Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 518 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8432073 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı atalay

Güneş, Fabri'nin iki pozisyonundan sonra işaret yapıp ileri vurmasını istedi. Fakat asıl direktifi; stoperler, bekler ve orta saha oyuncularına vermesi gerekiyor. İyi bi' forechecking uygulaması yapan ve pas kanallarını iyi kapatan bir takıma karşı çözüm yolu buradan geçmez. Benzer mantalite geçen sezon da sonuç vermiyordu. Zaten bu sorunun, doğru bir metot üretmeden çözüme kavuşması da mümkün değil.

Bunu epey önemsiyorum. Sorunu yanlış yerde arayan ve metot üretemeyen çözüm de üretemez. Ön alan baskılarından sonraki reaksiyonu hiç basit bulmuyorum. Zira iki sezondur pratikte değişen bir şey yok.

Çevrimdışı Kalyoncu

Talisca ve Caner'in sakatlıkları da bence bu kötü veya kendi evimizde geri kabüllenerek oynamamızın etkisi bir nebze yüksek ama onlar olduğu zaman da üst düzey bir futbol oynamadık bu sene. Maçı izlediğim kim varsa ilk 45 dk da kahroluyor devre arasında mylife'in temin ettiği sopalarla mı dalıyor Şenol Hoca napıyor bilmiyorum ama bir anda oyun değişiyor madem bu oyunu ikinci yarı değiştirebiliyorsun neden bu sene evindeki tüm maçlarda bu kadar geride kabul ediyorsun oyunu? Zaten defansif kurgu anlamında sıkıntıları olan bir takımsın geride kabul ettiğin an gole davetiye çıkarıyorsun, Allah'tan bu sene Fabri var yoksa çok acayip bir sezon izleyebilirdik..
Sezon başında hepimiz oğuzhan 10 numara olmaz bize Sosa'nın yerini dolduracak adam lazım dedik. Talisca transfer edildi pek Sosa gibi oyuncu değil,Olcay formsuz,Gökhan Töre kiralandı,Gomez gitti. Sistemimiz tamamen değişti başka bir duruma evrildik. Bunu çözecekte hocadır şu Kiev maçını sağ salim atlatırsak hocada üstündeki yükü atacaktır.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

valla isteye isteye getirteceksin gibi bir his var içimde :evillol:
görüşüyormuşuz diye fısıltılar geliyor. @mylife1903
Kanat olarakta yarmo söylentileri varmış doğru mu Necmi abi

Çevrimiçi ferdi1903

epeydir buralara yazmiyordum dün ilk oldu :) selam aleyküm arkadaslar

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

ara dönemde sağlam transfer yapmanın yolu iyi para vermekten geçer. marcelo diyebilirim
bence oldukça iyi bir stoper oynadıkça değeri daha iyi anlaşılıyor. şl de bile sırıttığı bir maç oldumu.
bu sefer belki onikiden vururuz. konuşulan isimler hiçde boş isim değil ama genede riskli isimler.
Ben katılmıyorum buna Necmi abi Marcelo fiyatına göre fena stoper değil ama bize çok daha iyileri lazım. 

Çevrimdışı atalay

Çevrimdışı Orhan_

Bunu epey önemsiyorum. Sorunu yanlış yerde arayan ve metot üretemeyen çözüm de üretemez. Ön alan baskılarından sonraki reaksiyonu hiç basit bulmuyorum. Zira iki sezondur pratikte değişen bir şey yok.

Geçen senelerde Barcelona-Madrid maçında (Mourinho Madrid başında iken) Madridli tüm oyuncular tüm Barcelonalı oyunculara birebir baskı kurup, kalecinin oyun kurmasını zora sokmuşlardı. Guardiola orta sahadan bir oyuncuyu geriye çekerek ekstra bir istasyonla bu baskıyı kırmayı başarmıştı.

Hoca'nın Benfica maçı sonrası yaptığı açıklamada sürekli oyuncuların yerini değiştirdiğini (ilk yarı için) ve bunun bile işe yaramadığını söylemişti. Bunu çözüm olarak görmesi çok tuhafıma gitmişti. Çünkü bizim oyuncudan çok oyunla ilgili bir problemimiz olduğu gerçeği henüz onun için bir gerçek değil gibi.

Çevrimiçi Necmi

Başkan ara transferde çok ölücülük yapıyor benim umudum yok yinede bekleyip görelim, zaten hangi takım ara transferde iyi adamını satar ki?
sezon sonunda sözleşmesi bitenler yada faydalanamadıkları oyuncular her takım krizde
eskiden dediğin gibiydi @Serhat Akkaya  ama artık değil. deli oyuncu trafiği var normalde imkansız
kabul edilen oyuncular beleşe el değiştiriyor. o nedenle artık hiç bir oyuncuya gelmez diyemem oyuncu takımı tutarsa gelir
takımın durumu ligdede şl dede iyi bunun oyuncu iknasında faydasını görürüz.

Çevrimiçi Necmi

Kanat olarakta yarmo söylentileri varmış doğru mu Necmi abi
hiç duymadım :D
o senin gönül sesindir.

Çevrimiçi Necmi

Ben katılmıyorum buna Necmi abi Marcelo fiyatına göre fena stoper değil ama bize çok daha iyileri lazım. 
iyi olmanın ölçüsü ne. şimdi bütün avrupa bakıyordur karşılarında şl takımı var gruplar bitiyor ve
bu takım namağlup eminim stoperlerimizide savunma hattımızıda forvetlerimizide çok beğeniyorlardır.

Çevrimdışı Ömer Kaan

22 🔜 🏆 | 1 🔜 🦅
Çölün ortasında bir yudum su gibi geldin @atalay abi eyvallah :)

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

iyi olmanın ölçüsü ne. şimdi bütün avrupa bakıyordur karşılarında şl takımı var gruplar bitiyor ve
bu takım namağlup eminim stoperlerimizide savunma hattımızıda forvetlerimizide çok beğeniyorlardır.
İyi stoper az pozisyon hatası yapar, Marcelo epey pozisyon hatası yapıyor. Dünde yaptı mesela gol oldu, dünkü maçta bir tane daha vardı sanırım,
Bana yeterli gelmiyor Necmi abi; Bir de ayakları pek iyi değil o da sıkıntı yaratabiliyor.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Olcay Fener derbisinde oynarsa iyi olabilir, Fenere karşı genelde iyi maçlar çıkarıyor.

Çevrimiçi Kapkarakartal

Olcay Fener derbisinde oynarsa iyi olabilir, Fenere karşı genelde iyi maçlar çıkarıyor.

Bende o maça 2 forvet oyuncusuyla çıkmayacağımızı düşünüyorum ya sol bek Beck oynayıp önüne Adriano koyacaktır yada sol bek Adriano önüne Olcay.
[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 00:43:55 Kapkarakartal ]

Çevrimdışı cursedofdragon

Derbi için ideal 11 tahminim kanki.

Fabri

Gökhan  Marcelo   Tosic   Adriano

Oğuzhan   Atiba

Quaresma       Tolgay       Olcay

Abuobakar

İnşallah adriano sakat değildir hoca beck'i de koymaz sol bek'e tosic'i koyar stoperde marcelo'nun yanına rhodolfo yada necip'i koyar.

Çevrimdışı Bishamon

Sene sonu sözleşmesi biten Taison'un uzatmayacağı varsayımıyla ve Shaktar2ın da bari gitmeden az biraz kar yapalım satalım diyebileceğini düşünürsek.Bu oyuncu için sizce ne kadar bonservis verilebilir ?  :)

Sadece varsayımlar üzerine bir soru olsun bu da  :D

Çevrimiçi Kapkarakartal

Sene sonu sözleşmesi biten Taison'un uzatmayacağı varsayımıyla ve Shaktar2ın da bari gitmeden az biraz kar yapalım satalım diyebileceğini düşünürsek.Bu oyuncu için sizce ne kadar bonservis verilebilir ?  :)

Futbol oynamak isterse İngiltere, İspanya gibi yerlere, para kazanmak isterse Çin'e gider burda bence işi olmayacağı gibi o en iyi ihtimalle bonservisini düşüğe getirteceği için 3M€ imza parası 3'de yıllık ister. Klübüde bi 6-7 ister.
[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 00:52:09 Kapkarakartal ]

Çevrimdışı panic13

Öncelikle takım için bu sene kilit sayılabilecek maçlardan hangileri var ki yazmamı bekliyorsun? Adana maçını da mı ekleyeyim. Ya da Gençler maçını? Tabi ki bizim için asıl sınav olan maçları yazacağım. Gerisi için fikrimi belirttim zaten. Oynadığımız rakiplerin kapasiteleri belli. Onları oyunu okumak için yazıma dahil etmiyorum. Bunun gerçek dışı olmakla hiçbir ilgisi olamaz.

Bruma'nın attığı golde dediğimden farklı gelişen ne vardı ki? Hem defansif olarak düzgün durmuyorduk hem de stoperler gel içeri dedi. Ben hiçbir şekilde (son  cümleme tekrar bak bir önceki mesajda) bütün problemin stoperler dahilinde olduğunu söylemiyorum zaten. Bizim defansif düzenimizin de sıkıntılı olduğunu söylüyorum. Eleştiriyi biraz daha net görmek lazım. Defansif düzen sadece stoperleri kapsamıyor. Takım olarak! Bruma'nın attığı golü Bruma efekt diye görüp, görülmesi gereken sorunu es geçmekte hiç gerçekçi değil aynı zamanda.

Ayrıca Başakşehir maçında problemi sadece Atınç üzerinden okumaya çalışman söylediğin şeyle çelişmez mi? Stoperler şöyle böyle demek manasız yani! Hayır. Atınç yetersizdi ama 40 dakika boyunca yeterli olan başka bir şey de yoktu. O baskıyı kırmaya yönelik ne bir plan ne de bir oyuncu. Lig başından beridir biraz güçlü olan takımların yaptığı bu baskılardan kurtulmayı başarabildik mi? O zaman konunun Atınçla ilgilisi olmadığı da açık. Atınç en fazla problemi biraz daha belli eder hale getirdi!

Cl de namağlup 2 takımdan birisi isek bunu gol atmaktan başka nasıl açıklayabiliriz ki :D? Çünkü hepsinden gol yedik biz. Gol atma kısmını çıkarırsak bütün maçlar mağlubiyet yazar. Ha bu golleri atarken çok güçlü oyunlar sergiledik mi? Senin dediğinden farklı olarak golü Marcelo'nun atması değil problem, hücum planlamasının duran toplar ve Quaresma ağırlıklı olması. Duran top deyince Marcelo'nun gol atması tuhaf olmuyor.

Bütün bunların yanısıra benim en büyük eleştirim Şenol Hoca'ya. Lig başından beridir düzenli bir şekilde maça başlayıp bitiremedik henüz. İstediğimiz skorları aldık. Sorunsuz geldik ama bu şekilde devam edersek böyle gitmeyeceğini görmemiz lazım.

Kadro kalitemiz diğer takımların üzerinde. Hepsini yenebiliriz. Ama önemli olan bu uzun süreçte Beşiktaş şu oyunu oynuyor diyebilmek. Ben henüz göremedim o oyunu. Gören varsa da helal olsun iyi göz varmış derim.

Gecen senenin basindan beri baski yeyipte oyun kurabildigimiz bir tane dahi mac yok. Oyun merkezini ortasanin onune almadigimiz her mac istisnasiz baski yiyoruz. Sadece bu senenin problemi degil. Gecen seneki oyun cok guzel bir oyundu ama iyi kapanan ve orta sahada baski yapan hic bir takimo asamiyorduk. Bu yil genelde uzun paslarla asiyoruz, necmi abinin dedigi gibi stoperler ile ama temel eksikligimiz "gomez" degil "sosa". Orta uclu ile ileri 3lu arasinda baglanti yok.

Bu arada maci locadan izledim :) sadece loca almak icin zengin olmak istedim 😁 buyuk zevk ve konfor yaa...
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Kalyoncu

Konoplyanka desem anlarsın direk. Kaju yedirdiğimizle kalırız.

Çevrimdışı Berat

@cursedofdragon Doğru 11  :ok:

Cenk sonradan girip etkili olsun bi' zahmet.

Çevrimiçi Necmi

Gecen senenin basindan beri baski yeyipte oyun kurabildigimiz bir tane dahi mac yok. Oyun merkezini ortasanin onune almadigimiz her mac istisnasiz baski yiyoruz. Sadece bu senenin problemi degil. Gecen seneki oyun cok guzel bir oyundu ama iyi kapanan ve orta sahada baski yapan hic bir takimo asamiyorduk. Bu yil genelde uzun paslarla asiyoruz, necmi abinin dedigi gibi stoperler ile ama temel eksikligimiz "gomez" degil "sosa". Orta uclu ile ileri 3lu arasinda baglanti yok.

Bu arada maci locadan izledim :) sadece loca almak icin zengin olmak istedim 😁 buyuk zevk ve konfor yaa...
locaya passo ile mi giriliyor @panic13

Çevrimdışı panic13

locaya passo ile mi giriliyor @panic13

Evet @Necmi abi. Birebir ayni ama luks bir girisi var. Kapida hostes karsiliyor, kahvene kadar yapiyor. Mac kadrolarini cikti halinde locaya geturiyorlar. Ikramlar, konfor cabasi... acaip bir ortam. 120. Blokub uzerindeydim ama sizi goremedim 😁
Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı Berat

Evet @Necmi abi. Birebir ayni ama luks bir girisi var. Kapida hostes karsiliyor, kahvene kadar yapiyor. Mac kadrolarini cikti halinde locaya geturiyorlar. Ikramlar, konfor cabasi... acaip bir ortam. 120. Blokub uzerindeydim ama sizi goremedim 😁

Cennet galiba :)

Çevrimdışı 'TaNeR'

Bu isme dikkat...

Kasper Dolberg (19), 1.87 boyunda Ajax'da oynuyor, güncel piyasa değeri: 2,00 mil. € (Transfermarkt).
Mevki: Santrafor, sağ kanat, sol Kanat

http://www.transfermarkt.com.tr/kasper-dolberg/profil/spieler/283196

[ Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 01:48:50 'TaNeR' ]
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

İyi stoper az pozisyon hatası yapar, Marcelo epey pozisyon hatası yapıyor. Dünde yaptı mesela gol oldu, dünkü maçta bir tane daha vardı sanırım,
Bana yeterli gelmiyor Necmi abi; Bir de ayakları pek iyi değil o da sıkıntı yaratabiliyor.
Sanki Marcelo degilde cok baska bir stoperden bahsediyorsun :alala:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Etiketler: