Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8527762 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Berat

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

İlk 20 dk dışında bence kötü oynamadık, Stoperler yetersiz, özellikle tosic iyi değildi, caner geldiğinden beri en kötü maçını oynadı. Bakar, atiba,tolgay, fabri süperdi.

QUARESMA benim gözüme çok batıyor, çok gevşek 2 asist yaptı helal olsun ama birazda basit oynamalı bu kadarda olmazki

Mükemmel bir galibiyet aldık

Çevrimdışı atalay

Jorginho öne çıkardığım kadar iyi bi' pasör. Golde Abou''nun koşu yoluna çıkardığı milimetrik pası henüz bizim oyunculardan göremedik. Fakat oyuncuyu hataya zorlayan da iyi saha perselizasyonu ve doğru baskıydı.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Okadar kredimiz olsun butun besiktas tarihimiz iyi oynayip, kaybetmeye ya da hakem hatasi ile puan kaybetmeye gore ayarliydi. Bak ofsaytten hasirt diye gecirdik, simdi italyanlar aglasin zaten severler aglamayi
Abi gerçekten ilk 20 25 dk dışında fena değildik.2. yarı net bir şekilde daha iyiydik bence

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Jorginho öne çıkardığım kadar iyi bi' pasör. Golde Abou''nun koşu yoluna çıkardığı milimetrik pası henüz bizim oyunculardan göremedik. Fakat oyuncuyu hataya zorlayan da iyi saha perselizasyonu ve doğru baskıydı.
Oğuzhan dönsün ondan göreceğiz

Çevrimdışı tuncaboylu

Çevrimdışı Berat

Tolgay'ın umarım ciddi bir durumu yoktur, oynaması gerektiği gibi oynadı. Teşekkürler Tolgay sana da :)

Çevrimdışı tuncaboylu

Aynı golü Benfica da attı Napoli'ye.

Belli ki Şenol Güneş ve Aboubakar çalışmış rakip savunmaya ve zaaflarına.

Çevrimdışı mylife1903

Abi gerçekten ilk 20 25 dk dışında fena değildik.2. yarı net bir şekilde daha iyiydik bence

Valla ben cok rahatim actim gol oldu o baskiyi hic hissetmedim. O martens varya ulan fetocu arif yaninda melek kalir.

Çevrimdışı ozankarakoc

Aboubakar, çocukken bütün mahalle maçlarında orta saha oynamadıysa insan değilim... Bir işgüzar 'sen aslansın, forvet de oynarsın' diye gazlamış belli ki... Top alıyor, adam geçiyor, fiziğini iyi kullanıyor... Ama son vuruşları korkunç. Daha kötü olamayacak kadar korkunç... Necip'in bile daha iyi bence... Ayrıca oyun zekası da yerlerde... Yanından Gökhan İnler gelirken Cenk'e attığı o top falan neydi öyle ya...

İlk günden beri söylediğim şeyi tekrar söylüyorum... Aboubakar, tek forvetli sistem oyuncusu değil. Öyle bir sisteme dahil edilecekse de, forvet olarak değil, ileriye dönük orta saha oyuncusu olarak edilebilir.

Onun dışında...

Adriano... Mükemmeldi! Hatasız oynadı. Top ayağına geldiğinde insan rahatlıyor. Napoli'nin bunaltan presine rağmen müthiş soğukkanlılığıyla kalp krizi geçirmeden maçı bitirmemizde başrolü oynadı.

Fabri... İçinde hala 'halı saha kalecisi olan bir çocuk' var... Ama yine de Tolga'dan sonra huzur veriyor. Tolga'dan çok daha iyi bir kaleci mi? Bence değil, ama yüz ifadesi bile moral veriyor Tolga'nın ekşimik ifadesinden sonra :) Çok önemli toplar çıkardı, penaltıyı kurtardı, gecenin yıldızlarındandı. Helal olsun.

Atiba... Rakip takımlarda bazı oyuncular olur, formu düşsün diye beklersin, düşer, takım sarsılır... Ama bazı oyuncular olur, tek çaren sakatlanmasıdır, yoksa kurtulamazsın... Atiba da rakip takımlar için öyledir herhalde... İnsan her maçta mı kusursuz oynar! Top alıyor, top saklıyor, pas veriyor, alan boşaltıyor, her şeyi yapıyor! Enerjisi bitmek bilmiyor. 40 yaşına kadar oyna Atiba!

Necip, Tolgay, Aboubakar, Quaresma... Hepsi çok istediler... Bir an oyun disiplininden kopmadılar. Paniklemediler, saçmalamadılar, saç baş yoldurmadılar... Gerçek bir Avrupa takımı gibi oynadılar. Ayaklarına, yüreklerine sağlık!

Şimdiden sıradaki galibiyeti, Eto'o transferimize taş koyan Antalya başkanına armağan ediyorum...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı atalay

İlk yarıdaki başlangıç planının yeterince işlediğini düşünmüyorum. Sahaya yayılım ve kazanılan topları kullanma husunda bazı anlar dışında iyi değildik. Ve önemli de pozisyonlar verdik. Fakat ikinci yarıdaki alan oyunu, oyuncular arasındaki mesafenin doğru kurgulanması ve bilhassa iki penaltı arasındaki sahayı kullanma becerimiz Napoli deplasmanı için oldukça değerli. 

Çevrimiçi murat baltacı

İki penaltı arasında oyunu kontrol eden ve topa sahip olan bir Beşiktaş vardı. Sahayı özellikle enine doğru kullanıp, oyunu yeterince iyi öldürdük. Adriano, Atiba, Necip ve Tolgay dörtlüsünü, Quaresma'ya hazırlanan 1v1'leri başarılı buldum. Ucuz bir penaltı kalan dakikaların seyrini değiştirdi.
iki penaltı arası napoli yoruldu top yapamadı biz oynamaya başladık Şenol hoca orda öldürücü değişiklik hamlesini yapsa maç 3-1 olurdu. Hoca iyi hoş ama dalıyor oyuna hamleyi çok geçiktiriyo.
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Valla ben cok rahatim actim gol oldu o baskiyi hic hissetmedim. O martens varya ulan fetocu arif yaninda melek kalir.
Hakem rezaletti bilerek doğradı bizi. İyi adam ama karaktersiz yerlerde geziyor tolgayı çok beğendim bugün ben özellikle

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Ve yıllar sonra bu gece kafasını yastığa koyan bir Beşiktaş'lı
"Kalemizde kaleci var diyecek ve gülümseyerek uyuyacak"
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı atalay

Aynı golü Benfica da attı Napoli'ye.

Belli ki Şenol Güneş ve Aboubakar çalışmış rakip savunmaya ve zaaflarına.

Evet, ama orada rakibi rahatsız etmemesine rağmen basit bi' pas hatası ve sorasında Guedes'in seri becerileri var.

iki penaltı arası napoli yoruldu top yapamadı biz oynamaya başladık Şenol hoca orda öldürücü değişiklik hamlesini yapsa maç 3-1 olurdu. Hoca iyi hoş ama dalıyor oyuna hamleyi çok geçiktiriyo.

İnler hamlesini yapıyordu. Fakat Caner'in anlamsız müdahalesi ve hakemin ucuz penaltısı ile tabela değiştikten sonra oyuna girmek zorunda kaldı.

Oğuzhan dönsün ondan göreceğiz

Umarım.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 01:09:16 atalay ]

Çevrimiçi murat baltacı

caner kötüydü hucum yapamayınca defansta çok sırıtıyo,marcelo maçın genelinde iyiydi ama rakipten uzak oynuyo rahatça aldırıyo döndürüyo temassız oynuyo ilk golde forvetin önüne girmesi lazımdı,q7 iyice gözüme batmaya başladı koşup mücadele etmeyi geçtim yaşından dolayı var olan özellikleride gitmiş ama buna rağmen her topu aldığında oyunu yavaşlatması çalım denemesi kaptırması bıkkınlık verdi artık top ayağına gelince sahadaki oyuncular gibi bende ekran başında ne yapacağını tahmin edemiyorum ama en gereksiz şeyi yapıyo mutlaka şu haliyle bile onu kesecek kanat oyuncumuz olmaması büyük sıkıntı. aboubakar form tuttukça daha iyi olacak ozi ve taliscayla oynayınca daha çok iş yapacak bir kaç pozisyonda sıkıştı al ver yapacak kimse yoktu yanında geçen seneki ozi gomez gibi attırır abouya.

Herşeyden önemlisi hakeme rağmen bu maçı aldık söke söke aldık Helal olsun Beşiktaşım.
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı Berat

@atalay Atiba'ya ne demeliyiz? İsmini duyunca saygıdan ayağa kalkacağız artık.

Çevrimdışı brkntcnr

Bugün 3 kez maçta öne geçtik tam 3 kez büyük takım reaksiyonu gösterdik hem de grubun en güçlü takımı lideri napoliye karşı. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı atalay

Atiba çok özel oyuncu. Elimin altında yeterli materyal olsa pozisyon ve alan oyunundaki becerisine dair uzun metraj bir iş çıkarmak isterdim. Artık onun standart performansı olduğu için pek öne çıkarmıyorum. @Berat
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 01:07:48 atalay ]

Çevrimdışı mylife1903

Kaldi 270 dakika. Uc maci da sifir sifira baglayalim bana yeter

Çevrimdışı mylife1903

Atiba çok özel oyuncu. Elimin altında yeterli materyal olsa pozisyon ve alan oyunundaki becerisine dair uzun metraj bir iş çıkarmak isterdim. Artık onun standart performansı olduğu için pek öne çıkarmıyorum. @Berat
Aykusu cok yuksek, temel egitimi kusursuz, karakteri iyi ha sut atmiyor, cok gol atmiyor olabilir. Futbolu bilen iyi oyuncu. Italyan oyuncular gibi iyi saha gorusu var. takimda futbolu en iyi bilen oyuncudur herhalde

Çevrimdışı 38life

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet, ama orada rakibi rahatsız etmemesine rağmen basit bi' pas hatası ve sorasında Guedes'in seri becerileri var.

İnler hamlesini yapıyordu. Fakat Caner'in anlamsız müdahalesi ve hakemin ucuz penaltısı ile tabela değiştikten sonra oyuna girmek zorunda kaldı.

Umarım.
Golü tekrar izledim, Aboubakar top bizim oyunculardaymışçasına harekete geçiyor pas öncesi.

Oyunu okuması hiç fena değil.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı atalay

Ön bölge oyuncularının yapacakları şok presler ve baskı merkezini Jorginho - Allan üzerine doğru kurgulayıp, bu oyuncular ile kenar oyuncuları arasındaki pas kanallarını iyi kapatmak gerekiyor.

İkinci golde ve oyunun belli bölümlerinde bunu doğru uyguladık.

Savunma çizgisini biraz öne çıkarıp hücumcularını kaleden uzak karşılamak ve bilhassa forvet arkasındaki bölgede geniş alan bırakmamak lazım.

Maç boyunca o noktalarda alan bırakmadık. Gol pozisyonu dışında özellikle Hamsik'i iyi durdurduk.

İkinci bölgede baskı merkezlerini doğru kurgulayıp  kazanılan toplarda direkt hücum etmek, rakip savunmanın arkasına iyi sızma koşular yapmak gerekecek. Bekler ve stoperlerin arasına yüksek açılı-derin toplar denemek, özellikle de sahayı enine doğru kullanmak ve oyunun yönünü çok çabuk terse değiştirmek gerek.
Napoli'ye karşı oyun merkezini geriye çekmek iyi bi' fikir değil. Pas kanallarını, oyunu genişletmelerine izin vermeden kapatmak gerek.

İkinci yarıdaki 20-25 dakikalık bölüm başta olmak üzere direkt oynayıp, sahayı enine iyi kullanarak, oyunun yönünü çabuk değiştirdik. İlk golün başlangıcı da böyleydi. Oyunun kontrolünü ele aldığımız bölümlerde bunu iyi başardık.

Agresyon derecesi yüksek bir oyun çıkarmak fakat aksiyon bölgelerinde çok fazla duran top fırsatı tanımamak lazım. Duran toplarda; direkt ve kenar serbest vuruşlarda yüksek meziyetleri oyuncuları var.   

Agresyon derecemiz gayet iyiydi. Özellikle ilk yarıda çok fazla korner şansı tanıdık. Ki üst üste gelen kornerlerin sebebi de Tosic'in elle müdahalesiydi. Fakat duran top savunmamız maçın başındaki Napoli'nin iyi organizasyonunu saymazsak başarılıydı. İkinci yarıdaki bir pozisyon dışında ön direğe oyuncu yerleştirmedik. Ki doğrusu da bu.     
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2016, 11:48:35 atalay ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Iyi geceler büyük BEŞİKTAŞ Taraftarı :bye:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Etiketler: