Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 399 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8424143 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı panic13

Neden bir sürü kulüp takımlarını satıyor kimse farkında değil mi? Milan bile sattı ki hem ülkesinde hem dünyada hatırı sayılır bir taraftarı var. Mevcut şartlarımla hiç bir şey satmadan veya kulübü birisine devretmeden bu borç erimez kendimizi kandırmayalım.

Ben de bunu demek istiyorum. Mutlaka ama mutlaka fon girmesi lazım. Ya taşınmaz satılacak ya şahsa satılacak. Ortası yok.

Bizler, ne olursa olsun Beşiktaşlıyız.

https://medium.com/@kasimpasacanavari

Çevrimdışı tuncaboylu

Neden bir sürü kulüp takımlarını satıyor kimse farkında değil mi? Milan bile sattı ki hem ülkesinde hem dünyada hatırı sayılır bir taraftarı var. Mevcut şartlarımla hiç bir şey satmadan veya kulübü birisine devretmeden bu borç erimez kendimizi kandırmayalım.

Takım satma işi garip biraz, benim kafam basmıyor. İngiliz kulüpleri bile satılıyor ki, gelirleri en yüksek kulüpleri arasında 10 takımdan 7'si İngiliz.

Ligde kötü olsalar da stadları dolu, Avrupa'da olmasalar da yayın gelirleri hayvan gibi.

O zaman neden satılıyorlar, mesela Liverpool 1 milyar pound borcu olsa 5 senede öder mantıken.

Dediğim gibi, çok garip geliyor.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

5 yılda bu karı kapatmak demek 6. 7. Yılda inanılmaz kuvvetli bir bütçeye sahip oluyorsun demek.

Akıllı yönetilirsen olur. Atl. Madrid batıktan çıktı, Portekiz gibi kıytırık bir ülkede 3 tane takım var yetiştir-satla dünya bütçeler çeviriyor.

Altınordu bile 1m bütçeyle yoka çıktı 5 sene olmadan Bundesligaya oyuncu satıyor.

Akıllı olursan yapılıyor...
İstikrar ve delege sistemi belirliyor eğilimi.

Kongreyi Yalçın karadeniz gibi, Demirören gibi adamlara bırakırsan olmaz tabii birşey.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ülke şartları içinde değerlendirmek mantıklı olur. A.Madrid'in bir tane sattığı adam bizim kulüp tarihimizdeki toplam transfer satışına bedel, adamlar her sene böyle bir satış yapıyor sen 1 tane Oğuzhan çıkardın onu satsan satsan maksimum 25 e satarsın onunla da Porto, A.Madrid seviyelerine gelmek imkansız.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

41903 mü gerçek sayı yani  :D
Ayarlamışlar mı tam ona
Federasyon sitesindeki bilgi bu çünkü
Umut Günerin de kendi beyanı var 40,582 diye
Burdan o konu döndüğünde ben de dahil passodan sayan kişiler oldu hiç kimse bulamadı 42 bini
Kendim saymasam neyse diyecem
Koltuk eklense bile 1500-2000 koltuk nereye eklensin
Tıpkı bu stat her türlü 45-46 bini alacak alana sahip dendiği günler gibi bu 42 bin söylemi de
Gün gelir o da çıkar ortaya tam manasıyla
bu neye benziyor biliyormusun kulüp borcu açıkladığında birileri çıkyor yok borç 1,5 değil 2,5
ben hesapladım diyor ya sizin işde işte ona benziyor. yeminli finans kuruluşları hesaplamış borsaya
bildirilmiş divana sunulmuş ama yok bazı arkadaşlar kendileri hesaplamış onlarınki daha doğru.
burdada on kişi otursa saysa onuda farklı hesap çıkartır. ben o kadar saymayı denedim fotolardan sayamadım
kasmaya ne gerek var kombinen var oturur indirir koltuk dizilimlerini tek tek sayarsın.
kaldıki benim için hiç önemi yok bunun kaçsa kaç ben takıma yarattığı etkiye bakarım
bana görede ideal ölçülerde oldu ses boğulmuyor uğultu yok ambians mükemmel.
yani sizin gibi hiç dert etmiyorum kimseylede sidik yarıştırmıyorum ben açıklanan rakamlara bakarım
satılan kombine sayısı bellimi belli zaten açıkladığını satmadıysan 3 gün sonra bunu renkliler afişe eder
heleki senin sattığının üçte birini satmışlarsa bu tür şeyler gizli kalmaz. senin dediğin 40000 rakamının doğru olması
için kombine vip loca toplandığında satışa çıkacak biletin kalmaması lazım
bazı şeylere bakarken art niyetle nefretle değil gönül gözüyle bakmak gerekiyor.
bu gün resmi olarak 41903 deniyorsa rakam budur yarın resmi olarak 40000 derlerse geçerli olan o odur ozaman.
benim sayımla 35548 taraftar koltuğu var.
ben saydığımdada rakam 41398 oluyor bu passodan sayılmış şekliyle. engelli ve basın hariç. şimdi dersin passodada doğru bilgi
yoktur diye mesela en üst sıraya koltuk konduğunda stadın azami kapasitesi 43000 e dayanır kalır eski açık yükselmediği sürece
istesende bir koltuk takamazsın. Eski açık olurda yükselirse bu stadın ulaşabileceği azami kapasite 44000 ile 44500 arası bir rakamda
kalır. Benim sayım 41398 verilen kombine sayıları ve kalan boş koltuktan yaptığım hesapta 42000 diyor elbette 600 fark
var ama olabilitesi makul bir fark bu sayım yaparken cezalı koltuklarıda hesaba kattım oralar zaten satılmış full doluydu.
bu arada 2178 koltuğa sahip misafir tribünde 35548 in içinde birde benim sayımlarım ilk satışa göre çıkan passo sayımları
aslında bir ara boş zamanda güncel olarak tekrar sayılabilir. düşün ben saydığımda merdivenler çataldı.

Karakartalözgü

• Ziyaretçi

13 milyon Euro'ya Demba Ba, 7 milyon Euro Ersan , 7.5 milyon Euro Sosa, 6 milyon Euro Atınç'ı sattık diye ne Porto olduk ne de Atletico Madrid, bu oyuncuların bu kadar yüksek bedeller ile satılacağını alınırken düşündük mü ? Hayır. O zaman daha yetiştirip oyuncu satan bir kulüp seviyesinde değiliz, elimizde proje olarak aldığımız Oğuzhan,Gökhan,Kerim dışında başka oyuncu yok eğer bunlar yüksek rakamlara satılırsa oyuncu yetiştirmekten bahsedebiliriz bunun yanı sıra eğer o oyuncunun yerine yenisini koyup eşdeğer nitelikte ve nicelikte performans almadığımız sürece sürdürülebilir yapı olmaz 5 yılda 1 tane oyuncu satmışız diye kendimizi kandırırız ayrıca yarışmacımı olacağız yoksa oyuncu yetiştiren mi olacağız, bunun için öncelikle bütçe lazım Chelsea'nın şu an kiralık 38 oyuncusu bulunuyor bırak 38 oyuncuyu biz UEFA'ya 22 kişilik liste vereceğiz diye fazladan 1 oyuncu bile almıyoruz öncelikle bunları aşmamız gerekiyor, borç 3 yılda 5 yılda bitmez zaten sıfırlanacağına kimse inanmıyor önemli olan sürdürülebilir ve ödenebilir şekilde olması, düzenli Şampiyonlar ligi'ne katılım bunu yapabileceğimiz ilk adım.

Çevrimdışı abdusta

Daha önce de söyledim, borç kârla ödenmez. Açıklanan kâr, borç ödemelerinin de düştüğü halidir gerlilerin.

Şöyle düşünelim:

Bankadan araba kredisi aldın 30 bin lira, her ay 2.500 lira ödemesi var.

Borcun ne kadar? 30 bin.

5.000 lira maaş alıyorsun diyelim. 2.400 liraya geçiniyorsun. 2.500 lira da araba borcu ödüyorsun. Ayda 100 lira kar elde ediyorsun.

Sene sonunda sadece 1.200 lira kar elde etmiş olursun, ama borcun da sıfırlanmış olur.

Yani Beşiktaş zarar açıklarken de borcu azalabilir.

Muhasebe anlamında borç/alacak dengesinde varlıklarıda gösteriyoruz
dolayısıyla 30bin tl kredi alıp bunu varlıga yatırdıgınızda varlıgın o anki reel degerini hesaplamanız gerekir

şöyleki.. arabanın satınalma degeri 60bin tl olsun bu durumda 30bin tl nakdi sermayenizden vermiş 30bin tlyi kredi kullanmış oluyorsunuz
Bir an arabayı satışa çıkardıgınızı düşündüğünüzde yüzde 10 değer kaybı karşılıgı 52bin tl ye alıcı bulduğunuz anda
sizin reel borcunuz 6bin tl olacaktır 30bin degil...

benim anlatmak istediğim konu bu anlaşılamayan husus şudur

Demirören zamanında harcanan para yatırıma degil geri dönüşü olmayan transfer v.s harcandıgı halde
Orman zamanında harcanan paranın çogunlugu stad yatırımlarıdır,ama sonuçta elinizde değeri olan malınız var

Saygılar

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

stadın en üst sîrasına koltuk takmadilar neden bilmiyorum 1000 kusur koktuk kaybi var eski acik yükseltilmeli 1200 koltuk kaybi var vip ve localara cok onem verildi alt kat loca ve 1903 tribunlerini ben olsam kaldiririm para elbette cok önemli amam herseydr para degil bu stadi cok daha güzel yapacak ufak degisiklikler gerekli kapasite konusunda hala tartismanin ne manasi var onuda çözemedim hacin olarak cok rahat 45 bin kapasiteyi gecebilecek bi yapi normal koltuk takildiginda bunu kac kere söyledik ama alt katlarda localar ve vipler kapasiteyi etkiliyor biz sadece sayilara odakli yasiyoruz inonuye bu kadar vip ve loca koysaydiniz kapasite 20 bine inerdi mukayese ederken bazı şeyleride düsunun biraz
:claps: :claps:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Muhasebe anlamında borç/alacak dengesinde varlıklarıda gösteriyoruz
dolayısıyla 30bin tl kredi alıp bunu varlıga yatırdıgınızda varlıgın o anki reel degerini hesaplamanız gerekir

şöyleki.. arabanın satınalma degeri 60bin tl olsun bu durumda 30bin tl nakdi sermayenizden vermiş 30bin tlyi kredi kullanmış oluyorsunuz
Bir an arabayı satışa çıkardıgınızı düşündüğünüzde yüzde 10 değer kaybı karşılıgı 52bin tl ye alıcı bulduğunuz anda
sizin reel borcunuz 6bin tl olacaktır 30bin degil...

benim anlatmak istediğim konu bu anlaşılamayan husus şudur

Demirören zamanında harcanan para yatırıma degil geri dönüşü olmayan transfer v.s harcandıgı halde
Orman zamanında harcanan paranın çogunlugu stad yatırımlarıdır,ama sonuçta elinizde değeri olan malınız var

Saygılar
Stat yatırımının kombine, sponsor dışında bir getirisi yok. Stat bize ait değil, biz bu hakları kullanabilmek daha fazla kombine ve bilet satabilmek için kendi şartlarımızla yeniledik ne zaman stadın tapusunu alırız bu dediğinize katılırım. Şöyle düşün bir firmasın bir iş hanın var ama sana ait değil kira gelirlerini sen alıyorsun sahibine diyorsun ki ben bu binayı yıkıp yeniden yapayım kira gelirlerini arttırayım. Senin bilançolarında bu iş hanı duran varlık olarak gözükmez kira gelirleri artı olarak yazılır..
[ Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 16:05:15 Serhat Akkaya ]
Korku akıl katilidir.

Cem dizdar? Oturup zamanını onamı harcıyosun abi. Mehmet demirkol-ali ece-uğur meleke hep konuşsunlar hep dinlerim.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
:ok: :ok:

Çevrimdışı Orhan

41903 mü gerçek sayı yani  :D
Ayarlamışlar mı tam ona
Federasyon sitesindeki bilgi bu çünkü
Umut Günerin de kendi beyanı var 40,582 diye
Burdan o konu döndüğünde ben de dahil passodan sayan kişiler oldu hiç kimse bulamadı 42 bini
Kendim saymasam neyse diyecem
Koltuk eklense bile 1500-2000 koltuk nereye eklensin
Tıpkı bu stat her türlü 45-46 bini alacak alana sahip dendiği günler gibi bu 42 bin söylemi de
Gün gelir o da çıkar ortaya tam manasıyla
Hani biz renkli forumlarında kendi takımına çakanların yazdıklarını burada paylasıp gülüyoruz ya eger varsa ziyaretçi olan renkliler falan adamlara güzel malzeme verdin sabahtan beri.

Çevrimdışı abdusta

Stat yatırımının kombine, sponsor dışında bir getirisi yok. Stat bize ait değil, biz bu hakları kullanabilmek daha fazla kombine ve bilet satabilmek için kendi şartlarımızla yeniledik ne zaman stadın tapusunu alırız bu dediğinize katılırım. Şöyle düşün bir firmasın bir iş hanın var ama sana ait değil kira gelirlerini sen alıyorsun sahibine diyorsun ki ben bu binayı yıkıp yeniden yapayım kira gelirlerini arttırayım. Senin bilançolarında bu iş hanı duran varlık olarak gözükmez kira gelirleri artı olarak yazılır..

İnşallah sembolik bir bedelle tapusunuda alıcagız,bu konuda girişimler var,diğer takımlara göre 1 adım öndeyiz

Saygılar

Çevrimdışı Kalyoncu

:bandit:
Şu durumda imajımız yerle bir. Hemen düzelmeleri lazım nasri ne olursa olsunda gökhan töre,Mario gomez ve sosa çok iyi oynamalı formlarını yakalamalılar

Çevrimdışı arda

Birde Ugur Karakullukcu var aspora cikiyor genc bir arkadas, gsli heralde ama o da tam bagimsiz konusuyor.
[ Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 17:05:39 arda ]
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Şu durumda imajımız yerle bir. Hemen düzelmeleri lazım nasri ne olursa olsunda gökhan töre,Mario gomez ve sosa çok iyi oynamalı formlarını yakalamalılar

Haklisin onlar basarili olmalı ki takimdaki diger futbolcularımızın da Avrupadaki piyasasi artsin

Avrupalılar bizden topcu alirken 2 kere Düşünmesinler :tabe:

Birde Ugur Tutuncu mu ne var aspora cikiyor genc bir arkadas, gsli heralde ama o da tam bagimsiz konusuyor.
Orada en guzel konuşan kisi Ceyla digerleri boş hepsi Troll

Çevrimdışı pascal26

Kapasitede kaydadeğer bir artış olmayacak, boşuna beyin jimnastiği yapmayın.

Stadın bulunduğu arsaya daha büyük bir stad sığmıyor, sadece eski açık biraz daha yükseltilebilir ve 1500-2000 kişilik bir kapasite artışı olabilir.

Niye yapılmasın. Önceki planlardan birinde yollar yer altına alınıp yapılacaktı. Sonra kırptılar. İleride yine olabilir.

Çatı, kolonlar, 2. kat yıkılıp yapılabilir. Ama çok zor tabi. Ve tekrar stadsız kalmayı ve maliyeti göze alamayız. Ama devlet bu stad bizim milli takım stadımız ve ülkemizin vizyon projesi olacak derse, bi ihtimal var.

Çevrimdışı tuncaboylu

Niye yapılmasın. Önceki planlardan birinde yollar yer altına alınıp yapılacaktı. Sonra kırptılar. İleride yine olabilir.

Çatı, kolonlar, 2. kat yıkılıp yapılabilir. Ama çok zor tabi. Ve tekrar stadsız kalmayı ve maliyeti göze alamayız. Ama devlet bu stad bizim milli takım stadımız ve ülkemizin vizyon projesi olacak derse, bi ihtimal var.

O dediklerini yapmak bir stad maliyeti anlamına geliyor zaten, süresini bir kenara bırakırsak.  :tabe:

Ayrıca yollar yer altına alınsa bile, saat kulesine dayayamayız stadı.

Oluru buydu, oldu. Çok da şey yapmamak lazım yani. Artabiliyorsa loca sayısı artsın, yeterli.

Çevrimdışı cursedofdragon

Boyko, “Kalacak mısın yoksa İstanbul’a mı döneceksin” şeklinde gelen soruya, “Tabii ki uzun yıllar burada kalmak istiyorum. La Liga dünyanın en iyisi. Küçükken La Liga maçlarını izliyordum. O zaman kendime dedim ki “Ben burada oynayacağım” Hayallerim gerçek oldu” diye yanıt verdi. Başkan Fikret Orman ise Boyko’yu gelecek sezon için takımda düşündüklerini açıklamıştı.

Transferinde Juande Ramos’un büyük etkisi olduğunu söyleyen Boyko, “Juande ile orada 1.5 yıl çalıştım. Seviyemi biliyor. Bu, adaptasyonum için önemli. Hocayla konuştum, bana sıkı çalışmama gerektiğini söyledi. Malaga harika 3 kaleciye sahip” dedi.

Carlos Kameni’ye de övgüler yağdıran Boyko, “O çok iyi bir kaleci. Küçükken iki idolüm vardı, biri Canizares, diğeri de Kameni. Bu kulağa garip gelebilir. Onunla beraber çalışacağım için çok mutluyum. Elbette ki oynamak istiyorum ama kaleci pozisyonunda bir kişi oynayabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Buradaki havayı, şehri beğendim. İspanyolca öğrenmek istiyorum. Hedefim her gün en az bir kelime öğrenmek.”

Çevrimdışı tuncaboylu

Boyko, “Kalacak mısın yoksa İstanbul’a mı döneceksin” şeklinde gelen soruya, “Tabii ki uzun yıllar burada kalmak istiyorum. La Liga dünyanın en iyisi. Küçükken La Liga maçlarını izliyordum. O zaman kendime dedim ki “Ben burada oynayacağım” Hayallerim gerçek oldu” diye yanıt verdi. Başkan Fikret Orman ise Boyko’yu gelecek sezon için takımda düşündüklerini açıklamıştı.

Transferinde Juande Ramos’un büyük etkisi olduğunu söyleyen Boyko, “Juande ile orada 1.5 yıl çalıştım. Seviyemi biliyor. Bu, adaptasyonum için önemli. Hocayla konuştum, bana sıkı çalışmama gerektiğini söyledi. Malaga harika 3 kaleciye sahip” dedi.

Carlos Kameni’ye de övgüler yağdıran Boyko, “O çok iyi bir kaleci. Küçükken iki idolüm vardı, biri Canizares, diğeri de Kameni. Bu kulağa garip gelebilir. Onunla beraber çalışacağım için çok mutluyum. Elbette ki oynamak istiyorum ama kaleci pozisyonunda bir kişi oynayabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Buradaki havayı, şehri beğendim. İspanyolca öğrenmek istiyorum. Hedefim her gün en az bir kelime öğrenmek.”

Hala Fikret Orman'ın taktik yaptığını anlamayıp, her Boyko haberine "Başkan Fikret Orman ise Boyko’yu gelecek sezon için takımda düşündüklerini açıklamıştı." cümlesini koyan spor medyasına bayılıyorum.  :D

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Hani gelip formayı alacaktı bu? :alala: @Yunus Emre Dökmeci  :D

773528237175603200[/tweet]][/url]
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimiçi Necmi

Gelir gider dengesi devreye giriyor bu noktada. Bizim gelirimiz atıyorum senelik 100 milyon dolar giderimiz 80 milyon dolar. 20 milyon dolar artıdasın ama öbür tarafta o borca devamlı faiz yükü biniyor. Sen yukarıdaki hesaba faiz yükünü ve dolar kurunu eklememişsin. T anındaki fotoğrafı çekip ona göre hesap yaparsan yanlış olur. Öyle olsaydı her mali dönemde o borç böyle fahiş noktalara gelmezdi.
o borçların büyük çoğunluğu kredi borcu onun dışında oyuncu maaşları var dövizden etkilenen
kredi borçlarının hepsi zaten faizi hesaplanmış net borçdur sen bankadan kredi çektiğinde yıl geçtikçe borcun artıyormu
onun gibi düşün tabi döviz borcuda farklı bakmak gerekiyor seninde aynı zamanda yurt dışından gelen gelirin döviz
olduğu için büyük çoğunluğu bu şekilde süspanse oluyor onun dışında naklen yayın vs de hep döviz olarak giriyor.
sadece gişe gelirlerin tl dir. sponsorlukların bile döviz üzerinden hesaplanıyor o nedenle borç görünen nettir. yani borç yükselmesi
kağıt üzerinde tl verdiğinde yükselmiş görünür ama gelirinde döviz olduğu için aslında aynı şekilde gelirinde yükseliyor.
banka borçlarında yükselme olmuyor yarın döviz yükseldi tl olarak otomatik borcun yükseliyor diğer taraftan gelirinde aynı oranda yükseliyor
eksi artı yaptığında gene aynı borç kalıyor @Serhat Akkaya

Çevrimdışı onder23

o borçların büyük çoğunluğu kredi borcu onun dışında oyuncu maaşları var dövizden etkilenen
kredi borçlarının hepsi zaten faizi hesaplanmış net borçdur sen bankadan kredi çektiğinde yıl geçtikçe borcun artıyormu
onun gibi düşün tabi döviz borcuda farklı bakmak gerekiyor seninde aynı zamanda yurt dışından gelen gelirin döviz
olduğu için büyük çoğunluğu bu şekilde süspanse oluyor onun dışında naklen yayın vs de hep döviz olarak giriyor.
sadece gişe gelirlerin tl dir. sponsorlukların bile döviz üzerinden hesaplanıyor o nedenle borç görünen nettir. yani borç yükselmesi
kağıt üzerinde tl verdiğinde yükselmiş görünür ama gelirinde döviz olduğu için aslında aynı şekilde gelirinde yükseliyor.
banka borçlarında yükselme olmuyor yarın döviz yükseldi tl olarak otomatik borcun yükseliyor diğer taraftan gelirinde aynı oranda yükseliyor
eksi artı yaptığında gene aynı borç kalıyor @Serhat Akkaya
Necmi abi yayın geliri döviz olarak girmiyor. Yayın geliri sene başında baz alınan bir günün kurunu kullanarak hesaplanıyor. Atıyorum x gününde kur 3tl. Yayın geliride 500 m. Totalde 1500 m tl rakam ortaya çıkıyor ve kluplere bu rakam üzerinden ödeme yapılıyor. Bu günden sonra kurda ki artış ile ek bir gelir gelmiyor

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi Necmi

devlet neden yolu yer altına alıp dünya para harcayıp sonra kalkıp o araziyi sana versin :alala:
kaldıki matematiksel olarakta mümkün değil orası yokuş stad yer altında ne kadar daha alta inmaleri gerekecek
bunun için sarayın dibine o çukuru kazmalarına kim izin verecek. direk dolmabahçeyi riske atarsın sadece stadın ordan inemezsin
dolmabahçeden itibaren inmen gerekiyor diğer tarafta bir tepe var nasıl çıkacaksın asansörmü yapacaksın araçlar çıksın diye
birde alttan geçecek metro hattı yapılacak orda yolun alttan geçirilmesi mümkün değil resmen cinayet olur.
önce öyle plan falan yoktu o planı sen yapamazsın belediye yapar Kağıda çiziktirdiğin iki şey plan olmuyor.
şu ana kadar yapılan tek stad planı yaptığımız stadın planıdır. onun dışında başka plan olmadı. projelendirmek pek o kadar
ucuz şey değildir. o stadın projesine kim bilir kaç milyon ödendi.
senin 50 yıllık iki kuleni yıkmaya izin vermeyen anıtlar sence dolmabahçe sarayının önünden minimum 15 metre derine kazı yapılıp yol
geçmesine müsade edermi

Çevrimdışı Kalyoncu

Uefa şampiyonlar ligi resmi facebook hesabı stadımızın resmini paylaşmış yorumları okuyunca göğsüm kabardı yeminle. Adamların dibi düşmüş stada. Yeni bernabeu böyle olmalı diyen bile var.

Etiketler: