butun gostergeler vodafone arenadaki fb macini gosteriyor, o macta fbnin icinden gecip sampiyonluk turunu atmamiz cok olasi bence.

Bu puan hesaplarini @Necmi abi daha guzel yapiyordu, birazdan kisa bir aritmetik ile aciklar. Kalan 8 macta 5 galibiyet ve 1 beraberlik bize yeterli olacaktir.
13 subattan beri oynadigimiz 6 macta sadece 4 puan kaybi oldu ve 14 puan topladik. Kalan 8 haftada iki sefer berabere kalsak 20 puan yapar ve 78 puani buluruz ama hedef 80 puan olmalidir.

Ligin de boyu baya bi kisaldi her hafta hedefe yaklasiyoruz.

Azicik gayret, diger maclarin sonuclarina gore daha erken bitebilir bu is
kısa özetle anlatayım o zaman
hesap mesap yok bam bam bam

Çevrimiçi Kapkarakartal

Çevrimiçi Necmi

LYON unun 18 günde yapacağı 6 maç

05.04.2017   FRA D1     FC Metz   -   Lyon   
08.04.2017   FRA D1   Lyon   -     FC Lorient   
13.04.2017   UEFA EUL   Lyon   -     Besiktas JK   
16.04.2017   FRA D1   SC Bastia   - Lyon   
20.04.2017   UEFA EUL   Besiktas JK- Lyon   
23.04.2017   FRA D1   Lyon   -   AS Monaco
Beşiktaş'ın 16 günde 4 maçı var

8 Nis - Süper Lig                Trabzonspor -Beşiktaş
13 Nis - Avrupa Ligi            Lyon      - Beşiktaş
20 Nis - Avrupa Ligi            Beşiktaş - Lyon
24 Nis - Süper Lig              Beşiktaş -Adana

Dikkatimi çeken bildiğimiz Lyon-Beşiktaş maçı arası biz dinlenirken Lyonun Bastia deplasmanına gitmesi
ama daha önemlisi İstanbul daki maçtan 3 gün sonra evlerinde Monaco ile yapacakları maç
Umarım bizle oynarken kafaları dağınık olur

Saygılar
ligde hiç bir iddiaları yok uefa ön eleme için oynuyorlar zaten büyük ihtimalde garantilerler
avrupa ligi maçları onlar için en önemli maçlar avrupa ligine girmek içinmi mücadele edersin zaten
içinde olduğun avrupa ligini kazanmak içinmi.
yanlız anladığım kadarıyla takım içinde sıtres var bu bizim için avantaj olabilir. Onlar için avrupa ligi
bizim için olduğundan çok daha önemli buda onlarda sıtres yapıyor herhalde bakmayın bizi kendi kendimize
bakamıyoruz ama ordan bakıldığında Beşiktaş hiçte eşleşmek istenecek bir takım gibi durmuyor
karşısında avrupa liginde oynayan bir şl takımı var şl deki maçlarıda hep tehdit içeren maçlar
avrupa liginde oynayan sekiz takım içinde en zor deplasman sahasında kaybetmeyen bir takım
onları boğacak bir taraftar var karşılığında kendi bildikleri iyi ama tecrübesiz bir takımları var kolay
kırılabiliyorlar. karşılarında kırılmayan bir takım var. 3-0 geriye düşseler bile çevirebiliyorlar
ilk maçın orda olması çok büyük bir avantaj kendi sahalarında çekinerek çıkacaklar kendi sahalarında
bile taraftar baskısı yiyecekler.İlk maç zaaflarını iyi değerlendirmek lazım onlar bizi etüt etmişlerdir
karşılarında bir deplasman takımı olduğunu biliyorlardır. Lyon maçları çok zor geçecek ama bütün avantajlar
bizim lehimize işliyor. Onların tek avantajı odak yerleri avrupa ligi

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Johannes Hopf: "Ligin en iyi takımına karşı oynadık. Hem ligde, hem de Avrupa'da iyi oynayan bir takım Beşiktaş. Frikik golü de harikaydı"
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

Alıntı....

Güzel tespit katılıyorum :tabe:

Quaresma ile alakali bir ufak tespit...
Beşiktaşta bir oyuncu topu alınca kalan tüm oyuncular boş alana çıkıp topu ayağına alan oyuncuya pas kanalı açıyor. Takımda bunu yapmayan tek oyuncu Quaresma. O çızgiye veriyor arkasini. Sola geçince içeri gitmek geliyor aklına. Onun için bu kardeşiniz hep Quaresma solda daha etkili diye yazıyor. Bakın dün az kalsın soldan içeri koşup kafa ile gol atacakti. Sağda olunca hep çızgiye gitmek istiyor. Çok büyük yetenek orası başka
onun nedeni sol ayağıyla orta açamadığı için robbana yapmak için kutuya daha fazla yanaşma
mecburiyetinden oluyor. :D o kafadada topu babel ortalayınca kafamı döndürürken bizim oyuncuyu gördüm aha gol geliyor dedim
tam çevirdiğimde onun quaresma olduğunu anlayınca has..tir dedim. :evillol:

Çevrimiçi Necmi

Uyudunuz mu bi bakim dedim  :lol:

bütün gece top peşinde koşarsan eve gidince yenge böyle gözünü morartır işte :bandit:

Çevrimiçi COB

Çevrimdışı Orhan_

Abi Erman'in zeki biri oldugunu dun farkettim.  :D  Konusmalarini dinleyince icimin yaglari eridi. Diyor ki : Yahu bu Besiktas oyle dur maca hizli baslayayim, golleri hemen bulayim acelesi yok. Aliyorlar topu bir paslasmaya basliyorlar rakibin basini donduruyorlar. Oyle bos paslasmalarda degil ha! Mutlaka sonlandiriyorlar, yani en azindan bir sut olarak rakip kalede patliyor." 

Bize onde basan takimlarin mutlaka gol bulmasi gerekir. Yoksa ikinci devre dizlerinde derman kalmiyor. Oyle kosturuyoruz ki basan takimlari, rakip oyuncularin basi donuyor, sekeri dusuyor. Sonra ne mi oluyor? BAM BAM BAM...   :lol:

Dün bir ara benim başım döndü izlerken. Dengemi kaybettim. Bizim takım o güveni sağladığında rakibi eşşek sudan gelinceye kadar dövüyor. Bi de o kadar güzel yapıyorlar ki bu işi. Rakip kalenin dibinde bi kaç pas, sonra bakmışsın stoperimize kadar geri dönmüş top, sonra diğer kanattan yine yükleniyoruz. Birinin canı sıkılırsa basıyor şutu. Bu sene bunu sürekli hale getiremedik ama gelecek sene için tam olarak beklentim ve olacak şey bu gibi. Domine etmek yeterli bir tabir olmayacak rakibin üstüne çıkıp sağlı sollu geçireceğiz. Adamlar geldiğine geleceğine bin pişman olacak. Seyirciye de yazık olacak. Fena kafa yapıyor izlerken :D.

Çevrimdışı Orhan_

Satılılmış basının sözlerine bakıp galeyana gelen bir çok taraftar kaptanlığını bile tartışmıştı bir dönem. Bu sene başında lige formda girmişken sakatlanan ve maç temposuna yeni yeni uyum sağlayan bir oyuncu için çok acımasız eleştirilerdi. Ayrıca geçen sene Ozzy nin daha ön planda olduğu bir oyun oynarken bu sene yeni gelen oyuncularla gelen oyun değişikliğimiz ile biraz daha geri planda gibi görünüyor ancak gün geçtikçe takımın uyumu arttıkça ön planda yer alan oyunculardan biri olmaya başladı. Oğuzhan'ı sevmemek mümkün mü   :icool:

Kaç kere söyledim bilmiyorum ama Ozzy bu takımın organizatörü. Onun yaptığı işi yapabilecek 2. adam yok. Pas kalitesini tek başına yüksek oranda arttırıyor. Hataları da oluyor elbette ama son derece faydalı ve efektif bir oyuncu. Yaşını aldıkça o pozisyonda çok daha iyi olacak. Talisca mücadele etkinliğini arttırdıkça Ozzy'nin verimi daha da artacaktır. Canlı canlı izlemek büyük keyif.

Çevrimdışı taner37

Trabzonspor deplasmanda aboubakar ile başlar mıyız sizce?
Şampiyon Beşiktaş

Etiketler: